Μετάβαση σε περιεχόμενο

2014 ΕΥΧΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ (ΤΟΥ 2009) !


Recommended Posts

kalhmeraκ απο μενα...εγω δουλεια..το βραδυ θα ΠΑΜΕ ΝΑ ΦΑΜΕ ΚΙΝΕΖΙΚΟ ΧΩΡΙς ΠΑΙΔΙΑ..σουπερ..με φιλες..

η θουλη φευγει το σαββ..μαρκερ σου χρωσταω φωτο της θου στο φεις..

περαστικα ρε συ βαγκ..

ελπιζω να μην ειναι τιποτα το αυτι του..

με μαντρ..χρονια πολλα ρε ..το ξεχασα να στο γραψω χθες..

μαρεκρ κυριακη τι εκδρομη εχετε;;

τελικα τα δοντια πρεπει να εινα;ι..κανει κ μυξες..

το απογ αν εχει καλο καιρο λεμε να παμε κεντρο..

χθες πηγαμε ελενη σακ..χαιρετ εχετε..καλα ειναι..τελεια τα παιδιακια της..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ειδες μωρέ όταν μεγαλώνουν και περνάνε και τα δύσκολα του πρώτου καιρού είναι μούρλια να τα χεις πολλά μαζί...για τη τρίτεκνη Ελένη ΣΚ λέω.

Vag περαστικά στο Σπυρέτο...αχ αυτοί οι άντρες...

Εμένα ο πεθερός με ρώτησε για 10η φορά χθες αν τα αντισταμινικά που δίνουμε στο παιδί για το υγρό στο αυτί είναι αντιβίωση....βρε καλέ μου βρε χρυσέ μου πόσες φορές θα με ρωτήσεις;;;και αρχίζει και το λογίδρυο από πίσω...γιατι η αντιβίωση πειράζει τα νεφρά κλπ κλπ.και όλα αυτά από το τηλέφωνο το βράδι που κάθομαι να βάλω μια ρημαδομπουκιά!!!Στο γιόκα του δε τον παίρνει να τα πει εγω τη πληρώνω...αλλά εκεί μιλάν τα γηρατιά ο άντρας σου είναι νέος!!

 

Τι θα τα ντύσετε απόκριες σκεφτήκατε;Πλησιάζουν...το jumbo πήγαμε προχθές έβγαλε ένα σωρό...

 

Με τη Νανά μιλάει κανείς;Μας διαβάζει σαν ανώνυμος χρήστης έστω;Ακόμα με το λογαριασμό της ή δεν ενδιαφέρεται πια;Οποια μιλάει χαιρετίσματα να δώσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α, καλα ΜΑρντιο... εμεις στα πεθερικα να φανταστεις δε λεμε οτι ειναι αρρωστα και οταν ειναι πολυ οπως τωρα λεμε οτι εχουμε μυξες και βηχα αλλα κουβεντα για αντιβιωση και πυρετο... γιατι ποιοςτους ακουει...

ποσο σε καταλαβαινω....

 

οσο για αποκριες... δεν μ'αρεσουν σαν γιορτη...

και φυσικα για τη μια φορα που θα ντυθουν  στο σχολειο δεν εχω σκοπο να δωσω 30Ε που εχει η στολη barbie pop star που θελει!

ο Σπυρος ευτυχως δεν εχει θεμα... καουμπόι με τη στολη που πηραμε [ερισυ απο λιντλ 5Ε. 

θα κατεβασουμε την κουτα με τις στολες που μας εχει δωσει η αδερφη μου, αν την αρεσει , καλως... αλλιως, αν βγαλει το λιντλ κατι που την αρεσει. 

 

Σωσω ο μεγαλος της Θουλης τι ταξη παει;;;δεν ειναι δημοτικο; ή απλα τον θυμαμαι ψηλο αγορακι;;;

και εδω ο καιρος για βολτες ειναι...

αλλα... εμεις σανατοριο...

 

το πρωι ο Σπυρος ηταν λιγο ζεστος, αλλα που να με αφησει να τον βαλω θερμομετρο...

η Μαριαννα γκρινιαζε οτι την ποναει ο λαιμος...

οποτε πηρα ρεπο και τους κρατησα στο σπιτι...

το Σπυρο τον αρχισαμε αντιβιωση και τους πηγα κατα τις 12 στη γιατρο.

ο Σπυρος καραμπινατη ωτιτιδα αλλα η Μαριαννα μονο κοκκινο λαιμο...

1 ωρα μετα αρχισε ομως να ανεβαζει πυρετο!

ευτυχως φαγανε καλα τα γιουβαρλακια, κατα τις 4 την εδωσα αλγκοφρεν για να κοιμηθουμε και το βραδακι στις 8 επιασε 39,2!

την εβαλα για μπανακι και επεσε 38,2

αλλα ξανα ανεβαινε...

πηρε αλγκοβρεν μετα το γαλα τις 9#0 και ακομα ειναι πολυ ζεστη!

τωρα ξυπνησε παλι και ποναει ο λαιμος και η κοιλια της...

θα τη ζεστνω λιγη σουπιτσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aντε ρε συ βαγκ...περαστικα καλο μου..κριμα στα παιδιακια..κ σε σας..

εμεις καλα..πολυ δουλεια λεμε..

χαμος θα γινει σημερα απο δουλεια..της θου ειναι 5 θα κλεισει το ναλλο μηνα..

