Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε;

Εγώ έχω πολλά νεύρα σήμερα.

Χτες βράδι κοιμίζω τον Αντρέα, τον παίρνει ο άντρας μου στο κρεβάτι του κατά τις δώδεκα, και κανένα μισάωρο μετά κοιμάμαι κι εγώ. Όπως κοιμόμουν μια χαρούλα, έρχεται μία παρά δέκα ο πανέξυπνος σύζυγος και μου λέει "το φάγαν τα κουνούπια το παιδί, ξυνόταν συνέχεια, τι να κάνω, να το φέρω εδώ;". Εν τω μεταξύ, ήδη κρατούσε τον Αντρέα αγκαλιά. Να του λέω ότι τα κουνούπια είναι σε όλα τα δωμάτια ούτως ή άλλως, αυτός ανένδοτος. Βάζει τον Αντρέα δίπλα μου. Εμένα με έπιασε ταχυκαρδία απ' το απότομο ξύπνημα. Έφερε ένα μηχάνημα που έχουμε για τα κουνούπια που υποτίθεται βγάζει έναν ήχο που τα διώχνει και το βάζει στο δωμάτιό μας. Στο δωμάτιο του Αντρέα δεν μπορούσε να το βάλει, επειδή δύο πρίζες έχει, η μία είναι δίπλα απ' το κρεβάτι και την κλείσαμε και στην άλλη ήταν το φωτάκι νυχτός. Αποτέλεσμα: ο Αντρέας πάλι κοιμήθηκε μαζί μας κι εγώ έκανα μετά κανένα δίωρο να ξανακοιμηθώ... Το πρωί ξυπνάει ο Αντρέας εννιά παρά τέταρτο, μέχρι να πιεί γάλα, κ.λπ., πήγε εννιά και εικοσιπέντε, σχολείο δεν πήγε αφού σήμερα είχαν μόνο πρόβα, και μετά έκαναν πολλή φασαρία και δεν μπόρεσα να ξανακοιμηθώ με κανένα τρόπο, όσο κι αν νύσταζα.

Τώρα ζαλίζομαι τρομερά και δεν ξέρω πώς θα βγάλω τη μέρα... Έχουμε και τη γιορτή και δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω να βγω στη σκηνή με τον Αντρέα, αφού δεν μπορώ να μείνω όρθια ούτε για ένα λεπτό. Λέω στον άντρα μου, που στο κάτω-κάτω, αυτός ευθύνεται για το χάλι μου λόγω της ανυπέρβλητης βλακείας του, να τον βγάλει αυτός στη σκηνή και μου λέει ότι αυτό αποκλείεται, κι άμα είναι έτσι, δεν πάμε.

Είναι να μην έχω νεύρα; Δεν μπορώ, αν δεν κοιμηθώ, ειδικά τώρα στην εγκυμοσύνη, τα νεύρα μου γίνονται τσατάλια.

Μετά σκέφτομαι την κοπέλα που είναι αλυσοδεμένη στη φυλακή με το δίχρονο γιο της και γέννησε τις προάλλες και σε δυο χρόνια θα την εκτελέσουν, και λέω πόσο αχάριστη είμαι και πόσο μεγαλοποιώ τις χαζομάρες...

Ανθή άσχημο αυτό με το δάγκωμα. Κι εμάς ο Αντρέας έμαθε να σηκώνει χέρι από τον πανηλίθιο τον άντρα μου που ρίχνει κι αυτός καμιά στον πωπό πού και πού. Φυσικά όχι δυνατή, μόλις που τον ακουμπάει στην πάνα, αλλά βλέπω ότι έτσι και του σηκώσει χέρι, σηκώνει αμέσως και ο Αντρέας. Ευτυχώς σε άλλες φάσεις δεν το κάνει... 

Δυστυχώς δεν τα έβαλα όλα σε τάξη. Έχω ακόμα δουλειά... Έχουν μείνει διάφορα ρούχα αδέσποτα, να δούμε πότε θα τακτοποιηθούμε οριστικά... 

Καλά, πρέπει να ετοιμάσεις σημειώσεις και ασκήσεις με τη μία; Γιατί δεν τις φτιάχνεις σιγά-σιγά κατά τη διάρκεια του χρόνου, και να τους τις δίνεις σε φωτοτυπίες; Άλλωστε, πώς ξέρεις τι μαθητές θα έχεις για να ετοιμάσεις ανάλογες σημειώσεις και ασκήσεις; 

Αχ, άνθισε ένα μεγάλο τριαντάφυλλο στη βεράντα και έρχεται όλη η ευωδιά μέσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα βαλτε κ μενα στο club των νευριασμενων σας λεω τα σημερινα κ μετα τα χθεσινα κ σχολια αν κ οντως που πηγατε ολες οεο???

πηγα δουλεια γυρησα κ λεω σημερα δε θα κοιμησω το ψαρακι θα του βαλω να δει μια ταινιουλα το ριο που κ πολυ ωραια ειναι κ ξετρελαινεται επαιζε λοιπον κ χαζευε κ το εργο του εγω πλακωσα δουλειες σιδερα πλυντηρια συμαζεμα με αποτελεσμα 4.30 που φυγα ξανα για δουλεια ηδη ενιωθα κομματια λεω δε πειραζει θα γυρησω κ 8 θα τον βαλω για νανι κ θα ρθει η ωρα της μαμας αμ δε...

