Μετάβαση σε περιεχόμενο

2014 ΕΥΧΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ (ΤΟΥ 2009) !


Recommended Posts

ωχ, σε επιασε και σενα ρε Σωσω;;;

περαστηκα...

ακου ερωτηση που με ηρθε στο μυαλο...

οταν εσεις που ειστε προσωπικο σε μοναδες εντατικης θεραπειας εχετε ιωση, γριπη, κατι κολητικο τελος παντων... δεν πρεπει να σας στελνουν σπιτι σας, ή να σας βαζουν σε αλλο ποστο για να μην κολησουν τιποτα οι ασθενεις που ειναι σε κρισημη κατασταση;;;;

μη γελασεις... πρεπει να βαψω ξανθια ριζα απο βδομαδα.....

δεν το ηξερα οτι η Θουλη ειναι κομμωτρια...

τη ΜΑριαννα την πηγα στη φιλη μου και τον Σπυρο τον παει ο αντρας εκει που παει αυτος... αντρες....

οσο για τη διαιτα, μαλλον μιλας για αυτην με το dna. τη σταματησα παρεπιπτωντως... ζταμπα παιδευομουν...

θα δουμε...

 

ΜΑρντιο ευτυχως που υπαρχουν και οι γιαγιαδες μερικες φορες...

αυτα να ειναι μονο που να εχουν τα παιδιακια μας και να ειναι περαστηκα...

 

Μαρκερ με την οπισθεν, ε;;;

αντε σε λιγο θα μαθει να βαζει και την πρωτη!!!!!

εμενα ρε συ δεν πηγαιναν προς τα πισω....

πλακα θα εχει σιγουρα...

 

κατα τη 1 με πηραν αο το σχολειο οτι του Σπυρου του πονουσε η κοιλια πολυ αν και εφαγε κανονικα ολο το φαγητο...

πηγε ο αντρας και τους πηρε και τους περασε απο τη γιατρο πριν φυγει απο το ιατρειο της...

πονουσε αριστερα στο εντερο. μαλλον αερια ειχαν συσορευτει και ειπε να του βαλουμε κανενα υποθετο γλυκερινης να ενεργηθει, να αδιασει... αλλα που να κατσει το σκασμενο... του περασε καιολλας...

εκει που ηταν καλα και κοιμηθηκαμε, στη 1,5ωρα ξυπνησε με κλαμμτα απο τον πονο.

σε κανενα μισαωρο του περασε... να δουμε αν θα τον ξαναπιασει...

παντως τρωει κανονικα και μια χαρα διαθεση εχει, εκτος απο οταν ποναει φυσικα.

 

καλο βραδυ να εχουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalμηερα κ απο μενα..κοιμηθηκα στισ 10 με 38,1...

αλλα κοιμηθηκα νωρις κ ξεκουραστηκα..απισυευτο!

 

εγω δουλεια..

κανονικα πρεπει να με διωξουν στο σπιτι μη κολησω κ εγω κατι ΑΠΟ ΑΥΤΟΥς ΑΠΟ ΤΗ σΤΙΓΜΗ Που εχω χαμηλο ανοσοποιητικο..αλλα δεν με χρωστανε κανενα ρεπο κ δεν υπαρχει προσωπικο..

οποτε..

τον πινω κανονικα..τωρα εχω 37 κ πηρα ντεπον..βηχω εννεοιται..μαλλον η1ν1 ειναι..

κυκλοφορει πολυ εδω...

εχουνε 4 απο τουσ 7 ασθενεις..

βρε στο σπιτι να μη κουβαλησω τιποτα..αυτο με νοιαζει..

αντε ρε..δεν ηξερες οτι η θου ειναι κομμωτρια;;

καλα..εχε το στο νου σου!!

 

ε το σπυρο!!

κακα,ε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

 

μπραβο που δεν εδωσε αντιβιωση αφου δεν ειχατε βροχικα μαρντ

γενικως καλυτερευετε τουλαχιστον;

 

σωσω περαστηκα ρε συ

μακαρι να μην κολλησουν τα κοριτσια

Η1Ν1; δεν ειχατε κανει το αντιγριπικο φετος;τον καλυπτε.

 

μη σκας με τη μικρη που κοιμαται μαζι σου

δεν χωρατε ολοι μαζι;

 

η πιπιλα ειναι θεμα πραγματικα 

το θυμαμαι και απο τα αγορια 

ευτυχως ο μικρος δεν την θελει παρα μονο για τον παρει ο υπνος μετα την φτυνει

 

καλε δε διαβαζεις; 6 δοντια εχει ο Αγγελουκος

 

εχετε εντεροπροβλημα βαγκ ε;

μου αρεσει που ο αντρας σου τους παει στον γιατρο για ολα;

αληθεια η γιατρος ειναι ολη μερα εκει;

 

εμεις μια χαρα

ετοιμαζω τραπεζωμα στους κουμπαρους την κυριακη

ψαρια θελουν και βραστα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμας τα αγορια δεν πηγαν εμ την οπιστεν καθολου

ο μπεμπης γενικως τον τρωει ο κωλος του ν απερπατησει αλλα καθεται κοκαλο δεν κουαει τα ποδια

αφου του αφηνεις τα χερια και στεκεται μοχαχο του αγαλματακια κουνητα χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε Σωσουλινι αρρωστουλα....

μακαρι να μη σε ταλαιπωρισει οσο μας ταλαιπωρισε εμας...

και το πραγμα εχει καταντησει γελοιο...

3 ιωση στο καπακι ο Σπυρος... αρα με τη σειρα θα την παρουμε παλι ολοι.....

το βραδυ μπουκωσε και με ζητουσε 5 τη νυχτα οτριβιν (που για να το ζητησει μονος πρεπει να σκαει!) εχει γενικα μυξες και το μεσημερι που δε με αφησε πριν κοιμηθει να τον βαλω οτριβιν ξαναμπουκωσε και ανεβαζε 38,4!!!!

ειμαστε για γελια πια....