ε δε το λες κ ψηλο..αλλα δε το λες κ στουπα..η μαριλου θα ερθει σημερα στο σπιτι για καφε..αυριο το πρωι φευγουν..

κλαψ!

η μαρθα τιγκα μυξες παλι..

ευτυχως την κουρεψε τη μεγαλη ..και μενα..μου τα εκοψε κοντα αλλα της ειπα...κοβε οτι θελεις..χαχαχ..

η νανα λογικα μας διαβαζει..να δουμε τι θα διαβασει τελικα κ θα ειναι η αφορμη να ξανα κανει λογσαριασμο..

χθες πηγαμε κινεζικο..σκασαμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Τί καλημέρα δηλαδή.... με τέτοιο ύπνο που κάναμε απόψε αστα βράστα! Μου έχει στρίψει το μυαλό με τον Γιάννη. 1 μέρα κοιμάται καλά και 1 εβδομάδα σκατά. Είναι τα δόντια που τον ταλαιπωρούν μάλλον γιατί έχουν βγει οι μυτούλες από τους τραπεζίτες αλλά αργούν να κατέβουν τα δόντια.

Είναι πολύ πρησμένα τα ούλα του και γλιστερά. Του βάζω λίγη μουντιζάλ και τον ανακουφίζει αλλά για 1-2 ώρες....μετά πάλι γκρίνια. Και τα 2 χέρια στο στόμα συνέχεια. Και δεν τρώει σχεδόν τίποτα....πίνει μόνο 2-3 ποτήρια γάλα μέσα στη μέρα και στο τσακίρ κέφι 2-3 κουταλιές μεσημεριανό φαγητό.

Μπορεί βέβαια να γκρινιάζει και από την πείνα. Ουφ.... και θέλω και άλλο παιδί τρομάρα μου! Αν δεν φτιάξει η συμπεριφορά του Γιάννη δεν κάνω τίποτα.  

 

Ο Χριστόφορος στο σχολείο πάλι ζωηρός αυτές τις μέρες. Μου το λέει η δασκάλα και πέφτουν τα μούτρα μου στο πάτωμα από ντροπή. Του μιλάμε συνέχεια για την στάση του και του στερούμε αγαπημένα παιχνίδια και δραστηριότητες...στεναχωριέται και δείχνει να καταλαβαίνει αλλά συνεχίζει τα ίδια.

Είναι και η δασκάλα λίγο μυστήρια.... δηλαδή μου λέει οτι είναι μεν ζωηρός την ώρα του μαθήματος αλλά την προσέχει κιόλας. Όταν τον ρωτάω τί έμαθε στο σχολείο κάθε μέρα μου μιλάει 1 ώρα και μου τα λέει όλα. Ίσως και αυτή είναι υπερβολική.

Θέλει λέει να μην του κάνει ούτε 1 φορά παρατήρηση για να θεωρηθεί φρόνιμος.... 4 χρονών είναι τί περιμένει; στρατιώτες;  Σκέφτομαι πολύ σοβαρά του χρόνου να μην δηλώσω αυτόν τον παιδικό....ίσως παραγνωρίστηκαν και τους έχει πάρει ο Χριστόφορος τον αέρα...τί να πω; Η αλήθεια είναι οτι δεν την πολυχωνεύω και δεν μου άρεσε που τον πήρε φέτος αυτή....η περσινή έφυγε.  

 

Μάρτιο μου πολύχρονη!!!!!! με περνάς μισό χρόνο!!!! Έβγαλαν κιόλας τα αποκριάτικα ε; Εγώ έχω 1 στολή πειρατή που μου έδωσαν για τον Γιάννη και έχω και 1 πίτερ πάν που επίσης μου έδωσαν για το Χριστόφορο! οπότε φέτος την βγάλαμε τζάμπα! χαχα! Ο Γιάννης τις επόμενες χρονιές θα φοράει τις περασμένες στολές του Χριστόφορου..... οπότε μόνο για τον Χριστόφορο θα παίρνω... ριγμένο το Γιαννάκη αλλά για 2 ώρες το χρόνο που θα τις βάλουν δεν δίνω 30άρια. 

 

Σωσώκα μια χαρά σας βρίσκω! και δεν σε πτοεί καθόλου που δουλεύεις!!! Μπράβο!!! Λογικά σήμερα θα σας έρθουμε αμέσως μετά το σχολείο, δηλαδή κατά τις 4 παρά. Θα κάτσουμε μέχρι τις 5 μην σας καθυστερήσουμε. 

 

Αχ βρε Βαγκ.... περαστικά στα μωρά σου! Είναι μυστήριος πάλι ο καιρός και την πατάνε... 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά με την ξαδέρφη! 

