Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

Αχ Μαρντιο μου απο πού να αρχισω να σου απανταω...Ενεσεις και οχι χαπι μου εδωσε γιατι με το χαπι περναει μεσω του πλακουντα το φαρμακο στο παιδι και δημιουργουνται τερατογεννεσεις.Ειπα κι εγω,παιρνω 16 χαπια τη μερα,δε γινοταν να μου δωσει χαπι αντι για ενεση;Αλλα μεσω της ενεσης δεν περναει το φαρμακο στο παιδι αλλα μονο σε μενα-δεν ξερω να σου εξηγησω πώς γινεται αυτο ομως.Θα του ξανακανω κουβεντα ομως μπας και κανουμε τις ρημαδες τις εξετασεις που του ελεγα απο την αρχη.

Όσο για τη δουλεια που λες...Αν βγει θετικη η χοριακη δε θα ξαναπαω γιατι ειμαι αεροσυνοδος,φαντασου τωρα προσγειωσεις,απογειωσεις,τακουνια,αναταραξεις και να περνας απο το μηχανημα που σε σκαναρει με ακτινες τουλαχιστον 4-5 φορες την εβδομαδα.Γι αυτο και στη δικη μας δουλεια οποια κοπελα ειναι εγκυος απαγορευετσι να πεταει μολις μαθει για την εγκυμοσυνη.Περναμε και απο επιτροπη του ικα για να πληρωνομαστε το 9μηνο.Τι να σου πω,δεν τα ξερω και καλα,αν με το καλο βγει θετικο θα μου πουν τι πρεπει να κανω.

Για τις ενεσεις τωρα...Μου ειπαν να τσιμπαω το δερμα με το δεικτη και τον αντιχειρα και εκει να κανω την ενεση.Μονο που δεν εχω πολυ δερμα να κανει πτυχωσεις και πιο πολυ ποναω που πιεζομαι με το χερι παρα απο τη βελονα.Ενταξει και το φαρμακο τσουζει,δε λεω.Κι εγω μετα πιεζω λιγο την περιοχη με βαμβακι και οινοπνευμα για να μη φουσκωσει.Μεχρι στιγμης 3 μερες που κανω μονη μου τις ενεσεις δεν εχω μελανιασει,ισα ισα οι αλλοι που ειναι και επαγγελματιες με μελανιασαν.Εχω ομως κι εγω ευαισθητο δερμα οποτε δεν φταινε τελειως κι εκεινοι.

Σαλοσπιρ παιρνω ενα την ημερα οπως και κορτιζονη,απο τη μερα της μεταφορας και μετα.

Για τις αντιπηκτικες θα του ξανακανω κουβεντα μετα το αποτελεσμα της Τριτης αν και νομιζω οτι επρεπε να κανω την εξεταση προτου παρω τοσα χαπια.Εδω στην Κρητη την κανει μονο ενα νοσοκομειο και αν θυμαμαι καλα θελει να κλεισεις ραντεβου μηνες πριν γιατι ερχονται απο ολο το νησι.Ισως γι αυτο μου ειπε να μην την κανω,οτι δεν προλαβαιναμε απο θεμα χρονου δηλαδη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα από την εμπνευση του φορουμ που λεει κ η Mardio ....Κατερινακι....χαιρομαι πολύ που βοηθησα να ξεκινήσεις παλι αυτό υο υπεροχο ταξιδι!Στελλινα μια χαρα τα πας με τις ενεσουλες...σιγα σιγα θα παρεις τον αερα και δε θα μελανιάζεις καθολου.Ενταξει μην αγχωνεσαι τοσο με την ακινησια αλλα δεν ειπαμε να πας και σουπερ μαρκετ που λεει το Μαρακι. Σε καταλαβαινω , σε νιωθω εχεις μια αποστολή να φερεις εις περας γι αυτό ....όλα καλα θα πανε θα δεις! Και θα εισαι η πιο ευτυχισμενη θεια του κοσμου. Agean εισαι αεροσυνοδος ? Λογικα θα εχεις ερθει απειρες φορες Ροδο.Σανταλοξυλο ηρεμησε κ ξεκουρασου το καλοκαιρακι ερχεται!!!!!!!!!!!!!!!!!! Capy να φερει γουρι κ σε σενα η φιλεναδα σου!!!!!!!!!!!! Λεβου να σας ζησει η νεοφωτιστη!!!!!!!!!!!!!!Πηγαμε στον γιατρο την Παρασκευη...όλα καλα ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ με τα μωράκια μας, αλλα το ζαχαρο 1 ωρα μετα την ληψη πηγε 150 και τωρα κομμενα μαχαιρι γλυκα (μονο κιντερ μικρη μπαρα ετρωγα) και περιορισμο στους υδατάνθρακες. Μαυρη πεινα σε φορμα με κρατανε τα μωράκια μου να μην παχυνω...ε ρε πεινες.......χαλαλι όμως!!!!!!!!!!!!!Κοριτσακι μου πως πας? ποσων εβδομάδων εισαι? Λαλουνακι , Μωρουλι και Φραουλιτσα πολλα φιλια !!!!!!!!!!!!!Καλη Κυριακη σε ολες!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα!!

