Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια!

Αννα Μαρια ευτυχως που δεν σε χτυπησε πολυ η γιαγια να χετε τρεξιματα κιολας!δεν καθισε λεπτο ο Αντρεας στο πανηγυρι ε?και μας η Ιωαννα πραγματικα αν δεν ειναι κλειστος χωρος πρεπει να μαστε συνεχως απο πισω της!

Ανθη μου ευτυχως ξεκουραστηκες...!ωχ τελειωνει η δουλεια λοιπον σε λιγες μερες!δεν πειραζει θα πηγαινεις και γυμναστηριο, θα περνας εποικοδομητικα τις μερες σου!και με τα παιδια στο σπιτι σιγουρα κουραζεσαι περισσοτερο απ το να πηγαινεις δουλεια!κι εγω δεν μπορω να φανταστω να μην εργαζομαι....!

Μαγδουλα ωραια περασατε και χτες!ψηφισατε κιολας...!ετοιμο ψηφοδελτιο για να ναι και σωστο σου δωσε η θεια!χαχα!εχουμε και μεις εκλογες την Κυριακη για εκλογη ευρωβουλευτων!δεν ξερω αν θα παω να ψηφισω να σου πω και την αληθεια!

Μαρινακι εχεις καθυστερηση ακομα?αντεεεε να σαι και συ εγκυουλα!ενα μεγαλο φουυυυ απο μενα!

Ουτε και μενα με αντιπροσωπευει ο τιτλος γιατι τωρα με την εγκυμοσυνη ουτε καφε πινω ουτε και της θαλασσας ειμαι φαν!οτι και να το ονομασετε ομως εγω εδω παρων θα ειμαι!χεχε

Το Σαββατο πηγα γιατρο, ολα καλα Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία!τον ρωτησα αν μπορω να καμω το ταξιδι στην Τηνο που θα πηγαιναμε τις μερες που χτυπησε η μικρη και το ακυρωσαμε!τα εισιτηρια μπορουμε να τα ανανεωσουμε μεχρι 24/7, αν δεν τα ανανεωσουμε τα χανουμε και ειχαμε δωσει για 3 εισιτηρια, εγω η μαμα και η γιαγια μου γυρω στα 700 ευρω συνολικα!κριμα δεν ειναι?μου πε ο γιατρος αν ηταν μεχρι αθηνα θα μου λεγε να παω και ειναι οκ αλλα μιλαμε να μπουμε σε πλοιαριο για να παμε τηνο απο ραφηνα γυρω στις 4 ωρες και κλεισαμε και για ανδρο που απο τηνο ειναι 2 ωρες και απο ανδρο μετα αθηνα αλλες 2 ωρες!μου πε να το αφησω καλυτερα γιατι αν τυχει κατι τι θα κανω εκει στα νησια?και επειδη ειχα και τις αιμορραγιες στην 1η εγκυμοσυνη, οκ τωρα δεν εχω, αλλα μου πε να μην παω!κλαψ!θα παρω στην εταιρεια να δω αν μπορω να τα ανανεωσω για του χρονου!δεν ξερω,,,,!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Πώς πάει, που λέει κι ο Αντρέας; :P

Εμείς καλά, εγώ δεν κοιμήθηκα και πολύ καλά, κι ελπίζω να βγάλω τη μέρα. 

Αρχίσαμε να κατεβάζουμε τα καλοκαιρινά, εγώ έβγαλα όλα τα δικά μου φορέματα, παντελόνια και μπλούζες που κρεμάω, κι έμειναν κάτι μπλουζάκια που βάζω στο ράφι. Δεν έχω ιδέα που είναι, μάλλον σε κάποια σακούλα που δεν κατέβασε ο άντρας μου. Μάζεψα ό,τι κρεμόταν από τα χειμερινά, κι άφησα μόνο κάτι πολύ ελαφρά ανοιξιάτικα, που ακόμα χρειάζονται, και θα χρειαστούν φυσικά και όταν φθινοπωριάσει. 

Χτες πήρε τηλέφωνο και η κοπέλα που είχα πάρει για να έρθει για το σπίτι, και είπε ότι βρήκε μια φίλη της, που μπορεί πρωινά. Μας έδωσε το τηλέφωνό της, για να δούμε... Την πήρα τηλέφωνο πριν λίγο, αλλά δεν το σήκωνε, θα δουλεύει λογικά.

Ανθή αυτό θα πει ύπνος!!! 

Εύχομαι να επαναλαμβάνεται συνέχεια το ανεξήγητο φαινόμενο που έλαβε χώρα στο μπαλκόνι σας! 

Ουφ, κι εγώ ξενερώνω που θα κλείσουν τα σχολεία, κι εγώ θα πάρω και άδεια νωρίτερα, κλαααψ... Αφού προσπαθώ να μεταφέρω την άδεια όλο και αργότερα!

Εμένα το γυμναστήριο είναι το χειρότερό μου, οπότε, όχι σχολείο + γυμναστήριο= εφιάλτης...

Όντως οι μανάδες υπάρχουν για να γκρινιάζουν. Η δική μου, όμως, έχει και κάτι χειρότερο: έχει το χάρισμα να σε αγχώνει τρομερά. Π.χ. αρχίζει και λέει "άντε, δεν έχεις καιρό, πρέπει να ετοιμαστείς, να κάνεις το ένα, να κάνεις το άλλο", κι εκεί που εγώ ξέρω ότι έχω χρόνο και δε θέλω να βιαστώ και να κουραστώ, με αγχώνει. Χτες βράδι με έπιασε ασφυξία, σκεφτόμουν όλα όσα έχω να κάνω και αγχωνόμουν. Ευτυχώς μπορώ και το ελέγχω!