 

Μαρκεράκο καλύτερα είναι τα αγόρια σου; 

 

Ναναααααααααααααααααααααααα!!!! Κάνε καλέ μια νέα σύνδεση και έλα πάλι στην παρέα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα

 

περαστικα βρε βαγκ να ειναι 

με την αντιβιωση σε 3-4 μερουλες θα ειναι περδικι

μακαρι να την γλυτωσει το μαριαννακι αλλα εκανε πυερτο ε;

σημερα; 

 

αντε μωρε να βγουν τα παλιοδοντα σας μαριλου

τοσο πολυ τον ταλαιπωρουν 

τα δικα δεν θυμαμαι πτε να ειπα οτι τα ταλιπωρησαν δοντια -δεν θυμαμαι κιολας δλδ

 

σωσω καλυτερα με την δουλεια ΄χειροτερα; πως τα βλέπεις;

περαστικα και σε εσας

οταν λες μυξες δεν τ καταλαβαινω η αληθεια ειναι -δεν την γυριζει σε ακροαστικα ποτε; εμας εαν κανει και βουλωσει μυτη ή τρεξει μυξα σε 2-3 μερες εαν δεν παρουν φαρμακο -σπρει κλπ - πρασινιζει και κανουν αμεσως ακροαστικα - αντιβιση δλδ

 

εγω εδω τετοια ταλαιπωρια τι να πω

απαπα

απο τις 6:30 αρχιζω τα μπανια για να τα προλαβω ολα και δεν προλαβαινω κιολας

και τα 3 να θυμαμαι στο καθενα τι φαρμακα να παιρνει και πια ωρα και τι δοσολογια

αχισαμε σιδηρο χαλια οι εξετασεις τους -λογικα εαν δεν τρωνε τιποτα

 

ο στελιος το πρωι - ορο , φυσιομερ , οτριβιν , γκαραματ , αερολιν και φλιξο και 30 ωρα προ γαλατος σιδηρο  , το βραδυ τα ιδια + αεριους για τα ηωσινοφιλα ηταν στα υψη και στα δυο - αλλεργια καραμπινατη

ο νικος τα ιδια χωρις φλιξο

ο μπεμπης ορο , φυσιομερ ,ρουφηχτηρι και αερολιν

 

μιλαμε τα εχω παιξει για ολα αυτα θελω 1ωρα και για το μπανιο αλλη 1 ωρα. και να μαγειρεψω να κατσω να παιξω γιατι σφαζονται μιλαμε τα εχω δει πραγματικα τωρα 3 μερες 

τα νευρα κροσια

 

σημερα το λυπηθηκα το μωρο του φωναξα γιατι δεν ηθελε πουθενα ουρλιαζε οπου και να τον αφηνα και ηθελε αγκαλια

μεχρι και στο μπανιο δεν ηθελε ουτε στη αλλαξιερα να το αφησω

ωσπου πριν φτιαξω το γαλα τον αφησα λιγο στο πατωμα οπου εσκουζε φυσικα

κρανιαστηκα του φωναξα και το αφησα στο κρεββατι του μεχτι να το ετοιμασω

πλανταξε το κακομοιρο

εκανα 15 λεπτα να το κοιμησω και μετα οι μεγαλοι ηθελαν να παιξουμε το γιατρο εγω τουε διαβαζα παραμυθι - τα ακουσαν και αυτα τα σχολιανα τουςγιατι περασαν 3 τεταρτα και μετα μιλουσαν στην τουλαετα ξυπησαν τον μπεμπη και απο εκει και περα χαμος

να τους βαλω για υπνο , να τους φωναζω να μην μιλανε 

αυτα να κλαινε απο την υπερενταση  μπεμπης στην κουνια να σκουζει 

τα λυπηθηκα και 3

ξεκινησα απο τις 6:30 που αρχισα το μπεμη μπανιο και κατεηξα να κοιμηθουν ολα 9:38 

πολλα νευρα συτες τις μερες πολλα 

 

ελπιζω αυριο να ειναι καλυτερη μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου αρεσει που στεναχωριεσαι μαριλου που σου λεει η δασκαλα οτι ειαι ζωηρος

δουλεια της ειναι να τον εκπαιδευσει μεσα στη ταξη - εσυ τ μπορεις να κανεις

οκ του μιλας 

δυστηχως δεν μπορεις να κανεις τιποτε αλλο

μαλλον ειναι και αυτη περιεργη οπως λες

 

γιατι γενικως δεν ειναι ζωηρος και ντρεπεσαι που στο λεει η δασκλα;

 

εμενα με τα δικα μου θα μου φαινοταν περιεργο να μου ελεγε οτι καθονται υσηχα παλι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στολες κατι θα παρουμε 

τωρα τι δεν ξερω δεν μου αρεσει και τιποτα η αληθεια ειναι 

του τζαμπο τα εχουμε ολα κσι το κακο ειναι οτι δεν κανουν και στο μπεμπη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marker η περιγραφη σου ηταν αρκετη για να αναθεωρησω για τριτο!!! Τι πανικος ηταν αυτος;;; και ησουν μονη;;;εγω εδω που ειναι 2 και αν δεν ερθει ο αντρας μου δε τα κανω μονη μπανιο οχι οτι λουζει εκεινος αλλα τουλαχιστον τις σηκωνει και ντυνει τη μια.

Περαστικα σας που να τα θυμασε ολα αυτα τα φαρμακα λογικο...

Αυριο θα ναι μια καλυτερη μερα...πεσε ξεκουρασου...

Μαριλου και μενα οταν βγαζαν δοντια ειχε 2 μηνες καλοκαιρι ηταν μονο γιαουρτι ετρωγαν και γαλα φαι τιποτα.ο παιδιατρος μου χε πει αφου πινουν το γαλα τους μη φοβασαι τιποτα.υπομονη θα βγουν και αυτα.

