Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανες 2009( Και Οχι Μονο...)Τα Καλυτερα Ερχονται Λεμε....


Recommended Posts

Vag και γω το ιδιο επαθα τη Κυριακη με το κεηκ.οπως περιγραφεις αρκετα ζουμερο.τη μονη διαφορα με αλλες φορες αλλαξα το βουτυρο κι απο βιταμ εβαλα fresco.εκει το αποδιδω.

Δεν ειναι ολοι οι εκπαιδευτικοι το ιδιο οπως δεν ειναι κι ολοι οι δημοσιοι υπαλληλοι το ιδιο.

Ορεξη χρειαζεται και αγαπη για το αντικειμενο.τα λεφτα η γονικη συμμετοχη και η πειθαρχια ερχονται αφου υπαρχει πρωτα η πρωτοβουλια!

Τελος παντων....τελος η μουρμουρα ελπιζω του χρονοθ να μαστε πιο τυχερες.

Ξεκινησαν καλοκαιρινο σχολειο οι δικες μου απο τη Δευτερα σε ιδιωτικο.Μου λεει η διευθυντρια χθες ολα καλα ενταξει μονο που δεν εχουν πειθαρχια στο να κλεινουν το καρεκλακι οταν σηκωνονται να βγαινουν τρενακι στην αυλη να μαζευουν το πιατακι του φαγητου να μαζευουν το παιχνιδι που επαιξαν.της λεω στο δημοσιο σχολειο ηταν χυμα σε αυτα δεν ειχε κανονες ειδικα απο τον Απριλιο εβλεπα και γω αλλαγη συμπεριφορας του στυλ: φαε το φαγητο σου θα το μαζεψω και ουτε καν μου απαντουσαν να μου πουν δε θελω αλλο!!! Γραψειρως...

Ο αντρας μου λεει δε τα στειλαμε και στους προσκοπους να χουν τοση πειθαρχια!!! Εγω παλι συμφωνω με τη διευθυντρια χωρις κανονες δε μπορει να λειτουργει μια ομαδα και να περναει καλα.

Ξεκινησαμε και κολυμβηση δευτερη μερα σημερα. Καλυτερη αντιδραση απο περσι...για να δουμε και σημερα...

Σας φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια μου!

ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια!

όντως ήταν μια υπέροχη γιορτή!

για τα σκηνικά και τα κουστούμια δώσαμε όλοι από 4 ευρώ... τίποτα δηλαδή...

αυτό που μου άρεσε περισσότερο είναι ότι είχε να κάνει με την παράδοση του τόπου τους...

 

έχεις δίκιο Βαγκ...

εμείς δώσαμε αναμνηστικές πλακέτες στους απόφοιτους και από μία πετσέτα θαλάσσης σε όλα τα παιδάκια.

όλα τα έξοδα τα κάλυψε ο Σύνδεσμος.

 

χθες δώσαμε και τα δωράκια στις δασκάλες και ενθουσιάστηκαν!

η δασκάλα του συγκινήθηκε με τα λογάκια που της έγραψε ο Α.

"κα Χ είσαι καλή και σ' αγαπώ"

 

σήμερα είναι η τελευταία τους μέρα...

έβαλα μισή μέρα άδεια για να πάω να τον πάρω εγώ από το σχολείο.

είμαι τόσο συγκινημένη...

ήρθα στη δουλειά και με πιάσαν τα κλάματα και με κορόιδευαν όλοι...

 

πάει... μεγάλωσε το παιδάκι μου...

πώς περάσανε τα χρόνια ρε κορίτσια;

πότε ήταν που λέγαμε τις μετρήσεις των μωρλων μας που είχαν μέσα στις κοιλιές μας;

 

Βαγκ, με αυτά που ακούω κι εγώ νομίζω ότι εδώ είναι πιο καλά τα πράγματα.

ξέρεις τι γίνεται όμως;

είναι μικρός τόπος και ο έλεγχος είναι έντονος.

υπάρχει και ο Σύνδεσμος γονέων που βοηθά...

πλέον οι γονείς δεν είμαστε όπως τους γονείς μας που δέχονταν ότι τους σέρβιρε ο δάσκαλος επειδή ήταν ο δάσκαλος...

έχουμε απαιτήσεις και διεκδικούμε.

 

μαρντ, παράξενο αυτό που περιγράφεις για δημόσιο.

εδώ συμβαίνει το αντίθετο.

οι δασκάλες του δημοτικού λένε ότι ξεχωίζουν τα παιδάκια που έρχονται από τα δημόσια σχολεία.

μπορεί να μην ξέρουν να διαβάζουν (που αυτό κανονικά το μαθαίνουν στο δημοτικό) αλλά ξέρουν βασικούς κανόνες πειθαρχίας, σεβασμού κτλ κτλ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

δεν τον είδα πάλι τον βράκα

είχα να περάσω βαθμολογίες και το πισι κολησε

νομίζω ότι τα εθδα τα ραδικια

κατά τα αλλα ζεστη

τον αγγελο τον κοιμίζω γυμνο και δν μπορεί το κακόμοιρο

ιδρώνει απελπιστικα

σημερα

είχαμε την γιορτη των παιδικων

πολύ ωραία ήταν.

μαρντωαυτοωμεβτην πειθαρχεία απαραδεκτο

νομίζω ότι θα έπρεπε να πας να παραπονεθείς στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση η στο δήμο γενικως εαν είναι τόσο χάλια τα πράγματα.

