Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανες 2009( Και Οχι Μονο...)Τα Καλυτερα Ερχονται Λεμε....


Recommended Posts

αχ ρομαντικο μου πλασμα.... τι να κανεις... αντρες.... στην αρχη για να μας ριξουν, ολο αγαπες και λουλουδια... και μετα που μας δενουν στο σπιτι... καναπε, τβ, και τα γκρκ και πρτσ πανε συννεφο!

 

εμεις καλα... ειχαμε το απογευμα τους γειτονες για να δει ο γειτονας τον ΠΑΟΚ στη νοβα... εβαγε μια 4αρα! πολυ ωραια περασαμε...

 

με την πεθερα τα νεα δεν ειναι και τοσο καλα... περιμενουμε αυριο την κυτταρολιγικη εξεταση γιατι ο γιατρος δινει 50-50 να ειναι και καρκινος... αλλα εγω δεν το πιστεω.  αφου εκανε ακτινες, αξονικες και ολα και δε βρεθικε κατι... η κουνιαδα ηδη αρχισε τα κλαμματα... βρε, τη λεω, οτι και να ειναι θα το αντιμετωπισουμε. δε θα κατσουμε με σταυρωμενα χερια! ας βγουν πρωτα οι εξετασεις. αν ειναι δε θα την ειχαν κανει και εξεταση για καρκινικους δεικτες;

εις αυριον τα σπουδαια....

 

η νεα τριτεκνη ποσο τρελαμμενη να ειναι αραγε στο σπιτι;;;;

ελπιζω ο αντρας της να τη βοηθαει με τα αγορια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!

 

χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζανε... χαχαχα!!!

 

εμένα το αντρούλι μου μου έφερε μια καρδούλα με τριαντάφυλλα...

και έγραψε "χρόνια ΣΟΥ πολλά"

χαχαχα!!!

βρε αγάπη... μαζί γιορτάζουμε...

 

Μαρντ κι εμείς είχαμε μασκέ πάρτυ του δημοτικού.

πήγαμε και περάσαμε ωραία...

αλλά ήταν €5 η είσοδος με πίτσα και χυμό.

το κέικ το αγόραζες έξτρα €0,50.

 

χθες πήγαμε σε παρέλαση που είχε ένας δήμος...

καλά ήταν.

 

Βαγκ, ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό για την πεθερά.

μπορώ να νιώσω την κουνιάδα σου...

δυστυχώς...

 

Μάρκερ, μπράβο στα αγόρια σου που είναι τόσο αγαπητά...

εν τω μεταξύ, στείλε μου το κινητό σου με μέηλ για να σε τηλ όταν θα έρθω Αθήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυατυχως  τα νεα δεν ειναι καλα για την πεθερα μου...

ο γιατρος στην ιδιωτικη κλινικη μιλαει για καρκινο στουν πνευμονες.

αυριο θα βγει και Τεταρτη θα παει ο Χρηστος με το φακελο των εξετασεων στον δ/ντη της πνευμονολιγικης του Παπανικολαου που ειναι ισως η κορυφαια στην πολη.

σε μια πρωτη επικοινωνια σημερα ειπε θα την κανουν λαπαροσκοπηση για να δουν τι γινεται μεσα, να παρουν και δειγμα για βοοψια και να τη βγαλουν και το υπολοιπο υγρο. θα την κανουν και αξονικες σε ολο τον κορμο και το κεφαλι μηπως αυτος ειναι απο μετασταση.  πριν 20χρ ειχε κανει υστερεκτομη λογω ινωμιωματων στα γυναικολιγικα. μπας και ηταν κατι περισσοτερο;;

μακαρι να ειναι κατι αντιμετωπισημο.

 

φυσικα ο αντρας ειπε στον δ/τη οτι λογω του γεγονοτος δε θελει να παει Εβρο και ηδη ενας συναδελφος ειπε θα τον αντικαταστησει.

 

ενω στα παιδια μπροστα αποφευυγουμε να μιλαμε, η ΜΑριαννα σιγουρα εχει καταλαβει κατι...

το μεσημερι ηταν ολο πανω μου, και θελω να ειμαστε παντα μαζι, και μη φυγεις, μην πας πουθενα χωρις εμας...