 

Μαρκερ η γιατρος ειναι στο ιατρειο Δε-Τρ-Τε 5παρα με 9 και Πε-Πα 10-14.  επιδη ειναι στο διπλανο χωριο, εκει που ειναι και το τμημα μας, δηλ 5λ υποθεση, χωρις προβλημα παρκιγκ φυσικα ο αντρας την εχει καταβρει!

η γιατρος ειπε στον αντρα οτι εχει βγει καινουριο εμβολιο κατι σχετικο με ανεμοβλογια, νομιζω, και λατι αλλο μαζι οποτε τα 3 εμβολια που μας περισσευουν γινανε 2!!!!

 

κατα τα αλλα... δυστυχως η κουμπαρα απεβαλε σημερα....

μιλησαμε, σιγουρα ειναι στεναχωρημενη αλλα δεν την εχει παρει απο κατω...

εχει τα 2 αντρακια της και δεν το βαζει κατω... παει και αυτη για την κορη!

με το καλο!

 

αυριο ρεπο γιατι ο αντρας θα κοιμαται το πρωι μετα το νυχτερινο, Κυριακη δουλεια και μετα.... 5 μερες αδεια!!!!!

να ειμαστε καλα να πηγαινουν στο σχολειο και να μπορεσω να παω για ριζα, αποτριχωσεις και καθαρισμο πποσωπου....

ενα ρεκτιφιε το θελω...

 

σας φιλω...

καλο σ/κ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφαντες ολες;;;;

Σωσω πως παει η γριπη;

Μαρκερ τραπεζια εχεις ή ειστε στις βολτες;

Μαρντιο καλυτερα η κουκλιτσες σου;

 

εμεις...

ο Σπυρος καλυτερα, η Μαριαννα αρχισε τις μυξες.

περιμενω τη σειρα μου.

ελπιζω να ειναι οκ και να μην τα εχω αρρωστα στο σπιτι στη αδεια μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας

 

οντως χαθηκαμε καλε

 

εμεις μια χαρα\ηρθαν οι κουμπαροι σημερα φαγαμε ψαροκατασταση

μια χαρα

ηπιαμε γελασαμε τα αγορια παιξανε 

μια χαρα

 

εχθες μεσα και παρτυ το απογευμα

ηρεμο σκ γενικως

 

περαστηκα βρε βαγκ παλι σας παει λιγουλακι ρε γμτ μου φαινεται με τα κρυωματα;

δεν θυμαμαι τα αντιγριπικα τα κανετε εσεις;

ωστε ειναι και πρωινη η γιατρος σας

εμας μονο σπιτι ερχεται για πρωι

 

τα αγορια παιζουν Psp τωρα

καναμε τις εργασιες μας μαθαινουμε να γραφουμε σιγα σιγα με μικρα γραμματα

με τους αριθμους τελειωσαμε νομιζω - ειμαστε σε πολυ προχωρημενο επιπεδο πια

παιδια εχει φοβηθει το ματι μου - οι ανηψιες που πανε δημοτικο μιλαμε στην 1η τωρα κανουν οτι καναμε εμεις στη εκτη μην πω

πραγματικα για να ειναι σε νορμαλ επιπεδο πρεπι να πανε ψιλοδιαβασμενα στην πρωτη

οσο μλκια και αεν ακουγετε και εγω ελεγα μωρε απο τωρα

αλλα δυστηχως θελει προετοιμασια

ηδη στο προνηπιο τους κανουνε γραφη σε εμας εδω και στο νηπιο βασικο διαβασμα απο οτι εμαθα

χεσε μεσα

 

σωσω τι κανεις 

τελικα  Η1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια τα κοριτσια μου καλα εγω τη πατησα.ειμαι απο χθες με συγγρυα πυρετο τα κοκκαλα μου ζαλιζομαι ςυνεχεια μολις σηκωθω.χεσε μεσα Πολυχρονη δηλαδη...πρεπει να χω πιει τουλαχιςτον 8 depon maximum απο χθες που με επιασε.

Ναι οντως marker το επιπεδο ειναι υψηλο.και γω τους κανω ασκησεις προγραφης τα απογευματα.η Δημητρουλα δεν εχει θεμα η Χρυσανθη ζοριζεται πολυ.θα κανουμε αιτησεις μηπως μας τα παρουν στα προνηπια απο Σεπτεμβρη για να κανουν 2 χρονιες εκει προνηπιο και νηπιο μην αλλαζουν καθε χρονια.δε δικαιουμαι εσπα πλεον οποτε η δημοσιο προνηπιο η δημοτικο παιδικο σταθμο.

Αν εχετε tablet κατεβασε ενα application eurotalk λεγεται πολυ καλο μαθαινεις αριθμους σχηματα.

Εμεις θα τους παραγγειλουμε τελικα δε παει αλλο ολο πιανουν τα κινητα μας...

Σωσω πως εισαι;

Vag εσυ;

Μιλαμε φλεγομαι....και τις μπανιαρα κιολας να ναι καθαρες για το σχολειο στο οποιο απο τα 15 παιδακια λεει τη περασμενη βδομαδα πηγαν 4! Αποδεκατηστηκαν ολα με τα ιδια ςυμπτωματα...

Καλο βραδι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γρισ κ σπο μσς..τελιακ 3 ωρη ιωδση..δε ξερω αν ηταν η1ν1..αλλα το σαββ βραδυ με πηραν τηλ κ μου ειπανε να μη παω στη σουλεια..

κ λαυτερα βεβαια..

κυριακη  χαρα..εκανα κ μερικες δουλειες..

ψαρο κατασταση μαρκερ,ε;;

σουπερ..

καλε τι λετε για psp κ ταμπλετ;εισαστε καλα;;

απο τετοια ηλικια;;

χαχ!!

kyriakh phgame sto party thw mariloy..στο παιδοτοπο που πηγαινουμε..περασαμε πολυ ωραια!

ολα ηταν τελεια..κ μιλαω για τα φαγητα..κ τη τουρτα βεβαια..εγω το πρωι δουλεια..το απογ σε 1 σεμιναριο ζαχαροπαστας κ μπισκοτα..χαχαχ..

