Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανες 2009( Και Οχι Μονο...)Τα Καλυτερα Ερχονται Λεμε....


Recommended Posts

Καλησπερα

πόσο μου αρεσει η ηλικία μετά τα 4 δε λέγεται

γι αυτο το λογο

ούτε ιδιαίτερα προγραμματα

ούτε ιδιαίτερα φαγητα

μπορούν να αντέξουν

μπράβο καλά κάνατε βαγκουλα αφού θέλανε και ήταν ήρεμοι

αντε και στα επόμενα να τα,δεις να σηκώνουν πρώτοι το χορό.

αληθεια έτσι τους λένε;

δεν ξέρω μια,φικη μένει ο άντρας της αυστριαωκαιωλενε πει πολύ,καλά λόγια μα

ίσως οι γερμανοι καθαροί να έχουν πρόβλημα.

χαχαχαχαχα

μα καλά είδες πως το συνδιασε νανα

ακομα γελάω χαχαχαχα

καλά να είναι τα παιδάκια μας να λένε τέτοια να θυμόμαστε να γελάμε.

εμείς καλά

πολύ τρέξιμο σημερα

βεγκις μιλάμε.

πήγα για κούρεμα τον αγγελο και ήταν τιγκα

έφυγα και πήγα στα αγόρια στο ποδοσφαιρο

έφυγα πήγα τον αγγελο παιδιατρο

το εβολιο απο τις τότες,αρρώστιες είχε λήξει

έφυγα πήγα πήρα άλλο εμβολιο

ξαναπήγα παιδιατρο

πήγα φαρμακείο να πάρω το επόμενο εμβολιο

γύρισα να κοιμισω τον αγγελο που πθτε μπάνιο δεν τονβεκανα

και όταν κοιμηθεί πάω τα μεγάλα για μπάνιο και υπνο

ειμαι 2 ώρες στο αμαξι να δένω ξεδενω τον αγγελο

αυτα για σημερα

αυριο γυμναστικές επιδείξεις το απογευμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε ρε παλι με αυτο...

με πηρε η ξαδερφη μου το απογευμα που ο αντρας της ειναι αξιωματικος στα ματ και μου το ειπε...

δε διαβασα ακομα τα αστυνομικα σάιτ αλλα προς το παρον ακουσα οτι το χειμωνα ειχε παρει 3μηνη αναρρωτικη αδεια, μετα φυσικα τον εξετασαν οι ψυχολογοι για να δουν αν ειναι οκ να ξαναμπει σε ενεργη υπηρεσια και τον εκριναν ικανο και μαλιστα για ενοπλη υπηρεσια. πολυ πιθανο να μην ενιωθε αυτος καλα και να μην ηθελε να γυρισει στη δουλεια και πηρε το 9μηνο ανατροφης και το πρωι τον ενημερωσαν οτι οταν θα γυρισει στην υπηρεσια δε θα ειναι σε διμοιρια αλλα σε σταθερη σκοπια. δηλαδη απο μαχιμη υπηρεσια, σε ποστο που βαζουν τους προβληματικους, αυτους που εχουν προβληματα υγειας και αυτους που κοντευουν για συνταξη.

πως το ειδε στο θολο μυαλο του... μονο αυτος ξερει... πηρε την 7χρονη κορη το μεσημερι απο το σχολειο, ποιος ξερει για ποιο λογο νευριασε....

το κακο ειναι οτι προσπαθησε αλλα δεν μπορεσε να αυτοκτονησει...

και τους βρηκε η γυναικα του γυρνωντας σπιτι με το 1χρ μωρο τους!

ειχε ησδη καλεσει την αστυνομια..

απορω πως κρατηθηκε η γυναικα του και δεν τον ξεσκισε με τα ιδια της τα χερια!

καλα δε νομιζω να μεινει για πολυ ζωντανος μεσα στη φυλακη....

το κατα ποσο βεβαια σωστη ειναι η αξιολογηση των ψυχιατρωνκαι ψυχολογων θελει πολη κουβεντα και υπαρχουν πολλα παραδειγματα για λαθος αποφασεις ακομα και στο τμημα μας... να δω αν θα περασουν τουλαχιστο απο ΕΔΕ ...

 

τι να πουμε...

 

οσο για την πεθερα μου... οκ η επεμβαση. εβγαλαν μονο το 80% του υπεζωκοτα ο οποιος απο κει που ειναι υμενας ειχε φτασει να εχει 6-7 εκ παχος! οποτε πιεζοταν πουλυ οι πνευμονες... δεν μπορουσαν να τον βγαλουν ολο γιατι ορισμενα μερη ειναι επικινδυνα. τωρα ειναι για 24ωρες εντατικη και μακαρι να πανε ολα οσο καλυτερα γινεται.