και το μεσημερι πριν τον υπνο αρχισε να ρωταει αν αυτοι που πεθαινουνε και πανε στον ουρανο κατεβαινουν παλι κατω να τους δουμε, αν πεθαινουν οι γεροι που αρρωσταινουν, και μετα να λεει οτι δε θελει εγω να γερασω και να πεθανω κλπ κλπ....

μακαρι να μη χρειαστει συντομα να πρεπει να τους πουμε αλλη μια τετοια ιστορια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μωρέ Βαγκ μου... πόσο λυπάμαι...

 

μου ξύπνησες μνήμες... άσχημες...

έτσι και η μαμά μου...

πήγαινε στο γιατρό για τον βήχα και της δίνανε σιρώπια αντιβηχικά.

και ακτινογραφίες έκανε και σπιρομέτρηση και δεν πήρανε χαμπάρι οι γιατροί.

και αξονική είχε κάνει και πάλι δεν ήταν σίγουροι οι γιατροί.

μέχρι που πήγε στο νοσοκομείο με φριχτούς πόνους στο χέρι και την κρατήσανε για εξετάσεις.

τότε είχαν αρχίσει να την επιηρεάζουν οι μεταστάσεις στο κεφάλι...

 

ο λόγος που θα της κάνουν εξετάσεις και στο κεφάλι είναι γιατί ο πνεύμονας κάνει μετάσταση στο κεφάλι.

 

αν δε θα έχει μεταστάσεις, θα μπορέσουν να της το χειρουργήσουν από τον πνεύμονα.

εφόσον, λοιπόν, ο καρκίνος στον πνεύμονα είναι δεδομένο... να εύχεστε να μην έχει κάνει μεταστάσεις για να μπορέσει να το αντιμετωπίσει...

 

σας εύχομαι, μέσα από την καρδιά μου, να βγείτε νικητές από αυτόν τον αγώνα...

 

και σήμερα με τηλ η κουμπάρα μου και με στενοχώρησε κι εκείνη...

την σταματάνε από τη δουλειά γιατί δε δέχθηκε τη μείωση που της προτείνανε από τη δουλιεά (μείον 250 ευρώ).

και απ' ότι λέει θα πάνε Γερμανία.

το λέγανε εδώ και πολύ καιρό, αλλά τώρα δόθηκε και η αφορμή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ βρε κοριτσια με μαυρισατε μακαρι να γινει η ανατροπη και για τη πεθερα σου Vag και για τη κουμπαρα σου Νανα.

Αχου το Μαριαννακι μου...ποσο ωριμη ειναι..τα πιανει ολα.

Κρυο πολυ εδω...βορεια θα το δαγκωσατε ε;

Σας φιλω...αυριο να ναι μια καλυτερη μερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι μεγαλος π...στης ο καρκινος γμτ....

ξερει να κρυβεται καλα...

την Πεμπτη θα μπει Διαβαλκανικο για να κανει τη λαπαροσκοπηση και θα δει αν τη βγαλει μονο το υγρο ή ειναι και κατι που μπορει να το χειρουργισει επι τοπου.οι

 υπολοιπες αξονικες ηταν οκ. μονο μαστογραφια δεν εκανε ακομα. αν ειναι στον πνευμονα θα ειναι αντιμετωπισημος. αλλα αν ειναι στον υπεζωκοτα...μαξ 1χρ δινουν. φακ!

ηδη ειπαμε με τον αντρα οτι στην εσχατη περιπτωση που θα μεινει μονος ο πεθερος φυσικα θα τον παρουμε εδω στο κατω σπιτι μας. θα του δωσουμε αρμοδιοτητες για να πηγαινοφερνει τα παιδια απο σχολειο και δραστηριοτητες για να απασχολειται.

ειναι που εχει 1,5χρ που εκανε εγχειρηση καρδιας και αυτος!

 

αντε να σδουμε....

 

Νανα η κουμπαρα σου ξερουν γερμανικα; εχουν κανενα γνωστο στη Γερμανια για να τους βοηθησει; γιατι αλλιως δεν ειναι καλα και εκει. ειναι ο ξαδερφος του Χρηστου εκει και μας τα λεει.

 

Μαρντιο μη λες οτι κρυωνεις!

εδω το να πιασουμε 0 ειναι σπανιο απο σημερα. χιονιζε απο τις 9 το πρωι μεχρι τις 8 το βραδυ ασταματητα!  ευτυχως δεν επιανε στους δρομους!