Α, μάθαμε και από πού βγαίνει η ατάκα "άτακτε, άτσαλε μπαμπά". Είναι επί λέξη από την Πέππα το γουρουνάκι!

Βάσω ο Αντρέας όποτε είμαστε κάπου, είτε είναι κλειστός, είτε ανοιχτός χώρος, δεν κάθεται ούτε για δέκα δευτερόλεπτα. Πολλή ενέργεια έχει αυτό το παιδί... 

Εγώ την Κυριακή δε θα πάω να ψηφίσω στις Ευρωεκλογές. 

Κι εγώ εννοείται ότι θα είμαι παρούσα όπως κι αν ονομάσετε το καφενεδάκι!

Το ταξίδι ακούγεται όντως πάααρα πολύ κουραστικό. Ούτε κι εγώ θα το ρίσκαρα. Και τίποτα να μη σου συμβεί, θα κουραστείς αφάνταστα και θα ταλαιπωρηθείς τρομερά.

Σας αφήνω, πάω να φτιάξω ομελέτα φούρνου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, ρε κορίτσια, ξέχασα να σας ρωτήσω.

Για το κόψιμο της πάνας πρόκειται πάλι.

Οκ, για τα κακά το καταλαβαίνω, θα τον βάζω να κάθεται περίπου τις ώρες που ξέρω ότι τα κάνει, και φαντάζομαι θα μάθει να τα κάνει στο γιογιό. Τι γίνεται, όμως, με τα τσίσα; Θα τα λέει ή θα κατουριέται πάνω του; Πώς να του εξηγήσω ότι κάθε φορά που θέλει τσίσα, θα πρέπει να μου λέει για να πηγαίνουμε τουαλέτα; 

Το πρόβλημα είναι ότι δε λέει τα κακά ούτε όταν τα κάνει, ενώ παλιότερα τα έλεγε, ενώ τα τσίσα τα λέει μόνο αν η πάνα του έχει γίνει 800 κιλά.

Για πείτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε με το καλό!

Εγώ αυτή τη φορά δεν είχα κάνει χοριακή, γιατί ήταν πολύ νωρίς, κι άμα έκανα, θα έπρεπε να ξανακάνω.

Ουφ, τελείωσα με τα καλοκαιρινά... Έβγαλα τα πουλόβερ του άντρα μου και τα δικά μου, τα δίπλωσα, τα έβαλα σε σακούλες με λεβάντες, έβαλα τα καλοκαιρινά μπλουζάκια στα ράφια, μάζεψα κασκόλ, γάντια, σκούφους, ρόμπες, χειμωνιάτικες πυτζάμες, και μένουν τώρα τα χειμωνιάτικα του άντρα μου που είναι κρεμασμένα. Αν θέλει να τα μαζέψει καλώς, αλλιώς ας μείνουν εκεί όλο το καλοκαίρι! 

Δεν το περίμενα ότι θα τελείωνα τόσο γρήγορα.

Εννοείται είναι και τα ρούχα του Αντρέα, αλλά, όπως είπαμε, πρέπει να τακτοποιηθεί η ντουλάπα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια

και ναι απο σημερα ειμαι γυναικα προεδρου!!!!!!!!!!!!!!!!!χαχαχα ειμαι πολυ χαρουμενη, χθες πηγαν ολα καλα και ο αντρουλης μου βγηκε πρωτος στο χωριο με 100 ψηφους ,πολυ αγχος αυτες τις μερες περασαμε αλλα αξιζε τον κοπο,το σπιτι το εχω ακομα ανω κατω αφου χθες δεν μπορεσα να κανω τιποτα τρεχω και δεν φτανω γενικως τα παιδια δεν ειχαν σχολειο Παρασκευη και Δευτερα και ετσι ειμαστε ενα πανυγηρακι μια να φανε μια το ενα μια το αλλο που να τελειωσω με τις δουλειες,ευτυχως εκανα τον πανω οροφο και ειμαι στα τελειωματα κατω ουφ  ,χθες ειχε γενεθλια ο Νικος μου εκλεισε τα 10 το αγορακι μου,μαλλον στις 1 Ιουνιου θα κανουμε παρτακι και θα καλεσουμε και λιγο παραπανω κοσσμο να γιορτασουμεγια την εκλογη του αντρα μου κι ετσι  θα εχω αρκετες ετοιμασιες αλλα θα κανουμε μπαρμπεκιου κι ετσι δεν θα επιβαρυνθω πολυ

 

 

Μαρινα τι ευχαριστα νεα ειναι αυτα!!!με το καλο να σου πανε ολα τελεια,εγω δεν εκανα σε καμια εγκυμοσυνη χοριακη μονο τεστ που εβγαιναν θετικα και μετα πηγαινα στον γιατρο..

 

Αννα Μαρια ωσπου να μαθει οτι πρεπει να παει τουαλετα θα τον βαζεις απο μονη σου για τσισα συχνα χωρις να σου το πει αλλα θα τον εχεις με βρακακι οχι με πανα ,λογικο ειναι να κατουρησει καποιες φορες πανω του μην απογοητευθεις θελει προσπαθεια στην αρχη,που να τα βρισκει τοσα που λεει ομως απιστευτος ειναι!!για τη μανα σου που λες ειναι στον ανθρωπο ισως και λογω ηλικιας να βαριεται να μαγειρευει διαφορα ειναι τοσο ευκολο να βρασει λιγα μακαρονια,λιγο τραχανα αλλα τι να πεις η πεθερα μου εχει χαρα μεγαλη να ταιζει τα παιδια στο πι και φι φτιαχνει διαφορα ,κι εγω εφτιαξα λιγο ντουλαπες αλλα ακομα δεν μαζεψα ολα τα μακρια αφου μας κανει κρυο ακομα εδω εγω να δειτε τι ρουχομανι εχω τρεις ντουλαπες τετραφυλλες και μια συρταριερα φουλ ..