μην ντρέπεστε αφιερώστε χρόνο και πηγαινεται. Γιατι να διαιωνίζεται η κατάσταση επειδή κάποιοι νιώθουν βολεμένοι;

αυριο περιμένουμε μια συμμαθήτρια μας να έρθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marker στη πρωτοβαθμια υπαγεται δημοσιο νηπιαγωγειο ειναι δεν εχει να κανει ο δημος.Μιλησα εγω και αλλη μια μαμα στις δασκαλες και διευθυντρια οτι δε μειναμε ευχαριστημενοι.Η δικαιολογια οπως σας ειπα ηταν οτι λογω των 3-4 παιδιων με ιδιαιτεροτητες συμπεριφορας δεν ειχαν το χρονο να οργανωσουν και να δουλεψουν με τα υπολοιπα οπως θα επρεπε.Δε με καλυψε η απαντηση γιατι μπορουσαν να χαν ζητησει κατσ τη διαρκεια της χρονιας τη συνδρομη των γονιων τη συνδρομη του σχολικου συμβουλου τη συνδρομη της πρωτοβαθμιας.Σε αντιθεση δεν εκαναν τιποτα...ανεχοντουσαν και διαιωνιζαν μια κατασταση.Ηδη τις εγραψα αλλου για νηπιαγωγειο του χρονου οποτε δε με ενδιαφερει να αναλωθω αλλο.Απλα ηθελα να δειξω τη δυσαρεσκεια μου.

Πολυ σημαντικο να υπαρχει συλλογος γονεων και κηδεμονων Νανα.Εμεις δεν οργανωθηκαμε απο μιας αρχης δε γνωριζομασταν υπηρχαν αρκετοι αλλοδαποιο ολοι δουλευαμε δε θελαμε εννοιες...δε ξερω τι απο ολα εφταιξε...

Ειμαι πολυ χαρουμενη τωρα με το ιδιωτικο εστω και για 3 μηνες.Πανε τωρα 2 μερες και ερχονται μου λενε καναμε αυτο παιξαμε εκεινο χορεψαμε αυτο το τραγουδι καναμε γυμναστικη τη Παρασκευη θα τα πανε με το σχολικο στο ενυδρειο.ενω απο το δημοσιο καθε μερα τις ρωταγα τι κανατε σημερα;;; καθε μερα η ιδια απαντηση...βγηκαμε στην αυλη...

Μακαρι να χαμε την οικονομικη δυνατοτητα να συνεχιζαν και χειμωνα εκει...λεω του αντρα μου παιζε τζοκερ μπας και μας κατσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω... αυτα τα νευρα του αντρα!!!

θα του πω καμια κουβεντα και θα γινουμε μπιλιες νυχτιατικα...

ας ωψεται! αν γραφεται ετσι...

 

οσο για τα σχολεια... τι να πουμε πια.

οπως ειπε και η Νανα ή η Μαρντιο υπαρχουν δασκαλοι και δασκαλοι... απλα ελπιζεις να πεσεις σε καποια καλη και φυσικα η δουλεια που πρεπει να κανουμε και εμεις στο σπιτι.

τελος παντων... εχουμε καιρο ως το Σεπτεμβρη... ας ευχαριστηθουμε ολοι, μικροι μεγαλοι τις διακοπες

 

το απογευμα ηρθαν σπιτι το βαφτηστιρι μου με ολη την οικογενεια... καλα ηταν αλλα πρεπει πριν επιστρεψουν Αθηνα να ξαναερθουν να τους κανουμε και κανενα τραπεζι.

 

απο το βραδυ περιμενουμε τις καταιγιδες μεχρι αυριο βραδυ...

και μεχρι Κυριακη ολο και θα βρεχει...

εχουμε και 2 βαφτησια να παμε...

και μετα λεμε να τα γραψουμε και εμεις για εκμαθηση κολύμβησης... με τετοιο καιρο;;;

 

μια χαρα εσεις ΜΑρντιο που αρχησατε... και τα πατε και καλυτερα... μπραβο.

 

σας φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα

πριν λίγο γυρίσαμε

πολύ ζέστη εδώ βρε κοριτσια

απο,χθες με αιρκοντίσιον είμαστε.

2η μερα φεστιβάλ

πήρα την ανηψιά σήμερα και τα μεγάλα και πήγαμε

το πρωί παιδότοπος , 5 παιδιά και ρνα πιο μετά 6

καλά περασαμε

γενικως φτου,φτου,μια χαρά

πες του τα του συζηξ βαγκ

γιατι τι έπαθε; να ξέρω εάν τους έχει πιάσει τίποτα τώρ χαχα

καλά υπάρχουν δάσκαλοι και δασκαλοκαι πέραν των γνώσεων που μπορεί να έχουν πολλές θα έπρεπε να τους ελέγχουν και γιαβσυμπεριφοραβκαι διαχείρηση τάξης.

έχω πονοκεφαλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μη μου πειτε οτι ακομα ζεσταινεστε..

εδω μας δροσισε πολυ ευτυχως σε μας δεν επιασε εντονη κακοκαιρια, απλη βροχη ειχαμε και οχι ολη μερα αλλα η δροσια δροσια.