γυρναω απο δουλεια κ παω να παρω τον μικρο απο την πεθερα μου ωρα 8 παρα κ τι βλεπω το β να κοιμαται τον κοιμησαν 5 με εκεινη την ωρα που πηγα κ τον ξυπνησα εγω εγινα τουρμπο τεσπα τον πηρα κ τωρα παιζουμε ευτυχως ειναι ησυχος κ υπακουος σημερα

αυτα τα σημερινα μου νεα ωρα 9.30 κ εγω ακομα με τα ρουχα της δουλειας ειπα να μπω να πω μια κουβεντα για να μη παρω τα ορη κ τα βουνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε αννα μαρια μου αυτοι οι αντρες πως σου χαλανε ετσι τον υπνο σου 

πολυ γελασα με το εγγραφο εγω δεν ασχολουμαι καθολου με τα χαρτια κ τα οικονομικα του σπιτιου ειναι πιο μεθοδικος κ οργανωτικος ο συζηξ οποτε του χω παραχωρηση τα σκυπτρα κ ετσι εχω το κεφαλι μου ησυχο..

ανθουλι μου  ενας καφες με αγαπημενο μας προσωπο οντως ειναι οτι καλυτερο κ εγω για κατι τετοιο ανυπομονω αμην κ ποτε

δε σας ειπα!!! δεν επαιζα το λοττο ισως ξαναρθει ο πρακτικαριος στη δουλεια που λεγαμε οτι προτιμουσα να χω για απογραφη αυτον αντι τον προισταμενο χαχα βγηκε προκυρηξη κ ισως τον παρουν.

χτες πηγαμε στο πανηγυρι που χε κοντα στη δουλεια συναντησα μια αλλη μανουλα με τον αντρα της κ το γιο(κολλητο του βασιλη απο το σχολειο)

κ ενα συναδελφο μου με τη γυναικα κ την κορη (συμμαθητρια κ αυτη του β κ πρωην αισθημα χαχαχα τωρα θελει παλι αλλη αιμε ο γοης μου)

κ αολαυσαμε βολτα πηραμε κατι χαζομαρουλες μπηκαμε στα συγκρουομενα κατι που απολαυσα κ εγω τελικα μαζι με το βασιλη κ επιστροφη στο σπιτι

γυρησε ο συζηξ απο δουλεθα  κ εφερε  κ σουβλακακια κ συμπληρωθηκε η καλοπεραση μιας κ κοποσκυλιαζα κ δεν ειχα κανει φαι για βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασουλα μου σε λαχταρησε το κατσαριδακι σου ευτυχως δε χτυπησε μαξιλαρια κ πουφ στο πατωμα κρινονται απαραιτητα για μενα

εμενα την τριτη γυρησε ο αντρας μου απο δουλεια εγω κλασικα τεζα κοιμομουν μιας κ ηταν βραδυνος πηγε να σκεπασει το μικρο λεει κ τον βρηκε να κοιμαται ο μισος στο κρεβατι κ ο υπολοιπος να κρεμεται στο πατωμα με το κεφαλι προς τα κατω κ ξεχασα να σας πω οτι για ευνοητους λογους ο μικρος εχει διπλο για να μην πω υπερδιπλο κρεβατι ηδη απορρω πως τα καταφερε το τερατακι αλλα κ εγω κ αυτος κανουμε πολυ ανησυχο υπνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια βγηκες στη σκηνη τελικα κοριτσακι πως ηταν η γιορτουλα?

ανθουλι για το δαγκωμα θα σου πω κατι πολυ αντιπαιδαγωγικο κ μη το ακολουθησεις αλλα η κελυ η ανιψουλα που κραταω συχνα η κορη του αδερφου του αντρα μου απο μωρο δαγκωνε τρελα τους παντες κ συνεχεια εμενα δεν ειχε τολμησει κ ολοι λεγαν πως θα το κοψει

μια μερα μου πατησε μια τρελα δυνατη δαγκωνια ασυναισθητα κ κατι που λεω ηταν λαθος μου γυρησε κ την δαγκωσα κ εγω 

εβαλε τα κλαμματα κ φωναζε οτι πονα οι γονεις της ειχαν λιωσει στο γελιο κ εγω ζηταγα συγνωμη ξανα κ ξανα η κελυ εκεινη η μερα ηταν τελευταια φορα που το κανε γιατι προφανος ενιωσε τη πονο προξενουσε

κ λεω κ παλι ποτε δε θα λεγα σε καποιον να το κανει αλλα τελικα ο αυθορμητισμος μου μας βγηκε σε καλο

ο δικος μου κανα δυο φορες μου χει ριξει στον κωλο εχουμε τσακωθει τρελα κ θα δειξει...αν θα το ξανακανει

εγω δεν τον εχω χτυπησει ποτε αρα μαλλον η εμφυτο τους βγαινει η απο οσα βλεπουν εξω στο σχολειο στη τιβι

βγαινω γιατι λυσαει να δει πεππα ωρα 10 κ αυτος ζωντανος με το ματι γαριδα...