 

 

Μαγδα ζωηρεψε ο Βασιλακης ε;οσο ανοιγει ο καιρος ξεσαλωνουν κι αυτα χαχα τι εγινε με τη θεια σου;εμεις δημαρχο δεν βγαλαμε ξανα την αλλη Κυριακη το θεμα ειναι οτι βγηκε ο Αντωνης

 

σας αφηνω γιατι ο Δημητρης θελει να ακουσει ενα τραγουδι στο you tube και με εχει ταραξει να του το βαλω  γκρρρρρ...θα προσπαθησω να μπω μετα παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα προεδρίνα συγχαρητήρια στον άντρα σου!!!!!!!!!! Όλο καλά νέα σήμερα!!!!!!!!! 

Άξιος!!!!!!!

Για πες εσύ που ξέρεις, στο γιογιό για τσίσα θα τον βάζω καθιστό ε; Δηλαδή κάθε μια ώρα, ας πούμε θα τον βάζω τουαλέτα; Ή περισσότερο; Ουφ, μου φαίνεται βουνό το θέμα "κόψιμο πάνας". Για τίποτε άλλο δεν αγχώθηκα, ούτε και δυσκολεύτηκα. Τώρα νομίζω θα δυσκολευτούμε πολύ. 

Η μάνα μου πλέον δε μαγειρεύει συχνά, γιατί με τον πατέρα μου τρώνε ελάχιστα στην ηλικία που είναι, έτσι τρώνε τη Δευτέρα και καμιά φορά και την Τρίτη το φαγητό της Κυριακής με κάποιο συμπλήρωμα, την Τετάρτη κάνουν νηστίσιμο, την Πέμπτη φτιάχνει κάτι ή τρώνε το φαΐ της Τρίτης, αν ήταν άλλο απ' αυτό της Κυριακής, την Παρασκευή πιθανώς να φάνε ό,τι περίσσεψε απ' την Τετάρτη, και το Σάββατο ό,τι περίσσεψε απ' την Πέμπτη ή κάτι πρόχειρο. Καταλαβαίνεις... Αυτό, βέβαια, είναι το πιο ακραίο τους πρόγραμμα, αλλά γενικώς έχει μειώσει πολύ τα μαγειρέματα. Το θέμα είναι ότι όταν της πάμε τον Αντρέα, κάνει λες και είναι ξέρω 'γω σε κανένα ξερονήσι και δεν έχει τρόφιμα να φτιάξει κάτι για το μωρό. 

Κι εμάς εδώ το βράδι κάνει λίγο κρύο, δηλαδή μη φανταστείς ότι κάνει κανονικό κρύο, άντε να πέσει στους 15-16 βαθμούς, αλλά φυσάει, και ένα σακάκι τζιν ή ένα μακρυμάνικο μπλουζάκι χρειάζονται... 

Σας αφήνω, πάω να κάνω μπάνιο γιατί έχω και σχολείο...

Ευτυχώς μόνο μια τάξη έμεινε, και σήμερα δεν έχω μάθημα μαζί τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα μου σε ευχαριστω!!!να χαιρεσαι το αγορακι σου!!!10 ε? μεγαλωσε ! να ειναι γερος!συγχαρητηρια φυσικα και για τον αντρα σου!!!Κυρια προεδρου ε? ποιος σε πιανει!!!χαχα

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ εσυ τον σηκωνεις τον αντρεα?? τωρα μου λεει ο αντρας μου να μην τον πολυσηκωνεις κλπ.αλλα δεν γινεται...θελει αλλαγη πανας!!!ααα κι εγω τωρα απο τον αλλον μηνα αρχιζω εκπαιδευση τουαλετας...μεχρι να γεννησω να την εχει βγαλει για τα καλα!!!εχω χρονο ακομηη!εμενα καθεται στο γιγιο ομως σφιγγεται λεει κακα και κανει με πανα ομως...πηγα να του την βγαλω και δεν ηθελε...ομως ειμαστε σε καλο δρομο!

 

να προτεινω αλλο τιτλο?? ''καλοκαιρινη ψιλη κουβεντουλα??''

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mωρουδενια τι εκπληξη εγκυος κ εσυ!!!!

Τελεια με το καλο ποσο χαρηκα κοριτσακι μου!!!!

Τι καλα θα γεμισουμε παλι συνομηλικα μωρα!!!

Συγκινηθηκα να σου πω γιατι ποτε μεναμε στο πρωτο κ ποτε το καγκουρακι γεννησε πλησιαζει η αννα μαρια ακολουθει βασουλα κ εσυ

Εγω το νεο θεμα θα το βγαζα κατι σε σχεση με σας ολες τις εγκυουλες με το καλο να υποδεχθειτε τα μωρακια !!!!

Εγω σημερα κουραστικα κλασικα ψοφησα στη δουλεια ευτυχως το σπιτι ειναι σουπερ οποτε θα απολαυσω παιχνιδι με το παπακι σημερα

Ανθη του δωσες κ καταλαβε χαχα

Κ εγω θελω να κοιμηθω πρωι κ να ξυπνησω το αλλο πρωι πολλα ζηταω χαχα;;;

Εγω δεν εχω ακουσει ποτε τη μαμα μου να γκρινιαζει ποτε ομως τρεχει σα βεγγος κ ειναι παντα ακουραστη κ χαρουμενη πολυ δυνατη γυναικα!!!