λες ο πονοκεφαλος να ηταν απο τη ζεστη ρε ΜΑρκερ;

 

οσο για τον αντρα ειναι το θεμα με τη μαμα του, ειναι οτι σιγουρα εχει κουραστει με τη φυλαξη στο νοσοκομειο, ειναι και οσα μελενε συνεχεια για χρεοκωπια, προσπαθει να δει τι θα γινει με την τραπεζα μπας και μας χαμηλωσουν το σταθερο επιτοκιο αλλα οχι να μας προσθεσουν χρονια, ειναι να παει και στο λογιστη για τις φορολ δηλωσεις... πολλα ειναι...

τωρα που ειναι νυχτα να δω τι ωρα θα τον ξυπνησουν τα θερια το πρωι... τους ειπα οταν ξυπνησουν να κατεβουν σαν τις γατες και να δουν τβ και να φανε δημητριακα αν πεινασουν και να αφησουν το μπαμπα να κοιμηθει... κει λεει η ΜΑριαννα.. και αν υπαρχει περιπτωση αναγκης ήα να χτυπησει την πορτα ενας αγνωστος;;; και ο Σπυρος, δυστυχως ειχε τη λυση, θα παρουμε τηλ την αστυνομια... 100!

 

 

εχω μια βαρεμαρα αποψε... το μεσημερι κοιμηθηκα πολυ βαθια στο κλασσικο 2ωρακι μας και δε μπορω να συνελθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ και γω πολλους πονοκεφαλους...ατιμο αυχενικο...αλλα και αυτες οι δουλειες των ατελειωτο εχουν!στη δουλεια τρελοκομειο στο σπιτι ολο μαζεματα...ευτυχως απο Δευτερα για μια βδομαδα θα μαι σεμιναριο.βεβαια οταν γυρησω θα με περιμενουν με ανοιχτες αγκαλες...

Εδω ζεστη το πρωι το βραδι τη θελει τη ζακετουλα.

Δε πηγαμε θαλασσα..λεγαμε για το απογευμα αλλα αποκοιμηθηκαμε οικογενειακως ενα δυωρο....τωρα παμε για κανα σουβλακι...να περπατησουμε και λιγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντου την εχει τη δροσουλα δηλαδη...

εδω παλι βρεχει... και περισυ και φετος μας μουχλιασε!

ΦΤΑΝΕΙ !

 

εμεις το απογευμα ειχαμε την πρωτη βαφτηση του γουικεντ..

πηγα πηρα τη συναδελφισσα που ειμαστε μαζι, μαζι με τα παιδια της απο το σπιτι τους στο διπλανο χωριο, αφου δεν οδηγει και οα νατρας της δουλευε και ηρθαμε στην εκκλησια στο δικο μας χωριο...

βαφτηζε το 3ο ενας συναδελφος με νονο αλλον συναδελφο ο οποιος "εφταιγε" και για την επιτυχια της εγκυμοσυνης!  κερασε ρετσινα στο μπαμπα, πηγε στη μαμα.... γουτσου γουτσου και να  τη η μπουμπου!

αρα επρεπε να πλερωσει!

 

αυριο αλλη μια βαφτηση.... παλιου συναδεφφου...

 

καλη Κυριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα

εδώ ζέστη ,μονο 1ας βαθμός έπεσε

πολύ υγρασία

Μες τα νεύρα ειμαστε

Τα αγόρια μονο εκτός σπιτιού μπορούμε να τους θεωρήσουμε ανθρώπους κ όχι αγρίμια

Εγω ποναω παντού

Οι Γκαμπές μου

Ο αυχένα ς;

Ξυπναω πονεμένη

Δεν ξέρω κατι νιώθω πως έχω

Ενιμγουει

Σήμερα χθες απο 3+ ώρες σίδερο

Τα 3/4 του Κω και τα υπολοιπα με σεντονια ολων των αλλων

Δεν ξερ όλο δουλειές 'είμαι δούλα στην κυριολεξία

Εχθεςπηφαμε πρωτο μπάνιο , ηταν μια χαρά

Σημερα ηφαμε στν εθνικό κήπο μια χαρά και εκεί

Ωραιοβαφτισι ΧΑΑ, ωραία κουμπαρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρκερ τη λεξη ΥΠΕΡΚΟΠΩΣΗ την εχεις ακουστα;;;;

γιατι νομιζω εισαι στα ορια σου... εκτος απο την καθημερηνη κουραση ειναι και που περασατε ενα χειμωνα μεσα στν αρρωστια ρεσυ...

 

κανατε και μπανακι παντως... αντε καλη αρχη...

εμεις εχουμε τοση δροσουλα που τα βραδακι μετα τις 9 στην αυλη τους εβαλα αμανικα απο πανω γιατι ειχε κρυο

κατα τις 7 που καναμε την μισαωρη ποδηλαταδα μας ηταν καλα που δεν ειχε ζεστη...

 

και η βαφτιση της Κυριακης ηταν ωραια... η μπομπο για τους μεγαλους ηταν γλαστρακια βασιλικου και το γλυκο βαζακι με βανιλια-υποβρυχιο και για τους μικρους ειχε σε σακουλακι χαρτινο σαν λαδοκολα με χαρτινο τρυπιτο πετσετακια απο πανω, σημειωματαριο και μπισκοτολουκουμο και παστελακι και ειχανε σε μεγαλα μπολ λεμοναδα και κερνουσαν και η διακοσμηση ηταν βαζα με λεμονια.. δεν το ξαναειδα και μάρεσε... και η λεμοναδα ηταν τελεια για τη διψα!