μαντρ περαστικα..σε καταλαβαινω κ περαστικα..

κριμα για τη ξαδερφη βαγκ..

δε πειραζει..ποσο χρ ειναι;;

αντε κ καλη αδεια..να ξεκουραστεις..σημερα με το λευτ κλεινουμε 9 χρονια σχεση΅ς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντου μπι ντου μπιντου... ντου μπι ντου μπι ντου....

χρονια σας πολλα Σωσω!

με πολλες αγκαλιες, φιλακια.... και οτι αλλο θες τελος παντων!

 

ρε συ η κουμπαρα απεβαλλε! 

φτου φτου να ειναι καλα η ξαδερφουλα μου!

 

αρρωστη, αρρωστη, αλλα στους παιδοτοπους πας!

 

Μαρντιο περαστηκα!

που θα παει... θα περασει και απο σας...

 

οσο για το ποσο προετοιμασμενα πρεπει να ειναι τα παιδια... συμφωνω, δυστυχως...

πανε τα δικα μας ανεμελα χρονια...

και στα δικα μου τελειωσαν τους αριθμους, η Μαριαννα κανει και αντιστροφη μετρηση

και ειναι καπου στο ρ,σ,τ στα γραμματα.

πιο πολυ η Μαριαννα μου λεει λεπτομεριες.

το καλο ειναι οτι οι δασκαλες του Σπυρου μου λενε οτι ειναι καλος και προσεκτικος γιατι αυτος δε λεει οσα η Μαριαννα στο σπιτι.

να δω του χρονου στα νηπια εδω στο χωριο τι θα κανουν....

εχω σκοπο με τη νεα χρονια οταν γυρναω απο τη δουλεια να τους βαζω να κανουν απο καμια φωτοτουπια με ασκησουλες για να συνηθιζουν.

ηδη εχουμε διαφωνια με τον αντρα για τον τροπο που θα διαβζουν...

εγω λεω να διαβαζει ο καθενας μονος, με τη βοηθεια μας φυσικα στο δωματιο του ενω ο αντρας λεει μαζι ολοι!

βλεπω να μαλωνουμε...

1,5 χρονο ηρεμιας ακομα!!!!

 

εμεις χθες πηγαμε σε παιδοτοπο, ισως τον πιο ακριβο της Θεσσαλονικης, πιο κατω απο την ΕΤ3.

δεν εχει φουσκωτα κλπ που τρεχουν και γινονται μουσκεμα, αλλα πλειμομπιλ και αλλα παιχνιδια, κουζινες, περιπτερα οπωροπωλεια κλπ...

τα πλειμομπιλ διαλυμενα! φιγουρες ελαχιστες χωρις αξεσουαρ...

και ο παιδοτοπος εχει και μαγαζι με πλειμομπιλ και λεγκο.

σα δε ντρεπονται! ολα διαλυμενα και εχουν 6Ε το καθε παιδι και δινουν μονο ενα τσουρεκακι και ενα χυμο μαρκα ΛΑκωνια που κανει καπου 35λ!

εμεις ευτυχως δεν πληρωσαμε γιατι ακομα θα το σκυλομετανιωναμε.... ειχαμε δωρεαν κουπονια εισοδου απο την Αγγελων Πολις στο ΛΑγκαδα.... εχουμε αλλα 2...

δεν ξερω αν θα ξαναπαμε...

μιας και γλυτωσαμε την εισοδο πηρε ο αντρας απο 3 φιγουρες στον καθενα για να συμπληρωσει το 12ευρω.

αλλα 7Ε δυο σοκολατες που ηπιαμε... παει το 20ρικο.

 

σημερα εκανα μουσακα. τελειος!

εκανα και ενα ταψακι ναπαω αυριο για τη μαμα και τη νουνα μου...

η μαμα μου με παραγγειλε να την κανω τσιζκεικ πριν τη νηστεια...

θα κανω αυριο...

θα της το παω την Τεταρτη και θα μου δωσει κουνελι στιφαδο!

δικαιη ανταλλαγη!

 

αχ... ωραια να εχεις αδεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια μου!

τι κάνετε;

 

η Νανούκα είμαι... χαχαχα!

εξελίχθηκα σε Νανουκάκι... χαχαχα!

 

πολύ σας πεθύμησα αλλά βαριόμουν να κάνω νέο λογαριασμό...

πολλή δουλειά στο γραφείο και στο σπίτι χαμός!

 

τα παιδάκια μου είναι πολύ καλά!

δηλαδή είναι λίγο αρρωστούλια με μυξούλες και βήχα αλλά δεν είναι τίποτα σε σχέση με αυτά που ακούω.

 

ο μιρκός συνεχίζει με τις αϋπνίες του...

αλλά είναι τόσο γλυκό μωρό...

έχει μια τέλεια μωρουδίλα!

κάνει το σκύλο, το μηχανάκι, παλαμάκια, λέει μαμά, μπαμπά, γιαγιά, τατά, μαμ...

είναι έτοιμος να περπατήσει.

 

ξεκινήσαμε και αποθηλασμό και πάμε πολύ καλά.

δε βιάζομαι...

 

ο μεγάλος μου έχει γίνει πολύ συνεργάσιμος και έχει αρχίσει να αγαπάει τον αδερφό του.

χαχαχα!

 

σήμερα του είπα να τον πάει ο μπαμπάς του σρο σχολείο γιατί άργησα να ετοιμαστώ και μου απάντησε: "ό,τι θέλεις εσύ μανούλα μου"

τον τρως ή δεν τον τρως;

 

η δασκάλα του μου είπε ότι έχει βελτιωθεί πάρα πολύ!

παίζει και με άλλα παιδάκια, συμμετέχει στην τάξη...

 

σας βρίσκω υπερβολικές με το γράψιμο και το διάβασμα.

ο σκοπός της προδημοτικής είναι να μάθουν να γράφουν το όνομά τους μέχρι το τέλος της χρονιάς.

άρα έχουν ακόμη μία χρονιά πριν το δημοτικό.

αφήστε τους να χαρούν την παιδικότητα τους.