 

με ειπε το μεσημερι και ενας συναδελφος οτι χθες που κανανε μεγαλο υπερηχο τους ειπαν για μεγαλες πιθανοτητες για νταουν επιδη η μυτη δε μεγαλωνει αρκετα και θα κανουν αυριο παρακεντηση...

μακαρι να πανε ολα καλα γιατι τα παιδια το προσπαθησαν πολυ να κανουν παιδακι...

 

γενικα χαλια μερα σημερα...

αυριο μακαρι να ειναι ολα καλυτερα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα

ο αγγελος πάλι πυρετο

με πήραν απο τον παιδικό να πάω να τον πάρω.

μέσα στο τρεξιμο

αργησα στηνδουλεια

χεσε μέσα

λογικά απο,το εμβολιο

τι να πω

είναι ανηψιά το κοριτσάκι μιας κοπέλας που μιλάμε στο,φβ

δεν είπε πολλά όσα ξέρουμε μονο

δεν ξέρω έχω σοκαριστει

είναι τόσο εύκολο να ξεφύγεις,δυστηχως.

μακάρι να μην αξίωνε ι θεός τέτοιους να κάνουν παιδιά.

μπράβο στηνπεθερα

όλα πήγαν γενικως καλα

μακάρι να της πάνε όλα δεξια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιλατε για το κοριτσακι που το στραγγαλισε ο πατερας του ? Πως θολωνεις και κανεις κατι τετοιο δε μπορω να το καταλαβω. Σημεσα δθαβασα και για καποια αλλη ποτ στραγγαλισε την κορη της επειδη εσπασε την τηλεόραση. Ελεος πια !Εχει ατομα που δυσκολευοντσι για ενα παιδι και αλλοι τσ κανουν και τα πνιγουν..

Περαστικα στην πεθερα σου Ευη σιδερενια !!

Και γω τα καραφερα και κρυολογησα μεσα στο κατακαλοκαιρο ξαι δεν ξερω πως τα καταφερα. Με ποναει ο λαιμος μου τρεχει ποταμος η μυτη και το πιο σπαστικο χαθηκε η μυρωδιά και η γευση.

Τι εμβολιο βαλατε marker ? Τα εμβολια τα παιρνετε απο τα φαρμακεία δεν τα εχει ο παιδιατρος ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλόχα.....σας διάβασα μονοκοπανιά....Vag περαστικά στη πεθερά ότι καλύτερο...Μαρκερ η περιγραφή των ημερήσιων δρομολογίων σου με κάνει να λέω Δόξα συ ο Θεός υπάρχουν και χειρότερα....Βρε κόρη σταματημό δεν έχεις...Όλη μέρα νιώθω ότι συμμαζεύω από τη δουλειά μέχρι το σπίτι το νοικοκυριό όλη μέρα είμαι σε διαρκή κίνηση και το βράδι πέφτω ψόφια...

Επίσης κότσο σε έπιασαν με το δώρο στη δασκάλα...καλύτερα να έπαιρνες ατομικά κάτι....εγώ με 9€ της πήρα σετάκι από bodyshop.

Σήμερα είχαν φωτογράφηση για τα ενθύμια που θα μας δώσουν τη Δευτέρα. Τρίτη ξεκινάμε στο καλοκαιρινό που τις έγραψα....ξεκούραση τα μικρούλια μου καθόλου...αν και έχουν μάθει πια από ενός έτους στα σχολεία.Σημερα μου λεγαν δε θέλουν να κλείσει το σχολείο να μη βλέπουν τις φίλες τους λέει....ευτυχώς κάποια συνεχίζουν και το καλοκαίρι στη δημιουργική απασχόληση.

Στη δουλειά τρελοκομείο πολύ χαρτούρα και δυστυχώς δεν είμαι άνθρωπος που μπορώ να αφήνω εκρεμμότητες..αγχώνομαι...είναι το ωράριο μου 07,30-15,30 και κάθε πρωί 07,00 χτυπάω κάρτα τώρα τελευταία από το άγχος να τα προλάβω όλα μέσα στη μέρα.

Εδώ ακόμα δε βουτήξαμε έχει ψύχρα ειδικά το βράδι θέλει μπουφανάκι.

Πολύ γέλασα με Μοσχάρια Μαριάννας και Μαρίνα Λεμεσού Άνθιμου! Που τα βρίσκουν και τα λένε...Εμένα ήμασταν στο δωμάτιο μου στο κρεβάτι το μεσημέρι και λέω φέρτε μου μια το κινητό μου από τη κουζίνα δε πήγαινε καμιά και λέει η Χρυσάνθη με το πόδι σταυροπόδι: Δήμητρα είσαι μεγάλη κόρη πια πήγαινε να το φέρεις στη μαμά!!!Η δροσοπεζουλίτα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε ΜΑρντιο... σαν την ταινια με τον Κωστανταρα που ζητουσε νερο γιατι πνιγοταν και  οι γιοι του δεν πηγαιναν για νερο!