Και γω θα στεναχωριομουν αν μου καναν παρατηρηση για τη συμπεριφορα τους στο παιδικο.καθε μεσημερι οταν παω να τις παρω αυτο ρωταω αν ηταν φρονιμες δε με νοιαζει αν εφαγαν η αν κοιμηθηκαν τοσο οσο το αν ηταν ησυχες.

Παντως στο δικο μας παιδικο ολο αγορακια βλεπω στο χωρο της τιμωριας ενα συγκεκριμενο δηλαδη....και ειναι και ανηψιος της δασκαλας....

Vag περαστικα τους....την αρπαξαν γερα ε; ευχομαι γρηγορα καλα.

Και γω τις στολες της γιορτης των Χριστουγεννων θα τους βαλω.να αποσβεσουμε το 30αρι..

Καλο βραδι...

Σωσω καλη επιστροφη η αδερφουλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε Μαρκερ!!!!

καλα και εγω με τον αντρα οταν ειναι χαλια με πολλα να παρουν κραταμε σημειωσεις να ξερουμε τι δωσαμε

γιατι μια φορα που ο αντρας τα κρατουσε πρωι και το απογευμα πηγε δουλεια δεν ειπε οτι εδωσε αεριους και πηγα να τους δωσω...

ο Σπυρος, το ρουφιχτιρι, το ηπιε, αλλα η Μαριαννα πομηρευτηκε και ειπε, μαμα τετοιο μας εδωσε και το πρωι ο μπαμπας!

 

οσο για τα δοντια, ΜΑρκερ, αφου  τα μεγαλα σου σε πριζανε ουτως ή αλλως με γκρινια και αφαγια, οταν βγαζανε δοντια τι παραπανω να σε κανανε τη δολια μανα;;;;;

 

Σωσω με γεια τα μαλλια, θελουμε φωτο οφ κορσ και καλο ταξιδι στην αδερφη.

 

ΜΑριλου γιατι λες οτι δε θα δηλωσεις τον ιδιο παιδικο και του χρονου;;;

νηπια δε θα παει ο μεγαλος;;;

εκτος και αν εννοεις για τον μικρο.

οσο για την αταξια και εγω ντρεπομαι να μου πουνε κατι. ευτυχως μια φορα ετυχε περισυ να γρατζουνισει ενα συμμαθητη του με τη μπογια στο προσωπο, καλα που δεν εβγαλε κανενα ματι να τρεχαμε... δεν ειπαν τιποτα ουτε οι δασκαλες ουτε οι γονεις αλλα τον εβαλα το επομενο πρωι να ζητησει συγνωμη,

 

ΜΑριλου για να μην τις σηκωνεις για να τις βγαζεις απο το μπανιο, ακου τι κανω εγω..

αφου τους φορεσω τα μπουρνουζια, βαζω εξω απο τη μπανιερα το σκαλοπατακι του ικεα που εχουμε για να ανεβαινουν στη λεκανη για κατουρημα.... και οτι αλλο.... απο πανω πετσετα, τους κραταω απο το χερι, βγαινουν και πατανε πανω στην πετσετα, σκυβω και σκουπιζω τα ποδια και δρομο! με τον ιδιο τροπο μπαινουν και στη μπανιερα...

σιγα μη τους σηκωνω... αντε ο Σπυρος 16,5κ... η Μαριαννα.... 19!!!!!!

 

εμεις εδω... καλυτερα να πω;;;

η Μαριαννα με το αλγκοφρεν στις 21:30 δεν επεσε ο πυρετος κατω απο 38 ως τις 12, οποτε την ξαναεκανα μπανιο. ηρεμισε και κοιμηθηκε αλλα παλι ηταν ζεστη... κατα τις 2 πριν κοιμηθουμε τη δωσαμε γαλλα και ντεπον και επιτελους επεσε τελειως και κοιμηθηκε. το μεσημερι εκανε ενα 37,7, την εδωσα αλγκοφρεν και απο τοτε ειναι οκ. αντε να δουμε...

ο Σπυρος... φτου και απο την αρχη! ολο φτερνισμα και μυξα!

λετε να μεταλαχτηκε ο ιος πηγαινοντας απο τον εναν μας στον αλλον και να ξανακολησε τη βελτιωμενη εκδοση αυτος που τον ειχε πρωτος;;;;;

 

ερηξα ενα γελιο παντως με τη ΜΑριαννα...

το απογευμα που ειχε πυρετο ειπε... μαμα δε νιωθω καλα... θα πεθανω!

μπα, λεω, μη φοβασαι δεν παιθαινεις τοσο ευκολα.

δηλαδη ποσο κακα πρεπει να νιωθεις για να πεθανεις;;;;;

το βραδυ που την κανακευα και την ελεγα οτι χρειαστει να με φωναξει και θα παω, λεει

εγω παντα τη μαμα φωναζω οταν θελω κατι το βραδυ... γιατι ο μπαμπας ροχαλιζει δυνατα σαν τη γιαγια και δεν ακουει!!!!!!

και το βραδυ στον υπνο της.. μαμα... μαμα... τρεχω, τι θελεις Μαριαννα;;; θελω να κλωτσισω το Σπυρο!!!! ασε λεω... τον κλωστισα εγω!!! α, καλα... και ντουφ... ξαναεπεσε για υπνο!

 

αυριο ο αντρας πρωινος εγω ρεπο... θα δουλεψω Κυριακη...