 

santaloxilo ειδες που με τη συζητηση ολα λυνονται?χαιρομαι πολυ που τελικα καπου καταληξατε και θα δεις οτι ολα θα πανε καλα!

 

capy Πολυ χαρηκα για τη φιλη σου και αυτες οι ιστοριες με συγκινουν πολυ!με το καλο το βαφτηστηρι σας!τωρα θα παρεις και εσυ γουρι και θα εχεις και εσυ θετικη χοριακη! 

 

stellina και εγω εχω προβλημα με το αιμα μου και θα κανω και εγω ενεσεις μεχρι μετα που θα γεννησω!και εγω κανω τις ivor3500 και η κοιλια μου και μενα εχει μελανιασει!προσθαθησε να τις κανεις σε σημειο που οταν πας να τρυπησεις να μη σε ποναει!εδω γινονται μονο στο Βενιζελειο και πηγα σε απογευματινο ραντεβου και φυσικα πληρωσα!η ιστορια της αδελφης σου ειναι συγκλονιστικη!!και εμενα η αδελφη μου ηταν αεροσυνοδος και ο γαμπρος μου πιλοτος και η τελευταια εταιρια που δουλεψαν ειναι η olympic air αλλα τωρα ο γαμπρος μου ειναι στο DUBAI στην ΕΜΙRATES και η αδελφη μου ειναι μαζι του με τα διδυμακια τους!

 

κατερινακι τελικα πηρες την αποφαση και σου ευχομαι καλη αρχη!

 

ΜΙΚΑ μου σε διαιτα εισαι ε?τα μωρουλια σου σε θελουν πολυ φιτ μετα που θα γεννησεις!!υπομονη κοριτσακι μου!τωρα ειμαι στην 12η εβδομαδα και εχω αγωνια για την αυχενικη που θα κανω την τριτη! 

 

rosaki μου τι κανετε?τι κανει η μπουμπου σου?

 

daphne μου εσυ τα νεα σου?πως εισαι?

 

φιλακια σε ολα τα κοριτσια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο μένα....

Τι κάνετε κοριτσάκια μου? Ελπίζω να είστε όλες καλά και αισιόδοξες! Εγώ περιμένω (με σχετική αγωνία) να αδιαθετήσω αυτές τις μέρες για να ξεκινήσουμε διαδικασίες για το παγωτο-αδελφάκι...!!

Όσο για την βάφτιση ηρεμήσαμε τώρα λίγο, φύγανε και τα σόγια (ευτυχώς) και φτού ξελευτερία! Τελικά μπορεί να μην έχουμε βοήθεια απο κανένα αλλά μάλλον είναι καλύτερα έτσι! Κουράστηκα πολύ να τα φτιάξω όλα μόνη μου, μέχρι και ατομικά cheesecakes έφτιαξα για το γλυκό της βάφτισης και πάλι είχαμε ξινίλες και γκρίνιες!!!! Η πεθερά μου ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ρε παιδιά! Ευτυχώς δηλαδή που ο άντρας μου δεν είναι μαμάκιας και την βάζει στην θέση της γιατί θα είχαμε θέματα!

Τέλος πάντων...  όλα καλά και η μικρή μου Αλεξάνδρα είναι χαρούμενη και χοροπηδηχτούλα...χιχιχι,,,!

Άνοιξα κι ένα Blog με φωτό δικές μας και απο κάτι άλλα προσκλητήρια που έφτιαξα σαν δείγματα για τα διδιμάκια μιας κοπέλας, μπείτε να μου πείτε την γνώμη σας....  http://hipnstyle.blogspot.gr/ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αυτό το μυαλό μου!!!!!! Ξέχασα να σας ευχαριστήσω όλες για τις γλυκές ευχές σας! Όλες σύντομα να γίνετε μανούλες και να καμαρώσετε τα μπουμπουκάκια σας! Και στις ήδη μανουλίτσες να σας ζήσουν τα καμάρια σας!

