Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πραγματικα τελεια ιδεα με το πινακακι!!!!!!!!!!!!!!!!!Ευχομαι συντομα ολες να είναι στην κατηγορια εγκυος ή μανουλα!

Εγω νομιζω ότι τελικα εφαγα την πρωτη κλωτσια.Θα το επιβεβαιωσω τις επομενες μερες και θα σας πω!Η κοιλια ακομα δεν εχει φουσκωσει πολύ κι όχι τιποτ άλλο αλλα δεν με καταλαβαινουν στις ουρες στα ταμεια να μου παραχωρουν τη σειρα χαχα

 

Καλη τσικνοπεμπτη σε ολες και καλη ορεξη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα , Δαφνη ωραια η Λιστουλα μας. Βαλε ΠΗΤ 31/7/2014 .Πως μπορω να μου βγαινει η λιστα όταν γραφω κατι? πχ μια δημοσιευση εδώ? Η κορη μου εχει ουρολημωξη..εκανε πυρετο κ την πηγαμε αμεσως γιατρο, καναμε εξεταση ουρων κ τσουπ....να σκασω είμαι..πολυ στεναχωρημενη. αυριο απόγευμα θα κανουμε υπερηχο νεφρων ....θα σας ενημερωσω. Σας φιλω ολες !!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικάκι θα την πάνεις επικόλληση τη λίστα στην υπογραφή σου εκεί που έβαλες και τα tickerakia αν θες να τη βλέπεις κάθε φορά που γράφεις...μόνο έτσι.

Περαστικά στο Μαράκι τα παμε εμείς...

 

Candycrash τι μου θυμησες τώρα...Εμένα η κοιλιά άρχισε να φαίνεται στον 5ο.Στον 6ο που λέτε πήγαμε αεροπορικώς για ένα γάμο Αθήνα.Και ενώ στεκόμασταν στην ουρά για check in φωνάζει ο υπάλληλος :"η έγκυος να περάσετε μπροστά!!" Και γυρίζει όλη η ουρά και κοιτάει την κοιλιά μου!!!Να ανοίξει η γη να με καταπιεί!!!Λέω τόσο πολύ πάχυνα που φαίνεται πάνω από τα ρούχα;;;;Ως τότε δε το χα συνειδητοποιήσει νόμιζα μόνο εγώ μπορώ να το καταλάβω,....

 

Τι ωραία που τα γραψες santaloxilo για τις βουτιές και τα λούτρινα...συγκινήθηκα η μάνα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσιαααα!

Πως τα περάσατε χθες?εγώ σπίτι ξάπλα...σνιφ...

Candycrash η πρώτη κλωτσιά!ποσο ωραίο συναίσθημα θα πρέπει να είναι!με το καλό να νιώσεις κ άλλες πολλές καθημερινές!

ΜΙΚΑ μου περαστικά στο Μαρακι σου κ από δω,όλα καλα θα πανε,μην ανησυχείς!

MARDIO μου με δίδυμα κ φουσκωσες στον 5ο?εγώ φανταζόμουνα πανέμορφες μεγάλες ολοστρογγυλες φουσκοκοιλιτσες ειδικά για διδυμομανουλες από νωρις!!!τι κάνουν οι μικρουλες σου?

Καλημέρα σε οοοολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καμία διαφορά δεν είχα από μια απλή εγκυμοσύνη στη κοιλιά. Εχω δει και μονές κυήσεις με πολύ μεγαλύτερη κοιλιά από τη δικιά μου.Σκέψου στις μεγαλύτερες εβδομάδες που έφτασα 36 που γέννησα πχ τα μωρά ήταν από 2,300 το καθένα δηλαδή 5,600 σύνολο όχι πολλά,βγαίνουν μικρούλικα τα διδυμάκια δεν είναι σαν ένα παιδί 3κιλο πχ.Είχα πάρει 16 κιλά και τα 12 τα χασα τη μέρα της γέννας,από μωρά,πλακούντες,υγρά κλπ..το πρώτο πράγμα που ζήτησα το βράδι της πρώτης μέρας ήταν ζυγαριά από περιέργεια!!!Αφού σκέψου ήταν Σεπτέμβριος και επειδή δεν ήθελα να φοράω νυχτικιά στο νοσοκομείο ζήτησα και μου φεραν τα σορτσάκια μου τα προ εγκυμοσύνης.

 

Οι μικρές μου καλά φτου φτου αναρρώσαμε,ντύθηκαν και πεταλουδίτσες χθες στο πάρτυ του παιδικού μέσα στη τρελή χαρά ήταν είχαν και μαγικό ραβδί και όποιον έβλεπαν έλεγαν "σε κάνω βάτραχο άμπρα κατάμπρα!!"