 

ΜΑρκερ μακαρι να ειναι απο το εμβολιο ο πυρετος...

δε σας αφηνει να ηρεμισετε φετος...

 

αλλα να κρυωσεις και εσυ βρε Κυπριοπουλα....

δεν το περιμενα... μια βροχουλα σας εστειλα να δροσιστειτε... οχι να αρρωστησετε!

 

εδω αστατος ο καιρος... μεχρι μεσημερι ηλιο και ζεστη και απογευμα-βραδυ ολο και καμια βροχουλα εχει καπου.

 

εγω για δωρα για τις δασκαλες ηδη ετοιμασα τα καθιερωμενα γλαστρακια με αρρωματικα φυτα, κασπω, διακοσμητικα, κορδελες κλπ και καναμε με τα παιδια και καρτες που απο μπροστα τους εκοψα και αυτα κολησαν σαν κολαζ αμμουδια-θαλασσα-ουρανο με ηλιο και συννεφακια, βαρκουλα και πανι στη θαλασσα και πετσετα με ομπρελα στην αμμο

απο μεσα απο τη μια μερια ολησαν φωτο που εκτυπωσα που ειναι το καθενα με τη δασκαλα του απο την εκδρομη και στην αλλη μερια γραψανε ευχαριστηρια κλπ κλπ...

αυτα ειναι τα προσωπικα μας δωρακια αλλα εδωσα και λεφτα για να αγουρασουν αυτες που ανελαβαν τα δωρα... 7Εστην ταξη της Μαριαννας για εικονα και 5Ε στου Σπυρου για τσαντα μαρκας ή ρολοι.

 

τα δικα μας θα τα δωσουμε αυριο να τελειωνπουμε...

 

ο αντρας ειναι στη μαμα του αποψε...

σημερα ειχε τα απιδια ολη μερα επιδη δεν ειχαν σχολειο λογω εκλογων των δασκαλων. σαλταρε! να τον δω τι θα κανει το καλοκαιρι...

εχει προγραμμα ο δημος για καμπ στα λουτρα με κολυμπι και αλλα σπορ που βγιανει καπου 80Ε τα 2 παιδια για 2 βδομαδες.

ακομα το σκεφτεται ο αντρας για να μη δωσουμε λεφτα... αλλα αν τους κρατησει καμια βδομαδα... μαλλον θα το σκεφτει καλυτερα....

 

εχω μια βαρεμαρα... και δεν εχει και τιποτα η τβ... περιμεων να δω Castle 7 στη nova...τελειωσε και το Γκρέις γμτ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σας!

τι κάνετε κοριτσάκια μου;

 

Βαγκ, καλή ανάρρωση να έχει η πεθερά και να πάνε όλα καλά...

 

περαστικά στους άρρωστους!!!

 

βαγκ, να πάτε στο κλαμπ.

είναι πολύ λίγα τα λεφτά και αξίζει λίγη χαλάρωση και σε εμάς.

 

θεά η Χρυσάνθη!!!

χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και συνεχίζω...

 

ωραία η ιδέα σου Βαγκ...

 

εγώ τις πήρα από ένα καλαθάκι και θα βάλω σαπουνάκια ελαιολάδου, γλυκερίνης, κεραλοιφες και λιπ μπαλμ.

όλα χειροποίητα από τα χεράκια μου!

 

ο Α τις έφτιαξε από μία ζωγραφιά.

στης δασκάλας του είπε ότι θέλει να γράψει: "είσαι καλή και σ' αγαπώ"

 

και πρέπει να τα ετοιμάσω γιατί την Τετάρτη είναι το τελευταίο τυος μάθημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες τι κανετε;

για να σχολιασω ολα αυτα που γραψατε θα νυχτωσει! ουφ... πρεπει να μπαινω πιο συχνα.

εμεις καλα!τελειωσαν οι αντιβιωσεις κ ξεκινησαμε παλι σχολειο. πηρε κ τον ρολο του για την καλοκαιρινη παρασταση, θα ειναι ο μαναβης κ καποιοι συμμαθητες τα φρουτα!

ο Γιαννης μια χαρα, καλο παιδακι εχει γινει!

η μπουμπυ οσο της δινεις σημασια ειναι σκετη λιχουδια! μην τολμησω ομως κ ασχοληθω με κατι αλλο γιατι καηκα!κλαιει με μαυρο δακριυ!