Φιλάκια πολλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! Εδώ είμαι και σας διαβάζω ανελλιπώς! δεν έχω κάποιο νέο να γράψω, έχω την αυχενική σε μια βδομάδα και αν όλα πάνε καλά τότε θα χαλαρώσω και θα μου πω ότι είμαι έγκυος.. προς το παρόν έχω ακόμη άδεια, είμαι σπίτι, χαλαρώνω με άσχετα και ..περιμένω χωρίς να σκέφτομαι όσο μπορώ... όταν..παρεκτρέπομαι, σκέφτομαι το εξής που διάβασα κάπου και μου άρεσε : για 2 πράγματα δεν πρέπει να αγχώνεσαι: γι'αυτά που μπορείς να αλλάξεις και γι'αυτά που δεν μπορείς να αλλάξεις ;)

 

koritsaki mou καλά αποτελέσματα την Τρίτη! να πάνε όλα καλά!

st3llina είσαι άξια! τι να πω! μην αγχώνεσαι, χαλάρωσε και  όλα καλά θα πάνε... η ιστορία της αδερφής σου συγκλονιστική.. τι να πω.. τι έχετε περάσει οικογενειακώς μόνο εσείς το ξέρετε... πάμε για ευχάριστα όμως τώρα!

Φράουλα σε "νιώθω" καλύτερα.. άντε να ανεβαίνουμε σιγά σιγά... άσε το καλοκαιράκι να περάσει και ξεκίνα όταν νιώσεις έτοιμη.. θα συνεχίσεις στο ίδιο κέντρο ή δεν έχεις αποφασίσει ακόμη?

Mardio είσαι η μαμά του forum που μας δίνει κουράγιο! δεν ξέρω τι θα έκανα αν είχα κατεψυγμένα.. μην το σκέφτεσαι τόσο "θρησκευτικά" το θέμα.. σκέψου αν εσύ θέλεις και άλλα παιδάκια ή αν είσαι "καλυμμένη" με αυτά.. και εννοείται να συμφωνεί και ο σύζυγος!

labrinip να μπαίνεις να μας λές τα νέα σου πού και πού.. πέρασες τόσα και δίνεις θάρρος και κουράγιο σε όλες μας που προσπαθούμε ακόμη ότι όλα μπορούν να γίνουν..

santaloxilo μη μου πέφτεις! εμένα μου είχες δώσει την εντύπωση ότι είσαι η αισιόδοξη του forum! ακόμη  θυμάμαι τη γιαγιά σου και τη "μαγδάλω" και γελάω! όσο για το διδακτορικό εγώ θα σου έλεγα να το αρχίσεις και ότι γίνει.. εκτός και αν πιστέυεις ότι θα πιεστείς πολύ.. δουλεύεις συγχρόνως? αν όχι θα είναι καλή απασχόληση για να "ξεφεύγει" το μυαλό..

capy οι άντρες είναι ..βραδείας καύσης και θέλουν χρόνο.. είχε και το θέμα με την υγεία του ο σύζυγος πόσα να αντέξει... εγώ το έχω πει ότι είμαστε πιο δυνατές.. σκέψου πέρσι όταν μάθαμε τα χάλια αποτελέσματα της αυχενικής, αντί να κλαίω εγώ, εγώ παρηγορούσα το σύζυγο... άστα...

ΜΙΚΑ θα σε κάνουν στυλάκι τα μικρά! είναι ζόρικο το θέμα της διατροφής (εμένα μ'εχουν πιάσει φοβερές πείνες τελευταία!) αλλά τι να κάνεις! άντε λες λίγο είναι θα περάσει! υπομονή και περπάτημα αν επιτρέπει ο γιατρός!

levou μ'αρέσουν τα προσκλητήρια καρώ-μπλε καραβάκια! με το καλό η βάφτιση και με ένα 2ο μωράκι σύντομα!

morouli πώς πάει ο μικρός, κλωτσάει?? :) είδα πως πλέον έχει μείνει 2ψήφιος αριθμός ημερών μέχρι τη γένννα!!!

Άρτεμις & ...katerina... καλή επιτυχία στην επόμενη προσπαθεια!

prasini εσείς σε τι φάση είστε?

lallouna με το καλο να ακούσετε καρδούλα!

matildaki άντε να τελειώνετε με τις εξετάσεις να πάνε γι'αλλα!

agapaki όλα καλά?

Diaz εσείς πότε πάτε για τον επόμενο υπέροχο υπέρηχο??

 

Φιλιά σε όλα τα κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορες!!!Τι κανετε??

Εμεις εδω ολη μερα εξω στο συγκροτημα πρωι κ απογευμα δ μαζευετε ο μικρος!! Εμαθε κ ποδηλατο τωρα κ ποιος τον πιανει!!

Μωρουλι μου το καλος ειναι σχετικο..σε καποια ναι σε καποια οχι..

