Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

Σ ευχαριστώ rianna!!!! Προς το παρόν εμείς θα περιμένουμε να βγει η απόφαση του δικαστηρίου.Δυστυχώς δεν ξέρω να σε βοηθήσω για αυτό που είδες όταν σκουπίστηκες,καλύτερα ρώτα το γιατρό σου για να σου πει.Εμάς μας έχει πει ότι καμία απορία δεν είναι χαζή,ίσα ίσα όταν συμβαίνει κάτι στο σώμα σου πρέπει να ξέρεις τι είναι αυτό.Καλή επιτυχία για την Τετάρτη και περιμένουμε νέα σου για το πώς πήγε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και όμως MARDIO την εβδομάδα που μας πέρασε έγινε το δικαστήριο και η δικαστής φάνηκε να παραξενεύεται και να μην πείθεται ότι το θέλω να βοηθήσω την αδερφή μου ακριβώς επειδή δεν έχω δικά μου παιδιά.Και μάλιστα μας είπε ότι αν ήταν παρένθετη μία ξένη θα έδινε πιο εύκολα την απόφαση!!!!Θα με σκάσουν πριν την ώρα μου μέχρι να αποφασίσουν και κυρίως την αδερφή μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το καταλαβαινω....που βλεπουν το παραξενο;;;ε ρε ξυλο που θελουν!!!!Συγγνωμη που ρωταω και αν θες απαντας η αδερφη σου τι προβλημα εχει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε θέλω να είμαι εκτός θέματος εδώ που τα γράφουμε γιατί εδώ είναι το θέμα με τις εξωσωματικές και συγγνώμη αν ξεφεύγω λίγο.Η αδερφή μου έχει υποβληθεί σε ολική υστερεκτομή (αφαίρεση μήτρας δηλαδή) εξαιτίας ακατάσχετης αιμορραγίας μετά που γέννησε το πρώτο παιδάκι της.Έχω ανοίξει σχετικό θέμα στο φόρουμ εκεί που λέει υιοθεσία- παρένθετη εγκυμοσύνη και για ό,τι αφορά το θέμα αυτό-την παρένθετη μητρότητα δηλαδή-θα προτιμούσα να γράφουμε εκεί-μη μας κάνουν και καμία παρατήρηση οι διαχειριστές έτσι; Σας φιλώ όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακου βρε παιδιά να θες να βοηθήσεις σε κάτι τόσο σοβαρό και να σκαλώνεις στο νόμο..Και γιατί πρέπει να πάτε με δικαστική απόφαση.Ιδιωτικά μεταξύ σας δε γίνεται;Αφού εσύ έχεις την πρόθεση από μόνη σου να το δώσεις το παιδί.Και δω ξέρω μια κοπέλα που πήγε μόνη της και έκανε εξωσωματική ανύπαντρη με σπέρμα δότη δε της ζήτησε το κέντρο πιστοποιητικά κλπ.

Ζητάνε τα κέντρα δικαστική απόφαση;Δε γίνεται να δώσει η αδερφή τα ωάρια ο γαμπρός το σπέρμα και να τοποθετήσουν σε σένα τα έμβρυα;;;

Νόμιζα δικαστική απόφαση θέλει όταν είναι ξένες μεταξύ τους φυσική και παρένθετη σε περίπτωση που μετά αρνηθεί η παρένθετη να δώσει το μωρό.Αλλά εσείς που είστε αδερφές και εις γνώση και με τη θέληση σας γίνεται αυτό δε βρίσκω το λόγο να παρεμβαίνουν δικαστές.Δε ξέρω καθόλου τη διαδικασία μπορεί να λέω και σαχλαμάρες....

Μπράβο σου όμως βρε κορίτσι,έχω δίδυμη αδερφή ανύπαντρη και ούτε μια στις εκατό δε θα κανε κάτι τέτοιο για μένα...και  για να μη λέω και μεγάλα λόγια και γω δε ξέρω αν θα χα το ψυχικό σθένος να το κάνω.Γι αυτό σε θαυμάζω.Ισως είναι στα συν ότι δεν έχεις ακόμα δικά σου παιδιά.

