Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια μου, καλησπέρα! Χάθηκα λίγο από την παρέα σας, λόγω της αποτυχημένης μας πρώτης προσπάθειας για εξωσωματική τον Νοέμβριο και τώρα σας γράφω γιατί η παρέα σας είναι πολύτιμη! Σας διάβαζα όμως κατά καιρούς και μάθαινα τα νέα σας. Santaloxylo πολύ λυπάμαι. Να βρεις τις δυνάμεις σου και να προσπαθήσεις και πάλι μόλις νιώσεις έτοιμη.

 

Mika ήμασταν μαζί στην προσπάθεια τον Οκτώβριο και χαίρομαι με τα διδυμάκια σου. Κουράγιο και δύναμη!

 

Εγώ πάλι είμαι στην 2 προσπάθεια εξωσωματικής. Αυτή τη φορά χρησιμοποιήσαμε gonal και cetrodite, ενώ την πρώτη φορά merional και cetrodite. Ωοληψία κάναμε την Παρασκευή όπου και πήραμε 13 ωοθυλάκια και γονιμοποιήθηκαν τα 10 με μικρογονιμοποίηση. Αυτή τη φορά δεν είχα τόσες πολλές παρενέργειες με τις ενέσεις και νιώθω πολύ καλύτερα. Ο γιατρός και ο εμβρυολόγος λένε να κάνουμε την εμβρυομεταφορά την Τετάρτη γιατί θέλουν να προχωρήσουμε με βλαστοκύστες. Την πρώτη φορά βάλαμε βλαστοκύστες αλλά δεν πέτυχε και ο γιατρός πιστεύει ότι ήταν λόγω ενδομητρίου το οποίο τη μέρα της εμβρυομεταφοράς δεν ήταν πολύ καλο.. Σήμερα ελέγξαμε πάλι το ενδομήτριο και ήταν πολύ καλό. 11.5 και τριφασικό. Το άγχος μου είναι μηπως χαλάσει μέχρι την Τετάρτη και να χρειαστεί να τα βάλουμε σε άλλο κύκλο. Σας έχει συμβεί να χαλάσει το ενδομήτριο? Βάζω ένεση προγεστερόνης κάθε δεύτερη μέρα και παίρνω και cyclaclur 2 την ημέρα. Αυτή τη στιγμή προχώρησαν τα εμβρυάκια μας και από τα 10 ξεχωρίζουν τα 6. Τί να πω, με αγχώνει το ενδομήτριο. Το πάχος του είναι καλό αλλά μήπως πάψει να είναι τριφασικό. Μου είπε να πάμε την Τετάρτη και αν παραμείνει καλό να τα βάλουμε. Αυτή η αβεβαιότητα με τσακίζει...,..Τα φώτα σας παρακαλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ανεβάζω τα προσκλητήρια, το βιβλίο ευχών, τα μαρτυρικά  και τις μπομπονιέρες που έφτιαξα με τα χεράκια μου!!! 

 

 

IMG_2067.JPG

 

 

IMG_2073.JPG

 

 

IMG_2083.JPG

 

 

IMG_2099.JPG

 

 

IMG_2100.JPG

 

 

IMG_2103.JPG

 

 

IMG_2104.JPG

 

 

IMG_2107.JPG
 

 

Πως σας φαίνονται;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπέροχα levou!!!Ανοιξιάτικα ζωηρά χρώματα τέλεια κοψίματα!!!Πολύ καλή δουλειά με το καλό η βάπτιση και καλές δουλειές!!Θα σε έχουμε υπόψη μας...

 

Santaloxilo πολύ λυπάμαι..εύχομαι η επόμενη να ναι η τυχερή...

 

Agapaki τι είναι πάλι το τριφασικό ενδομήτριο;;;Μόνο ρεύμα ξέρω τριφασικό...ιδέα δεν έχω..καλή επιτυχία και σε σένα...όλα θα πάνε καλά...θετική ψυχολογία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σανταλόξυλο μου ειλικρινά λυπάμαι! Μέχρι να γράψεις το μήνυμα πίστευα ότι όλα θα έχουν πάει καλά. Δεν πειράζει όμως! Πάρε το χρόνο σου και δες τις επόμενες κινήσεις σου. Το μωράκι αν και δεν ήρθε τώρα θα έρθει την επόμενη φορά. Θα έρθει όμως!

