Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

Santaloxilaki γλυκο...εχω περασει τετοιες φασεις να μη θελω να δψ ανθρωπο να μου φταινε ολοι και ολα ζευγαρια που παντρευτηκαν χθες να μου ανακοινωνουν την εγκυμοσυνη τους και μαλιστα πως σκοραραν με τη πρωτη και γω να μαι εκει κλαμμενη στο πατωμα της τουαλετας με το 50στο τεστ εγκυμοσυνης αρνητικο.

Και....δες που ειμαι τωρα...στην απεναντι οχθη το περασα το ποταμι...ηρθαν συγκινησεις δυνατοτερες και ο πονος εγινε χαρα.

Αξιζει να το παλεψεις δε ςου λεω να μη χαλιεσαι και να κλαψεις και να ξεσπασεις λογικο ειναι ανθρωπος εισαι...και μη ξανακουσω να τον παρατησω να βρει αλλη να κανει παιδια...γιατι αν εχεις εναν ανθρωπο που νομιζεις ειναι μαζι σου για τα ευκολα και οχι για τις δυσκολιες καλυτερα παρατα τον γι αυτο το λογο.

Οσο για το διδακτορικο κρινεις αν μπορει να συνδυαστει με ενα μωρο.το ξεκινας και το πολυ πολυ να μη προχωρησει ουτε η πρωτη εισαι ουτε η τελευταια.

Εγω εκανα μετα που τελειωσα το Πανεπιστημιο 7 χρονια αιτησεις στο Ανοικτο για μεταπτυχιακο.

Σε πληροφορω εμαθα οτι κληρωθηκα την ιδια μερα που εμαθα οτι πετυχε η εξωσωματικη.

Η πρωτη αντιδραση ηταν δε θα το κανω δε πειραζει.

Ειπα ομως θα μου δωσω μια ευκαιρια γιατι το θελα πολυ.Ειχα το βιβλιο στο χερι και τα ρηλαξακια στα ποδια και διαβαζα.και στα 2 χρονια πηρα και το masteraki.

Αμα θελει ο ανθρωπος ολα τα μπορει...

Αντε αυριο σε θελουμε με ανεβασμενη διαθεση...μια μερα να πεσεις δικαιουσαι παραπανω δε σου επιτρεπουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Santaloxilaki μου ,τι διαβάζω κοριτσι μου?θα σε μαλωσω!

Σε καταλαβαίνουμε όλες απόλυτα, κ εμένα όλες οι γυρω μου μένουν έγκυες έτσι απλά με την πρώτη προσπάθεια κ παντού μπροστά μου βλέπω έγκυες κ μωρά κ αναστεναζω,κ με πνιγει ο πόνος...αλλα από την άλλη μένουν έγκυες κ φίλες,ξαδερφες,κουμπαρες οι οποίες το είχανε ξεγραψει,είναι άνω των 40 κ προσπαθούσανε πολλααααα χρόνια κ αυτό μου δίνει κουράγιο...

το 12 παραμονή πρωτοχρονιάς απολύθηκα από την δουλεια μου ενώ είχα απορρηψει 1 πολύ καλή ευκαιρία για δουλεια 2 μήνες νωρίτερα...κατοπιν αρχισα να ψάχνω για δουλεια παντού για κάποιους μήνες....αφου δεν βρήκα τπτ αποφασίσαμε να δοκιμάσουμε την υποβοηθούμενη αναπαραγωγή..κ πάνω στις προσπάθειες κ στις απογοητεύσεις ήρθανε από το πουθενά οι καλύτερες ευκαιριες για δουλεια...φυσικα αναγκάστηκα να απορρηψω κ τις 3 γιατί είχα άλλες προτεραιότητες...(δεν ήθελα μολις ξεκινήσω την δουλεια να μεινω έγκυος κ να τους παρατήσω)

Όλα αυτά στα γράφω για να σου πω πως σε καταλαβαίνω,σε ακουω κ σε νιώθω!!!!!!κ φαντάζομαι δεν είμαι η μόνη!

κ τώρα για χάρη του άντρα μου αναγκάζομαι να κανω πίσω στο όνειρο μου κ απογοητεύομαι,νιώθω μόνη...

Αλλά θα κανω υπομονή,θα περιμένω να νιώσει κ αυτος έτοιμος κ μαζί θα ξεπεράσουμε τα προβλήματα μας...

καταλαβαινω πως για σας είναι πιο δύσκολο τώρα που είστε μακριά αλλα κάνε υπομονή...κ η μετάθεση θα έρθει,κ το σπίτι σας θα φτιάξετε κ θα κάνετε κ παιδάκια!!!!

Εσύ το μόνο που μπορείς να κάνεις κ περνάει απ' το χέρι σου είναι να προσπαθήσεις να φτιάξεις την διάθεση σου,να περνάς ομορφα την κάθε μέρα σου κ θα δεις που ο καιρός θα περάσει πιο γρήγορα κ όλα θα γίνουν πιο ευχάριστα!

σε καταλαβαίνω απόλυτα κ στα γράφω για να τα διαβάσω κ εγω...

Προσπαθω κ εγώ να ανέβω κ με βοηθάνε οι φίλοι μου.καποιοι ήρθανε σημερα απ' το σπίτι κ τα λέγαμε για τις διακοπές του καλοκαιριού κ την μεγαλη εκπληξη μου την έκανε η παιδική μου φίλη η οποία ήρθε σημερα το βράδυ απο την Κωνσταντινούπολη να με δει κ φεύγει αύριο!πολύ χάρηκα γι αυτό εννοείται αλλα μολις τώρα πριν την καληνυχτησω παλι ένιωσα αυτό το κενό μέσα μου κ έτρεξα να σας γράψω!

Αλλά το προσπαθούμε santaloxilo μου!απο αύριο υποσχέθηκα στον εαυτό μου να κανω μικρά χαζά πράγματα που με ευχαριστουν!

Ελπίζω να είσαι καλύτερα το πρωί κ να ξέρεις ότι σε σκέφτομαι πολύ κ σου στέλνω όλη μου την αγάπη κ μια μςγαλη ζεστη αγκαλιά!

Καλημέρα σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενα συντομο γεια κι απο μενα..συγαρητηρια πολλα στις νεες εγκυουλες να χετε μια ομορφη εγκυμοσυνη. Σανταλοξυλο δεν ειναι η στιγμη αλλα ναι κι εμεις τη σπερματεγχυση 36 ωρες μετα την κάναμε. Το να πεις οχι σε ενα διδακτορικο δεν ειναι κακό αν όντως δεν έχεις το μυαλό σου σε αυτό.Υπαρχουν αλλα πραγματα στη ζωη σου τωρα..να το κανεις αν καποτε το θελησεις και αν εισαι ετοιμη ευκαιριες θα χεις.

