Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Νοεμβριου-Δεκεμβριου 2014 -Ιανουαριος 2015


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα σε όλες!! Βγήκαν οι εξετάσεις μου χτες... ευτυχώς όλα καλά με καμπύλη ζαχάρου και τα λοιπά αλλά  έχω αρκετά χαμηλό σίδηρο και ανησύχησα λίγο... Παόρνω το συμπλήρωμα (με μεγάλη αηδία βέβαια) και δεν ξέρω τι άλλο να κάνω... Η διατροφή μου είναι πολύ υγειινή (μπρόκολο, μοσχαράκι κλπ)... Καμία συμβουλή;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απόψε έχω ραντεβου! Θα του πάω και τις εξετάσεις και ελπίζω να βρούμε μια λύση γιατι η αληθεια ειναι οτι μια εξαντληση την νιωθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα είδα ότι έκανες και εξετάασεις...εκανες την εξέταση με καμπύλη ζαχαρου που κρατάει 2-3 ωρες????εμένα ακόμα δεν μου την έβαλε και είμαστε πολυ κοντα στις μέρες κύησης.....μην αγχώνεσαι για το σίδηρο, αφού είναι καλό το ζάχαρο, αυτό έχει πιο μεγάλη σημασία.....θα ανέβει οσίδηρος με το διάλυμα που πάιρνεις?????πότε το ξεκίνησες το σίδηρο????εγω άργησα γιαυτό και έπεσε αλλα τωρα με τα χαπάκια σιγουορα θα έχει ανέβει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλίτσα μου από τη στιγμή που σου το επέτρεψε η γιατρός σου κάτι θα ξέρει.....δεν νομίζω να σου έδινε κάτι που δεν πρέπει.....πρέπει να έχουμε εμπιστοσύνη στο ή στη γιατρό μας.....

και εγω φοβάμαι να πάρω φάρμακα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι την έκανα την καμπύλη με 3 μετρήσεις στο 0 στο 60 και στο 120. Η γλυκόζη είναι λίγο λιγοτική αλλά την πίνεις μόνο μια φορά!! Και βγαίνει το αποτέλεσμα την επόμενη ημέρα... Σίδηρο παίρνω από την αρχή της εγκυμοσύνης. Το ίδιο και αβέστιο. Αλλά ο σίδηρος με δυσκολεύει εντερικά και για να είμαι ειλικρινης δεν τον παίρνω κάθε μέρα. Όλα καλά μου είπε όμως ο γιατρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κουκλίτσα μου....είδες που όλα είναι καλά.....αφου είπε οκ ο γιατρός όλα τέλεια....να τον παίρνεις συνέχεια το σίδηρο είναι καλό...

κοριτσάρες μου αυτό το καλοκαίρι είναι φτιαγμένο για εμάς όχι πολύ ζέστη χιιιιιιιχιχιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!!ολα καλα μενια !!μπραβο..σε πια βδομαδα εισαι κ εκανες καμπυλη?δεν θυμαμαι καθολου ποτε την εκανα..ειναι βαρετο παντως 2 ωρες να περιμενεις..σε δεσμευει να εισαι εκει καθε μιση ωρα..

ωραια εγινε η λιστα!!μπραβο κοριτσαρα!!

κ εγω σιδηρο απο την αρχη επαιρνα αλλα πινω κ το σιροπι για βοηθεια..αλλιως υπεφερα!

εντωμεταξυ χανομαι,γιατι καναμε ανακαινηση στο πανω οροφο,σαλονι,τελειωσαμε κ με το βαψιμο  κ τωρα ψαχνουμε ταπετσαριες,συνθετο,τηλεοραση κ μπουφε!καταληξαμε σχεδον σε ολα,αλλα πρεπει να παμε για το οκ..πολυ κουραση κ πολυ καθαρισμα ειχα..2 οροφους τωρα πρεπει να καθαρισω (συμμαζεψω)κ να δω τι θα πεταξω απο τα υπνοδωματια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δελφινακι μου με προσοχή όλες τις δουλιτσες, ναιιιιιιιιιι?????ευχομαι να γίνει τέλειο το σπιτάκι σου αλλα πρώτα πρόσεξε τη μπεμποούλα σου....μη μου κουράζεσαι...

 

γεωργία μου τί γίνεται με το σπιτάκι σας????ετοιμάζεστε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ σε ευχαριστω κατερινα!!η αληθεια ειναι οτι μου αρεσε πολυ η αλλαγη,χωρις ακομα να εχουμε βαλει τα επιπλα!!πως κ πως περιμενω να το στολισω!!η κουρτινα με ζοριζει πολυ γιατι δεν εχουμε περιθωριο για πολλα λεφτα..ειδα ενα στορι στο ικεα που ξετρελαθηκα με εκεινο(ασπρο με αναγλυφα σχεδια μεσα)αλλα δεν ειχε τα μετρα που ηθελα..ειχαν τελειωσει..θα σας βαλω φωτο μολις τελειωσω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την καμπύλη μπορείς να την κάνεις από την 20η εβδομάδα και έπειτα... Κάποιοι το συνδυάζουν και με τη β-επιπέδου!!! Και εμείς ετοιμάζουμε το σπιτάκι μας! Ελπίζω σήμερα να τελειώσει ο μπογιατζής! Αν και στην αρχή λέγαμε να κάνουμε κάτι ουδέτερο στο βρεφικό τελικά ο άντρας μου διάλεξε περιχαρής ένα μπαλαρινέ ρόζ για τον ένα τοίχο και πολύ ανοιχτό γκρι για τους υπόλοιπους!!! Ανυπομονώ και εγώ να βάλω κούνια κλπ αλλά σκέφτομαι να κάνω κράτη μέχρι το Σεπτέμβριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου!Τι κανετε εγκυουλες;Εγω δοξα το θεο καλα.Εφυγαν οι ναυτιες και οι εμετοι επιτελους.Την πεμπτη θα παρουμε τα επιπλακια μας και θα παμε να τα βαλουμε στο σπιτακι μας.Περιμενουμε και απ΄τους γνωστους μας να δωσουν επιπλακια κλπ για να τα τακτοποιησουμε κι αυτα.Μετα τον 15αυγουστο θα μπουμε.