 

Levou πιάνει το χέρι σου! Απλά τέλεια!!!!! Και η ιδέα με την πεταλουδίτσα μου αρέσει και τα χρώματα! Μπράβο σου! Με το καλό η βάφτιση της κουκλίτσας σας!

 

Agapaki μου ειλικρινά δεν ξέρω τι σημαίνει το τριφασικό ενδομήτριο... πρώτη φορά το ακούω, σου εύχομαι όμως να έχει επιτυχία η προσπάθειά σου και με το καλό να μείνεις εγκυούλα! Θα περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mardio και Diaz, 

 

σας ευχαριστώ για τις ευχές! Τριφασικό είναι το ενδομλητριο έχει τρεις γραμμές. Ουσιαστικά δεν έχει σημασία μόνο το πάχος αλλά και η μορφολογία του ενδομητρίου, που αλλάζει κατά τη διάρκεια του κύκλου. Τί να σας πω, επειδή μιλάω με το γιατρό μου σε φιλικό επίπεδο, γι'αυτό και μου εξήγησε ότι θέλει το ενδομήτριο να είναι σε πολύ καλή κατάσταση κατά την εμφύτευση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Είστε χείμαρρος!!

Πόσα γράψατε!!!

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για το καλωσόρισμα!!!

Εγώ τρέχω και δε φτάνω λίγο ...

Έχει πέσει λίγο παρά πάνω ζόρι στη δουλειά, θα σας διαβάσω όμως όλες!!!!!

Φιλάκια πολλά!!!!! 

 

****

MARDIO οι κόρες σου είναι κούκλες! Κατάλαβα αυτό που λες για την ορμόνη. Λογικά δεν είναι και όλες οι ορμόνες τις σπερματέγχυσης οι ίδιες. Συμφωνώ απόλυτα πως μετά από 3 σπερματεγχύσεις δεν υπάρχει λόγος να παραμείνεις στην ίδια μέθοδο. Άντε να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε <3

ΜΙΚΑ θέλω να πιστεύω πως οι δικές μας δυσκολίες σύλληψης αντιμετωπίζονται με την σπερματέγχυση και δεν ελπίζω να σταθούμε τυχεροί όπως και την πρώτη φορά! Νομίζω πως αν φτάσουμε στην 3η και δε πετύχουμε, ίσως και να παραμείνω με το ένα παιδάκι μου … Φαντάσου, κανείς από τους γιατρούς δε μας σύστησε να πάμε στην υποβοηθούμενη. Ήταν δική μας επιμονή γιατί δε μπορούσα άλλο να περιμένω και να αγωνιώ! Το ίδιο και τώρα <3 Φυσικά όλες οι περιπτώσεις δεν είναι ίδιες! Μιλάω για τα δικά  μας τα θέματα που θα σας τα πω αναλυτικά κάποια στιγμή …

Αυτά για την ώρα,  μέχρι εκεί πρόλαβα να σας διαβάσω … και συνεχίζω … <3 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες για τις ενέσεις,το βρίσκω πολύ θετικό ότι το βελονάκι είναι μικρό όπως λέτε και φαντάζομαι ο πόνος αντίστοιχα μικρός κι αυτός.Απλά Δάφνη και η αδερφή μου βλέπει ένεση και χάνει τον κόσμο αν και μπορώ να πω ότι είναι κάπως πιο θαρραλέα με όλες τις αιματολογικές που έκανε και για τον προγεννητικό και για ορμονικές κλπ.Μου λέει όμως ότι είναι τελείως διαφορετικό το να σου παίρνει κάποιος άλλος αίμα από το να κάνεις μόνος σου τις ενέσεις και μάλλον θα πηγαίνει στο κέντρο ή σε φαρμακείο να τις κάνει.