 

Καθαρη Δευτερα με βροχες λεει....  εδω στην πλατεια θα εχουν χορευτικα και φασολαδα οπως καθε χρονο... ελπιζω να μην τους το χαλασει...

 

καλο βραδυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και ειδικά ο καρκίνος του πνεύμονα δεν έχει συμπτώματα ρε γμτ...

 

είναι δύσκολο όταν μένει πίσω ο άνδρας...

 

είναι πολύ θετικό το ότι δεν έχει κάνει μεταστάσεις...

εύχομαι να είναι αντιμετωπίσιμη κατάσταση.

 

να πούμε κάτι άλλο βρε κορίτσια;

 

Μάρκερ, στείλε μου το κινητό σου στο μέηλ μου.

έρχομαι σε 2 βδομάδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι γινεται ρε κοριτσια; τι γκαντεμια επεσε;

βαγκακι μου λυπαμαι πολυ... ευχομαι να μην ταλαιπωρηθει η γυναικα με την κωλοαρρωστεια.

αχ κανει ενα φοβερο ψωφοκρυο εδω!η υγρασια τρυπαει κοκαλα!

λοιπον τα αγορια πηραν σχετικα καλα την υπαρξη της μπουμπους. ο μεγαλος σχεδον αδιαφορει. ειτε υπαρχει το μωρο ειτε οχι, το ιδιο του κανει.

ο μικρος ειναι πολυ τρυφερος μαζι της κ ολο την χαϊδεύει κ την φιλαει.απλα εχει αρχισει κ ξεμωρενεται . ξυπναει τη νυχτα κ με ζηταει, πρεπει να μαντευω τι θελει οταν εχει τα καριολια του γιατι δεν λεει τι θελει αλλα μουγκριζει, οταν θηλαζω ειναι κολλημενος πανω μου, κλπ. πιστευω οτι θα το ξεπερασει καποια στιγμη.

η μπεμπουλα μας τωρα, ειναι το καλυτερο κοριτσι!μαμ κακα και νανι ειναι το πουλακι μου!

ειναι πολυ γλυκουλα!μοιαζει του μπαμπα της κ μαλλον θα κανει κ ανοιχτοχρωμα ματακια!εκει ειναι που θα λαλησω εντελως!

βεβαια ακομα δεν εχω συνειδητοποιησει οτι εχω κ κορη!ολο "αντρακι μου" την λεω!χαχα! θα σας στειλω κ φωτογραφιες!

παω να παρω τα παιδια απο το σχολειο.

εκανα γιουβαρλακια σημερα υπεροχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

κοριτσια

που να αρχισω και που να τελειωσω

νανα τα στο στείλω σε πμ γιατι δεν βρισκω το μειλ σου

έλεος,βρε κορίτσια φτιάξτε ένα φβ να συνενοουμαστε σαν ανθρωποι

χαχα

θα αρχισω με τα δικα μας που είναι λιγα

όλα καλά

ο αγγελος κάνει διάρροια απο την αντιβίωση

πήρε γιατι έχει 3η εβδ βγχα χωρίς βροχικα κλπ , αλλα έχει συνεχόμενα δεκατα

δεν την γλιτωσε

κατά τα αλλα μια χαρά , τα αγόρια έχουν ηρεμίσει αυτες τις μέρες

τώρα βαγκ,τι να πω

εύχομαι πραγματικά να μην,συμβεί τιποτα

αλλα,δυστηχώς,να,είστε προετοιμασμένοι κρίμα η γυναικα , κρίμα κριμα

πάντως,όπως,λέω και,στον Κώστα όλοι απο καρκίνο θα πάμε ρε γμτ

για το μαγικό με,ρωτάνε,και εμένα πολύ τα δικα μου

ο Νίκος,ειδικά , προχθές μάλιστα με,ρωτούσε,πως πάμε,πάνω στον,ουρανό,αφου,δεν,έχουμε,φτερά.

του,είπα κάτι για ένα μικρό σαν φαντασματικι καλό που έχομε,μέσα και το λένε ψυχούλα το οποίο.εχει,φτερά και πετάει στον ουρανό.

