Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια

να αρχισω πρωτα απο τα τρεχοντα νεα ,Κατερινακι μου να σας ζησει ο μικρουλης σας,με εκανες και δακρυσα με την ομορφη εμπειρια σου ,να ειναι γερος και καλοτυχος ο ζουζουνακος σας καλη λοχεια και καλους θηλασμους που σιγουρα θα ειναι καλοι αφου ειχε ετοιμο το γαλα δεν θα χρειαστει να παιδευτειτε για να κατεβει!!εγω δεν εκανα επισκληριδιο σε καμια γεννα τι λες αξιζε τον κοπο ο πονος που περασες;

 

το ξερω χαθηκα παλι τα πρωινα με  τη δουλεια στο σπιτι δεν σταματαω με τις δουλειες αναγκαστικα μαγειρευω για την επομενη και πλεκω κιολας  συνεχεια αφου εχω  αρκετες παραγγελιες συν καποια δικα μας που θελω να τελειωσω σταματημο δεν εχω δηλαδη δεν μου μενει και πολυς χρονος ,κατα τα αλλα τα ιδια η δουλεια παει πολυ καλα ,εγω ειμαι λιγο συναχομενη ,ο Δημητρης παλι βηχει λεω να τον παω στο γιατρο μηπως χρειαζεται να  ξεκινησουμε προληψη flixotide δηλαδη ,χθες γιορταζε ο αντρας μου δεν ειχα πολυ κοσμο ομως μονο τους δικους μας και μια φιλη με τα παιδια της ησυχα δηλαδη...δεν προλαβα να διαβασω ολα οσα γραψατε συγχωρεστε με ....

 

Αννα Μαρια παιζει για κορη ε;δεν μπορω να σε φανταστω με κοριτσακι με ολα οσα λες νομιζω τα αγορια σου πανε περισσοτερο,εννοειται πως γερο να ειναι οτι και να ειναι ,εγω παλι τρελαινομαι με τα κοριτσιστικα οχι ομως με τα συντριβανακια στα κεφαλια που εχουν πεντε τριχες δεν μου αρεσει καθολου τα ρουχαλακια ομως και τα παουτσακια τους τρελα ειναι  αλλα δεν νομιζω να τα εχω ποτε να μου λειπει καλα ειμαι με τους αντρες μου δεν ειμαστε για τετοια,

 

σημερα εμαθα οτι ειναι εγκυος η κουμπαρα μου στο δευτερο και χαρηκα πολυ ειναι 7 ο πρωτος της και παιδευοταν τοσα χρονια για να μεινει εγκυος

 

Χριστινακι σε ευχαριστω για τις ευχες για τον αντρα μου,πολυ χαρηκα που ηρθατε κοντα με τον αντρα σου ετσι να ειστε απο εδω και περα ευχομαι,περαστικα στον Δημητρακη παλι αρρωστουλης ο καημενος ε;να μιλησουμε καποια στιγμη ...

 

Μαρινα να χαιρεσε τον γιο σου πολυχρονος να ειναι!!πιστευω οτι ειναι νωρις ακομη για το γιο γιο και μεσα στον χειμωνα δεν θα σου το συνιστουσα να προσπαθησεις απο την ανοιξη και μετα που θα βοηθαει και ο καιρος οτι πρεπει θα ειναι για να ξεκινησετε

 

Ανθη περαστικα σας ευχομαι αλλο πραμα φετος κι εσεις ....φανταζομαι τρελα θα ειναι η φραουλιτσα σου!!ασε κι εγω εχω παρει 2 κιλα και δεν φευγουν με τιποτα εχω και δυσκοιλιοτητα τελευταια τα νευρα μου γκρρρρ

 

Μαγδα πως τα παει στο σχολειο ο Βασιλακης ο δικος μου συνεχιζει το ιδιο βιολι δεν θελει να παει σχολειο και κυριως δεν θελει την πεθερα μου το πρωι καθε βραδυ με ρωταει αν θα ειμαι εγω το πρωι σπιτι για να τον ξυπνησω ,το καλο ειναι οτι οταν παει σχολειο μετα απο λιγο τα ξεχναει ολα και συμμετεχει σε ολα τελοσπαντων ωσπου να συνηθισει θα τελειωσει και το 5μηνο

 

Βασω η Ιωαννα πως τα παει με το σχολειο;η τομη της επουλωθηκε;

 

συγχωρεστε που δεν σχολιασα αρκετααφου δεν μπορεσα να τα διαβασω ολα ,ελπιζω να ξαναγραψω συντομα αυτη τη φορα,πολλα φιλια σε ολες !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά;; Εγώ όχι...Τα μικρούλια μου βήχουν πολύ. Αν και αύριο δω την ίδια κατάσταση θα παρακαλέσω το γιατρό να τα πάω σπίτι του να τα δει. Είμαι κι εγώ χάλια. Πονάει ο λαιμός μου, βήχω κι εγώ. Ο άντρας μου ανέβασε και σήμερα πυρετό. Είμαστε όλη η οικογένεια για επισκευή και πέταμα.. Αν μας πάει έτσι όλος ο χειμώνας καήκαμε. Σήμερα ο Πανούλης με παρακάλεσε να τον πάω μια βόλτα γιατί δεν άντεχε άλλο την κλεισούρα το αγοράκι μου. Έτσι κι εγώ πήρα και τα δύο και τα πήγα στο Jumbo. Eίχε πάει 5.30 το απόγευμα και φοβήθηκα να τα πάω σε παιδική χαρά γιατί είχε αρχίσει να βραδιάζει και είχε και υγρασία. Κατά τα άλλα, η ψυχολογία μου δεν είναι και η καλύτερη δυνατή. Τον σιχαίνομαι τον χειμώνα και ακόμα περισσότερο τις ιώσεις.