Αννα μαρια οι ατακες του αντρικου εστω κ κλεμμενες ειναι ολα τα λεφτα χαχα

Βασουλα μου ρωτα να αλλαξεις τα εισητηρια με κατι εκει κοντινο ταξιδακι

Τηνο κ εγω χρωστω να παω για να ψησω το συζηξ τωρα που το πες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τσισα στην αρχη τον πας εσυ καθε λιγο ως να μπει η ιδεα στο μυαλο του πχ καθε μιση ωρα κ μετα αραιωνεις τους χρονους

Για κακα βαζε τον κ θα το μαθει πιο γρηγορα θα δεις ειναι εξυπνο παιδακι κιολας ο αντρικος νομιζω θα μαθει γρηγορα

Λιγα τσισακια ολο κ θα φευγουν στην αρχη εμενα αμα του φευγε καμια σταγονα ελεγε μαμα δε πειραζει μια γουλιτσα εφυγε μονο την αλλη φορα θα προλαβω χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη πες του ποσο χαρηκες για το απλωμα των ρουχων θα το ξανα επαναλαβει θα δεις

Εγω τα θεωρω τοσο δεδομενα οτι τα κανει αυτα που καποιες φορες ισως ειναι κακο οτι δε λεω ενα ευχαριστω ..με εβαλες σε σκεψη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κα μου η αλλιως προεδρινα μου να χαιρεσαι το παιδακι σου ολα τα παιδακια σου κ τον προεδρο σου

Με το καλο το παρτακυ σας

Εμας δεν ξερω αν βγηκε η θεια εγω το χρεος μου σαν ανιψια το κανα χαχαχα

Ουτε τη κομμα ψηφισα ξερω χαχαχα

Μωρουδενια μου τωρα ειδικα στην αρχη αποφυγε τα βαρη αγαπη μου

Εγω νομιζα η πανα θα ταν δυσκολη αλλα ουτε καταλαβα ποσο γρηγορα την κοψαμε

Αννα μαρια αντε λιγο ρουχομανι κ τελος κ εσυ

Η πεθερΑ μου κα ειναι σαν εσενα 100 φαγητα κ παλι θελει κ αλλα αρκει να μας βλεπει να τρωμε χαχα

Εγω ειχα κανει τεστ θετικο κ χοριακη γιατι εκανα πρωτη μερα κ ελεγα μπας κ ειχε βγει λαθος το τεστ (το χω κρατησει ακομα το τεστ) ειναι που λεγαμε εγω δενομαι με αντικειμενα

Ακομα κ τωρα οταν το κοιταξω συγκινουμε

Θυμαμαι ειχα παρει διπλο ενα ειχα κανει στη δουλεια κ ενα στο σπιτι

Οταν το χε δει ο αντρας μου εκλαιγε ειχε τρελαθει κυριολεκτικα..

Αχ ομορφες στιγμες πολυ χαιρομαι κοριτσακια με τις χαρες σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας απ' το σχολείο αυτή τη φορά!

Έγραψα τα πρακτικά της συνεδρίασης της Παρασκευής και κουβεντιάζουμε με μια συνάδελφο. Αλλά νιώθω πολύ κουρασμένη, κουράστηκα πάρα πολυ από τα ρούχα.

Μαρίνα εγώ από τότε που έμεινα έγκυος δε σήκωσα τον Αντρέα ούτε μία φορά. Το άλλαγμα το ανέλαβε ο άντρας μου. Όποτε χρειάστηκε να τον αλλάξω, κάνουμε διάφορες μανούβρες και πατέντες, τον κρατάω, και ανεβαίνει μόνος του στην αλλάχτρα. Το ίδιο και με το καθισματάκι του αυτοκινήτου. Μόνο όταν είναι να τον κατεβάσω τον σηκώνω, αλλά επειδή τον κατεβάζω, δεν τον ανεβάζω, τον πιάνω με τρόπο που να πέφτει όλο το βάρος στα χέρια μου, κι όχι στην κοιλιά.

Μάγδα κι εγώ κράτησα και τα δύο τεστ που έκανα! Δηλαδή τρία τώρα που το σκέφτομαι, δύο στον Αντρέα κι ένα τώρα.

Ευχαριστώ για τις συμβουλές για την πάνα! Ελπίζω να την κόψει εύκολα.

Εγώ στον άντρα μου λέω ευχαριστώ που μας φροντίζει, και λέω και στον Αντρέα και του λέει, για να νιώθει χρήσιμος και να κάνει και τίποτε άλλο...

Σας φιλώ τα λέμε μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας ποσες μερες εχω να γραψω παλι ουτε που θυμαμαι, τις τελευταιες μερες και λιγο να κοιμηθει ο Νικολας το μεσημερι το βραδυ για να κοιμηθει παει κοντα 11 και με πολυ προσπαθεια, με αποτελεσμα να μην εχω κουραγιο για τιποτα μετα και λιγα πραγματα να πρεπει να κανω επεφτα κατα τις 1-1,5, δεν πηγαινε αλλο ολο αυτο σερνομουνα. Σημερα δεν τον κοιμησα μεσημερι βεβαια ειχαμε πολυ γκρινια και νευρα το απογευμα αλλα τουλαχιστον τον πηρε ο υπνος κατα τις 9 και μεσα σε ενα τεταρτο. Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω

Κατα τ αλλα ειμαστε καλα κυριακη ειχαμε παει για ποδηλατο και καροτσαδα ο γιωργακης διπλα στην θαλασσα. Θελω να καλοκαιριασει για τα καλα δεν μπορω αλλο ετσι αστατος που ειναι ο καιρος δεν ξερεις τι να βαλεις και στα παιδια ουφ.