ομορφαινεις τη ζωη μου αυτο ακουω τωρα κ λεω ααααααχχχχχχχχχχ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Πήγαμε στη γιορτούλα του Αντρέα! Πήγαμε στη σκηνή, και η τάξη του Αντρέα θα έβγαινε πρώτη. Είχαν βάλει πάγκους όπου θα στέκονταν τα παιδάκια. Εκείνη την ώρα, βέβαια, κάθονταν. Στην αρχή ο Αντρέας δεν καθόταν πουθενά, και μου έλεγε να φύγουμε. Τον έβαλε η δασκάλα δίπλα από ένα άλλο παιδάκι που του μιλούσε συνέχεια, του έδειχνε τα πράγματά του, κ.λπ., και κάθισε για λίγο. Μετά κατέβηκε, στριφογυρνούσε στη σκηνή, ήθελε να ανοίξει την κουρτίνα να δει τι έχει από πίσω, κρυβόταν πίσω από άλλες κουρτίνες, κ.λπ. Ήταν άλλα παιδάκια της τάξης του που έκλαιγαν, δεν αποχωρίζονταν τις μαμάδες τους, και δεν ανέβαιναν με τίποτα στους πάγκους. Τελικά, την τελευταία στιγμή, κι ενώ είχαμε δοκιμάσει διάφορα, ανέβηκε στον πάγκο. Μιλάμε, όμως, για ένα δευτερόλεπτο πριν ανοίξει η κουρτίνα! Μαζί με τα μικρούλια είχαν βάλει και μεγαλύτερα παιδάκια, για να πούνε το ποίημα, γιατί ήταν σίγουρο ότι τα μικρά αποκλείεται να το λέγανε, τουλάχιστον τα περισσότερα. Όταν άρχισαν να λένε το ποίημα, αυτά που το λέγανε, τέλος πάντων, ακουγόταν απλά μια φασαρία από παιδικές φωνούλες. Εμένα μ' έπιασε ένα σπαστικό γέλιο πάνω στη σκηνή-γιατί φυσικά δεν κατέβηκα, ήμουν στο πλάι και κρατούσα τον Αντρέα απ' το χέρι- και δεν μπορούσα να σταματήσω. Μιλάμε απ' αυτό το γέλιο που φαίνεσαι ότι κλαις. Τελικά είπαν το ποίημα και μετά και το τραγουδάκι τους, και κάπου προς το τέλος ο Αντρέας μου άφησε το χέρι και μισο-είπε κι αυτός τα τελευταία λογάκια. Όλη την υπόλοιπη ώρα, κοιτούσε τον κόσμο κάτω και δε μιλούσε. Έμεινε πάντως στη σκηνή, δεν τρόμαξε, δεν έβαλε τα κλάματα, και μετά που τον ρώτησα αν είχε πλάκα κι αν του άρεσε μου είπε ναι, αλλά αύριο προτιμά να πάει κανονικά στο σχολείο, δε χρειάζεται να πάμε πάλι στη σκηνή και ν' ανοίξει η κουρτίνα. Συχνά-πυκνά επαναλάμβανε ότι άνοιξε η κουρτίνα και είδαμε τον παπούλη Σωκγιάτη! 

Για πρώτη φορά, και αν λάβουμε υπόψη ότι είκοσι μέρες πηγαίνει στο σχολείο, καλά τα πήγε νομίζω!

Μετά καθίσαμε να παρακολουθήσουμε και το υπόλοιπο πρόγραμμα, αλλά δε μας άφησε ο Αντρέας, ο οποίος βγήκε έξω στη βεράντα και δεν ξανάμπαινε μέσα, και έτρεχε πάνω-κάτω. Το θέμα της γιορτής ήταν "Διακοπές στην κρίση" και υποτίθεται ήταν ένα ζευγάρι Κυπρίων που πήγαν σ' ένα πρακτορείο που διαφήμιζε διακοπές σε διάφορες χώρες. Έτσι, τα μεγαλύτερα παιδάκια είχαν ντυθεί με στολές από διάφορες χώρες, π.χ. Ελλάδα, Αγγλία, Ρωσία, Ισπανία, χόρευαν χορούς των χωρών αυτών (π.χ. για την Ελλάδα παραδοσιακά, για τη Ρωσία καζαντζόκ), μη φανταστείτε, βέβαια, ότι χόρευαν κανονικά, απλά χοροπηδούσαν με το ρυθμό κι έκαναν ζευγαράκια και διάφορες άλλες φιγούρες και στο τέλος έλεγαν κι ένα ποιηματάκι με το οποίο διαφήμιζαν υποτίθεται τη χώρα τους για διακοπές. Στην τέταρτη ή πέμπτη χώρα φύγαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγδα άσε, μου τη σπάει πολύ να είμια πτώμα κι ο Αντρέας να θέλει παιχνίδια, και ο σύζυγος να μην είναι διατεθειμένος να τον αναλάβει γιατί "είναι κουρασμένος" ή γιατί βλέπει μπάλα ή γιατί "έχει δουλειά" (=παίζει κάποιο παιχνίδι στον υπολογιστή).