 

Φράουλα δεν ξέρω ακριβώς να σου εξηγήσω με ποιο τρόπο θα μπορέσουμε να συχρονιστούμε με την αδερφή μου.Ο γιατρός λέει ότι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο απλά είναι πιο δύσκολο στην περίπτωσή μας.Λογικά έτσι όπως το καταλαβαίνω εγώ θα πρέπει όταν κάνουν την ωοληψία στην αδερφή μου ο δικός μου οργανισμός να είναι στις γόνιμες μέρες του για την εμβρυομεταφορά; Αλλά και πάλι τι σημασία έχει να είμαι στις γόνιμες μέρες μου αφού θα γίνει η γονιμοποίηση στο εργαστήριο;Ουφ δεν ξέρω και δεν το ψάχνω και πολύ, αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι όλα να πάνε καλά και να τα καταφέρουμε με την πρώτη αλλιώς εναλλακτικά να έχουμε κατεψυγμένα για επόμενη προσπάθεια.Το κόστος είναι πολύ μεγάλο για να το ξαναπροσπαθήσει η αδερφή μου αν δεν υπάρχουν κατεψυγμένα.

 

Diaz πάντα με τον καλό το λόγο είσαι κοπέλα μου.Μακάρι όλα να πάνε καλά για όλες μας!!!!

 

Santaloxilo ήσουν στη σκέψη μου για το τι θα γίνει.Είτε το πιστεύεις είτε όχι με κάθε μία ιστορία εδώ μέσα έχω κι εγώ άγχος μαζί σας.Πάρε το χρόνο σου και σκέψου μαζί με τον άντρα σου και το γιατρό σας πώς θα προχωρήσετε.

 

Agapaki καλή επιτυχία σου εύχομαι σε αυτή σου την προσπάθεια!!!Να είναι και η τυχερή!!!!Πότε πας για χοριακή;Και μια ακόμη ερώτηση: Οι ενέσεις που έκανες την πρώτη φορά τι παρενέργειες είχαν; Εμάς μας είπε ο γιατρός ότι δεν έχουν καθόλου παρενέργειες και μπορούμε να δουλεύουμε κανονικά.Αγχώθηκα λίγο τώρα...

 

Levou είσαι καλλιτεχνική φύση τελικά!!!!Είναι πολύ ωραία όλα και σίγουρα πιο προσεγμένα από τα έτοιμα!!!Με το καλό η βάφτισή σας!!!

 

 

Φιλιά σε όλες !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

St3llina, σ'ευχαριστώ πολύ. Βασικά δεν είναι σύνηθες να έχεις τις παρενέργειες εκείνες που είχα στην πρώτη μου φορά. Απλά ενώ έκανα πολλά ωοθηλάκια με τα merional, είχα κόπωση, υπνηλία, εξάψεις, ζαλάδες και γενικά ήμουν πολύ εξαντλημένη. Τώρα με τις gonal δεν είχα τίποτα από αυτά. Μόνο λίγο πρήξιμο στην κοιλιά, αλλά είναι από τα πολλά ωοθηλάκια. Δεν έχω κάνει την εμβρυομεταφορά. Περιμένω αν πάνε όλα καλά να τα βάλουμε την Τετάρτη. Αυτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου δε σας προλαβαινω σημερα!!εγω τα ξημερωματα που πηγα τουαλετα στο σκουπισμα ειδα ροζ με καποιες βλενιτσες κοκκινο και μου παγωσε το αιμα!το πρωι που σηκωθηκα κ μεχρι τωρα δεν ξαναειδα και μακαρι να μην ξαναδω!φοβαμαι καθε φορα που παω τουαλετα!

