Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φοβάμαι....


Recommended Posts

Καλημέρα... καλή εβδομάδα!!!

Έχω εναν πονο στο στομαχι απο το πρωι...

Εχω σε λιγη ωρα το Papp-A μου... και φοβαμαι...

Νιωθω πως θα περασω ολη μου την εγκυμοσυνη μεσα σε ενα φοβο...

Ισως γιατι ξερω τι θα πει απωλεια... και δεν θελω/αντεχω να την ξαναζησω...

Κοριτσια φ ο β α μ α ι.. δεν θελω να μου πουν πως δεν ειναι καλα το μπιζελακι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aγάπη μου μη φοβάσαι, μια χαρά θα είναι το μπιζελάκι σου! Όλες μας το περνάμε αυτό το άγχος με αυτόν τον προγγενετικό!!!

Άντε και δεν κάνει να παίρνεις και χάπια για το στομάχι!! Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι αν και είμαι σίγουρη οτι θα τα έχεις! Και με το καλό ένα γερό νινάκι στην αγκαλιά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω οταν φοβομουνα στην εγκυμοσυνη τραγουδουσα!

Πιασε ενα χαρουμενο σκοπο ή ένα αστειο τραγουδι και δες αν "πιανει"και σε σενα!

Αν εισαι σπιτι βαλε στην τηλεοραση κατι ελαφρυ ή δοκιμασε dvd, παντα κατι light, τυπου παλιος ελληνικος κινηματογραφος!

Ελπιζω ετσι να γινει η αναμονη λιγο πιο υποφερτη ...

Παμε μαζι "...λα λα don't worry be happy....":cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den iparxei kamoia ginaika ston planhth olo pou na einai egkios kai na min fobatai....alla esi prepei na skeftesai aisiodoksa...giati authn sou tin anisixia tin pernas sto mwraki sou...ante bre xazi..ola kala tha pane kai giati na min den pane...xristoygenna,,,eisai egkios...ola teleia;).thetika koritsares mou thetikaaaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το θεμα ειναι πως ειμαι στην δουλεια και με τα νευρα στο κοκκινο!!

Κοριτσια φευγω...

Σας ευχαριστω ειλικρινα... μονο καποιος που το εχει ζησει μπορει να καταλαβει και δεν θα πει τις γνωστες μπουρδες...για υπερβολες κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zazazou μου, καλα αποτελεσματα κοπελα μου!! περιμενουμε τα νεα σου!!

καθολου υπερβολικη δε θα τη χαρακτηριζαμε την αγωνια σου, γιατι οσες εχουμε στο ιστορικο μας μια εγκυμοσυνη, ξερουμε καλα τι παει να πει...;)

ευχομαι μεσα απ'τη καρδια μου, να μας πεις αργοτερα τα ευχαριστα αποτελεσματα!! ολα θα πανε καλα κοριτσι μου!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΙΣΚΩ ΤΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΗΜΟΥΝ. ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΨΟΓΑ.ΠΕΙΡΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ. ΦΙΛΙΑΚΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ.Ο ΘΕΟΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zazazou καλα αποτελεσματα να εχεις!!

πιστευω πως θα τα εχεις και να ξερεις πως φυσικα δεν εισαι υπερβολικη!

ολες εχουμε περασει τους ιδιους φοβους..

να'σαι καλα και εσυ και το μπιζελακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα δεις που όλα θα πάνε καλά! Φυσικά και δεν είσαι υπερβολική! Όλες περάσαμε τους ίδιους φόβους και τις ίδιες αγωνίες και ξέρουμε πως είναι! Θα περιμένουμε νέα σου!

Φιλιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Zazazou

μια απο τα ιδια ειμαστε ολες.:)

Ευχομαι να σου πανε ολα καλα:cheer: και σιγα σιγα να σου φυγει αυτος ο απαισιος πονος στο στομαχι.:angry:

Σε καταλαβαινω απολυτα κοριτσακι!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΠΡΟΓΕΝΝΕΤΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΓΙΑΤΙ ΣΤΙΣ ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΒΙΟΧΗΜΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ.ΕΙΜΑΙ 23 ΧΡΟΝΩΝ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΕΤΑ ΤΑ 35.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν υπαρχει γυναικα που να κυοφορει κ να μην εχεις αγχος μεχρι κ την τελευταια μερα.πιστευω οτι ειναι λογικο.απλα χαλαρωσε λιγο κ σκεψου μονο θετικα κ θα δεις που ολα θα πανε καλα.φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ! ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ Η ΠΙΟ ΦΟΒΙΤΣΙΑΡΑ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ! ΚΟΙΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΦΑΣΟΛΑΚΙΑ ΜΑΣ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΝΙΩΘΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΓΧΩΜΕΝΕΣ, ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ, ΠΡΟΣΕΥΧΗΣΟΥ, ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΦΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ! ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΔΥΣΚΟΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι φυσικο να φοβάσαι,ειδικά όταν έχεις περάσει δυσκολίες όπως για παράδειγμα μια αποβολή.

Κι εγώ πέρασα τέτοια κατάσταση και μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα απο όλες τις πρώτες απαραίτητες εξετάσεις είχα τρομερό αγχος.

Με το παραμικρο πονάκι ή ενόχληση με έπιανε πανικός.

Μετα το 3ο μήνα όμως ηρέμησα.Ειδικα μετά και το β επιπέδου που ειναι και ο πιο λεπτομερης έλεγχος.

Να μην αγχώνεσαι λοιπόν,να εισαι ήρεμη.

Το στομάχι μπορει να πονάει απλά λογο άγχους.

Καλα αποτελέσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Ειμασταν πολυ μικρουλικα και δεν μπορεσε να μας δει αλλα καναμε υπερηχο και εχουμε μεγαλωσει... απο 11,8 χιλ. πριν δεκα μερες σημερα ηματαν 50,3 χιλ. και θα παμε παλι την αλλη Δευτερα το πρωι...

ΥΓ. Κοριτσια, ειλικρινα ε υ χ α ρ ι σ τ ω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το αγχος γλυκεια μου ειναι απολυτως φυσιολογικο στην κατασταση σου...αφυσικο θα ηταν να μην σε ενοιαζε....σου ευχομαι να σου πανε ολα καλα....το στομαχι ειναι απο τοαγχος....σκεψου θετικα πραγματα και μην αφηνεσαι να σε παιρνει απο κατω,γιατι ετσι κανεις κακο και στο μωρακι...τα νιωθει τα συναισθηματα μας...φιλακια και ολα να πανε οπως εσυ επιθυμεις......:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΠ Α ΚΑΙ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 12 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ.ΠΟΣΟ ΕΙΣΑΙ?ΕΓΩ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΔΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι στην 11η...και απλα επειδη μου ειπε η γιατρος μου οτι πρεπει να γινει 11η με 12η απο την αγωνια μου πηγα στην 11η για να προλαβω πριν τις γιορτες.. .

Παντως απ'οτι μου ειπε κι απ'οσο ειδε...δειχνει να ειναι καλα... απλα αλλη μια εβδομαδα αγωνια..αλλα που θα παει, θα περασει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zazazou ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΒΙΑΖΕΑΙ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ Η ΑΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΣΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΕΤΣΙ.ΚΑΘΕ ΤΙ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ.

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΔΙΚΑ ΑΓΩΝΙΕΙΣ ΤΟΣΟ.ΠΟΛΛΑ :kiss: :kiss: ΚΑΙ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΛΙΓΑΚΙ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ!!!!!!

Ειμαστε κι εγω και το μπιζελακι παρα πολυ καλα... και ειμαι πολυ πολυ χαρουμενη και ηρεμη!!!

Σημερα εν τω μεταξυ εχουμε επετειο γαμου (η πρωτη μας) με τον Πετρο κι η αληθεια ειναι πως μεχρι αυτη τη στιγμη δεν μπορουσα ουτε να χαρω ουτε τιποτα!!!!!!

Να ειστε ολες καλα και να περασετε ομορφα τις μερες που ερχονται!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ζήσετε κοπέλα μου πάντα ευτισμένοι και αγαπημένοι!

Κάθε επέτειο σας να συνοδέυεται απο μεγάλες χαρές και με το καλό να έρθει και το μωράκι σας:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zazazou, Να ζήσετε πολλά πολλά χρόνια μαζί κι αγαπημένοι!!

Με το καλό να έρθει στη ζωή και το ...μπιζελάκι σας και κυρίως...χωρίς άγχος κοριτσάκι μου!! ;)

HappyWeddingAnniversary1.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...