 

Κατερινάκι μου, πολύ όμορφη η εμπειρία του τοκετού σου. Έζησες και την εμπειρία του τοκετού χωρίς επισκληρίδιο. Εγώ στον Πάνο ήθελα να το ζήσω έτσι άλλα διήρκησε 9 ώρες ο τοκετός και δεν άντεξα τελικά. Δεν είχα γρήγορο τοκετό καμία από τις 2 φορές. Ανυπομονώ να το δω από κοντά το μαυρομάλλικο αγοράκι σου (λογικά όμως ξανθούλικο θα γίνει και αυτό). Τυχερό μωράκι που βρήκε έτοιμο γαλατάκι! Να δεις που θα χορταίνει μια χαρά και θα κοιμάται πολύ! Έτσι, θα μπορείς εσύ να ασχοληθείς και με τα άλλα δύο παιδάκια σου. Να μπαίνεις όποτε μπορείς να μας λες τα νέα σας!

 

Κατερίνα μου, να χαίρεσαι τον άντρα σου! Βήχει και ο Δημητράκης ε;; Το βράδυ σου ξυπνάει από τον βήχα; Τα δικά μου τα πιάνει κρίση λίγη ώρα αφού τα πάρει ο ύπνος, κατά τις 4 τα ξημερώματα και μετά το πρωί. Δηλαδή συνέχεια :(.... Τρέχεις και δεν φτάνεις βρε κορίτσι. Έχεις και το πλέξιμο σε όλα αυτά. Τουλάχιστον αυτό σε ευχαριστεί απ' όσο ξέρω. Καλέ τα κοριτσάκια δεν μπορούν να κάνουν συντριβανάκι αν έχουν 2 τριχούλες. Θέλει τούφα κανονική το συντριβανάκι! Δεν τη θέλει ο Δημήτρης την πεθερά;; Δεν το έχει συνηθίσει ακόμα... Αφού όμως με το που πηγαίνει σχολείο ξεχνιέται, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

 

Άννα Μαρία, περαστικά. Δεν υπάρχει χειρότερο από εγκυμοσύνη + ίωση. Έχεις και μικρό παιδί, έχεις και τις γιορτές στο κεφάλι σου. Γέλασα που είπες ότι έχεις ένα παιδί, τον άντρα σου. Η Αλεξάνδρα έχει τύχει να μου πει κακά πριν τα κάνει αλλά παρόλ' αυτά νομίζω ότι δεν είναι έτοιμη ακόμα και ότι είναι πολύ νωρίς.

 

Χριστίνα, περαστικά στο αγοράκι σου. Είμαι κι εγώ ομοιοπαθούσα. Συνέχεια άρρωστα τα έχω αυτά τα παιδιά. Τίποτα δεν αφήνουν. Τα νεύρα μου είναι σπασμένα. Πολύ χάρηκα που ήρθες ξανά κοντά με τον άντρα σου. Όλα τα ζευγάρια περνούν την κρίση τους και χρειάζονται το χρόνο τους.

 

Μάγδα, τι ωραία που θα πάτε για καφεδάκι με την Αλεξάνδρα! Σε 3 χρόνια που θα στείλω και την Αλεξάνδρα σχολείο θα μπορώ κι εγώ να κάνω ό,τι θέλω τα πρωινά! Πρέπει πάντως να κανονίσουμε μια συνάντηση οι Αθηναίες να γνωριστούμε και από κοντά! Να ξεπεταχτεί πρώτα το σκαθαράκι της Κατερίνας μας και θα το κανονίσουμε!

 

Αλεξάνδρα, δεν το θέλει το δωμάτιό της η Κωνσταντίνα;; Χαχαχαχαχαχαχαχα! Τι να το κάνει το παιδί; Συγκρίνεται με τίποτα η μυρωδιά της μανούλας;;

 

Μαρίνα, θέλεις κι εσύ δεύτερο; Με το καλό να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα! Εγώ νομίζω ότι δεν είναι θέμα φύλου το αν θα περπατήσουν ή θα μιλήσουν γρήγορα. Ο Πάνος πχ μίλησε ακόμα πιο γρήγορα από την Αλεξάνδρα. 17-18 μηνών έκανε κανονικές προτάσεις. Επίσης, η Αλεξάνδρα περπάτησε 15 μηνών παρόλο που λένε ότι τα κοριτσάκια περπατάνε πιο γρήγορα... Με τα τηλεκατευθυνόμενα ειδικά παίζω κι εγώ! Χαχαχαχαχαχαχαχα!

 

Αυτά και για σήμερα! Καλό βράδυ σε όλες σας <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσακια μου!!!

Μια κυριακη να κοιμηθω εχω κ το σκαθαρι μου πρωι πρωι 8 παρα θα ταν κατουρηθηκε σνιφφφφ οποτε σηκωθηκαμε πινω καφεδακι ο συζηξ δουλεια κ ο βασιλης παιζει συνεργειο αυτοκινητων.