 

santaloxilo Λυπαμαι αλλα ειπαμε οτι δε θα το βαλεις κατω!σκεψου το επομενο βημα,ξεκουρασου λιγο απο ολα αυτα και μετα παλι βουρ!!

levou ειναι φοβερα ολα!!και το θεμα μου αρεσει και τα χρωματα!!μπραβο θα ειναι υπεροχη η βαφτιση!

diazaki την παρασκευη που θα παμε δεν ειναι και πολυ σιγουρο αν θα ακουσουμε καρδουλες!!μακαρι!

agapaki με το καλο κοριτσακι μου!μια χαρα θα ειναι η βλαστοκυστες και οσο για το ενδομητριο και εγω δεν ειχα ξανακουσει για το τριφασικο!παντως δεν πιστευω να χαλασει μιας και παιρνεις και τα σικλακουρ!με το καλο η εμβρυομεταφορα και θα περμενουμε τα νεα σου!

stellina μην αγχωνεσαι και θα πανε ολα καλα!μη σου πεσουν ολα μαζι και πελαγωσεις!οι γιατροι θα σας καθοδηγησουν!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φραουλιτσα μου οταν με το καλο μεινεις εγκυουλα με παρακολουθηση και σωστη διατροφη δε θα εχεις κανενα προβλημα!ολα θα πανε καλα!

 

daphne μου αντε με το καλο να ακουσουμε καρδουλες!!επειδη εμεις ειμαστε μαζι, σου ειπε ο γιατρος οταν πηγες ποσων εβδομαδων εισαι γιατι εχω μπερδευτει?

 

κοριτσια μου σορυ αν ξεχασα καμια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπακι καλως ηρθες, με το καλο και καλη επιτυχια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Οσο για το τριφασικο δεν ξερω, εμενα μου ελεγε είναι πολύ καλο Η θελουμε και αλλο. λεπτομερεια δεν ηξερα κ δε μπορω να σου πω.Στελλινα , είναι μικρες οι βελονιτσες , στην κοιλια της εκανα νιώθεις ένα τσιμπηκα αλλα οκ. μπορει εάν θελει να της της κανει ο αντρας της ή ο φαρμακοποιος αν φοβαται τοσο. εσυ πρεπει το μονο σιγουρο να εχεις καλο ενδομητριο. ωορηξια δε τους ενδιαφερει στην περιπτωση σας. Κοριτσακι μου μιλησες με το γιατρο,μπορει να σου αυξησει την προγεστερονη.?να εισαι ξαπλα οσο μπορεις .μονο καλο κανει σε τέτοιες περιπτώσεις.Αρτεμις ευχομαι ότι καλυτερο για σενα!Levou μπραβο, χρυσοχερα! με το καλο η βαφτιση σας! Μωρουλι και Capy που ειστε?Mardio το πρωι περιμενα αλλα εσυ αφαντη!Εμεις ησυχα ωριαο καιρο ειχε, αυριο θα φαμε στα πεθερικα. οποτε εχω ξεκουραση!!!!!!!Σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περιμενες και γω αφαντη Μικακι;;; χα χα...τωρα ομως δε ξερεις που ειμαι alone...Aggeli!!

Αρτεμις και οι κορες μου κουκλες ειναι αλλα δεν ειναι τα σχιστοματικα στο προφιλ μου...χα χα

Κοριτσακι μου ξαπλαδουρεν και προσευχησου.ενημερωσες το γιατρο να φανταστω ε;

Stellina οι βελονες ειναι ινσουλινης πολυ πολυ ψιλες.αμα σου δειξει κανεις μια φορα θα καταλαβεις...δε ποναει αντιθετα γινεται εθισμος που σε φερνει πιο κοντα στο ονειρο.εγω εκανα puregon για διεγερση και arvercap για καταστολη δεν ειχα καμια παρενεργεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου ειμαι ξαπλα οσο μπορω!μεχρι τωρα δεν εχω ξαναδει τιποτα !και αυριο ξαπλα θα ειμαι και αν ειναι ολα καλα θα παω σε δυο γιορτες που εχω!

φιλακια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα φιλες μου.

Levou χρονια σου πολλα κοπελα μου!! Τα βαφτιστικα σου σου υπεροχα, τι ωραιεες ετοιμασιες ειναι αυτες...

Diaz μου αστα το Ικα ανοιξε αλλα οχι για το κοινο και σημερα που περασα να δω δεν γνωριζανε τιποτα, δεν τους εχουν ενημερωσει τι πρεπει να κανουν. Χαλιααααααα

Αγαπακι σου ευχομαι ολα να πανε κατ ευχην, καλη επιτυχια!!!!