εδω ηδη αρχισε να βρεχει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια κ απο μας..το πρωι ςφυγαν οι θουλη..κλαψ..περασαμε τελεια..

μαριλου αν η δασκαλα τυο γιου εισαι εχε τη μαρθα θα την διωχνανε απο το σχολειο..

ειναι βλαμενη ηκ οπελα..

ετσι πως μου τα εξηγησες απο κοντα..

εμενα με δωσανε κολοκυθα κακκινη..γλυκια..εκανα κρεμα στην αρετη..ουτεν α τη φτυσει..κ τωρα την κανω μαρμελαδα..δε ξερω πως θα βγει..αλλα τοσο τριψιμο χθες δεν την πεταω..ακουστε επισης τι εκανε η μαρθα το απογ..

εκανε 14 φορες λιγα κακακια πανω της..την ρωτησα αν το κανει απο ζηλια κ ειπε ναι..εγω δε το πιστευω ομως..ο λευτ λεει οτι με κανει οτι θελει κ οτι το κανει επιτηδες..παιδια 14 φορες σε 2 ωρες ειναι πολλες!

της ειπα οτι θα παρω την αρετη..κ θα παω στο παρτυ..κα ηθελε να ερθει..

κ της ειπα τωρα που εισαι αρρωστη δε μπορεις να ερθεις..

αλλα ξανα εκανε..τι λετε;

οτι ειναι απο τη ζηλια;;

εχει ανοιξει βεβαι ο πωπος της..

τι να πω..μαρκερ μπραβο σου που τα βγαζεις περα με τα 3..τι να πω!

πολλα λαικ..

σημερα σπιτι..βαρεθηκα να παω οπουσηποτε..συμμαζευαμε με το λευτ πολλες ωρες..

ρε συ μαρκερ οταν εχουν μυξες τους κανεις εισπνοες;;

εγω ποτε..λετε να βοηθαει;;

εβαλα  το λαδι του κλεφτη κ νομζιω κανει δουλεια..

μαρκερ σου ειχα στειλει δε θυμαμαι..

εχω 1 βουνο σιδερο!

δουλεια καλα..το περιμενα πιο δυσκολα αλλα ψηνομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ και μεις Τριτη σταματησαμε τα αντισταμινικα σημερα μυξα πηχτη παλι η Χρυσανθη μου...πηρα το γιατρο μου πε συνεχιζουμε την αγωγη αλλες 10 μερες και βλεπουμε πως θα παει.αν βγει λεει και ο φλεβαρης θα ναι καλυτερα απο ιωσεις.δε το πιστευω αλλα ελπιζω!!

Vag αυτη η Μαριαννα σου ολα τα λεφτα και εμπυρετη η γλωσσιτσα ροδανι!!

Σωσω ειδες που στα λεγαμε οτι θα ηρεμεις λιγο στη δουλεια απο τα μωρουδιστικα τουλαχιστον...

Την κοκκινη κολοκυθα την εχω φαει φετες στο φουρνο με σκορδο κρεμμυδι φανταστικη σα bake rolls γευση...

Εμας ηρθαν οι νονοι το απογευμα και μια φιλη.οι νονοι κλασικα παντα με αδεια χερια η φιλη με κουκλοσπιτο ενα κουτι παστες και δωρο για τα γενεθλια μου...μου φαινεται λαθος κουμπαρια εκανα..

Χαχα στο επομενο...

Και οι δυο νονα και φιλη χωρις παιδια τρελη με ειπαν που ξεστομησα πως θελω τριτο παιδι!! Γενικα δεν εχω βρει υποστηρικτες της τριτεκνιας πολλους περα απο δω μεσα κοπελες...

Φιλακια καλο βραδι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα η μαρθα....ειναι κρυωμενη...χθες το βραδυ εκανε κακα...νερουλα..

ρε μαντρ πες συνταγη με κοκκινη κολοκυθα..

εκανα μαρμελαδα...οκ..δε τρελαθηκα..βεβαια γουστα ειναι αυτα..

σας ειπα οτι ξεκινησα τη διαιτα με τις μοναδες;;

την εχει ακουσει καμια;;

να χασω εκεινα τα 7 κιλα που εβαλα μετα τη ντουκαν!!

δοκιμαστικα πρωτη βδομαδα..ενδιαφερον φαινεται..

 

αμα ρε μαντ..συνεχιστε ρε τα φαρμακα μπας κ γλιτωσετε τιποτα..και η μαρθα κ η αρετη με μυξες εννοειται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα χιονισμενα Λαγυνα σας χαιρετουν!

και παγωμενα βεβαια και με το βαρδαρη να λυσσομαναει!

 

Σωσω γυρισε η Θουλη και μας εφερε χιονια;;;

αντε να συμμαζεψεις σπιτι...

ετσι η Μαρθα, ε; μαλλον θα συμφωνισω με Λευτερη...

περαστικα.

οσο για την κολοκυθα, η μαμα μου ψητη στο φουρνο με ζαχαρη να καραμελωσει ή πιτα γλυκια εκανε... παλια...

εγω, ουτε στο στομα δεν εχω βαλει...

 

Μαρντιο και η κουνιαδα μου μαλωσε με την κουμπαρα της...