είναι πιο σημαντικό να τους μάθετε να εξελήξουν τις δεξιότητές τους παρά να μάθουν να γράφουν και να διαβάζουν.

ειδικά όταν βλέπετε ότι ένα παιδί δεν είναι έτοιμο για κάτι τέτοιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia σας

 

σημερα λιγες ωρες δουλεια 

πηγα παρηγγειλα το σταυρο για τη βαφτιση

και αυριο θα παω για το φορεμα - να τελειωνω σιγα σιγα 

 

περαστηκα βρε μαρντ

οι μικρες δεν θυμαμαι το περασαν; μακαρι να μην κολλησουν 

τωρα μπρος γκρεμος μου φαινεται και πισω ρεμα

να τις πας σχολειο με ολα αρρωστα εκει;

να μεινουν στο σπιτι εισαι εσυτο ειδα αυτο που λες αλλα δεν λεει πουθενα να το κατεβασω - ψαχνω λαθος;

 

τουλαχιστον εισαι καλυτερα σωσω;

χαρα στο κουραγιο σου που πας βολτες και αρρωστη

περιμενω τις φωτο οκ;

παντως εχει πολυ εφαρμογες και το κινητο και το psp σωσω

η αληθεια εναι οτι γινονται πιο εξελιγμενα και πιο σπιρτοζικα

δεν χρειαζεται να παιξουν ξυλο - υπαρχουν παιχνιδια που πρεπει να λυσουν γριφους 

 

ωτσε ετσι βαγκ με τον παιδοτοπο;

ε οχι σογα μην ξαναπατε εαν ειναι οσο μουφα

δλδ εσεις τι εννοεις οτι δεν πληρωσατε; τον καφε σας;

κοιτα να δεις οσον αφορα τοο διαβασμα απο οτι καταλβα εχεις αποφασισει να τους πας σε διαφορετικες ταξεις οποτε μαλλον πιο λογικο ειναι να τους αφηνεις να κανουν τις ασκησεις και να πηγαινεις σε εναν εναν να ελενχεις και να τους εξηγεις

βεβαια η συνηφαδα μου λεει οτι ειναι τοσο δυσκολα που χρειαζεται να εισαι απο πανω να εξηγεις οποτε θελει χρονο

και την πιστευω γιατι τις εχει στο διαβασμα απο μικρα

 

νανα καλως ηρθες ξανα

τι εγινε; δεν σε εβαζε;

ωωω μπραβο σας 

ειστε πολυ εξεληγμενοι δλδ

μπραβο που αποθηλαζετε

τι να πω μονο σε εμενα ηταν τοσο ευκολο;εχεις τοσο γαλα ε; μπραβο βρε νανα που αντεχεις ακομα

 

νανα δεν ξερω τι συστημα εχουν εκει

αλλα εμας εδω στο νηπιο τους μαθαινουν και διαβασμα , μεχρι να φυγουν απο το νηπιο ξερουν να γραφουν τους αριθμους να κανουν βασικη προσθεση με τα δαχτυλα του τυπου 1+1 δαχτυλακι

να γραφουν ονομα με μικρα και κεφαλαια

να ξερουν την αλφαβητα και να τη διαβαζουν του στυλ : κου + α = κα

τι να πω φοβηθηκε το ματι μου

και μου το εχουν πει πολλες μαμαδες

 2α δημοτικου εχουν μαθει μεχρι τα χριστουγεννα ολη την προπαιδεια

μιλαμε για πολυ κουλα πραγματα

 

εχεις δικιο και συμφωνω με οσο λες για την παιδικοτητα κλπ κλπ

μακαρι σε εσας να ειναι πιο απλα τα πραγματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως την ασωτη!

επιτελους ανοιξες λογαριασμο!

μπραβο για τα αντρακια σου!

οσο για τα σχολεια, εγω δεν ξερω τοσα πολλα οσα η Μαρκερ, για τους στοχους καθε χρονιας, αλλα φοβαμαι μην τυχον οι νηπιαγωγοι ειναι στην κοσμαρα τους και μετα στο δημοτικο θεωρουν καποια πραγματα δεδομενα!

σημερα το απογευμα ζωγραφιζαμε με τη ΜΑριαννα ενω ο Σπυρος επαιζε πλειμομπιλ (κλασσικα) και με λεει...

μαμα η ταδε και ταδε καθε φορα που μας βαζει κατι δυσκολο η κυρια να γραψουμε ολο με ρωτανε... πως να το κανω Μαριαννα;το κανω καλα Μαριαννα;και ολο με μιλανε...

καλα, λεω, οι κυριες δεν ειναι στα τραπεζακια σας οταν γραφετε για να σας βοηθανε;

οχι, λεει αυτες καθονται στο δικο τους γραφειο και μιλανε!

μετα εχω αδικο;

 

απο του χρονου θα ειναι στην ιδια ταξη και τα δυο αλλα θα ηθελα να τους διαβαζω οπως λεει η Μαρκερ, ο κεθενας στο δωματιο του και να πηγαινω μια στον εναν μια στην αλλη...

ονειρα.... μη βγουν απατηλα!

 

κατα τα αλλα κουραστηκα σημερα...

τους πηγα σχολειο, πηγα λαϊκη, πηγα στη μαμα μου αυγα και μουσακα, εξανα τσιζκεικ, επλυνα μαρουλια, καθαρισα 1,200γρ γαυρους, τους πηρα απο το σχολειο, τηγανισα τους γαυρους, εκανα σαλατες, ηρθε ο αντρας και γουρουνιασαμε!!!!

δεν εκανα και λιγα...

αλλα αυριο... μποτε! και την Πεμτη, μαλλια...

αν και Πεμπτη εχουν απεργια οι παιδικοι..

ευτυχως ο αντρας ειναι νυχτα οποτε θα τα κρατησει!

 

παλι βηχουνε πανω και τα δυο... γμτ.....