Η φάση των προσπαθειών για ένα παιδι δυστυχως ειναι πολυ ψυχοφθορες για καθε γυναικα που θελει να γινει μανουλα και για τους συζηγους που αγχωνονται και υποφερουν αλλα δεν μπορουν να το εκφρασουν η να το μοιραστουν με τον ιδιο τροπο.Δεν υπαρχει καν ενα φορουμ για κεινους να γραψουν τι νιωθουν που δεν θα το εγραφαν δηλαδη γιατι δεν εκφραζονται ετσι..Δωστε χρονο θα ακουσετε πολλες εγκυμοσυνες και θα γεννηθουν πολλα μωρα στο μεταξυ και πολλοι θα σας ρωτησουν τι κανετε;δεν θελετε να κανετε παιδι αντε ντε!!ξεκινηστε..η πολλα ξερεις πως τα πιανω εγω τα παιδια  πσσσ με τη μια στον αερα…Η το επιασα με τη μια φορα..ναι μπορει να συμβει αλλα δεν σημαινει τιποτα ..ειναι ολα θεμα τυχης και στιγμης και ανθρωποι που δεν εχουν περασει αυτην την αγωνια του να θες κατι τοσο απλο και αυτο να μην ερχεται δεν το καταλαβαινουν και δεν το υποψιαζονται οταν λενε αυτα..(πολλοι λενε και ψεμματα αλλα ακομα δεν εχω καταλαβει το γιατι) μην τους θυμωνετε..δεν τους περναει απο το μυαλο αυτος ο πονος. Ειναι αδυνατον να βγαλεις το μυαλο απο κατι που το θες τοσο αλλα η αληθεια ειναι πως τελικα μονο τοτε ερχεται..οταν ειναι η στιγμη του και οταν χαλαρωσει κανεις λιγακι.

Κρατειστε ψυχραιμια συγκεντρωθειτε,,αγκαλιτσα με τον αντρουλη σας..θυμαμαι πριν μεινω εγκυος την πρωτη φορα ειπα δεν θελω παιδι θελω μονο να ειμαι καλα με κεινον..δεν αντεχα αλλο την ενταση..και εκει ηρθε..το παρακαλεσα αν μας βλεπει να μην αργησει αλλο.Δεν αντεχα να βλεπω αλλες κοιλιες δεν αντεχα αλλη μια ανακοινωση εγκυμοσυνης..και επειτα γεννουσαν κιολας κι εγω ακομη περιμενα τον πελαργο.Οταν αρχισα να πιστευω οτι θα ερθει..εμεινε μεχρι κι η κουτση μαρια τωρα ειναι η σειρα μου κι αφου περασα ολα τα σταδια του πονου..(αν και ευχαριστω την παναγια ηταν συντομο σχετικα το δικο μας μαρτυριο)..ηρθε..και το δευτερο ηρθε μονο του..σαν μια μικρη εξιλεωση για ο,τι περασαμε.Πολλοι απο αυτους που επιασαν ετσι οπως ελεγαν στον αερα το πρωτο προσπαθουν εναγωνιως για το δευτερο και ζητανε να μιλησουμε για να μοιραστουν το αγχος τους οπως κι εγω τοτε..αυτη η εμεπιρια με βοηθησε να εκτιμησω..με βοηθησε να καταλαβω αλλες μανουλες και να μπορω να βοηθησω οταν και οσο μπορω. Ενα ειναι σιγουρο και μου το επαναλαμβανανε πολλες κοπελες εδω.Μανουλες θα γινουμε..και πιστεψτε με ειχα φτασει να μην το πιστευω πια.Υπομονη και δυναμη και πολληηηηηη πιστη αγαπη και χαμογελα..οχι αλλα δακρυα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Matildaki πολυ χαρηκα που βρηκατε δουλεια.μπραβο.

σανταλοξυλο μου αχ να ξερες πως σε νιώθω. Το χω περασει πολλες και το εχω εκφρασει φωναχτά ή οχι.αλλα οπως σου ειπαν κ τα κοριτσια ολα θα ερθουν απλα θελει την υπομονη για να τα περιμενπυμε.ας μας φωτισει ο θεουλης κ ολα να πανε καλα.

σας φιλω ολες πολυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου και καλό μήνα.

Αχ βρε σανταλοξυλάκι πως σε νιώθω να ξερες..... Είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό που περνάς και κυρίως γιατί το περνάς μόνη σου!

Όλες οι κοπέλες εδώ σίγουρα έχουμε να σου πούμε ιστορίες και παρόμοιες εμπειρίες όμως το πιο σημαντικό είναι ότι καταλαβαινόμαστε και είμαστε εδώ για να στηρίξουμε η μια την άλλη σε αυτό τον δύσκολο δρόμο. Όσο για τα πεθερικά δεν θα ανοίξω το στόμα μου (τα έχω και πολύ πρόσφατα απο την βάπτισή μας το Σάββατο και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι!), μακρυά και αγαπημένοι έχω να σου πω, μόνο προβλήματα δημιουργούν!!!!

Προσπάθησε να μιλήσεις με τον καλό σου, και να χαλαρώσεις, απο την μικρή μου εμπειρία συνήθως η ζωή μας κρύβει πολλές εκπλήξεις και αξίζει να κάνουμε υπομονή για να τις γευτούμε. ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΟΥΛΑ ΠΙΣΤΕΨΕ ΤΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα αγαπημενες μου!!!! Καλο Μηνα!!!!! Ολα θα γινουν!!!

Santaloxilo γλυκια μου θα σου πω ενα, υπαρχουν και χειροτερα, αληθεια σου λεω και πιστεψε το! Πεσε στο πατωμα αλλα ΣΗΚΩ παλι γιατι ΠΡΕΠΕΙ, ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ.

Μεσα σε αυτην την ζεστη παρεα που εχουμε υπαρχει μια ΦΙΛΗ πολυ αγαπημενη η οποια ειναι εξαφανισμενη μηνες τωρα, δεν την βλεπουμε εμεις αλλα εκεινη μας βλεπει και μας διαβαζει καθε μερα! Ειναι ενα κοριτσι γλυκο ζεστο με πολυ θεληση για να αποκτησει το παιδακι της με πολλες μα πολλες προσπαθειες, αλλα δυστυχως δεν τα εχει καταφερει ακομη, γιατι;

Γιατι ενας γιατρος απο αυτους τους εξωσωματικους που εχουμε η καθεμια μας γνωστος, τι εκανε; Της αφησε την μητρα της ας το χαρακτηρισω ετσι "μιση" που σημαινει το ενδομητριο να μην φτανει στο επιθυμητο κοκ. Αποτελεσμα; Δεν μπορει να κανει παιδακι! Προσπαθει να βρει παρενθετη μητερα χωρις να την εκμεταλευτουν και φυσικα μετις καλυτερες προυποθεσεις για εκεινη και για το παιδι που επροκειτο να γεννηθει! Πιστευω και πιστευει οτι υπαρχει καπου εκει μια ευκαιρια μια πιθανοτητα να τα καταφερει και το παλευει και δεν εγκαταλειπει! Εμεινε κλεισμενη σπιτι, σε ενα κρεβατι μερες δεν ηθελε τιποτα τιποτα. Σηκωθηκε ομως παλι και συνεχιζει τον αγωνα της!