Στη προκειμενη περιπτωση της κοπελας την εκμεταλλευτηκαν κ οι 4.! Κ ειδικα οι δυο διαφημιζομενοι που τις εκαναν λαπαροσκοπηση κ υστεροσκοπηση αντιστοιχα..

Κ πριν απο αυτο παλι εχω ακουσει τα απιθανα για αυτους..

Τωρα σε μια κοπελα που της χαρισε θετικο κ παιδι εννοειτε θα ναι ο καλυτερος..

Εδω ομως επεσε θυμα μεγαλης εκμταλλευσης..δεν ηταν δυνατον να μη το δει κανεις.,δ ειναι απειροι γιατροι..κ ο τελευταιος να το δε αμεσως απο τις εξετασεις που οι αλλοι εκαναν..

Εγω προσωπικα τετοιους διαφημιζομενους δ τους εμπιστευομαι κ ουτε σκεφτηκα καν να παω..πες το ενστικτο..

Στελλινα μου αν ο μπαμπας σου εχει θεμα εχεις παρα πολλες πιθανοτητες να μη σου πω σιγουρα να χεις θρομβοφιλια..

Εμενα εχει ο παππουε μου..κ ολες ειμαστε προωρες κ εν ζωη επειδη ειμαδταν κοριτσια κ αντεχουμε..ενω στο 4ο το χασε η μαμα μου 6 μηνων κ ηταν αγορακι.

Εχει κ ο μπαμπας μου θεμα κ η αδερφη μου γεννησε την ανιψια μου προωρα. Κ ειναι εν ζωη παλι επειδη ειναι κοριτσι.

Μεχρι που ηρθε η σειρα μου κ λιγω εξωσωματικης ψαχτηκα εκανα εξετασεις κ τελικα εχω κ γω θρομβοφιλια..κ εκανα ηπαρινες μεχρι που σαραντησα.

Η αδερφη μου στο δευτερο εκανε εξετασεις κ εχει κ αυτη..κ εκανε ηπαρινες και γεννησε κανονικα 37 βδομαδων..μαλιστα η αιματολογος της ειπε πως την κορη σου απο τυχη την γεννησες.

Κ επισης για τη μαμα μου μου ειπε πως στανταρ εχει γι αυτο κ ειμαστε ολες προωρες.

Τοτε ομως δ τα γνωριζαν..φαντασου ουτε το 2005 πο γεννηθηκε η ανιψια μου δ κανανε εξετασεις θρομβοφιλιας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικακι μου κορμι θα κανεις ουτως η αλλως με τα διδυμα συν το Μαρακι απο το τρεξιμο χαχα τωρα απα σε προετοιμαζουν.! Χαλαλι τους ομως!!

Λεβο μου να σας ζησει η κουκλιτσα σας!!!

Εγκυουλες μας τι κανετε??

Στελλινακι συμφωνω με τη Μαρντιο..εισαι πολυ φιβισμενη κοπελα μου..δεν φευγουν τα μωρακια τοσο ευκολα!!! Δ θα αντεξεις ετσι 9 μηνες..ηρεμησε κ ολα θα ανε καλα..ισα ισα που τωρα μεταφερεις το αγχος σου..

Οσο για τους κοιλιακους σε 9 μηνες θα επανελθουν!!!Δαφνη μου καλα αποτελεσματα στην αυχενικη!!. Θα απολαυσεις τον πρωτο υπεροχο υπερηχο!!

Φωτεινη βρηκες φαρμακα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εχω πει του αντρα μου θα κανω μια διεγερση..αν πιασω με τη πρωτη αργοτερα θα κανω κ τα κατεψυγμενα αν εχω ακομη κ αν κανω διδυμα!!

Θα τους δωσω την ευκαιρια να ερθουν στη ζωη.

Μου λεει κ αν κ αυτα διδυμα.,του λεω θα γινουμε πολυτεκνοι χαχαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Kalhspera koritsa moy!!!!!!!!Ti kanete, pos eiste?  Katarxas tha hthela na eyxaristisw olla ta koritsia poy me katakapio tropo me vohthesan na vrw tha farmaka. DIAZAKI moy ekana ena yperixw paraskevi tha kanw ke ena avrio.Esy pos eisai?pote pate gia uperhxo?Lallouna moy glykia,eimai sto Mitwsh ston Arkoylh,ke eimai pollh eyxaristimaini asxeto poy den petyxa thn proth prospathia.                  Stellina moy sigkinithika polli me tin istoria soy,den exw logia!!!!!!!mpavw soy!!!Emai se deuterh prospatheia eksosomatikhs.Me melaniazmeni kilitsa kegw,den mpirazi omos,min agxonesai,xalara.....                                                                                                          Katerinaki moy,nai vrhka ta farmaka ,na nai kala ta koritsia.Kesy me to kalo na ksekinhste!!!!                                                                 Santaloxilo,Capy pos estai? sas exw stw mialw moy!Na anevoymai lygakh koritsia....nai?