Μωρουδενια μου λες για τηλεκατευθυνομενα ο βασιλης εχει 3-4 κ μαντεψε ποιος τα παιζει ο αντρας μου ειδικα οταν τα πρωτοαγοραζουν τσακωνονται κιολας ποιος θα παιξει πρωτος οποτε βαλτε κ μενα στη λιστα οτι εχω δυο μωρα κ το μεγαλο μου ειναι κ το πιο ζορικο!!!

Ωραια στη γιορτουλα περασατε μπραβω κοριτσακι μου

Καλη προσπαθεια με το γιογιο !!αν το πατε σιγα σιγα μια χαρα θα στε ως το καλοκαιρακι εμενα εγινε πολυ γρηγορα κ δε παιδευτηκα καθολου κακα ποτε δε του φυγαν τα λεγε απο μωρο πριν κανει κ ετρεχε κ κρυβοταν οποτε ηξερα τσισα ειχαμε ατυχηματακια αλλα λιγα πραγματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια μου καλυτερευσες καθολου;;

Αντε να μας πεις κ συ την εμπειρια σου σε μερικους μηνες..

Κα μου τρεχεις κ δε φτανεις στο χω ξαναπει απο σας τις δυο κατερινες παιρνω δυναμη οταν κουραζομαι λεω αλλοι εχουν τρια κ μιλαω με ενα εγω;

Σου χουν δωσει κ δουλειτσες με πλεξιματα τελεια μπραβω μπραβω

Βηχα εμενα ο β εχει απο τοτε που ξεκινησε παιδικο τον βλεπει ο παιδιατρος μια φορα το μηνα στο σχολειο κ ο δικος του αλλα ειναι λενε βηχας του παιδικου ουτε κολαει τα αλλα ουτε του κανει κακο βεβαια ειναι μια στο τοσο οχι κατι εντονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έπισκληρηδιο κ εγω εκανα μονο οταν εμπαινα για χειρουργειο καιςαρικη τον αντεχα τον πονο βεβαια ειμαι κ πολυ σκληρη εγω στον πονο

Σιγουρα ομως η εξοδος του μωρου πιστευω θα χει τρελο πονοοοοοο

Μακαρι το αλλο να καταφερω να το κανω κανονικα η γυν.γος μου μου πε δεν ειναι απαραιτητο να κανω παλι καισαρικη

Τεσπα κατσε να ρθει η ωρα κ βλεπουμε..

Χτες του λεει ο β του β θες αδερφακι;;κ κανει ο μικρος μπα!!!εχω τα κοριτσια(ξαδερφες του ορθιακελυ ευγενια)κ τη μπεμπα(της αδερφης μου)

Ζηλιαρης μου βγηκε εδω ειπα τον αντρα μου μωρο μου κ θιχτηκε οτι αυτος ειναι το μωρο μου κ γιατι ειπα τον μπαμπα του κ εκλαιγε με μαυρο δακρυ

Η αν με χαιδευει φιλαει ο αντρας μου χωνεται κ αυτος κ λεει κ γω θα χαδεψω τη μαμακα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθουλι μου σε ποια περιοχη εισαι εσυ;;κανονησε μια μερα να βρεθουμε κ αναλαμβανω εγω τη φραουλα τα αγορια θα κανουν παρειτσα..

Γιατι δεν εισαι καλα μωρε;;

Η κουραση φταιει που σε ριχνει κ οι ιωσεις

Αστα λιγο σε καποιον η εστω το ενα κ πηγαινε καμια βολτιτσα να ξεσκασεις ισως βοηθησει λιγακι

Εγω ετσι κ ειμαι κλεισμενη αρχιζω κ τρελαινομαι..

Το χειμωνα τον μισω κ εγω απιστευτα κ την κλεισουρα κ τις ιωσεις!!!!

Μολις δω ηλιο αλλαζει ολη η ψυχολογια μου!!

Σας αφηνω παω να μαζεψω γιατι 11 εχουμε συναντηση με αλεξ

Χριστινιω μου μακια μΑκια

Καγκουρακι μου ποτε θα πατε σπιτακι

Πως πηγε η πρωτη μερα κ νυχτα σας;

Φιλια

...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Εμείς χάλια. Αρρώστησε κι ο Αντρέας. Ξύπνησε χτες βράδι στη μιάμιση, με γοερό κλάμα, Τον φέρνει ο άντρας μου στο κρεβάτι μας, μούσκεμα στον ιδρώτα και έκαιγε. Παίρνουμε θερμοκρασία, 38.3. Του δίνουμε νουροφέν, τον αλλάζουμε, να κλαίει και να τρέμει εν τω μεταξύ. Όταν τον αλλάξαμε και τον σκέπασα, ηρέμησε. Μισοκοιμήθηκε, κάνω να σηκωθώ να πάω τουαλέτα, ξυπνάει κι αρχίζει να μου μιλάει για το σκάκι. Τελικά του έπεσε ο πυρετός, στις εφτά ξύπνησε και είχε πάλι, δώσαμε αντιπυρετικό, έπεσε, και ξύπνησε πάρα πολύ ευδιάθετος στις έντεκα! Και τι δε μου έλεγε! Άρχισε να μου λέει για τον άγιο Αντρέα, για την εκκλησία που είναι μέσα, ότι έχει μικρό τρούλο και καμπαναριό και μετά για την "ετσισία αγίου Πόζομου, έχει ζωμάτιο που παίζουμε με τα παιζάκια, τουτούυυυυ, και έχει και σόμπα, με κουμπιάααα... Και παππούς και γιαγιά έχουν σόμπα, με κουμπιάααααα"! Όλα αυτά τώρα ανταποκρίνονται απόλυτα στην πραγματικότητα. Τέλος πάντων, ξυπνάει κι άντρας μου, και του λέει "μόνο γάλα", κλείνει ο άντρας μου τα μάτια του και του κάνει ο Αντρέας "όσι να κοιμάσαι, μόνο γάλα". Πίνει το γάλα του, μες στην τρελή χαρά, τον ντύνει, πάει να παίξει, του ανεβαίνει πάλι πυρετός, και πάλι κλάματα και σκοτωμοί. Του δώσαμε ντεπόν, γιατί δεν είχαν περάσει έξι ώρες απ' το νουροφέν, αλλά ακόμα δεν του έχει πέσει. Το ντεπόν δεν του κάνει τίποτα δυστυχώς... Τελικά τον κοίμισε ο άντρας μου με χίλια ζόρια, και τώρα κοιμάται ακόμη. 