Δεν ξερω αν καταλαβαινεις τι θελω να σου πω;

Εγω σημερα που στα λεω αυτα ειμαι εγκυος στο αγορακι μου το οποιο δυσκολευτηκα παρα πολυ να το καταφερω και τον γιατρο μου να μου λεει οτι δυστυχως δεν εχω ωαρια πλεον! Οτι παραγω απλα τα παραγω αλλα οχι για να κανω παιδι! Κουραστηκα να κανω ωωληψιες να μαζευω για 6 μηνες με το ζορι 3-4 και να μην προχωρουν και ξανα και ξανα και να εχω χοριακη αρνητικη και τελικα το να αποκτησω εγω παιδι ηταν να το αποκτησω μεσα απο τον αντρα μου και ενα ωαριο μιας αγνωστης! Ουτε να χωρισω σκεφτηκα ουτε να γλειφω αλλο τα πατωματα!!!!

Δεν ξερω αν ειναι σωστο αυτο που θα σου πω αλλα θα στο πω. Προχωρα σε εξωσωματικη και μην χανεις αλλο χρονο και ψυχολογια!!!!

Μανουλα θα γινεις!!!!! Αυτο ειναι το μονο σιγουρο.

Σε φιλω και σε σκεφτομαι!!!

Φιλια σε ολα τα κοριτσιαααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλημέρα και καλό μήνα!

Ήμουν ταξίδι με τον γιο μου στους δικούς μου και τώρα γυρίσαμε!

Περάσαμε τέλεια!!!

Πολλά πολλά συγχαρητήρια στα κοριτσάκια που τα κατάφεραν και καλά αποτελέσματα στις υπόλοιπες.

Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!!!

Σας φιλώ!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Υ.γ: να ενημερώσω πως αυτό τον μήνα δε θα κάνουμε προσπάθεια. θα κάνουμε την θεραπεία μας για το ουρεόπλασμα. θα προσπαθήσουμε τον Ιούνιο ... με ορμονούλες ελπίζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλο μηνα και απο μενα!!!

 

santaloxilo συμφωνω με αυτα που σου ειπαν ολα τα κοριτσια!!!ειναι ανθρωπινο καποιες φορες να λυγιζεις αλλα βρε κοριτσακι μου γιατι εισαι ετσι?σα να σου ειπαν οτι δεν προκειτε να κανεις παιδια,ενω ολοι οι γιατροι λενε το αντιθετο!σου ειχα πει οτι δεν ειμαι πολυ φαν στις σπερμ/σεις και οτι ειναι πολυ ψυχοφθορο ολο αυτο που γινεται.οχι οτι δεν υπαρχουν κοριτσια που τα εχουν καταφερει αλλα ειναι πιο δυσκολο!αν σε εχει παρει τοσο απο κατω μιλησε με τον αντρουλη σου και να προχωρησετε σε εξωσωματικη εφοσον δεν μπορεις να περιμενεις.εισαι μικρη και η ζωη ειναι μπροστα σου!με το μεταπτυχικο να το ξανασκεφτεις και να κανεις αυτο που πραγματικα θελεις!προσπαθησε να αφησεις για λιγο πισω οτι σε στεναχωρει και να κανεις πραγματακια απλα με ανθρωπους που αγαπας και σε κανουν να ξεχνιεσαι!εγω συνεχεια εβλεπα γυρο μου εγκυες και απο το οικογενειακο-φιλικο περιβαλλον και στη δουλεια και ειδικα μετα που εχασα το κοριτσακι μου και ηδη ειχε φουσκωσει η κοιλιτσα μου ηταν μαρτυριο αλλα παντα ελεγα απο μεσα μου οτι δεν ξερεις τι εχει περασει αυτη η κοπελα για να μεινει εγκυος!μια μεγαλη αγκαλια απο μενα και θα πανε ολα καλα!

 

κοριτσια μου για τα αλλα κοριτσια θα επανελθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερααα!!!!

Χθες μολις σας εγραψα ξαπλωμενη ακουσα την φίλη μου (αυτή που ηρθε από κων/πολη να με δει για 1 μέρα) από το διπλανό δωμάτιο να σηκώνεται για νερο κ σηκώθηκα κ εγώ...ημασταν όρθιες στην κουζίνα κ την βρηκα να ψάχνει για ψωμί η κριτσινια γτ ανακατευοτανε!μου ειπε πως έχει καθυστέρηση 4 μέρες...αυτο ήτανε!της λέω δεν φεύγεις από δω αν δεν κανείς ένα από τα τεστακια μου αύριο πρωί πρωί!έτσι κ έγινε!την ξύπνησα πρωί ενώ ο άντρας μου κοιμότανε .ειχαμε αμφιβολίες για τον αν θα έπρεπε να το κάνει στην Πόλη με τον άντρα της ή εδω αλλά τελικά αποφασίσαμε να κάνουμε 1 εδω έτσι ώστε αν χρειαστεί εξετάσεις,βιταμίνες κτλ να τα κάνει εδω ως τις 3 το μεσημέρι που επιστρέφει!

Της εδωσα ποτηράκι,το γέμισε κ βγήκε.μου λέει δεν μπορώ εγώ.καντο εσύ κ πες μου!το βουτάω κ με την μια κορίτσια 2 καραμπινατες γραμμές εμφανίστηκαν!!!!!!!!!!!!

Βγήκα κλαίγοντας από χαρά κ την αγκάλιασα κ κλαίγαμε κ γελούσαμε μαζί αγκαλιασμενες οταν της είπα θα γίνεις μανούλα!

Προσπαθούσαν 1.5 χρόνο κ συνέβη οταν πήγανε ταξίδι Ρωσία με την δουλεια του άντρα της!

Ποσο μα ποσο χάρηκα που επιτέλους 1 τέστ σ'αυτο το σπίτι βγήκε θετικό!!!

Την πήρα από το χέρι κ πήγαμε για χοριακη!την πήγα σε φαρμακείο για φιλισιν κ κάναμε βόλτα για ψώνια χαζογελωντας συνεχώς!δεν μπορούσαμε να το πιστέψουμε!πήραμε την μαμά της(είναι γιατρός)κ τρελάθηκε από την χαρά της!μόνο ο καημένος ο μπαμπάς θα το μάθει σε λιγες ώρες κ η αδερφη της!

Χοριακη 10130!!!!!!πολύ καλή δεν είναι?????

Την συνοδευσα στο αεροδρόμιο με τις ευχές μου κ σε λιγες ώρες ο άντρας της θα το μάθει κ αυτος!στις 15 έρχονται για όλο το καλοκαίρι Ελλάδα κ θα επισκευτει κ γυναικολόγο!

Έρχεται το βαφτηστηρι μου κοριτσιαααα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου!!!!

Καπυ μου πολυ χαρηκα για τη φιλη σου,αυτα τα απροσμενα και ευχαριστα ειναι τα καλυτερα!!!!Και το γεγονος οτι χαρηκες τοσο πολυ κι εσυ δειχνει ποσο πολυ την αγαπας.Και στα δικα σου κοριτσακι μου οποτε το αποφασισετε με τον αντρα σου!!!!

Ντιαζακι μου κι εγω το σκεφτηκα να παω μια ημερα νωριτερα για τη χοριακη αλλα και παλι θα λειπει απο τις 6 το πρωι η αδερφη οποτε παλι δε θα ειναι μαζι μου.Τελικα λεω να παω κανονικα την Τριτη το πρωι.