εκει που ολα καλα, τυπικη, με τις επισκεψεις, τα δωρα, ξαφνικα ολο γκρινια, κριση, ΔΝΤ, ενω λεφτα εχουν, και αρχισε να ξεκοβει. ουτε τηλ στη γιορτη του παιδιου, πηρε μετα απο μερες οτι ΘΑ περασει να ευχηθει κλπ κλπ...

η κουνιαδα της ξεκαθαρησε οτι θελει να ερχεται χωρις δωρο, απλα να βρισκονται με την κορη της.

αλλα εκεινη το χαβα της...

καλα να ειστε να κανετε και 3 και 4 παιδια!

ευλογια ειναι!

 

εμεις εδω ακομα σανατοριο...

χθες ο Σπυρος την ιωση της Μαριαννας.... ολη μερα και ολη νυχτα 39αρια! τελευταιο 38αρι το απογευμα σημερα.. να δουμε τι νυχτα θα περασουμε...

η Μαριαννα πανω που λεγαμε οτι ειναι οκ, μας τα χαλασε το χιονι...

το περιμεναν τα καημενα απο περισυ...

και οταν ημουν στη δουλεια επισαν τον αντρα και τους πηγε βολτα με το αμαξι να δουνε τα χιονια!

κολησαν και σε μποτιλιαρισμα στο Δερβενι που οι ... αχρηστοι να τους πω.... ενω ηξεραν για την επιδυνωση του καιρου, προφανως δε χαλαλισαν το ρεπο τους και μεχρι να βρεθει υπαλληλος να ριξει αλατι τρακαραν καμια 15αρια αυτοκινητα σε καραμπολες στα 500μ που ηταν το προβλημα...

αισχος!

η Μαριαννα που λετε, τον λιγο κρυο αερα που ανεπνευσε... την εκανε να την πιασει ενας βηχας! χωρις σταματημο!

ο Σπυρος γυρισε με ριγος και πυρετο!

να τον πλακωσω ημουν!

εγω βηχω και εχω φωνη τραγουδιαρας της εθνικης!

 

ρε σεις... τι σεισμος παλι στην Κεφαλονια;;

κανενα νεο απο το ζακινθυνο Μαρακι;;

ελπιζω να μην ειχαν ζημιες...

 

παω να κανω αυγολεμονο στα γιουβαρλακια και να την πεσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ...και γω ειδα απο το σκαιπ τα χινια στη θεσ νικη..απιστευτο..

κ ωραιες φωτο βαγκ!

αμαν βρε παιδακι μου καλο...με τις ιωσεις κ τουες πυρςτους..

την μαρθα την πηγα σχολειο..

το πρωι εκανε σχηματισμενα κακα..

7 παρα ξυπνησε και πολυ γκριναι το πρωι..

εγω σε λιγο εχω οδοντιατρο..εγινε μεγαλος σεισμος κεφαλονια;;

δεν εμαθα τιποτα..

καλε ειδατε τη μαργαρινη που εφτιαξα;νσα την κανετε κ σεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τη μαργαρινη Σωσω δε τη χρησιμοποιω πουθενα.ουτε βουτυρο παντου ελαιολαδο.και στο τοστ πχ δε βαζω βουτυρο.αντε να τσιγαρισω μακαρονια η πιλαφι με λιγο lurpak.

Τη κολοκυθα σε τριτο σπιτι την εφαγα επισκεπτρια αλλα απο οτι καταλαβα κοβεις φετουλες σε ενα ταψακι ριχνεις ελαιολαδο καιροδελες κρεμμυδι σκορδακι αλατοπιπερ?ωνεις και στο φουρνο.

Vag και γω ετσι που τα ειδα τα μικρα σου στο χιονα λεω κοιτα να δεις η μανουλα ποσο cool ειναι κρυωμενα και τα βγαλε στο κρυο για αντισωματα! Ο αντρας σου ηταν ο υπευθυνος τωρα εξηγειται...κουκουλωθειτε καλε μεσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω το χα καημο που δεν ειχα δει χιονι ως φοιτητρια στη Σαλονικα...ωσπου καποια Χριστουγεννα το στρωνει και ηταν η μερα που πετουσα για Ροδο.να μην ερχεται ραδιοταξι να φοβαμαι οτι θα αργησω οποτε παιρνω ασηκωτη βαλιτσα παραμασχαλα και κανω σλαλομ στο χιονι να βρω το κοντινοτερο κεντρικο δρομο.ταξι πουθενα ποδια παγακια φτανω αεροδρομιο με τη ψυχη στο στομα οπου φυσικα πτηση δεν εγινε λογω του χιονια.....απο τοτε επαψα να το χω στο μυαλο μου το χιονι ως μια ωραια εικονα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

 

καλως ηρθε ο χιονιας

ντε να το χαρειτε , μου αρεσει ο χειμωνας

 

και εδω πολυ κρυο

 

περαστηκα βρε βαγκ σε ολους σας

δλδ 2η εβδ σας κραταει ε;

γενικως τι κανετε τα στελνετε σχολειο;

 

σωσω ωραια η δουλεια ξεφευγειςε;

εγω βουτυρα χρεισιμοποιω φουλ

μαργαρινη οχι

δεν ξερω γιατι αλλα μια φορ που πηρα μου φαινοταν σαν κομμενο βουτυρο

βεβαια αυτη  δικη σου φαινοταν πολυ καλη 

μπορει εαν δεν βαρεθω να τη δοκιμασω

εσεις πως ειστε καλυτερα;

 

κολοκυθα εχω παρει και εγω και φτιαχνω βραδυνο του Αγγελου

μια χαρα το τρωει

βαζω κολοκυθα , καροτο , πατατουλα και μηλο τα βραζω ολα μαζι και πολτοποιω - γινεται πενταγλυκο η αληθεια ειναι και το τρωει μια χαρα

αλλιως δεν την φαει αλλο

 

εμεις εδω καλα

γενικως στασιμοι ειναι

δεν εχουν πρασινες μυξες βηχα κλπ 

αλλα εχουν πολυ διαφανη μυξα και τα 3 - βλεπουμε - θα αφησω τα εμβολια για την αλλη εβδ 

 

απο την αλλη εβδ θα ειμαι πιο κουλ εχουμε εξεταστικες οποτε πιο χαλαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας....