βαγκ υπεροχα τα παιδακια σου! κ με τις βαφες αυτες τα κανουν και μονα τους τα αυγα ε; του χρονου θα τις παρω κι εγω! μπραβο τους κ για τα χειροποιητα δωρα τους!

καλη αναρρωση στην πεθερα!

νανα μου χρυσοχερα μου!θα το εκτιμησει πολυ το δωρο σου!

νικολου μου περαστικουλια! δωσε μας το μειλ σου να ανταλασουμε φωτογραφιες!

χαρα πως ειστε; αναρρωσατε ολοι;

μαρκερ μου ειναι καλα τωρα ο μικρος;

μαρντιο μου ακομα τιποτα μπανακια; ουτε κ εμεις. ισως την Κυριακη τολμησουμε. σουσουραδες οι μικρες!χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελειες ιδεες για δωρακια Vag και Νανα...ωραιο πραμα να πιανει το χερι σου...εμενα ντιπ για ντιπ σε αυτα...

Μπραβο Μαριλου που αναρρωσατε σας ειχα εννοια με τη πνευμονια...

Βρε τη μπουμπου που θελει αποκλειστικοτητες....

Με το καλο η γιορτουλα σας.Φωτο θα ανοιξω αυριο απο pc απο κινητο δυσκολευομαι να ανοιξω.

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα Νανα ακομα εχεις χρονο και φτιαχνεις σαπουνακια κλπ;;;

μπραβο ρε κοριτσι! εμενα μου φαινονται βουνο να κανω τοσες διαδικασιες...

 

ΜΑρντιο αυτο ποου εκανα εγω ειναι πολυ απλο. δε χρειαζεται να πιανει το χερι...

πας σε φυτοριο... παιρνεις ενα μικρο γλαστρακι με οτι θες μεσα που κανει 1Ε.  μετα πασ τζαμπο και παιρνεις ενα παο τα πολλα κασπω που εχει, σε μεγεθος που να ταιριαζει με το γλαστρακι. εγω πηρα τσιγκινα ασπρα που στο πανω μερος εχει περασμενη κορδελα με φιογκο σε χρωματα ροζ, γαλαζια, ή πρασινη. κοστος 1Ε. μετα πας σε διπλνο διαδρομο και παιρνεις απο αυτα τα διακοσμητικα για τις γλαστρες, εγω πηρα μια πεταλουδιτσα και μια μποτα που βγαινει ενα βατραχακι απο μεσα 50λ Εκαστο. και μια συσκευασια που ειχε μεσα 12 μικρεσ ασπρες μαργαριτες τσοχινες σε σιδερενιο στικ μικρο, 2Ε η συσκευασια των 12. τελος παιρνεις ενα ρολο απο διαφανη ζελατινα απο εκει που ειναι τα ειδη συσκευασιας, 2Ε.

βαζεις ττο γλαστρακι στο κασπω, μπηγεις τα διακοσμητικα, κοβεις ζελατινα που να μπορει να φτασει πανω απο το φυτο, πιανεις τις 4 γωνιες και οσο περισσοτερο αλλο περισσευει δενεις και μια κορδελα απο μπομπονιερα... και ετοιμο!

 

κρητικια η μικρη ολα τα λεφτα! φυσικα θα περιμανουμε και φωτο απο τον μαναβη σου!

 

ο αντρας παλι νυχτα στο νοσοκομειο... και αυριο ειναι νυχτα υπηρεσια! 3 νυχτερινα σερι...να δω ποσο θα αντεξει... η αδερφη του δεν μπορουσε νυχτα...

τελος παντων... ας γινει καλα να γυρισει σπιτι να βρουμε ολοι τους ρυθμους μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν πειράζει Βαγκ.

είναι πολύ όμορφο που φροντίζει τη μαμά του!

 

καλά... η σαμραγδένια είναι τέλεια!!!

αλλά αποκλειστικότητα το τρίτο;

καήκαμε!!!

χαχαχα!!

 

θα σας στείλβ κι εγώ τον βρακά μου!!!

 

χθες έφτιαξα ασούπια γλυκερίνης... εύκολη υπόθεση!

γίνανε πολύ χαριτωμένα!

ετοίμασα και τα καλαθάκια για τις δασκάλας.

θα τα τυλίξω, θα φτιάξω τις καρτελίτσες, θα βάλω τις ζωγραφιές και έτοιμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο το στομα μου το πηρατε κοριτσια...εκανεη Κρητικια τη κορη και της πηρε τα μυαλα!!! Περιμενα να δω και γω ολο το team και βλεπω τη μπουμπου προφιλ τη μπουμπου αμφαζ καθιστη ξαπλωμενη...παει λεω...το χασε η Μαριλου της το πηρε η μπουμπου!! Ειναι γλυκα και δειχνει ανεπτυγμενη πολυ!!