Κυριως ομως μπηκα για να γραψω στο Σανταλόξυλό μας που το εχει παρει απο κατω τοσο πολυ.Συμφωνω με ολα οσα σου γραφουν τα κοριτσια.Η μωρουλι εχει τεραστιο δικιο οταν σου γραφει οτι υπαρχουν πολυ χειροτερα απο τη δικη σου περιπτωση.Αν δεν κανω λαθος εσυ δε μας ειχες γραψει την ιστορια ενος φιλικου σου ζευγαριου που ο ενας απο τους 2 εχει καρκινο;Αυτα ειναι τα χειροτερα κοριτσι μου και οχι αυτο που ζεις εσυ,οσο και αν στα δικα σου ματια φαινεται βουνο.Σε καταλαβαινω,ανθρωπος εισαι και λυγιζεις,αλλα οπως ειπε και το κοριτσακι μου κανενας γιατρος δε σου απεκλεισε την πιθανοτητα να κανεις παιδι.Γιατι δε σκεφτεσαι το ενδεχομενο μιας εξωσωματικης;Μπορεις αφου ο αντρας σου λειπει για καιρο να καταψυξετε το σπερμα του.Ουτως ή αλλως δοκιμαστε το,δεν εχετε να χασετε τιποτα αφου οι σπερματεγχυσεις βλεπεις οτι δε λειτουργουν στην περιπτωση σας.Και κατι ακομα αν και δεν ξερω την ηλικια σου:Πώς θα σου φαινοταν αν στα 30 σου χρονια,στο ανθος της ηλικιας σου,εμπαινες να γεννησεις φυσιολογικα,γεννουσες φυσιολογικα και εβλεπες το παιδι σου και μετα επεφτες σε κωμα λογω ακατασχετης αιμορραγιας στη μητρα σου που ειχε τραυματιστει απο λαθος του γιατρου ή παρενεργειας των φαρμακων για τις συσπασεις;Πώς θα ενιωθες αν προκειμενου να σωθει η ζωη σου και να μην πεθανεις απο αιμορραγια επρεπε να σου αφαιρεσουν τη μητρα και αρα να μην μπορεσεις να κανεις παιδια;Πως θα ενιωθες αν σου ελεγαν οτι η τεραστια τομη στην κοιλια σου ειναι απο καισαρικη ενω στην πραγματικοτητα σε εκοψαν οπως οπως για να σου αφαιρεσουν τη μητρα και να μην πεθανεις απο αιμορραγια;Πώς θα ενιωθες αν θα μαθαινες ολη την αληθεια για το τι πραγματικα εγινε μετα που θα σαραντιζες αφηνοντας σε ολοι να πιστευεις μετα απο οδηγιες ψυχολογων οτι απλα σου εκαναν καισαρικη;Μεσα σε ολα αυτα προσθεσε και το κωμα που επεσε και την ανακοπη καρδιας που περασε και οτι ειδε το παιδι της μετα τις 15 ημερες στην εντατικη και το επιασε στα χερια της μετα απο 3 μηνες γιατι την ειχαν κατακρεουργησει απο κατω και δε μπορουσε να σηκωσει ουτε το βαρος ενος ποτηριου,πολυ περισσοτερο το παιδι της.Προσθεσε σε ολα αυτα τις 20 φιαλες αιμα που χρειαστηκε για να αναπληρωθει το αιμα που εχασε και τις ερωτησεις οσων ξερουν οτι ναι μεν κινδυνευσε να πεθανει στη γεννα αλλα δεν ξερουν οτι της αφαιρεσαν τη μητρα και τη ρωτανε ποτε θα κανει ενα ακομη παιδακι και εχεις την ιστορια της αδερφης μου που δε μπορει με κανενα τροπο να κανει παιδι.Και ακομη πιο τραγικη η ιστορια της κοπελας που αναφερεται το μωρουλι.Συγγνωμη για το κατεβατο αλλα πρεπει να ξερεις οτι υπαρχουν ιστοριες που ουτε καν φανταζεσαι πως εχουν περασει αλλες γυναικες.Γι αυτο γραφω συνεχεια να εχετε την υγεια σας.Οσο εχετε ολα τα αναπαραγωγικα σας οργανα στο σωμα σας παντα υπαρχει ελπιδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σανταλοξυλό μου όπως όλες μας εδώ μέσα έχουμε κλάψει, έχουμε πονέσει, έχουμε αγωνιστεί, έχουμε δυσκολευτεί να αποκτήσουμε παιδάκι (άλλες λιγότερο κι άλλες περισσότερο κι άλλες ακόμα παλεύουν). Όλες μας σε καταλαβαίνουμε και είμαστε εδώ να σε αγκαλιάσουμε και να σε στηρίξουμε! Σίγουρα το ότι λείπει ο αντρούλης σου μεγενθύνει το πρόβλημα, η μοναξιά είναι δύσκολο πράγμα και το μυαλό μας παίζει δύσκολα παιχνίδια όταν είμαστε μόνες! Τι να σου πω ότι εγώ στην αναμονή για τη χοριακή μου που έλειπε ο άντρας μου από το πρωί και γύρναγε το βράδυ λόγω δουλειάς είχα σαλτάρει μόνη μου στο σπίτι;;; Θα στο πω!!! 

Όσο για τα πεθερικά πάντως.... μάλλον είσαι από τις τυχερές!! Βρε μακριά κι αγαπημένοι!!! Καλύτερα έτσι! Φαντάσου να σε έπαιρναν κάθε μέρα τηλ και να σε ζάλιζαν! Γιαυτο σου λέω καλύτερα να μιλάτε μια φορά το δίμηνο... χιχιχιχι!!!

Για το διδακτορικό σου εγώ θα σου έλεγα να το ξανασκεφτείς! Κι αυτό στο λέω γιατί στην δική μας περίπτωση ο άντρας μου όταν έμαθε ότι έχει πρόβλημα αφού έπεσα στα πατώματα και δεν μιλιόταν σε άνθρωπο, πήρε την απόφαση και τον ίδιο μήνα ξεκίνησε διδακτορικό για να απασχολεί το μυαλό του και ειλικρινά τον έσωσε!! Βέβαια τώρα με το μικρούλη μας τρέχει και δεν φτάνει, αλλά με θέληση όπως λέει και η Μαρδιό όλα γίνονται και σε λίγο θα τελειώσει και το διδακτορικό του. Την υγειά μας να έχουμε, και συμφωνώ απόλυτα με στη Στελλίνα εδώ, και δόξα το Θεό όλα τα άλλα γίνονται!!!

Το βασικότερο όλων είναι ότι δεν έχετε κάποιο πρόβλημα ούτε εσύ ούτε ο αντρούλης σου! Οπότε μωράκι θα έρθει και γρήγορα αυτή η κοιλίτσα θα φουσκώσει και το σπιτάκι σας θα γεμίσει χαρά και φωνούλες!!! Αν δεν μπορείς να περιμένεις πήγαινε για εξωσωματική, ψυχοφθόρος διαδικασία κι αυτή αλλά κατά τη γνώμη μου πιο αποτελεσματική. Το βασικότερο είναι να διώξετε το άγχος. Αλλά σου λέω και πάλι με τη βοήθεια του Θεού και της επιστήμης ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ!!!  Εδώ έχουμε γίνει άλλες με πιο σοβαρά θέματα εσύ δεν θα γίνεις;;; Λίγο υπομονή!!! Και η Cuando μας έτρεξε σε γιατρούς, προσπάθησε, έκλαψε αλλά τώρα το 2ο νινάκι έκανε την έκπληξη και με το καλό θα γίνει 2η φορά μανούλα!! 

