Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσαρες μου να μαι κ εγω οι μερες ο χρονος θεε μου ποσο γρηγορα περνα...

Ως να πω καλημερα ερχεται το καληνυχτα...

Πριν λιγο μιλαγα με τον αντρα μου κ κατι με ταισε κ αφηρημενη του κανω ευχαριστουμε να στε καλα..

Α ρε δουλεια με εχει χαζεψει τελειος ημουν που ημουν ηρθα κ απογινα

Αννα μαρια σιγα σιγα κ ολες οι δουλειες θα γινουν..

Το τραπεζι τελικα παρολο που χασα την αλανα το χω καταευχαριστηθει κ εγω κ ο μικρος το κανει γκαραζ αυτοκινητων

Ανθουλι μου χρονια πολλα να σαι παντα ευτυχιςμενη

απο τη στιγμη που κανουμε παιδια τα δικα μας γεννεθλια περνουν απαρατηρητα...

Μονο εγω δε θελω να δουλευω τελικα;;

Μετρω σα καταδικος τις μερες ως την αδεια

Λεω ευχαριστω αλλα νομιζω οτι στους πιο κοντινους μας ανθρωπους μερικα τα θεωρουμε δεδομενα..κ ειμαστε αυστηροι μαζι τους..

Καγκουρακι μου λειψες πολυ!

Ποσο να αντεξεις με τρια ενα κ με εχει βγαλει οφ

Δεν εχω κορη κ ετςι εχω απορια ειναι διαφορετικη η αγαπη για αγορι κ αλλη για κοριτσι;;

Αννα μαρια απο τωρα περιμενει το μωρο μωρε ο αντρικος..

Καλα καγκουρακι με τον καιρο τα νευρα μου τσιτα ντυνομαι το πρωι σκαω το μεσημερι γκρρρ

Ανθουλι εκανε κ η μανουλα δουλειτσες χαλαλι η γκρινια ωραια η πεθερα σου μια χαρα βολεψε μονο την παρτυ της λογικο η μανουλα να τσιναει..

Εμενα σημερα η πεθερα μου πηγε κ καθαρισε το πανω μπανιο οσο ελειπα βεβαια εγω τα κανω ολη τη μερα κ γενικη καθε δυο μερες με πλακακια παραθυρα κ τετοια

Εχω θεμα θελω να ναι καθαρα που παει το παιδι αρα παντα καθρεφτιζεσαι στα μπανια μου

Κ μου λεει μια ωρα στο καθαρισα

Λεω απο μεσα μου βιολογικο καθαρισμο εκανε ποια μια ωρα για το μικρο μπανιο δε βγαινει με τιποτα εκτος κ αν το τριβε με οδοντοβουρτσα που λεει ο λογος τι να πω...

Δε λεω το κανε το καλο αλλα μη μου το τραγικοποιει τοσο λες κ εκανε γενικη σπιτιου χαχα

Ετσι ειναι οι μαμαδες η οι πεθερες μαλλον χαχα

Χωρις αυτες ομως θα ταν χαλια αρα παλι καλα που τις εχουμε εγω νιωθω πολυ ευγνωμων παντως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου κανει κ ο αντρας μου γιατι μπηκε οσο λειπαμε η μανα μου με τα κλειδια!!!

Του λεω δε φτανει μας καθαρισε θα βρει κ το μπελα της η γυναικα χαχα. Αλλα κ αυτος που ναι κατακουζινα απορησε γιατι ενα μικρο μπανιο της πηρε τοση ωρα.. Κ μετα κοροιδευε κ ελεγε πως ηρθε να δει κ δορυφορικο χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα μου σουπερ που καταφερες κ αλλαξες τα εισητηριακια

Εγω ευτυχως οποτε κ αν ερθει το επομενο δε θα χω θεμα με αγκαλια μιας κ πλεον δε μπορω να τον σηκωσω το βαριδακι αλλα δε θελει κιολας αντρας βλεπεις..

Μωρουδενια θα ανεβει σιγουρα ειναι η αρχη ακομα

κ μενα χαμηλη σχετικα θυμαμαι ηταν αλλα ηξερα οτι εχω μωρο..

Με το ροχαλητο αννα μαρια λιωνω στο γελιο κολα του βρε ταινιες να βρεις την υγεια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Εγώ πήγα σχολείο και γύρισα πριν λίγο. Ευτυχώς που πήγα, γιατί με την κουβέντα, κανένα μάθημα, κ.λπ., ξύπνησα και νιώθω πιο ξεκούραστη, απ' ό,τι αν έμενα σπίτι. Γι' αυτό δε θέλω να πάρω άδεια...

