Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινές Βουτιές Και Νέες Αφίξεις Στο Καφενέ Μας!


Recommended Posts

Καλησπερα

ρεπο κ ξεκουραστηκα απιστευτα

συναντησα κ λιγο την αλεξ μου φτιαξε κατι ονειρεμενα πραγματα το χει η ατιμη!'!!

Κατα τα αλλα με επιασε ο ηλιος σημερα που γυροφερνα η μουρη μου σαν αστακος το ιδιο κ πλατη κ μπουτακια

Ουφ ουφ αμαν δε τολμω να βγω στον ηλιο

Ο αντρας μου λεει λες κ εκανα ηλιοθεραπεια ειμαι

Γκρρρ!!!

Κατα τα αλλα κ σημερα νιωθω πολυ ομορφα..!

Κατερινακι μου συγκηνηθηκα κ μονο στις περιγραφες των εικονων σου βρε τα τζουτζουκακια μεγαλωσανε κ αυτα

Κ ο β κανει τρελα ατσαλο υπνο εχει διπλο γιαυτο το λογο κ παλι πιστευω θα τον βρω στο πατωμα στο μονο ο δικος μου μονιμως τον εβρισκα στο πατωμα κ ουτε καν ξυπναγε αλλες παλι φορες κρεμοταν με κεφαλι κατω η ποδιΑ χαχα

Μπουγελο αχ σχολειο μου θυμισες γυμνασιο παιζαμε παρα πολυ τελεια ηταν κ εκεινα τα ανεμελα χρονια

Διακοπες κ εγω τις δυο τελευταιες του αυγουστου ως τοτε εδω μπανακια η καμια κοντινη εξορμηση θελω κ να παω τηνο αμεσα..

Αννα μαρια μου λαχταρησατε με τον αντρικο ευτυχως ηταν λιγο

Μωρε μπραβο στο συζηγο ανεχεται τα πεθερικα δυο ωρες μονος του ο δικος μου ουτε τους γονεις του θελει ο παραξενηδης

Αν κ με το παιδι το χει.δεν εχει αναγκη κανεναν οταν θα ρθω το σπιτι στην εντελεια κ ο μικρος μες την ευτυχια.

Με το ταισμα δε το χει δλδ δεν πιεζει λεει παντα οσο θελει κ αν θελει χαχα

Ενω εγω ειμαι λιγο πιο καταπιεστικη.

Βασουλα μου κουτουλησε μωρε η ζουζουνα κ ο β ειχε κουτουλησει αν θυμαμαι παλια

Πανω στο παιχνιδι γινονται

Η αδερφη μου παλια κουτουλησε ενα παιδακι κ του χαν φυγει τα δυο μπροστινα δοντια

Κ μετα απο χρονια της το λεγε για παρτυ σου ειχα χασει τα παιδικα μου δοντια!!

Φυσικα της ινας της ειχε ανοιξει η κεφαλα

Γενικα η αδερφη μου μικρη κ μεγαλη ολο μας λαχταραγε ραμματα εγχειρησεις πεσιματα τροχαια

Ο θεος να τη φυλαει τη λατρεμενη μου..

Αλλα νεα δε θυμαμαι τσουζει η πλατη μου παω να πασαλειφτω κρεμα ουφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κουκλες τι κανετε? καθε φορα που μπαινω κοιταω αν εχει γραψει η Αννα μαρια μηπως και εχει ερθει νωριτερα η Γιωργια...

Δεν θυμαμαι παλι ποσες μερες εχω να γραψω, ειμασταν στο χωριο καναμε και 2 μπανακια στην θαλασσα ο Γ ιωργακης εβρεξε τα πατουσακια του μονο. Εχει γινει πολυ πολυ κινητικος ολο γυρναει και σερνεται στο κρεβατι τον αφηνω σε μια θεση και τον βρισκω αλλου.

Ο Νικολας συνεχιζει τις ταρζανιες, 1η ταρζανια: στη θαλασσα μπηκε στην καμπινα που εχει για να αλλαζει ο κοσμος εβαλε και τον συρτη και αντε να τον ανοιξει μετα, λεγαμε στην Αγγελικη να περασει απο κατω θα επρεπε να σκαψουμε βεβαια λιγο στα χαλικια για να περασει αλλα η κυρια εκανε την κινεζα, ουτε γυριζε να κοιταξει. Τελικα ενας κυριος σηκωσε την γυναικα του η οποια εσκυψε τοσο πολυ αναποδα για να μπορεσει να γυρισει τον συρτη...αφηστε ολη η παραλια μας εβλεπε.

Και χθες εκαψε το χερι του στον φουρνο, κατα λαθος βεβαια ειμασταν σε ενα φιλικο σπιτι και ειχαμε βαλει πιτσα στο φουρνο, ο Νικολας καθοταν σε ενα πτυσσομενο σκαλακι με την πλατη στο φουρνο εχασε την ισορροπια του και οπως εβαλε πισω τα χερια του για να πιαστει και να μην πεσει ακουμπησε με την παλαμη και το εσωτερικο του καρπου στην πορτα του φουρνου που ηταν ανοιχτη εκεινη τη στιγμη. Εκλαιγε το πουλακι μου πολυ ωρα, του ειχαμε το χερακι συνεχεια στο νερο του βαλαμε και καταλληλη κρεμα μετα και ηρεμησε αργοτερα. Του εκανε φουσκαλα η οποια του εσκασε σημερα

Αυτα τα νεα μας αυριο θα παω να φτιΑξω μαλλι και ποδια να ανανεωθω λιγο

Σας φιλω κουκλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Μαγδουλα καηκες?αχ εγω γι αυτο δεν μπορω τον ηλιο!με τιποτα!ειδικα να καθομαι και να αντανακλα ακριβως απο πανω μου...το χειροτερο μου!αληθεια!και μενα ο αντρας μου δεν το χει και πολυ με το ταισμα της μικρης, οσο θελει και αν θελει!ενω εγω επιμενω και τις περισσοτερες φορες πετυχαινω το στοχο μου χαχα!ταρζανουλα η αδερφουλα σου ε...αλλα ειδες ποσο την αγαπας?γι αυτο λεω ηθελα παντα να ειχα μια αδελφουλα!νομιζω θα ειχαμε πολυ καλη σχεση!

Κατερινακι σε κατασυγκινησαν τα παλληκαρια σου!εκλεισαν και τα σχολεια τωρα ναι?που λογαριαζετε να πατε διακοπες?θα παει κατασκηνωση και ο Νικος σου?μια χαρα θα τα παει το αγορακι σου ειμαι σιγουρη!εσενα θα σου στοιχισει λιγο  αλλα θα το ξεπερασεις!θα χεις τα αλλα 2 και θα σου κανουν παρειτσα!για ποσες μερες θα παει?

Καγκουρακι καηκε ο Νικολας?αχχ πρεπει να πονεσε παρα πολυ το καημενουλι!αμα εσκασε και η φουσκαλα θα ηρεμησει!μεγαλωσε και ο Γιωργακης και εκανε το πρωτο του μπανακι....!κανει και κινησεις πλεον..πως περασε ο καιρος!σαν χτες θυμαμαι που μας ειπες οτι ησουν εγκυος και τωρα το ζουζουνακι ειναι και 5 μηνων!