Και με το Μορούλι θα συμφωνήσω που δεν ξέρω αν μιλάει για την ίδια κοπέλα που σκέφτομαι κι εγώ, αλλά με όλα όσα της έχουν τύχει αγωνίζεται και το παλεύει και εύχομαι και το πιστεύω μέσα μου ότι θα τα καταφέρει!

Τώρα περνάς τη φάση σου, αλλά σήκω και κοίτα μπροστά! Τα καλύτερα έρχονται! Κι εγώ έβλεπα παλιά εγκυούλες κι έλεγα "Μα πως τα καταφέρνουν όλες, θα τα καταφέρω κάποτε κι εγώ;" Και τώρα πλέον σκέφτομαι "Ποιος ξέρει πόσο θα αγωνίστηκαν για να καταφέρουν να φουσκώσει η κοιλίτσα τους;"

Όλα θα πάνε καλά! Υπομονή μέχρι να έρθει ο αντρούλης σου! Αλλά όταν έρθει πριν πάτε για εξωσωματική κοίτα να τον χαρείς! Σίγουρα θα σου έχει λείψει οπότε χωρίς τεστ και 2ες σκέψεις απλά απόλαυσέ τον!!! Μπορεί το καλοκαιράκι να έρθει από μόνο του το σποράκι σας!!! Να έχεις πίστη και να είσαι αισιόδοξη!!

Είμαστε δίπλα σου σε ότι χρειαστείς!! Μια τεράστια αγκαλιά κι ένα δυνατό ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ από μένα και στο σποράκι μου!!! 

 

Capy πολύ χάρηκα για τη φίλη σου! Αισιόδοξο το μήνυμά σου και γουρλίδικο το σπίτι σου! Τώρα που έγινε το ποδαρικό στα θετικά τεστ μακάρι σύντομα να έρθει και η σειρά σου! Αλήθεια στον άντρα σου το είπες; Πως το σχολίασε; Ίσως να του άλλαξε λίγο τη διάθεση! 

 

Φιλιά πολλά σε όλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟΜΕΝΑ!!!!!!!!ΣΑΝΤΑΛΟΞΥΛΟ ΜΟΥ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ?ΗΡΕΜΗΣΕΣ ΚΑΘΟΛΟΥ?

ΚΑΠΥ ΜΟΥ ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΣΟΥ ΑΝΤΕ ΑΦΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΤΑ ++++ ΘΑΡΘΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΣΕΣΕΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ!!!!!!!ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΣΟΥ!!!!!

ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΟΜΩΣ!!!!!!!

ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΚΑΙ ΑΠΟΜΕΝΑ ΣΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καπυ μου πολυ χαρηκα με τη φιλη σου.αντε κ στα δικα μας! Σανταλοξυλο μου πως εισαι? Λιγο καλυτερα σημερα? Δεν ξερω αμα σε ενδιαφερει τη δεδομενη στιγμη αλλα ο γιατρος μου μου ειπε 36 ωρες για την ενεση που αναρωτιοσουν τις προαλλες.φιλια σε ολες τις κοριτσαρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γλυκούλες μου! Εγώ είμαι σε φάση αναδιοργάνωσης, αλλά διαβάζω ανελλιπώς τα νέα σας. Santaloxylo σε καταλαβαίνω απόλυτα και όσα γράφεις θα μπορούσα να τα είχα γράψει εγώ. Η δική μου διαδρομή προς τη μητρότητα διαρκεί 5 χρόνια και μόνο δάκρυα και απογοητεύσεις μπορώ να θυμάμαι. Πρέπει όμως να ξεκολλήσουμε από το παρελθόν και να κοιτάμε το σήμερα. Να κάνουμε πραγματάκια καθημερινά για μας, να βλέπουμε φίλους για να ξεχνιόμαστε, να κάνουμε σήμερα όσα θα μας καθιστούν πιο έτοιμες για να γίνουμε μανούλες. Όσο για το μεταπτυχιακό είναι καθαρά δικό σου θέμα. Ίσως έχεις κουραστεί από τα διαβάσματα τόσα χρόνια και δεν θες να το κάνεις. Αν όμως το θες πραγματικά, διαχώρισε το από το θέμα του παιδιού. Κι εγώ σκέφτομαι να ξεκινήσω κάποιο μεταπτυχιακό γιατί θέλω να κάνω κάτι για μενα και γιατί κανείς δεν μου εγγυάται πως αν δεν το κάνω, θα κάνω παιδί. Αυτό θα έρθει όταν θα έχω ηρεμήσει και θα τα έχω βρει με τον εαυτό μου. Γι'αυτό και δεν νιώθω ακόμα έτοιμη να κάνω κάποια προσπάθεια. morouli η φίλη σου είναι αξιοθαύμαστη όχι μόνο γιατί δεν τα παρατάει, αλλά γιατί μέσα σε όλο αυτό που περνάει δίνει κουράγιο και σε άλλες κοπέλες γύρω της και τις ενθαρρύνει να μην το βάλουν κάτω. Για μενα είναι ήδη μανούλα! St3llina η γέννα της αδερφής σου θα μπορούσε να είναι σενάριο ταινίας! Ούτε καν μπορώ να φανταστώ τι περάσατε. Κρίμα που δεν θα είστε μαζί τη μέρα της χοριακής, αλλά πιστεύω πως ήδη νιώθει οτι είσαι έγκυος! Capy τι γλυκιά η ιστορία της φίλης σου! Αφού έγινε η αρχή σίγουρα θα υπάρξουν κι άλλα θετικά τεστ στο σπίτι σας! Levou την βαφτίσατε την μικρούλα; Να σας ζήσει! Πότε λες να ξεκινήσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια...Καταρχας δεν ξερω πως να σας ευχαριστησω..διαβασα ολα οσα μου γραψατε κι εδω και σε μηνυματα προσωπικα και σας ευχαριστω απο καρδιας..δεν εχω συνελθει τελειως αλλα προσπαθω να ακολουθησω τις συμβουλες σας και να βγαινω οσο μπορω...Νομιζω ηταν πολλα μαζεμενα..μια ατελης ψυχικη κουραση και το βασικοτερο να μην εχεις απο που να πιαστεις..Καταρχας προκειμενου να κλεινουν ενα ενα τα μικρα κεφαλαια(γιατι με τον καλο μου ειναι το μεγαλυτερο)πηγα χτες παλι στο πανεπιστημιο και εξηγησα πολυ ειλικρινα στον καθηγητη μου πως εχει το θεμα..και ωωω τι εκπληξη κανουν κι αυτοι προσπαθεις 5 χρονια τωρα οποτε μου λεει δεν χρειαζεται να πεις τιποτα περε το χρονο σου και θα μιλησουμε παλι ..οποτε παει αυτο(σημειωνω οτι στα τοσα χρονια που τον ξερω και τωρα στη διπλωματικη που η σχεση μας εχει γινει πιο στενη ποτε δεν ηταν τοσο ανθρωπινος...εκεινος ειναι 43 κι η γυναικα του πια 48 αλλα δεν το βαζει κατι και μαγκια της φυσικα..η αδερφη της εκανε 3δθμα στα 51!!!!!!!στην τελευταια υστατη προσπαθεια της..οταν το ακουσα εμεινα..μου λεει εχεις αλλα 20 χρονια...ε τι στο καλο δεν θα τα καταφερω;;;;κεφαλαιο σπιτι..ζητησα απο τον καλο μου να σταματησουμε τα παντα...ητουλαχιστον να μη συμμετεχω εγω(αδυνατον το δευτερο σας εχω ξαναγραψει οτι ολα περνανε απο μενα...)οποτε παμε στο πρωτο σεναριο...κεφαλαιο μεταξυ μας..αφου πηγα χτες και τα εσκασα χοντρα σε μια προσπαθεια ανεβασματος ηθικου(νυχια-τυφλα να χει η LADY GAGA- μαλλι _τυφλα να χει η Σολωμου- και μια φουστα που τη χαλβαδιαζα καιρο ...πηρα τον γιατρο μου τηλεφωνο..(τον παλιο γιατρο μου_του ειπα για την απογοητευση μου κτλ και για μια γνωμη ειδικου που θελω να παρω ...του εστειλα με μειλ ολες τις εξετασεις και μεχρι την Τριτη θα εχω απαντησεις απο την ομαδα εξωσωματικης στο ΡΕΑ...(ΚΑΠΟΙΑ ΕΙΧΕ ΡΩΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ρεα ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΧΩ ΑΠΑΝΥΤΗΣΕΙς ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ)τελος πηρα τον καλο μου...δυστυχως ηχο ειχα εικονα δεν ειχα μιας και το Skype δεν πιανει στη δουλεια του(σαν τα ποντικια μεσα σε μια γουβα δουλευουν )..οποτε μιλουσαμε μεσω τηλεφωνου ωρεςςςςςςςςς...του ειπα ακριβως ποιο ειναι το μεταξυ μας προβλημα..τι με ενοχλει ..ολα ομως...χειμαρος κανονικος..ποσα μαζεψα μεσα μου τοσον καιρο και δεν μιλαω πως νιωθω τι βλεπω μπροστα μας να ερχεται και τα λοιπα..μιλησαμε παρα πολυ και μου ειπε πως τον Ιουνη που θα ρθει θα τελειωσει πια το θεμα με το παιδι ως κεφαλαιο συζητησης και θα περασουμε στο κεφαλαιο πραξη...θα αρχισουμε να ψαχνουμε για την εξωσωματικη ανεξαρτητα απο τι λενε οι γιατροι..στην τελικη θα την κανουμε χωρις φαρμακα αφου εχουμε χρονο αν χρειαστεις ενα ενα αυγουλακι..ενιωσα παρα πολυ αφενως γιατι βγηκαν ολα στο φως και αφετερου γιατι ανεξαρτητα απο το τι θα γινει πρωτη φορα πηρε την πρωτοβουλια στο θεμα και ειπα παμε να το παλεψουμε μαζι και παω πρωτος εγω(μονιμως οπως ολες φανταζομαι τον εσερνα εγω)δεν εχω συνελθει τελειως...παλι ολα ανοιχτα ειναι αλλα τουλαχιστον σε μια σειρα και οχι στο χαος...αυτα απο μενα σας ευχαριστω απο καρδιας...ααα capy τελεια τα νεα της φιλης σου..ειμαι σιγουρη πως θα ναι γουρι για σενα...τιποτα δεν γινεται τυχαια..ισως καποιος απο ψηλα σου στελνει ενα μηνυμα μετα την κατεγιδα που περασες πως οπου να ναι θα ερθει το δικο σου ουρανιο τοξο....επισης γαστρεντερολογο σου βρηκα σε ενα στρατιωτικο νοσοκομειο εδω μεσω μιας συναδελφου...αν για καποιο λογοερθεις Αθηνα η θελετε μια δευτερη γνωμη απλα πες μου...(ισως να στειλουμε τις εξετασεις του καλου σου..(κι ας μη το ξερει)χαχαχμε μειλ...θα μιλησουμε για αυτο..

