Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καθυστέρηση ή εγκυμοσύνη;


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια, είμαι νέο μέλος και θέλω την βοήθεια σας. Είχα σταθερό κύκλο 28 ημερών πάντα μέχρι τον προηγούμενο μήνα που μου ήρθε 8 μέρες νωρίτερα. Με παραξένεψε αλλά δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία. Μέχρι πριν λίγες μέρες δηλαδή που ξεκίνησε η καθυστέρηση. Την 5η μέρα της έκανα τεστ και βγήκε αρνητικό, έλα όμως που δεν ήξερα πως δεν πρέπει να πιεις πολλά υγρά πριν το κάνεις!!! Οπότε πάλι απο την "αρχή". Τώρα είμαι στην 10η μέρα καθυστέρησης και περιμένω! Θέλω να συμπληρώσω πως με τον σύντροφό μου δε χρησιμοποιούμε προφυλάξεις αλλά βγαίνει αρκετή ώρα πριν. Αλλά τόσα έχουμε ακούσει - δε ξέρεις!!! Επίσης κάποιες μέρες έχω συμπτώματα περιόδου αλλά μεχρι εκεί. Αυτή άφαντη...Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος;; Επίσης που μπορώ να κάνω χοριακη;;

Επεξεργάστηκε από Hanna Banana
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και καλως ηρθες!!!τα τεστ φαρμακειου ξερω πως εχουν ενα ποσοστο λαθους καμια φορα και αρκετα μεγαλο.οποτε μια χοριακη θα σου λυσει την απορια γιατι 10 μερες ειναι πολλες για καθυστερηση.σε οποιοδηποτε μικροβιολογικο μπορεις να κανεις η΄και σε μεγαλο μαιευτηριο.θα την εχεις την ιδια μερα να σου λυθει και η απορια.καλα αποτελεσματα να εχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα και απο εμένα! Είμαι καινούρια στο forum και θέλω τα φώτα σας! Είχα τελευταία περίοδο στις 22/12 και μία ελεύθερη επαφή στις 5 του μήνα με κύκλο 28 ημερών (ημέρα ωορρηξίας). Η αλήθεια είναι ότι δεν το προσπαθούμε, αλλά αν έρθει καλοδεχούμενο. Λοιπόν για να μη σας κουράζω δεν ξέρω αν μου καρφώθηκε στο μυαλό η ιδέα, αλλά αυτό το μήνα είχα διάφορα κουλά συμπτώματα και απο εκεί ξεκίνησα να το σκέφτομαι. Σήμερα περιμένω κανονικά περίοδο. Πριν 3-4 ημέρες καθόμουν το βράδυ και είχα πόνο στην κοιλιά, τόσο που νόμιζα ότι θα αδιαθετήσω εκείνη τη στιγμή. Απο τότε πηγαινοέρχεται.Την επομένη και για 2 ημέρες είχα μία πικρίλα στο στόμα και σάλια. Το στομάχι μου περίεργα, δε μπορώ να πω ότι είναι καούρες, αλλά μία περίεργη αίσθηση μεταξύ ενόχλησης και παλινδόμησης. Το έντερο μου γουργουριζει. Και σήμερα ξύπνησα με μία ενόχληση ως και πόνο θα μπορούσα να πω αριστερά στη μέση που όμως δε μπορώ να προσδιορίσω ακριβώς. Είναι κάπου βαθιά και είναι όταν γυρίζω αριστερά και με χτυπάει στο αριστερό πόδι. Έκανα λοιπόν σήμερα με τα πρωινά ούρα ένα τεστ και εμφανίστηκε μία πολύ αχνή ροζ γραμμή. Αν δε σας τρέλανα με όλα αυτά και ζείτε ακόμη πείτε μου να πάω Δαφνί ή παίζει όντως αυτά να είναι συμπτώματα;;; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και καλως ορισες....ειμαι πανω κατω στην ιδια κατασταση με ακανονιστο κυκλο αλλα τους τελευταιους 4-5 μηνες κυμαινεται 30-31 και εχουν περασει 35 μερες χωρις περιοδο εχω αναστατωθει εκανα clearblue αρνητικο τι να κανω δεν ξερω να περιμενω???παντως εσυ με 10 μερες παιζει να σαι......δοκιμασε παλι τεστακι.....μακαρι να ειμαστε και συ masy μου ευχομαι τα καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

[smilie=icon_thumri: [smilie=icon_thumri: [smilie=icon_thumri: [smilie=icon_thumri: [smilie=icon_thumri: [smilie=icon_thumri: [smilie=thebirdman.:masy μου νομιζω πωσ εισαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι    τετοια εδιχναν και σε εμενα την πρωτη μου εγκυμοσινη  και μαλιστα το εκανα και πριν την καθυστερηση!!!!! στο ευχωμαι να εισαιιιιι.....το απογευμα λεω να παω ξανα στον γιατρο να δουμε...πριν την εγκυμοσινη μου που απεκτησα ενα αγγελακι μικρο τελειο ειχα ακομα μια φορα και εδειχνε αχνη γραμμη αλλα δεν εκατσε τελικα και μετα απο ενα χρονο κρατουσα στα χεερια μου το μικρο μου αγγελακι...τωρα δεν ξερω τιποταααααααα τιποτα συμπτωματα εγυμοσινησ αλλα ουτε και περιοδου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[smilie=icon_thumri:[smilie=thebirdman.: [smilie=thebirdman.:ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ....ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ 6 ΤΕΣΤ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ...........ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΟΝΕΣΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΑΑΑ [smilie=thebirdman.: [smilie=thebirdman.: [smilie=thebirdman.: [smilie=thebirdman.: [smilie=thebirdman.: [smilie=thebirdman.: [smilie=thumbsup.gi: [smilie=thumbsup.gi: [smilie=thumbsup.gi: [smilie=thumbsup.gi:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...