Διδυμότειχο μπλουζ!

 

Capy υπομονή λίγο ακόμα σώκλειστη μέχρι το θετικό!Αν και για ένα καφέ μπορείς να πας,μια βόλτα με το αυτοκίνητο μη τρελαίνεσαι.Εγω στις 4 μέρες από την εμβρυομεταφορά γύρησα στη δουλειά μου και στις κανονικές δραστηριότητες.Οδηγίες είχα μόνο να μη σηκώνω λεκάνες με ρούχα,όχι ηλεκτρική σκούπα,όχι τίναγμα χαλιά,όχι γυμναστήριο αλλά κατα τα άλλα και οδηγούσα και ανέβαινα κατέβαινα 2 ορόφους σκάλες και σούπερ μάρκετ πήγαινα για λίγες τσαντούλες.

Αμα είναι κάτι να γίνει θα γίνει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραια περασαμε χθες!!!

Μικα περαστικα στη κορουλα σου!Πως είναι σημερα;

Σανταλοξυλο και εγω συγκινηθηκα πολύ με τη βουτια...........αλλα μετα θα ερθουμε στην επιφανια και μας περιμενουν πολλα λουτρινα με βικ βικ!!!

Candycrash τι ωραιο συναισθημα πρεπει να είναι ολο αυτό!Πολυ χαιρομαι κοπελα μου!!

Μardio ετσι πρεπει να΄ναι και εγω ισως να ντρεπόμουνα λιγο.....

 

Αραγε εγω κορίτσια που εχω μιση μητρα αν μεινω εγκυος θα εχω μικρη κοιλιτσα;Μαλλον ε;

Λοιπον μιλησα πρωι πρωι με τον γιατρο.Τη Τεταρτη η υστεροσκοπηση.Μου ειπε τη προετοιμασια,μου ειπε ότι θα διαρκεσει περιπου μιση ωρα και μετα θα μεινω άλλες δυο ωρες ξαπλωμενη και μετα από λιγο θα με ξαναδει και θα φυγουμε.Απλα φιδωλος όπως παντα.Να σας ρωτησω,εγω θελω να είμαι προετοιμασμενη.Μου ειπε ότι τη κανουμε περισσοτερο για να δει αν εχει διάφραγμα και αν εχει το διορθωνει και βλέπουμε.Τι άλλο μπορει να βρει κανωντας τη;κυστες,οινομυωματα,πολυποδες;Αυτα θα τα εβλεπε με την υστεροσαλπιγγογραφια;Θελω να είμαι προετοιμασμενη να ξερω.....Αλλα δεν μου λεει.Πειτε μου βρε κορίτσια αν γνωρίζετε δεν εχω ιδεα από αυτά και δεν θελω να ψαξω καθολου στο ιντερνετ γιατι ισως διαβασω τη χειροτερη εκδοχή.Απλα εγω λειτουργω καλυτερα όταν είμαι προετοιμασμενη παρα όταν εχω πληρη αγνοια....Επισης μου ειπε πως θα μετρησει τις διαστασεις της μητρας.Εχω αρκετο αγχος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rianna με την σαλπιγγογραφία βλέπεις μόνο σάλπιγγες.Με την υστεροσκόπηση θα δει τη μήτρα. Έτσι το χω στο μυαλό μου και λογικά όπως λες τυχόν πολύποδες,ινομυώματα,εστίες ενδομητρίωσης κλπ κλπ...Αστον καλέ να δει ότι θέλει να δει,εσύ πάρε τον υπνάκο σου πάρε και την απάντηση και power!

Αντε εις αναμονή της Τετάρτης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

 

rianna δυστυχως είμαι τελειως ανιδεη απ αυτά και δεν ξερω να σε βοηθησω. Όπως λεει και η mardio κοιμησου μιση ωριτσα και μολις ξυπνήσεις θα μαθεις! Για την απορια σου με την κοιλια εγω νομιζω ότι όταν μεινεις εγκυος θα μεγαλωσει αρκετα για να χωραει και το μωρακι αν οντως η μητρα σου είναι μικρη.

 

Μικα περαστικα στο κοριτσακι σου! λιγη αντιβιοσουλα και θα γινει καλα πριν το καταλάβεις!