Εγώ δεν κοιμήθηκα καθόλου καλά το βράδι, στην αρχή είχα υπερένταση, μετά ξύπνησε το μωρό και μετά έβηχα συνέχεια, οπότε τώρα είμαι χάλια. Ουφ, ελπίζω να είμαι καλά αύριο και να πάω σχολείο...

Κατερίνα πωπω, πολύ φορτωμένο πρόγραμμα έχεις. Εγώ με τίποτα δε θα το άντεχα, και δεν εννοώ τώρα που είμαι έγκυος, εννοώ γενικώς. Μ' αρέσει που έβαλες και στάτους "energetic". Εγώ θα έβαζα "ptomatic". 

Καλέ, το δέσατε όλες κόμπο για κόρη! Ένα "μάλλον" είπε η γυναίκα! Ακόμα τίποτα δεν είναι σίγουρο. Εγώ πάντως, το φωνάζω "Γιωργογεωργία" προς το παρόν, όπως και τον Αντρέα τον φώναζα "Αντρεοθεοδώρα". 

Περαστικά στο Δημητράκη σου εύχομαι!

Ανθή περαστικά και στα δικά σου παιδάκια! 

Εμάς ο γιατρός μας δέχεται και Κυριακές αν χρειαστεί, χωρίς εξτρά χρέωση. Το ιατρείο του είναι κάτω απ' το σπίτι του, οπότε κι ο ίδιος δεν ταλαιπωρείται. Μια φορά που χρειάστηκε να πάρω τον Αντρέα Κυριακή απόγευμα, γινόταν χαμός! Τα έπαιξα που είδα τόσο κόσμο, νόμιζα ότι θα ήμουν μόνη μου. 

Καλά, το μωρό της Κατερίνας στάνταρ θα γίνει ξανθούλλικο. Ο Αντρέας όταν γεννήθηκε είχε κατάμαυρα μαλλιά και τώρα έχει καστανόξανθα. Ο αδελφός μου ήταν κατάξανθος και τώρα έχει σκούρα καστανά μαλλιά, ενώ εγώ γεννήθηκα μαυρομάλλα, συνέχισα κοκκινομάλλα, και κατέληξα σκουροκαστανομάλλα.

Μάγδα πάει ο ύπνος... Κι εγώ χάλια κοιμήθηκα όπως είπα και πιο πάνω... 

Εμάς ο Αντρέας δε ζηλεύει ακόμα τα φιλιά, αλλά όταν αγκαλιαζόμαστε με τον άντρα μου, συνήθως έρχεται κι αυτός και χώνεται, όχι για να αγκαλιάσει εμένα, αλλά για να συμμετάσχει γενικώς! Όχι πάντα, όμως, κάποιες φορές μας γράφει τελείως!

Εμείς εδώ μόνο ήλιο έχουμε, δυστυχώς φέτος έχει βρέξει ελάχιστα.

Σας αφήνω κορίτσια, για να φάω καμιά μπουκιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!! Σημερα περασαμε πολύ ωραια. Πηγαμε βολτουλα με Μαγδα και Βασιλη!!Τρελη συμπαθεια!!Η δικιαμου που συνηθως αργει ναπαρει θαρρος αμεσως εκανες χαρες  και τσακπινιες!!!Τελεια!!μετα βεβαια δεν ηθελε να φυγουμε..με ξεθεωσε να γυρισουμε σπιτι…λιγο κλαμα,λιγο αγκαλια…Τον μπαμπα μας τον αφησαμε σπιτι και μας μαγειρεψε κοτοπουλακι στο φουρνο!!Ειχαμε παρεα χθες βραδυ και ψησαμε και ηπιε αρκετα οποτε δεν ηταν για εξω!!

 

Μαγδα ειπαμε θα ειμαστε παρεα..δεν θελω αναβολες!!!χαχαχα  Μακαρι να γεννησεις φυσιολογικα το επομενο,εγω εκανα μια δωση επισκληριδιο για να μαλακωσει ο τραχηλος ,αντεχα κι εγω τον πονο και μετα όταν με επιασαν οι δυνατοι μου ξαναεκαναν αλλα μαλλον δεν με επιασε γιατι τα καταλαβαινα…αλλα ποσο μαγικο μολις βγει το μωρο δεν υπαρχει καθολου πονος!!!Ζηλιαρουλης ο Βασιλης ε;κι εμεις μολις ερχεται ο μπαμπας μας τρεχουμε και καλα ποια θα προλαβει να τον φιλησει,φτανει βεβαια πρωτη η Κωνσταντινα αλλα μετα με φωναζει να αγκαλιαστουμε και οι 3!!