ειλικρινα και παλι σας ευχαριστω...φευγω παω πλανηταριο...ειπατε να κανω οτι με ευχαριστει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου τι κανετε??

Σανταλοξυλο μου..εγω ρωτησα για το Ρεα..ο εξωσωματικος που εμεινα εγκυος στον Αλεξανδρο ειναι εκει.διευθυντης στη μοναδα τπυ Ρεα.Τζεφερακος λεγεται.

Συμφωνω με οσα σου ειπαν τα κοριτσια..επισης θα σου πω οτι κ γω αποφασισα παω για εξωσωματικη..οκ ειχα το εξωμητριο προσπαθησα ενα ακομη χρονο με τη μια σαλπιγγα ορμονες προγραμματισμενες επαφες τπτ κ ειπα ΤΕΛΟΣ!!

Εξωσωματικη χιλιες φορες κ με φαρμακα!! Δ θα καθομουν ενα ενα να περιμενω παλι..κ Ενα χρονο ακομη μετα τα ειχαμε καταφερει!!

Κ τελικα δικαιωθηκα..γιατι στους 10 μηνες που γεννησα εμεινα εγκυο φυσιολογικ; κ ηταν παλι εξωμητριο..κ αφαιρεθηκε κ η δευτερη σαλπιγγα..για ;φανταστειτε να το ειχα πριν το μωρο?θα χα λαλησει..

Κ αυτος ηταν κ ο λογος που το περασα κ πιο ανωδυνα να το πω..αν κ νιωθω τυψεις οταν το λεω..γιατι κ αυτο ηταν μια ζωουλα..ομως ετσι ειναι..ενω το πρωτο ακομη με ποναει..ακομη εχω στα αυτια μου τον ηχο της καρδουλας που χτυπουσε κ ηταν εκτος μητρας..

Γι αυτο κ γω λεω εξωσωματικη καλυτερα!!

Ειμαι κατα της σπερματεγχυσης..θεωρω ψυχοφθορο πολυ χωρις αποτελεσμα..

Ελαχιστες τα χουν καταφερει..τοσα χρονια στα φορουμ πολυ ελαχθστα θετικα..νομιζω στο μαμμυ θα ναι μονο η Αρτεμις απο οσο θυμαμαι..

Στελλινα μου κ γω θα σου ελεγα να οατε τη Δευτερα..δεν αλλαζει κατι..στις ποσες μερες θα εισαι ? Εγω στις 12 εκανα χοριακη με εμβρυα 3 ημερων.

Για την ιστορια της αδερφουλας σου τι να πω?? Ηρωας!! Κ θα ανταμοιφθει!!!!!!

Capy μου συγχαρητηριαα για την φιλη σου!! Μονο καλη καλε?? Τελειαα η χοριακη της για 4 ,μερες μονο καθυστερηση..μηπως ειχε παραπανω? Η εχει διδυμα? Οπως κ να χει τελεια!!!

Ο αντρας σου τι ειπε??

Μπραβο σας που μιλησατε!!θα βρειτε την ακρη κ ολα θα γινουν.