Vag θα τα χω υποψη τα γλαστρακια πολυ εξυπνο ευκολο και χρηστικο δωρακι!

Αχ υπομονη με πεθερα ας αναρρωσει και θα βρειτε ρυθμους παλι.

Νανα τον βρακα!!

Νικολου Μαρκερ Χαρα χαθηκατε....ολα καλα;

Εμεις πηραμε ενδεικτικα σημερις τελικα...καναμε και μια εφ ολης της υλης κουβεντα με δασκαλες ..οχι οτι καλυφθηκα με τις απαντησεις για την απραξια τους περι γιορτων εκδρομων project αλλα τουλαχιστον τα πα και τα βγαλα απο μεσα μου.

Ελπιζω του χρονου να μαστε πιο τυχεροι και να μην ειναι ολα τα δημοσια σχολεια μια απο τα ιδια...

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα μη λες μεγαλα λογια.... να σε δω εσενα με τριτο κοριτσι....

το φρου φρου θα παει συννεφο!

 

Μαρντιο καλα εκανες και τα ειπες να σου φυγει απο μεσα σου αν και δε νομιζω οτι την εννοιαξε...

πηγε και η συναδελφισσα προχθες να διαμαρτυριθει γιατι παει το γιο της ολοημερο και τη γιορτη θα την κανουν 8΅30 το πρωι της Δευτερας και μαλιστα στη προσκληση γραφουν να ερθουν και οι μπαμπαδες γιατι θα γιορτασουν και τη γιορτη του πατερα...

και τη λεει.. μα γιατι κανετε τη γιορτη πρωινες ωρες και μαλιστα θα κανετε και γιορτη για τους μπαμπαδεες... αφου τα αφηνουμε ολοημερο γιατι δουλευουμε και οι δυο, πως θελετε να ερθουμε;;;

η απαντηση της... απλα ανασηκωσε τους ωμους!

τελως παντων... τι να πεις...

 

αυριο θα ψησουμε σαρδελες μαζι με τους γειτονες και θα καλεσουμε και τον παπα της ενοριας... μονος του ειναι... παλι τη δουλεια θα τη φορτωθει η γειτονισσα αλλα τι να κανω... εγω θα ειμαι δουλεια... θα τους φτιαξω κανενα γλυκο αλλη φορα για να εξηλεωθω...

 

καλο σ/κ κοριτσια...

και οι νησιωτισσες καλα μπανακια!!! (γιατι εδω τουλαχιστο μεχρι την Πεμτη που θα εχει παλι καταιγιδες, θα εχει πολυ ζεστη..)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

την είδα και εγώ την μπουμπού

μια χαρά γκυκιτατο μωρακι

και μοιάζει με τα,αδερφάκια της νομίζω πολύ.

βαγκ ωρ;ιο δωράκι

εμείς πήγαμε,στη γιορτή του,δημοτικού εχθες

υπερπαραγωγή μιλαμε

στα εκτακια δώσανε δώρα βεβαιωσεις

τα βάλανε να πετάξουν καπελα

είχαν βαγκαλικα

απιθανα

πήγε 11:15 η ώρα και αυτοι πρπεπει να το σχόλασαν μετά τις 2:00

αντε και στα δικα μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα !! Τι κανετε ?

Μαρκερ αξιζουν συγχαρητήρια για τη γιορτη και σε δημοτικο.Μπραβο τους παντωςειναι κατι περα απο τα συνηθισμένα.

Βαγκ και Νανα πολυ ωραιες οι ιδεες σας για τα δωρακια ειναι πολυ ωραιο αμα βαζεις τη δικη σου προσωπικη πινελιά. Εγω δεν ξερω τι να κανω φυσικ ειχα σκοπο στη δασκαλα της Μαριας να μγν κανω γιατι απο την πρωτη μερα δε μου κανε εντυπωση αλλα εοπα να αφησω την κακία στην ακρη.Στου Στεφανου η δαδκαλα του ειναι απο τις καλύτερες και της αξιζει με το παραπάνω.

Μαρντιο καλα εκανες και τα ειπες ετσι για να μην νομιζοτν οτι ειμαδτε και αρνια.

Μαρυλου ετσι ειναι οι κορες σου παιρνοτν τα μυαλα με τα ναζια τους. Ευτυχως του περασε του Χριστόφορου και θα σκισει σαν μανάβης. !