Αννα Μαρια εμας η μικρη δεν κουτουλησε ακριβως επεσε με το κεφαλι στο πατωμα και ετρεχε και αιμα απο οτι μου πε η δασκαλα!οντως οταν πηγα να την πιασω το απογευμα το χτυπημα ηταν αρκετο αλλα παιδια ειναι θα κτυπησουν!ειναι και αυτα στο προγραμμα οπως ειπες και συ!ποτε τελειωνει το σχολειο?ετοιμασες τη βαλιτσα για το μαιευτηριο η ακομα?καισαρικη θα κανεις παλι η θα πας φυσικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;

Εμάς εδώ άρχισαν οι μεγάλες ζέστες! Ευτυχώς στο σπίτι μας φυσάει, γιατί ανοίγουμε όλες τις μπαλκονόπορτες και κάνει ρεύμα, αλλά γενικώς είναι πολύ αποπνικτικά...

Κατερίνα άντε, τελειώσατε κι εσείς με τα σχολεία! Μια χαρά οι γιορτούλες σας!

Εγώ κατασκήνωση είχα πάει πρώτη φορά έντεκα χρονών, το καλοκαίρι που είχα τελειώσει την πέμπτη δημοτικού, για μια βδομάδα, και πέρασα τέλεια! Δε ζήτησα τους γονείς μου ούτε μισή φορά! Δε θα έχει κανένα πρόβλημα ο Νίκος!

Χτες επιτέλους βάλαμε το πρώτο πλυντήριο με τα μωρουδιακά, και χρειάζεται τουλάχιστον ακόμα ένα. Μπρρρ... Ποιος τα σιδερώνει όλα αυτά;;; Η μάνα μου έχει τη μέση της... 

Ο Αντρέας κάθεται στη λεκάνη και πιστεύω είναι θέμα χρόνου πότε θα κάνει για πρώτη φορά τσίσα μέσα. Όταν τα κάνει, νομίζω όλα θα είναι πιο εύκολα πλέον.

Για το μαγιό, έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα, παρ' όλο που το στήθος μου είναι ανύπαρκτο. Τέτοιο μαγιό έχω, που δένει στο λαιμό, και όντως κι εγώ νιώθω να με πονάει το σβέρκο.

Μακρυμάνικες πυτζάμες;;;; Μπουάχαχαχα!!!!!!! Εγώ κοιμάμαι με φανελάκι του άντρα μου, σορτσάκι πυτζάμας και μισοσκεπασμένη με σεντόνι και γίνομαι μούσκεμα. Κανονικά δε θα έπρεπε να σκεπάζομαι καν, αλλά το βράδι νιώθω ανασφάλεια, δεν μπορώ να είμια τελείως ξεσκέπαστη.

Μάγδα πρόσεχε με τον ήλιο, το κάψιμο θα περάσει, αλλά ο ήλιος γενικώς είναι επικίνδυνος...

Ο άντρας μου απορώ πώς αντέχει τους γονείς μου κάθε απόγευμα. Οκ, είναι βοήθεια, και αυτός αποβλακώνεται στον υπολογιστή, αλλά εγώ πάντως, δε θα τους άντεχα κάθε μέρα!

Κι ο δικός μου κάπως έτσι με το τάισμα.Ούτε κι εγώ, όμως, είμαι καταπιεστική, αν θέλει να φάει, ας φάει, κανείς δεν έπαθε τίποτα αν δεν έφαγε μια φορά. Απλά εγώ θα κοιτάξω να του δώσω κάτι καλό, π.χ. να του καθαρίσω ένα φρούτο, ενώ ο άντρας μου ξεμπερδεύει με κανένα μπισκότο!

Εμένα ο αδελφός μου όταν πήγαινε στο νηπιαγωγείο, μια μέρα που έπαζαν στην τάφρο (τότε είχε τάφρο με άμμο στα νηπιαγωγεία, τώρα τις έχουν καταργήσει), χτύπησε ένα παιδάκι με το φτυαράκι και του άνοιξε το κεφάλι! Την επόμενη χρονιά, στην πρώτη δημοτικού, πέταξε μια πέτρα στην αυλή, χωρίς να στοχεύσει κάπου, αλλά η πέτρα προσγειώθηκε στο κεφάλι του ΙΔΙΟΥ παιδιού, και πάλι του το άνοιξε!!! Ε, στη δευτέρα δημοτικού, το παιδί αυτό μετακόμισε σε άλλη πόλη, χαχαχαχα!

Καγκουράκι, αυτό που έκανε ο Νικόλας, το είχε κάνει κι ο αδελφός μου περίπου, στο μπάνιο μας. Είχε μπει μέσα και είχε κλειδώσει, και μετά δεν μπορούσε ν' ανοίξει. Έγινε ένας χαμός, φέρανε οι γονείς μου έναν υπάλληλό τους για να παραβιάσει την πόρτα και δεν τα κατάφερε, του λέγανε να πετάξει το κλειδί απ' το παραθυράκι, αλλά ήταν πολύ μικρός και δεν είχε αρκετή δύναμη, έτσι το κλειδί έπεφτε στην μπανιέρα, τελικά φώναξαν την πυροσβεστική, κι ανέβηκαν με τη σκάλα απ' τον τοίχο απ' έξω (το μπάνιο στον πρώτο όροφο, όχι στο ισόγειο) και με κάποιο τρόπο πήραν το κλειδί...

Αυτό με το κάψιμο το είχα πάθει εγώ όταν ήμουν περίπου στην ηλικία του Νικόλα. Είχα ακουμπήσει τα χέρια μου στη σόμπα και η εξέλιξη ήταν όπως την περιγράφεις...

Βάσω το σχολείο τελειώνει τη μέρα που αρχίζει η άδειά μου, δηλαδή 30 Ιουνίου. Είπαμε με το διευθυντή, άμα είναι την ερχόμενη βδομάδα να μην πάω, εκτός από την Τρίτη που θα έχουμε πάρτι, δηλαδή σούβλες, κ.λπ. 

Τη βαλίτσα δεν την έχω ετοιμάσει ακόμα, αλλά είμαι σε καλό δρόμο, χεχε.

Θα πάμε για φυσικό τοκετό, κι ο Θεός βοηθός!

Σας φιλώ, πάω να φτιάξω μακαρόνια με κιμά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ζουζουνες μου πως πατε αλλες ζεσταινομαστε κ αλλε κρυωνουν χαχαχα

Εγω παντως ετσι κ μπει μαιος φοραω μονο σορτς κ φορεματα γενικα κ μονο στη δουλεια τζιν στον υπνο συνηθως σορτς κ μπλουζα κ αυτα οχι παντα

Αλλα εννοειται παντα σεντονι αννα μαρια μου ταιριαζουμε χωρις σεντονι κουβερτα κατι τεσπα ειναι αδυνατο να κοιμηθω θελω χουχουλιασμα..!

Α μια χαρα ο φιλος του αδερφου κ γω θα φευγα για αλλη πολη με τοσες δολοφονικες επιθεσεις η αληθειΑ ειναι

Βασουλακι μου δεν εκατσα στον ηλιο απλα κ μονο στην κινηση με ζεματισε ο κακουργος με κρεμα ηρθα κ εστρωσα ευτυχως βεβαια με το που μπηκα δουλεια ολοι ρωταγαν αν πηγα θαλασσσα χαχα

Αχ μωρε η ιωαννουλα εβγαλε κ αιματακι το καημενουλι..

Για το ζαχαρο ρωτησατε μηπως θελει αλλο χαπι η μανουλα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι σας λαχταρησε το ζουζουνι

Βρε το ατιμο η πεθερα μου καποτε ειχε κλειστει απεξω κ η ανηψια μου μεσα κ φεραν κλειδαρα ευτυχως κοιμοταν στη κουνια το μωρο

Κ μενα ο β καποτε με ειχε κλειδωσει εξω απο το σπιτι αλλα μου ανοιξε μετα ηταν μεγαλος κ καταλαβε ευτυχως

Απο μπανια εχω εξαφανιση τα κλειδια γιατι εχουν κ καγκελα απεξω οποτε παναγια μου ετσι κ κλειστει εκει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ οτι διαβαζω για καψιματα μολις κολησα ενα δαχτυλο στην αντισταση του φουρνου γκρρρρ

Ευτυχως λιγο σκεψου πονο το γιοκακι σου

Κ μενα περισυ ειχε κολησει το σαγονι σε καυτο ταψι με κουλουρια κιχ δεν εβγαλε κ ειδα μετα το σημαδι κ καταστεναχωρεθηκα

Απορρω τοσο πονο κ αυτο ουτε μιλησε..