Egw perimainw olipsia,o theos na valh to xeri toy!FILIA SE OLLEEEEEESSSS!!!!!!!!!

Egkuoules mas min ksexnatai na mas fisate ke na prosexete ton eauto sas!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από μενα!! St3llina κι εγώ στις προηγούμενες προσπάθειες έκανα ενέσεις ηπαρίνης και είχα ένα θεματάκι λόγω έλλειψης... λίπους! Χαχα. Απ'όσο ξέρω γα τις ενέσεις πρέπει να τις κάνεις με κυκλική φορά πάνω στην κοιλίτσα, σαν τους δείκτες του ρολογιού. Κι επίσης πολλές κοπέλες ακουμπάνε ένα παγάκι για λίγα δευτερόλεπτα πριν κάνουν την ένεση. Καλό είναι μετά να μην τρίβεις το σημείο γιατί έτσι μελανιάζει, αλλά απλά να το "ταμπονάρεις". Levou τρέλα τα προσκλητήρια! Και πολύ πρωτότυπα! Daphne λογικό να είσαι φοβισμένη. Σίγουρα θα ανακουφιστείς μόλις κάνεις την αυχενική. Μόνο τα καλύτερα φαντάζομαι για σενα. Δεν ξέρω αν θα περιμένω να περάσει το καλοκαίρι ή όχι για να προσπαθήσω πάλι. Είναι και η δουλειά στη μέση και πιστεύω πως μέσα στο καλοκαίρι θα είμαι πιο χαλαρή. Στο κέντρο που πηγαίνω έχω κάνει μόνο μία προσπάθεια, αυτή που δυστυχώς κατέληξε σε εξωμήτριο. Με ένα άλλο γυναικολόγο που το συζήτησα μου είπε οτι ήταν τυχαίο, οπότε δεν μπορώ να κατηγορήσω τον εξωσωματικό. Βέβαια πάντα είμαι ανοιχτή σε όλα.. MIKA το ζάχαρο σου δεν είναι τραγικό, αλλά καλύτερα να προσέχεις. Για τα γλυκά δεν το συζητώ, ούτε έξω από ζαχαροπλαστείο να μην περνάς. Απλά προσπάθησε να τρως μαύρο ψωμί αντί για άσπρο και περισσότερα λαχανικά. Μια χαρούλα είσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικακι ναι εχω ερθει παρα πολλες φορες Ροδο αλλα δυστυχως δεν προλαβαινουμε να κατεβουμε,με την αποβιβαση των επιβατων γινεται η επιβιβαση των επομενων και φευγουμε.Μονο το εδαφος στο αεροδρομιο εχω πατησει!Για το ζαχαρο που σου βρηκαν εκανες καμπυλη ζαχαρου;Κανουν ολες οι εγκυμονουσες;Σορρυ που μπορει να ρωταω χαζα αλλα εχω ακομη πολλα να μαθω...Μακαρι κοριτσι μου να πανε ολα καλα οχι μονο για μενα αλλα για ολες μας!!!Και μη σκας για τη διαιτα,θα γινεις κορμαρα μετα που θα σε τρεχουν τοσα μπεμπακιαααααα!!!!!!

Κοριτσακι μου το θεμα μου ειναι οτι εχω σφιχτη κοιλια γιατι ειμαι αρκετα γυμνασμενη και οπου και να κανω τις ενεσεις ποναω γιατι δεν εχω περισσεουμενο δερμα να τραβηξω.Ήξερες εσυ οτι εχεις θρομβοφιλια ή το ανακαλυψες με τις εξετασεις της εξωσωματικης;Νομιζω εξετασεις για θρομβοφιλια κανουν μονο στο Βενιζελειο,εσενα ποσο σου κοστισαν;Δικαιολογουνται απο τα ταμεια;Ωστε η αδερφη σου συναδελφος,ε;Δε σου λειπει που ειναι τοσο μακρυα;Καλα αποτελεσματα να εχεις με την αυχενικη,μαζι θα εχουμε τις αγωνιες μας!!!

Λεβου να σου ζησει η Αλεξανδρα σου,πολυ ωραιες οι δημιουργιες σου,εισαι η χρυσοχερα του φορουμ!Ευχομαι γρηγορα να ξεκινησετε με το καλο για το παγωτοαδερφακι!!!!