Αχ όλα να πάνε κατ ευχήν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια!

MARDIO ποσο γλυκά πρέπει να ήτανε τα κοριτσάκια σου ντυμένα πεταλούδες!

Rianna καλή επιτυχία για την Τετάρτη !καλύτερη η πρόληψη!άραγε εγώ γτ δεν έκανα?απορώ!

Παρε τηλ τον γιατρό σου να τον ρωτήσεις,εγώ δεν είχα κάτι τέτοιο μετά την σαλπιγγογραφια.

Stellina μου καλωσόρισες στην παρέα μας!μπράβο σου για την απόφαση που πήρες κ εύχομαι όλα να πανε καλα κ χωρίς άλλες καθυστερήσεις!

Αχ κορίτσια μου σημερα η διάθεση μου είναι πολύ άσχημη.ψυχολογια μηδέν κ πολλά πολλά νευρα.φυσικα τα έχω βάλει με τον άντρα μου γτ δεν βοηθάει καθόλου στο σπίτι κ μου σπάει τα νευρα...βασικα έχω την αισθηση ότι θα αδιαθετησω κ ότι για ακομα μια φορα θα προσπαθω να μαζέψω τα κομμάτια μου...συνηθως τα νευρακια τα έχω εντονότερα πριν την περίοδο...δεν έχω καλό προαίσθημα κ νιώθω πως δεν με καταλαβαίνει κανείς από το κοντινό μου περιβάλλον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλώς σας βρήκα και εύχομαι να πάνε για κάθε μία σας τα πράγματα όπως ακριβώς τα θέλετε!Και αν κάτι δεν πάει και τόσο καλά,την υγεία μας να έχουμε να ξαναπροσπαθούμε!

 

Capy αν θυμάμαι καλά βρίσκεσαι κλινήρης έτσι; Θα χρειαστώ τα φώτα σου όταν θα κάνουμε κι εμείς την εμβρυομεταφορά.Η απορία μου είναι η εξής; Πώς νιώθεις ότι θα αδιαθετήσεις;Εννοώ ότι αφού έγινε η εμβρυομεταφορά λογικά αν όλα πέτυχαν δε θα πρέπει σε λίγες μέρες να δεις αν είσαι εγκυούλα; Μήπως αυτά που νιώθεις είναι από τα φάρμακα που παίρνεις και νιώθεις πρήξιμο; Όσο για το ψυχολογικό κομμάτι θα σου πρότεινα να μιλήσεις σε κάποιον που σε ηρεμεί και νιώθεις ότι σε καταλαβαίνει. Μη σκέφτεσαι αρνητικά,καλή ψυχολογία θέλουμε λέμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Capy ηρέμησε τα συμπτώματα είτε αδιαθετήσεις είτε δε σου ρθει περίοδος για 9 μήνες είναι τα ίδια...άδικα χαλιέσαι...εγώ είχα κράμπες περιόδου όπως ακριβώς όταν περιμένουμε μια βδομάδα πριν τη χοριακή.Τα νεύρα είναι από τη κλεισούρα...

 

Stellina τώρα διάβασα την ιστορία στο θέμα που είχες ανοίξει και τις απαντήσεις των κοριτσιών.Κατατοπίστηκα με τα δικαστικά γιατί χρειάζονται οπότε άκυρες οι απορίες πριν....Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γλυκά λογω των νεύρων που έχω κ της απίστευτης μελαγχολίας πιστεύω πως θα αδιαθετησω...το πρήξιμο όντως είναι από τα φάρμακα...

Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες MARDIO μου...stellina σε ότι μπορώ να σε βοηθησω θα το κανω πολύ ευχαρίστως!όπως κ όλα τα κορίτσια εδω μέσα!είμαστε καλή ομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ capy μου κοριτσι μου ελπιζω τα νευρα να ειναι απο μπεμπε!!Μη τα κρατας μεσα σου ξεσπασε εδω σε εμας και ευχομαι να νοιωσεις καλυτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

capy δεν θα σχολιασω τα του αντρα σου νομιζω πως απο κει ειναι τα νευρα σου χαχαχαχα αλλα ξερεις καμια φορα ειναι και η δικη τους θεση περιεργη δεν ξερουν πως να φερθουν...εσυ απο την αλλη ασε το σπιτι να σκουλικιασει που λεει ο λογος..ειπαμε να κααααααααααααααθεσαι..που ελεγε κι ο ..πως τον λενε ξεχασα...βγαλε εδω τα εσωψυχα σου και οχι δεν θα αδιαθετησειςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς.γιατι το λεω εγω κι εμενα το ενστικτο μου δεν με γελασε ποτε...

 

rianna εγω ειχα αιμα με τη σαλπιγγο και μαλιστα για 2 μερες κανονικη ροη ως και πολυ μη σου πω για τα δικα μου δεδομενα...μαλιστα το αιμα ηταν τοσο πυχτο που ηταν σαν μαυρο(σορι κοριτσια αλλα πως να το περιγραψω)μου ειχε πει οτι ειναι επειδη ξεβουλωσε τα παντα το υγρο...και μετα δεν ειχα κανενα θεμα...

 

για το κομματι της παρενθετης μητερας που αναφερθηκε πιο πανω με καλυψατε..εχουμε φιλικο ζευγαρι που η μαμα της κοπελας γεννησε το μωρο της κορης της καθως εκεινη γεννηθηκε χωρις μητρα...την γεννησε δηλαδη δυο φορες αν το καλοσκεφτει κανεις..μια σωματικα και μια ψυχικα..η κοινωνια μς το αντιμετωπιζει περιεργα(ειναι σε κλειστη κοινωνια)αλλα ολα στην αρχη ετσι δεν τα αντιμετωπιζει..μπραβο σου και παλι μπραβο σου για αυτο που κανεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!!Τι θα έκανα χωρίς εσάς?μόνο εσείς με καταλαβαίνετε απόλυτα!Άντε να περάσουνε οι μέρες γτ δεν την παλεύω άλλο με την αναμονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα girls!!!!!

Κατ αρχην stelina πολλα συχγαρητηρια κουκλα μου, εισαι αυτο που ευχομουν να εχω στην δυσκολα μου ωστε να μπορεσω ναπαρω το ωαριο της αδερφης μο αν ειχα!!! Μπραβο σου κουκλα μου και θα το εκανα και εγω με ολη μου την καρδια αν ειχα αδερφη, το εννοω το πιστευω γιατι οπως ειπα βρεθηκα σε παρομοια θεση κατα το ημισι.

Capy Capy Capy γιατιβρε κουκλα μου το κανεις αυτο; Απολαυσε αυτο που περνας τωρα γιατι μετα θα το σκεφτεσαι και θα χαμογελας.. Ασε τον καιρο να περασει ηρεμα, ομορφα με την μαγεια της στιγμης. Ζησε με τον αντρουλι σου τις στιγμες σας και χαμογελαστε στην σκονη και στην ακαταστασια.

Δεν ειμαι εξω απο τον χορο το ξερεις. Με εναν μηνα ακινησια με την σκονη γυρω μου να χορευει και καμια γυναικεια βοηθεια. Θα γινουν ολα κοπελα μου στην ωρα τους!!!!!!!

Riana μου επεσες στα βαθεια και προσπαθεις να κολυμπησεις αλλα για ενα να εισαι σιγουρη " νικητρια θα βγεις" μην αναρωτιεσαι ποτε αλλα το γεγονος. Σου ευχομαι να ερθει συντομα και η ταλαιπωρια σου να ειναι πολυ πολυ πολυ μικροτερη απο την δικη μας!

