Μετάβαση σε περιεχόμενο

"ΠΟΤΕ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΙΛΑ;"


marina26

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ FORUM!EYXOMAI NA ΕΙΣΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΟΥΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ...ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΣΕ ΠΙΟ ΜΗΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙ Η ΟΡΕΞΗ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥΥΥΥΥ ΠΡΙΝ ΑΚΟΜΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ;) ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΡΙΝΑΚΙ26!ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΒΑΣΗ ΓΝΩΣΤΩΝ ΜΟΥ.ΑΠΟ ΟΤΙ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ Η ΟΡΕΞΗ ΑΝΟΙΓΕΙ ΣΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ...ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΙΛΑΚΙΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ 7-8-9.ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΕΓΚΡΑΤΗΣ ΕΙΣΑΙ.ΑΝ ΞΕΦΥΓΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΟΡΤΩΘΕΙΣ ΚΙΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΟΜΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΠΟΛΥ ΞΕΦΥΓΕΙΣ ΣΤΟ ΦΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινα εμενα η ορεξη μου ειναι ορθανοιχτη και καταβροχθιζει οτι φαγωσιμο βρεθει μπροστα της με αποτελεσμα να εχω παρει ηδη 5 κιλα,στην 17η εβδομαδα.Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη πηρα τα περισσοτερα κιλα μετα τον 7ο.Ελπιζω να βοηθησα!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΡΙΝΑ!!ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΠΗΡΑ ΣΥΝΟΛΙΚΑ 9 ΚΙΛΑ!ΤΑ 6 ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΗΡΑ ΣΤΟ 2ο ΤΡΙΜΗΝΟ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ 3 ΣΤΟ 3ο ΤΡΙΜΗΝΟ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Μαρίνα και γω απ ότι ξέρω τα περισσότερα κιλά να παίρνεις τους τελευταίους μήνες..δηλαδη απο τον 7ο και μετά.Καλά θα ήταν άμα είσαι στην αρχή της εγκυμοσύνης να προσέξεις να μην πάρεις πολλά κιλά.Επίσης το ποσα κιλά θα παρεις εξαρτάται και απο το σωματοτυπο σου.

αδύνατη:12,5-18 κιλά/φυσιολογική:11,5-16 κιλά/υπέρβαρη:7-11,5/παχύσαρκη:7-ή λιγότερα κιλά.

περιόρισε την ποσότητα των γευμάτων και αυξησε τον αριθμό τους..Κατανάλωνε πολλά φρούτα και λαχανικά,απέφυγε γλυκά και φαγητά απ έξω.

Οσο για την όρεξη συνήθως ανοίγει απο πολύ νωρίς και νιώθεις ακατάσχετη επιθυμία για κάποιες τροφές..Εγώ ειμαι 6 μηνών και έχω πάρει 7 κιλά μεχρι στιγμής και είχα φυσιολογικό βάρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΑΡΙΝΑ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ, ΑΛΛΑ ΣΤΟΥΣ 2 ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΚΑΝΕΝΑ ΚΙΛΟ. ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ 7ο ΜΗΝΑ ΠΗΡΑ 11 ΚΙΛΑ ,ΠΟΥ ΑΥΤΑ ΗΤΑΝ ΣΥΝΟΛΙΚΑ.

ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ, ΕΙΧΕ ΦΟΥΣΚΩΣΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΧΕ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΧΩΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΜΟΥ. ΕΤΡΩΓΑ ΜΙΚΡΕΣ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΠΕΦΤΕ ΒΑΡΥ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑ ΝΑ ΦΑΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΝΟΙΩΘΑ ΦΟΥΣΚΩΜΕΝΗ...

ΓΕΝΙΚΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΧΑ ΤΙ ΘΑ ΦΑΩ. ΟΠΟΤΕ ΠΕΙΝΟΥΣΑ ΕΤΡΩΓΑ. ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΕΒΡΙΣΚΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΙΛΑ ΤΑ ΠΗΡΑ ΣΤΟ 2ο ΤΡΙΜΗΝΟ!ΒΑΣΙΚΑ ΣΤΟΝ 6ο ΜΗΝΑ .....ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΛΗΣΙΑΖΩ ΣΤΗ ΠΗΤ ,ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΘΕΙ !ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ 8ο ,ΠΗΡΑ ΜΟΝΟ 1 ΚΙΛΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ είμαι στην 22η εβδομάδα, έχω πάρει ήδη πέντε κιλά αν και δεν τρώω πολύ...Η αλήθεια είναι ότι τις τελευταίες δύο εβδομάδες, συνέχεια πεινάω...Αλλά επειδή είμαι πολλές ώρες στη δουλειά, δεν τρώω...Αν ήμουν σπίτι, θα άδειαζα το ψυγείο...Αφήστε που θέλω κάθε μέρα σοκολάτα (είμαι γενικά γλυκατζού) και δύσκολα κρατιέμαι...:unsure: :unsure: :unsure:

Ελπίζω να μου περάσει σύντομα αυτή η βουλιμία που με έχει πιάσει, γιατί θα γίνω σαν τη Miss Piggy...:laugh:

:laugh: :laugh:

Δε θέλω να πάρω συνολικά πάνω από 11 κιλά...Το βάρος μου είναι φυσιολογικό,αλλά μετά πώς θα τα χάσω τόσα κιλά...:dry: :dry:

Φιλάκια και καλές μάσες σε όλες μας...:P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σε όλες.