Δαφνη μου καλα αποτελεσματα και σε σενα για την αυχενικη σου,πώς τα περνας στο σπιτι,δε βαριεσαι;Πώς γεμιζεις τη μερα σου;Εγω εδω που ειμαι τοσο λιγες μερες και εχω ριζωσει.Πολυ ωραιο αυτο που διαβασες,το δανειζομαι με την αδεια σου παντα!Μακαρι να εχω ευχαριστα την Τριτη να σας πω...Οσο για την πεινα σε νιωθω!!!

Κατερινακι με προβληματισαν παρα πολυ οσα εγραψες!!!!Δεν ηξερα καν οτι τα κοριτσια ειναι πιο ανθεκτικα και επιβιωνουν σε σχεση με τα αγορια.Ουτε οτι γεννιουνται προωρα.Και οι 2 αδερφες μου εχουν απο 1 κοριτσακι η καθε μια,η τριτη δεν εχει κανει ακομη παιδακι.Θα το ξαναδω με το γιατρο το θεμα παντως αν και δεν ξερω με τοσα χαπια που παιρνω αν θα μπορεσω να κανω εξετασεις για θρομβοφιλια ή θελει ο οργανισμος να ειναι καθαρος απο χαπια για καποιο διαστημα.Σου ευχομαι αν το θελετε με τον αντρα σου να γινετε πολυτεκνοι,γιατι οχι;Εγω μεγαλωσα σε πολυτεκνη οικογενεια με 4 αδερφες-σωστος γυναικωνιτης!!!!Και σου λεω εκ πειρας οτι ειναι μεγαλη ευτυχια η μεγαλη οικογενεια και τα πολλα αδερφια!!!!!

Φωτεινη μου καλη σου επιτυχια στην προσπαθεια σου αυτη που ευχομαι να ειναι η τελευταια και τυχερη!!!!Πολυ χαρηκα που βρηκες τα φαρμακακια σου!Εχετε κατεψυγμενα ή θα κανεις διεγερση;Ποτε με το καλο η ωοληψια;

Φιλια σε ολες σας απο το βροχερο Ηρακλειο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?????????

ΛΕΒΟΥ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΣΟΥ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΤΕ ΟΠΩΣ ΠΟΘΕΙΤΕ!!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΜΠΕΜΠΕ!!!!!!!ΓΕΙΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ ΥΠΕΡΟΧΑ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!

ΣΤΕΛΛΙΝΑ ΜΟΥ ΗΡΕΜΗΣΕ ΒΡΕ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΤΗΝ ΞΑΠΛΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΝΕΣΟΥΛΕΣ ΑΛΟΥΜΙΝΟΝΕΡΟ ΕΒΑΖΑ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΕΝΕΣΗ ΕΙΧΕ ΜΕΛΑΝΙΑΣΗ!!!!!!!!!ΑΝΤΕ ΚΟΝΤΕΥΕΙΣ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΝΑΧΟΥΝ ΠΑΕΙ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!!!!

ΔΑΦΝΗ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΜΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΤΟ ΚΑΚΟ ΜΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ!ΚΟΝΤΕΥΟΥΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ!!!!!!

ΜΙΚΑ ΜΟΥ ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΑΠΟ ΓΛΥΚΑΚΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΔΥΟ ΜΩΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΩΡΑ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ ΘΑΤΑΧΕΙΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ!!!!!!!!!!!!ΠΕΡΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ!!!

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΣΟΥ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΠΟΛΥΤΕΚΝΟΙ ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΤΕ!!!!!!!ΟΣΟ ΓΙΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΝΑΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΕΥΑΙΣΘΗΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΜΑΣ ΦΙΛΗ ΕΧΑΣΕ 2 ΑΓΟΡΙΑ ΕΚΑΝΕ 1 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΞΑΝΑΕΧΑΣΕ ΕΝΑ ΑΓΟΡΙ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΤΟ 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΤΗΣ!!!

ΦΩΤΕΙΝΟΥΛΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΩΟΛΗΨΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑΧΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΑ ΝΕΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΕΝΑ!!!!ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!!!!!!!!!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΚΡΕΒΑΤΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΡΕΒΑΤΙ!!!!!!!!!!!!!ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ!!!!!!!!!!!!10 ΜΕΡΕΣ ΜΕΙΝΑΝΕ!!!!!!!!

ΚΑΠΥ ΚΑΙ ΣΑΝΤΑΛΟΧΥΛΟ ΜΑΣ ΤΗ ΚΑΝΕΤΕ???????

 

[smilie=love4.gif]  [smilie=love4.gif]  [smilie=love4.gif]  [smilie=love4.gif]  [smilie=love4.gif]  [smilie=love4.gif]  [smilie=love4.gif]  [smilie=love4.gif]  [smilie=love4.gif] 

ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΞΕΧΑΣΑ ΚΑΠΟΙΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!