Santaloxilo καλη μου ξεχασα τι ειχα διαβασει στην προιγουμενη σελιδα γμτ για σενα αλλα στην οποια φαση και να βρισκεσαι το νου σου, κοντοζυγωνει!!!!!!!!!!

Μικαααααααα δεν σε βλεπω, πως ειναι η μικρη; Μπες να πεις ενα γεια.....

Mardio σε ζηλευωωωωω και ευχομαι να ειστε παντα καλα!!!!

Candycrash εφαγες κλοσιδι;;; Τελεια αντε και στα δικα μου, με ρωταγε ο αντρας μου σημερα ποτε θα το φαμε!!

prasinoula, koritsaiki, που εισαστε εσεις;;;;;

Σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Capy ρίξε μια ματιά σ'αυτό εδώ

http://www.ivfforums.gr/ivf-journey/bus-stop/item/341-einai-mono-12-imeres-anamonis

για να δεις ότι αυτό το άτιμο το διάστημα αναμονής είναι πάνω κάτω για όλες μας το ίδιο..

χαμογελούσα από τη μία που το διάβαζα, βούρκωσα από την άλλη, αλλά όπως και να'χει είναι από αυτά που πρέπει να περάσουμε

για να φτάσουμε στο σκοπό μας...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλησπερα σας.

συγνωμη που χαθηκα αλλα οπως θα εχετε καταλαβει γεννησα την μπουμπου μου!

δεν προλαβαινω να διαβασω οσα εχετε γραψει τωρα αλλα θα το κανω συντομα και θα επανελθω με σχολια....

ειμαστε πολυ καλα το κοριτσακι μου ειναι μια κουκλιτσα με πολυ μαλλακι,γεννηθηκε 2600 στις 14/2 ερωτιαρικο μωρο :P εχουμε χασει τωρα αλλα απο εδω και περα θα παιρνουμε μας ειπε η παιδιατρος...η γεννα μου ηταν φυσιολογικη αλλα αρκετα δυσκολη,φυσικα μπροστα στο θαυματακι μου ξεχνιουνται ολα...ειμαι πολυ πολυ ευτυχισμενη και ευχομαι πραγματικα ολες να το ζησετε συντομα,απιστευτο συναισθημα!

φιλια πολλα σε ολες θα επανελθω για πιο πολλα <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rosakiiiiiiii κοπελα μου γλυκεια μου το θαυματακι σου ηρθε. Να σας ζησει!!!!!!!!!!!!!!!!!! Να ειναι γερο δυνατο και τυχερο. Αχ ποσο χαρηκα που ολα πηγαν καλα. Να μπεις να μας γραψεις και την εμπειρια σου! Μπραβο κοπελα μο συγχαρητηρια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rose να σου ζήσει και από εμένα!!!!Να το χαίρεστε το κοριτσάκι σας και καλή ανατροφή!Να είναι γερό και υγιές πάντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rosaki πολυ συγκινηθηκα!!!Ακομα στο ονομα σου μου ρχεται στο νου το evaluation ticker για την ωορηξια που ειχες για χρονια στο προφιλ σου και παντα ελεγα ακομα αυτη η κοπελα τοσο καιρο μα γιατι...