ΝΑνα μη χαθεις παλι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε καλως το Νανουκακι...μας ελειψες...μπραβο τα αγγελουδακια σου που εξελισσονται ωραια το καθενα με τα δικα του σταδια ωραια τωρα που περασαν τα πολλα δυσκολα να καθεσαι να τα καμαρωνεις ε;

Εγω εχω κατι αμυγδαλες μη σας περιγραψω και ατονια σηκωνομαι να κανω μια δουλεια τσουπ πεφτω κατω.αλλα δε μπορω να φαω κιολας και το σαλιο μου που καταπινω νιωθω πως κατεβαζω καρφια...

Οι κορες η μια καλα αλλα μονη δε παει παιδικο ουτε λογος να μας βλεπει εμας σπιτι και εκεινη να φυγει.η αλλη πυρετο το ψυχουλινι μου δε τρωει μας πηρε και μας σηκωσε.

Αυτο ακριβως εννοω Νανα οταν λεω δεξιοτητες να καλλιεργησουν μεσα απο δραστηριοτητες πχ εμενα που ειναι πιο μικρες να μαθουν να κρατανε ωραια το μολυβι να κανουν κυκλακια τριγωνακια να ενωνουν τελειες να κανουν γραμμουλες με ορια να ζωγραφιζουν μεσα στα ορια να μαθαινουν εννοιες οπως μεσα εξω δεξια αριστερα μικρο μεγαλο τετοια τους κανω ποσα οσα με φωτοτυπιες και αυτη η εφαρμογη που σας ειπα.Δεν εχω απαιτηση να μου μου διαβαζουν συλλαβες ουτε τις ζοριζω το κανουμε κανα τεταρτο το απογευμα σαν παιχνιδι.

Μαρκερ στο google play store θα το αναζητησεις θα πληκτρολογησεις eurotalk και λεει download.απο το κινητο σου εννοω η tablet απο υπολογιστη η αυτα τα psp που λες δε τα ξερω.

Η νονα μας που ειναι νηπιαγωγος παντως οσο περνανε τα χρονια σπανια βλεπει 5 χρονο να πηγαινει νηπιο και να μην εχει επαφη με γραμματα η να μη ξερει να γραφει το ονομα του.ειναι πιο εξελιγμενα τα παιδια με τα μεσα και τα ερεθισματα που εχουν στις μερες μας παροτι εμεις...

Μας καλεσαν σε αποκριατικο παρτυ παιδικου σταθμου αλλου οχι του δικου μας στις 22/2 καλα να μαστε βεβαια ως τοτε αλλα 16€ ο ενηλικας λεει και 12€ το παιδακι με φαγητο ομως λεει κανονικο οχι μπουφε και δραστηριοτητες...αμφιταλαντευομαι αν θα παμε...πολλα και τα 60!! Απο την αλλη ο δικος μας δε νομιζω να κανει τιποτα αντε να μας ζητησει να τα στειλουμε ντυμενα τη Τσικνοπεμπτη το πρωι.

Σωσω να ζησετε!!! Αντε μεθαυριο που ναι και του Βαλεντινου ελπιζω να μην εισαι βραδι να σε βγαλει εξω ο καλος σου η να παραγγειλετε κατι ωραιο σπιτι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρντιο ποναει ο λαιμος και επιδη δε μιλας γραφεις;;;;;

μπραβο!

για να μη φαινομαι μονο εγω η πολυλογου!

 

αντε να γινετε καλα ολες να ησυχασετε... ο αντρας σου;;; κολησε και αυτος ή σας εχει και τις 3 να σας νταντευει;;;;

 

εγω το πρωι πηγα για μποτε... και εμαθα κατι πραγματα... μου σηκωθηκε η τριχα!

αφορουν τα παιδια και τις μαναδες του χωριου!

εχουν κανει το σχολειο χειροτερο απο αναμορφωτηριο!

διαβαστε περιστατικα να φριξετε οπως και εγω...

 

φετος στα νηπια αγορακι πηρε τα σπορτεξ συμμαθητριας του και τα πεταξε στην τουαλετα!

εψαχνε η μαμα του κοριτσιου τα παπουτσια να της τα φορεσιεισ το σχολασμα.....

η μανα του αγοριου... στα τετοια της!

 

πρωτακι στο δημοτικο αρπαξε απο τα μαλλια συμμαθητρια του και την κοπανησε στο πατωμα!

τον φωναζε ο διευθυντης στο γραφειο του και αυτο το σκατο καθοταν στο πεζουλι και ελεγε!

δεν ερχομαι! κανε με οτι θες, δε με νοιζει αλλα εγω δεν ερχομαι!

 

στις ταξεις μπαινει ο δασκελος για μαθημα και ειναι σχεδον ολοι οι μαθητες πανω στα θρανια και πηδανε!

 

πολλα παιδια καθε μερα γυρνανε σπιτι τους δαρμενα!

 

στην εκτη δημοτικου δεν αντεξε μια μερα ο δασκαλος και φωναζει επιγοντως τους γονεις στο σχολειο...

η γνωστη μου αφησε δουλειες και ετρεξε ... απο τα 20τοσα παιδια... μονο 4 γονεις πηγαν!!!!!!

και την αλλη μερα κορόιδευαν το γιο της... η μανα σου η π...να, που ηρθε να μας ρουφιανεψει κλπ κλπ...!!!!!

το παιδι ειπε, μαμα δεν ξερω ποσο ακομα θ'αντεξω... ετσι και πιασω κανεναν απο αυτους θα τον σκοτωσω!

 

στην τριτη πετανε τις καρεκελες στους τοιχους και την πορτα!

 

γενικα ο ορισμος του bulling!!!!

 

φωναξε ο συλλογος γονεων σε συνελευση τους γονεις... απο τα 200 περιπου παιδια που εχει το σχολειο πηγαν μονο 20 γονεις!!!!

 

μανα λεει στην αρχη της χρονιας τον δασκαλο...

καλα τι 8:10 θα χτυπαει το κουδουνι;;;

εμενα δεν ξυπναει τοσο νωρις... εγω 8:30 θα τον φερνω και αν δε θες μην τον βαζεις μεσα!