μίλησα με την γιατρό ...

αύριο ξεκινάμε θεραπεία με rulid 

14 μέρες θεραπεία και μετά επανέλεγχος

τα φιλιά μου σε όλες!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια κι από μένα!! 

Στελλίνα εύχομαι για αύριο τη μεγαλύτερη χοριακή που έχεις φανταστεί! Μακάρι να πάνε όλα τέλεια! Για τις ενεσούλες μη ανησυχεις κι εμένα μου κάνουν μελανιές αν τις κάνω αποτομα και άγαρμπα. Σιγά σιγά τώρα τις κάνω και το βασικό είναι να μην με πονάει την ώρα που έρχεται σε επαφή η βελόνα με το δέρμα. Αν πονάει αλλάζω θέση. Όλα θα πάνε καλά! 

Άρτεμις με το καλό να ξεμπερδεύετε με το ουρεόπλασμα και μετά φουρ για μωράκι!

Φραουλίτσα κάνε την προσπάθειά σου όποτε νιώσεις έτοιμη! Κι εγώ συμφωνώ με το γιατρό σου ότι είναι τυχαίο γεγονός. Σίγουρα πάντως τώρα οι πιθανότητες να ξανασυμβεί είναι πολύ λιγότερες, οπότε μην το σκέφτεσαι! 

Φωτεινή μου πως πας; 

Πράσινη εσύ; 

Σανταλοξυλάκι μου είσαι καλύτερα; Θέλουμε το παλιό καλό Σανταλόξυλο! Τη χαρά της παρέας!

Κατερινάκι μου δεν τα ήξερα όλα αυτά που γράφεις! Πάντως τα κοριτσάκια είναι πιο ανθεκτικά από έμβρυα τελικά! Αχ τι τραβάμε!!!

Δάφνη μου αυτή την εβδομάδα έχεις την αυχενική; Να πάνε όλα τέλεια! Θα περιμένω νέα σου!

Κοριτσάκι μου κι εσύ λογικά έχεις αυχενική να κάνεις ε; πότε με το καλό;

Μίκα θυσία για τα διδυμάκια! Με το που γεννήσεις και με το τρέξιμο που έχεις να ρίξεις, μοντέλο θα μου είσαι!! Τα μωράκια να είναι καλά και εμείς αντέχουμε!

Λαλλούνα μου 9 και σήμερα!!

Κορίτσια κι εγώ περιμένω την άλλη εβδομάδα τον υπέρηχο για να ακούσουμε καρδούλα!!! έχω τρελή αγωνία! Να ρωτήσω και τις άλλες φρεσκοεγκυούλες... δουλειές κάνετε; Μαγείρεμα, πλύσιμο πιάτων ή ακόμα και λίγο σίδερο (τα βασικά); Πόσα να κάνει αυτός ο άντρας μου έχει τρελαθεί!!!

Φιλιά σε όλες!! Συγγνώμη αν ξέχασα κάποια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz εγώ μέχρι πριν να δω ροζ ;), μαγείρευα (οκ, δε σήκωνα τη χύτρα ή τα ταψιά, φώναζα το σύζυγο) αλλά αν δεν μαγείρευα κιόλας δεν μας έβλεπα πολύ καλά :) Πλύσιμο πιάτων είχε αναλάβει ο σύζυγος και το ..πλυντήριο (ακόμη και όταν είχαμε 2-3 πιάτα τα έβαζε στο πλυντήριο και όταν μαζεύονταν πολλά το βάζαμε).. σίδερο, μόνο τα απαραίτητα για το ντύσιμο του έκανα. Για καθάρισμα δεν το συζητώ, τπτ, σκούπες, σφουγγαρίστρες είναι βαριές δουλειές.. δεν λέω ότι αν τις κάνεις θα υπάρχει πρόβλημα, αλλά οταν έχουμε πασχίσει τόσο για κάτι, φυλαγόμαστε από το παραμικρό.. εξάλλο εσύ έχεις και το αντράκι σου να ασχολείσαι! πόσα άλλα να κάνεις! ας περάσει το 1ο τρίμηνο και μετά ξαναξεκινάμε σιγά σιγά τις δουλίτσες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου τι κανετε?απο χθες αλλα κυριως σημερα εχω ποναλακα χαμηλα!μλησα με το γιατρο μου και μου ειπε οτι πρεπει να ειναι απο τη δυσκοιλιοτητα!ελπιζω να μην ειναι τιποτα αλλο γιατι φοβαμαι το παραμικρο!αυριο εχω την αυχενκη!

 

daphne σε καταλαβαινω απολυτα !και εγω για αυριο εχω αγωνια!!!!!με το καλο και εσυ την αλλη εβδομαδα!!