Μάγδα, χαχα, ο Αντρέας άμα τον ρωτήσουμε αν θέλει κάτι λέει "όχι, εκαϊστώ, δε θέλω"! Άσε το άλλο: ρωτάει "μπο-ώ να ..." εδώ βάλτε ό,τι θέλετε, π.χ. "μπο-ώ να πετάτσω χώμα απ' το μπαλκόνι", "μπο-ώ να φάω μπισκότο;" "μπο-ώ να ζωγιαφίσω με το μακαζό-ο;" κι άμα του πούμε "όχι, δεν μπορείς", απαντά "μα αφού μπο-ώ". "Μα αφού δεν μπορείς". "Μα αφού ναι" Μα αφού όχι" "Μα αφού ναι" και πάει η ιστορία...

Γενική κάθε δυο μέρες;;;;;;;;;;;;; Ου ναι, κι εγώ κάνω κάθε δυο μήνες!!! Οκ, κάθε βδομάδα έκανα γενική στο μπάνιο, αλλά τώρα εννοείται δεν κάνω πλακάκια και τέτοια. Απλά τα περνάω όσο πιο συχνά μπορώ με ντετόλ για να απολυμαίνονται. Τον Αντρέα τον κάναμε μπάνιο στο μπανάκι του, αλλά τώρα που τον βάζουμε όρθιο στο πατάκι, ρίχνω προηγουμένως ντετόλ. Γενικώς, προτιμώ να έχω χρόνο να διαβάσω κάτι ή να καθίσω στον υπολογιστή ή να κάνω κάτι που μου αρέσει, και κυρίως, για να μην αισθάνομαι κομμάτια και τελικά να αρρωστήσω, γιατί όπως σας έχω πει, δεν έχω και πολλές αντοχές για δουλειές του σπιτιού.

Τι ωραία που σας κάνουν δουλειές οι μαμάδες και οι πεθερές. Η μάνα μου βοηθούσε στην προηγούμενη εγκυμοσύνη, τώρα δεν μπορεί πλέον. Η πεθερά είναι μακριά, αλλά ήταν εδώ, θα προτιμούσα να μη βοηθούσε, γιατί απλούστατα, δεν ξέρει να κάνει δουλειές, κι ας δούλευε τόσα χρόνια καθαρίστρια. Δεν τις κάνει και πολύ καλύτερα απ' τον άντρα μου, π.χ. θα βάλει σκούπα, κι αν έχει ένα ζευγάρι παπούτσια κάπου, θα κάνει γύρω-γύρω, δε θα τα σηκώσει. Για να μην πω για την κουζίνα της: τα ποτήρια δεν τα πλένει, μόνο τα ξεπλένει, τα πιάτα και τα σκεύη τα πλένει μόνο απ' την πλευρά που φαίνονται, όλα τα σκεύη της έχουν πάνω κολλημένα υπολείμματα τροφών, και το νεροχύτη καλύτερα να μην τον περιγράψω. Η πλάκα είναι που ο άντρας μου όλο μου λέει "η μάνα σου δε βοηθάει, ενώ αν ήταν εδώ η μάνα μου θα ερχόταν και θα έκανε ένα σωρό δουλειές". Απαπαπα, χίλιες φορές καλύτερα που είναι μακριά!

Λες να το έτριψε με την οδοντόβουρτσα το μπάνιο η πεθερά; Α, εννοείται ότι η δική μου (η πεθερά) καθαρίζει με χλωρίνη (που εγώ δεν τη χρησιμοποιώ, παρά μόνο για να ρίξω λίγη στην τουαλέτα), και κάνει ό,τι φαίνεται, π.χ. δε θα σηκώσει τα μπουκάλια με τα σαμπουάν για να καθαρίσει από κάτω.

Κι ο Αντρέας δεν θέλει αγκαλιές. Τον παίρνει ο μπαμπάς του να τον αλλάξει κι αυτός λέει "όχι, θέλω να πεπατάω". Το ίδιο και στις σκάλες και παντού!

Για το ροχαλητό, όντως τα γράφω κάπως αστεία, αλλά δυστυχώς έχω φτάσει στα όριά μου. Ξυπνάω μέσα στη νύχτα και χαράματα απ' το ροχαλητό, και συχνά δεν μπορώ να ξανακοιμηθώ. Τον σκουντάω, και κάνει μια ώρα να χαμπαριάσει, κι αν αλλάξει στάση, λίγη ώρα αργότερα θα ξαναγυρίσει και θα ξαναρχίσει. Απόψε ελπίζω να θυμηθεί να βάλει την ταινία. Παλιότερα που είχε πάρει ταινίες, ένα βράδι ξέχασε να βάλει και ροχάλιζε, με ξύπνησε, σηκώθηκα και του κόλλησα μία εγώ, και ούτε που πήρε χαμπάρι... 

Σας αφήνω, πρέπει να κοιμήσω Αντρέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου, μπήκα να σας πω ένα γεια μόνο, γιατί η ώρα είναι πολύ περασμένη...Αύριο θα είμαι πιο αναλυτική!

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές!!!!