 

capy κι εγω τρεις μερες εμεινα μεσα και μετα πηγα στη δουλεια κανονικα. Οδηγιες ειχα κι εγω να προσεχω τα βαρη. Βεβαια επειδή δουλευω σε οικογενειακη επιχειρηση και οι γονεις ακομα δεν ξερουν ότι καναμε εξωσωματικη, δεν ειχα και πολλες δικαιολογιες για να μην παω στη δουλεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω (για να μπει στη λιστα το λεω)δεν περιμενω Δευτερα...συνηθως 16 μερες μετα την ενεση ερχεται..βεβαια τωρα δεν πηρα ουτροτζεσταν οποτε μπορει να ρεθει και πιο νωρις..παντως ο κυκλοςειναι 26-30 ...26η μερα ειναι το Σαββατο..αλλα θα αρχισω να μετραω Δευτερα 24/2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικουλια μικα στη μικρη!

 

capy κουραγιο και ολα θα γινουν συντομα.

 

rianna -και υπολοιπα κοριτσια.

μιλησα με μια γνωστη που προσφατα εμαθα οτι ειχε προβλημα.

προσπαθουσε σχεδον 10 χρονια για παιδι - με 4 αποβολες και πολλες εξωσωματικες καθως ειχε μονοκερη,λιγοστα ωαρια που δεν μεγαλωναν και πολλα πολλα αλλα προβληματα.

ολοι της το ειχαν αποκλεισει οτι θα μπορουσε να κρατησε και να γεννησει παιδι και οτι θα ηταν υγιες

αφου οικονομικα και ψυχολογικα τα ειχαν παρατησει,συναντησε τυχαια ενα γιατρο στην αθηνα που της ζητησε να δοκιμασουν μια πειραματικη θεραπεια (για τοτε -  το 2011) και μαλιστα απο οτι μου ειπε - ο γιατρος εκανε πραγματα που οι περισσοτεροι γιατροι εκαναν σχεδον το αντιθετο τοτε σε παρομιοες περιπτωσεις- και εμεινε εγκυος και γεννησε ενα υγιεστατο κοριτσακι!!!

πριν απο λιγο καιρο εμεινε εγκυος τελειως φυσικα και απροσμενα - και μαλιστα χωρις να κανει οποιοδηποτε ελεγχο και εξτρα εξετασεις - ειχε μια φυσιολογικοτατη εγκυμοσυνη και γεννα - που την παρακολουθουσαν σε δημοσιο νοσοκομειο - εξεταζοντας την οποις γιατρος ειχε βαρδια!!!

 

ειπα να το μοιραστω μαζι σας για να νιωσετε και εσεις αυτο που ενιωσα εγω !!! οτι γινονται θαυματα και μαλιστα οταν δεν το περιμενεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Prasini ποσο κουραγιο μου εδωσε η ιστορια της γνωστης σου!!!!!!!!!Σ'ευχαριστω που τη μοιράστηκες μαζι μας!!Αληθεια πως τον λενε αυτόν τον γιατρο; Επιτρεπεται εδώ να λεμε ονόματα; Αν όχι μπορεις να μου στειλεις στοιχεια σε προσωπικο μυνημα σε παρακαλω;Εμαθα πως και το Αττικο Νοσοκομειο εχει ειδικους γιατρους για τη περιπτωση μου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαστε ολες καλα και συντομα μανουλες! και μκακαρι συντομα να εχουμε και μεις να λεμε ευχαριστες ιστοριες!

ριανα μου στο εστειλα  - ελπιζω μονο και μονο που ακουσες την ιστορια να σε βοηθησα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με βοήθησες παρα πολύ!Σ'ευχαριστω πολύ!!Ναι το ελαβα κοριτσι μου!!Μακαρι για ολες μας,μακαρι ολες να διηγηθούμε εδώ την χαρουμενη ιστορια μας και να παρουν κουραγιο και από εμας άλλες κοπελες!!

Πραγματικα τη μερα που εμαθα οσα εμαθα εχασα τη γη κατω από τα ποδια μου.Αν δεν ειχα τον αντρα μου που με στηριζει τοσο πολύ και εσας εδώ θα ημουν πολύ χειροτερα.Θελω να σας ευχαριστησω μια μια ξεχωριστα για την υποδοχη σας και για την αγκαλια που μου ανοιξατε!!Με βοηθήσατε πολύ και ευχομαι ο Θεος να σας ανταποδωσει διπλη και τρίδιπλη αυτή τη βοηθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και ελπίζω να προστεθώ σύντομα στην παρέα σας όταν ξεκινήσω κι εγώ εξωσωματική.Η απάντησή μου είναι κυρίως για τη rianna που θα κάνει υστεροσκόπηση την Τετάρτη αλλά ελπίζω να φανώ χρήσιμη και σε άλλες κοπέλες με αυτά που θα γράψω.