 

Χριστινα μου τι ωραια που περασατε ομορφα με τον αντρα σου αυτές τις μερες…Θελετε πιο πολύ χρονο μαζι…Οσο μπορειτε να το επιδιωκετε!!Πως είναι τωρα ο Δημητρης;κι εμενα μεγαλες αμυγδαλες εχει αλλα ευτυχως δεν εχει αρρωστησει πολύ..μυξα και βηχας…

 

Αννα Μαρια κολλησε και ο Αντρεας ε;περαστικα του μωρε,αλλα η λογοδιάρροια μια χαρα χαχα!!Αυγο βραστο  δεν εχω δωσει ποτε,δεν εχω προσπαθησει καν…αφου τρωει την ομελετα ,βαζω μεσα και τυρακι και γινεται πιο πλουσια δεν το αλλαζω.!!!το τρωει και μεσα σε αλλα φαγητα οποτε ειμαστε μια χαρα!!Βρηκατε λυση για το ροχαλητο;;;αντε μπραβο!!Ειχα παρει κι εγω τετοιες ταινιες για τον συζυγο παλια που καπνιζε αλλα δεν ειδα αποτελεσμα….ευτυχως τωρα μονο αν πιει ροχαλιζει.

 

Κατερινα μου ποσο  συγκινηθηκα με την ιστορια τοκετου σου….Τι ομορφη εμπειρια!!!ααχχχχχχχ!!!!Η Αγγελικ και ο Νικολας τον ειδαν;τι λενε;;; Μια χαρα και με το γαλατακι,δεν θα κουραστει ο μικρουλης!!Λογικα όμως τωρα αλλαξε η συσταση του γαλακτος ε;αχ τελεια ,τελεια,να τα χαιρεσαι και τα 3!!!!

 

Κατερινα ΚΑ, τρεχεις και δεν φτανεις κάθε μερα ε;Ποσο σου εμεινε ακομα για δουλεια;κανα τριμηνο;Να χαιρεσαι τον αντρουλη σου!!! Ο Δημητρης πως είναι με τον βηχα;και η Κωνσταντινα τα ιδια….της κανω ορο και της δινω και ένα σιροπακι να στεγνωσει η μυτη γιατι ανδεν σταματησουν οι μυξες δεν θα σταματησουν και τα φλεμματα…Τι καλα που σου παραγγελνουν πλεκτα!!!καλες δουλειες!!!!Με το καλο το μωρακι της κουμπαρας!!!!

 

Ανθη τι εγινε;πηγατε στον γιατρο;Μην πεφτεις βρε,οπου να ‘ναι φευγει ο χειμωνας,λιγο εμεινε!!Μεχρι το καλοκαιρι μπορει να είναι ετοιμη και η Αλεξανδρα να κοψει την πανα,συνηθως τα δευτερα είναι πιο ευκολα…Εμενα παντως την βραδυνη δεν λεει να την κοψει…Στην Κωνσταντινα λεω να της βαλω κανενα ρουχο μου μαζι στο κρεβατι μπας και μεινει εκει ολη νυχτα…ηρθε παλι το πρωι και δεν ειχε και σηκωμο για να παμε και βολτα!!Ναι να κανονισουμε μια μερα ολες,Η Κατερινα από οσο θυμαμαι μενει Καλλιθεα,εσυ εισαι κοντα;

 

Μαρινα αντε με το καλο να μας ανακοινωσεις κι εσυ ευχαριστα!!!!Ομορφα περασατε στην γιορτουλα ε;Μπραβο και του χρονου!!

 

φιλακια κοριτσαρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικα ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ σε ολους!!!ποπο ποιος σας κολλησε??? και εσυ προσεχε λιγακι...εισαι και εγκυος !καμια βοηθεια δεν εχεις απο κανεναν???

Αλεξανδρα τελεια που βγηκες με τη Μαγδα!!

περαστικα και σε εσενα Ανθη!!!

εμεις πηγαμε στο ζωολογικο κηπο και του αρεσε...πηγαμε και για καφεδακι εφοσον κοιμηθηκε στο αμαξι και τον βαλαμε στο καροτσι κοιμοταν και ηπιαμε μετα απο πολυυυυυ καιρο εναν καφε χαλαρο!!!

τωρα δουλειες....εχω σκουπα σφουγγαρισμα...και σιδερο!!!

αυριο φευγει ο αντρας μου ταξιδι επαγγελματικο...δυσκολη εβδομαδα αλλα θα περασει κι αυτη!!!

καληνυχταααααααα!!!φιλιαααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά; Τα πήγαμε στο γιατρό και όλα μια χαρά. Καθαρά και τα δύο. Αθώος ο βήχας. Όταν όμως τον Πανούλη τον πιάνει κρίση είναι να φεύγεις... Αύριο μου είπε να τον πάω σχολείο αλλά  να μην τον πάω στο ποδόσφαιρο αν συνεχίσει να βήχει έτσι. Θα τον πιάσει καμιά κρίση και δεν θα μπορώ να τον συμμαζέψω. Την Τρίτη κλείσαμε ραντεβού για να κάνει και η Αλεξάνδρα το τελευταίο της εμβόλιο. Στα πέντε το επόμενο.