Άννα Μαρία, το ροχαλητό του άντρα μου ΕΙΝΑΙ Ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΜΟΥ!!!! Τώρα που γράφω ΡΟΧΑΛΙΖΕΙ ΠΑΛΙ. Μου έρχεται να τον βαρέσω.... Στο σαλόνι τον στέλνω ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ. Δεν την παλεύω ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. Τα νεύρα μου κρόσσια. Του είχα πάρει κι εγώ ταινίες κάποτε αλλά ΠΑΛΙ ροχάλιζε. Η επόμενη λύση είναι το μαξιλάρι στη μούρη, αλλά λέω να την αποφύγω τη φυλακή....Χαχαχαχαχαχαχα.

 

Φιλάκια πολλά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

τι κανετε?

Ανθη κι εμενα ο αντρας μου ροχαλιζει,κυριως οταν ειναι πολυ κουρασμενος!Ασε το μαξιλαρι ως τελευταια λυση μην σε βαλουν και μεσα!Χαχα

Μαγδουλα βαρυνε ο Βασιλακος...μεγαλωσε κιολας δεν θα χεις προβλημα στην δευτερη εγκυμοσυνη αφου δεν θα θελει αγκαλια!εμενα καποτε η Ιωαννα θελει να την  πιασω αγκαλια και την πιανω τι να κανω?ευτυχως ειναι ελαφρια 12 κιλα αλλιως δεν θα την παλευα με τιποτα!1 ωρα για ενα μικρο μπανιο?χαχα!το εκανε με οδοντοβουρτσα μαλλον οπως λες κι εσυ!

Μαρινακι κι εμενα η πρωτη χοριακη σε αυτη την εγκυμοσυνη ηταν πολυ χαμηλη 15 μοναδες νομιζω!αλλα την εκανα πολυυυυ νωριςςςς!23η μερα εκανα τη χοριακη οποτε ουτε καν καθυστερηση ειχα!μετα την επαναλαβα ακομα 2 φορες και ανεβαινε ικανοποιητικα!στην Ιωαννα μου θυμαμαι η πρωτη χοριακη ηταν 30 μοναδες! 

Αννα Μαρια ποτε κλεινουν τα σχολεια?τελος Ιουνιου?φανταζομαι θα παρεις προηγουμενως αδεια?

Εγω σημερα το πρωι πηγα τουαλεττα και ενεργηθηκα και ειδα αιμα, μαλλον απο αιμορροιδες γιατι ηταν απο πισω!αγχωθηκα λιγο αλλα το ειχα παθει και στην Ιωαννα μου!η κανενα σπυρι ή αιμορροιδες και εσπασαν!δεν ηταν πολλη το αιμα λιγο οταν σκουπιστηκα αλλα φοβηθηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Τι κάνετε;

Εμείς πήγαμε Λευκωσία για το ντόπλερ! Όλα μια χαρά, παραμένει κορίτσι, δεν άλλαξε κάτι σ' αυτόν τον τομέα! :P Έχει πάρει ήδη θέση, είναι 1600 γραμμάρια, αδύνατο μωρό, μας είπε η γιατρός, αλλά ψηλό, 44 εκατοστά. 

Ευτυχώς δεν ταλαιπωρηθήκαμε όπως την άλλη φορά, που, και πολύ περιμέναμε, και δε γύριζε η μικρή για να κάνει σωστά την εξέταση η γιατρός.

Μετά πήγαμε ΙΚΕΑ και πήραμε κάποια πραγματάκια που χρειαζόμασταν μήπως και καταφέρουμε να τακτοποιηθούμε λίγο καλύτερα.

Πήραμε κι ένα παιχνιδάκι στον Αντρέα, και του είπα ότι είδαμε τη Γεωργία, και του στέλνει αυτό το παιχνίδι. "Τι θα πεις;" τον ρωτάω και μου απαντά "ευκαϊστώ Γεωγία που μου έφε-ες αυτό το παιζίζι"!!!

Το βράδι ο άντρας μου έβαλε ταινία, και ΠΑΛΙ ΡΟΧΑΛΙΖΕ. Και μιλάμε για ένα ροχαλητό, απ' αυτά που ρίχνουν σπίτι. Τι σπίτι, τους δίδυμους πύργους. Δεν ήταν ανάγκη να κάνει ο Μπιν Λάντεν τέτοια επιχείρηση με τα αεροπλάνα. Μπορούσε απλά να βάλει τον άντρα μου να κοιμηθεί...

Εννοείται ότι με ξύπνησε κατά τις πέντε παρά είκοσι και μετά δεν μπορούσα να κοιμηθώ με τίποτα. Κατέληξε στον καναπέ, αλλά και πάλι δεν κοιμόμουν. Ευτυχώς με πήρε ο ύπνος λίγο μετά τις εφτά, και κατά τις οκτώ ξύπνησα επειδή ξύπνησε κι ο Αντρέας. Μετά, ΕΥΤΥΧΩΣ ξανακοιμήθηκα, γιατί αλλιώς δε θα την έβγαζα τη μέρα με τί-πο-τα.

