Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γκρινιάρα!!!!!


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα σας,

Διάβαζα το forum συχνά , μέχρι πριν λίγο καιρό ήμουν ένας απλός παρατηρητής αλλά εδώ και δυο μέρες έμαθα ότι είμαι 4 εβδομάδων.

Η αλήθεια είναι ότι δεν είχαμε προγραμματίσει για παιδάκι και μου ήρθε κεραμίδα , παρόλο που η εγκυμοσύνη αυτή με εξέπληξε ευχαρίστα δεν έχω ξεπεράσει το Σοκ.

Το μεγαλύτερο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι έχω πολλά νεύρα που δεν τα καταλαβαίνω , πως θα μπορούσα να χαλαρώσω λιγάκι και να ζήσω

μαζί με τον σύντροφο μου όλο αυτό που μου συμβαίνει αντί να είμαι γκρινιάρα?

Έχετε περάσει εσείς κάτι παρόμοιο?

Ανδριάνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχάς συγχαρητήρια!

Και εγώ έπαθα το ίδιο! Εγώ να δεις νεύρα!!!Λύσσαγα,δεν νευρίαζα απλώς.Κλάματα, φωνές, κακό..δεν τολμούσε να μου μιλήσει άνθρωπος! Και στα καλά του καθουμένου, εκεί που ήμουνα χαρούμενη και γελαστή, τσουπ!το πάθαινα! Με το τέλος του τρίτου μήνα ηρέμισα πολύ όμως. Ορμονικό είναι το θέμα μάλλον..μην ανησυχείς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τουλάχιστον δεν είμαι η μόνη :)

Ελπίζω να καλυτερέψει η κατάσταση σύντομα παντός.

Το μεγάλο μου πρόβλημα είναι ότι ο αρραβωνιαστικός μου είναι ναυτικός και σε ένα μήνα θα φύγει, δεν θέλω να του γκρινιάζω και να δημιουργό καταστάσεις από το πουθενά.

Ιδικά τώρα , θέλω αυτόν το μήνα που θα είμαστε μαζί να είναι ο καλύτερος μηνάς μας.

Για να δούμε θα τα καταφέρω να χαλιναγωγήσω τα νεύρα μου. :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ...

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΝΕΥΡΙΚΗ...

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΟΡΜΟΝΙΚΟ,ΘΑ ΔΕΙΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ 3 ΜΗΝΑ ΘΑ ΕΡΧΗΣΕΙΣ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΝΕΙΣ!

ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΧΡΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΣΟΥ....

ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΤΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΤΟ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑ ΠΑΝΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο σύντροφος μου όντος έχει μεγάλη υπομονή μαζί μου,

Εγώ είμαι αυτή που δεν θέλω να δημιουργώ γκρίνιες , και εκείνος υπομονετικά με ακούει

Δεν δέχομαι ότι τις τελευτές μέρες που είναι εδώ μαζί μας, τις χαλάμε οι ορμόνες μου έτσι.

Τώρα που ξέρω τι φταίει θα προσπαθήσω να το καταπολεμήσω.

Είναι ωραία να μοιράζεσαι τις σκέψης σου και τους προβληματισμούς με ανθρώπους που σε καταλαβαίνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ. ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΤΕΙΣ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΜΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ 4 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟΝ 7 ΕΙΜΑΙ ΜΕΣ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ.ΟΛΑ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ. ΠΟΙΟ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΛΕΣ. ΕΓΩ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΝΑΜΗΣΙ ΜΗΝΑ ΤΟ ΕΠΑΘΑ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ. ΑΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΠΟΥ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ.ΕΧΩ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΑΗΔΙΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΟΛΙΓΟΝ 'ΒΑΡΥΣ ΚΑΙ ΑΣΗΚΩΤΟΣ" ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ.ΑΧ! ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ. ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΟΥΝ ΜΟΛΙΣ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΑΣ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΜΑΣ. Η ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ. ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΔΩΡΟ. ΑΥΤΟ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ. ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΝΕΥΡΙΚΗ Η΄ΜΛΛΛΟΝ ΑΠΟΤΟΜΗ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΙΣΑ ΙΣΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΗΡΕΜΗ ΚΑΙ ΣΠΑΝΙΑ ΝΕΥΡΙΖΩ.ΑΠΛΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ 2 ΜΗΝΕΣ ΗΜΟΥΝΑ ΤΡΟΜΕΡΑ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ ΔΗΛ.ΕΚΛΑΙΓΑ ΕΥΚΟΛΑ...ΕΙΔΙΚΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΚΛΑΙΓΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΤΡΟΜΕΡΟ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΕΚΛΑΙΓΑ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΟΜΟΥΝΑ ΜΗΠΩΣ ΠΑΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΡΑΒΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ...ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΗΜΟΥΝΑ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ..ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...ΟΠΟΤΕ ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΓΚΡΑΤΕΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάπου έχω διαβάσει, αν θυμάμαι καλά, ότι στις 40 εβδομάδες της εγκυμοσύνης το σώμα της γυναίκας δουλεύει και παράγει όσα ένα εργοστάσιο σε 150 χρόνια!!!! Αυτό να πείτε κοριτσάκια μου σε όσους άντρες γκρινιάζουν και κάνουν τσαμπουκάδες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα!

