Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεν ακούσαμε καρδούλα ακόμα


Recommended Posts

Κορίτσια ανησυχώ πάρα πολύ γιατί μόλις γύρισα από το γιατρό όπου κάναμε τον δεύτερο υπέρηχο και δεν ακούστηκε τίποτα. Ο γιατρός δεν μου έχει πει πόσων εβδομάδων είμαι για να ξέρω αν είναι ακόμα νωρίς ή όχι. Η χοριακή που έκανα στις 6/11 ήταν αρνητική, οπότε η σύλληψη έγινε από τις 7/11 και μετά έτσι? Οπότε αν υποθέσουμε ότι η σύλληψη έγινε στις 7/11 π.χ. τότε σήμερα είμαι 5 εβδομάδων και 4 ημερών ή και λιγότερο αν η σύλληψη έγινε μετά τις 7/11, σωστά?

Οπότε θέλω να πιστεύω πως είναι νωρίς λιγάκι να ακούσουμε καρδιά. Εσείς πότε την ακούσατε πρώτη φορά?? Ο σάκος όμως έχει μεγαλώσει αισθητά από πριν μια βδομάδα που έκανα τον προηγούμενο υπέρηχο. Τι να σημαίνουν όλα αυτά? Ελπίζω να είναι νωρίς και να μην έχει το μωράκι μου κάτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανησυχήσεις…πιστεύω πως είναι νωρίς να ακούσεις καρδούλα….εγώ καρδούλα άκουσα 6 εβδομαδων+3μερες:) …κάνε υπομονή και όλα θα πάνε καλά:) !την επομένη φορά που θα πας θα ακούσεις την καρδούλα του!:laugh: :laugh: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΗΘΕΛΑ Ν ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΩ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΑΝΕΣ ΤΗ ΧΩΡΙΑΚΗ ΣΤΙΣ 7-11 ΚΙ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΣΟΥΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΓΙΝΕ Η ΣΥΛΛΗΨΗ ΣΤΙΣ 1-11 ΓΙΑΤΙ Η ΧΩΡΙΑΚΗ ΑΝΙΧΝΕΥΕΤΑΙ ΑΠΟ 7 ΜΕ 10ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΗ ΣΥΛΛΗΨΗ.ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΣΟΥΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΕ ΑΝΙΧΝΕΥΤΕΙ.ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΥΡΩ ΣΤΗΝ 7Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΚΟΥΣΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς την καρδούλα την ακούσαμε στις 7 εβδομάδες. Είναι νωρίς, μην ανησυχείς. Την άλλη φορά που θα πάτε, θα ακούσετε την καρδούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε μην ανησυχεις....εγω προτου ακουσω την καρδια βλεπαμε με τον γιατρο οτι ολα πηγαιναν καλα με την χοριακη που ανεβαινε..την καρδουλα την ακουσαμε την εβδομη εβδομαδα...ολα θα πανε καλα μην αγχωνεσαι..φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, μάλλον δίκιο έχετε να μου λέτε ότι είναι νωρίς!!! Ο γιατρός μου μάλλον ανησύχησε που δεν ακούσαμε καρδιά και μου έγραψε να κάνω χοριακή για να δούμε αν ανέβηκε. Πήρα τα αποτελέσματα σήμερα και ενώ πριν μια βδομάδα ήταν 16980, σήμερα είναι 44545!!! Οπότε μάλλον καλά είναι τα πράγματα, ανακουφίστηκα να σας πω την αλήθεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cindy μου εφοσον ανεβηκε η χοριακη δεν υπαρχει κανενας λογος ανησυχιας..κι εμεις αγανακτησαμε να ακουσουμε τη καρδια του γιατι η συληψη ειχε γινει τουλαχιστον 7-10 μερες μετα απο οτι θα επρεπε λογικα και ο γιατρος ειχε φοβηθει οτι ηταν παλινδρομη.Μολις ομως εκανα χοριακη και ηταν ανεβασμενη μου ειπε να μην ανησυχω..Τωρα περιμενω απο μερα σε μερα να γεννησω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Τίποτα ρε κορίτσια ακόμα... Έκανα και σήμερα υπέρηχο και πάλι δεν ακούσαμε... Αποφασίσαμε να πάρουμε και δεύτερη γνώμη από ένα άλλο γιατρό στο Ηράκλειο και έχω αύριο ραντεβού το μεσημέρι...Ελπίζω τουλάχιστον αυτός να μου πεί πόσων εβδομάδων είμαι κι αν είναι νωρίς για να ακούσουμε καρδιά...Σας φιλώ και θα σας ενημερώσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΑΛΛΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΕΙΔΕΣ?ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ?ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟΣ?ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Cindy το ποσό εβδομάδων είσαι θα στο πει βάση της τελευταίας περιόδου ετσι ξερω :dry: τώρα το ποτέ έγινε η σύλληψη κάνεις δεν ξέρει;) μην ανησυχείς όμως όλα θα πάνε καλά :) να ρωτήσω μέσα στο σάκο φαίνεται το έμβρυο? ηρέμησε και όλα θα είναι εντάξει αύριο!:) Θα περιμένουμε νεα σου!!:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφόσον ανεβαίνει η χοριακή δεν υπάρχει λόγος να ανυσηχεις.