Ανθή εγώ καμιά φορά του πιάνω τη μύτη και την κλείνω, αλλά έχει τύχει να ροχαλίζει και με κλειστή τη μύτη. Έχει περάσει σε άλλο επίπεδο ροχαλητού...

Βάσω κι ο Αντρέας είναι κάπου 13-14 κιλά, αλλά μου φαίνεται πάρα πολύ βαρύς. 

Τα σχολεία κλείνουν 30 Ιουνίου, δηλαδή τη μέρα που αρχίζει η άδειά μου! Εννοείται θα πάρω άδεια νωρίτερα, παρ' όλο που, όπως θα έχετε καταλάβει, δεν τρελαίνομαι κιόλας, ούτε βιάζομαι! :P

Σίγουρα το αίμα θα ήταν από πίσω. Μου έχει τύχει κι εμένα πολλές φορές στην εγκυμοσύνη και εκτός εγκυμοσύνης. Σ' αυτήν την εγκυμοσύνη είχα αρκετές φορές αίμα στο σκούπισμα. 

Ωχ, καθίστε, είναι Κωνσταντίνου και Ελένης σήμερα! Τώρα μου ήρθε... Λοιπόν... Ποιοι και ποιες γιορτάζουν; Μισό λεπτό να συγκεντρωθώ.

Λοιπόν... Είναι ο Κώστας του Καγκουρώ, το Κωνσταντινάκι της Αλεξάνδρας, μόνο αυτοί; Δεν έχουμε άλλους έτσι;

Κοριτσάκια, να σας ζήσουν οι εορτάζοντες!!!

Πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, ξέχασα να σας πω ότι αγοράσαμε και δύο γιογιό απ' το ΙΚΕΑ, ένα για το σπίτι μας κι ένα για το σπίτι της μάνας μου. Εγώ, όπως σας έχω πει, προτιμώ το στεφανάκι στη λεκάνη, αλλά επέμενε ο άντρας μου ότι η λεκάνη είναι ψηλή για το μωρό, κ.λπ., έτσι τα πήραμε.

Πάμε στους γονείς μου να πάρουμε τον Αντρέα, κατεβάζουμε και το ένα γιογιό, το βλέπει η μάνα μου "καλά, τέτοιο γιογιό πήρατε στο μωρό; Δε βρίσκατε κανένα καλύτερο;". Γκρρρ... 

Εν τω μεταξύ, μου έλεγε η γραμματέας του σχολείου, ότι αυτή στον δικό της φοράει βρακάκι μόνο όσο είναι στο σχολείο και στο σπίτι πάνα, κι ότι έτσι, λέει, τη συμβούλευσαν απ' το σχολείο, για να κόψει την πάνα τμηματικά. Αυτό δεν είναι χαζομάρα; Δε θα μπερδευτεί το παιδί; Δε θα τους πάρει περισσότερο χρόνο; Πολύ μπερδεμένη μου φαίνεται αυτή η μέθοδος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοιμησα το γατι κ να μαι..

Αννα μαρια εισαι ολα τα λεφτα παιδι μου οι περιγραφες σου κ ο αυτοσαρκασμος μου με τρελαινουν οχι απλα γελαω δακρυζω στο γελιο ακου θα ριχνε τους πυργους..

Κολλα δυο ταινιες για δραστηκοτερο αποτελεσμα χαχα

Εμενα ο δικος μου δε ροχαλιζει κανει τοσο ησυχο υπνο που παλια καθομουν κ τον χαζευα να δω αν ανασαινει η κακαρωσε οπως ξαπλωνει ετσι σηκωνεται το μονο σπαστικο ειναι οτι ολο με αγκαλιαζει ενω εγω κανω πολυ ατσαλο υπνο κ θελω απλα κ οπως με αγκαλιαζει η σκαρφαλωνει με λιωνει γκρρ

Εγω παλι παραμιλαω ξεσκεπαζομαι η περνω ολα τα σκεπασματα γενικα δεν ειμαι η καλυτερη παρτενερ για υπνο χαχα απλωνομαι παρα πολυ!!!

Εγω μονο στεφανακι ειχα το χω ξαναπει ειμαι σιχασιαρα

Τα μπανια τα κανω συνεχεια γενικα κ συ θα το δεις τωρα που θα πηγαινει ο μικρος θα θελουν εμενα πιανει απο δω ακουμπα απο κει θελω να ναι καθαρα.. Αννα μαρια πιπι τελικα γεγονος χαχα γερο να ναι το κοριτσακι σου!! Κοντευεις κ εσυ!!!