Βασω μαλλον αγορακι διαβαζω, ολα καλα να ειναι γερο μωρακι και ειμαι σιγουρη οτι θα το λατρεψεις, δεν το πιστευα που μου το ελεγαν στην αρχη αλλα ειναι αλλη αγαπη τα αγορια. Την Αγγελικη την ενιωσα 19η-20η εβδομαδα, τα αλλα δυο 17η.

Αννα Μαρια τι καλα που προσαρμοστηκε αμεσως ο Αντρικος στον παιδικο!μερα με τη μερα θα βλεπεις μεγαλες διαφορ ες εγω ειμαι πολυ υπερ του παιδικου βλεπω οτι μαθαινουν πολλα καινουρια πραγματα που στο σπιτι δεν θα τα μαθαιναν απο μας. θα παρει τελικα μερος στην γιορτη εσυ το χεις κιολλας τοσες γιορτες πια στο σχολειο εισαι σταρ. Στον δικο μας τα μικρουλια δεν τα βαζουν, την πρωτη χρονια δηλαδη δεν ειχε παρει μερος μονο τα νηπια και τα προνηπια συμμετεχουν στην γιορτη. Για το σπιτι και εγω συμφωνω μαζι σου τα βασικα ειδικα τωρα που ειναι τα παιδια μικρα μια καθαριζεις και αμεσως εχουν ξαναλερωθει μια να φανε κατι μια τα παιχνιδια παντου δεν θα τρελαθουμε κιολλας. Σε μερικα χρονια θα μπορουμε να κανουμε οπως θελουμε.

Μαγδα παλι μετακομιση ταλαιπωρια ολο αυτο τουλαχιστον τακτοποιηθηκατε τωρα? και εσυ του καφε, αυτος του μανιταριου τι ειναι και εγω πρωτη φορα τον ακουω. Εμεις παλι τραπεζακι δεν ....επισης με τον Νικολα ταρζαν ολο και εξαφανιζω πραγματα.

Ανθουλι παντα γλυκος και τρυφερος ο Πανουλης!!!! Το καλυτερο βλεπω θελει για το κοριτσι του κατι να την εντυπωσιασει καλα σου ειπε, χαχχαχα.Γιατι εχεις τα σκαμπανεβασματα σου? ποτε τελειωνεις τα μαθηματα αντε να τα πουμε και απο κοντα εχουμε τοοοοσο καιρο. Αχ εγω ηδη νιωθω non stop και απορω με τις αντοχες μου. ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ για αυριο να εισαι πολυχρονη και ευτυχισμενη να καμαρωνεις τα ζουζουνια σου και ευχομαι καθε ευτυχια και χαρα στην οικογενεια σου!!!!

Καφε και εγω ενα την ημερα, το απογευματακι ομως ετσι για απολαυση και παντα τον επινα και εγκυος και τωρα που θηλαζω.

Θα επανελθω αργοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και συνεχιζω

Ρουχα και εγω πανω κατω εχω στην ντουλαπα οποτε ειναι σχετικα ευκολο και τα υπολοιπα στον αποθηκευτικο χωρο κατω απο το κρεβατι, πολυ με εχει βολεψει αυτο, αφου σκεφτομαι οταν φτιαξουμε τα παιδικα κρεβατια να βαλω και εκει τετοιον αποθηκευτικο χωρο. Την ντουλαπα στο παιδικο την εχω αλλαξει και εγω δεν ξερω ποσες φορες στην αρχη για ενα παιδι, μετα για δυο τωρα για τρια.....

Μαγδα και εγω αυτα που βλεπει η Αννα Μαρια βλεπω ....! Κ.....!

Αννα Μαρια για αλλη μια φορα αξιολατρευτος ο Αντρικος, ακου πειναει η Γιωργια, θα την λατρεψει την αδερφουλα του ειμαι σιγουρη. Για την πανα που ρωτησες με τα τσισα στην αρχη θα τον ρωτας και θα τον πηγαινεις ανα μισαωρο, μετα ανα ωρα ετσι ξερω οτι κανουν κουραστικο δεν λεω, εγω δεν θυμαμαι να το εκανα τοσο συστηματικα και γιαυτο ειχα και αρκετα ατυχηματα. Στο σχολειο ομως γιατι εκει την ξεκινησαν την Αγγελικη απο την πρωτη μερα που μου ειπαν να την στελνω με βρακακι μια φορα μονο μου την εφεραν με την δευτερη αλλαξια. Αντε σε καλο δρομο ειςαι με τα ρουχα, εγω τα τελειωςα την περαςμενη βδομαδα αλλα εχω και τα παπουτςια που ακομα ειναι κατω μποτες και χειμωνιατικα, βολευομαι ομως με κατι αθλητικα προς το παρων και ολο το παω απο αυριο σε αυριο. Τα εχουμε και στην αποθηκη στο μπαλκονι και δεν υπαρχει περοπτωςη να τα κανω με τον Νικολα να τριγυριζει διπλα μου.

Ανθη μου τι καλα που σε αφηνουν να κοιμηθεις, εμενα με το που θα ξυπνησουν μαμα, μαμα σηκω ε αυτο ηταν. Ωραια που κανατε την βολτουλα σας δεν ειχε ψυχρα στον ανοιχτο παιδοτοπο?