Εγω απο την αλλη ειμαι καλυτερα αλλα η Μαρία με πυρετο ψηλο απο Τετάρτη βράδυ με ενα βηχα σπαστικο μου κανε και εμετο σημερα το πρωι κιτρινα . Ειναι που ειναι λιγο χλωμη εγινε οπως το σεντονι ουτε τρωει ουτε πινει.Η παιδιατρος μου πε αν δεν πεσει ο πυρετος μεχρι αυριο αντιβιωση και να επαναλαβιυμε καυι αναλυσρις που χε κανει πριν 6 μηνες.Αυτο με ανησυχησε λιγο αλλα κσλυτερα να ξέρουμε Το εμαιλ μου ειναι nmythillou@yahoo.gr.

καλο σαβατοκυριακο κσι καλα μπανια σε οσες τολμησουν !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά νικολου

ακομα ρε,γμτ οι αρρωστιες

κρίμα η μικρή ρε γντ

πάντως πολλά είναι άρρωστα και στο,σχολείο μας έτσι με,υψηλό πυρετό και λαιμα

μαρντ ναι ρε,συ το ξέχασα να σχολιασω

καλά έκανες και μίλησες

έτσι πρέπει , όχι ότι θα κάνουν κάτι ιδιαίτερο αλλα τους τσούζει

νομίζουν ότι είναι στο απυρόβλητο, λάθος. Πρπειωνα ακουνε και τα καλά και τα κακά.

δωρο ακομα δεν ξέρω το ναβκανουνε

μπορεί να καταλήξουμε σε,λουλουδακιβκαιβενεις

ο αγγελος έχει 4 δασκάλες

το κάθε μπλουζάκι βγαινει γυρω στα 12€ και μου φαίνονται πολλά , ασε,που,μόνο μια αγαπειωο αγγελος απο αυτες. Στη δασκάλα των παιδιών δεν πρόλαβα να παραγγείλω εγκαίρως ένα βραχιολακιβχειροποιξτοβπου ήθελα και μάλλον γλαστρι θα πάρει και αυτή χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουσιαστικα απο ολη τη κουβεντα κοριτσια μου μεινε η εντυπωση οτι οι δασκαλες του ολοημερου εχουν τη νοοτροπια οτι ο γονιος το παει εκει αναγκαστικα επειδη δουλευει και δεν εχει αλλη επιλογη καποιον να το παρει στις 12:00.οποτε εχεις την αναγκη μου σου λεει μη ζητας και πολλα πολλα.κακως βεβαια γιατι σημερα οι περισσοτερες μαμαδες δουλευουν και δεν εχουν βοηθεια.Σου λεει με βαζει ο νομος να δουλεψω βαρδιες ε δε θα στο τρεχω και εκδρομες κλπ κλπ.

Ολο μου λεγαν οτι ειχαν καποια πολυ ζωηρα παιδια που δε μπορουσαν να τα κανουν καλα παρα τις επανειλημμενες συστασεις στους γονεις.και για 3-4 παιδια την πληρωσαν με απραξια τα υπολοιπα 46;;; ακουγεται λογικο;

Δεν εδωσαν ενδεικτικα επισημα λεει ουτε κανουν γιορτη γιατι η πλειοψηφια δουλευει στα ξενοδοχεια δε μπορει να παρει αδεια να ρθει ο γονιος να τα δει.Για απογευματινη γιορτη ουτε λογος...τι υπερωριες;;; προς Θεου..Δεν καλυφθηκα γενικως με απαντησεις αλλα οπως λετε και σεις βγηκε απο μεσα μου.και δηλωσα φυσικα και οτι δεν επιθυμουμε επανεγγραφη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα τι ξεφτιλα ζησαμε παλι... παλι να χασουμε απο τα Νησια Φεροε;;;;

και που σκτα βρισκονται τα νησια αυτα;; σαν σκανδιναβοφατσες με φαινονται... θα πρεπει να το ψαξω στο γκουγκλ...

αντε και του χρονου

 

Νικολ και εδω παιζει πολυ τετοια ιωση με πυρετο.

περαστηκα σας... τις εξετασεις τι τις θελει; σκεφτεται κατι ή ετσι;

 

Μαρκερ δε μας ειπες... το σεισμο που ειχατε απο Ευβοια τον καταλαβατε;

γιατι σημερα μας ελεγε ο παπας που τρωγαμε ολοι μαζι το μεσημερι στην αυλη με τους γειτονες, οτι ηταν Αθηνα τοτε και τον πηγε ΝΑ ! με το συμπαθιο!

 

γιορτη αποφοιτησης με καπελα στον αερα, και μετα παρτυ με μουσικες κλπ κλπ κανουν και στο σχολειο που παει τα παιδια της η ξαδερφη μου στην Περαια αλλα εδω απο οτι με ειπε μια μαμα που ειναι και στο συλλογο γονεων, ελεγαν οι δασκαλοι να κανουνε αλλα ΟΛΑ να τα αναλαμβανε ο συλλογος, αντοι τιποτα. να ηταν απλα καλεσμενοι. και ο συλογος δεν μπορεουσε να ανταπεξελθει

μεχρι να φτασουμε εμεις στην εκτη...... ουουου....