δεν σοκαρίστηκε το δέχτηκε μια χαρα

μια χαρά θα περάσει Γερμανία

να πάει και,καλύτερα Αυστρία , περνάνε σούπερ,δικοί μας,γνωστοι

μια ξαδέρφη της μάνας,μου πρόσφατα πήγαν Αγγλία μια χαρά και,εκεί

ήταν,η αφορμη

καλά,έκανε και δε,δέχτηκε,αιντε απο,εκεί οι ξεφτίλες.

Μπράβο βρε μαριλου

δεν θα έχεις θέμα να δεις έχουν το,ρνα το αλλοτι μωρο θα περάσει απαρατήρητο ποτέ θα φτάσει 2 δεν θα το καταλάβεις , χρονών εννοω

όσο για την. Προσφώνηση θα αργήσει να,φυγει , η πεθερά,μου πάνω απο,χρόνο,τους,φώναζε καπελαρα μου χαχχα

καλά μαρντ και,εδώ χιονίζει,κάθε,μέρα σχεδόν, καλέ,φρίκη,το,ψωφοκρυο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε καλως τη λεχωνιτσα μας!!!!σουπερ μαμα!

 προλαβαινεις να κανεις και γιουβαρλακια!!!!

φυσικα θελουμε φωτο απο μπεμπουλα

οσο για τα αγορια... ο μεγαλος το εχει ξαναδει το εργο....

φακ! κι αλλο μυξιαρικο στο σπιτι.....

ο μικρος ειναι πρωταρης.

ο μπαμπας δε βοηθαει;;;

αληθεια... "καριολια" τι λετε;;;

κατι σαν νευρα;;

 

Μαρκερ ακομα δεν ξεμπερδεψατε απο αρρωστιες;;;

αντε να ερθει το καλοκαιρακι!!!!!

εμεις, σου ειπα;

εχουμε καπου 20μερες που τους δινουμε καθε μερα χυμο πορτοκαλι με σταγονες παιδικης εχινακειας. για ενδυναμωση του ανοσοποιητικου. ως τωρα παμε καλα. αν και στο σχολειο τα μισα λοιπουν εμεις φτου φτου!

αν περασει και ο Μαρτης χωρις αρρωστιες θα το ξεκινησουμε του χρονου απο Οκτωβρη!

 

αυριο λεω να φτιαξω απλα κεκακια σε χαρτακια και να βαλω απο παων χρωματιστη τρουφα για να τα παω την Παρασκευη στο σχολειο που θα κανουνε γιορτη.

λεω να τολμισω αυριο να απλωσω εξω σεντονια και παπλωματοσεντονα που θα πλυνω... θα ειχει μεν ηλιο και αερα αλλα η θερμοκρασια μεχρι τις 10 θα ειναι κατω απο 0...

λετε να παγωσουν;;;θυμαμα

ι οταν ημουν μικρη που απλωνε η μαμα μου Σαββατο ρουχα και το βραδυ τα μαζευε μεσα γιατι απο την παγωνια ηταν στ'αληθεια κοκκαλο!!!!καλο βρα

δυ.

..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!

Εγω ζητησα αδεια σημερα κι αυριο ειχα υπολοιπο απο το 2014 και μου παν να τις παρω να φευγουν.

Αυριο θα τα κρατησουν μεχρι τις 10:30 μεχρι να τα παω θα πρεπει να τα παρω πισω και δεν ελεγε να φορτωσω τη μανα μου στα δρομολογια.

Εγω Vag θα φτιαξω τρουφακια με χρωματιστη τρουφα. Τα χα κανει και στη Χριστουγεννιατικη γιορτη και εξαφανιστηκαν πρωτα.Τα πλαθω μικρουτσικα της μπουκιας βγαινουν πολλα κομματακια δε μαδανε και ενθουσιαζονται και τα μικρα που ειναι σα μπαλιτσες.

Μαριλου!!!! Γεια σου βρε μωρομανα με τα γιουβαρλακια σου!

Περιμενουμε φωτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω ρε Μαριλού... μου φάνηκε πολύ παράξενο που είπες "η μπουμπού"... χαχαχα!!!

μπράβο στο κοριτσάκι που είναι τόσο φρόνιμο!

τα αγόρια θα στρώσουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα γράψει και δεν τα κράτησε

δεν ξαναγράφω το σεντόνι

εδώ εμετοκατασταση. Εγώ

αιντεεερρρρ

θα γραψω αυριο εαν καταφέρω να σηκωθώ από τη λεκάνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ ΜΑρκερ! τι να πω με αυτα που παθαινετε συνεχεια!