Χαχα, είδες, έρχεται στη δουλειά ο φίλος σου! Εμάς βγήκαν οι μεταθέσεις και έγιναν πράγματα και θάματα! Εμένα με έφεραν Λάρνακα όπως είχα ζητήσει, αλλά έβγαλαν κάποιους εκτός Λάρνακας που δεν το περίμενε κανείς, π.χ. την πρώην διευθύντρια του σχολείου μας (αυτήν που μου έκανε τη ζωή κόλαση), η οποία, όμως, είχε συμπληρώσει τα απαραίτητα χρόνια στην ύπαιθρο ως διευθύντρια. Την πήρε τηλέφωνο ο διευθυντής μας και ήταν εκτός εαυτού. Όσοι βγήκαν έξω θα κάνουν ένσταση, λέει, να δούμε τελικά πότε θα ξεκαθαρίσει το τοπίο.

Αχ, πόσο μ' αρέσουν τα συγκρουόμενα!!! Τρελαίνομαι!!!! Κι εμείς έχουμε πανηγύρι του Αγίου Πνεύματος, μιλάμε για τεράστιο πανηγύρι, που πιάνει όλη την παραλιακή, και έχει και συγκρουόμενα κι απ' όλα, αλλά δε νομίζω ότι θα είναι καλή ιδέα να μπω!

Πέππα... μια πονεμένη ιστορία...

Σας αφήνω, πήγαν στο κρεβάτι με τον άντρα μου κι ο Αντρέας τον θάβει κάτω από βουνά από μαξιλάρια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, ακούστε ατάκα ο Αντρέας σήμερα το πρωί: όπως ξάπλωνα στο πλευρό, φαινόταν μόνο το ένα μου μάτι, οπότε μου λέει "μα γιατί έχεις μόνο ένα μάτι;".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες, τι κανετε? οι εγκυουλες μας πως τα πατε καλα? Αννα Μαρια κοντευεις εσυ.....

Σας σκεφτομαι κοριτσια αλλα δεν εχω χρονο καθολου, μονο κατι τετοιες ωρες ανοιγω λιγο τον υπολογιστη, περασε ο Νικολας μια φαση που αργουσε πολυ το βραδυ να κοιμηθει πηγαινε 10 και 11 παρα πολλες φορες με αποτελεσμα μεχρι να κοιμησω μετα και τον μικρουλη να πηγαινει πολυ αργα μεχρι να συμαζεψω κοιμομουν κατα την μια τη νυχτα, που αντοχες. Και λεω περασε μακαρι αυτη η φαση γιατι δυο βραδια τωρα κοιμαται κατατις 9μιση 10 παρα το πολυ ευτυχως.

Πειτε μου αν εχω χασει τιποτα συνταρακτικο

Εμεις ειμαστε καλα και στελνω τα φιλια μου σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γελαω με τις περιγραφες σας με τους αντρες σαν που ροχαλιζουν, με τις δουλειες που βαζει η Αννα μαρια τον αντρα της να κανει, διαβαζω οσα περισσοτερα μπορω

Αννα μαρια και εγω τρελαινομαι με τις ατακες και τις ερωτησεις του Αντρεα, φοβερος και καθε φορα λεω αντε να αρχισει να μιλαει και ο Νικολας εχουμε κολλησει σε μερικες λεξεις. Μια χαρα το ντοπλερ και η γιωργια παραμενει γιωργια πρεπει επιτελους να το χωνεψεις, χαχαχαχα. Τα δικα μου γεννηθηκαν 49, 51 & 50 και εγω απο κιλα πηρα 13,5 14,5 & 16,5 αντιστοιχα.

Μια και λεγατε για ποδηλατα και βοηθητικες δεν θυμαμαι αν σας το ειχα πει το Πασχα πηρε ο παππους ποδηλατο στην Αγγελικη και στον Νικολα, λοιπον ο Νικολας δεν μπορουσε να κουνησει τα πεταλια και τον σερναμε, επειδη ομως το εχουμε στο μπαλκονι το ποδηλατο ολο ανεβαινει και το παλευει και καταφερνει πλεον να κινειται μονος του χωρις να κανει πληρη οςριστροφη στα πεταλια αλλλα μια περιεργη κινηση πανω κατω αν καταλαβαινετε τι λεω, και εχει τοση πλακα το ζουζουνι μου.

Μαγδα πολυ σπαστικο αυτα με τα τηλεφωνα ολη την ωρα παιρνουν, εχετε και γαιδαρο εχετε και κοκορι στη γειτονια?

Εγω διαβαζω εσας για λογοτεχνικο βιβλιο, καποτε διαβαζα τα βραδια πριν κοιμηθω εχω πολυ καιρο να το κανω απο το καλοκαιρι ισως....

Ανθη δυσκολη η Αλεξανδρα στον υπνο, μεγαλωνοντας θα στρωσει, παντως και εγω δεν νομιζω οτι φταιει οτι ειχες τετοιο προγραμμα κατα την εγκυμοσυνη.