Απο το πρωι στους δρομους και στο αυτοκινητο. Πηγα σε ενα δημοσιο μαιευτηριο στο οποιο επρεπε να εχω κλεισει ραντεβου αλλα μου ειπαν να παω στο Αλεξανδρα που εφημερευε. Εκει εκατσα 3 ωρες αφου πηραν πρωτα τα ραντεβου με πηρανε και μενα, επεσα σε καλους. Τελικα μου εγραψαν 15 μερες και μετα θα ξαναπαω για 15 μερες και ξανα και ξανα μεχρι την αδεια που πρεπει να παρω. Θα παω και στο Ικα στα κεντρικα να μου τις σφραγησει και ολα καλα θελω να πιστευω! Για να δουμε. Μετα πηγαμε και ειδαμε τον μπεμπη μας, ειναι πανεμορφος και υγιεστατος! Την αλλη εβδομαδα θα κανω την Β´ και αμνιοπατακεντηση η οποια στην αρχη αγχωθηκα τρομοκρατηθηκα σκεφτηκα διαφορα αλλα στην πορεια το πηρα αισιοδοξα και ειπα ολα θα πανε μια χαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λεβου ευχαριστουμε πολυ!α ειναι πολυ ωραια ολα μπραβο σου...δεν ξερω ακομα τι θα κανω αν τα φτιαξω μονη μου η θα κανω ερευνα αγορας.θελω να δω τι παιζει απο υλικα και αμα μου αρεσει κατι θα τα φτιαξω κ μονη μου δεν εχω προβλημα...

κοριτσακι μου ναι θα την βαφτισουμε νωρις γιατι δεν θελω μεσα στον χειμωνα,το καλοκαιρακι ειναι καλυτερα μπαινει κ το παιδι στον δρομο του Θεου απο νωρις...εσυ πως εισαι?

Diaz τωρα κ το νανι μου φαινεται αρχιζει να γινεται με δυσκολια...εκει που οταν ετρωγε χαζευε λιγο κ κοιμοταν τωρα δεν καθεται γκρινιαζει κ της δινω αναγκαστικα πιπιλα να ηρεμησει...μεγαλωνει κ αλλαζει συνηθειες συνεχεια!σημερα πηραμε κ ευχη και σιγα σιγα θα ξεκινησουμε τις βολτες μας...θα την φιλησω ευχαριστως δεν κανω κ τιποτα αλλο ολη μερα χιχιχιιχ

σανταλοξυλο δεν πειραζει καθε εμποδιο για καλο δεν λενε?παρε οσο χρονο χρειαζεσαι κ ξανα για νεα προσπαθεια...

Δαφνη πως πας ολα καλα?

κοριτσια μου λυπαμαι πολυ που πλεον δεν μπορω να σχολιαζω σε ολες αλλα οποτε μπορω ετσι στα πεταχτα θα μπαινω...φιλια πολλα απο εμας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

agapaki καλως ηρθες!

levou κορυφαια τα βαπτιστικα σου!γεια στα χερια σου.

santaloxylo - παμε για αλλα!!!!!κοιταμε μπροστα

κοριτσακι μου - θελω ξεκουραση και ξαπλα!!!

μωρουλι - απο το τιποτα κατι ειναι και οι 15 μερες. σιγα σιγα θα την παρεις την αδεια!

φιλια σε ολες τις κοριτσαρες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μακια στις εγκυουλες,μανουλες και μελλουσες μανουλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω λυπαμαι σανταλοξυλο…προσπαθησε την επομενη φορα ο,τι κι αν κανεις να εχεις οσο γινεται λιγοτερο αγχος να σκεφτεις κατι αλλο..αν γινεται.λεβου χρυσοχερα,πανεμορφα ολα !!!