Εγω δηλωσα αδεια δυο τελευταιες αυγουστου κ μια ιουλιο οποτε κατσει

Τι καλαααααααα

Ανθη ασε το φονικο κ σκεψου την ενναλακτικη βελονισμο χαχα το χα δει στην τιβι για ροχαλητο χαχα

Να χαιρομαστε κωστες ελενες κτλ εχω πολυ κοσμο εγω

Κ να χαιρομαστε κ το πετιτακι της αλεξ κ απο το καγκουρακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για παμπερς ενοειται σπιτι σχολειο πρεπει να ναι κοινο τι να πω δε ξερω

Χαχα ο βασιλης ροχαλιζει γλιτωσα απο αντρα θα χω το γιο χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα αφου ηταν απο πισω το αιμα ολα καλα φανταζομαι λαχταρα που πηρες

Σα χθες θυμαμαι που χα παει στη μαμα μου εγκυος 7 μηνων κ σκουπιστηκα κ βλεπω ροζ το χαρτι μου χε κοπει το αιμα τελικα ειχε χρωματιστα σχεδια το χαρτι υγειας αλλα ακομα θυμαμαι τη λαχταρα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγδα για το βελονισμό το σκέφτηκα κι εγώ πάνω στην απελπισία μου...

Κι εμένα με αγκαλιάζει και όχι μόνο... Χώνει τα χέρια του μες στο βρακί μου, και όπου αλλού φανταστείς. Πολλές φορές έχω ξυπνήσει με το βρακί κατεβασμένο. Σας το έχω ξαναπεί, κι ο ίδιος δεν το καταλαβαίνει! Μια φορά που ήμασταν Θεσσαλονίκη, δεν είχα ακόμα κοιμηθεί, άρχισε αυτός τις αγκαλιές και λέω κι εγώ "ας ενδώσω". Αρχίζουμε εκεί πέρα, και σε κάποια φάση όπως ήταν από πάνω μου, ξυπνάει (γιατί κοιμόταν...) και μου λέει "μα τι κάνω εγώ εδώ πέρα;". Καταλαβαίνετε...

Το μπάνιο σίγουρα θα το κάνω με ντετόλ, τώρα να τρίβω κάθε μέρα δε νομίζω... Σήμερα απ' το ΙΚΕΑ πήραμε κι ένα πατάκι με σχέδιο, που θα είναι αποκλειστικά του Αντρέα για να κάνει μπάνιο.

Κι εγώ σιχαίνομαι, αλλά ο άντρας μου είπε θα το καθαρίζει αυτός λέει... Τουλάχιστον να το ξεπλένει, κι ας το πλένω μετά εγώ με ντετόλ, δε με πειράζει.

Ρε κορίτσια, η Χριστίνα μου φαίνεται έχει πολύ καιρό να μπει ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Αντρέας: παίρνει ένα βιβλίο που μιλάει για μια πολύτεκνη οικογένεια. Στο εξώφυλλο έχει μια ζωγραφιά όλης της οικογένειας, με παππού, νονό, νονά, κ.λπ. Βλέπει τη ζωγραφιά (είχαμε ξαναμιλήσει γι' αυτήν) και μου λέει "αυτή είναι η αδεφούλα μου. Οι άλλοι ποιοι είναι;". Μετά του έδωσα ένα μικρό παιχνιιδάκι που είχε στείλει η πεθερά μου απ' την Πάτρα και μου λέει "θα το δώσω στη Γεωγία μου"!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ρε αννα μαρια ολα τα λεφτα εισαι χαχαχα

Αντρες τι να πεις εχω κ εγω παρομοιες περιπτωσεις μα πραγμΑτικα ακομα κ στον υπνο τους αυτο σκεφτονται;;;

Ο δικοΣ μου ο σεξομανης σιγουρα κ αμα πω κ τιποτα λεει εσυ φταις που με προκαλεις πως χριστιανε μου ροχαλιζοντας;; Χαχα

Τι να πεις..

Εγω εχω μετακομισει στο βασιλη κ εχω την ησυχια μου.. Παω να τον κοιμησω κ τον τελευταιο καιρο με παιρνει εκει ο υπνος..χαχα

Δε χρειαζεται να τριβεις Αν τα περνας συχνα εγω επειδη τα κανω συχνα δε θελουν ποτε τριψιμο με ενα πανακι κ καθρεφτιζεσΑι στα μπανια

Ηρθε νεα κοπελα στη δουλεια πολυ συμπαθητικη εχει ενα γιο 10 ετων εχουμε κανει πολυ καλη ομαδουλΑ θα στειλω στη χριστ μηνυμα

Καληνυχτα μωρα μου εχω τρελο πονονεφαλο ειχε ο συζηξ κ τωρα εχω κ εγω γκρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ, κι εγώ αυτό κάνω με τα μπάνια, τα περνάω με ένα πανάκι με ντετόλ!

Ο άντρας μου πάντως, μόνο στον ύπνο του το βλέπει, στον ξύπνιο του πρέπει να τον παρακαλάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου! Πάλι ο άντρας μου ροχαλίζει.. Αυτός ο ήχος τρυπάει τα αυτιά μου.... Δεν μπορώ.... Άννα Μαρία, του κλείνω κι εγώ τη μύτη και αυτός συνεχίζει. Άλλο επίπεδο και ο δικός μου...Χαχαχαχαχαχαχα!