Αν κάτι δεν πήγενε καλά δεν θα ειχε ανέβει η τιμή της.

Μην ανυσηχεις,απλώς ειναι νωρις ακόμα για να ακουστει η καρδιά.Μπορεί όντως να φταιει και ο υπέρυχος του γιατρού.

Εγω την άκουσα στην 8η εβδομάδα τη καρδιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cindy μου καλησπερα! εγω εκανα υπερηχο καθε 3 βδομαδες και το εμβυο μεγαλωνε κανονηκα αλλα καρδουλα ακουσαμε την 12η βδομαδα οταν εκανα την αυχενικη.ολα καλα θα ειναι μην ανησυχεις. την καρδουλα δεν την ειδατε σαν ενα μικρο φλασακι να χτυπαει? περιμενουμε νεα σου!!ειμαι σιγουρη οτι θα ειναι ολα αψογα και ετσι οπως τα θες. φιλια και καλη χρονια.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω πριν απο δυο μερες εκενα χοριακη με τιμη 641. ηξερα την ημερα συλληψης και η γιατρος μου εκανε υπερηχο εσωτερικο χωρις να δει ουτε καν σακο.μου ειπε οτι επρεπε να δει κατι επειδη ηξερα την ημερα συλληψης.θα ξανακανω χοριακη την παρασκευη.λετε να ειναι παλλινδρομη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariafanis einai dyskolo na apantisoume

se tetoio erwtima..

Poso eisai? Ti eipe i giatros? Poses

xwriakes exeis?

Kalytera, xwris agxos, na akolouthiseis

tis symboules tis kai ola tha ginoun

kat'euxin...!!!

Cindy mou kai egw akousa kardoula

6 evd. k' 4 imerwn

alla ola einai sxetika!!!

Kane ligi upononi kai enimerwse mas gia ta neotera..

Kali epityxia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ 100%ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΛΛΗΨΗ.ΓΙΤΙ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΒΡΕΙ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ Η ΣΥΛΛΗΨΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΒΑΣΗ ΚΑΤΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ.ΕΓΩ ΕΙΔΑΑ ΣΑΚΟ ΚΑΙ ΕΜΒΡΥΟ ΣΧΕΔΟΝ 8 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ.ΚΑΝΤΕ ΧΩΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari έγραψε:

Mariafanis einai dyskolo na apantisoume

se tetoio erwtima..

Poso eisai? Ti eipe i giatros? Poses

xwriakes exeis?

Kalytera, xwris agxos, na akolouthiseis

tis symboules tis kai ola tha ginoun

kat'euxin...!!!

"για τη συλληψη ειμαι απολυτα σιγουρη γιατι απλα εγινε μονο μια φορα στις 6 δεκεμβρη με τελευταια περιοδο στις 24 νοεμβρη. η γιατρος μου ειπε οτι με τοσο χαμηλη χοριακη ειναι λογικο που δεν ειδε κατι ομως επειδη εμαι ηδη στην εμπτη εβδομαδα επρεπε να δει τουλαχιστον σακο! χοριακη εχω κανει μονο τη δευτερα με τιμη 641 και 8α κανω και μια δευτερη την παρασκευη ελπιζοντας να ειναι πανω απο 1800. δεν εχω ομως κανενα συμπτωμα εκτος ισως απο λιγα πονακια χαμηλα και ελαφρυ πονακι στο στηθος.ειμαι παντως τελειως απογοητευμεν"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν απευθύνεστε καλύτερα στο γυναικολογικό τμήμα κάποιου νοσοκομείου? Εκεί οι γιατροί είναι πιο έμπειροι από τους ιδιώτες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariafanis

Se parakalw min apogoiteuesai...

Den yparxei logos , kanenas logos!!!

Afou eisai ok apo tin giatro,

giati agxwthikes???

Ola tha pane kala...

Kane tin xoriaki sou

kai tha se kateuthinei ekeini...

Ta koritsia sto mammy lene synexws

oti kamia egkymosyni den moiazei

me alli...

Ligi ypomoni kai kali epityxia !!!

Perimenoume nea sou... Filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...