Μαρινα μπραβο με το καλο, να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη και ενα γερο μωρακι!!!!! Χοριακη ειχα κανει στην Αγγελικη και στα διδυμα που δεν...στα αγορια μονο το τεστακι, και εγω τα εχω κρατησει ολα. Σε καθε παιδι εχω ενα κουτακι και εκει κραταω τα " πρωτα τους" πραγματακια : τεστ εγκυμοσυνης, πρωτος υπερηχος, ταυτοτητα απο το μαιευτηριο, αφαλος, πρωτη τουφιτσα απο τα μαλλια, το πρωτο φορμακι και τα πρωτα καλτσακια, το πρωτο κερακι, προσκλητηριο και ευχητηριες καρτες απο την βαφτιση, τα μαρτυρικα, τα βαπτιστικα παπουτσακια, τις ετικετες απο τα κρασια της βαπτισης....

Μαρινα θελει λιγο προσοχη αλλα εγω και στην δευτερη αλλα κυριως στην τριτη εγκυμοσυνη σηκωνα τον Νικολα, ηταν βεβαια μικρουλης αλλα οταν εισαι πολλες ωρες μονη δεν γινεται αλλιως.

Κατερινιω πολυχρονος ο Νικος σου, να τον χαιρεσαι και να τον καμαρωνεις, 10 χρονων το αντρακι σου μεγαλωσε!!! Συγχαρητηρια και για τον αντρα σου, προεδρινα λοιπον ε με τετοια γυναικα απο πισω πως να μην εβγαινε!!!!!

Αυτα ζουζουνες, πως τα καταφερα παλι πηγε 2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά;; Εμείς μια χαρούλα! Σήμερα έπρεπε να φύγω νωρίς για τη δουλειά και η μαμά μου, μου έβγαλε λίγο την ψυχή μέχρι να έρθει. Κανονικά η Δευτέρα είναι η μέρα της πεθεράς μου, αλλά πήγε στη Ρόδο για όοολο το καλοκαίρι και έτσι η μαμά μου δεν έχει και πολύ τα κέφια της γιατί κάθε μέρα πρέπει να τρέχει αυτή με 3 εγγόνια (και της αδερφής μου). Η πλάκα είναι ότι δεν ερωτήθηκε αν μπορεί. Τέλος πάντων. Απίστευτη γκρίνια μέχρι να έρθει. Τελικά, όταν γύρισα από τη δουλειά με αποζημίωσε και με το παραπάνω. Είχε πλύνει ένα κάρο πιάτα, είχε σιδερώσει όλα μου τα ρούχα, είχε τακτοποιήσει όλο το σπίτι, είχε κάνει μπάνιο και τα 2 παιδιά και είχε κοιμίσει και τον Πάνο. Αγαπημένη μου μανούλα.. Γκρινιάζει λίιιιγο παραπάνω αλλά χαλάλι της έτσι που με σκλάβωσε.

 

Κατερινάκι μου, ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σου! Ενώ μου αρέσει πολύ να έχω γενέθλια, δεν μου αρέσει καθόλου που μεγαλώνω. Τέλος πάντων. Σημασία έχει πόσο νιώθει κάποιος! Χιχιχιχιχιχι.

Σίγουρα θα βρεθούμε τώρα που θα σταματήσω τη δουλίτσα. Μου έλειψες πολύ φιλενάδα μου!

Τι ωραία που έχεις κουτάκια με τα πραγματάκια των μωρών σου. Σίγουρα θα τους αρέσει όταν μεγαλώσουν! Εγώ πάλι, έχω φυλάξει μόνο τα βαφτιστικά τους ρούχα (χωρίς παπούτσια και χωρίς το μουφανάκι του Πάνου) και τα πρώτα παπουτσάκια αγκαλιάς που τους πήρα. Α έχω φυλάξει και τα βραχιολάκια από το μαιευτήριο, το καρτελάκι που ήταν κολλημένο στο πυρεξάκι τους και τους αφαλούς. Πάλι καλά! Θα τους δώσω και κάτι! Χαχαχαχαχαχαχαχα!

 

Κατερίνα μου, συγχαρητήρια στον αντρούλη σου! Κυρία προέδρου λοιπόν! Τέλεια! Να χαίρεσαι και το αντράκι σου το μεγάλο! 10 χρονών ε;; Μεγάλωσε το ζουζουνάκι! Είμαι σίγουρη πως θα οργανώσεις και πάλι ένα υπέροχο πάρτυ!

 

Μαγδούλα, καλό είναι να λέμε και κανένα ευχαριστώ. Εγώ βέβαια δεν λέω, αλλά δεν πειράζει..χιχιχιχιχιχι. Άλλωστε και ο άντρας μου δεν μου έχει πει ποτέ ευχαριστώ για όσα προσφέρω καθημερινά. Τέλος πάντων. Ας μην αρχίσω πάααααλι την γκρίνια.

 

Μαρινάκι, ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!! ΄Ημουν σίγουρη! Με το καλό να αποκτήσεις και το δεύτερο μωράκι σου! Πολύ πολύ ευχάριστα τα νέα σου!

 

Βασουλάκι μου, το ταξίδι ακούγεται πολύ κουραστικό και έχει δίκιο ο γιατρός που σου είπε να το αποφύγεις. Καλύτερα έτσι. Όλα καλά με το νινί ε;; Θυμάμαι όταν ήμουν έγκυος, ανυπομονούσα για τις επισκέψεις στο γιατρό! Μου φαίνονται τόσο μακρινά όλα αυτά...

 

Αυτά και για σήμερα γλυκές μου φιλεναδίτσες! Τα λέμε αύριο! Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Μαρινακιιιιι ποσο χαρηκα....!συγχαρητηρια κοριτσι μου!ολα να πανε καλα!εγκυες μαζι στο 1ο και εγκυες και στο 2ο εγκυες παλι μαζι!τι ωραια!μας ενημερωνεις και για τη χοριακη!

