Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

Μπράβο capy!!Αντε κοριτσομάνα και συ σα τη rose μας...ονειρέψου ροζ συννεφάκια!!

Καλά αποτελέσματα για την εξέταση...

Κάθε φορά που είμαστε Αθήνα και περνάμε έξω από τo κέντρο της εξωσωματικής λέω στον άντρα μου :κοιτα τα παιδάκια μας είναι εδώ μέσα μας περιμένουν....

Δεν απαντάει κουνάει την κεφάλα του και καλά τι μας λες τωρα κοπελιά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια πως ειστε?

εμεις εδω τα ιδια στην αναμονη...

φιφουλινα εχω καφετια απο την ημερα που με εξετασε η μαια κολπικα αλλα δεν ειναι συμπτωμα αυτο ειναι απο την εξεταση...την Δευτερα θα ξαναπαω να με δει και να κανουμε παλι nst...τα βραδια στριφογυρναω συνεχεια γιατι ποναω σε οποιο πλευρο και να κοιμηθω...υπομονη κανω τωρα στα τελειωματα ειναι αρκετα δυσκολα!

να πας σε ενδοκρινολογο να ξερεις οτι εισαι οκ και απο εκει...οτι κοιταμε καλο μας κανει αρκει να μην σε παιρνει απο κατω!

capy καλη επιτυχια απο Δευτερα και να τρως αυτα που σου ειπε η mardio ειναι πολυ σημαντικο να μην παθεις υπερδιεργεση....εμενα δεν μου το ειπαν εγκαιρα οτι ειναι σοβαρα τα πραγματα και επαθα σοβαρη υπερδιεγερση,υπεφερα...ξεκινα εσυ να τα τρως δεν εχεις να χασεις τιποτα!!!φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

candycrash ευχαριστω πολυ και εσενα ολα καλα να σου πανε μεχρι τελος...για να δουμε πως θα ειναι και θα ενημερωσω φυσικα μετα!!!κοριτσακι και εσυ ε?τι καλααααα γερο να ειναι...

Νατασα τι κανεις?πως ειναι τα μωρουλια?

κοριτσακι μου :-* :-*

μορουλι πως ειναι ο μπεμπακος?

mardio η Μικα μας πως ειναι?

πολλα πολλα φιλια σε ολες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Θα ήθελα τα φώτα σας!!! Τον Αύγουστο έκανα εξωσωματική και δυστυχώς δεν πέτυχε. Μου είπε ο γιατρός μου με το καινούργιο έτος να ξεκινήσουμε ξανά με τα κατεψυγμένα. Όντως ξεκινήσαμε, από 06/01 άρχισα να παίρνω τα Cyclacur και αν 2 ημέρες υπέρηχο και αίμα. Στις 20/01 μου είπε ότι σταματάμε γιατί οι εξετάσεις αίματος έδειξαν ανεβασμένες κάποιες ορμόνες και αυτό σήμαινε ότι το ωάριο μου ωρίμασε ποιο γρήγορα και μας "χάλασε¨το ενδομήτριο. Μου είπε να αφήσουμε να περάσει μια περίοδος και να ξανά ξεκινήσουμε αλλά αυτήν την φορά θα κάνω και ενέσεις για να μην έχω ωάριο. Εγώ μένω στο εξωτερικό και πηγαινο-έρχομαι. Και ενώ περίμενα τηλέφωνο να μου πει ποιες ενέσεις θα κάνω, μου λέει να αφήσουμε και άλλη περίοδο να περάσει για να ηρεμήσει ο οργανισμός μου. Τα νεύρα τσατάλια!!!!

Έχει μπει καμιά στην ίδια διαδικασία? Σας παρακαλώ δώστε μου τα φώτα σας και έχω εκνευριστεί και με τον γιατρό!!! Τι στο καλό την μια μου λέει άσε ένα μήνα και την άλλη ασε 2????

 

Ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα...καμια φορα χανονται οι κυκλοι δυστυχος γιατι κατι δεν πηγε οπως περιμενε ο γιατρος αλλα ειναι για καλο...να σκεφτεσαι οτι θα μπορουσε να σε στειλει χωρις καμια ελπιδα να πετυχει κι ομως εκεινος ο γιατρος εκρινε πως δεν πρεπει...πολλα κοριτσια εδω χασαν κυκλους γιατι κατι πηγε στραβα...εγω εχασα κυκλο για κυστη ...υπομονη...ευχομαι συντομα να ερθει το θαυματακι σου και μαλιστα ολα αυτα να εγιναν για καλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον σημερα 5 ακριβως πρεγνυλ(αυτο να κατεβαζουμε βρακι σε συγκεκριμενες ωρες μου χει γινει συνήθιο...στο τελος θα κανω παιδι και θα πηγαινω ετσι να τρυπιεμαι για πλακα...χαχαχαχαχαχα)επαφες αυριο και μεθαυριο βραδιο...αχ γυρισαμε απο εκει που ξεκινησαμε....χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω Syntaloxilo. Εσύ σε κάθε κύκλο που χανόταν πόσο περίμενες για να ξανα προσπαθήσεις? Πόσο καιρό θέλει ο οργανισμός για να επανέλθει από τα Cyclacur? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα επανερχεται μια χαρα και τα σικλακουρ τα παιρνω ελαχιστα γιατι γενικα κανω καλο ενδομητριο ακομα και μετα απο θεραπεια σερπαφαρ που υποτιθεται το χαλα..πηρα ομως 4 κυκλους σερπαφαρ και τωρα δεν με αφησε..ηθελε αναπαυλα ενα μηνα...να μην αγχωνεσαι για τον κυκλο που χανεις να σκεφτεσαι πως ο γιατρος σου δεν σε βλεπει ως τσεπη αλλα κανει σωστα τη δουλεια του...αν εκρινε οτι δεν γινοταν σημαινει δεν γινοταν..καλη δυναμη και καλως ορισες στην παρεα μας...

 

 

οι υπολοιπες θα ηθελα μια χαρη...στο χωριο μου γεννησε μια κοπελα το πρωτο της κοριτσακι(εγω μενω Αθηνα)και δυστυχως χασαν κι οι 2 γονεις τη δουλεια τους και δεν υπαρχουν οικονομικοι ποροι καθολου...αν καποια απο εσας εχει ρουχαλακια απο κοριτσακι 0-2 ετων και δεν τα χρειαζεται και μπορει να μου τα στειλειή να βρουμε τροπο να τα παω σας παρακαλω στειλετε μου πμ...εχω καταστεναχωρεθει...εχουν βασανιστει κι αυτοι πολυ για παιδι και δεν μπορω να φανταστω τι βιωνουν τωρα..οποια εχει ή εχετε καποια γνωστη κτλ στειλτε μου πμ ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλες μου!

Mardio πλακα εχετε, ο ενας ουτε να το σκεφτει για μωρο και τον φανταζομαι να σκεφτεται "και αν ειναι και αυτο κοριτσιιιιι" χαχαχα εσυ στην τρελα σου σε φανταζομαι να γελας και μονο στην ιδεα να τον βλεπεις να "υποφερει" χαχαχαχα. Τι ειμαστε ομως εμεις οι γυναικες ανικανοποιητες! Αφου και εγω του ειπα μολις ερθει το μωρακι μας να παμε για το επομενο στο 6μηνο φρικαρε με οσα εχει δει να περναω αλλα εγω εκει!!! Χιχιχι

Rosaki μου γλυκο καλα ειμαστε πηγα εχτες στον αιματολογο μπας και σταματησω τις inohep ενεσουλες αλλα που, μεχρι τις 26 εβδομαδες και βλεπουμε. Κανε λιγο υπομονη κορπελα μου λιγο εμεινε. Ξερεις μπηκα προσφατα στο θεμα "ποιες προσπαθουμε πανω απο εναν χρονο " και θυμηθηκα τοσα πολλα! Ξερεις Φραουλιτσα, φ+Μ, levou, Merenta, cuando, εσενα, εμενα ολες μας ξαναδιαβαζα και συγκινηθηκα!!!!

Capy ποτε με το καλο ξεκινας για μεταφορα; Ολα να σου πανε κατ ευχην κοπελα μου!

Κοριτσακι να το πιστεψεις οτι η περιοδος σου θα αργησει πολυ να ερθει καποια στιγμη γιατι θα εχεις το/τα μωρακια σου. Πιστεψε το!

Candycrash μπραβο ολα καλα με την εξεταση αλλα γιατι σε αργησανε τοσο πολυ να την κανεις; Ρωταω γιατι εμενα μου την εδωσαν στο 2μηνο, μαλλον δεν παιζει ρολο! Βεβαια εμενα μου ειχε βαλει κολποδιαδτολεα ημουν μικρη ακομη και φυσικα ειχα τρομαξει αφου ειχα παθει και εκεινη την αιμοραγια αλα ολα καλα!

Santaloxilo βουρ, αλλα ειπαμε απολαυσε το και ξεχνα τα αν και ισως. Οτι ειναι να γινει θα γινει και να ξερεις οτι με τις σκεψεις σιγουρα δεν γινεται. Απολαυσε τον αντρουλι σου και ορμα! Κατεβαζε εκει τα βρακια χαχαχα!

Milina θα συμφωνησω με την santaloxilo, ο γιατρος σου ξερει τι κανει, το αντιθετο να σε φοβιζει, το οτι σε ξεκουραζει ειναι καλο!!! Μην βιαζεσαι καλη μου! Βηματα μικρα και σταθερα. Θα καταλαβεις ποτε κατι δεν παρι καλα με τον γιατρο σου αλλα αυτο σιγουρα δεν ειναι αιτια να τον αποριπτεις! Καλη επιτυχια σου ευχομαι και καλως ηρθες στο παρεακι μας!