 

πατερας στρατιωτικος πηγε να μαλωσει γιατι γυρισε δαρμενη η κορη του και ειπε στο δ/ντη οτι την επομενη φορα θα παει με φανταρους μεσα στο σχολειο!!! δεν παει αλλο!!!!

 

οι δασκαλοι, που φταινε και αυτοι φυσικα, κανουν τουμπεκι γιατι σιγουρα θα γινουν ΕΔΕ κλπ κλπ...

ενω θα επρεπε να αρχισουν τις αποβολες και τις αλλαγες περιβαλλοντος...

αλλα... χωριο... λες και θα τους κακοχαρακτηρισουν...

οι γονεις κακως που δεν εχουν κανει καταγγελια στην Πρωτοβαθμια εκπαιδευση και στην αστυνομια, στο τμημα ανηλικων της ασφαλειας....

 

ηδη το σκεφτομαστε σοβαρα με τον αντρα μου να μην τα παμε εδω σχολειο...

θα ρωτησουμε συναδελφους τι γινεται στα σχολεια του Λαγκαδα και αν μπορουμε να τα πηγαινουμε εκει...

σιγουρα θα δυσκολευτουμε στο πηγαινελα, ενω τα σχολεια εδω ειναι διπλα μας....

αληθεια, τι δικιολογητικα θελει για να δηλωσεις κατοικια για να πανε τα παιδια καπου σχολειο;;;

θελει ΔΕΗ στο ονομα μας;;;

 

ετσι και πανε εδω... συνεχεια θα μαλωνουμε!

και ο αντρας, ικανο τον εχω, να τους κουβαλησει αστυνομια!

οχι οτι θα εχει αδικο.....

 

οπως καταλαβατε ειμαι ακομα φρικαρισμενη....

το ειπα και στις δασκαλες στον παιδικο, επεσαν απο τα συννεφα...

ηξεραν οτι γενικα οι ντοπιοι του χωριου δεν εχουν καλο ονομα, αλλα οχι και ετσι...

και αυτες δεν εχουν προβλημα με τα παιδια τους στα σχολεια του Λαγκαδα....

και φυσικα με ειπαν να τα παμε Λαγκαδα σχολειο...

 

 

κατα τα αλλα ο Σπυρος τρελο βηχα!!!!

καθε ανασα και βηχα!

κουραστηκε τοσο που εβαλε τα κλαμματα..

δεν αντεχω αλλο να βηχω... ελεγε....

κορτιζονη, μασκες απλες και με το νεφελοποιητη, αλγκοφρεν και ειναι λιγο καλυτερα...

ελπιζω αν κοιμηθει γιατι το μεσημερι.... ουτε λεπτο δε μπορεσε αν ησυχασει...

 

πολλα σας ειπα...

αυριο τελικα ολοι οι παιδικοι απεργουν λεει...

 

περιμενω νεα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!

 

βαγκ, το μπούλινγκ έχει γίνει πολύ έντονο και στην Κύπρο.

υπάρχει εξτρατία, όμως, για καταπολέμιση του και υπάρχει μια βελτίωση.

αλλά όχι σε όλα τα σχολεία...

 

κ εννοείται ότι παίζει πολύ σημαντικό ρόλο το επίπεδο των γονιών.

εγώ τον πηγαίνω στην ενορία της πεθεράς μου.

αυτή η περιοχή κατοικείται από πιο εύπορους ανθρώπους και βλέπεις ότι τα περισσότερα παιδιά είναι καθαρά, περιποιημένα και καλότροπα.

 

στο σχολείο που τον πηγαίνω ζωγραφική είναι σε μια περιοχή που οι κάτοικοί της είναι πιο χαμηλού βιωτικού επιπέδου.

 

να σημειώσω ότι ποτέ στη ζωή μου δεν υποτίμησα κανέναν και ούτε θεωρώ τον εαυτό μου τέρας μορφώσεως και ηθικής... αλλά ρε κορίτσια... βλέπεις τη διαφορά...

 

οι γονείς άπλυτοι, με σαψάλικα ρούχα και τα παιδιά πάρα πολύ ζωηρά και κακότροπα.

η δασκάλα ζορίζεται πολύ για να τους βάλει σε τάξη...

 

η αλήθεια είναι ότι δε θα επέλεγα να στείλω το παιδί μου σε ένα τέτοιο σχολείο...

 

επανέρχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια φορά μίλησα με μια μαμά και μου είπε ότι η ανιψούλα της, πρώτη δημοτικού, έχει κλειστοφοβία.

κάποιες συμμαθήτριες το ξέρανε και την κλειδώσανε στην τουαλέτα.

περιττό να σας πω πώς βρήκανε το μωρό...

και μιλάμε για έξι χρονών παιδάκια...

 

εγώ έχω αγχωθεί πάρα πολύ.

η πεθερά μου πήγε να κάνει μαγνητική τομογραφία.

έχει πάνω από μήνα που πονάει το γόνατό της.

πήγε στο γιατρό, έκανε κάποιες φυσιοθεραπείες αλλά δεν πέρασε ο πόνος και τώρα κάνει μαγνητική.

ο γιατρός είπε ότι φοβάται για καρκίνο γιατί ο πόνος δεν πέρασε ούτε καν μειώθηκε με τις φυσιοθεραπείες.

 

θα τρελαθώ αν θα έχει και η πεθερά μου καρκίνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες μου!

 

Νανούκα καλώς ήρθες ξανά!!! Μπράβο στα ζουζούνια σου!!!! Μεγαλώνουν και αυτά και ξεπετάγονται!

Εύχομαι η πεθερά να ξεπεράσει το πρόβλημα και να μην είναι "κακό"....