Απιστευτο ετσι;;;εισαι μανουλα!!!! Τωρα αρχιζουν τα οργανα!!! Νασας ζησει βρειτε ρυθμους και μη χαθεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Daphne τελειο το βιωμα της αναμονης που ανεσυρες για την capy μας...αληθινο αστειο και πικρο ταυτοχρονα...εγω ημουν απο τις τυχερες που πετυχα με τη πρωτη κι ετσι η αφελεια η αγνοια η σιγουρια για την επιτυχια της πρωταρας δε με αφησαν να νιωσω τοσο εντονα συναισθηματα οπως τα περιγραφει.φανταζομαι με μερικες αποτυχιες ςτο ενεργητικο μιας υποψηφιας μαμας οι αντιδρασεις ειναι ςτο κοκκινο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσιαααα!!!
Morouli μου προσπαθω να είμαι ηρεμη κ να φτιάξω την διάθεση μου αλλά οι ορμόνες με έχουνε τρελάνει!σου εύχομαι σύντομα να νιώσεις κ εσύ την πρώτη σου κλωτσιά!
ΜΙΚΑ μου τι κάνει η Μαρία?
Αχ Daphne μου ποσο ωραίο κ συγκινητικό το .link που ανεβασες!ευχαριστώ πολύ πολύ!είναι ακριβώς αυτό που νιώθω ,απλά μετα από αποβολή ,αποτυχημένες προσπάθειες αποτυχημένες με ορμόνες κ φυσικές επαφές κ την αποτυχημένη σπερματέγχυση εχω περισσότερες αρνητικές σκέψεις...φοβερο πάντως κ πάλι σ'ευχαριστω!
Rose μου ποσο χάρηκα για σένα γλυκιά μου!να σας ζήσει!γερό κ καλότυχο το μωράκι σας!περιμενουμε την ιστορία της γέννας σου!
stellina μου κ εγώ θα έκανα τα πάντα για την αδερφη μου κ αυτή το ιδιο.το έχουμε συζητήσει ήδη κ ξέρω πως αν χρειαστεί θα κυοφορήσει το μωράκι μας.το ιδιο θα έκανα κ εγώ γι αυτήν κ πίστεψε με μέσα από την καρδιά μου.εχει κάνει τόσες θυσίες για μένα...σκεψου πως οταν στο παρελθόν είχα τις κρίσεις πανικού κ καταθληψη επειδή έμενε σε άλλη πόλη έκανε αιτηση για μετάθεση κ παράτησε τα παντα για να ρθεί κοντά μου!την λατρεύω κ την βάζω πάνω απ' όλα!
Φιλία σε όλες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Rose να σου ζησει το μωρακι σου!!Να είναι ευτυχισμενη μια ζωη και να εχει πολύ υγεια!

Daphe τι ωραιο το ημερολογιο αναμονης!!Και σημερα κορίτσια είναι του Αγιου Πολυκαρπου!!!!!!!!!!!!!!!!!Συμπτωση;;;

Capy μου μαλλον στη Στελλινα απευθυνεσαι!!!

Εμενα κορίτσια μου τηλεφωνησε ο γιατρος χθες και μου ειπε να κανουμε αυριο την υστεροσκοπηση......Τα εχασα λιγο,αλλα τι τη Τεταρτη τι αυριο.αυριο λοιπον 7,30θα παω στο νοσοκομειο να τη κανουμε.Σημερα μου ειπε να φαω κατι ελαφρυ και το πρωι ουτε νερο.Εχω αρκετο αγχος.....Εχεις δικιο morouli επεσα κατευθείαν στα βαθιά και φοβάμαι μη βουλιαξω........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ rianna μου σε είχα στο νου μου κ μπερδεύτηκα!συγνώμη κορίτσια!ήθελα να σε ρωτήσω αν ετοιμαστηκες ψυχολογικά για την υστεροσκόπηση!αλλά μου εδωσες την απάντησή σου!καλή επιτυχία για αύριο κοριτσι μου γλυκο κ εύχομαι οοολα να πανε καλα!καλύτερα αύριο να τελειώνεις,παρα να περίμενες ως την Τετάρτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose μου να σου ζησει!!!!!!!!!!τυχερο να ειναι και υγιες το μωρακι σου!

και στα δικα μας κοριτσια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 εγω εδω με εχει φαει η αναμονη  - ποτε θα περασουν οι επομενοι μηνες μεχρι να ξαναρχισω???????????????????? ουφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rianna αντε με το καλό καλύτερα αύριο παρά να περιμένεις μέχρι τη Τετάρτη θα μεγάλωνε η ανησυχία σου...Είπαμε ένας υπνάκος είναι και μετά όλα θα πάρουν το δρόμο τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...