Κατερινα το παρτακι σας το κανατε ή αυτηβτην κυριακη μπερδευτηκα λιγο με τις ημερομηνιες μια και διαβαζω παλια νεα το μενου σουπερ για αλλη μια φορα, μακαρι να σε ειχαμε πιο κοντα να βοηθουσες και στα δικα μας παρτυ.

Εχω μεινει στην 83( για να θυμαμαι την επομενη φορα που θα βρω χρονο) καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια; Καλά είστε; Σήμερα ήταν μια χαλαρή μέρα. Πήγε ο Πάνος ποδόσφαιρο και μετά σούπερ μάρκετ. Εντωμεταξύ, μας είπε ο προπονητής του Πάνου ότι τις 2 εβδομάδες που μας μένουν δεν θα κάνουν μαζί του προπόνηση αλλά με τον άλλον προπονητή που κάνει μια ώρα πιο μετά.Ο Πανούλης λυπήθηκε και έλεγε ότι δεν θα ξαναπάει και ότι θέλει τον δικό του προπονητή..Ελπίζω να αλλάξει γνώμη(ο Πάνος εννοώ, όχι ο προπονητής). Άλλωστε δυο εβδομάδες έμειναν μόνο...

 

Άννα Μαρία, μια χαρά με τη μετάθεση! Όπως τα ήθελες! Και η γιορτούλα του Αντρέα μια χαρούλα πήγε!

Τι σπαστικό που σε ξύπνησε ο άντρας σου...Θα είχα κι εγώ πολλά νεύρα γιατί μετά δεν θα μπορούσα να ξανακοιμηθώ με τίποτα.

Τις σημειώσεις δεν γίνεται να τις δίνω σε φωτοτυπία. Κάθε σοβαρό φροντιστήριο πρέπει να έχει βιβλία με σημειώσεις ώστε να δίνει στα παιδιά όταν γράφονται.. Θα είμαι διακοπές και θα δουλεύω μου φαίνεται...

 

Μαγδούλα, έτσι και μου έκαναν αυτό που σου έκαναν με τον ύπνο του Βασίλη, θα είχα πάρει ρόπαλο και θα τους βαρούσα. Ειλικρινά. Αν τα παιδιά μου κοιμόντουσαν από τις 5 μέχρι τις 8 το βράδυ, μετά θα πήγαινε 2 τα ξημερώματα για να ξανακοιμηθούν.

Έρχεται ο αποθηκάριος;;; Χαχαχαχαχαχαχα! Θα ζήσει πολλά χρόνια! Με έκανες και γέλασα.

Όταν μου είπες ότι έκανες κάτι αντιπαιδαγωγικό, αμέσως κατάλαβα τι έκανες.. Χαχαχαχαχαχα. Το έχω σκεφτεί κι εγώ να σου πω την αλήθεια αλλά δεν με έχει δαγκώσει ακόμα..χιχιχιχιχιχιχι!

 

Κατερινάκι μου, η αλήθεια είναι ότι κάνω κι εγώ μια βλακεία με τον ύπνο της Αλεξάνδρας. Ξυπνάει στις 4, ζητάει γάλα και της δίνω. Μάλλον έμαθε λοιπόν και ξυπνάει για γάλα. Στον Πάνο ποτέ δεν το είχα κάνει. Αν ξυπνούσε, τον έπαιρνα στο κρεβάτι μου και αυτός με τη μία ξανακοιμόταν. Η μικρή και γάλα πίνει και ξανακοιμάται μετά από 10 ώρες (που λέει ο λόγος 10).

Ευτυχώς έστρωσε κανά ο Νικόλας και κοιμάται νωρίς! Είναι απαραίτητο για σένα. Κουράζεσαι πάρα πολύ με τρία παιδάκια.

Μπράβο στο αγοράκι σου που έμαθε να κάνει μισοπεταλιά (δικός μου όρος, χαχαχα). Πολύ μικρούλης είναι για να μάθει κάτι τέτοιο!

 