Συγχαρητήρια! Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!

Οι περισσότερες τους πρώτους 3 μήνες της εγκυμοσύνης μας, είχαμε νεύρα! Περνάει όμως, μην ανυσηχείς! Δεν είσαι η μοναδική ...γκρινιάρα!

Κοίταξε να απολαύσεις την περίοδο αυτή, όσο μπορείς περισσότερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντριανα μου

κατ αρχην σου ευχομαι συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου και ολα να πανε καλα!:cheer:

Οσο για τα νευρα, ειναι κατι παροδικο.Θα περασει οταν τελειωσει το παρτυ που εχουν στησει οι ορμονες σου.:silly:

Ισως θα εκανε καλο να εξηγουσες λιγο στον συντροφο σου οτι αυτο που συμβαινει οφειλεται στις ορμονες, και δεν το ελεγχεις απολυτα.

Μπορει να νιωσεις καλυτερα και εσυ και αυτος.;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SYGXARHTHRIA!!!!!!!!!!!!!!

NOMIZO OTI DEN UPARXEI LOGOS NA TO SKEFTESAI KAI OUTE NA KATAPIESTEIS EGO TOULAXISTON DEN KATAFERNA NA TA ELEGXO, KIRIOS TOYS 3 PROTOUS MINES:ohmy:

META KAPOS KALITERA...;)

KAI PAROLO POU EIMAI NEURIKOS ANTHROPOS MOU EIXE PEI KAI O ANTRAS MOU OTI KATALAVENE OTI KATI DEN PAEI KALA ME TIS ORMONES GIATI HTAN DIAFORETIKA TA XESPASMATA MOU (APO THN ISTERIA STO KLAMA, APO TO KLAMA STHN GKRINIA KAI META DOSTOU PALI ISTERIA XIXIXI!!:laugh: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΑ!!ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΝΕΥΡΑ:angry: ...ΑΛΛΟ ΤΙΠΟΤΑ.ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ:) ΓΙΑ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΝΑ ΜΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΝΕΥΡΑ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΛΟΓΟΣ:dry: .ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΗΡΕΜΗΣΑ ΚΑΠΩΣ;) .ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ.ΕΧΩ ΣΥΧΝΑ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ ΚΑΚΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ :( ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ.ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΜΟΥ ΦΤΑΙΝΕ ΟΛΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ.ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΕΙΝΑΙ..ΘΑ ΤΙΣ ΥΠΟΣΤΟΥΜΕ.

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ..ΟΣΟΙ ΜΑΣ ΑΓΑΠΑΝΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΕΧΟΝΤΑΙ..:P !!ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κορίτσια,

Καλή εβδομάδα και σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση.

Νιώθω πολύ καλύτερα που ξέρω ότι δεν είμαι η μόνη που έχει αυτά τα συμπτώματα.

Παντός περίεργος της τελεστές δυο μέρες είμαι πολύ καλύτερα όσο αναφορά τα νεύρα μου.

Πιστεύω ότι ο γεγονός ότι είμαστε πολύ χαρούμενοι που θα αποκτήσουμε παιδάκι είναι ένας ανασταλτικός παράγοντας για τα νεύρα μου.

Εύχομαι σε όλες μας να έχουμε μια καλή εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...