 

Μαγδούλα, οι ιώσεις με έχουν ρίξει πολύ ψυχολογικά και η πολλή κούραση μέσα στο σπίτι. Δεν κάθομαι λεπτό. Εντωμεταξύ ο Πάνος πειράζει συνέχεια την Αλεξάνδρα, η Αλεξάνδρα γκρινιάζει και με πιάνει πάντα πονοκέφαλος. Σκέψου μέσα σε όλα αυτά να έχεις και ένα κάρο δουλειές να κάνεις. Το βασικό όμως που με χαλάει είναι οι ιώσεις. Πραγματικά τις σιχαίνομαι. Εγώ μένω Παπάγου. Είναι δίπλα στον Χολαργό αν δεν γνωρίζεις. Σε θέλει δικιά του ο Βασιλάκης σου ε;; Έτσι και ο Πάνος! Μου λέει χτες : "Μαμά είσαι πολύ όμορφη!" και μετά μου έκλεισε το μάτι. Γυρνάει στον άντρα μου και λέει : "Είδες τι είπα στη γυναίκα σου;" Χαχαχαχαχα!

 

Αλεξάνδρα, θέλει το χρόνο της η Κωνσταντίνα και σίγουρα κάποια στιγμή θα θέλει να κοιμάται στο κρεβάτι της. Ο Πάνος έκοψε πανεύκολα την πάνα. Με την μία και την βραδινή. Αν η Αλεξάνδρα την κόψει ακόμα πιο εύκολα θα είμαι πολύ τυχερή. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι ξυπνάει κατακατουρημένη. Αντίθετα, ο Πάνος γύρω στα δύο ξυπνούσε στεγνός και γι' αυτό πήρα την απόφαση να του κόψω με τη μία και τη βραδινή.

 

Άννα Μαρία, περαστικά σε όλους σας. Δυστυχώς δεν μπορούμε να αποφύγουμε τις ιώσεις. Μας ταλαιπωρούν όλους. Κάνε υπομονή. Εγώ πιστεύω ότι έχεις κοριτσάκι. Αν δεν έχουν σοβαρές ενδείξεις δεν λένε τίποτα. Έτσι μου έλεγαν και μένα μάλλον κοριτσάκι. Εντωμεταξύ αυτό το μάλλον μου το έλεγαν μέχρι την Β επιπέδου και μου είχαν σπάσει τα νεύρα. Απλά σε κάθε επίσκεψη ανέβαιναν τα ποσοστά!

 

Μαρίνα, μια εβδομάδα θα είσαι με τον άντρα της ζωής σου! Με ένα παιδάκι είναι εύκολο, πίστεψέ με. Με τα δύο τα βλέπεις όλα όταν δεν έχεις βοήθεια στο σπίτι. Το δεύτερο θέλεις να είναι πάλι αγοράκι ή κοριτσάκι;

 

Όλο βουλώνει η μύτη μου. Μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Χωρίς το οτριβίν δεν θα άντεχα λεπτό. Ευτυχώς τώρα πήρε ο άντρας μου και τα δύο και τα πήγε στους γονείς του! Μου αρέσει πολύ όταν βρίσκω την ευκαιρία να μείνω στο σπίτι λίγο μόνη μου. Μου έχει λείψει αυτή η ηρεμία! Πάντως νιώθω τεράστια ανακούφιση που τελείωσα από τα μωρουδίστικα και χαίρομαι απίστευτα που δίνω τα μωρουδίστικα πράγματα. Χαίρομαι που τελείωσα από εγκυμοσύνες, από θηλασμούς από όλα και δεν νομίζω ποτέ ότι θα μου λείψουν όλα αυτά. Άντε να γίνει και το κοριτσάκι μου 3 χρονών να ηρεμήσουμε ακόμα περισσότερο. Έχω κουραστεί πάρα μα πάρα πολύ. Μπορεί να έχω βοήθεια για να πάω στη δουλειά αλλά όταν είμαι σπίτι δεν με βοηθάει κανείς. Τρέχω και δεν φτάνω. Έχω και τη διόρθωση και απογειώνεται το πράγμα. Νιώθω πολύ μεγάλη εξάντληση. Θα αρχίσω να παίρνω καμιά βιταμίνη μπας και πάρω τα πάνω μου.

 

Ξέχασα να σας γράψω και νέα από το Κατερινάκι μας. Είναι ήσυχο το μπεμπάκι της και τρώει μια χαρούλα γιατί βρήκε έτοιμο γαλατάκι από τον Νικόλα! Η Κατερίνα μας είναι τρισευτυχισμένη! Είδα και το νινί σε φωτογραφία. Είναι ένα πανέμορφο μωράκι με σκούρα και πολλά μαλλάκια. Πιστεύω, όμως, ότι στην πορεία θα ανοίξουν. Θέλω να το λιώσω στα φιλάκια αυτό το αντράκι! Δεν χορταίνω να κοιτάω την φωτογραφία!!!

 

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας από το μέτωπο!

Δε θα πιστέψετε τι περνάμε εδώ μέσα.

Ο Αντρέας ανεβάζει ψηλούς πυρετούς κάθε λίγο. Το απόγευμα ανέβασε 39.2... Είναι συνέχεια κομμένος, θέλει αγκαλιά και μισο-κοιμάται. Όπως ήμουν εγώ την Παρασκευή, μόνο που δεν ήθελα αγκαλιά, και δεν είχα ψηλό πυρετό.