Σήμερα πήγε ο άντρας μου τον Πάνο στην πλατεία για να κάνει ποδήλατο. Το ποδήλατο με βοηθητικές ρόδες. Τον βλέπει, λοιπόν, ένα αγοράκι που πηγαίνουν μαζί στο ποδόσφαιρο, ένα χρόνο μεγαλύτερο, και του λέει: "Τόσο μεγάλο παιδάκι και κάνεις με βοηθητικές;;" Τότε ο Πάνος ζήτησε από τον άντρα μου να του βγάλει τις βοηθητικές. Πήγαν να πάρουν εργαλεία, τις έβγαλαν, ανέβηκε ο Πάνος στο ποδήλατο και έκανε χωρίς βοηθητικές ρόδες λες και ήξερε από πάντα.. Δεν έπεσε ούτε μια φορά. Χάρηκα πάρα πολύ! Μεγάλωσε το βλασταράκι μου το γλυκό!

 

Άννα Μαρία, γελάω κι εγώ πάντα με τον τρόπο που γράφεις! Ειδικά με τις περιγραφές που αφορούν τον άντρα σου!

Ο Αντρέας θα την λατρέψει την αδερφούλα του, είμαι σίγουρη! Μιλάει με τόση αγάπη για εκείνη....

 

Μαγδούλα, δεν μπορείς να φανταστείς πόσο τυχερή σε θεωρώ που ο άντρας σου κάνει ήσυχο ύπνο...Ζηλεύω απίστευτα. Όσο για τις αγκαλιές, ούτε εγώ τις θέλω όταν κοιμάμαι. Μην σου πω και όταν δεν κοιμάμαι...Χαχαχαχαχαχα. Ο ύπνος είναι ιερός. Θέλει άπλα και απόλυτη ησυχία.

 

Βασούλα, πήρες τρομάρα με το αιματάκι ε;; Λογικό. Αφού ήταν από πίσω όμως, μην ανησυχείς καθόλου! Ευτυχώς που η Ιωάννα είναι ελαφριά και έτσι την σηκώνεις εύκολα!

 

Κατερινάκι, να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!

 

Αλεξάνδρα μου, να χαίρεσαι το όμορφο Κωνσταντινάκι σου!

 

Η Χριστίνα χάθηκε πράγματι. Να της στείλεις μηνυματάκι, Μάγδα.

 

Αυτά και για σήμερα. Φιλάκια πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αννα Μαρια ολα καλα με το ντοπλερ!πολυ ψηλη θα σας βγει, να φανταστεις εμας η Ιωαννα γεννηθηκε 48 ποντους!χαχα!και εσυ εχεις ακομα 2 μηνες για να γεννησεις!θα παιζει μπασκετ!χαχα!αληθεια εχεις και συ αιμορροιδες?εγω επειδη βαζω και υποθετα ενα πρωι ενα βραδυ μου πε ο γιατρος μπορει να κανα καμια πληγη και ειχα αυτο το αιματακι!

Ανθη μου οντως ο υπνος ειναι ιερος!κυριως τωρα που ειμαι εγκυος θελω την ησυχια μου οταν κοιμαμαι!ειδες τον Πανουλη που αμεσως προσαρμοστηκε και εκανε ποδηλατο χωρις ροδες?ηταν ετοιμος φαινεται και ετσι δεν δυσκολευτηκε!μεγαλωσε το αντρακι σου!

Μαγδουλα πραγματικα επειδη ειχα και τις 2 αιμορραγιες στην προηγουμενη εγκυμοσυνη γι αυτο ειμαι και φοβισμενη με το παραμικρο!μια χαρα με τη νεα συναδελφο θα κανετε και παρειτσα και θα περνατε καλα στη δουλεια!εγω στη δουλεια ειμαι μονη στο γραφειο και εχει 2 εργατες εξω!ο ενας ερχεται και γραφειο καποτε!δεν ξερω πως θα ηταν να δουλευα με κοπελες!χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Πάλι χάλια ύπνος... Πήγαμε τον Αντρέα στο κρεβάτι του χτες βράδι, γιατί όλο σ' εμάς κοιμόταν, και δεν πήγαινε άλλο. Κατά τις τέσσερις παρά τέταρτο άρχισε να κλαίει δυνατά, κι ο άντρας μου πήγε και τον έφερε στο κρεβάτι μας. Ε, αυτό ήταν. Μέχρι τις πέντε παρά μισοκοιμόμουν, αλλά, ενώ ο άντρας μου δε ροχάλισε καθόλου χτες βράδι (να 'ναι καλά η ταινία που είχε στη μύτη...), έκανε το άλλο που λέγαμε. Άπλωσε τις χερούκλες και τις ποδάρες του και πήγε να με "αγκαλιάσει". Φαίνεται είχε στο υποσυνείδητό του ότι ο μικρός είναι στο κρεβάτι του, και, υποσυνείδητα και πάλι, πήγε να με αγκαλιάσει. Του έβαλα τις φωνές, μαζεύτηκε, αλλά από κει και πέρα, ήταν αδύνατον να κοιμηθώ. Κατά τις πέντε τον ξύπνησα για να ξαναπάει τον Αντρέα στο κρεβάτι του. Καταλαβαίνετε, εκατό ώρες μέχρι να ξυπνήσει, να συνέλθει και να κουνηθεί... Εξήμιση περίπου ξύπνησε ο Αντρέας κι ήρθε κανονικά στο κρεβάτι μας, χωρίς κλάματα και γκρίνια, ζητώντας γάλα, αλλά μόλις ανέβηκε στο κρεβάτι κι ακούμπησε το κεφάλι του στο μαξιλάρι, ξανακοιμήθηκε. Εγώ πάλι δεν... Σε καμιά ώρα ξύπνησε ο Αντρέας οριστικά, σηκώθηκα να του ετοιμάσω κολατσιό κι ερχόταν δίπλα μου όλη την ώρα και μ' ενοχλούσε. Του λέω "πρόσεχε Αντρέα μου, γιατί θα πέσω κάτω", κι αυτός με κρατάει απ' το πόδι και μου λέει "σε κατάω για να μην πέσεις"!!! Και με κρατούσε συνέχεια, ακόμα κι όταν καθόμουν! 