 

Λοιπόν,εγώ έκανα υστεροσκόπηση στα τέλη του Γενάρη προληπτικά.Η υστεροσκόπηση είναι η παρακολούθηση της μήτρας με μία κάμερα που μπαίνει στη μήτρα και βλέπει ο γιατρός εσωτερικά τη μήτρα σου.Εμένα μου έκαναν ολική νάρκωση,η διαδικασία διήρκεσε μισή ώρα και μου είχε πει ο γυναικολόγος εξ αρχής ότι αν χρειαστεί να παρέμβει και να αφαιρέσει οτιδήποτε θα το κάνει.(δηλαδή αν δει πολύποδες ή ό,τι άλλο δεν μπορεί να βοηθήσει μία μελλοντική κύηση).Σου τα λέω πολύ απλά γιατί κι εγώ δεν είμαι γιατρός.Εμένα μου βρήκε συμφύσεις στη μήτρα,κάτι σαν ίνες βαμβακιού και τις αφαίρεσε μιας και οι συμφύσεις δεν βοηθούν τη γονιμότητα και η ύπαρξή τους σχετίζεται με αυξημένη συχνότητα αποβολών.Γενικά είναι η πιο λεπτομερής εξέταση και ό,τι κρίνει ο γιατρός σου ότι δεν πρέπει να είναι στη μήτρα σου θα το αφαιρέσει,στην ουσία σου καθαρίζει τη μήτρα από ό,τι μπορεί να προκαλέσει κακό στη μετέπειτα εγκυμοσύνη σου,άρα μην ανησυχείς καθόλου.

 

Λίγα λόγια για τη διαδικασία- προετοιμασία σου πριν την εξέταση (στην ουσία θεωρείται σαν μικροχειρουργείο); Εγώ πήγα νηστική,ούτε νερό δεν έκανε να πιω -μάλλον εξαιτίας της νάρκωσης που θα έκανα.Το προηγούμενο βράδυ μου είπαν να φάω ελαφρά.Μου έδωσαν τη ρομπίτσα μου,έβγαλα τα ρούχα μου και τη φόρεσα.Όταν ήρθε η ώρα να ξεκινήσουμε,ξάπλωσα σε ένα κρεβάτι όπως του γυναικολόγου με τα πόδια ανοιχτά όπως καταλαβαίνετε (ίσως το παρακάνω με τις λεπτομέρειες αλλά σου τα λέω όπως ακριβώς έγιναν).Ο αναισθησιολόγος μου έκανε την ένεση στο αριστερο χέρι από την έξω πλευρά της παλάμης και μου είπε ότι θα αισθανθώ μια ελαφριά ζαλάδα όπως και έγινε.Μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα είχα αποκοιμηθεί.Ξύπνησα μετά από 2 ώρες περίπου και όλα είχαν τελειώσει.Μου είχαν βάλει οξυγόνο για να αναπνέω για προληπτικούς μάλλον λόγους και ένα μηχάνημα στο δάχτυλο να μετράει την πίεσή μου.Εγώ διψούσα φοβερά αλλά δεν μου έδωσαν νερό -μου είπαν ότι έπρεπε να συνέλθω καπως από τη νάρκωση.Πονούσα χαμηλά στην κοιλιά και μου έκαναν μία παυσίπονη ένεση αλλά εσύ μπορεί και να μην τη χρειαστείς.Φεύγοντας μου έδωσαν ένα cd με την καταγραφή της κάμερας που μου έβγαζε τις συμφύσεις.Εννοείται ότι μίλησα με το γιατρό μου και μου είπε τι ακριβώς έκανε.Μου είπε επίσης να μην οδηγήσω φεύγοντας λόγω της νάρκωσης οπότε θα πρέπει να πας με κάποιον δικό σου για να κάνεις την εξέταση.Εγώ πήγα σπίτι και κοιμήθηκα 3 ώρες και μέχρι το απόγευμα ήμουν μια χαρά,μόνο ένα ελαφρύ πονοκέφαλο ένιωθα που όμως πέρασε την επόμενη μέρα.