και αντε τα παιδια με τις ιωσεις... αλλα αν αρρωστησει η μικρομανα!!!!!

χαμος!

περαστηκα και αλλο πια να μη σας βρει!

 

Μαρντιο καλη ιδεα τα τρουφακια... αν εχεις χρονο στειλε ή εδω ή με μέιλ τη συνταγη... και για το σπιτι... σιγουρα θα φανε τα δικα μου...

εμας αυριο κανονικα 12 και θα σχολασουν... ευτυχως...

γιατι το πρωι με το που θα τους παω θα επισκευθω την πεθερα στο Διαβαλκανικο.... το χειροτερο σεναριο... στον υπεζωκοτα και το διαφραγμα... μη χειρουργησιμα, μαξ 1 χρονο....

ο αντρας χαλια... ειχαν και τα θεματακια τους με τη γκρινια κλπ και τωρα νιωθει οτι δεν εχει αρκετο χρονο για να τη χαρει...

 

να μη σας τα πολυλογω.....

καλο βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ω ρε Vag πικρα...δεν εχω λογια...οσο πιο ανωδυνα να περασει ο καιρος...πολυ τρομακτικο να ξερεις οτι το τελος ερχεται...οσο συνειδητοποιημενοι κι αν προσπαθουμε να μαστε ολοι με το τελος αυτο με τη συγκεκριμενη ημερομηνια ποναει πολυ.

Να μην υποφερει μονο...και γιατι οχι να τους διαψευσει τους γιατρους...

Λοιπον για τα τρουφακια: Μια πλακα μαργαρινη 2 πακετα πτιμπερ 250 γρ καρυδια 300γρ κουβερτουρα( εγω βαζω τη γαλακτος) 1 ποτηρι ζαχαρη και 1 ποτηρι νερο.προαιρετικα μισο φλυτζανι bailies caramel κατα προτιμηση( επειδη τι κανω για παιδια δε βαζω)

Στο μουλτι θρυμμα μπισκοτα και καρυδια.λιωνεις στη φωτια κουβερτουρα μαργαρινη ζαχαρη και νερο.ριχνεις ολα μαζι ανακατευεις.

Αφηνεις ψυγειο απο μεσημερι και βραδι πλαθεις βουτωντας δαχτυλακια στο νερο για να μη κολλαει το μιγμα.και τα ρολαρεις στγ χρωματιστη τρουφα.

Και ετοιμες οι θερμιδικες βομβες!! Χα χα

Αχ αντε με στεναχωρησες βρε Vag!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μωρέ Βαγκ...

έτσι είναι ο πνεύμονας...

και όσο σκέφτομαι ότι όλα αυτά γίνονται γιατί θυσαυρίζουν κάποιοι...

τέσπα...

η μαμά μου 9 μήνες πήγε...

 

τέσπα... ας αλλάξουμε κουβέντα γιατί τις τελευταίες μέρες το νιώθω πολύ έντονα όλο αυτό...

 

χθες χιόνισε στη Λευκωσία.

10 λεπτά κράτησε και όλοι ενθουσιάστηκαν...

είχαν πολύ πλάκα όλοι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εφτασε ο χιονιας ως εκει;;;;

καλα αν επιανε κιολλας θα εβγαιναν ολοι εξω και θα ανεβαζαν φωτο σε fb,tweet, instat....

οπως ειχε γινει περισυ καπου αραβια νομιζω και βγηκαν ολοι με παντοφλες και καλτσες και τις κελεμπιες και εκαναν σα χαζοι!

 

εδω εχουμε λιακαδα προς το παρον αλλα με πολυ κρυο... απο Κυριακη ολο βροχες ερχονται.... τα κεφαλια μεσα....

 

Μαρντιο πολυ ευκολα τα τρουφακια! και σιγα τις θερμιδικες βομβες! εχω φαει αλλα που ηταν πυρηνικες!

πως πηγε το μασκε παρτυ στο σχολειο;

 

εδω μια χαρα... τα μισα αγορια του σχολειου ηταν πειρατες! και ο Σπυρος...