Fifoulina με το καλο να νιωσεις παλι δυνατη και με πολυ μα πολυ αισιοδοξια προς στην δοξα τραβα! Ειμαστε πολυ δυνατες ρε κοριτσια!!!!

Μικα σε περιμενουμεεεεεεεε!!!

Φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.εχω μια βδομαδα να σας γραψω αλλα σας διαβαζα κατα καιρους.απλα ηθελα λιγο το χρονο μου να μου δωσω για να συνειδητοποιησω οτι θα περιμενω καποιους μηνες μεχρι να ξαναδοκιμασω.με ειχε προειδοποιησει ο γιατρος οτι μαλλον ειναι πολυποδας αλλα και παλι ηλπιζα ενα θαυματακι μεχρι να μου το πει σιγουρα. αλλα σε ενα συμφωνουμε ολες ,να μην χανουμε την ελπιδα μας ποτε!!!

τα νεα μου εμενα ειναι οτι θα κανω την αποξυση την πεμπτη και μετα ,πρωτα ο θεος,θα πρεπει να περιμενω μεχρι να ξαναδοκιμασω,

φιλια σε ολες τις μανουλες και μελλουσες μανουλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσιααα!!!

Δυστυχώς δεν είχα χρόνο να σας γράψω τα νέα μου.χθες κ σήμερα πήγα στον γιατρό!

Όλα καλα λέει!Τα ωάρια μάλλον είναι περισσότερα από 13 αλλά πιστεύει πως αν όλα πάνε καλά θα μπορέσουμε να πάρουμε τα 10!Τα ωοθηλάκια είναι περίπου 18mm,το ενδομήτριο καλό.Αύριο δεν θα κάνω Puregon,μόνο την orgalutran το απόγευμα κ το βράδυ στις 10 μία ένεση ovitrelle!Οπότε Τρίτη στις 9 το πρωί θα γίνει η ωοληψία!!!!Αγχώθηκα βρε κορίτσια...ουφ....Μου ευχήθηκε την επόμενη φορά που θα πάμε στο ιατρείο του να είναι για τον υπέρηχο εγκυμοσύνης κ να ακούσουμε καρδούλες!

Επίσης λόγω ομόζυγης μετάλλαξης στο γονίδιο 677 (τύπος θρομβοφιλίας) που έχω η αιματολόγος μου μου συνέστησε το avamis για ρινικούς ψεκασμούς 3 φορές την ημέρα ως το τεστ επιβεβαίωσης εγκυμοσύνης κ 1 μέρα μετά την ωοληψία 1 salospir των 100 κάθε βράδυ ως κ την 8η εβδομάδα κύησης όπου θα γίνει επανεξέταση κ ίσως χρειαστεί να κάνω ενέσεις ηπαρίνης.

Αυτά τα νέα μου!Σας ζάλισα!

koritsaki mou μακάρι σύντομα όλες μας να έχουμε τα μωράκια μας!

fifoulina τελικά θα πας σε ενδοκρινολόγο?

MARDIO μου ρώτησα γιατρό κ διατροφολόγο κ ξεκίνησα ήδη πολύ νερό,ασπράδια,κρέας μοσχαρίσιο κ κοτόπουλο κ συνεχίζω τα ανάλατα!Ευχαριστώ για την συμβουλή σου!

candycrash καλά αποτελέσματα με τις εξετάσεις σου κ συγχαρητήρια!!!Κοριτσάκι!!!πολύ χάρηκα!

rose μου κάνε υπομονή με τα πονάκια,σύντομα θα τελειώσουνε!Ακολουθώ πιστά τις συμβουλές σας!Ευχαριστώ!

milina μου δεν γνωρίζω κάτι για τα συγκεκριμένα φάρμακα αλλά σου εύχομαι καλή επιτυχία κ κάνε υπομονη!

santaloxilo καλή τύχη κ καλές αγκαλίτσες κ τρελίτσες!

morouli προς το παρόν έμαθα για την ωοληψία!Για την εμβρυομεταφορά θα με ενημερώσουνε απο την κλινικη κ εξαρτάται απ ότι κατάλαβα απο την πορεία που θα έχουνε τα σποράκια μας!

prasini μου καλή επιτυχία για την Πέμπτη,όλα να πάνε καλά.Κάνε υπομονή,θα περάσει γρήγορα ο καιρός όταν χαλαρώσεις!

Φιλιά σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Prasini με το καλο τη Πεμπτη η αποξεση.Ποσους κυκλους χρειαζεται να περιμενεις για να προσπαθησεις μετα ρωτησες;

Μιλινα καλη επιτυχια μην απογοητευεσαι...δε ξερω για το ενδομητριο που ρωτας.