Εγω να σας πω ηθελα περυσι να χα κανει τη προσπαθεια για δευτερο..ο αντρας μου μου λεγε πως κλπ για το οικονομικο..του λεω οκ τελος δεν κανω..κ δ του ξανα ανεφερα τπτ.. πλεον εθχα στο μυαλο μου οτι δ θα κανω.κ δεν το ξανασυζητησα ποτε!!Γι αυτο κ εξαφανιστηκα απο ολα οσα αφορουσαν το θεμα αυτο.

Κ οταν του ειπαα για τη Μικα προσφατα..μου ειπε..τι θα κανουμε με αυτο το θεμα? Ποτε θες? Λεω τι εννοεις? Δ ειπαμε τελος? Κ τελικα καταληξαμε μετα το καλοκαιρι για να το χαρει το αγορακι μας καλυτερα.

Γενικα εγω αποφασιζα με τη δικη του συγκαταθεση μεν αλλα οχι το ιδιο σθενος..

Χωρις να το θελει το εκανε..το να μην εχει το ιδιο σθενος..

Σε ολα ομως ειναι διπλα μου..σε ολα..ακομη κ τωρα που λεω να αλλαξω γιατρο λογω της αποστασης..μου λεει οπου εσυ αποφασισεις εσυ θα τα περασεις ολα ειναι δικο σου θεμα.

Θελω να σου πω πως οσο και κοντα σου να ναι ο αντρας δ μπορει να σε νιωσει πραγματικα..ομως θα ρθει η στιγμη που θα καταλαβει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουλι μπραβο στη φιλη σου!! Θα τα καταφερει θα δικαιωθει!!

Cuando μου με το καλο το δευτερο νινακι δ το ξερα!! Να σας ζησει κ το πρωτο παιδακι!!!!!

Κατι αλλο..

Capy κ santaloxylo..ο ενδεχομενο να εχετε διαφραγμα στη μητρα το χετε δει??

Φαινετε σε λαπαροσκοπηση υστεροσκοπηση..και σας το λεω γιατι εχω περιπτωσεις 4-5 που εκαναν 4-5 εξωσωματικες ο τελ γιατρος το ειδε οι πριν καναν τα κοροιδια στο βωμο του χρηματος..κ οι κοπελες μειναν εγκυος φυσιολογικα παρακαλω οι 3 στις 5..

Κ οι αλλες δυο με τη πρωτη προσπαθεια μετα την αφαιρεση του διαφραγματος!!

Δειτε το κ επιμεινετε να σας το επθβεβαιωσουν.!

Μια φιλη μου εκανε δυο τρεις σπερματεγχυσεις..τπτ αλλαξε γιατρο πηγε σε εναν που βγαινει στα καναλια συχνα..εκανε λαπαροσκοπηση ολα οκ εκανε δυο εξωσωματικες τιποτα..εφυγε πηγε σε αλλον των καναλιων κανει υστετοσκοπηση ολα οκ της λεει..κανει προσπαθεια τπτ φευγει παει σε αλλν τα βλεπει ολα οξ κανει προσπαθεια τπτ..του λεει μα γιατι?? Κ τι της απαντησε? Ισως ευθυνεται ενα μικρο διαφραγμα που εχεις στη μητρα..

Τσακωθηκε εφυγε..

Πηγς αλλου..χωρις να πει τπτ..βλεπει τις εξετασεις κ τις λεει..Μα πως να μεινεις κοπελα μου?? Εχεις διαφραγμα στη μητρα!! Της το αφαιρεσε κ εμεινε εγκυος με τη πρωτη προσπαθεια..βεβαια ο γολγοθας συνεχιστηκε.,το εχασε 5 μηνων..ξανακανε προσπαθεια κ με το καλο σε λιγο θα κρατα στην αγκαλια της τα διδυμακια της!!!

Γι αυτο δειτε το κοριτσακια κ αυτο το ενδεχομενο!!

Στα δικα μας τωρα..χτες με οηραν απο το ιατρειο του Μαντουδη για επιβεβαιωση του ραντεβου..μιλουσαμε γυρω στο τεταρτο..με ρωτησαν τα παντα κ μου ζητησαν κ ολο το ιστορικο να χω μαζι!! Το ραντεβου θα κρατησει ενα διωρο μου ειπαν..με ικανοποιησε το ενδιαφερον αυτο!!

Νεοτερα τη Τριτη!!

Ο μικρουλης μου ειναι καλυτερα αλλα ακομη μπουκωμενος δ φευγει με τπτ..τη Δευτερα εχουμε παιδιατρο!!!

Φιλακια πολλα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου ρε Μικα εμπνευση του φορουμ...ξεκουνησες τον αντρα της Κατερινας αντε να ξεκουνησεις και τον δικο μου...χα χα

Santaloxilaki ειδες με τη συζητηση ολα λυνονται...εγω οτι και να χω απο το πιο μικρο θελω να το συζηταω και να το λυνω εδω και τωρα σε αντιθεση με τον αντρα μου που κουμπωνεται και μουγγοθοδωρος και μετα απο μια βδομαδα σε ασχετη στιγμη σουλεει θυμασαι τοτε ....και λες εσυ α καλα!!!

Κατερινακι μπραβο για την αποφαση σας γρηγορα και ακοπιαστα να ρθει το/τα αδερφακια!

Stellina για το περιστατικο της αδερφης δεν εχω λογια μικρη κοπελα τετοια γκαντεμια να της τυχει...ποσο τυχερη που σε εχειαδερφουλα απο το τροπο που μιλας φαινεται ποσο την λατρευεις.

Capy αφου εγινε το ποδαρικο σπιτι με τα τεστ ποιος σας πιανει...γελασα που εγραψες ας δεις και καποιος θετικο τεστ σε αυτο το σπιτι!

Με το καλο το βαφτηστηρι λοιπον γερες και δυνατες με την κολλητη να ζησετε μαζι κι αλλες τοσο μεγαλες συγκινησεις...

Μαριαννακι σε σκεφτομαι και οπως βλεπεις οχι μονο εγω!!

Φιλια σε ολες...

Λεβου καλοφωτιστο το κοριτσακι σου!!! Γραψε μας σχολια για χειροποιητα προσκλητηρια στολισμους και μπομπονιερες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου τι κανετε;Εγω εχω κανει μια κοιλουμπα αλλο πραγμα!!!!Ισα που ψιλοφαινονται οι κοιλιακοι και νιωθω λες και προκειται να αδιαθετησω αν και μου ειπαν απο το κεντρο οτι δεν υπαρχει περιπτωση.Φραουλα μου τη Δευτερα θα ειμαι στις 11 μερες μετα τη μεταφορα,ειναι και της Αγιας Ειρηνης,μακαρι να γινει ενα θαυμα και για μας...Οσο για το ενστικτο

της αδερφης μου εκεινη λεει πως μαλλον τα καταφεραμε και ελπιζω να μην την απογοητευσω.Κοριτσια βαζατε κατι στην κοιλια σας για να φυγουν οι μελανιες;Εχω γεμισει απο τις ενεσεις μελανιες και δε θα εχω που να τις κανω σε λιγο.