 

καλε τι θα γινει;;; θα χρεωκοπισουμε επιτελους;;; γιατι βαρεθηκα να το ακουω καθε μερα! μας εχουν πριξει!  ελπιζω να μην κανει πισω ο Τσιπρας τωρα. 

το κουλο οτι ολη ε Ευρωπη κανει συγκεντρωσεις διαμαρτυριας υπερ μας και εμεις κανουμε συγκεντρωσεις οτι θελουμε να κανουμε τουμπεκι και να μεινουμε οπωσδηποτε στην ΕΕ!!! μα ποσο προβατα ειμαστε επιτελους!!!! 

ειπε και ο Πακης σε συνεντερυξη οτι δε θελει να ειναι Προεδρος μιας χωρας εκτος Ευρω! χεστηκαμε! στο καλο και σ'αλλη παραλια!

αντε να σδουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vag μαλλον επιτευχθει συμφωνια απο οτι πηρε το αυτι μου αργα χθες το βραδι...πολυ ντορος βρε παιδι μου...θορυβειται ο κοσμακης και μετα λεει τα βρηκαν οι πολιτικοι.

Και γω marker ετσι καταβεβλημενη νιωθω οπως ακριβως περιεγραψες σαν να εχω κατι ιατρικης φυσεως πονανε ολα ταυτοχρονα ομως αυχενας λαιμος εντερικα....αλλα το νιωθω οτι δε ξεκουραζομαι.

Ευτυχως αυτη τη βδομαδα σεμιναριο τα πρωινα να αποτοξινωθει λιγο το κεφαλι μου απο το πρωινο αλαλουμ της δουλειας.

Ειμαστε η μονη υπηρεσια νομιζω ανοιχτη στο κοινο ολες τις εργασιμες ωρες και οποιος ερχεται να εξυπηρετηθει τωρα...απαιτηση δημαρχου...πρωτα ο πολιτης...μεχρι να κλαταρει ο εργαζομενος...

Χθες καναμε το δευτερο μπανακι καλα ηταν.Κοσμο δεν εχει ιδιαιτερο το νησι.Φαληρακι πχ που ειναι το πιο πηχτρα καθε χρονο χθες στη παραλια ηταν μια ξαπλωστρα εδω μια εκει πιασμενη.Κακοχαρακτηριζαμε και τα Αγγλακια που ερχονταν και γινοντουσαν ντιρλα και καναν αισχη και μας το κουνησαν φαινεται κι αυτα το μαντιλι!!

Vag ετσι οπως περιεγραφες οτι προεκυψε το παιδι λογω του κουμπαρου νομιζα τη γκαστρωσε ο κουμπαρος! Χα χα...

Καλοφωτιστα και τυχερα να ναι κι αυτα κι ολα τα παιδακια του κοσμου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

έγραψα χθες και είδα ότι δεν το πέρασε.

α στο καλό...

 

Βαγκ, μου άρεσε πολύ η κουμπαριά... χαχαχα!

και η διακόσμηση φαίνεται ωραία.

 

κι εδώ μπορεί να έχει πολλή ζέστη, αλλά το βραδάκι δεν μπορείς να καθίσεις στην αυλή...

 

καλέ... που πηγε η Κύπριά μας;

 

ναι ρε Μάρκερ... υπερκόπωση έχεις...

διαβάζω τη μέρα σου και κουράζομαι μόνο που τη διαβάζω... πόσο μάλλον εσύ που τη βιώνεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα

γεια σας

τέλος γ δουλεια

σήμερα δε δουλευα

καλύτερη ήταν η μερα μας,ευτυχως

αυριο έχω αναλαβει να πάω τα παιδιά με την ξαδέρφη σε παιδότοπο στο ΙΚΕΑ

μπορεί να έρθει και ρνας φίλος των αγοριων

ο αγγελος πάλι με,βήχα

και αυτη την εβδ,κανόνισα να τους πάω οφθαλμίατρο μαζί με μένα και την αλλη τεταρτη οδοντιατρο

ο Κως μες τη μούρλα με το νρο φ,θ

μιλάμε τι στο δίσκο πραγματικά, δεν ξέρω έτσι ασυνενοειτοι είναι όλοι;

δεν εβγαινε η αδεια και άρχισε τα δικα του ,

βρε κάτσε να το δούμε κάτι δεν θα κατάλαβες

αρχισε πάλι μα με βριζει

και τι να σας πω μέσα,σε 2 λεπτά,του βρηκα το λάθος του;

δεν ξέρω πραγματικά, εαν δεν περάσουν όλα απο τα χέρια μου θα διαλυθούν στην κυριολεξία.

το μεσημέρι είχα 4 παιδιά

ήρθε ο Κως και αντι ναβοηθαειωφωναζε κιολας

απαπα καλύτερα να λείπει

εμείς εδώ έπεσε στους 28 βαθμους αλλα έχει παρα πολύ υγρασια

εχθές,με,αιτ ήμουν παλι

δεν ξέρω έχω εξάψεις κιολας

μαρντ κοιτα να δεις εαν είναι μέσα,στο ωράριο σας εννοείτε πτι ο πολίτης πρέπει να εξυπηρετηθεί, σίγουρα οι περισσότεροι που έρχονται που δεν,γνωριζουν τις διαδικασίες θα είναι,αρνητικοί απεναντι σας , αλλα έχω συναντήσει και εγώ παρά πολλούς που απλως στέλνουν απο τον ένα στον αλλο και παρά παρά πολλούς ειδικά στο; έφορος που αυτα που κάνουν υπάλληλος,σε,ιδιωτικό φορέα οθτε στο όνειρο του δεν θα τα ρκανε. Τώρα δεν ξέρω τι πόστο έχεις και για να το λες σίγουρα,θα κάνεις πολλά παραπάνω απο αυτα που πρέπει. Αλλα,στο χέρι,σου είναι , δεν έχεις ανωτερο να παραπονεθείς;

μανούλα ρε συ ήθελα να σε ρωτήσω τον μ που τον έχεις τώρα; εγώ λέω να τον συνεχίσω και τον Ιούλιο στον παιδικό αν και δε θα δουλεύω , πιο πολύ για να ασχοληθω με,τους μεγάλους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ ΜΑρκερ... Σωσιτιδα κολησες;;; δεν καταλαβα γρι!