Capy τα πας τελεια μην αγχωνεσαι καλε ειναι απλη η διαδικασια ουτε ποναει ουτε τιποτα...μακαρι ολα να ταν σαν αυτο.

Μπραβο που το ψαξες και για τη θρομβοφιλια και ξερεις απι την αρχη.

Salospir ultrogestan felicine και κατι αλλα τα επινα μεχρι και την αυχενικη...κουραγιο με το φαρμακομανι...

Santaloxilo μπραβο που βοηθας τη φιλη σου η αληθεια εχω 2 φιλες με μικροτερα κοριτσακια και τα δινω αμεσως τα ρουχα των κοριτσιων μολις δεν τους κανουν.Ανοιξε ενα θεμα εξω καινουριο να το δουν κι αλλες κοριτσομανες.Σιγουρα θα μαζευτουν..

Φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Milina καλως ηρθες στην παρεα μας..οπως σου ειπαν τα κοριτσια ο γιατρος σου ξερει τι κανει και σε αφηνει για επομενους κυκλους...εμπιστευσου τον και ολα θα πανε καλα!καλιο αργα παρα ποτε δεν λενε?οποτε μην βιαζεσαι σκοπος ειναι να γινει αυτο που πρεπει σωστα για να πετυχεις κιολας θετικα αποτελεσματα...καλη επιτυχια και φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

σανταλοξυλο κανε αυτο που λεει η mardio βαλε νεο ποστ να το δουν καποια ισως μπορει να βοηθησει!

μορουλι για καλο ειναι αυτες οι ενεσεις οποτε υπομονη...αχ ναι και εγω ετσι καθομαι και διαβαζω τα παλια και συγκινουμε που ημασταν και που ειμαστε τωρα ε?για ολες εχει ο Θεος αρκει να μην τα παραταμε...αληθεια ποσο εισαι τωρα?το τικερακι σου ειναι σωστο?

πρασινη με το καλο η αποξεση...ολα θα παρουν τον δρομο τους μην αγχωνεσαι!!!

capy χαιρομαι που ακολουθεις αυτα που σου λεω για το καλο σου γιατι δεν θελω καμια κοπελα να παθει οτι εγω επειδη δεν ειχε ενημερωθει οπως επρεπε...φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

εμεις τα ιδια κοριτσια απο Δευτερα θα εχω νεοτερα που θα παω γιατρο...

φιλιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια τι κανετε;; Χαθηκα παλι αλλα αυτη η βδομαδα ηταν πολυ πολυ κουραστικη.. Απο τη μια που δεν κοιμαμαι τωρα πια τα βραδια απο την αλλη το αγχος στη δουλεια γυρνουσα σπιτι κ ενιωθα οτι δεν ειχα κουραγιο για τιποτα..! Ευτυχως σταματησα πια και απο αυριο θα ειμαι σπιτακι μου! Ελπιζω να παρω τα πανω μου σιγα σιγα..

Koritsaki mou σε τι φαση εισαι τωρα; Εκανες τις ορμονικες;; Μακαρι να βγουν καλες και με το καλο να ξεκινησεις και ολα να πανε τελεια!!

Prasini δεν εχω ιδεα για το πως γινεται η αποξεση αλλα απ οτι μου εχουν πει η διαδιακασια ειναι απλη και ισως να εχεις λιγο αιματακι μετα.. Με το καλο να την κανεις την Πεμπτη και οταν θα σου πει ο γιατρος σου με το καλο να ξεκινησεις και παλι κοπελα μου..Σου εχει πει ποτε θα μπορεις να ξαναπροσπαθησεις;

Fifoulina Πολυ χαιρομαι κοπελα μου που διαβαζω νεα σου και βλεπω οτι εισαι καλυτερα!! Ειδα που ρωτας για ενδοκρινολογο δεν ειναι κακο να του κανεις μια επισκεψη δεν εχεις να  χασεις κατι ισα ισα που θα εισαι καλυμενη και απο εκει οτι ολα ειναι καλα η αν υπαρχει καποιο θεματακι να το ρυθμισετε..Εγω παντως πηγα..

capy 13 αυγουλακια διαβαζω!! Τελεια! Με το καλο η ωοληψια (η την εκανες; ) και μετα με το καλο η εμβρυομεταφορα!! Για διατροφη αυτα που σου ειπε η rose εκανα κ εγω και δοξα το Θεο δεν επαθα τιποτα!

Candycrash κοριτσακι το μπεμπακι σου!! Τι καλα! Φανταζομαι τωρα θα τα βλεπεις ολα ροζ!!