Εγω τωρα αγκαλια με παγακι ειμαι γκρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ συνεχιζω κ ολα αυτα γιατι εφτιαξα μακαρονια με κιμα για μεσημερι κ μετα πεινιρλι με κιμα για βραδυ γιατι σιγα μη φαει ο συζηξ το ιδιο φαι γκρρρ τωρα μου χρωσταει ενα δαχτυλο γκρρρ!!!

Εγω ησυχα σπιτι δουλεια δουλειες κοιμηθηκα κ ενα μισαωρο κ συνηλθα ηρθε κ ο πρωην πρακτικαριος στη δουλεια οποτε απο δω κ μπρος θα χω καλη παρειτσα στη δουλεια

Ειναι κ καλος οποτε θα ναι μεγαλη βοηθεια κ στη δουλεια για ολους σουπερ!!!!

Κατερινακι κατασκηνωση δεν εχω παει νομιζω θα ναι αψογα ανεξαρτησια καλο θα του κανει τωρα βεβαια αν μου λεγες να παει ο β σε μαυρη καταθλιψη θα πεφτα αλλα για το καλο του θα το καταπινα χαχα

Εσυ εχεις κ τα αλλα δυο γεματο το σπιτι εγω ετσι κ λειπει ο β βρυκολακιαζω

Θελω να μενω μονη αλλα οχι πολλη ωρα μετα θελω να γυρησει βιτσιοζα εεε

Τι να κανω του χω αδυναμια..

Εμενα παλι συνηθως ολα μου τα μαγιο δενουν πανω βαρυ βυζι δεν εχω κ ετσι δε με ενοχλει καθολου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Τι κάνετε;

Εγώ πήγα γιατρό σήμερα, όλα καλά, αλλά το βάρος του μωρού είναι μικρό. Είναι γύρω στα 2300-2400. Μου είπε ότι είναι φυσιολογικό μεν, αλλά στο κατώτατο όριο. Εντάξει, φαντάζομαι θα πάρει λίγο ακόμα. Εγώ 2900 γεννήθηκα πάντως, και ξέρω πολλές περίπτώσεις μωρών που γεννήθηκαν γύρω στα 2500 (δε μιλάω για πρόωρα, βέβαια). Υπάρχουν, βέβαια, και αποκλίσεις σ' αυτές τις μετρήσεις. Με ρώτησε αν το αισθάνομαι πιο ελαφρύ από την προηγούμενη εγκυμοσύνη, και του είπα ότι δεν κατάλαβα διαφορά ανάμεσα στις δύο εγκυμοσύνες, και ότι είναι όλα περίπου το ίδιο. 

Μετά το γιατρό πήγα σ' ένα κατάστημα να δω για κλιματιστικό, και μετά πήγα και αγόρασα καλτσούλες και σκουφάκια της Γεωργίας. Τα πήρα όλα άσπρα, χιχι! 

Κάνει φοβερή ζέστη εδώ πέρα, και είμαι σαν ζόμπι... Αφήστε, νιώθω πάρα πολύ κουρασμένη από τη ζέστη... Το βράδι ειδικά είναι ένα μαρτύριο. Πρέπει οπωσδήποτε να αγοράσουμε ένα κλιματιστικό για το δωμάτιό μας, δεν αντέχεται... Όλο το βράδι είμαι συνέεεεεχεια ιδρωμένη. Χτες βράδι, για να καταλάβετε, ήταν αδύνατον να σκεπαστώ, κι έτσι σκέπασα τα πόδια μου μέχρι τους αστραγάλους! Κατά τις πέντε ξύπνησα και ξεσκεπάστηκα τελείως γιατί δεν άντεχα με τίποτα...

Μάγδα κι εγώ φοράω στο σπίτι σορτς (του άντρα μου) και φανελάκια (του άντρα μου) και έξω φορέματα και κανένα λινό παντελόνι. Τζιν τώρα πλέον από Σεπτέμβριο!

Το παγάκι είναι ό,τι χειρότερο για το κάψιμο. Κι εγώ παγάκι έβαλα όταν κάηκα πριν λίγο καιρό, αλλά ο άντρας μου, μου είπε ότι το καλύτερο είναι να βάλεις κρύο αλεύρι. Τώρα δεν ξέρω αν αυτό ισχύει, πάντως εγώ με το παγάκι έκανα μια φουσκαλάρα σαν μπαλόνι αερόστατου... Την ίδια μέρα κάηκε η μάνα μου με το σίδερο, της έβαλε ο άντρας μου κρύο αλεύρι, και νομίζω δεν προχώρησε το κάψιμο.

Χαχαχαχα, να κάνω δεύτερο φαΐ γιατί δεν τρώει ο σύζυγος το φαΐ του μεσημεριού;;;;;;;;; Αυτό για μένα κινείται στη σφαίρα της επιστημονικής φαντασίας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και του μεσημεριού το φαγητό θα φάμε, και της προηγούμενης μέρας! Σήμερα ανέλαβε ο σύζυγος, κι έβαλε πατάτες στο φούρνο. Καθάρισε και το ντουλάπι που βάζουμε τις κατσαρόλες και τα ταψιά!!!!!!!!!!!!!!!! Γουάου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εγώ άρχισα σιγά-σιγά και σιδερώνω τα ρούχα της Γεωργίας. Σιδέρωσα χτες με την ψυχή στο στόμα καμιά δεκαπενταριά ζιπουνάκια. Σταγόνα στον ωκεανό, βέβαια, αλλά τι να κάνω; Δεν μπορώ όλα μαζί... Για τα υπόλοιπα ρούχα, δικά μας, του Αντρέα, κ.λπ., θα φέρω γυναίκα και θα την πληρώσει λέει η μάνα μου. 

Ρε κορίτσια, για πείτε εσείς που είστε κανονικές νοικοκυρές: τη Δευτέρα θα έρθει η γυναίκα για το σίδερο και την Τετάρτη η καθαρίστρια για τη γενική. Στη γενική η καθαρίστρια θα τινάξει καναπέδες, στρώματα, κ.λπ. Αλλά, αφού τη Δευτέρα θα έρθει η γυναίκα για να σιδερώσει, να πλύνουμε λέτε τις κουρτίνες, για να τις σιδερώσει και να τις κρεμάσουμε; Γιατί μετά ποιος θα τις σιδερώσει; Τι λέτε κι εσείς που καταλαβαίνετε περισσότερα απ' αυτά τα θέματα;

Σας αφήνω, πάω να σιδερώσω λίγα ζιπουνάκια ακόμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου τι κανετε???

επιτελους βρηκα λιγο χρονο...τον εβαλα παιδικα και καθεται αλλιως δεν...

φαγαμε φακες σημερα.εσεις?? και τωρα παλι μου γυρισε και μου ερχεται αναγουλα και με τσιμπα το στομαχι!!!!!!!!γκρρρρρρρρρ

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ μικρο ειναι το βαρος αλλα ακουω πως τα κοριτσακια ειναι πιο ελαφρια απο τα αγορακια...και επισης σκεψου και το αλλο καλο...οσο πιο μικρο τοσο πιο ευκολα θα γλιστρησει στη γεννα.... γιατι εγω τα ειδα ολα στον Αντωνη και μεγαλος 3.700 και κεφαλι 53cm!!!!στην ανωτατη καμπυλη ειμαστε απο τοτε...