τα νευρα και η υπερκοπωση ειναι ή γραφεις απο κινητο και... μπερδεμα;

 

Μαρντιο και εγω οταν ημουν στα κεντρικα και ασχολουμουν ΚΑΙ με κοινο και μαλιστα αλλοδαπους... ηταν δυσκολο...οση θεληση να εχεις να εξυπηρετησεις αν τυχει μερα να σου ερθουν ολοι σελινιασμενοι, να μην ξερουν τι θελουν, να μη μπορεις να συνενοηθεις και να τα θελουν ολα ΤΩΡΑ... εεε.....δε θελει πολυ να φουντωσεις...

 

οσο για τα αγγλακια, ενταξυ ηταν τουρισμος αλλα του κατωτερου επιπεδου...

και ποσα λεφτα αφηναν στο νησι; αφου κλεινουν διαμονη με 10Ε/ατομο και πινουν τις μπομπες που ειναι το απογευμα σε προσφορα, και απο συμπεριφορα... ξεφτιλικια. πριν λιγο μ'εδειξε ο αντρας βιντεακι που μια αγγλιδα τουριστρια, μαλλον οχι στην Ελλαδα, ισως Ισπανια, ξεβρακωτη με μινι φουστα και ξωβυζη, καθεται και κατουραει στη μεση του δρομου μερα μεσημερι! και παει απο πισω ενας μπαρμπας και τη ριχνει ενα κλωτσιδι! ολο δικο της!! 

 

εγω χθες εψαχνα να παμε καπου οικογενειακως αρχες Αυγουστου που εχουμε αδεια αλλα τζιφος... πανακριβα! δεν εχουμε σκοπο να δωσουμε για 5 μερες 5-6 κατοσταρικα! ειδα με προσοχη και το κλαμπ Αγια Αννα στην Ευβοια, που εχει και στουντιο διπλα στη θαλασσα σε προσφορα αλλα απο οσα σχολια διαβασα, οσοι πηγαν υψηλη περιοδο ειχαν θεματα με καθαριοτητα και πολυκοσμια. οσοι ηταν πιο ηρεμη περιοδο περασαν υπεροχα. οποτε θα το εχουμε υπ'οψιν για του χρονου... θα παει και τελη Ιουνιου ενας συναδελφος με συνομιληκο μας παιδι. θα μας πουνε εμπειριες. εχει παει καμια παο σας τις νοτιες;

 

Νανα θα ανεβειτε καθολου Δραμα; γιατι μαλλον εκει θα κανουμε διακοπες φετος....

 

πωπω... κουραστηκα αποψε... το απογευμα εκανα... μπουγατσα, αρακα, κοκκινιστο μοσχαρι και συκωτι ριγανατο... αυριο θα παει ταπερ στη μαμα του ο αντρας, θα εχω και για μας....

 

καλο βραδυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!

 

Μάρκερ κι εγώ χάθηκα εκεί σταο του σύζυξ...

 

τον Μ θα τον έχω σε γυναίκα ως το τέλος του Ιούλη.

και να ήθελα να τον κρατήσω σπίτι, δεν μπορώ γιατί δουλεύω.

από Σεπτέμβρη θα πάει παιδικό.

θα έχει τη δασκάλα που είχε και ο Α.

τη συνάντησα προχθές στο κομμωτήριο και είπαμε να πάμε σπίτι της μια μέρα για να γνωρίσει τον Μ πριν να ξεκινήσουν τα μαθήματα...

 

Βαγκ δε θα έρθουμε Ελλάδα.

δεν υπάρχουν λεφτά για τρίτο ταξίδι μέσα σε ένα χρόνο...

καλά περάσετε στην όμορφη Δράμα!!!

 

εμείς αγοράσαμε την σχολική μας τσάντα χθες.

είπα να την αγοράσω από τώρα για να εκμεταλλευτώ τις εκπτώσεις.

40 ευρώ από 59.

έχει θέμα τον στρατό... ήθελε  και ένα κονβερς παπουτσάκι μπρελόκ.

όταν πήγαμε στο ταμείο, του λέει η κοπέλα "ρε φίλε, είσαι πολύ κουλ εσύ"

χαχαχα!!!

ενθουσιάστηκε το μωρό μου!!!

 

κι επειδή μαζί μου δε δέχεται να γράφει γράμματακ αι λεξούλες βρήκα εναλλακτική λύση.

όταν πηγαλίνει στην πεθερά μου λέω στα ξαδερφάκια του γράφουν λεξούλες και κάθονται τουλάχιστον μισή ώρα.

και τα κάνει με ενθουσιασμό.

και το καλό είναι ότι του τα δείχνουν με τον σωστό τρόπο, όπως τα μαθάνε εκείνοι...