 

αυριο ρεπο... τι καλα...

καλη Κυριακη κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά!!!

Γράφω τόσες μέρες και όλο κάτι γίνεται, μία ο ένας μία ο άλλος...και τα αφήνω στη μέση...μετά ξεχνάω. Τη ήθελα να πω και τα σβήνω...και την επόμενη φορά τα ίδια.

Να τώρα με φωνάζει ο στέφανος...

Φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια μου!

τι κάνετε;

 

αυτό συμβαίνει παντού.

τα "προβληματικά" παιδιά είναι το κέντρο και δυστυχώς την πληρώνουν όλοι οι υπόλοιποι...

 

ρε παιδιά, δεν είναι υποχρεωμένα τα σχολεία να κάνουν κάποιον αριθμό εδκρομών, η ύλη που θα κάνουν κτλ τκλ;

έτσι όπως σας ακούω, νομίζω ότι εδώ έχουν καλύτερη οργάνωση τα σχολεία...

 

εμείς περάσαμε ένα όμορφο ΣΚ.

την Παρασκευή βγήκε ο Σύνδεσμος μαζί με τις δασκάλες.

μόνο η δική μας ήρθε και η φοιτήτρια που έκανε την πρακτική της.

περάσαμε πολύ όμορφα όμως... τα παιδιά το καταχάρηκαν...

 

το Σαβ είχαμε τη θεατρική παράσταση αλλά δε συμμετείχε ο δικός μου...

ντράπηκε...

δεν πειράζει... την παρακολουθήσαμε από κάτω...

 

μετά πήγαμε σε έναν τεράστιο παιδότοπο (€15 για 2 παιδάκια)...

αυτό που με εντυπωσίασε ήταν ότι είχε κάποια παιδάκια που παίζανε ποδόσφαιρο και ήθελε να παίξει και ο δικός μου.

του είπε να πάει να συστηθεί, και να πει στα παιδάκια ότι θέλει να παίξει...

παιδιά, το έκανε χωρίς δεύτερη σκέψη...

χάρηκα τόσο πολύ!!!

 

χθες πήγαμε στα γενέθλια μιας συμμαθήτριας και πάλι περάσαμε τέλεια!!!

πρέπει να σας πω όμως την υπέρβαση που έκανα!!!

αυτή η μικρή έχει ένα μήνα που του λέει ότι τον έχει διαλλέξει να τον καλέσει στα γενέθλιά της...

την άκουσα κι εγώ η αλήθεια είναι...

περιμέναμε περιμέναμε... ώσπου μια μέρα έρχεται απογοητευμένος και μου λέει ότι η Χ έδωσε τις προσκήσεις και δεν του έδωσε... αλλά του είπε ότι θα πει στη μαμά της να του φέρει και ότι τον έχει καλέσει...

ρώτησα τη δασκάλα του και μου είπε ότι έπρεπε να της το πω πιο νωρίς για να το πει στη μαμά...

μου είπε ότι πρέπει να έγινε κάποιο λάθος γιατί είχε καλέσει πολλά παιδάκια από την προδημοτική...

 

τηλεφώνησα στη γυναίκα και της το είπα...

ήταν πολλή ευγενική και μου είπε ότι ετοίμασε πολύ βιαστικά τις προσκλήσεις και μάλλον της ξέφυγε...

 

όταν πήγαμε σπίτι τους της λέω είμαι η τάδε που αυτοκαλέστηκα... χαχαχα!!!

"να μην το ξαναπείς... σας κάλεσε η κόρη μου... κατ' αρχάς σε συγχαίρω για το θάρρος σου! έκανες το σωστό... ήταν δικό μου λάθος και το παίρνω όλο πάνω μου..."

 

κορίτσια, ακόμη απορώ πώς το έκανα αυτό... αλλά πληγώθηκε τόσο πολύ το παιδί μου που δεν το άντεχα...