Κατερινακι αυτο το διαφραγμα μητρας που λες,δε φαινεται στην υστεροσκοπηση;Πώς το βρηκε τελικα η φιλη σου,με ποια εξεταση;Μπραβο σου που θα κανετε εξωσωματικη και ευχομαι να πιασει με την πρωτη και να μην ταλαιπωρηθεις αλλο!!!Περαστικα στο μπεμπακο σου!!!

Λεβου μου να σου ζησει το νεοφωτιστο!!!Οσο για ιστοριες με πεθερικα θα σου γνωρισω την αδερφη μου και θα εχετε υλικο για 10 χρονια!!!!

Για τη Μαρινα τι να γραψω...Απλα ευχαριστω το Θεο που τη συναντησα εστω και διαδικτυακα...

Αρτεμισακι χαιρομαι που περασες καλα στις διακοπουλες σου με την οικογενεια.Σε χασαμε....

Δαφνη και Αγαπακι,πού ειστε κοριτσια;Μπειτε να μας πειτε τα νεα απο τα νινακια σας.

Τα φιλια μου σε ολες,ελπιζω να μην ξεχασα πολλες αλλα και να το εκανα δεν ειναι σκοπιμο,ειστε ολες στη σκεψη μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stellina γιατι κανεις ακομα ενεσεις;; οσο για τις μελανιες δεν εβαζα τιποτα κιτρινισαν σιγα σιγα τα σημεια και εφυγαν.....

Στεναχωρηθηκες που απολεσθηκαν οι κοιλιακοι;;;;

Σε λιγο βρε θα χεις ολοκληρη κοιλουμπα!!

Κορμια σιλουετες φτιαχνονται μετα μη δινεις βαση.

Εδω εισαι αποφασισμενη για τα δυσκολα στα ευκολα θα κολλαμε;;;

Οντως η daphne χαθηκε.ολα καλα κορη; λαμβανεις;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stellina γιατι κανεις ακομα ενεσεις;; οσο για τις μελανιες δεν εβαζα τιποτα κιτρινισαν σιγα σιγα τα σημεια και εφυγαν.....

Στεναχωρηθηκες που απολεσθηκαν οι κοιλιακοι;;;;

Σε λιγο βρε θα χεις ολοκληρη κοιλουμπα!!

Κορμια σιλουετες φτιαχνονται μετα μη δινεις βαση.

Εδω εισαι αποφασισμενη για τα δυσκολα στα ευκολα θα κολλαμε;;;

Οντως η daphne χαθηκε.ολα καλα κορη; λαμβανεις;;;;

 

χαλια χάλια αλλά θα το πω δεν αντέχω..όταν λες αυτό το κόρη με τρελαινείς..το λέει κι ο αντρας μου....(ειναι Δωδεκανησιος στο χω πει????)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρντιο μου μετα τις αρβεκαπ που τις εκανα απο 8/4-20/4,κανω τις αντιπηκτικες Ιβορ 3500 μοναδων απο 21/4 μεχρι και την Τριτη που θα κανω χοριακη.Αν εχουμε θετικο αποτελεσμα θα συνεχισω τις αντιπηκτικες προληπτικα για ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης και μεχρι να σαραντισω.Ειχα πει στο γιατρο να εκανα εξετασεις για θρομβοφιλια πριν ξεκινησουμε και μου ειπε οχι γιατι θα παιρνω αγωγη προληπτικα.Εγω φανταστηκα κανενα χαπακι αλλα αυτος εννουσε ενεση.Ο λογος που του προτεινα να δουμε αν εχω θρομβοφιλια ειναι γιατι ο πατερας μου εχει φλεβικη ανεπαρκεια στο ενα του ποδι και ειπα μηπως ειναι τιποτα κληρονομικο και το εχω κι εγω και κινδυνευσω.Τις πρωτες ημερες μου εκαναν τις ενεσεις στο κεντρο εξωσωματικης αλλα μετα τη μεταφορα δε γινοταν να σηκωνομαι οποτε ερχοταν νοσηλευτης στο σπιτι.Για να μην ερχεται καθε μερα μας προτεινε να μου τις κανει η φαρμακοποιος μας.Ηρθε λοιπον τη Δευτερα εκεινη για πρωτη φορα και μου εκανε την πιο μαυρη μελανια που εχω δει συν του οτι εκανε και φουσκωμα σαν γρομπαλακι που ακομη δεν εχει φυγει τελειως.Λεω παει αυτη θα με μαυρισει.Ερχεται την επομενη μερα ο νοσηλευτης και εκανε και σ αυτον μελανια.Οποτε αποφασισα να τις καν μονη μου.Απλα εχω μελανιες και δεξια και αριστερα απο τον αφαλο και ψαχνω πού θα κανω την αυριανη.Αν ειναι ομως για τα ανιψακια μου χαλαλι τους!Απλα στις οδηγιες λεει να μην τρυπαμε σε μελανιασμενο σημειο.Οσο για την κοιλουμπα μακαρι μακαρι μακαρι να φουσκωσει και μετα θα κανω οση διαιτα χρειαστει!!!!Δε με νοιαζει και φαλαινα να γινω,χαχα!Απλα δεν εχω συνηθισει τοση ξαπλα,παντα κινουμαι,εκανα χορο κλπ και ηδη τοσες μερες στο κρεβατι αισθανομαι 100 κιλα.Και στην πραγματικοτητα ειμαι τα μισα.

Κι εμενα μου αρεσει το "κορες" ηθελα απο καιρο να στο πω!!!!Αν ξερει καποια παντως κατι για τις μελανιες ας μου δωσει τα φωτα της.

Πολλα πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stellina θα στο ξαναπω μια φορα ακομα παρα εισαι φοβισμενη ισως φταιει και ο γιατρος σου βεβαια...ακου προληπτικα 10 μηνες αντιπηκτικες!!! Πρωτη φορα το ακουω....και οι sallospir που δινουν μεχρι τον 3ο προληπτικα τις δινουν οχι ομως και ενεση.

Και ακουνητη απο την εμβρυομεταφορα και ερχοταν ανθρωπος να σου κανει την ενεση!!!

Βρε κοριτσακι μου δε θελει τοση ακινησια..στις 4 μερες απο εμβρυομεταφορα πηγα και δουλεια και σουπερ μαρκετ και οδηγουσα και σκαλες ανεβαινα και εγκυος εμεινα!!εσυ μιλας σαν να εισαι αρρωστη η πορσελανινη...

Απο αγαπη στα λεω... 9 μηνες σε τοση προσοχη θα φρικαρεις και ο καιρος δε θα περναει με τιποτα...

Τις ενεσουλες προσπαθησε πλαγια οχι καθετα τσιτωνε το δερμα πρωτα με τα δαχτυλα σου και μετα με βαμβακι και οινοπνευμα πιεζε να μη κανει γρομπαλακι.

Και ξανασυζητησε το ενδεχομενο μαζι του αφου δεν υπαρχει θρομβοφιλια και ολα γινονται προληπτικα να επαιρνες απο στομα αγωγη τουλαχιστον.

Τοσες ακριβες και επιπονεδ εξετασεις κανατε και σεις προληπτικα τη θρομβοφιλια που ειναι μια απλη εξεταση δε κανετε να φυγεις απο αυτη την εννοια;;;; λεω εγω τωρα...ο γιατρος σου ξερει καλυτερα παντα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...