Ευτυχώς μετά τα κατάφερα και ξανακοιμήθηκα μέχρι τις έντεκα και είκοσι, με μικρά διαλείμματα, όμως. 

Έφτιαξα μια τυρόπιτα, γιατί είχα πει τις προάλλες στον άντρα μου να πάρει λίγη ανάλατη φρέσκια μυζήθρα που συνδυάζεται με τη μαρμελάδα που αρέσει πολύ στον Αντρέα. Κι αυτός, αντί να πάει να αγοράσει ένα κομμάτι, πήγε και πήρε ένα ολόκληρο κεφάλι... Πώς να φάμε ένα κεφάλι τυρί; Έτσι έφτιαξα την τυρόπιτα. Έκανα και κάτι άλλες δουλίτσες και είμαι πτώμα. 

Εν τω μεταξύ, έχουν μαζευτεί οι δουλειές, κι ο άντρας μου όλο αναβάλλει ή κάνει άσχετα πράγματα. Χτες του έλεγα ότι πρέπει να γίνει αυτό κι εκείνο και μου λέει "αμάν πια, μου έχεις πει εκατό δουλειές, πόσα να κάνω πια;". Του εξήγησα ότι, όσο τα αναβάλλει όλα, τόσο θα μαζεύονται και θα στοιβάζονται και θα γίνουν βουνό. Σήμερα πάντως δε φάνηκε να έχει πιάσει τόπο το μάθημα. Αντί να κάνει κάποια από τις επείγουσες δουλειές, πήρε και φύτεψε διάφορους σπόρους... Άφησε τη βεράντα χάλια, και τη σκούπισα εγώ. Υποτίθεται είχε σκουπίσει κι αυτός, αλλά η φιλοσοφία του είναι "ας πάρω τα χοντρά, κι άσε τα υπόλοιπα, ΜΕΤΑ". Γιατί μόνο τα χοντρά ρε φίλε, ή θα καθαρίσεις ή όχι. Αμάν πια!

Ανθή, μπράβο στον Πανούλη! Εγώ δεν κατάφερα ποτέ να ξεπεράσω το στάδιο των βοηθητικών τροχών!

Βάσω τα περισσότερα μωρά κάπου τόσο γεννιούνται. 48-50 εκατοστά. Ο Αντρέας ήταν 50, αλλά ήταν και σχεδόν τριάμιση κιλά! 

Εγώ πάντως που είμαι ψηλή και λεπτή, δεν έπαιζα ποτέ μπάσκετ, ούτε βόλεϊ, ούτε χάντμπολ... 

Δεν ξέρω αν έχω αιμορροΐδες, αλλά με τη δυσκοιλιότητα της εγκυμοσύνης, όλο και κάποια πληγούλα ανοίγει...

Α, εν τω μεταξύ, άσχετο, αλλά μου ήρθε. Όλες μα όλες οι μαθήτριές μου που έκαναν παιδί/α, έβαλαν όλες μα όλες λιγότερα κιλά από μένα, είχαν μικρότερη κοιλιά από μένα και δούλευαν μέχρι την τελευταία μέρα. Έλεος πια, όλες τόσο τέλειες ήταν πια; :P:)

Σας φιλώ, τα λέμε μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, Ανθή, μια που λέγαμε για ποδήλατα, τι είπε σήμερα ο Αντρέας στη δασκάλα του; "Όταν κάνω ποδήλατο, θα φοράω πάντα κράνος'"!!! Το είδε στο "Ζου" και το ξεσήκωσε από κει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα εχω κατι νευρα κροσια πηγα δουλεια ειχα χαλαρη μερα εκει

Γυρναω τρωμε κ λεμε παμε να κοιμηθουμε ολοι παρειτσα να ξεκουραστουμε

Πεφτω 3 κ ταβλιαζομαι απευθειας το ιδιο κ τα αγορια αυτα κοιμουνται ακομα...