και εγώ ειμαι στην 22η εβδομάδα και εχω πάρει 7,5 κιλά και ήμουν κανονική στο βάρος.Γλυκατζού δεν ήμουν αλλα τις τελευταίες 2 εβδομάδες συνέχεια αυτό σκέφτομαι σοκολάτες και φαγητό.Ελπίζω στο τριτο τρίμηνο να μη βαλω πολλά γιατί με τον ρυθμό που πάω θα κλείσω τα 20 και η πλάκα είναι:blink: :blink: οτι πάχυνα χωρίς να τρωω ιδιαίτερα δεν κατάλαβα πως μπήκαν, αλλά τα επόμενα θα καταλάβω πως μπήκαν χιχιχι.:cheer: :cheer: Εγώ δεν ζητάω πολλά μεχρι τα 13 κιλά θα ήθελα.Ε δεν πειράζει μωρέ θα τα χάσουμε αυτό να ειναι το λιγότερο των προβλημάτων μας.

Καλή τύχη σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγώ είμαι στην 21η εβδομάδα και έχω πάρει ήδη 7!!!Ενώ πριν δεν ήμουν και τόσο των γλυκών, πλέον θέλω κάθε μέρα σοκολάτα :(. Το χειρότερο από όλα είναι οτι υποκύπτω και την τρώω. Ετοιμάζομαι λοιπόν την Τετάρτη να φάω και το κατσάδιασμα από τον γιατρό μου που μου είπε ότι θέλει μέχρι το τέλος να έχω βάλει μέχρι 12!:huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera Marina mu kai apo mena,

pistevo oti ta kila benun kirios meta ton 6 mina.eimai stin 25 vdomada egimosinis kai eho parei 6 kila.mehri ton 4 mina eiha parei mono 3 kila,omos meta ton 5 mina eida theamatiki allagi.tora anoixe i orexi mu kai agonizomai na trefomai toulahiston igeiina. orismenes fores omos den ta kataferno kai ipokipto se kamia sokolata,na skeftis oti ego den etroga glika para mono mia fora kathe toso.den xero pos tha vgei telika mehri to telos....................simera sinantisa mia kopela pu gennise prosfata kai mu eipe oti pire sinolo 17 kila,oti eihe anoixei i orexi tis apo tin arhi,eihe vali 10 kila tous protous 5 mines kai o giatros tis ekane paratiriseis sinehos, tin eihe piasei lei laimargia me ta glika.katalava loipon oti to thema ton kilon ine ipokeimeniko,kalo ine pantos na proseheis ligo stin arhi giati meta etsi ke alios ta kila benun ekthetika.elpizo na se voithisa.

se poia vdomada ise;

filakia thekleia:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou

ego ebala sunolika 23 kila. ta 6 ta ebala mexri ton 6o mhna kai meta otan stamatisa thn douleia kai epesan kai oi giortes tvn xristougennvn ...tsakisa ta melomekarona kai ebala sunolo 23 kila. Pantos me thn genna kai mesa se 1-2 mhnes ta exasa sxedon ola. Mou meinane 3-4 enthimio!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παλι πιστευω οτι τα κιλα μπαινουν.. οταν τρως!!! :P Στο συνολο ειχα παρει 8 κιλα και σχεδον ολα μπηκαν τους πρωτους 6 μηνες. Το τελευται τριμηνο πηρα μονο ενα ενω το μωρακι μου μεγαλωνε κανονικα;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΕΚΤΟ ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΚΙΛΟ, ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΡΕΑΣ ΕΤΡΩΓΑ ΜΟΝΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΟΥΣΑ. ΣΤΟΝ 7ο ΚΑΙ ΣΤΟΝ 8ο ΜΗΝΑ ΧΩΡΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ ΠΗΡΑ ΣΥΝΟΛΙΚΑ 10 ΚΙΛΑ. ΣΤΟΝ 9ο ΕΧΑΣΑ ΕΝΑ ΚΙΛΟ. ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ. ΠΙΝΕΤΕ ΠΟΛΥ ΝΕΡΟ. ΜΠΟΡΕΙΤΕ 6 ΛΙΤΡΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ; ΘΑ ΞΕΠΡΕΙΣΤΕΙΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΝΙΩΘΕΤΕ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ.:) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...