Μαγδα καηκες??ποπο ποναει πολυ!!! ωραια περνατε με τον μικρουλη σου..χαλαρα...αντε να μεγαλωσει και εμενα να συννενοουμαστε... βεβαια εγω εχω ακομη μελλον γιατι ερχεται και δευτερο νινι!!!αχααχα αλλα δε πειραζει θα ξεπεδιασω γρηγορα...

Βασω μου χαιρομαι που ειστε καλα και εσειςς και προχωρας καλα.

Κατερινακι καλα εκανες και πηγες για διακοπουλες...να ηρεμησεις λιγο και εσυ.

αυτα απο εμενα φιλιαααααααααααααααα

με τσιμπαει το στομαχιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Καλά είστε;; Χάθηκα λιγάκι γιατί χωρίς δουλίτσα δεν έχω τα κέφια μου..Τα παίζω όλη μέρα..Φωνάζω συνέχεια, δεν έχω υπομονή...Ας μην αρχίσω πάλι τη γκρίνια. Αύριο έχουμε δύο παιδικά πάρτυ και το βράδυ θα βγω με συναδέλφους και μαθητές μου. Ο άντρας μου μούτρωσε, αλλά για να είμαι ειλικρινής, δεν με νοιάζει και πολύ..Θα φρικάρω πια εδώ μέσα..Ας βγει και αυτός όποτε θέλει.

Από την ανία το έχω ρίξει στα ψώνια και στα κομμωτήρια..Παίρνω την Αλεξάνδρα τα πρωινά και αλωνίζουμε. Κάνω αποτρίχωση, από δίπλα και αυτή..Μου λέει πονάει;;; Χαχαχαχαχαχαχα. Δοκιμάζω ρούχα, στο δοκιμαστήριο μαζί μου και η μικρούλα μου..Η καλύτερη παρεούλα!

 

Άννα Μαρία, πολύ σπαστικό που στο ανέβαλε η καθαρίστρια. Πως και πως την περίμενες. Μπράβο και στον Αντρέα που κάθεται πλέον στη λεκάνη. Είναι θέμα χρόνου να κάνει και τσισάκια. Και ο δικός μου άντρας κάθεται με τη μαμά μου όταν δουλεύω, αλλά αυτός γκρινιάζει όταν γυρνάω.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να καταφέρεις να γεννήσεις φυσιολογικά τη Γεωργία. Είναι μια εμπειρία που αξίζει!

 

Μαγδούλα, αραπάκι γίνεσαι το καλοκαίρι;; Εγώ δεν μαυρίζω εύκολα..Γενικώς, όμως, δεν μου αρέσει το πολύυυ μαύρισμα αλλά σίγουρα ούτε και η γαλατίλα μου.Τελικά ποια ήταν τα καλά νέα που ήθελε να σας πει ο προϊστάμενος;;

 

Κατερίνα μου, τρία αγόρια έχεις, συγκινείσαι επί 3 φορές!!! Κι εγώ συγκινήθηκα στη γιορτή του Πάνου μου. Διακοπές θα πάμε τον Αύγουστο. Μέχρι τότε υπομονή. Φοράς ακόμα μακρυμάνικη πυζαμούλα;; Πωπωωω...Δεν θα το άντεχα με τίποτα..

 

Μαρίνα, παιδεύεσαι ακόμα με το στομάχι σου ε;; Αχ αυτές οι εγκυμοσύνες.Στην Αλεξάνδρα είχα κι εγώ θέμα με το στομάχι. Στον Πάνο κανένα.Υπομονή και οι μήνες περνούν γρήγορα.

 

Κατερίνα μου, σας λαχτάρησε ο Νικόλας. Μου άρεσε η Αγγελικούλα που έκανε την Κινέζα..χιχιχιχιχιχιχιχι! Σκανδαλιάρης ο Νικόλας! Θα σας δω αύριο από κοντά στο πάρτυ της Καρολίνας!

 

Βασούλα, πολύ χαίρομαι που η μαμά σου είναι καλύτερα! Όσο περνούν οι μέρες θα γίνεται όλο και πιο καλά και θα ρυθμιστεί και το ζάχαρο. Τι κάνει η κοριτσάρα σου η όμορφη;

 

Είχα να γράψω πολλές μέρες και σίγουρα δεν σχολίασα πολλά πράγματα. Θα τους βρω ξανά τους ρυθμούς μου!

 

Καλό βράδυ σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;

Εμείς είχαμε χτες τη γιορτή του σχολείου! Ήταν τέλεια!!! Είχαμε τραγούδια, χορούς, προβολή φωτογραφιών, δώσαμε διπλώματα, βραβεία και αριστεία. Στο τέλος δώσαμε μια τιμητική πλακέτα στο διευθυντή που φεύγει απ' το σχολείο του χρόνου. Ο παρουσιαστής διάβασε κάποια λόγια που είχα γράψει εγώ και ήταν πολύ συγκινητικό. Μετά απ' αυτό, φώναξαν και τους τρεις καθηγητές που φεύγουμε επίσης απ' το σχολείο (μεταξύ τους κι εγώ) και μας έδωσαν από μία ανθοδέσμη. Αυτό ήταν πρωτοβουλία τριών μαθητών της γ' τάξης (πρώτη του εσπερινού) και μας τις παρέδωσαν οι ίδιοι, δυο κοπέλες κι ένας άντρας, ως εκπρόσωποι, όμως, όλων των μαθητών. Στο τέλος, μια μαθήτρια μας κέρασε τούρτα, επειδή είχε η κόρη της γενέθλια! Ήταν πάρα πολύ ωραία!!!

Α, δε σας είπα: η ψυχοπαθής μαθήτρια έχει σταματήσει να μου μιλάει και φέρεται λες και δεν υπάρχω! Μάλλον επειδή δεν πήρε καλούς βαθμούς στο μάθημά μου, λες και φταίω εγώ, χαχα!

Σήμερα δεν κοιμήθηκα καλά, ξύπνησε ο Αντρέας στις εφτάμιση και ζήτησε νερό και μετά ξανακοιμήθηκα μόνο κανένα δεκάλεπτο... Κλαααψ...

Ανθή μια χαρά κάνεις που θα βγεις το βράδι!

Πωπω, ψώνια, το χειρότερό μου! Θα είχα πάθει κατάθλιψη αν θα έπρεπε να πηγαίνω συνέχεια για ψώνια...

Ουφ, ελπίζω να κάνει σύντομα ο Αντρέας τσίσα ή κακά στην τουαλέτα, γιατί προς το παρόν, απλά περνάμε την ώρα μας εκεί μέσα... 

Μαρίνα αυτό ακριβώς είχα πει κι εγώ στη γιατρό που μου έκανε το ντόπλερ: αφού είναι μικρό το μωρό, θα βοηθήσει στη γέννα, αφού προηγήθηκε και καισαρική. Κουράγιο με τις αναγούλες, νωρίς είναι ακόμα!

Σας φιλώ, πάω να φτιάξω αρακά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφφφφ... Δεν μπορώ τα σαββατοκύριακα... Όλη μέρα μέσα, ο Αντρέας τρελαίνεται και κάνει συνέεεεχεια αταξίες, και γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια...

Ανθή, ούτε κι εγώ έχω υπομονή και φωνάζω...