 

Βαγκ άκρως απαράδεκτες οι συμπεριφορές που περιγράφεις! Τραγικό! Αλλά νομίζω πως η ρίζα του προβλήματος δεν είναι τόσο το σύστημα όσο η σωστή διαπαιδαγώγηση του παιδιού από το σπίτι. Συμφωνώ απόλυτα με Νανά! Το χαμηλό βιοτικό και μορφωτικό  επίπεδο κάποιων ανθρώπων νομίζω φέρνει αυτές τις συμπεριφορές στα παιδιά τους. Εάν παίρνουν τα παιδιά κακές βάσεις από το σπίτι, τί περιμένουν από τους εκπαιδευτικούς; θαύματα; Πως να τιθασεύσουν αγρίμια; Σίγουρα το ξύλο δεν είναι λύση αλλά η τιμωρία χρειάζεται. Κανονικά θα πρέπει από το σχολείο να τσεκάρουν τα "προβληματικά"¨παιδιά και να καλέσουν γονείς και ψυχολόγους μαζί, να δούν αν μπορούν να μαζέψουν τα ασυμμάζευτα....και εννοείται να αλλάξουν πρώτα συμπεριφορά στο σπίτι οι ίδιοι οι γονείς για να ακολουθήσουν και τα παιδιά....  

 

Σωσώκα να ζήσετε ρε θηρίο και να τα εκατοστήσετε!!!! Πάντα αγαπημένοι!!!!

Ρε συ Μαρντιο τί λες στη Σωσώ για ρομαντισμούς και γιορτές;;;; χαχα!!!! Το καλύτερό της θα ήταν να δουλεύει πρωί και νύχτα εκείνη τη μέρα! χαχα! και εμένα έτσι ξενέρωτος σαν την Σωσώ ο άντρας μου!!! τί χρόνια πολλά καρδούλες και σαχαλαμάρες! Εγώ πάλι πολύ θα ήθελα να το γιορτάσω αλλά δεν με παίρνει! εννοείται ούτε αγριόχορτο δεν περιμένω από εκείνον αυτή τη μέρα ... ούτε και καμιά άλλη μέρα! χαχα! ξενερουά και αντιρομαντικός μέχρι κόκαλο γαμώτο! 

 

Μαρντιάκι μου περαστικά στην κόρη! λογικό να μην θέλει η άλλη να πηγαίνει σχολείο ενώ έχει τα χάδια και την περιποίηση του σπιτιού η αδερφούλα! Αλλά όταν θα είναι δημοτικό τί θα γίνει αν είναι η μια άρρωστη και η άλλη όχι; Στην θέση σου θα την πήγαινα σχολείο, εξηγώντας το λόγο που η αδερφή της μένει σπίτι....γιατί αλλιώς ίσως παίρνει λάθος μηνύματα. Γνώμη μου πάντα ε; μην παρεξηγηθώ κιόλας! 

 

Μάρκερ έχεις δίκιο να αγχώνεσαι γιατί όντως έχουν αλλάξει πολύ τα πράγματα στο δημοτικό! Πολύ δύσκολα από την 1η κιόλας! Στο νήπιο όμως θα μάθουν ότι χρειάζεται, μην σκάς! Αφού από το υπουργείο τους δίνουν συγκεκριμένη ύλη που πρέπει να βγάλουν στο νήπιο όπου περιλαμβάνει τη γραφή και την ανάγνωση. Ασε που εμείς μπορεί να τους τα μαθαίνουμε με άλλο τρόπο που να μην συμφωνεί με του σχολείου και να τα μπερδεύουμε.... της Μάρντιο η μέθοδος είναι μια χαρά! μέχρι εκεί οκ! 

Τώρα για το διάβασμα που λές, έχεις ακόμα καιρό να δεις πως θα το κάνετε! Πάντως συνήθως στα σχολεία, βάζουν τα δίδυμα σε διαφορετικά τμήματα... οπότε ίσως να μην συμβαδίζουν απόλυτα τα μαθήματά τους.... λογικά χωριστά το κάθε παιδί διαβάζει στο σπίτι και απλά τα ελέγχεις/βοηθάς μόνο του το καθένα. 

 

Εμείς καλά είμαστε από αρρώστιες ευτυχώς! Ελπίζω να ήταν οι τελευταίες μας.... αν και έχουμε ακόμα καιρό μπροστά μας.... 

Μασκέ πάρτυ θα κάνει ο Χριστόφορος στο σχολείο μεταξύ τους, την Τσικνοπέμπτη και την Παρασκευή στις 28. Θα ντυθεί Ρομπέν των Δασών αφού του κάνει η περσινή στολή (αν και λίγο κοντή) Τώρα πιστεύω πως θα γίνει κανένα τζέρτζελο να πάμε και κάπου έξω να ντυθεί και το μικρό πειρατής!

 

Ψαρόσουπα σήμερα και αύριο παστίτσιο,..... εγώ ξανά δίαιτα γιατί έβαλα τις γιορτές 2-3 κιλά :(    

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ... όλα καλά με την πεθερά μου.

ο γιατρός είπε ότι τα έχει όλα εκτός από καρκίνο...

δεν πειράζει, τα υπόλοιπα θεραπεύονται..

 

την Τετάρτη είμαστε καλεσμένοι στο σχολείο για να δούμε πώς δουλεύον στις ελεύθερες δραστηριότητές τους.

 

σας είπα ότι έχω εξελιχθεί πολύ στο πλέξιμο;

έφτιαξα δυο ζακέτες και μια μπλούζα.

κ φτιάχνω ακόμη δύο.

 

πριν κανά δυο βδομάδες είχαν σαν θέμα το βιβλίο και μας ζήτησαν να τους πάμε κάτι σχετικό.

κ τι φτιάξαμε;

σελιδοδείκτες.

έκοψα χοντρό χαρτόνι...

ο α ζωγράφισε φατσούλες...

στο ένα έπλεξα γαλάζιο σκουφάκι και το άλλο ροζ φιόγκο.

γράψαμε και μηνύματα σχετικά με τα βιβλία...

οι δασκάλες ενθουσιάστηκαν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποσα γραψαστε..ποσα θελω να σχολιασω...

 

νανα...καλως ηρθες!!

κοιταξε..αυτο που λες για ζωηρα παιδια...κ αγραμματους γονεις...δε το πιστευω!!

δε ξερω!!

νομιζω ειναι ατυχες γεγονος..

δεν εχει σχεση εννοω..

επισης οσο ναφορα εργασιες..με τιποτα δε θα παιεσω..με τιποτα..ουτε ασκησεις..ολα στην ωρα τους..