 

στελλινα σου ευχομαι αυριο μια τεραστια χοριακη!θα περιμενουμε με αγωνια!!!!!!ενα μεγαλο φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

diazaki με το καλο να ακουσετε καρδουλα!!και οσο για τις δουλειες χαλαρα!ξερω οτι ειναι ειναι δυσκολο αλλα και εγω επειδη εχω περασει τοσα δεν κανω τιποτα!!!!!!!!!!

 

levou να σας ζησει η νεοφωτιστη!!αυτα που εχεις φτιαξει ειναι φοβερα ολα!γειας τα χερια σου!

 

φωτεινη καλη επιτυχια κοριτσακι μου!

 

φιλακια σε ολα τα κοριτσια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια εκανα ενα μπανακι μπας και χαλαρωσω λιγακι γιατι με τρωει η αγωνια.Θα μου πειτε δεν αλλαζει κατι και το ξερω αλλα...τι

να λεμε τωρα...τα εχετε περασει και ξερετε πώς ειναι...

Λαλουνακι μακαρι να εισαι γουρλου και για μενα αυριο.Θυμασαι τη μερα που περιμενες τη χοριακη σου και μιλουσαμε ενω η αδερφη μου ειχε ωοληψια;Για το αλουμινονερο εχω ακουσει κι εγω αλλα μαλλον θα ψαξω για μια κρεμσ φαρμακειου που μου ειπε μια φιλη απο το φορουμ.

Ντιαζακι με το καλο να ακουσετε την καρδουλα να σου φυγει και το αγχος!!!Οσο για τις δουλειες ακου τις παλιοτερες και κανε μονο τα βασικα.Προτεραιοτητα παντα εχει η υγεια σου και το σπορακι!!!!Μπραβο και στον αντρα σου που σε βοηθαει!!!Μακαρι να εχω καλα νεα να σας πω αυριο,οσο για τη χοριακη ας ειναι οσο θελει αρκει να ειναι θετικη!

Κοριτσακι μου εχεις απο τωρα δυσκοιλιοτητα;Ρωτα το γιατρο σου αν μπορεις να παρεις παραφινελαιο,ειναι λιγο αηδια η γευση αλλα κανει δουλεια,εμενα αυτο μου εδωσε και δεν εχω θεμα με την τουαλετα γιατι και η προγεστερονη που παιρνουμε προκαλει δυσκοιλιοτητα.Ολα καλα να πανε αυριο με την αυχενικη σου και θα περιμενουμε τα νεα σου!!!Οσο για μενα ειμαι αρκετα ολιγαρκης,και τεραστια να μην ειναι μου κανει,αρκει να ειναι θετικη.

Αρτεμις μου καλη αρχη με τη θεραπεια σου, αντε να ξεμπερδευεις με το παλιοουρεοπλασμα μια και καλη!!!!Και οποτε κρινει ο γιατρος σου ξαναπροσπαθειτε.

Τα φιλια μου σε ολες,σας ευχαριστουμε ολες πολυ πολυ για τις ευχες σας,οι μισες απο αυτες αν πιασουν θα ειμαι πολυ ευτυχισμενη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia se kalhteri pareoyla tou kozmoy! kalh sas eydomada!

Pos eiste shmera?

Koritsares moy,sas eyxaristw apo tin kardia gia tis euxes sas,moy dinete koyraio ke dunamh se auto to agona!

Koritsaki mou pairneis kati gia duskoiilotita?Uparxoyn kati futikes stagones sto farmakio i toulaxiston domaskina.Perastika soy.

Daphne_b fenks poy m evales stin lista.Pos eistai?

Diazaki moy apolita katalavenw tin agonia soy,mia evdomada einai,poy tha pa,i tha perasei.

Artemis kalh epituxia sti therapia soy!

Stellina mou avrio megalh mera sou evxoume mia teraaaaaaaaaaaaaaastia xariaki !!!!!

Egw koritsia phga shmera gia uperhxo sto gunaikologo moy na moy metrhse wothilakia.Aresteri wothiki ixe 6 deksi mono 3,tempeles einai.....stevaxwrhthika....tha doymai ti tha pei tetarth o eksksomatikos moy stin Athina otan paw.Ke to endomhtrio lei oti einai lepto6.5.Avta.

Ta upolipa koritsa ti kanete?

polla fillia se OLEEEEES!!!!!!!

u

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!!! Στελιννα μου σου ευχομαι ολοψυχα αυριο μια θετικοτατη χοριακη με σταθερη ανοδικη πορεια!!!!

Αν κ ειμαι σιγουρη οτι θα ανταμειφθεις για αυτη την μεγαλειωδες πραξη σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...