τα περισσοτερα κοριτσια κατι σε βασιλισσα-πριγκιπισσα... η Μαριαννα βασιλισσα της νυχτας... πρωι πρωι την εβαφα το προσωπο αστερια και φεγγαρι!

η ασπονδη φιλη της ΜΑριαννας ηρθε ντυμενη σα χανουμισσα-Λεϊλα και φορουσε αραχνοϋφαντη βρακα και απο πανω μονο ενα τιραντε μπουστακι!!!! με τετοια παγωνια!!! μα καλα δε σκεφτονται μερικοι γονεις;;;;; βαλε ενα κορμακι απο κατω κατι!

την ΜΑριαννα την κανανε οι κυριες βασιλισσα του καρναβαλιου! δε χρειαζεται να πω τη χαρα της!

 

αυριο παω δουλεια... τελος η αδεια....

καλο 3ημερο κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vag απαιτω φωτο πριγκιπισσας και πειρατη!!

Εμας περασαμ πολυ ωραια....το εκαναν το παρτυ ελληνικο με καλαματιανα και συρτα....τι φτουραει μπροστα τους η μακαρενα!!!

Πηγα κατα τις 11.00 χορευαν μας τραβηξαν και τις μαμαδες και συραμε το χορο!

Αφου το βραδι στο κρεβατι η Χρυσανθη μου λεει: χορεψαμε και καζανακι!!! Τι της λεω;;;;; αυτο με τις κορδελλες μαμα που γυρναμε γυρω γυρω το δεσαμε ψηλα!!! Βρε γαιτανακι της λεω τι καζανακι!!!

Το βραδι βγηκαμε ειχε γενεθλια το παιδι απο κατω που τους κραταω τη μικρη καμια φορα και μας κερασε.

Πηρα και ενα ωραιο φορεμα το πρωι και του κανα την επισημη πρωτη!

Εδω τελειος καιρος..θα παμε το μεσημερι για αετους!! Δε το ρισκαρω αυριο να βρεχει και να μεινουν με τη χαρα..πηραμε αυτους του lidl για να δουμε αν θα σηκωνονται.

Marker πως σε ψαχνω στο fb;

Ποια αλλη εχει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τρελα το καζανακι!!!!

πολυ επικαιρο!!

 

εδω απο το μεσημερι βρεχει... το πρωι ειμασταν εκκλησια και μνημοσυνο...

χλωμο το κοβω για αετο αυριο... απο τη μια ο καιρος, απο την αλλη η ΜΑριαννα που εχει σιναχι απο σημερα...

 

αυριο τελικα δε θα παω δουλεια, αθα παει ο συναδελφος στο γραφειο γιατι εχω να μαγειρεψω και για τα πεθερικα για να τους παμε πακετο.

εκανα απο σημερα τη φασολαδα για να φνε και τα παιδια, εβρασα και σκετα για πιαζ και αυριο θα κανω μυδια σαγανακι και μυδοπιλαφο και τηγαν καλαμαρακια.

 

βρηκε σο ιντερνετ ο αντρας της κουνιαδασ οτι στο νοσ. Θεαγενειο που ασχολειται μονο με καρκινους, εχει μια ομαδα που ασχολειται ακριβως με τον καρκινο στον υπεζοκωτα επιδη αν και πολυ σπανιος, τα τελευταια χρονια εχει πολλα κρουσματα απο ατομα που καταγονται απο δυτικη ΜΑκεδονια. επιδη λεει χρησιμοποιουσαν μια βαφη με αμιαντο για να βαφουν τα τζακια! και επιδη ο συγκεκριμενος γινεται απο αμιαντο, οπως ο καρκινος του λαρυγγα απο το τσιγαρο και οχι απο κατι αλλο το ψαχνουν.

θα πανε φυσικα το φακελο της πεθερας απο βδομαδα να δουμε αν γινεται κατι παραπανω....