Santaloxylo αυτο το μηνα να εισαι χαλαρη να διωξεις το αγχος σου που ισως κανει και ολη τη ζημια, να χαρεις τιε αγαπουλιτσες με τον αντρα σου  και οτι ειναι να γινει θα γινει.. Μπραβο σου που βοηθας τη φιλη σου!! Κανε αυτο που λενε τα κοριτσια ανοιξε ενα νεο ποστ και μακαρι να μπορει καποιος να σε βοηθησει..

Δαφνη δεν πειραζει αν καθυστερησεις ενα η και παραπανω μηνες.. Σημασια οτι θα ξεκινησεις και ολα θα ειναι τελεια για να ερθει με το καλο το μπεμπακια! Ολα θα πανε καλα, υπομονη και να σκεφτεσαι θετικα!!

Morouli  πως εισαι; Ο μπεμπακος σου τι κανει;;

Rosaki με το καλο να περασουν οι μερες και με το καλο να κρατησεις την μπεμπουλα σου στην αγκαλιτσα σου καλη μου!! Περιμενουμε νεα σου απο το γιατρο τη Δευτερα.. Κ εγω Δευτερα πρωι εχω υπερηχο..

Mardio τι κανεις κοπελα μου καλα εισαι; Η ΜΙΚΑ πως ειναι;

Milina καλως ηρθες και ευχομαι συντομα να εχεις το σπορακι σου στην κοιλιτσα σου! Συμφωνω και εγω με τα κοριτσια εμπιστευσου τον γιατρο σου γιατι κατι θα ξερει που σε αφηνει για τους επομενους κυκλους.. Σημασια εχει να γινουν ολα σωστα και στην ωρα τους οχι βιαστικα.. Καλη επιτυχια!!

 

Κοριτσια ντρεπομαι που το λεω αλλα φοβαμαι πολυ μα παρα πολυ να γεννησω ειτε φυσιολογικα ειτε καισαρικη (ακομα δεν το εχουμε συζητησει με το γιατρο θα τον ρωτησω τη Δευτερα).. Εκανα το λαθος να δω και κατι βιντεακια και ειμαι που ειμαι φοβιτσιαρα απο τη φυση μου τωρα εγινα ακομα χειροτερα..Τι θα κανω;;

 

Φιλια πολλα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα,

Rosακι μου ναι το tickeraki μου ειναι σωστο, το εχει φροντισει η mardio δεν μου χαλασε χατιρι αν και την παιδεψε λιγο μια το ενα μια το αλλο χαχαχα! Το μπεμπακι μου ειναι καλα! Τελευταια που πηγα στον γιατρο και μου λεει σε τρεις εβδομαδες να ξαναπαω του ειπα οχι να πηγαινω καιε εβδομαδα, μου απανταει"αλλη δουλεια δεν εχεις να κανεις" χαχαχα και φυσικα του ειπα οχι αλλα ημουν τοσο τυχερη που το ειδα και τις 3. Μια η αυχενικη μια ηο πλακουντας χα και μια που θα παω την Τεταρτη χα τις καλυψα και τις τρει. Τωρα πρεπει να βρω τροπο για τις επομενες. Ομως ρε κοριτσια οταν το ακουω ηρεμω και πιστεψτε με τελικα εγω το εχω ακουσει απο τοτε που σας ελεγα παρολο που ηταν νωρις! Δεν εχει αλλαξει ο τροπος που μου δηλωνει την παρουσια του!!!

Capy ωραια ολα κυλανε ομαλα και ομορφα, και τι ειπαμε χωρις αγχος και απολαυσε το!!!

Νατασσα και εγω ετσι σκεφτομουν καποτε πριν ακομη μπω στην διαδικασια φαντασου, ηθελα καισαρικη γιατι φοβομουν και η συγχωρεμενη η Μανουλα μου μου ελεγε οταν ερθει εκεινη η ωρα θα αλλαξεις γνωμη! Και φυσικα τωρα που ειδα και τους Πρωταγωνιστες 100% θελω φυσικο και ευχομαι να μου το δωδεο ο Θεος. ευτυχως ο γιατρος μου ειναι υπερ των φυσικων!!!!!

Ros περιμενουμε νεα αυριο αααααααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

κοριτσια μαζεψα πολλα απο φιλες γνωστες και συναδελφισσες σε 1 μερα..τελικα οταν προκειτραι για μωρο παλευουμε ολοι...ευχαριστω παντως και μονο για τη σκεψη..η κουμπαρα μου εστειλε στη μαμαμου πανες κτλ να τα παει και η κοπελα δεν ειχε λογια...εγω αυτο που της ειπα στο τηλεφωνο ειναι να μη το βαζει κατω γιατι εχει το πιο ακριβο δωρο αγκαλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασα οταν ερθει εκεινη η ωρα ουτε φοβο αισθανεσαι ουτε τιποτα...θες μονο να τελειωνεις και να τα παρεις αγκαλια.μη το ςκεφτεσαι απο τωρα αν κανεις και επισκληρηδιο λενε δε πονας.