Σήμερα μετά το φαγητό, ο άντρας μου εξαφανίστηκε στο γραφείο και με άφησε μόνη με τον Αντρέα. Μου είπε και καλά ότι θα τον πάει βόλτα για να κοιμηθεί στις 3.30. Εννοείται ότι καθυστέρησε ένα τέταρτο, εγώ να χτυπιέμαι με τον Αντρέα, να μη σταματά τις αταξίες, να πετάει πράγματα από δω κι από κει, να βγαίνει στο μπαλκόνι και να πετάει πράγματα, να του προτείνω τα χίλια δυο για να κάνουμε μαζί, και να μη δέχεται, ούτε να ακούει. Να του φωνάζω, να κατασυγχύζομαι, και ο άντρας μου τσιμουδιά. Στο γραφείο να παίζει στον υπολογιστή, και μετά, όταν του φώναζα να πάει το μωρό βόλτα γιατί δεν αντέχω άλλο, να φωνάζει.

Του λέω ότι το μωρό δεν παίρνει βάρος κι ότι αυτό οφείλεται στο ότι συγχύζομαι και νευριάζω συνέχεια (οκ, δε νομίζω ότι οφείλεται σ' αυτό, αλλά είναι ένας καλός τρόπος για να μου κάνει τα χατίρια, αφήστε που αυτός δεν το ξέρει) και μου λέει "ε, σιγά, αφού είναι στα φυσιολογικά όρια" και "πρόσεχε πρώτα απ' όλα το μωρό στην κοιλιά σου". ΜΑ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΕΞΩ ΧΡΙΣΤΙΑΝΕ ΜΟΥ, ΟΤΑΝ ΜΕ ΚΑΤΑΣΥΓΧΥΖΕΙΣ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Τα νεύρα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσαρες μου

Ειπα θα κοιμηθω αλλα το ματι γαριδα απο οτι βλεπω.. Ας σας πω κανα νεο μπας κ νυσταξω

Το παπι κοιμαται διπλα μου με ανεβασμενα κ τα δυο ποδια στη κοιλια μου αν μπορουσε να κοιμηθει κ πανω στο κεφαλι μου θα το κανε

Ανθουλι μου ετσι κ εγω με το γιο μου αυτοκολλητη το πρωτο 9μηνο που δε δουλευα μολις 40ησε το επαιρνα κ εξαφανιζομουν καφε ψωνια παραλια βολτες απο τοτε εμαθε προφανος κ τωρα στην βολτα ειναι σαν μην εχεις παιδι

Μου κανει σημερα η πεθερα μου ειναι τοσο καλοβολος στις βολτες που δε θελω να γυρναω σπιτι χαχα

Εγω ειμαι δικο σου στυλ ανθουλι δωσε μου ψωνια κ καλοπισμο κ παρε μου την ψυχη ειμαι πολυ θηλυκο σε αυτο το θεμα νυχια μαλλια αποτριχωση δε κανω εχω κανει λειζερ παλιοτερα αλλα ολα αυτα μου αρεσουν

Ενοειται κ να βγεις νομιζω πολυ καταπιεζομαστε λογω συζηγων κ πρεπει να το δουμε αλλιως το οτι παντρευομαστε δε σημαινει οτι σταματα κ η κοινωνικη μας ζωη.

Τα λεω να τα ακουω κ εγω γιατι αμα πω θα παω καπου μονη κλαψουριζει κ αν του πω πηγαινε κ συ παντα λεει χωρις εσενα δεν εχει αξια γκρρρ εγω παλι παιρνω κ μονη μου καλα..! Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια αυτο με το αλευρι θα το δοκιμασω σε επομενο καψιμο μιας κ εκανα φουσκαλα τελικα κ εσκασε με νερο κ παγακι τζιφος γενικοτερα ομως πονεσα ελαχιστα

αλλα ειμαι ανθεκτικη πολυ σε θεμα πονου οποτε ολα οκ

Για το συζηγο εγω θα παραταγα το μωρο στο υπνοδωματιο κ γεια σας θα πηγαινα βολτα να ηρεμησω οχι κ εγκυο να σε ξεκανουν λιγο σεβασμο

Στο πρωτο εγω δε κουναγα δαχτυλο γενικοτερα τωρα στο δευτερο αν κ οποτε μαλλον θα ναι αλλιως.

Μη σε ανησυχει το βαρος πρωτον ειναι κοριτσι

Δευτερον ειναι στο οριο

Τριτο παιζουν αποκλισεις

Εμενα τον βγαζαν ως 3.500

Κ βγηκε 3850 κ μαλιστα με προκληση ποσο θα φτανε πια αρα κανε 3κιλο θα ναι η μπουμπου σου πιστευω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραια γιορτουλα αννα μαρια κ σου χαρισαν κ λουλουδια λατρευω τα λουλουδια πολυ ομορφη χειρονομια

Για την μαθητρια δε σε νοιαζει κ καθολου την αξιολογησες βαση των δυνατοτητων της αρα εσυ εχεις τη συνειδηση σου καθαρη

Το νεο ανθη ηταν κατι μπονους στη δουλεια κ restart του πρωην πρακτικαριου

Κ τα δυο υπεροχα νεα

Τωρα πια ειμαστε 8,5 ατομα αρα θα ναι πιο ξεκουραστα βεβαια αρχιζουν κ αδειες αλλα δε πειραζει εγω εχω μια τον ιουλιο κ δυο αυγουστο διακοπες που κ ποτε αγνωστο σιγουρα νησι παντα ετσι κανουμε

Μαρινακι ζορι αναγουλες κ στομαχι ουτε να τα θυμαμαι θελω

Οντως οσο μεγαλωνουν τα μικρα μας ειναι πολυ καλυτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω αννα μαρια οταν εφερβα γυναικα εκανε τα παντα οτι της ελεγα γενικη κουρτινες κηπους οτιδηποτε δυστυχως μετακομισε κ αλλη δε θελω ειμαι κ περιεργη

Να κατεβασεις κουρτινες ευκαιρια ειναι δε το συζητω

Εγω εχω παρει ενα στυλ διπλες αλλα τις πλενω κ τις κρεμαω ειναι οτι καλυτερο

Με ποναει ο λαιμος δε θα αντεξω να αρρωστησω καλοκαιριατικο γκρρρ

Χωρια που ολο το βραδυ ειχα τον αντρα μου μαγκυ πονας;;

Μαγκυ εχεις πυρετο;

Εισαι ζεστη;

ηρθε η ωρα να πας δουλεια(αυτο στης 2 το βραδυ οτι να ναι)

Με ξυπνησε 200 φορες κ στης 4 μετακομισα στο βασιλη να γλιτωσω..

Αλλα νεα σπιτι δουλεια δουλειες αλλα συνεχιζω να μαι σε μεγαλα κεφια..!

Ανθουλι εκανες ακτινογραφια;

Χριστινακι εσεις συνηλθατε; Βρηκε καμια δουλειτσα;

Καγκουρακι εσυ ηρωιδα μου κουραγιο με τα ταλιμπανακια σου

Κα κ εγω θελω γιους σαν εσενα το νιωθω ειμαι γεννημενη αγορομανα χαχα

Χτες σκεφτομουν ποσο θα θελα αλλο ενα αγορακι σαν τον βασιλακο μου

Γινεται να βρω ενα ετοιμο χωρις την εγκυμοσυνη ;;;χαχα!!ζηταω πολλα ε!!