καλυτερα που σας γραφω, γιατι απο κοντα ισως να μην ακουγατε τη φωνη μου...

με εγκαταλειπει...

 

Σωσω εγω μαργαρινη χρησιμοποιω λιγο, δηλαδη ενα κουπακι σοφτ, αν δεν ερθει η μαμα μου που τρωει με ψωμι και αλατι (;;!!) μπορει να με παρει μηνες... το κομματι το βαζω σε κέικ και σε αλλα γλυκα.

αλλα βαριεμαι να φτιαχνω...

 

σχολειο εχουν να πανε απο Τεταρτη που το απογευμα αρχισε το αφτι του Σπυρου...

σαλταραν και αυτα και ο αντρας που δεν εχει υπομονη να κατσει πολυ μονος μαζι τους...

αυριο θα πανε... τα πηγε το απογευμα στη γιατρο και εδωσε το οκ.

 

Μαρκερ μυξες και παλι μυξες....

εγω για να μη με πριζουν τοοοσο πολυ που δε θελουν ορο και για να φυσανε πολυ, τα βαζω να φυσανε στο νυπτηρα και οποιος βγαλει μεγαλυτερη μυξα παιρνει 2 αυτοκολητα. ο αλλος 1.

 

Μαρντιο τι σου'λαχε ρε κοπελια με τα χιονια και να θες να πας αεροδρομιο...

παρε ρε συ τηλεφωνο πριν ξεκινησεις...

εδω παλια που ειχαμε πιο πολλες ομιχλες, δεν πετουσε τιποτα πριν τις 10 το πρωι που εφευγε η ομιχλη...

οσο για το ποσο κουλ ειμαι... ισως να ημουν περισσοτερο αν δεν ειχα στο μυαλο μου οτι αν γινει στραβη θα με πριξει τα ουμπαλα ο αντρας.....

 

κατα τα αλλα... καλα να ειμαστε....

καλο και ηρεμο βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω φιρμα εγινε το Βενιζελιο!!!

δεν εχετε χωρο λεει στους νεκροθαλαμους και ενας τραυματιοφορεας εκανε καταγγελια οτι αναγκαστηκε να αφησει μια σωρο στο μπαλκονι!!!!

και ο Δ/ντης δεν το αρνηθηκε!

βλεπε λιγο τβ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxa..ναι βαΓΚ..το ακουσα κ γω..αφου ο καινουργιος νεκροθαλαμο; χωραςει μονο εναν νεκρο..αληθεια ειναι..μεχρι να φτιαχτει ο αλλος..

εμμεις εδω ηλιο..

αντε ρε μαντρ..;;ετσι μςε το χιονια;;πακετο τρελο..φανταζομαι αγχζος..

βαγκ παει κ η φωνη σου;;

καλα αυτο με τη μυξα ολα τα λεφτα..

εγω δουλεια..κ πωι νυχτα..η πρωτη μου νυχτα μετα απο 2 χρονια..

κ μαλλον δε θα καοιμηθω ενδιαμεσα..να δω αν αντεξω βασικα..

η μαρθα καλα..μυξες αλλα οκ!

δευ εχω ραντεβου με παιδιατρο για το μμρ..λεω να μη το κανω τωρα..να το κανω αργοτερα!

κολοκυθα σκετη εδωσα στην αρετη κ δεν την εφαγε το σκασ,ενο!

σαλια πολλα η αρετη..ανυσηζη τις νυχτες κ γκρινια το πρωι!

α ρε λευτερη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ρε Λευτέρη τι θα απολαύσεις στη πρώτη βάρδια της Γεωργίας!!Ηρωας ήρωας....

 

Εγώ μόνο όταν κάνουν πυρετό δε τις στέλνω παιδικό.Η μια μου έχει όλο μύξες από όλο το χρόνο ζήτημα να μην έχει 3 μήνες το καλοκαίρι μύξα.Είναι αυτή που ψάχναμε με το υγρό στο αυτί και τα κρεατάκια.Οπότε για μια μύξα δεν γίνεται να μη τη στέλνω όλο το χρόνο.Η αδερφή της που είναι συνέχεια μαζί φτου φτου δε κολλάει ούτε εμείς.Πιστεύω είναι θέμα κατασκευής των ρινικών εμάς που συσσωρεύεται η μύξα και στο παραμικρό κρύωμα δεν αερίζεται καλά το σύστημα και μπουκώνει. Εκει έχω καταλήξει με το φτωχό μου μυαλό.Αλλά ο παιδίατρος λέει όχι ακόμα επέμβαση ας φτάσουμε στα 4 ετη και βλέπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και συνεχιζω τα λεγομενα τις Μαρντιο...