Ανθη μου ειδες η μανουλα ηρθε, γκρινιαξε λιγο αλλα τα εκανε ολα στην εντελεια!αμα νιωσουν οτι ολα πεφτουν πανω τους γκρινιαζουν!και μεις αραγε οταν φτασουμε στην ηλικια τους δεν θα χουμε τις γκρινιες μας?

Αννα Μαρια και γω προσπαθω να μην τη σηκωνω τη μικρη αλλα μεσα στη μερα θα χρειαστει να την πιασω!τι να κανω?ευτυχως το μπανιο το αναλαβε ο αντρας μου, σπανια να την κανω εγω!μονο οταν αργησει πολυ στη δουλεια!

Μαγδουλα ζωηρεψε κι ο Βασιλακης...!ολα τα παιδακια το ιδιο!στο σχολειο βλεπουν και τα αλλα παιδακια και τα μιμουνται!χαχα

Κατερινα συγχαρητηρια στον αντρουλη σου!κυρια προεδρου λοιπον!και μενα ο μπαμπας μου ειναι κοινοταρχης και γω δουλευω στον Δημο της κοινοτητας!

Καγκουρακι λιγος ο χρονος που απομενει με 3 μωρα...ειναι λογικο!σκεφτομαι εγω με τα 2 τι θα κανω κι αν θα βρισκω καθολου χρονο ελευθερο!μαλλον οχι!

Για τα εισιτηρια που λεγαμε πηρα τηλ και τα αλλαξα για του χρονου τον Απριλη πρωτα Ο ΘΕΟΣ!πληρωσα 63 ευρω για το δικο μου για πεναλτυ για την αλλαγη και 115 για την Ιωαννα γιατι οταν τα εκλεισα περσυ δεν ηταν 2 χρονων και δεν κρατουσε θεση ενω φετος επειδη εκλεισε 2 χρονων κρατα θεση και ετσι πληρωνει κανονικο εισιτηριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Εγώ λίγο χάλια πάλι, δεν κοιμήθηκα καλά... Με ξύπνησαν τα ροχαλητά του άντρα μου κατά τις έξι παρά, και δεν μπορούσα μετά να ξανακοιμηθώ... Κάθε φορά που πήγαινε να με πάρει ο ύπνος, ξανάρχιζε τα ροχαλητά... Αμάν πια, εφιάλτης έχει καταντήσει αυτή η ιστορία... 

Εφτά και δέκα ξύπνησε ο Αντρέας, του έκανα γάλα, μετά παίξαμε λίγο στο κρεβάτι, τον πήρε ο άντρας μου, τον άλλαξε, τον έντυσε, του ετοίμασα εγώ πρωινό και όταν έφυγαν ξάπλωσα πάλι. Με πήρε ο ύπνος, γύρισε ο άντρας μου, άκουσα την πόρτα, ξύπνησα. Μετά δεν μπορούσα να ξανακοιμηθώ, αλλά ήμουν ξαπλωμένη σα σε λήθαργο. Έχω πολλές συσπάσεις σήμερα και ζαλίζομαι...

Καγκουράκι κι εμάς αν δεν κοιμηθεί ο Αντρέας μεσημέρι, κοιμάται σχετικά νωρίς και πάρα πολύ εύκολα και μετά αργεί να ξυπνήσει το πρωί, γιατί πρέπει να αναπληρώσει τον ύπνο που έχασε! Τώρα, όμως, με τον παιδικό, επειδή ξυπνάει νωρίς και κουράζεται, τον θέλει τον μεσημεριανό ύπνο.

Κι εδώ έτσι είναι ο καιρός, μια κάνει πάρα πολλή ζέστη, μια φυσάει, μια έχει ήλιο, μια συννεφιά, δεν ξέρεις τι να φορέσεις...

Καλά, δε θα έχω και την επιμέλεια της γιορτής του νηπιαγωγείου, απλά θα βγω στη σκηνή με τον Αντρέα! Έχει ήδη μάθει το ποίημα, εκτός από την τελευταία στροφή. Καινούριο χαρτάκι με το ποίημα δε μας έχουν δώσει ακόμη, γιατί είτε ξεχνάει ο άντρας μου να ζητήσει, είτε δεν έχει εκείνη την ώρα η δασκάλα, πάντως, μια χαρά το μαθαίνει και στο σχολείο. 

Το σπίτι μου τώρα έχει ξεπεράσει πλέον το στάδιο του ακατάστατου Γίνεται ένας χαμός και στο καθιστικό και στα δωμάτια, αλλά είμαστε υπό επισκευήν! Δηλαδή, στο πάτωμα του δωματίου μου είναι σπαρμένο όλο με σακούλες από χειμωνιάτικα ρούχα, που θα ανέβουν στον αποθηκευτικό χώρο πάνω απ' τη ντουλάπα, στον καναπέ του καθιστικού βρίσκεται κουβαριασμένη η κουβέρτα μας, που θα πάει καθαριστήριο, στο πάτωμα του γραφείου και του δωματίου του Αντρέα βρίσκονται στοίβες από βιβλία που θα τοποθετηθούν στη βιβλιοθήκη που είχε χαλάσει και την έφτιαξε ο άντρας μου. Απλά, πολλές δουλειές πρέπει να γίνουν και από τους δυο μας, και δε συντονιζόμαστε, γιατί εγώ μένω στο κρεβάτι μέχρι αργά, το απόγευμα φεύγω, ο άντρας μου καταπιάνεται με άλλες δουλειές και μετά δεν μπορεί, κλάφτα... 