!!με το καλο να ακουσετε καρδουλες οσες περιμενετε!καλη επιτυχια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

χθες γύρισα αργά από τη δουλειά με τρελό πονοκέφαλο και τα μάτια μου κλείναν από τις 8... δεν μπορούσα να κοιμηθώ γιατί ανακατευόμουν και τελικά την έπεσα από τις 11 μέχρι τις 9 σήμερα! Σήμερα καλύτερα.. πάντως από τη μέρα της εμβρυομεταφοράς μέχρι σήμερα είμαι 1,5 κιλό κάτω.. (όχι ότι προβλήματίζομαι, και την προηγούμενη φορά πάλι τα ίδια είχα και μετά πήρα 3 στο 1ο τρίμηνο.. ;) )

Koritsaki mou o γιατρός μου είπε πως αφού έκανα εμβρυομεταφορά 28/2 θα λέμε πρώτη μέρα περιόδου στις 14/2! οπότε τώρα είμαι 5w5d. Όταν τον του είπα μα τα εμβρυάκια ήταν 5 ημερών, δεν τα λαμβάνουμε και αυτά υπόψη, μου είπε όχι... φαντάζομαι μετά μετράνε το σάκο και προσδιορίζουν από εκεί ξανά την ημερομηνία.. εσένα τι σου είπε?

santaloxilo τι να πω... ηρέμησε θα έλεγα και ξανακάνε σπερματέγχυση μετά το Πάσχα...

levou πολύ ωραία όσα έκανες! η βάφτιση θα είναι τέλεια! περιμένουμε και από εκεί φωτό !

agapaki welcome back! (σε πρόσθεσα και στο πινακάκι μας :) ) Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά! Ούτε και γω έχω ξανακούσει για τριφασικό... αλλά μην κολλάς σε όλα αυτά.. και με λεπτό ενδομήτριο μένεις έγκυος κλπ κλπ και γενικά δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα (καλό θα ήταν αλλά δεν...) αλλά αν είναι να κάτσει... κάθεται! αισιοδοξία και ηρεμία και να ξέρεις ότι όλα μπορούν να συμβούν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες και χρόνια πολλά γενικά και σε όσους γιορτάζουν!

Levou τι ομορφιές είναι αυτές! Μόλις τα είδα μου φούντωσε η επιθυμία να κάνω παιδί για να έχω τέτοια όμορφα πραγματάκια στη βάφτιση. Το καλύτερο ήταν οι μπουμπουνιέρες! Με το καλό!

Koritsaki mou είσαι και σήμερα ξάπλα; Μίλησες καθόλου με το γιατρό ή θα περιμένεις μέχρι τον υπέρηχο;

Daphne πως γίνεται να χάνεις; Έχεις εμετούς ή απλά δεν έχεις πολλή διάθεση για φαγητό;

Santaloxylo πίστευα οτι θα πετύχαινε η διαδικασία αυτή τη φορά. Κρίμα! Που το αποδίδει ο γιατρός; Σου είπε κάτι;

 

Να σας ρωτήσω: αυτό το glucofage το έχει πάρει καμία σας; Έχει βοηθήσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φραουλα μου καλημερα!

εγψ παιρνω glucophage των 850 2 φορες την ημερα εδω και πανω απο ενα χρονο.

εχω πολυκυστικες και μου ειπε οτι βοηθαει γενικα(εγω δεν εχω δει διαφορα στη συχνοτητα της περιοδου) αλλα και οτι κανεις καλυτερης ποιοτητας ωαρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου τι κανετε?πηγατε καμια βολτουλα?χρονια πολλα και σε οσες γιορταζουν!

 

prasini κοριτσακι μου σε γενικες γραμμες ειμαι ξαπλα!προσεχω για να εχω!

 

morouli και εμενα μου εγραψε 15 μερες,πηγε την αδεια ο αντρας μου στο ικα και μας δωσανε αριθμο πρωτοκολου αλλα θα παει πρωτα στην αθηνα!ζησε Μαι μου!! τι καλα που ειδατε τον μπεμπακο σας!!με το καλο και η αμνιο!

 

daphne μου εγω εχω φοβερη υπνηλια και ορισμενες φορες κανω μεγαλη προσπαθεια να μην τρωγω απο τωρα!εμενα μαλλον υπολογιζει απο την ημερα της εμβρυομεταφορας!την παρασκευη θα τον ρωτησω!