Φιλια σε ολες..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναλαμπη ανθουλι ειμαι τρομερα ασπρη δε μαυριΖω μονο κοκκινιζω κ καιγομαι το καλοκαιρι ακομα κ σε σκια γινομαι αστακος γκρρ

Ειμαι ομως φυσικη ξανθια οποτε το δερμα μου ειναι πολυ ανοιχτο

Τα μαλλια μου τα κανω ανταυγιες γιατι με τα χρονια σκουρυναν μικρη ημουν σαν το γιο απο το καγκουρακι πιο ξανθια κ απο αχυρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Πήγα Κατηχητικό και άλλαξε τελείως η διάθεσή μου!!! Παίξαμε "Ζωγράφισέ το!" (χιχι). Τους είχα ετοιμάσει εγώ χαρτάκια με λέξεις εύκολες, για παιδιά και τους άρεσε πάρα πολύ. Στο τέλος ήρθαν να τα πάρουν κι έλεγαν στη γιαγιά τους "ακόμα ένα γύρο, σε πειράζει;". Τελικά είδε η γυναίκα ότι κι εγώ ήθελα να φύγω, και τους είπε "άντε, την τρελάνατε τη γυναίκα"! Για να καταλάβετε, τόσο πολύ τους άρεσε, που τους μοίρασα τα χαρτάκια με τις λέξεις για να παίζουν και σπίτι τους! Τώρα πια τον Οκτώβρη...

Τώρα το απόγευμα είπαμε να πάμε παιδότοπο σε λίγο, γιατί ο καιρός είναι κάπως, μία συννεφιάζει, μία βγάζει ήλιο, και το μεσημέρι μύριζε βροχή. Οπότε καλύτερα παιδότοπο, γιατί κι εγώ προτιμώ να πάω κάπου να καθίσω, και με τον Αντρέα δεν παίζει να καθίσω κάπου αλλού.

Μάγδα κι εμείς κάναμε πολλές βόλτες με τον Αντρέα, ειδικά στην αρχή τον παίρναμε παντού: σε καφετέριες, ταβέρνες, παντού! Καθόταν πάρα πολύ φρόνιμος και παρακολουθούσε τα πάντα. Έπαιρνα μαζί μου ταπεράκι με το φαγητό του και τον τάιζα, και λέγαμε "τι ωραία που περνάμε με το παιδάκι μας!". Τώρα δεν παίζει να καθίσουμε πάνω από τρία λεπτά, οπότε έχουμε καταργήσει τα πάντα δυστυχώς... 

Το λέιζερ που λες, εννοείς ότι το έκανες και εξαφανίστηκαν ΟΛΕΣ οι τρίχες;

Ούτε κι εγώ κάνω πολλές δουλειές, τα απολύτως απαραίτητα, δηλαδή μαγείρεμα, κανένα σκούπισμα, κανένα ξεσκόνισμα, τέτοια πράγματα και σίδερο μόνο τα ρούχα της Γεωργίας τώρα που τα πλύναμε. Καλά, άμα δείτε τώρα το σπίτι μου θα τρομάξετε... 

Ο άντρας μου τις περισσότερες φορές απλά ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ, αλλά κι ο Αντρέας είναι πολύ άτακτος. Να τον παρατήσω στην κρεβατοκάμαρα, τι θα καταλάβω; Αφού θα φύγει πάλι, ή θα γκρεμίσει κάτι (το σπίτι π.χ.). Λέω στον άντρα μου "καλά, αύριο που θα έχουμε δύο παιδιά, πες ότι κάθομαι εγώ εδώ στο σαλόνι και θηλάζω το βρέφος, θα μου παρατάς και τον Αντρέα; Αν βγει ο Αντρέας στο μπαλκόνι, με κίνδυνο να πέσει κάτω ή να πετάει πράγματα κάτω, τι θα κάνω, αφού θα θηλάζω και δε θα μπορώ να σηκωθώ;". Και τι μου απαντά "ε, θα βρεις κάτι να τον απασχολείς". ΕΝΩ ΘΑ ΘΗΛΑΖΩ!!! ΚΙ ΕΝΩ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δε λέω να λείπει απ' το σπίτι για κάποια δουλειά. Λέω να είναι στο γραφείο και να παίζει!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Του λέω "νομίζω δεν τα κατάλαβες καλά τα πράγματα". Ελπίζω να συμμορφωθεί όταν θα έρθει και η Γεωργία με το καλό, γιατί δε μας βλέπω καθόλου καλά.. Επίσης, δεν μπορεί να καταλάβει ότι το να έχω νεύρα είναι θέμα ορμονών, και όσο μου πάει κόντρα είναι χειρότερα...

Για το βάρος του μωρού, έχεις δίκιο. Και στον Αντρέα υπήρχε απόκλιση, και χτες ο γιατρός με ρωτούσε πώς νιώθω το μωρό, κ.λπ., δηλαδή κι αυτός δεν είχε και απόλυτη εμπιστοσύνη στη μέτρηση του μηχανήματος. Απλά, όσο να 'ναι, θα προτιμούσα να είναι κοντά στα τρία κιλά, για να μην έχω και θέμα με το θηλασμό (ααα, είναι πολύ αδύνατο το μωρό, δεν παίρνει βάρος το μωρό, δεν του φτάνει το γάλα σου του μωρού, κ.λπ.).

Όντως ήταν πολύ ευγενική η χειρονομία των μαθητών να μας προσφέρουν λουλούδια. Και τώρα στο Κατηχητικό μου έφεραν οι Αιγύπτιες δύο τριαντάφυλλα (μαδημένα), τα οποία στο τέλος μου είπαν ότι τα έκοψαν από ένα κήπο εκεί κοντά!

Καλέ, δε με νοιάζει για τη μαθήτρια, καλύτερα! Άλλωστε, του χρόνου δε θα είμαι στο σχολείο αυτό.

Κι εγώ όταν κάηκα δεν πόνεσα πολύ, ελάχιστα θα έλεγα. Απλά φαινόταν πάρα πολύ άσχημα το κάψιμο.

Τις κουρτίνες θα τις κατεβάσει αύριο ο σύζυγος και θα τις πλύνουμε στη μάνα μου, για να τις απλώσουμε στην αυλή. Όσο να 'ναι, είναι πιο εύκολο απ' ό,τι στο μπαλκόνι! Θα τις σιδερώσει η γυναίκα τη Δευτέρα και θα τις κρεμάσει ο σύζυγος εννοείται.

Κι εμένα με ενοχλούσε ο λαιμός αυτές τις μέρες, αλλά μάλλον την έχω σκαπουλάρει.

Ο άντρας σου γιατί σε ξυπνούσε; 

Α, νομίζω δε σας είπα τη χτεσινή ατάκα του Αντρέα. Χτες φάγαμε πατάτες φούρνου που είχε φτιάξει ο άντρας μου, αλλά ο Αντρέας τις σνόμπαρε, και ζήτησε μακαρόνια με κιμά απ' την προηγούμενη μέρα. Τα μακαρόνια ήταν βίδες, και σε κάπιοα φάση, όπως έτρωγε, μου κάνει "ω! Μοιάζουν με ελατή-ια"!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αννα Μαρια μην ανησυχεις για το βαρος του μωρου...κι εμενα η Ιωαννα γεννηθηκε 2440 και 48 ποντους!στον 7ο μηνα νομιζω με ειχε στειλει ο γυναικολογος σε ακτινολογο για να δουμε αν τρεφοταν σωστα απ τον ομφαλιο λωρο και ολα ηταν καλα απλα ηταν μικροσωμο μωρο!οκ εγω αντιμετωπισα θεματα με το θηλασμο αλλα δεν νομιζω να οφειλοταν ιδιαιτερα στο οτι η μικρη ηταν αδυνατη!δεν τα καταφερα να θηλασω πολλη καιρο!