Κι εγώ είχα μαζέψει τα πάντα από τα τραπεζάκια, τώρα σ' ένα τραπεζάκι έχω βάλει μια κορνίζα με έναν πίνακα και ένα μεταλλικό αγαλματάκι και είναι σώα προς το παρόν. Τα υπόλοιπα τραπεζάκια είναι όλα καλυμμένα από παιχνίδια και ζωγραφιές του Αντρέα.

Σήμερα το πρωί που έφευγε ο Αντρέας για τον παιδικό, του φωνάζω να έρθει να τον φιλήσω, με φιλάει κι αυτός, και μετά φιλάει και τη Γεωργία, δηλαδή την κοιλιά μου και λέει "γεια Γιωγία, τα λέμε σύντομα. Τα λέμε αύ-ιο Γιωγία, δηλαδή αδεφάκι"!!!

Για την πάνα είπαμε να σηκώσουμε πρώτα το χαλί και μετά αρχίζουμε! Λέω να δοκιμάσω στην κανονική λεκάνη με στεφανάκι, κυρίως γιατί σιχαίνομαι μετά να πλένω το γιογιό, μπλιάχ! Αν, όμως, φοβάται ή δε θέλει, θα πάρουμε γιογιό. 

Τα παπούτσια τα έχουμε όλα στα δύο κάτω ράφια της ντουλάπας και ευτυχώς χωράνε και δεν έχουμε πρόβλημα. Εγώ φοράω κλειστές μπαλαρίνες, δεν το ρισκάρω ακόμα για πέδιλα.

Πολύ ωραίο αυτό με τα κουτάκια! Εγώ τα κρατάω σχεδόν όλα αυτά που λες, αλλά είναι σπαρμένα σε όλο το σπίτι... 

Ανθή χρονια σου πολλά και καλά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Να σε χαίρεται η όμορφη οικογένειά σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εμένα η μάνα μου το πιο πολύ που κάνει είναι το σίδερο. Να πλύνει πιάτα δεν υπάρχει περίπτωση, άλλωστε αυτά τα κάνει ο άντρας μου, να συμμαζέψει δεν υπάρχει επίσης περίπτωση, να κάνει μπάνιο τον Αντρέα με τίποτα, γιατί παραπονιέται ότι πονάει η μέση της, όσο για να τον κοιμίσει, δε φεύγει και τόσο αργά, οπότε δεν παίζει.

Βάσω το μπάνιο του Αντρέα το κάνουμε μαζί γιατί είναι πάρα πολύ ζωηρός και δε στέκεται. Μέχρι προχτές βάζαμε το μπανάκι του μέσα στη μπανιέρα και τον κάναμε εκεί μέσα μπάνιο. Έμπαινε, πλατσούριζε, το απολάμβανε, αλλά μας έκανε μούσκεμα, γιατί προς το τέλος άρχιζε να χτυπάει τα νερά πλαφ πλουφ και να πετάγονται όλα έξω. Έτσι, αποφάσισα με συνοπτικές διαδικασίες να καταργήσω το μπανάκι, και τον βάζουμε όρθιο στο πατάκι της μπανιέρας. Και πάλι, όμως, όλη την ώρα θέλει να χοροπηδάει, οπότε πρέπει να είναι κι ένας άλλος εκεί να τον κρατάει για να τον σαπουνίζω και να τον ξεβγάζω. 

Εύχομαι να πάτε το ταξιδάκι σας και να είναι όλα καλά! Τότε, όμως, θα έχεις και βρεφάκι! Σκέφτεσαι να το πάρεις μαζί σου; Θα πρέπει να το δηλώσεις.

Κατερίνα χτες νομίζω ξέχασα να σου ευχηθώ για το Νίκο! Πωπω, δέκα χρονών, άντρακλας σωστός!

Σας φιλώ κοριτσάρες, τα λέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα Ανθη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ευχαριστω Βασουλα μου ναι και εμεις μαζι παμε στις εγκυμοσυνες!!! σε ευχαριστω και εσενα Ανθη μου!!!

κοριτσια η χοριακη βγηκε 46.5 μοναδες....μου ζητησε επαναληπτικη την Παρασκευη και απο εβδομαδα για υπερηχο...εγινε πολυ νωρις η συλληψη μου λεει για αυτο ακομη ειναι τοσο μικρο το νουμερο και δε θα φαινεται κατι ακομη... οποτε απο εβδομαδα ραντεβου και να του πω το νεο νουμερο!!!

αχ το σπορακι μου!!!!ευχομαι να πανε ολα καλα!

ο Αντωνης τον λεω που ειναι το νινι? και δειχνει τη κοιλια μου!!!<3 εχω αγχος να ερθει η Παρασκευη να δω οτι ανεβαινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα είναι λογικό να είναι χαμηλή η χοριακή, αφού είναι πάρα πολύ νωρίς ακόμη. Εγώ γι' αυτό δεν έκανα τη δεύτερη φορά, για να μη χρειαστεί να την επαναλάβω δεν ξέρω κι εγώ πόσες φορές. Είπα, αν είναι ν' ανέβει, θ' ανέβει και χωρίς να την παρακολουθώ! 

Εύχομαι την Παρασκευή να είναι στα ύψη!

Αύριο έχω το ντόπλερ, θα πάμε Λευκωσία, και αν έχω κουράγιο, μετά μπορεί να περάσουμε μια βόλτα απ' το ΙΚΕΑ να πάρουμε κάποια πραγματάκια μήπως και τακτοποιηθούμε.

Ευτυχώς ο άντρας μου πήγε με δική του πρωτοβουλία και πήρε ταινίες για το ροχαλητό απ' το φαρμακείο. Την προηγούμενη φορά δούλεψαν, αλλά είναι κάτι φάσεις, που τίποτα δεν το σταματά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...