 

αντε κοριτσια.. καλη Σαρακοστη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή σαρακοστή κορίτσια

σας διαβασα

αλλα,έχω κάτι νευρα

ο,στομαχόπονος,συνεχίζετε και 3η μέρα είχα γδάρσιμο στην ουρηθρα

πήγαμε νοσοκομείο μπας και είναι καμια πέτρα γιατι ξαναειχα

μην κάνει και βουλώσει τίποτα και τελικά έχω ουρολοίμωξη

και ουρολοίμωξη δλδ

αντιβίωση και γαστρεντερίτιδα

και αυχενικο

τι να πω

αντε βρε και στα επόμενα χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kale poy eiste

 

σημερα και αυριο εχω τα μεμγαλα σπιτι

εγω αυριο δουλεια ας πουμε

 

κατά τα αλλα το πρωι ηταν αγιοι

τωρα παναγια μου σεληνιασμενα

 

τον αγγελο 2η μερα δε τον κοιμιζω μεσημερι

μια χαρα το παει σερι

 

τι λες τωρα βρε βαγκ

λες την επαθε η γυναικα από μλκια;

πωπω τι μας ταιζαν - ψεκαζαν κλπ και τι θα μας ταιζουν τωρα

α ρε γμτ

δυσκολα πολύ πραγματα

η πεθερα πως το εχει παρει;

 

χαχαχα καλα γελασα με το καζανακι οσο δε λεγεται χαχαχα

ακομα γελαω

καλα λεει το παιδι μοιαζει αρκετα χαχαχα

 

εδώ ουτε αετοι ουτε τιποτα

εβρεχε διαρκως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατι δεν ειχατε σκουλειο Μαρκερ;

Καλε ομοζυγωτικα ειναι τα διδυμακια σου; πως μοιαζουν ετσι....

Βεβαια δε θελω να σε πληγωσω ειδικα το μικιο ιδιο ο μπαμπας του χειλακια αυτακια φρυδακια....ολα τα υπολοιπα jumbo μπεμπε!

Στη βαπτιση του ησουν μια κουκλα!

Για οσες προβληματιστηκατε που τα ειδα ξαφνικα ολα αυτα φτιαξτε facebook!

Περαστικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

 

έγραψα και χθες και δεν το πήρε...

 

φοβερό το καζανάκι!!!

ε μα... οι κατλήξεις είναι ίδιες βρε παιδί μου... χαχαχα!!!

 

σας είπα ότι ξεκίνησε το μπούλινκ στο παιδί μου;

και ο λόγος;

τα αυτάκια του...

 

την Κυρ ήρθαν η κουνιάδα με τα παιδιά και ο γιος της φορούσε ένα κασκόλ και λέγανε ότι είναι ο Βαρουφάκης.

έρχονται στον Α και του λένε εσύ είναι ο Γεωργιάδης.

ο Γεωργιάδης είναι ο Υπουργός οικονομικών της Κύπρου και έχει μεγάλα αυτιά.

εννοείται ότι ο δικός μου δεν καταλάβαινε τον συνδιασμό ώσπου ήρθε η μικρή και του λέει: "Α εσύ είσαι ο Γεωργιάδης επειδή έχεις πολύ μεγάλα αυτιά".

κορίτσια, αν βλέπατε το μωρό μου... εμεινε ένα παγωμένο γελάκι στα χειλάκια του...

 

ο λόγος που νευρίασα τόσο πολύ είναι γιατί τα παιδιά δεν κάνανε από μόνα τους αυτόν τον συνηρμό...

δε νομίζω να ξέρανε ποιος είναι ο ρόλος του Βαρουφάκη και ποιος του Γεωργιάδη...

 

τέσπα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα

μαρντ όσο μεγαλώνουν κάτι μοιάζουν και απο μένα χαχα

τα μεγάλα όντως μοιάζουν πολυ φατσικα. Εαν τους δεις από κοντά θα δεις ότι διαφέρουν αρκετά.

έλα βρε νανα κριμα

σίγουρα

τώρα θα το σκέφτεται ρε γμτ. Αλλα τι ηλικίας είναι τα μεγάλα δεν υπάρχει περίπτωση να το συνδιασαν μόνα τους. Αλλιως θα έκοβα τα πολλά πολλά μαζί τους. Έλα τώρα ντροπή να έχουν πει μεγάλοι κάτι τέτοιο για μικρό παιδάκι και μπροστά σε πιο μικρα και δή όταν είναι και ξαδερφακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάρκερ μου, τα παιδιά είνα ισχεδόν 8.

λες να ξέρουν ότι ο Βαρουφάκης είναι ο Υπουργός Οικονομικών της Κύπρου και ο Γερωτγιάδης είναι ο Υπουργός Οικονοκών της Κύπρου;

το πιο πιθανό είναι να μην ξέρουν καν τις φάτσες τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...