3.36 χτυπΑ το σταθερο τρεχω πανικοβλητη στον υπνο μου κ ακουω νΑ μιλαει μαγνητοφωνημενη φωνη γιΑ πολιτικα μιλαμε αν ηταν ανθρωπος θα τον ειχα βρισει μεσημεριατικα αλλα κασετα ηταν γκρρρ

Ξαναξσπλωσα αλλα απο τα νευρα μου που να κοιμηθω μιλαμε πνιγω ανθρωπο!!!!!

Επισης ο μικρος βηχει ασταματητα τι στο καλο παλι... Ελπιζω να ναι απλα κρυωμα αλλιως θα πηδηχτω Απο το παραθυρο μιλαμε

Ακουω κ ενα κοκορα τωρα κοκορικο εχει χασει κ αυτος τα ωραρια του μεσημεριατικα λαλαει;;;;!!!

Αννα μαρια γλιτωσες απο ροχαλητο ειχες επιθεσεις τι τραβαμε!!!

Βασουλα μου λογικο να χεις αγχος εφοσον περασες λαχτΑρες μωρε ολα καλα θα πανε ομως

Κ ο β ηταν σχεδον 4 κιλα κ 52 ποντοι αν θυμαμαι κ μιας κ λεμε για γεννα σημερα η εφορεια μας ζηταγε τα χαρτια γεννας 4 ετη πισω τα χασαν ευτυχως κρατα αρχειο ο συζηξ αλλα θα τρεχει εφορια αυριο με τους ... Μπιπ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθουλι μου μπραβω για τον πανουλη κ εγω αναρωτιομουν ποτε μαθαινουν

Η αδερφη μου ουτε κ τωρα ξερει χιχι εγω ολο τη κουβαλαγα μπροστα στο σιδερενιο θυμαμαι

Εγω εμαθα πρωτη δημοτικου ηθελα να εντυπωσιασω ενα αγορακι στο παρκο του πα οτι ξερω κ οταν μου το δωσε δεν ηξερα επεσα κανα δυο τρεις φορες αλλα εκεινη τη μερα εμαθα ποδηλατο μαζι του τελικα.

Πονηρο θηλυκο απο μικρο χαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ο β θελει κρανος για να ναι μηχανοδιος λεει σα το δικο του εχει ενα μηχανοβιο ινδαλμα κ ολο γιαυτον λεει...

Ενα κρανος το θελει ο δικος μου εστω κ πεζος ετσι οπως τρεχει αγαρμπα

Η χριστινα μου απαντ

Καλα ειναι θα μπει συντομα εχει διαφορα θεματακια θα μας τα πει

Παω να κανω ενα ντουζακι κ μετα δουλεια

Θελω χρονο αλλα που θα τον βρω οεο!!!!'

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγδα τι ήταν κι αυτό με το τηλεφώνημα;;; Τι σπαστικό...

Καλά, σας το έχω ξαναπεί, δεν υπάρχει η γραφειοκρατία στην Ελλάδα. Τι χαρτούρα και κόντρα χαρτούρα είναι αυτή ρε παιδιά; 

Πολύ γέλιο η ιστορία με το ποδήλατο! 

Κι εγώ πάω για ντουζάκι, γιατί θα φύγω λίγο νωρίτερα σήμερα. Ήταν να πάω φαρμακείο να πάρω ουροσυλλέκτες, γιατί έχω γυναικολόγο αύριο, αλλά ευτυχώς πήγε ο άντρας μου για παγωτά και ήταν ανοιχτό το φαρμακείο απέναντι απ' το περίπτερο, και μου πήρε! Θέλω, όμως, να πάω στη Δημοτική Βιβλιοθήκη, γιατί τελείωσα τα βιβλία που είχα δανειστεί.

Ουφ, του βάζω δύο δουλειές για σήμερα και τσινάει. Και τι δουλειές; Να πάρει τηλέφωνο σε καθαριστήρια να ρωτήσει κόστος καθαρισμού χαλιού και κουβέρτας και να σφουγγαρίσει τη βεράντα. Απάντηση για τα καθαριστήρια: άσε με, πρέπει να τα βρώ πρώτα (άνοιξε το Χρυσό Οδηγό, χρυσέ μου, δεν ψάχνεις τη χαμένη Ατλαντίδα), θα δω, θα πάρω κάποια στιγμή. Απάντηση για τη βεράντα: όχι σήμερα. Αύριο θα το κάνω που θα λείπει το μωρό.

Και οι δουλειές να στοιβάζονται και να γίνονται βουνό ψηλότερο απ' το Έβερεστ. Κι άμα του λέω τίποτα, τσαντίζεται και δε θέλει ν' ακούσει κουβέντα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...