και χαίρονται και οι μεγάλοι... χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχ

καλημερα

απο το ταμπλετ γραφω και δεν γραφει καλά , έχει αυτόματη διόρθωση και βγαζει ότι ναναι

ο αγγελος σήμερα

με πήραν τηλβοτι είχε 37,6

θα τραβήξω τα βυζια μου σας λεω

είχα πάει τα παιδιά με την ανηψιά παιδοτοπο

έστειλα τον πεθερό να τον παρει

εδώ ήταν μια χαρά , ούτε πυρετό ούτε τιποτα

τι να πω βλαμενες είναι;

όσο για,τον κω μεγάλη ιστορια

αλλη φορα

ναι βαγκ πολλά τα λεφτά για διακοπες

να σου πω συμφαιρει σε οκ εξκλουσιβ , με 150 την ημερα

αλλα είναι πληρωμένα μέχρι και τα παγωτα

φύλαξη για τα παιδιά

πολύ καλή φάση

εμείς και φέτος πουθενά με την μετακόμιση δεν έμεινε φράγκο ακομα χρωσταμε

μπράβο νανα

πρέπει να μαθαινει

όσο πιο καλά είναι προετοιμασία νος τόσο πιο καλά.

εγώ εδώ τους κάνω παρά πολλα

όση ώρα,έχω την,αφιερώνω στην προετοιμασια

το κάνουν με μεγάλη ευχαρίστηση και μενα

όσο για τις τσάντες πολύ καλά εκανες

εμάς θα του Στέλιου θα πάνε με τη,νονα του να την πάρουν , είναι έθιμο , το ήξερα και εγώ αλλα δεν πίστευα πρι θα μας,έλεγαν να την πάρουν. Ο Νίκος έχει ζηλέψει αλλα ντρεπομε να το πω στη νονα του να πάνε και αυτοι μαζί και να της δωσω τα χρήματα. Δε θέλω να τη φέρω σε δυσκολη θέση. Οπότε του είπα ότι εάν μπορέσει καλώς,και να μην της πει τιοτα ο ίδιος. Το δέχτηκε τώρα εκείνη την ώρα δεν ξέρω τι θα γινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vag Ευβοια πηγαμε περσι Ερετρεια.Πολυ ωραια ειναι για οικογενειακες διακοπες οπως και το Τολο στο Ναυπλιο που πηγαμε προπερσι.all inclusive ξενοδοχεια με δραστηριοτητες για τα παιδια δε νοιαζεσαι που θα φας που θα κολυμπησεις εχουν ωραιες θαλασσες απο κατω.Ολο το χρονο δουλεια σπιτι παιδια ε νομιζω 6-7 μερες το χρονο τη δικαιουμαστε τη καλοπεραση.Αγια Αννα που λες νομιζω ηταν μακρυα.

Μαρκερ στο λογιστηριο ειμαι επαφη με προμηθευτες εχω πιο πολυ και φυσικα αιρετους...αυτοι οι δευτεροι ειναι που μου δημιουργουν τα θεματα.δε ξερουν τις διαδικασιες θελουν να κανουν τα χατηρια σε ολους να φαινονται καλοι και τελικοι δεκτες των αποφασεων τους ειμαστε εμεις οι υπαλληλοι.και ερχεται μετα ο πολιτης και λεει αφου ο αλλος μου ταξε εσυ γιατι κωλυσιεργεις;;; χωρις φυσικα να ξερει τι εσωτερικη διαδικασια απαιτειται.

Ευτυχως αυτη τη βδομαδα χαλαρωσε το κεφαλακι μου στο σεμιναριο.ειμαστε πολυ καλο παρεακι.δε γνωριζομασταν αλλα δεσαμε ωραια.ειμαστε 2 γυναικες και 20 αντρες και μας εχουν στα ωπα ωπα.

Αμυγδαλες εφτιαξαν λιγο αλλα απο εντερικα ακομα εχω θεμα.

Νανα καλοριζικη τσαντα!!Με το καλο το αστερι να ξεκινησει το σχολικο βιο!

Νικολου,Χαρα;;; που ειστε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε ΜΑρκερ με το ταμπλετ σου! μαθε το ελληνικα!

καλα που το πηραν πρεφα το 37,6 οι δασκαλες... περιεργο...

 

Νανα πολυ καλα εκανες και πηρες τσαντα. και εμεις θα κοιταξουμε οταν αρχισουν οι εκπτωσεις αν και δεν ξερω αν θα εχουν βγαλει σχολικα μεσα στο καλοκαιρι και αν θα τα εχουν με εκπτωση. θα δουμε. και οι δικοι μας νονοι οταν ειχαμε παρει τις τσαντες για τον παιδικο μας ειπαν γιατι βιαστηκαμε επιδη ηθελαν να τους τις παρουν αυτοι. αλλα φυσικα δεν εχω σκοπο να τους κανω κουβεντα για τωρα. οι καιροι ειναι δυσκολοι και οι νονοι μας ειναι ανδρογυνο και εχουν απο ακομα ενα βαφτιστηρι ο καθενας.

 

οσο για τις διακοπες τελικα αποφασισαμε να παμε στο χωριο στη Δραμα και απο εκει να κανουμε καμια 3ημερη εκδρομη στη ΘΑσο για να κανουν τα παιδια ταξιδι με πλοιο. καλα να ειμαστε βεβαια...

 

σημερα στο τσακα τσακα ξεκινησαμε κολυμβηση!