 

σας έστειλα τον βρακά δεν τον είδατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα

καλέ δεν πειράζει για τις γιορτές

και ο Νίκος ντρέπεται όταν έχει κόσμο

στις πρόβες είναι πολύ καλός μου είπε η δασκάλα

στην παράσταση το είπε ο Στέλιος του Νίκου είπε και το δικο του

μιλάμε 8 6στοιχα ηταν

τον βράκα,δεν τον είδα πρπει να ανοιξω πισι

θα τον δω το βραδυ

εμένα έχουν ξεσαλωσει

έχω κουραστεί πάλι να φωνάζω και να βαζω τιμωρια

δεν έχω τίποτε αλλο πλέον να στερήσω

μπράβο βρε νανα

εαν ήταν γνωστή η μαμά και μιλάγαμε,θα το έλεγα και εγω

και εαν ήταν καλοί φίλοι ταωπαιδια

σιγά δεν πειραζει

τώρα εαν δεν την ήξερα μάλλον θα ντρεπόμουν

μωρε πρέπει πραγματικά να στεναχωρηθηκε

δεν ξέρω δεν μας,έχει,συμβεί μέχρι στιγμής

παιδότοπο,δεν θυμάμαι απο ποτε,έχουμε να πάμε

μια χαρά η τιμή παντως

μαρντ δωσει ν ξέρω εάν είναι υποχρεωμένες να κάνουν στάνταρ εκδρομες

εμάς,εδώ πάντως πάνε και 1-2 μαμάδες που,μπορούμε,πάντα μαζί ώστε να μπορούν να τα παρακολουθούν καλύτερα και εστί όσο ζωηρά και να είναι όλο και κάποιος είναι εκεί.

αλλα να,σου πω την αληθεια εαν είναι να συμβεί τίποτα καλύτερα να μην πάνε. Ας,ερεθι η εκδρομή σε αυτα δεν γινεται;

φέτος ήρθαν 3 θεατρικές παραστάσεις στο σχολείο για να μην πάνε τα παιδιά.

εμείς καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το σεισμό τον καταλάβαμε αλλα η περιοχή μας είναι πάνω σε πέτρα και όχι σε,χωμα και γενικως δεν κουνιόμαστε παρά πολυ

η πεθερά τι κάνει ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρκερ ειστε ολοι καλα;;;!!!

φτου και ξαναφτου!

ετσι να μεινετε!!!

 

την πεθερα σημερα πηγα και την ειδα με τη μαμα μου το απογευμα που τη γυρνουσα Τουμπα αφου το πρωι μας κρατησε τα παιδια.  φυσικα ποναει γιατι την εχουν παροχετευση να βγαινουν τα ζουμια απο την επεμβαση αυριο θα την κανουν ακτινα να δουν αν εφυγαν και μετα θα την κανουν για 4 μερες ακτινοβολιες στις τομες. επλιζω απο Δευτερα να βγει.

 

και ερχομαι στη Νανα.... σου τα ειπα και ιδιαιτερως... αλλα εχω παθει πλακα!

ουτε το κρατικο θεατρο τετοια σκηνικα!!! στολες, κοστουμια.... ΜΠΡΑΒΟ!!!!!

φυσικα απ'οτι καταλαβαινω η παιδεια ειναι πολυ καλυτερη εκει... σιγουρ ακαι εδω υπαρχουν κανονισμοι.. αλλα ποιος τους ακολουθει και ισως ποιος τους γνωριζει... ασε που ολα τα ριχνουν και στην κριση... το μαθαμε τωρα... καραμελα..

εγω ειμαι της γνωμης οτι οκ λεφτα δεν υπαρχουν αλλα αν καποιος θελει και προσπαθησει λιγο παραπανω κατι θα καταφερει...

 

και εμεις καναμε τη γιορτη Δευτερα απογευμα. πολυ ωραι αλλα οχι σαν την υπερπαραγωγη σας...

θα σας στειλω φωτο

τα δικα μου ειπαν πολυ ωραια τα ποιηματα, δυνατα και καθαρα, χορεψαν, γελασαν...

απλα θα ηθελα καπου στη γιορτη να εκαναν κατι εξτρα για τα μεγαλα νηπια που αποφοιτουν και θα πανε του χρονου με το καλο στο δημοτικο... τα μικρα νηπια και του χρονου εκει θα ειναι...

κατι απλο βρε παιδιμου... ασ πουμε, να τους φωναζαν ενα ενα ονομαστηκα και να τους εδιναν το ενθυμιο-απολυτηριο, ετσι να το ενιωθαν οτι αποφοιτουν και πανε για κατι παραπανω... δεν ξερω ανζηταω πολλα... αλλα θα το ηθελα.

 

εκανα κέικ πριν λιγο και ισως, λογω ζεστης... βγηκε πολυ αραιο... πρωτη φορα... εβαλα και εξτρα αλευρι... σουπε ηταν με τις κανονικες αναλογιες που βαζω χρονια... σιγουρα θα θελει παραπανω ψησιμο... αν δουμε τι θα βγει..

ειναι και να παω στην πεθερα και να κερασει και τις νοσοκομες...

την Κυριακη εφτιαξα μπουγατσα και τις κερασε και παθανε πλακα...

τι να κανουμε....

εσας σας ετυχε ποτε;;

παω να του μπιξω τη μαχαιρα να δω αν ψηθηκε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...