Αυτά κοριτσάκια μου! Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου

σημερα με αντιπρωσοπευει πληρως ο τιτλος του ποστ μας ,αλλα οχι με σοκολατα με ζεστο καφεδακι που εγω πινω καθε μερα πρωι και απογευμα αλλα προτιμμω ζεστο νες ,φραπε πινω μονο για να πιω(να απανταω και σε προηγουμενα θεματα που ξεχναω να απαντησω)με εχει εκνευρισει αυτος ο καιρος δεν αντεχω αλλο προχτες μας εριξε και χαλαζι ολα τα φυτα τρυπες εχουν γκρρρ,την Κυριακη εχουμε και το παρτυ του Νικου ,με εχει φαει το αγχος με τον καιρο,στο ιντερνετ που ειδα ανοιγει και εχει ηλιο αντε να δουμε ελπιζω πως θα ανοιξει αλλιως που να τους βαλω ολους μεσα χαμος θα γινεται τελοσπαντων παλι με γκρινια αρχιζω,χθες πηγαμε για ψωνια το πρωι για το παρτυ και το απογευμα καθαρισα τον πανω οροφο και εφτιαξα τις πιτσες και τις εβαλα καταψυξη,την Τριτη πηγαμε εκδρομη στο Διον και στη Ναουσα περασαμε πολυ ωραια ,στο Διον τα παιδια κουραστηκαν λιγο ειχαμε μια ξεναγο και τα ελεγε τοσο αναλυτικα επομενο ηταν να κουραστουν και να γκρινιαζουν ποσο να αντεξουν μεσα στον ηλιο να ακουνε ιστορια,μετα πηγαμε Ναουσα εχει ενα τεραστιο παρκο με πολυ πρασινο ,λιμνουλες ,συγκρουομενα,κουνιες  κτλ φαγαμε εκει και βολταραμε,κανανε και συγκρουομενακαι μετα σαν τα αγριοκατσικα μιας και ειμαστε και παιδια του χωριου δεν αφησαν δεντρο και πετρες να μην σκαρφαλωσουν στις 9 γυρισαμε σπιτι ξερα πεσανε ,ο Δημητρης μου συναχωθηκε χθες και σημερα τον κρατησα σπιτι γκρινιαζει που γκρινιαζει καθε μερα δεν θελει να ξυπνησει που να τον φωναζα σημερα ετσι οπως ειναι ε μαυτον τον καιρο πως να μην αρρωστησουμε καταφωνη ξυπνησε το ζουζουνι μου και ανοιγει τα παντζουρια....εντωμεταξυ εχει λυσαξει καθε μερα να ειναι μαζι με τη φιλη του αυτη που σας ελεγα που κανουν παρεα απο μωρα μια παει αυτος εκει μια ερχεται αυτη σε εμας ,χθες εκλαιγε για ποση ωρα επειδη εφυγε ο μπαμπας του και δεν τον πηγε στη Βαγια τον πηρα τηλεφωνο και ηρθε τον πηρε, μεχρι τις 9 το βραδυ εκει ηταν

 

 

Ανθη μου μεγεια τα ρουχαλακια σου κι εγω ετσι κανω βλεπω και κατι αλλο και μετα εχω το μυαλο μου εκει,να της κοψεις το βραδυνο γαλα για να μην ξυπναει το βραδυ και απο οτι γραφεις μαλλον ξαγρυπναει και δυσκολευεται μετα να ξανακοιμηθει πως να κοιμηθεις κι εσυ μετα....εχω δει πολλα παιδακια να δαγκωνουν τα δικα μου δεν ετυχε να το κανουν ,τον Νικο τον ειχε δαγκωσει ενα κοριτσακι στα πρωτα του γενεθλια στο μαγουλο και ειχε το σημαδι για μια βδομαδα και στον παιδικο που δουλευα συνεχεια δαγκωνοντουσαν μερικα προσπαθησε να της το κοψεις....

 

κι εγω που λετε δεν νιωθω σουπερμαμα αλλα πολλες φορες το αντιθετο θελω να περναω περισσοτερο χρονο με τα παιδια αλλα δεν προλαβαινω με τοσες δουλειες και πολλες φορες δεν εχω ουτε αντοχες αλλα ουτε και ορεξη και φυσικα νιωθω ενοχες μετα τελοσπαντων απο οτι ειδα καμια μας δεν ειναι ικανοποιημενη απο τον εαυτο της

 

Αννα Μαρια μια χαρα τα πηγατε στη γιορτουλα εχουν πολυ γελιο τα μικρα δικαιολογημενα γελασες τοσο, κι ο Δημητρης εχει ποιηματακι ,εχουν θεμα τα αλογα και το ποιηματακι μας εχει σχεση με τον δουρειο ιππο,δεν νομιζω να ανεβεις στα συγκρουομενα στην κατασταση σου δεν ειναι οτι καλυτερο με τοσο τρανταγμα,εγω οταν ημουν εγκυος στον Δημητρη η χαζη πηγα κι ανεβηκα σε ενα τρενακι ειχαμε παει στο allo fun park και ηθελε να ανεβει ο Νικος δεν ηταν πολυ μεγαλο κι εγω παντα ανεβαινα σαυτα φυσικα μου ηρθε καπως και δεν αντεξα το σταματησαν και κατεβηκα ....για το μενου λεω δεν θα κανω κατι το ιδιαιτερο γιατι θα κανω τα συνηθισμενα αυτα που κανω συνηθως κι οχι κατι διαφορετικο αλλα θα κανω ποσοτητες γιατι μαζευομαστε γυρω στα 50 ατομα

 

Κατερινακι που να προλαβεις κι εσυ με τα μωρα εισαι σε δυσκολη φαση ,κατι συνταρακτικο δεν νομιζω να γραψαμε,δεν ξερω αν ειδες για την εγκυμοσυνη της Μαρινας αυτο ειναι το μονο συνταρακτικο νομιζω ,το παρτυ μας ειναι αυτη την Κυριακη ,να δουμε που θα σας βαλω φωτογραφιες παλι .....