λεγαμε με τον αντρα αντι να παμε στην πισινα στα Λουτρα Λαγκαδα που θα ειναι μονο για καλοκαιρι να ξεκινησουμε στο Εθνικο Κολυμβητιριο στη Θεσσαλονικη. για τις νοτιες, ειναι κοντα στον περιφεριακο με ευκολη προσβαση, στην περιοχη των πανεπιστημιων και απο μας ειναι 15-20λ δρομος.

ξυπνησαμε κατα τις 6-6:30 και πηρε ο αντρας τηλ ενα συναδελφο που ο γιος του ειναι ηδη πρωταθλητης κολυμβησης και τωρα παει και τη μικρη του και του ειπε αντε ξεκινηστε σημερα εχει προπονηση των μικρων 7:15! πηραμε τηλ την υπευθυνη και τα μικρα σε 5 λεπτα ηταν ετοιμα! στο τσακ φτασαμε και βουρ στην πισινα! ξετρελαθηκαν! ειδε η προπονητρια οτι δε φοβοταν να βαλουν το προσωπο στο νερο και τους εκανε μεχρι και φουτια απο εξω απο την πισινα! ξετρελαθηκαν! δεν ηθελαν να φυγουμε! 

απο τιμη ειναι 25/παιδι αλλα στα 2 πληρωνεις 40. μια χαρα νομιζω. α! και ειμαστε στην ομαδα του ΠΑΟΚ. πηρεμε και τον παοκτση νονο μας που καταχαρηκε! βρηκαμε εκει και αλλο ζευγαρι συναδελφων που πηγαινουν τα 3 τους παιδια... ειπαμε... χωριο η Θεσσαλονικη...

 

ειχαμε και την καταιγιδα μς παλι πριν λιγο... μην ξεχνιωμαστε... καληνυχτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

κι εμείς το έχουμε αυτό το έθιμο με την τσάντα...

αλλά η νονά μας έφυγε μετανάστρια στη Γερμανία... σε καμία περίπτωση δε θα της το αναφέρω...

 

μια χαρά το κόστος για την πισίνα.

εδώ δεν παίζουν έτσι τιμές...

 

ο δικός μου αρνήθηκε να πάει πισίνα.

του έμεινε φοβία από πέρσι.

 

Μαρντ, ο ιδιωτικός τομέας δουλεύει πολύ διαφορετικά από τον δημόσιο.

καμιά φορά μας κατηγορούν για γραφειοκρατία και μπορεί να έχουν και δίκιο.

αλλά κι εμείς ελεγχόμαστε από χίλιους δυο τόπους.\μια μικρή παράλειψη τα έχουμε, τα ακούμε άσχημα.

και επίσης πρέπει να είμαστε καλιμμένοι από παντού διότι είναι πολύ εύκολο, για τον πολίτη, να σε κατηγορήσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια τι κάνετε ?

Χαθηκα ειχαμε δραματα με την Μαρια της καναμε αναλυσεις ολα ανεβασμενα εδειξαν μολυνση crp esr 106 αντιβιωση δεν την επαιρνε ο βηχας χειροτερευε δεν ετρωγε .. Και τι δεν της ταξαμε μεψρι τηλεφωνο της υποσχέθηκα και τιποτα.. εγω φοβηθηκα τελικα πτην πηγα σε παιδοπνευμονολογο , πνευμονια και με το που μας ειπε εισαγωγη αρχισε να κλαιει θα την πινω θα την πινω εκει μου ρθε και μενα μια ζαλη επεσε η πιεση μου. Τελικα τη γλυτωσαμε με 2 αντιβιωσεις και μασκες και ενα playmobikl .εχουμε ηανα γιατρο τη Δευτέρα αλλα φσινεται ορι εκανε βελτιωση.

Δε μας εφρανε αυτο πεθανε και η αδελφη του πατερα μου 6 μηνες αντεξε..

Θα διαβασω τωρα να δω τι εχασα.

Mardio πηρα τις φωτο κουκλες οι κορες σου να τις χαιρεστε !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια τι κάνετε ?

Χαθηκα ειχαμε δραματα με την Μαρια της καναμε αναλυσεις ολα ανεβασμενα εδειξαν μολυνση crp esr 106 αντιβιωση δεν την επαιρνε ο βηχας χειροτερευε δεν ετρωγε .. Και τι δεν της ταξαμε μεψρι τηλεφωνο της υποσχέθηκα και τιποτα.. εγω φοβηθηκα τελικα πτην πηγα σε παιδοπνευμονολογο , πνευμονια και με το που μας ειπε εισαγωγη αρχισε να κλαιει θα την πινω θα την πινω εκει μου ρθε και μενα μια ζαλη επεσε η πιεση μου. Τελικα τη γλυτωσαμε με 2 αντιβιωσεις και μασκες και ενα playmobikl .εχουμε ηανα γιατρο τη Δευτέρα αλλα φσινεται ορι εκανε βελτιωση.

Δε μας εφρανε αυτο πεθανε και η αδελφη του πατερα μου 6 μηνες αντεξε..

Θα διαβασω τωρα να δω τι εχασα.

Mardio πηρα τις φωτο κουκλες οι κορες σου να τις χαιρεστε !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειάααααα..

Δεν δεχόταν τον κωδικό μού...πάλι καλά που μπήκε...

Τι κάνετε?