Α ρε Λευτερη.... ηρωας!!!!!

φτου σκορδα σου!

 

ρε Σωσω μιζα και απο τους καινουριους νεκροθαλαμους;;;;

γιατι δε νομιζω να παραγγιλαν καινουριο με μια μονο θεση....

εκτος και αν ολοι εκει ειναι αιωνοβιοι!!!

 

Νανα!!!!!

αντε κανε λογαριασμο να μαθουμε κανενα νεο και απο την Κυπρον!

 

Χαρα!!!!

τζουρνεψε λιγο ιντερνετ απο το γειτονα να μαθουμε και τα δικα σου...

οπου να'ναι λογικα θα γεννας με το καλο...

 

Μαρακι ελπιζω ο σεισμος να μη σας επιρρεασε... πολυ....

 

Χρυσουλα... το καλοκαιρι που θα εισαι πιο χαλαρη θα μαθουμε νεα σου;;;

 

φιλια σε ολες απανταχου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaλημερα...σχολασα απο νυχτα..τελικα χθες κοιμηθηκα 40 λεπτα πριν παω δουλεια..πηγα δουλεια 11-7 κ τωρα ειμαι σπιτι κ περιμενω τη μαρθα να ξυπνησει να την παω στο σχολειο και να πεσω να ξεραθω για κανενα 3ωρο ελπιζω!

 

ξεσυνηθισα τα νυχτερινα!

τεσπα..

ολα θα γινουν..

ναι ρε μαντρ..καλυτερα οχι πριν τα 43..εκτοςε κ α ν ειναι τρελα επειγον

μαρεκρ εκανες τη μαργαρινη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τελικά δεν την έκανε καθόλου ο άντρας μου κ ούτε το ζήτησαν οι γιατροί. Φαντάζομαι πως για να μην το ζήτησαν οι δυο γιατροί, ακόμη κ αυτή η εξέταση αρκεί, αλλά δες τι θα σου πει κ ο γιατρός σου. Εγώ τώρα μόλις είδα ποια έκανα, στην βάζω φωτό. 
    • Εγώ το έκλεισα ηλεκτρονικά ! Θα το κάνω όμως για σιγουρια ! Για να μη τρέχω τελευταία στιγμή!
    • Κορίτσια μου αγαπημένα!!!!!❤️❤️❤️ Κάναμε χτες τη χοριακή και ακόμα δεν πιστεύω ότι τα καταφέραμε!!!! 💪Πετάμε στα σύννεφα ακόμα, νομίζω ότι ζω ένα όνειρο!!! Θα κάνουμε αύριο επαναληπτική, νιώθω όμως μέσα μου ότι όλα θα πάνε καλά από εδώ και πέρα🙏!!! Εύχομαι σε όλες τις φίλες που προσπαθούν ή περιμένουν το αποτέλεσμα να πάρουν τη χαρά αυτή! Έχουμε περάσει όλες τόσο πολύ δύσκολα, που μας αξίζει επιτέλους να χαρούμε κι εμείς!!🌈👶 Έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας, αλλά με κάποιον τρόπο νιώθω ότι το πιο δύσκολο για μένα πέρασε κορίτσια μου. Σας στέλνω όλη μου την αγάπη❤️🌷 και σας ευχαριστώ για όλα όσα έχουμε πει όλους αυτούς τους μήνες🥰
    • Απαπαπα βρε κορίτσι μου τι περιπέτεια πέρασες λογικό να σε πιάσει άγχος ευτυχώς πήγαν όλα καλά και έκαναν λαθος οι γιατροί  να περάσεις με ηρεμία τις γιορτές και όμορφα 😊
    • Καλημέρα σε όλες.. Χρόνια πολλά και καλό Πάσχα να έχουμε..με το καλό να ερθουν τα μωρακια μας! εγω είχα περιπέτειες χθες πάλι... πήγα στο νοσοκομείο γιατι είχα πόνο απο την Πέμπτη απο την αριστερή πλευρά απο το κεφάλι μεχρι τα πλευρά και φοβηθηκα μήπως είναι κάτι... πάω και μου λένε μολις μ κάνανε υπέρηχο στους πνεύμονες οτι έχω θρόμβο στην αρτηρία του αριστερού πνεύμονα..και κινδυνεύει η ζωη μου..ΣΟΚ😱 μου κανανε εισαγωγή για να μ κανουν αντιπηκτικες σε μεγάλες δόσεις..εν τέλει μου είπαν αν θελω να κάνω αξονική( που ειναι λίγο βλαβερό για το μωρό) για να είμαστε σίγουροι τι είναι και σε τι ποσότητα πρέπει να γίνουν οι αντιπηκτικες.την καναμε...και εδιξε οτι δεν υπάρχει κανένας θρόμβος..και μ ειπαν οτι ίσως είναι καποια αρχόμενη λοίμωξη...ΜΕ ΠΕΘΑΝΑΝ..στην κυριολεξία...μ ειχαν συνέχεια με οξυγόνο...μ έλεγαν οτι και να γίνει προτεραιότητα μας είσαι εσύ...θα κανουμε τα αδύνατα δυνατά... εγώ εκεί κλάμα και κακό...ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ,ΟΛΑ ΚΑΛΑ...   ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ...ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ...❤️❤️❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...