 

rosaki Μου να μπαινεις οποτε μπορεις!!ολες καταλαβαινουμε!!αυτο που δεν θελουμε ειναι να μας ξεχασεις!!ξερεις ποσο σε αγαπαμε!!

 

φραουλιτσα μου μιλησα με το γιατρο οταν ειδα το ροζ και με καθησυχασε!τωρα θα ξαναμιλησουμε την παρασκευη!

 

κοριτσια μου παω να ετοιμαστω για να παω σε δυο γιορτες!!φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια και του χρονου να χαιρεστε τα Βαγγελακια σας!!

Φιφουλινα και γω τα παιρνα τα glucophage λογω πολυκυστικων ακριβως για τους ιδιους λογους με τη prasini καλυτερη ποιοτητα ωαριων και τακτικη περιοδο Δεν ειδα καμια διαφορα ουτε στο ενα ουτε στο αλλο.απο αλλα φορουμ ομως εχει τυχει να διαβασω θετικες γνωμες.

Οπως και τωρα ξεκινησα τη ληγαρια που λενε βοηθαει να στρωσει ο κυκλος λεω φυσικο ειναι τι εχω να χασω αλλα δεν τοπιστευω μεσα μου οτι θα βοηθησει

Μορουλι γιατι η αμνιο;ηλικια;με το καλο!

Κοριτσακι μου προσεχε!

Φιλακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!

Diaz έχω κάνει 1 σπερματέγχυση,1 εξωσωματική αλλά όλα απέτυχαν...δεν μπόρεσανε να συγχονιστουνε τα ωάρια μου γι αυτό από τα 13 γονιμοποιηθηκανε μόνο 3...

Koritsaki mou όλα καλα με τις εξετάσεις?

Morouli κουκλος ο γιος ε?συγνώμη που ρωτάω αλλά γτ θα κανείς αμνιοπαρακεντηση?

Prasini με το καλό να έρθει κ η 2η κ μετά να ξεκινήσεις την προσπάθεια σου!

Daphne μου αύριο η χοριακη?εύχομαι να ναι τεράστια!

santaloxylo οπότε νιώσεις έτοιμη θα κάνουμε μια μεγάλη συζήτηση που ελπίζω να σε βοηθησει με τις αποφάσεις που εχεις να πάρεις.θα είμαστε όλες διπλα σου!

Levou τέλεια τα βαφτιστικα!μπράβο σου!εγώ δεν το χω!

ΜΙΚΑ πλησιάζουν οι μέρες για τον υπέρηχο!τι κανείς?τι κάνει το μαρακι σου?

Candycrash κάνει ναζακια η μικρή από τώρα!την επόμενη φορα φάε κάτι γλυκο να κουνηθεί!

Rose τα φιλιά μου στην μικρή σου!να έχει την ευχή του θεου!

Stellina οι ενέσεις δεν πονάνε καθόλου!καλή αρχή να έχετε!

Agapaki welcome back!καλή επιτυχία για την αυριανή εμβρυομεταφορά!!!

Οι υπόλοιπες labrini,natasa,Artemis,fraoula,cuando,anemoni,milina τι κάνετε?

Χθες πήγα στον μαστολογο,μου εδωσε παραπεμπτικό για υπέρηχο μαστών πάλι αλλά γενικότερα δεν είδε κάτι που τον ανησυχισε.

καπάκι έρχεται mail με τα αποτελεσματα των αιματολογικών κ τα έχασα...

CRP ποσοτική,λευκά μονοκύτταρα κ D- diners ανεβασμένα!

aPTT χαμηλό.

Η αιματολογος μου λείπει εξωτερικό κ έρχεται Πέμπτη βράδυ,οπότε λέω να ρίξω μια ματια στο ίντερνετ να δω τι είναι αυτά κ φρικαρα!!!

Κίνδυνος πνευμονικής εμβολής,βακτηριδιακη λοίμωξη κ πολλά άλλα!!!φρικαρα κ από τότε δεν μπορώ να ηρεμισω!ταχυπαλμία,κρίση πανικού,ηρεμιστικά...

Ξέρετε τι είναι όλα αυτά?κοντεύω να σκάσω...

Σας φιλώ όλες!καλό σας βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...