Θελει ψυχραιμια για να μπορεις να εκτελεις τις εντολες του γιατρου.αν ηταν τοσο ζορι καμια δε θα θελε να το ξαναζησει.ειναι μαγικες στιγμες...δε περναει μερα που οταν πεφτω το βραδι για υπνο να μην ονειροπωλησω τη μερα της γεννας ετσι οπως μου τις εδωσαν με το λωρο πανω μου.

Η Μικα καλυτερα ειναι καποιο θεμα με κωδικους εχει.ηταν να βρεθουμε το Σαββατο αλλα το Μαρακι της ειχε αλλα σχεδια.

Εγω κολλησα γριπη απο τις κορες μου ηταν ολη τη περασμενη βδομαδα χαλια και τωρα εγω.

Αςχημο συναισθημα να περιμενουν ολοι απο σενα το φαι τους το μπανιο τους τα ρουχα τους και ςυ να φλεγεσαι να μη μπορεις να εξυπηρετησεις...αυριο θα ναι μια καλυτερη μερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mardio δε σε πιστεύω που θέλεις και τρίτο! αν και εγώ που πριν χρόνια άκουγα 3 παιδιά και φρίκαρα, τώρα είμαι σε φάση όσο πιο πολλά τόσο πιο καλά :) . πόσο είναι οι μικρές σου?

santaloxilo αυτό που μας μένει είναι πως για όλα υπάρχει λύση, όσο ανυπέρβλητα μπορεί να φαίνονται στη αρχή! και άκου αυτό τον μήνα το γιατρό για τις επαφές και..ασχοληθείτε με το θέμα νυχθημερόν! (2 φορές τη μέρα θα έλεγα!)

rose δικαιολογημένα το άγνωστο σε φοβίζει αλλά νομίζω ότι εκείνη την ώρα απλά θα ανυπομονείς να γεννήσεις! (δεν μπορείς να κάνεις επισκληρίδιο πριν για να μην πονάς? ) τα ίδια ισχύουν και για σένα natasa k!

koritsaki mou σε τι φάση είσαι?

candycrash άντε να αρχίσεις να την ακούς τη μικρή για να ξετρελαθείς λίγο ακόμη!

fifoulina πώς τα πας?

Milina78 ειλικρινά ένας μήνας δεν έχει σημασία.. πρέπει να γίνει την κατάλληλη στιγμή.. εγώ περιμένω να βάλω κατεψυγμένα και μ'εχει πλακώσει στις ενέσεις από τον προηγούμενο μήνα για να είναι ελεγχόμενη η ωορρηξία.. (τελευταία φορά, ή μένω έγκυος ή τον αλλάζω.. έλεος με τόσα φάρμακα!)

prasini το ίδιο και για σένα.. υπομονή.. πιστεύω ότι δεν είναι τόσο σπαστικό να το ακούς από άτομα που περνάνε τα ίδια με σένα.. (γιατί εμένα όταν μου το έλεγαν άσχετοι μου'ρχόταν να τους δείρω!)

capy άντε να είσαι η πρώτη εγκυνούλα το 2014! (δεν έχουμε άλλη που έμαθε ότι είναι έγκυος το 14 σωστά??)

 

Εγώ σήμερα έτρεχα στα νοσοκομεία! στο Γεννηματά.. ξύπνησα το βράδυ κ το δάχτυλο μου είχε πρηστεί και φρίκαρα.. μάλλον εκεί που καθάριζα ψάρια χθες θα μπήκε τπτ στην παρανυχίδα.. βέβαια στο νοσοκομείο δεν έβγαλα άκρη γιατί γινόταν πανικός και σηκώθηκα και έφυγα και πήγα σε ένα φαρμακείο που μου έδωσε αντιβίωση και μια κρέμα.. ευτυχώς που δεν έχω αδιαθετήσει ακόμη (τελικά όλα για ένα σκοπό γίνονται ;) ) γιατί δε θα  ήθελα να πάρω αντιβίωση λίγο πριν την εμβρυομεταφορά (δεν το συζητώ αν είχα ήδη κάνει! τι να πω...) ελπίζω να ξεπρηστεί γρήγορα και να μην έχουμε άλλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλες! Εχω καιρο να γραψω γιατι δεν προλαβαίνω και πολύ η μικρη ψιλοαρρωστησε δεν πήγαινε παιδικο ο μπεμπης μυξουλες και εγω να θηλαζω κάθε 3 ωρες αντε κοντευει η κρεμα να ξεκουραστω.

Κατά τα αλλα ετοιμαζόμαστε για βαφτιση το Σεπτεμβρη και εχω ξεσηκωθεί κορίτσια ευχομαι σε ολες από καρδιας πολύ σύντομα να τα ζήσετε όλα αυτά αλλα να ξερετε αξίξει κάθε ταλαιπωρια ειδατε κι εγω τι περασα.