Το χειρότερο είναι ο άντρας μου. Ανέβασε πυρετό σχεδόν 39 και έτρεμε σαν κομπρεσέρ. Κοιμόταν όοοολο το απόγευμα, και όταν σηκώθηκε για να πάει στην τουαλέτα, ακούσαμε ένα γδούπο και διάφορα μπαμ-μπουμ. Τρέχω στο μπάνιο και τον βρήκα στο πάτωμα. Τα γυαλιά του στη μια άκρη, το βουρτσάκι της τουαλέτας κάτω, τα σαμπουάν πεσμένα μέσα στην μπανιέρα, και το χειρότερο ήταν ότι μου είπε "τι έγινε;"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τον βοηθάω να σηκωθεί, κάνει να πάει στο δωμάτιό μας, μπαμ, πάρ'τον κάτω πάλι. Έμεινε κάτω μερικά δευτερόλεπτα μισο-αναίσθητος, του λέω "σήκω γρήγορα, πρέπει να πας νοσοκομείο" και μου λέει "γιατί, τι έγινε;". Του λέω "γιατί λιποθυμάς". Τέλος πάντων, ξάπλωσε για λίγο, μετά σηκώθηκε, έφαγε κάτι κι ένιωσε καλύτερα, απ' ό,τι είπε. Ήταν κι η μάνα μου εδώ για να βοηθήσει, και αποφασίστηκε να κοιμηθεί εδώ. Έφυγε για να πάρει κάτι φάρμακα και γύρισε με τον πατέρα μου και ένα ηλεκτρονικό πιεσόμετρο. Παίρνουν δύο φορές την πίεση του άντρα μου, η μικρή πίεση χαμηλή και οι παλμοί της καρδιάς ψηλοί. Χρυσό τον κάναμε να πάνε στα Επείγοντα, τίποτα αυτός, ούτε να το ακούσει. "Θα φάω και θα μου περάσει". Να του εξηγώ ότι δεν υποσιτίζεται, και το να έχει να φάει από το μεσημέρι δε δικαιολογεί λιποθυμίες και διαλείψεις, δεν είχε και τρεις μέρες νηστικός, τίποτα, ούτε κουβέντα για νοσοκομείο. Ξεροκέφαλος σαν τον πατέρα του, ο οποίος πρέπει να φτάσει λίγο πριν το θάνατο για να πάει στο νοσοκομείο. Ελπίζω να μην έχουμε τίποτα χειρότερα το βράδι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε αννα μαρια μου απαπα ελπιζω εδω να τελειωσουν τα βασανακια σας..

Καλε σας πηρε κ σας σηκωσε οικογενειακως

Κωλοιωσεις, το αντρα σου άπο κοντα παλι καλα που θα χεις τη μανουλα σου εκει..

Αν κ ενα τσεκ απ καλο θα του κανει θα ηρεμησεις κ εσυ

Εγω περισυ ειχα αρρωστησει κ ειχα σηκωθει να παω τουαλετα λιποθυμησα εξω αποτο μπανιο με βρηκε ο γιος μου εφερε μια κουβερτα κ κοιμηθηκε διπλα μου

Το πρωι μας ειχε βρει η πεθερα μου στο πατωμα δεν ακουγα που χτυπαγε κ φωναζε κ ειχε μπει με εφεδρικα κλειδια δε μπορουσα να πιστεψω ποσο ωριμος ηταν αντι να πανικοβληθει ο μικρος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθουλι μου δεν εισαι δα κ τοσο μακρια μακαρι να μας κατσει μια φορα να συναντηθουμε..

Ξεπεταχτηκαν τα δικα σου αλι σε μας τι μας περιμενει χιχι

Σε νιωθω γιατι οταν ειμαι με μικρη ινας καπως ετσι γινεται με β εκει που αγαπιουνται θελουν διαιτητη κ καζανι το κεφαλακι στο λεπτο

Ευτυχως το βηχαλακι αθωο δινε του μελακι με λεμονι εμενα με βοηθαει αν εχω βηχα μαλακωνει πολυ ο λαιμος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουδενια μου κουραγιο γκρινιαζω κ εγω που χει βραδυνα τι να πεις κ εσυ που ταξιδευει κουκλιτσα αχ παλιες καλες εποχες ησυχος καφες..

Οταν ηταν μικρος με το που βγαιναμε ξερονοταν τωρα με το που βγουμε ντουρασελ το καμαρι μου..

Τα νεακια μας σας τα πε η αλεξ περασαμε υπεροχα λυσαξανε τα μικρα κ τραμπολινο κανανε τρεις ωρες για μεσημερι ο β κοιμηθηκε τωρα ειναι τουρμπο ακομα οφουυ τι με περιμενει!!!

Κριμα δεν εχουμε ομαδα γιαφωτο να δειτε το ζευγος πολυ πλακα σαν ερωτευμενα πιτσουνια

Καγκουρακι μπραβω ησυχο να ναι παντα το στερνοπουλι σου..

Εγω ησυχα κατα τα αλλα γυρησε ο συζηξ κ σερνεται σε καναπεδες κ κρεβατια μα τι ευκολα κουραζονται παω δουλεια ερχομαι κανω δουλειες ξαναπαω δουλεια κ παλι ζωντανη ειμαι ο β παλι παει κ οταν ερθει ειναι λες κ εσκαβε 50 ωρες χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Καγκουρακιιιιι να σου ζησει ο παιδαρος!αγορακι λοιπον εεεε. . . !γερος και τυχερος να ειναι κοπελα μου!με εκανες και συγκινηθηκα με την περιγραφη σου!μπραβο ρε κοριτσι μου!φανταζομαι ποσο ευτυχισμενη εισαι. . . !