Μαρινακι τεραστιος ο Αντωνης ε?σχεδον 2 κιλα περισσοτερα απ την Ιωαννα οταν γεννηθηκε!το χω ακουσει και εγω οτι τα αγορια γεννιουνται πιο μεγαλα απ τα κοριτσια!δεν μου πες...τι προτιμας να ναι τωρα?αγορακι η κοριτσακι?Γερο να ναι βεβαια πανω απο ολα αλλα αν ειχες επιλογη τι θα διαλεγες?

Ανθη μου τελειωσε η δουλιτσα?φανταζομαι πως νιωθεις...ουτε και γω θα μπορουσα ολη μερα στο σπιτι!συνηθισαμε να δουλευουμε γι αυτο νιωθεις ετσι...ποτε ανοιγετε?Σεπτεμβρη?και μας ο παιδικος θα κλεισει απο 8 Αυγουστου μεχρι 31 Αυγουστου!οκ τη μια βδομαδα καπου θα παμε διακοπες αλλα τις αλλες 2 βδομαδες θα πρεπει να ερθει η πεθερα μου λογικα γιατι εγω θα δουλευω, μπορει να ναι και αδεια ο συζυγος θα αναλαβει λιγο κι αυτος!καλα να μαστε πρωτα Ο ΘΕΟΣ και θα δουμε...!

Μαγδουλα πως εισαι?ο λαιμος?καλυτερα?το χειροτερο μου να αρρωσταινω καλοκαιρι!εμας κανει τετοιες ζεστες στην Κυπρο που εχουμε το κλιματιστικο κυριως το βραδυ και το πρωι οταν βγουμε εξω απ το δωματιο ειναι φουρνος!μια ζεστη μια κρυο λογικο ειναι να αρρωσταινουμε!Ουφ! 

Εμεις το Σαββατο ειχαμε γαμο δεξιωση και ηρθε και ο κουνιαδος μου και η πεθερα μου απ την Παρασκευη το βραδυ γιατι ο κουνιαδος μου θα ηταν ο κουμπαρος του ζευγαριου κι ετσι η ωρα 2 επρεπε να ηταν ολοι στο στολισμα!εγω εμεινα με τη μικρη, πηγε η πεθερα μου, ο κουνιαδος μου και ο αντρας μου!στην δεξιωση που ηταν 7 με 8μιση πηγαμε με τον αντρα μου κι εμεινε η πεθερα μου με τη μικρη!αν και δεν τη βλεπει πολυ συχνα η Ιωαννα την πεθερα μου την αγαπα πολυ, χτες το πρωι που εφευγε ηθελε να παει στο χωριο μαζι της!ειδαμε και παθαμε να την ηρεμησουμε!

Χτες πηγαμε Εκκλησια και γυρω στις 6 το απογευμα πηγαμε παιδοτοπο μαζι με τους κουμπαρους μας που εχουν το κοριτσακι 1 χρονο μικροτερο απ την Ιωαννα!μολις πηγαμε αφησαμε τη μικρη μεσα στο φουσκωτο επαιζε εκει και ανοιξαμε τον καταλογο να δουμε τι θα παρουμε!στο λεπτο μου λεει ο αντρας μου η μικρη δεν ειναι στο φουσκωτο!που πηγε?σηκωστηκαμε και οι 2 και ψαχναμε!ξαφνικα την φερνει μια κοπελα απ την εξοδο και μας λεει πηγαινε προς τα εξω η μικρη και ειχε ανοιξει και η πορτα...ναι μαλιστα η πορτα ανοιγοκλεινε αυτοματα!της θυμωσα γιατι αν δεν την εβρισκε η κοπελα του παιδοτοπου θα βγαινε εξω !βεβαια δεν εχει δρομο εκει κοντα αλλα εχει παρκινγκ και παλι επικινδυνα ειναι!και να πεις οτι μειναμε αμεριμνοι ωρα...αφου μολις ειχαμε ανοιξει τον καταλογο!Θεέ μου πλεον αυτο το μωρο...δεν φοβαται καθολου να ρισκαρει!αλλα στον παιδοτοπο δεν πρεπει να υπαρχει μια ασφαλεια να μην μπορουν να βγουν τα μωρα εξω?αν ειναι δυνατον!στον αλλο παιδοτοπο που παμε εχει πορτα που ανοιγει μονο αν πατησει το κουμπι η κοπελα απο μεσα!το ιδιο και για να βγεις εξω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Εμείς καλά. 

Το Σαββάτο το απόγευμα πήγαμε παιδότοπο και γίναμε θέαμα. Κατ' αρχήν, ο Αντρέας μπήκε στο χώρο για τα μικρά παιδάκια και σε κάποια φάση άρχισε να πετάει τις μπάλες από δω κι από κει. Βρήκε κάποια άλλα παιδάκια στο κεφάλι, κατά λάθος, βέβαια, και όχι δυνατά. Αυτά δεν αντέδρασαν πάντως (ευτυχώς), αλλά μετά άρχισε να τις πετάει και έξω απ' το χώρο, στην καφετέρια. Ένα άλλο παιδάκι άρχισε να τον μιμείται, καταλαβαίνετε τι έγινε. Είπαμε στην κοπέλα του παιδότοπου και τον έβγαλε έξω (μαζί μ' αυτόν και τον συνεργάτη του), και μόλις βρέθηκε εκτός παιχνιδιού, άρχισε να κλαίει γοερά! Τελικά ξαναμπήκε, αλλά εκείνη την ώρα δεν πετούσε μπάλες. Μετά πήγε σ' έναν άλλο χώρο, που έχει τραπεζάκι, κάτι σαν κουζινούλα, και διάφορα μουσικά παιχνίδια. Λέω εκείνη την ώρα στον άντρα μου "ευτυχώς που ο Αντρέας πήρε από μένα και είναι φοβητσιάρης και δεν ανεβαίνει στα μεγάλα παιχνίδια". Δεν πρόλαβα να τελειώσω και τον βλέπουμε να ανεβαίνει στην τεράστια κατασκευή που είναι για παιδιά άνω των τριών ετών. Μόλις ανέβηκε πάνω, μας χαιρετούσε γεμάτος καμάρι, αλλά μετά ανακάλυψε ότι δεν μπορούσε να κατέβει, κι έβαλε τα κλάματα! Ο μόνος τρόπος ήταν, είτε από μια σκάλα, είτε να κυλήσει από μια τεράστια σωλήνα, και φοβόταν. Τελικά ανέβηκε η κοπέλα του παιδότοπου και του έδειξε πώς να κατέβει από το δρόμο που ήρθε. Μετά απ' αυτό, λέω στον άντρα μου "άντε, μετά απ' την τρομάρα που πήρε, αποκλείεται να ξανανέβει". Σε πέντε λεπτά, ήταν πάλι μέσα! Πάλι κλάματα, αλλά αυτή τη φορά κατέβηκε κανονικά μόνος του από εκεί που είχε σκαρφαλώσει για να ανέβει. Μετά ανέβηκε και κατέβηκε πολλές φορές.

Εκεί στον παιδότοπο είχε και πάρτι γενεθλίων, και όταν έσβησαν τα κεράκια ήρθε ο Μπάρνι με τους φίλους του. Όλα τα παιδάκια έτρεξαν εκεί, είτε ήταν καλεσμένα στα γενέθλια, είτε όχι, μαζί τους κι ο Αντρέας. Όταν τελείωσαν τα κεράκια, έτρεξαν όλα πίσω απ' τον Μπάρνι, προς την είσοδο, απ' όπου έφυγε τελικά, κια μετά στην τούρτα... Ο Αντρέας τα ακολούθησε, και μόλις είδε την τούρτα, γυάλισε το μάτι του. Έρχεται και μας λέει "θέλω κέικ". Βρε καλέ μου, βρε χρυσέ μου, βρε πάμε σπίτι μας να φάμε, τίποτα. Είχε μουλαρώσει. Εκείνη την ώρα ήρθε η μητέρα του παιδιού που γιόρταζε και μας είπε να του βάλουμε τούρτα. Του βάζει ο άντρας μου, εγώ έκανα ότι κρυβόμουν, ο Αντρέας την καταβρόχθισε, οπότε λέει ο άντρας μου "άντε, χρόνια πολλά στον Παντελή". "Ποιος είναι ο Παντελής;" ρωτάει αμέσως ο Αντρέας, για να πάρει την απάντηση απ' τον άντρα μου "ο χορηγός της τούρτας"!!! 