 

Μαγδουλα τι ειναι αυτα που διαβαζω με τους αποθηκαριους χαχαχα δεν παιζεσαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα παλι καλα που δεν χτυπησε η μικρη και τα δικα μου πολυ ατσαλο υπνο κανουν ,εχουν πεσει κατα καιρους ολοι τους ,προσφατα ο Δημητρης φωναζε το βραδυ μεσα στον υπνο του οτι καποιος δεν τον αφηνει να κοιμηθει πηγα να δω και ηταν ο Γιωργος ξαπλωμενος στο κρεβατι του Δημητρη απλωμενος φαρδυς πλατυς που να κοιμηθει το καημενο με επιασαν τα γελια βραδιατικα τωρα πως βρεθηκε εκει  αυτος ξερει μονο....

 

Χριστινακι που εισαι;περιμενουμε νεα σου....

 

Μαρινακι τι εγινε πηγες στο γιατρο;εκανες ξανα χοριακη;

 

γραψατε πολλα θεματα παλι που δεν προλαβα να απαντησω για τη θαλασσα που λετε κι εγω δεν μαυριζω με τιποτα ομω,ς ειμαι κατασπρη παλια ψηνομουνα σαν τρελη στον ηλιο για να μαυρισω ο αντρας μου παντα κατω απο την ομπρελλα με μπλουζακι κι παντα πιο μαυρος απο μενα ηταν γκρρρ ,τωρα πια δεν με νοιαζει καθομαι κατω απο την ομπρελλα οταν δεν κυνηγαω τα παιδια φυσικα ,ποσο μου ελειψε Ανθη η σκηνη που περιγραφεις να ειμαι στην ξαπλωστρα με το καφεδακι μου και να διαβαζω ,και για τον καλλωπισμο που λετε κι εμενα μου αρεσει να ειμαι περιποιημενη χωρις υπερβολες φυσικα οταν παω καπου βαφομαι παντα οχι εντονα ομως ,στο σπιτι παντα αβαφη με φορμες ή φορεμα το καλοκαιρι και μαζεμενο μαλλι λετσο δεν με λες  αλλα οχι και πειποιημενη το μονο που δεν μπορω να κανω συχνα ειναι τα νυχια μου αν τα βαψω χαλανε αμεσως οσο μπορω τα φτιαχνω μονη μου γιατι δεν μου κρατανε ,τι αλλο γραψατε α για τους αντρες μας που δεν μπορουμε να συννενοηθουμε ο δικος μου με εκνευριζει οταν βλεπει τηλεοραση ή ειναι στον υπολογιστη και του μιλησω δεν με ακουει αφοσειωνεται εκει και δεν πα να καιγεται ο αλλος διπλα του χαμπαρι δεν παιρνει το ποσο με εκνευριζει αυτο δε λεγεται ,κι ο δικος μου ειναι πολυ ακαταστατος αφηνει τα πραγματα του οπου να ναι και μετα ψαχνεται ...

 

δεν θυμαμαι κατι αλλο προς το παρον παω να ακω καμια δουλειτσα και να φτιαξω και τα παντεσπανια για την τουρτα ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεκιναω με την υπερπαραγωγη τουρτα οχι απλα μου τρεξαν τα σαλια ξελιγωθηκα μιλαμε!!

Ειναι πανεμορφη κριμα να σαι μακρια θα μουν σιγουρη πελατισσα..

Μια χαρα θα ναι ο καιρος για το παρτακυ θετικη σκεψη κ ολα θα πανε σουπερ

Ο γιοκας σου αισθημα απο τωρα πολυ γελασα εδω εχει ο β δε θα χει ο δικος σου

Τα νυχια παω κ τα φτιαχνω γιατι το χειροτερο μου ειναι να τα φτιαξω κ σε μια ωρα με τις δουλειες να ναι χαλια οποτε κανω μονιμο κ για ενα μηνα ξαδειαζω..

Αννα μαρια δακρυσα κ εγω απο την εικονα με ολα τα πιτσιρικια στη σκηνη κ συ με την κοιλια τουρλα αναμεσα τους ειναι να μη γελας κ εγω το γελιο το χω κ ευκολο θα χα ψοφησει

Σημερα ο β ειδαν διαδραστικο θεατρο στο σχολειο ενθουσιασμενος γυρησε..

Εγω ανετα διαβαζω βιβλιο στη παραλια ο βασιλης στη θαλασσα ειναι σαν να μην υπαρχει μπαινει βγαινει κανει πυργακια παιζει με αλλα παιδακια πολυ βολικος

Σκεφτειτε οτι τον παει συνεχεια κ ο αντρας μου μονος του γιατι εκει ξεκουραζεται που δεν ασχολειται να κυνηγαει χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα ο γιος θα σηκωθηκε για τσισακια κ μπερδεψε τα κρεβατια χαχαχα

Τι μου θυμησες!! 22 χρονων γυρναγα απο κραιπαλη τα ξημερωματα ημουν νυσταγμενη κ ειχα πιει κ δυο κρασακια παραπανω οχι μεθυσμενη απλα κεφατη

Το πατρικο μου στον δευτερο απο κατω νοικιαζαν (ευτυχως παρα πολυ καλοι μας φιλοι μια οικογενεια)