Rose κοντευεις με το καλο κουκλα διαβασε και στο επιτελους μαμα την ιστορια τοκετου μου να χαλαρώσεις εχει αρκετες πληροφοριες.

Mardio και τριτο και τεταρτο σου ευχομαι εισαι υπεροχη μανουλα οσα κι αν αποφασισεις να κανεις!

fifoulina πως εισαι ματια μου?

prasini υπομονη και επιμονη κι όλα καλα θα ερθουν,

Santaloxilo βουρ στις εντολες του γιατρου...

Natasa k oλα καλα?

Candycrash με το καλο να νιωσεις τις κλωτσιτσες την κορης σου να ξετρελαθείς.

Φιλια πολλα σε ολες!!!!! οποτε μπορω θα μπαινω σας σκέφτομαι με αγαπη και προσευχομαι για κάθε μια ξεχωριστα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

rose , natasa τι νεα απ τον γιατρο; όλα καλά;

 

capy καλή επιτυχία για αυρίο!!Όλα να πάνε καλά και να σου πάρουν πολλα αυγουλάκια!

 

Εμενα βγηκε η εξεταση για μυκοπλασμα και ουρεοπλασμα και όλα καλα ευτυχώς! Το Σάββατο το πρωί βέβαια τρόμαξα γιατί ξύπνησα με έντονο πόνο χαμηλά αριστερά και πήγαμε με τον άντρα μου άρον άρον στο μαιευτήριο. Μου είπαν ότι είναι το έντερο και το μωράκι είναι καλά κι ευτυχώς ηρέμησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!
capy με το καλο κοριτσακι μου η ωοληψια!θα περιμενουμε νεα σου!

prasini και εσυ κοριτσακι μου να κανεις την αποξεση να μπεις σε ενα προγραμμα!πες μου γιατι πρεπει να περιμενεις 3 κυκλους?εμενα παντος αν ηταν πολυποδακι θα εκανα αποξεση και δε θα εχανα κανενα κυκλο!

rosaki μου καλο πηγες στο γιατρο?περιμενω τα νεα σου απο την μπεμπα!

Milina καλως ηρθες και απο εμενα στο παρεακι μας!και εγω δεν ξερω να σου πω αλλα πιστευω οτι για να στο λεει ο γιατρος κατι θα ξερει!το ξερω οτι ανυπομονεις να ξεκινησεις γιατι ετσι ειμαι και εγω αλλα πρεπει να κανουμε σταθερα και σιγουρα βηματα!

natasaki μου σταματησες επιτελους τη δουλεια?καιρος ηταν!παντως μπραβο σου που και με διδυμα δουλευεις μεχρι τωρα!

morouli δεν ξερω γιατι αλλα εδω οταν ακουνε εξωσωματικη σου λενε κατευθειαν καισαρικη!βεβαια ακομα δεν το εχω συζητησει με το γιατρο μου γιατι δεν ειμαι ακομα εγκυος αλλα θα ηθελα να προσπαθησω φυσιολογικα!

daphne μου τι επαθες βρε παιδι μου!σημερα εχεις δει διαφορα στο πρηξιμο?

labrinip περαστικα στα παιδακια σου!διαβασα για την εμπειρια απο τον τοκετο σου και συγκινηθηκα πολυ!

mardio χαρα στο κουραγιο σου που θελεις και αλλο παιδακι αλλα δεν μπορω παρα να συμφωνησω μαζι σου!περαστικα κουκλα μου!

candycrash ωραια που βγηκαν μια χαρα οι εξετασεις!και ευτυχως που δεν ηταν τιποτα σοβαρο ο πονος!

santaloxilo τι καλα που κανεις και βοηθας γιατι οι καιροι ειναι δυσκολοι!

 

κοριτσια εγω αδιαθετησα σημερα το απογευματακι και θα κανω ορμονικες την τεταρτη και αναλογα το αποτελεσμα ξεκιναμε!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μου!!!

πηγαμε γιατρο ολα καλα πανε εχω συσπασεις αρκετες αλλα ακομα μου ειπε δεν γενναμε...θα ξαναπαω την Δευτερα αλλα μπορει και μεχρι τοτε αν εχω καποιο συμπτωμα δηλ.να γεννησω,κανεις δεν ξερει....πονεσα αρκετα απο τις συσπασεις σημερα και με πονεσε και ο γιατρος βαζοντας μου χερι :/ αλλα τι να κανουμε ετσι πρεπει να γινει!ανυπομονω πραγματικα να δω την μπεμπουλα μου πλησιαζει ο καιρος και νιωθω αγωνια και λαχταρα μαζι....