Περιμενω να παω στον γιατρο στις 4/8 να δω το μπεμπε μου.Δεν το εχω νοιωσει ακομα κακο ειναι αυτο;Η κοιλια παντως οσο παει φουσκωνει και με δυσκολευει απο τωρα.Ποναει η μεση μου πολυ.Απ'το σπιτι δεν βγαινω και πολυ.Καθε φορα οσες με βλεπουν απο την γειτονια αρχιζουν τις ερωτησεις.Τι κανεις;Πως πει η εγκυμοσυνη;Σε πιο μηνα εισαι;Τι φυλο ειναι;κλπ.Αφηστε που μετα με πιανει και το κεφαλι μου.Λογο αυπνιας μερικες φορες κανω καμια βολτα στην γειτονια μετα τις 1-2 το βραδυ.Ναι βγαινω εξω σαν την τρελλη ενω δεν κυκλοφορει ψυχη...Καιγομαι μεσα στο σπιτι ολη μερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα εγκυουλες και μανουλες, ειμαι καινουριο μελος, και μιας και εψαξα σε αυτη την κατηγορια δεν εχει ομαδουλα που να με πιανει χρονολογικα αχαχα, γενναω τελος σεπτεμβρη με αρχς οκτωβρη , θα με θελατε στην παρε σας;
πολλες καλησπερες και παλιι!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!! γιαωργια ευχαριστο οτι σταματησαν πλεον οι αναγουλες..τωρα λογικα θα αρχισεις να το αισθανεσαι!!μην ανυσηχεις..

μαρια καλως μας ηρθες!!εννοειτε πως σε θελουμε!!θα εισαι η πρωτη της παρεας μας που θα εχεις το μωρακι στην αγκαλιτσα σου!!απο που εισαι?σε πια βδομαδα εισαι?

κ εμεις επιτελους πηραμε συνθετο για το σπιτι κ θα βαλουμε λεμε αυριο την ταπετσαρια!!μετα σιγα σιγα θα παω τερμα πανω στα υπνοδωματια να βαλω χερι λιγο στα πραγματα τι θελω κ τι οχι..ιδιως στο παιδιο της μικρης παναγια μου μονο εγω δεν ειμαι μεσα απο παιχνιδια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μενα!!!εχει πολυ ζεστη σημερα!!ευτυχως εχουμε δροσια στο ισογειο κ δεν εχουμε θεμα..αλλα το απογευμα που θα παμε στην αδερφη μου θα καουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι και εγωωωω!!
καλως σας βρηκαα, ευχαριστω πολυ που με δεχτηκατε , ειμαι η Μαρια απο οτι ειδατε, ειμαι 23, νωρις νωρις μανουλα!!
ειμαι στην 29η εβδομαδα και περιμενω κοριτσακι!
Εμενα αθηνα αλλα μετακομισαμε καλαματα στους γονεις του συντροφου μου , διοτι εμένα ουτε οι γονεις μου μενουν αθηνα και γενικα ειχαμε λιγους συγγενεις οποτε πηραμε την αποφαση και κατεβηκαμε Καλαματα!

Χαρηκα πολυ που σας βρηκα!! θα αρχισω μολις απο μια απορια που εχω τις τελευταιες μερες, εχετε φαγουρα στις θηλες? γιατι εγω εχω αρκετα συχνα αυτες τις μερες.. σας συμβαινει και εσας?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσόρισες και από έμενα Μαρία!!!

Εμένα μου συμβαίνει αυτο απο τον 5 μηνά και ειναι πολυ σπαστικό ο γιατρός μου είπε να βάζω κρεμά απο αυτή που βάζω στο στήθος και στην κοιλιά

και λόγο ξεραίνονταν και οι θηλές και βάζω ανά διαστήματα  και purelan.    

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα τον ρωτησω λοιπον τι κρεμουλα να βαλω, εσυ ποια εχεις για την κοιλια? εγω την fissan mama,η αληθεια ειναι οτι εχω μεγαλο θεμα με την κοιλια γιατι εχω κανει αρκετα μεγαλη, δεν εχω και μεγαλη πειρα , απο εγκυμοσυνες αλλα και εμενα μου φαινεται και μου το ειπε ο γιατρος, η μικρη παρ ολα αυτα ειναι σε φυσιολογικο βαρος για τις βδομαδες της..
α! επισης μπανιο στην θαλασσα κανετε? εγω αν ημουν αθηνα δεν ξερω τι θα εκανα, αλλα εδω που ισως να ειναι λιγο πιο καθαρα κανω καθε μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!! μαρια 23 χρονων εκανα τον γιο μου!!!τωρα μας βλεπουν μαζι κ μας περνανε για αδερφια!!χαχαχα...ειμαι μικροκαμωμενη ,γι'αυτο..για τις θηλες κ εμενα με φαγουριζουν!αλλα βαζω την κρεμα που βαζω κ στην μικρη κ ειμαι καλα..οσο για την θαλασσα αν ειμασταν κοντα καθε μερα εκει θα μουνα!!!ειναι 1,5 ωρα μακρια..facebook exeis?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...