Μετά έπαιξε κι άλλο, γιατί δε δεχόταν με τίποτα να φύγει, κι άρχισε πάλι να πετάει μπάλες έξω. Πήγε ο άντρας μου απ' έξω και τις έκοβε, αλλά τους είδαν τα άλλα παιδάκια, νόμισαν ότι είναι κάποιο είδος παιχνιδιού και άρχισαν όλα να πετάνε μπάλες στον άντρα μου! 

Τελικά τον πήρε για να φύγουμε, κι έκανε σαν τρελός. Έκλαιγε, χτυπιόταν, φώναζε, μας άκουσε όλο το μαγαζί...

Χτες πήγαμε εκκλησία το πρωί, μετά το μεσημέρι στους γονείς μου και το απόγευμα φτιάξαμε κέικ με μήλα με τον Αντρέα. Πάλι μου άρπαξε από πάνω, γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ............................................................................................................. 

Σήμερα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ θα έρθει η γυναίκα για το σίδερο. 

Βάσω μου δίνεις πολύ θάρρος μ' αυτό που μου λες για το βάρος της Ιωάννας!!! Η Γεωργία πριν ένα μήνα ήταν ήδη 44 εκατοστά, αλλά είναι αδύνατη. Για να δούμε αν θα πάρει βάρος.

Διακοπές πού λέτε να πάτε;

Η Ιωάννα είναι πολύ πιο τολμηρή απ' τον Αντρέα, αλλά κι αυτός μας έδωσε δείγματα τόλμης προχτές στον παιδότοπο! :P Γενικώς πάντως, είναι φοβητσιάρης σε κάποια πράγματα.

Α, δε σας είπα! Ο Αντρέας έχει κάνει τεράστιες προόδους στη ζωγραφική! Ζωγραφίζει πλέον πολλά κατανοητά αντικείμενα, π.χ. εκκλησία με καμπαναριό ή καμπαναριά, τρούλο και σταυρούς από πάνω, φατσούλες, που τις ζωγραφίζει από πριν κλείσει τα δύο, αυτοκίνητα, σύννεφα με βροχή, αστέρια, σπίτια. Μη φανταστείτε, βέβαια, τέλειες αναλογίες, κανονικές γραμμές, κ.λπ., αλλά τα αντικείμενα είναι απολύτως αναγνωρίσιμα. Χτες ζωγράφισε κάτι ανάμεσα σε ημικύκλιο και μισοφέγγαρο και μου ζήτησε να μαντέψω τι είναι. Έτσι κάνει, ζωγραφίζει κάτι χωρίς να ξέρει ο ίδιος τι ζωγράφισε και μετά μας ζητάει να το αναγνωρίσουμε, κι αν του αρέσει αυτό που θα πούμε, λέει "ναι, αυτό είναι". Του λέω "είναι μια μπανιέρα" και μου λέει "ναι, μπανιέ-α είναι" και φτιάχνει ντους με νερό να τρέχει!!!!! Το απόγευμα ζωγράφισε ένα τραπεζάκι με στρόγγυλη επιφάνεια, το οποίο απέδωσε σε προοπτική!!!!!!!!!!!!!!!!! Δηλαδή δεν έφτιαξε ένα κύκλο με πόδια, αλλά αντί για κύκλο έκανε ένα ελλειψοειδές σχήμα!!!!!!!!!!!!!!! Καλά, φαντάζομαι αυτό θα ήταν τυχαίο, αλλά νομίζω έχει πολύ οξυμένη αντίληψη στη ζωγραφική.

Άντε, πάω να μαγειρέψω. Σήμερα το μενού έχει κοτόπουλο στο φούρνο με κολοκυθάκια, πιπεριές και φρέσκια ντομάτα και ρύζι.

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εγώ το έκλεισα ηλεκτρονικά ! Θα το κάνω όμως για σιγουρια ! Για να μη τρέχω τελευταία στιγμή!
    • Κορίτσια μου αγαπημένα!!!!!❤️❤️❤️ Κάναμε χτες τη χοριακή και ακόμα δεν πιστεύω ότι τα καταφέραμε!!!! 💪Πετάμε στα σύννεφα ακόμα, νομίζω ότι ζω ένα όνειρο!!! Θα κάνουμε αύριο επαναληπτική, νιώθω όμως μέσα μου ότι όλα θα πάνε καλά από εδώ και πέρα🙏!!! Εύχομαι σε όλες τις φίλες που προσπαθούν ή περιμένουν το αποτέλεσμα να πάρουν τη χαρά αυτή! Έχουμε περάσει όλες τόσο πολύ δύσκολα, που μας αξίζει επιτέλους να χαρούμε κι εμείς!!🌈👶 Έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας, αλλά με κάποιον τρόπο νιώθω ότι το πιο δύσκολο για μένα πέρασε κορίτσια μου. Σας στέλνω όλη μου την αγάπη❤️🌷 και σας ευχαριστώ για όλα όσα έχουμε πει όλους αυτούς τους μήνες🥰
    • Απαπαπα βρε κορίτσι μου τι περιπέτεια πέρασες λογικό να σε πιάσει άγχος ευτυχώς πήγαν όλα καλά και έκαναν λαθος οι γιατροί  να περάσεις με ηρεμία τις γιορτές και όμορφα 😊
    • Καλημέρα σε όλες.. Χρόνια πολλά και καλό Πάσχα να έχουμε..με το καλό να ερθουν τα μωρακια μας! εγω είχα περιπέτειες χθες πάλι... πήγα στο νοσοκομείο γιατι είχα πόνο απο την Πέμπτη απο την αριστερή πλευρά απο το κεφάλι μεχρι τα πλευρά και φοβηθηκα μήπως είναι κάτι... πάω και μου λένε μολις μ κάνανε υπέρηχο στους πνεύμονες οτι έχω θρόμβο στην αρτηρία του αριστερού πνεύμονα..και κινδυνεύει η ζωη μου..ΣΟΚ😱 μου κανανε εισαγωγή για να μ κανουν αντιπηκτικες σε μεγάλες δόσεις..εν τέλει μου είπαν αν θελω να κάνω αξονική( που ειναι λίγο βλαβερό για το μωρό) για να είμαστε σίγουροι τι είναι και σε τι ποσότητα πρέπει να γίνουν οι αντιπηκτικες.την καναμε...και εδιξε οτι δεν υπάρχει κανένας θρόμβος..και μ ειπαν οτι ίσως είναι καποια αρχόμενη λοίμωξη...ΜΕ ΠΕΘΑΝΑΝ..στην κυριολεξία...μ ειχαν συνέχεια με οξυγόνο...μ έλεγαν οτι και να γίνει προτεραιότητα μας είσαι εσύ...θα κανουμε τα αδύνατα δυνατά... εγώ εκεί κλάμα και κακό...ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ,ΟΛΑ ΚΑΛΑ...   ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ...ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ...❤️❤️❤️
    • Είχα κλείσει τηλεφωνικά το ραντεβού και δε μου το είπε ποτέ κανένας αλλά ούτε κι όταν πήγα εκεί μου ζήτησαν κάτι! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...