Νατασα εσενα τι σου ειπε ο γιατρος σημερα?πιστεψε με και εγω φοβαμαι αρκετα αλλα να ξερεις το σωμα μας ειναι φτιαγμενο για να γεννησει οποτε με πιστη ολα θα πανε καλα....

μορουλι σε καταλαβαινω και εγω στην αρχη που δεν την ενιωθα ηθελα συνεχεια να ειμαι στον γιατρο να δω αν ειναι καλα...δεν ειχα ουτε συμπτωματα τιποτα και ανησυχουσα πιο πολυ!μετα που την καταλαβαινα πια δεν αγχωθηκα καθολου απλα περιμενα το καθιερωμενο μας ραντεβου...λες οτι ειναι το μωρο αυτο που νιωθεις θα το διαπιστωσεις σιγουρα και πιο μετα που θα ειναι οντως εκεινο,θα δεις αν οι κινησεις του ειναι οι ιδιες....ετσι νομιζα και εγω οτι την ενιωθα πριν την 19η εβδομαδα αλλα τελεικα δεν ηταν....

Δαφνη ναι αν ποναω πολυ μπορω να κανω επισκληριδιο αλλα ξερω για να πετυχει η επισκληριδιος πρεπει να εχουμε κανει διαστολη 3+...για να φτασω μεχρι εκει ομως δεν ξερω αν  θα ειναι ο πονος υποφερτος ας μας πουνε οι ηδη μαννουλες.....περαστικα για το χερι σου οντως για καποιο λογο γινοντα ολα αφου και εγω λιγες μερες πριν ξεκινησω εξωσωματικη αναγκαστικα να παρω αντιβιωση και ειχα τρελαθει λεω τωρα ετυχε...ομως ολα καλα πηγαν την τελειωσα εγκαιρα και μου ειπαν κιολας απο το κεντρο οτι δεν πειραζει....

Λαμπρινη στειλε το λινκ να μπω να διαβασω...με το καλο οι ετοιμασιες σας για την βαπτιση!

κοριτσακι μου πολυ χαιρομαι αντε να παιρνεις σειρα σιγα σιγα φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

candycrash μια χαρα οι εξετασεις σου μπραβο...καλα εκανες και πηγες στο μαιευτηριο τουλαχιστον να ξερεις οτι δεν ειναι τιποτα και να ηρεμησεις!κλωτσαει το καταλαβαινεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπηκα να πω στην Capy καλη επιτυχια για αυριο...

daphne_b μας ειπε μια επαφη μονο Σαββατο βραδυ μια Κυριακη βραδυ και μια Δευτερα...
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ναι ναι μπηκα και εγω για να ευχηθω στην Capy μας ολα να πανε καλα και συντομα να γονιμοποιηθουν!!!!!!!!!!!!

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα! Capy καλη επιτυχια να γονιμοποιηθουν και να κολλησουν ευκολα ευχομαι.

Rose με το καλο το μωρακι σου γλυκια μου. Παντως από ότι εχω ακουσει δεν ποναει και πολύ η διαστολή στην αρχη μετα γινονται πιο δυνατοι οι πονοι αρα μην αγχωνεστε. Δεν με αφηνει να βαλω το link  αν γραψετε επιτελους μαμα θα μπειτε κατευθείαν στα ελληνικα είναι και στο fb επίσης.

Φιλια πολλα με το καλο κορίτσια σε λιγο θα εχετε τα δικα μου ουα ουα. παω ξυπνησε... ο μεγαλος μπεμπης μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπηκα και εγω να πω καλη επιτυχια στην capy κοριτσια μου!!!!!

εγω ευχαριστω ολες σας για την καλη διαθεση και τις ευχες σας.

θα ερθω με νεοτερα την πεμπτη που θα εχω κανει την αποξεση. ελπιζω να πανε ολα καλα.

ο γιατρος μου , μου ειπε να περιμενουμε 2 - 3 περιδους (να ερθουν φυσικα οι κυκλοι μου )πριν ξαναδοκιμασουμε.μαλλον για να επανελθει η μητρα στα κανονικα της..θα ρωτησω για να το διευκρινισουμε.

να σας ρωτησω ρε κοριτσια.διαβασα που λεγατε για τη διατροφη.εγω παιρνω υδροχλωρικη μετφορμινη(glucophage - χαπια για να μου φτιαξει ο κυκλος αφου εχω πολυκιστικες) και οταν δοκιμαζουμε βαζουμε ενεσεις merional κυριως (και καμια φορα σε συνδυασμο με κατι αλλα χαπια για προκληση ωαριων - δε θυμαμαι το ονομα τους).

για αυτα ξερετε ,αν εκτος απο τα πρηξιματα και τα διαφορα που φερνουν(και τα κιλα), πρεπει να αποφυγω κατι στη διατροφη μου για να μετριασω τα συμπτωματα πρηξιματος και κιλων?

 

φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...