Γυρναω σταμΑταω στον πρωτο κ πολεμαγα να ξεκλειδωσω τη λαθος πορτα παιδευομουν πιση ωρα κ μετα χτυπαγα τα κουδουνια να μου ανοιξει δηθεν η μαμα μου

Θυμαμαι ακομα τη φατσα της μαμας μου κ της ριτας(της απο κατω μας) οταν με βρηκαν στα σκαλια χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα κ ο δικος μου οταν βλεπει τιβι κ φωτια να πιασει χαμπαρι δε θα παρει εγω γελαω που αποβλακωνεται σα χανος κ απο οσο ειδα του μοιασε κ ο μικρος κ εχω δυο χανους χαχα

Ανθουλι η πεθερα μου μου κανει κ μουτρακια γιατι χθες με πηραν γραμμη οτι εγινα τουρκος με τον υπνο κ σημερα ηταν καπως..

Δε πειραζει ως αυριο θα το χει ξεχασει

Ο β κοιμηθηκε τελικα 11 παρα κ το πρωι λογω θεατρου σηκωθηκε ελατηριο αρα ολα καλα απλα εχασε ωρα ποιοτικου υπνου

Εγω ανθουλι δε θα το πιστεψεις ακομα δινω γαλα δλδ κατα της εξι αλλα τον υπνο τον εχω στο τσεπακι οποτε το δινω κ ξεραινομαι στο λεπτο

Γενικα ο β σας το χω ξαναπει πινει ολη μερα γαλα πρωι μεσημερι βραδυ κ ξημερωματα συνολο πανω απο λιτρο ημερησιως αλλα δε με πειραζει αφου του αρεσει τοσο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιαααα! Ουουυυυυυυυ! Να 'μαι κι εγω!

Λοιπον, εμαθα τα ευχαριστα για τη Μαρινα μας απο τη Μαγδα και πολυ χαρηκα! Με το καλο ολες οι εγκυουλες να γεννησετε υγιη μωρακια!

Εγω χαθηκα- και τωρα μπηκα απο δουλεια τρεχοντας, δεν σας διαβασα το ομολογω... Εχω πολλη δουλεια, πολλες δουλειες, τρεχαματα διαφορα και οχι καλα κεφια...

Απο υγεια καλα ειμαστε ολοι ευτυχως! Θα ξαναμπω συντομα, μου λειψατε!

Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πανηγυρι του αγ πνευματος εχει στο πατρικο παω απο μωρο κ εχω κανει ταμα να πηγαινω οσο ειμαι καλα ετσι δεν εχω ληψει ποτε 30 χρονια τωρΑ. Ανυπομονω γιατι κ αυτο ειναι τεραστιο κ θα απολαυσει ο μικρος!!

Μωρουδενια μπες καλε να ανοιξεις θεματακι να μας πεις κ νεα για το μπεμπε

Καγκουρακι μου τσακαλι ο μικρος με το ποδηλατο

Ποσο κουραζεσαι καλη μου

Μακαρι να στρωσουν γρηγορα τα παιδακια σου στον υπνο

Πρωτη φορα που ναι σκοτεινη η κρεβατοκαμαρα κ ο μικρος δεν μπαινει λεει φοβαται αλλο κ τουτο τελικα τον πιεσα κ πηγε του μιλαγα να με

Ακουει να μη φοβαται

Ανθη μπορεις να μου στειλεις με πμ το μειλ σου θελω να σε ρωτησω κατι για θεμα υγειας αν θυμαμαι ειχες εμπειρια σε κατι αντιστοιχο..

Βγαινω να ταισω κοιμησω γιατι παλι δεκα θα παει με το ζουζουνι

Σημερα ειχα μια υπεροχη μερα..!

Μη μου θυμιζεται τον πρακτικαριο κ ειμαι κ παντρεμενη γυναικα.. Χαχα

Φιλακια σε ολες

Χριστινα μας λειπεις

Αλεξακο μου εσυ ξερω τρεχεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Τι κάνετε;

Εγώ είχα αρκετές δουλίτσες σήμερα, και στο σχολείο κάναμε συνεδρίαση που κράτησε αρκετά... Πρήξιμο, κυρίως από το φαφλατά, που άρχισε να μιλάει στο αυτοκίνητο όταν πηγαίναμε, και σταμάτησε όταν είπαμε καληνύχτα και πήγε ο καθένας στο αυτοκίνητό του... Καταλαβαίνετε... Κάθε φορά που θα πάει αυτός ο άνθρωπος να μιλήσει, ξεχνάει να σταματήσει, έτσι καταλήγει να μιλάει ασταμάτητα... 

Ουφ ουφ ουφ...

Θα σας ξαναγράψω αύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πεθανα σημερα και αυριο εχω και συνεχεια η πλατη και τα ποδια μου πονανε ολη μερα ορθια ειμαι.......ξανα εβαλα την τουρτα γιατι πιο πανω δεν φαινεται δεν εχω αλλο κουραγιο τα λεμε αυριο παω για νανι... καληνυχτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...