 

Τώρα θα σου πω και κάτι που εμένα με τρόμαξε αλλά είναι φυσιολογικό όπως μου είπαν.Μου είχαν πει ότι μπορεί να δω λίγο αίμα στο εσώρουχό μου μετά την επέμβαση και ότι σε 3-4 μέρες θα σταματήσει.Εγώ φεύγοντας από το ιατρείο είχα δει κάποιες σταγόνες που όμως μέχρι το βράδυ έγιναν ροή κανονική όπως της περιόδου.Τρόμαξα και μίλησα με το γιατρό ο οποίος μου είπε ότι άλλες γυναίκες δε βλέπουν καθόλου αίμα,άλλες έχουν σταγόνες και άλλες ροή μεγάλη,εξαρτάται πώς αντιδράει ο οργανισμός της κάθε μίας στην εξέταση.Εγώ φυσικά ήμουν η γκαντέμω της υπόθεσης και είχα μεγάλη ροή η οποία όμως σταμάτησε τελείως την τρίτη ημέρα.

 

Αυτά,ελπίζω να μη σε τρόμαξα με τόσες λεπτομέρειες.Α επίσης ξέχασα να σου πω να μην έχεις τα νύχια σου βαμμένα γιατί εγώ είχα πάει με υβριδικό στα νύχια και ήθελαν να μου το βγάλουν γιατί αν πχ συμβεί κάτι κατά τη διάρκεια της νάρκωσης μελανιάζουν τα νύχια και από εκεί βλέπουν ότι πχ κάτι δεν πάει καλά.Ή αν τελικά τα βάψεις,να μην είναι κανονικό μανό γιατί ένα νύχι θα στο ξεβάψουν για να παρακολουθούν τι γίνεται.Για την ιστορία εμένα τα δικά μου είχαν μεγαλώσει λίγο και μάλλον παρακολουθούσαν από εκεί τι γίνεται.

 

Φιλιά πολλά και καλή επιτυχία,μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σε ρωτησω κατι που την έκανες και πόσο στοιχησε;;ρε κοριτσια να αρχισω να ανησυχω που εμενα δεν θελει ακομα να μου κανει υστεροσκοπηση;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ την έκανα στο κέντρο γονιμότητας στην Κρήτη,γύρω στα 1800 πήγε.Είναι πολλά αλλά νομίζω αξίζει τον κόπο δεδομένου ότι δεν ήξερα ότι είχα συμφύσεις στη μήτρα και όπως έγραψα παραπάνω οι συμφύσεις ευθύνονται για υπογονιμότητα και αυξημένο κίνδυνο αποβολών.Φαντάσου να έχεις κάτι να μην το ξέρεις να ξεκινήσεις εξωσωματική και μετά να έχεις παρατράγουδα γιατί δεν ψαχτήκατε εξ ολοκλήρου.Ίσως να μη χρειάζεται να την κάνεις γι αυτό δε σου είπε ο γιατρός σου ακόμη σανταλόξυλο.Ή ίσως δεν έχει έρθει ακόμη η ώρα να την κάνετε.

 

Μην αγχώνεσαι άδικα,τα φιλιά μου σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stellina σε ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες σου!!!τις ιδιες οδηγιες μου εχουν δωσει και μενα ως προς την ετοιμασια,το ιδιο μου εχουν πει οτι διαρκει και το ιδιο μετα για την οδηγηση.ευχομαι ολα να σου πανε καλα κοπελα μου!!

Σανταλοξυλο ισως να μη χρειαζεται να κανεις εσυ αν ηταν θα σου ειχε πει ο γιατρος σου.

Εμενα κοριτσια μου συνεβει κατι και εχω χ@στει πανω μου...σορυ για την εκφραση.πριν λιγη ωρα ειχαμε παει για ψωνια ενιωθα κατι σανμπουκωμα.γυρναω σπιτι παω και στο σκουπισμα βλεπω ενα πραγμα σαν σακουλα πολυμπαγκ μικρη καφε......απο μπροστα βγηκε.συγγνωμη για την αηδια της περιγραφης μου και μετα σαν υγρα ωορηξιας....τωρα νοιωθω παλι μπουκωμα....τι ειναι αυτο;;καθαριζω απο τη σαλπιγγο;;λετε να ειναι το σκιαγραφικο;εχω τρομαξει πολυ...ουτε ποναω ουτε αιμα εχω.....αν ειναι ισως παρω τον γιατρο πιο μετα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια είχα λόγο ειδικό που έκανα υστεροσκόπηση,θα γίνω παρένθετη στο παιδί της αδερφής μου και γι αυτό το ψάξαμε τόσο πολύ με το γιατρό και δεν κάναμε υστεροσαλπιγγογραφία.Έπρεπε να είμαστε 100 % σίγουροι ότι μπορώ να κυοφορήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρένθετη στο παιδί της αδερφής σου;;;Αυτό θα πει μεγαλείο ψυχής...Ένα μπράβο είναι λίγο...Έχεις δικά σου παιδάκια;Με το καλό όλη "η διαδικασία"...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...