Εμείς δεν λέμε να ηρεμήσουμε....άρρωστη εγώ εδώ και 15 μέρες περίπου. Σήμερα άρχισε μιξες ο Κωνσταντίνος...ο στέφανος με αντιβίωση γιατί η μια αμυγδαλη του είχε πύον....χάλια μαυρα..ησυχία δεν έχουμε βρει. .

Τον πετρη τον ξαναπηραν στην παλιά δουλειά, μια χαρά, όχι βέβαια με τον μισθό πού έπαιρνε παλιά.. Λιγότερα.

Εγώ θέλω να πάω Εύβοια αλλά πρέπει να γίνουμε καλά. .Και να μπορεί να μας πάει ο πετρής, να δούμε πότε....στη λίμνη θα είναι και η ντομ αν τα καταφέρουμε και πάμε θα κάνουμε μαζί διακοπές....

Βαγκ η πεθερά σού? Πως είναι...

Γειτόνισσα? Πως είστε? Όντως μερικές φορές οι άντρες είναι περίεργη. Που μας βγάζουν από τα ρούχα μάς....

Μαριλου με τις τέλειες φωτογραφίες τι κάνετε? Έχεις κουκλάκια παιδάκια...αλλά και εσείς είστε όμορφη...ομορφοοικογενεια....φτου φτου...

Νανά ωραίος ο βρακας σού..θα πρέπει να συγκινήθηκες πολύ στη γιορτή?

Καλορίζικη η τσάντα σας..καλά διαβάσματα να έχετε....

Μαρντιο εσένα δεν σε διάβασα καθόλου...χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε Νικολου περαστικα σας! Πω πω την τρεμω αυτη τη πνευμονια.Ειχε παθει ο πατερας μου πριν 2 χρονια και ολο το χειμωνα δεν ελεγε να παρει τα πανω του.

Vag τελεια η τιμη για κολυμβηση! Εδω για 3 φορες την εβδομαδα στο ναυτικο ομιλο ανοιχτη πισινα ειναι 40€ το παιδακι! Για την ωρα βεβαια 07:15 το πρωι να μπω και στη πισινα...αφου σου καθησαν παλι καλα...

Οι δικες μου εχουν γινει πολυ περιεργες με το σχολειο το καλοκαιρινο.Δε τρωνε καθολου εκει ουτε να μπουν στην κουζινα δε θελουν.πολυ αρνηση.συμμετεχουν στις δραστηριοτητες λεει αλλα με το φαι θελουν το δικο μου λεει οπως εστελνα στο νηπιο.και το πρωι στραβωμενες πανε...

Βρε τι τους λεω πρεπει να πηγαινω στη δουλεια να μαζεψουμε λεφτα να παμε διακοπες οχι να λενε αυτες ( ειδικα η τσαουσω) να μενουνε σπιτι μονες να σε περιμενουμε!!

Ωρες ωρες νιωθω τους κανω ολα τα χατηρια και εισπραττω και μια συμπεριφορα σκατα..

Χαρα περαστικα και σε σενα...χαπακωσου να γινεις γρηγορα καλα!

Φιλια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε Μαρτνιο οχι 7:15 το πρωι!!! ελεος!!! νεοσυλεκτοι ειναι;;;; το απογευμα καλε... μαλλον σε μπερδεψα με το ξυπνημα που ειπα. αλλα εμεις κοιμομαστε οικογενειακως και τα μεσημερια!

γιατι αλλαξαν ομως τα κοριτσια στο σχοελιο; εγινε κατι; δε σε λενε; μπας και κουραστηκαν; ποτε παιρνεις αδεια;

 

Νικολ και Χαρα περαστηκα σας! εμ, δε λεει να καλοκαιριασει πια!

αντε να γιανετε να κανετε και διακοπες.

Χαρα τελεια που θα κανετε διακοπες με τη Ντομ. μας ξεχασε να της πεις.

και μας υπηρχε μια σκεψη για διακοπες Ευβοια στην Αγια Αννα αλλα δεν το προχωρησαμε... μαλλον, να ειμαστε καλα του χρονου που δε θα εχουμε αδεια αρχες Αυγουστου (για μενα ειναι η χειροτερη παριοδος αδειας γιατι ολα ειναι τιγκα και πανακριβα... ο αντρας φαγωθηκε να παρουμε τοτε) η Αγια Αννα ειναι κοντα στη Λιμνη;

 

εδω καλα. εκενα το απογευμα μια συνταγη Μπαρμπαριγου για κασεροψωμο να το πεις... αλμυρο κέικ.... παντως εγινε νοστημο! εδωσα και στη γειτονισσα, τους αρεσε... 

 

στη δουλεια σκατα. ολο μας παιρουν ατομα για τα κεντρικα, αλλα με τη θεληση τους και αλλα οχι. σε ενα μηνα ειμαστε -6 ατομα και περιμανουμε να πανε Εβρο 2 παραπανω απο τον προηγουμενο μηνα, παμε στα -8! και τον Ιουλιο ειναι και οι πιο πολλες προγραμματισμενες αδειες μια και ο δ/της δεν ηθελε να στεναχωρεσει κανεναν.... τε εχω παρει ομως... σε ολα ναι λεεει... να δω πως θα βγαινει η υπηρεσια με ολα οσα μας ζητανε... θα τα παρω κρανιο και θα την κανω και εγω στο τελος, αν και δε θελω να τους παρατησω. θα δουμε.

 

πωπω.. πολυ κασεροκέικ εφαγα... ηπια και 1 ποτηρι αριανι... θα σκασω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...