θα βαρεθει να διαβαζει..δε χρειαζεται να το κανει απο τοσο νωρις..

εγω καλα..

τα παιδια καλα..

μαντρ καλα η κορη;;

βαγκ σε ζηλευω πυο εχεις αδεια..

 

μαρκερ..αποθηλασες;;

ποτε καλε;;

ποτε θα γινει η βαφτιση ειπαμε;;

εγω θα κανω μπισκοτακια με φονταντ..

θα σας βαλω φωτο!

καλα βαγκ αληθεια λες για το σχολειο;;

δεν ξερω τι να πω ρε καλο μου!

αληθεια!

ακουγονται..τραγικα βασικα:

δε ξερω τι θα εκανα:

κ γω θα ελεγα να διαβαζουν διαφορετικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

να ζήσετε βρε σώσω πάντα αγαπημένοι.

περαστκικα σας βαγκ. Νεχελοποιητη δεν έχω κάνει ποτέ. Ούτε ξέρω πως είναι. Κρίμα μωρε ο μικρός.

αυτα που περιγράφεις θα έλεγα δεν είναι τιποτ σε σχέση με τα πρωτακια του δικού μας σχολείου.

εμάς έχουν φτάσει σε άθλιο σημείο. Ξεβρακώνουν μαθήτριες , χτυπάνε δασκάλους και δεν κάνουν οι δάσκαλοι απολυτως τίποτα όπως λέει ξ βαγκ για την εδε.

και φυσικά να μην πάρε εαν είναι γενικο το κακό στο σχολείο αυτο.

νανα πραγματικά δεν θα συμφωνήσω μαζί σου γιατι εαν συζητήσεις με δασκάλους παιδιών πλουσιων θα σου πουν οι περισσότεροι τα τρισχειρότερα. Αυτο με την εκκλησία δεν μπορώ να το κρίνω γιατι δεν πάμε.

σίγουρα το σπίτι παίζει το σημαντικότερο ρολο

αλλα και ο δασκαλος παίζει ρόλο που δυστυχώς τον έχουν κάνει άβουλο πια.

μπραβο για το πλέξιμο τουλάχιστον δεν παχαίνει αυτο χαχα

εγώ το έριξα στη μαγειρικη

ο παιδικός σας το έχουμε πει είναι σούπερ όπως και της βαγκ

Μαριλού μπραβο που είστε καλά

εγώ με βήχα ειμαι εδω

ναι δε το συζητώ στο νήπιο κάνουν δουλεια και θα μάθουν όσα πρέπει. Τώρα το πως πρέπει είναι είναι διαφορετικο αλλα θα το υποστούμε χαχα.

στην ίδια τάξη θα τους πάω. Δεν θα τα χωρησω στο δημοτικο. Οπότε τα ίδια θ έχουμε να διαβάζουμε και δυστυχώς θα υπρχει μόνο 1 γραφειο μεγάλο. Οπότε υποχρεωτικά θα διαβαζουν μαζί ή ο αλος στο σαλόνι . Δεν ξέρω ακομα πως

εεμεις γενικως καλα

εγώ με βηχα

ο Στέλιος υπερβολικό βήχα αλα μέχρι εκεί. Όχι κρυωμένος σαν αλλεργία ακουγεται.

ο μπεμπουας σουπερ

σήμερα δεν είχαν παιδικό -απεργια οι κυριες μας

και έχουμε κΙ την ξαδερφούλα Μας εδω

ευτυχώς νανα δεν ήταν τίποτα με την πεθερά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα παντου υπαρχει bulling ε;;;

πως καταντησαμε ετσι ρε κοριτσια...

σε μερικα χρονια ο Θεος να τα φυλαει τα παιδια μας...

μη μπουκαρει κανενα βρωμοπαιδο οπλισμενο και γινουμε Αμερικη!

βρε θα φαει η μυγα σιδερο!

μακαρι να μη χρειαστει..

 

ΝΑνα εγινες εξπερ στο πλεξιμο!

μπραβο ρε θηριο!

 

αντε να φυγει ο χειμωνας μπας και σταματησουν οι ιωσεις...

ο Σπυρος απο τον πολυ το βηχα μαλλον πιαστηκαν οι κοιλιακοι του και οταν παει να τους σφιξει, πχ για να μην κατουρισει ή για να βηξει ποναει...

θα πρεπει να θυμηθω να το πω αυριο στις δσκαλες μη νομιζουν οτι εχει κατι.,..

 

τι με ζηλευεις για την αδεια Σωσω;;; αυριο τελευταια μερα... σνιφ...

εσυ δεν εχεις ουτε μηνα που επεστρεψες...

 

καλα βλεπω μια γαλλικη ταινια στο novalife... με υποθεσεις που ασχολειται ενα τμημα ανηλικων της αστυνομιας... εχω σοκαριστει... ψυχοπλακωθει... με τιποτα δε θα μπορουσα να δουλευω σε τετοια υπηρεισα νπμιζω...

εδω οταν μας ερχονται λαθρομεταναστες με ανηλικα...

το προηγουμενο σ/κ ειχαμε εναν Συριο με την 5χρ κορη του... την εφερα 2 κουκλες της Μαριαννας (δε θα της λειψουν) και φωτοτυπιες με ζωγραφιες και κερομπογες... αυτα τα εχουμε στο τμημα για τετοιες περιπτωσεις... η μικρη ουτε καν ετχοταν ως τα κεγκελα για να τα παρει απο το φοβο... ποιος ξερει τι εχει περασει...

το κακο ομως οτι σημερα μας ρωτουσαν απο το τμημα να ψαξουμε τα βιβλιαρια μας αν εχουμε κανει μικροι εμβολιο πολυομυελιτιδας και ποσες δοσεις! ειχε καποιος απο το γκρουπ των συριων!

ευτυχως τα ειχαμε κανει ολα ατα εμβολια και εγω και ο Χρηστος....

τι μπορεις να παθεις στα καλα καθουμενα...

 

αντε παλι πολλα ειπα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...