Αννα Μαρια επεισοδιακο σαβκο!πως ειστε τωρα?ο Αντρεας καλυτερα?εσυ?ο αντρας σου?περαστικα σε ολους σας! 

Μαγδουλα κι εμας η Ιωαννα μην δει τον μπαμπα της να με αγκαλιαζει και να με φιλαει. . . φωναζει εγω εγω να με φιλησει αυτη!το κοριτσακι μου!

Ανθη νιωθεις ανακουφισμενη που τελειωσες με μωρουδιστικα!αντε μεγαλωνει και η Αλεξανδρα να ανασανεις και συ λιγο!περασε ο βηχας?

Αλεξανδρα συμπεθερες θα γινετε με την Μαγδουλα?χαχα!ερωτα η Κωσταντινα με το Βασιλακο!εχουν και τα ιδια χρωματα!ταιριαζουνε!

Χριστινακι καλύτερα ειστε με τον αντρα σου!μπραβο!

Εμεις πηγαμε τη μικρη νευρολογο την Παρασκευη!ολα μια χαρα μας ειπε!την εξετασε, τα αντανακλαστικα της, την ομιλια της, το περπατημα της, τη δυναμη που εχει και στις 2 μεριες!τετοια τραυματα αν αφησουν καποιο προβλημα βαρυ φαινεται αμεσως!τωρα για μικρες λεπτομερειες, μικρη αδυναμια στο ενα χερι ή ποδι αυτο θα φανει με το χρονο αλλα απ οτι δειχνει δεν εχει τετοιο θεμα γιατι δινει τεραστια δυναμη στην δεξια μερια του σωματος της!μας ειπε οτι αν αργουσαμε εστω κι ενα μισαωρο ισως να ηταν μοιραιο για τετοιο κτυπημα και να αφηνε μερικη παραλυση!ημασταν πολυ τυχεροι μεσα στην ατυχια μας!Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! 

Ευτυχώς είμαστε κάπως καλύτερα. Ο Αντρέας χτες βράδι έκανε πυρετό ανά διαστήματα, και δίναμε αντιπυρετικό. Σήμερα το πρωί ήταν απύρετος και κατά τις εντεκάμιση ανέβασε πάλι πυρετό. Του έδωσα αντιπυρετικό και τον κράτησα στην αγκαλιά μου, γιατί ήταν πάρα πολύ κομμένος, σα μαραμένο το κακομοιράκι μου. Ευτυχώς έπεσε γρήγορα και τώρα είναι καλύτερα. Πήρε κι ο παιδίατρος τηλέφωνο, και θα τον πάω το απόγευμα να τον δει, αφού συνεχίζει να κάνει πυρετούς.

Ο άντρας μου είναι κι αυτός καλύτερα, όλο το βράδι είχε ψηλούς πυρετούς κι αυτός, αλλά μετά σιγά σιγά συνήλθε κάπως. Πήγε με τη μάνα μου στο γιατρό και του έδωσε ένα κάρο φάρμακα. 

Η μάνα μου, όμως, όλο το βράδι δεν κοιμήθηκε, είχε ταχυπαλμίες και το ξενύχτησε αγκαλιά με το πιεσόμετρο. Τώρα το πρωί την εξέτασε κι αυτήν ο γιατρός, και της είπε ότι πρέπει να μιλήσει με τον καρδιολόγο της. Ένας-ένας βγαίνουμε νοκ άουτ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλες μου, καταρχην να σας ευχαριστησω πολυ πολυ ολες για τις ευχες και ευχομαι σε καθε μια ξεχωριστα τα καλυτερα.

Εμεις σε λιγη ωρα θα βγουμε και επιστρεφουμε σπιτι, καλη η ξεκουραση εδω απο το απογευμα να δω πως θα τα βγαζω περα. Ο μικρουλης ειναι πολυ ησυχος, θηλαζει και κοιμαται, ειναι και τυχερος γιατι εχει βρει ετοιμο γαλα και ετοιμο στηθος απο αποψη θηλης οποτε δεν κουραζετε καθολου. Μου φαινεται πολυ πολυ μικρουλης παρολο που γεννηθηκε πιο βαρυς απο τα αλλα δυο. Εχει πολυ μαλλι, ετσι μαλλον εξηγουνται και οι καουρες που ειχα που και που, και ειναι ροδαλος ροδαλος.

Δεν εχω προλαβει να διαβασω τα νεα σας αναλυτικα αλλα πιστευω να μπω σε ρυθμο γρηγορα και να ειμαι παλι στην παρεα σας.

Φιλια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε Καγκουράκι με το καλό στο σπιτάκι σας και να μας κρατάς ενήμερες από το πεδίο της μάχης! 

Πριν λίγο με πήρε τηλέφωνο ο παθολόγος και μου είπε ότι η καλλιέργεια από το υγρό του λαιμού που μου πήρε, έδειξε ένα μικρόβιο το οποίο το πήρα από κάτι που έφαγα, και ήταν βρώμικο. Ρε κορίτσια, τι τρώω πια; Είχα φάει λίγο ψωμί με χαλούμι στο σχολείο, δηλαδή άμα είναι να μην μπορώ ούτε το πιο απλό να φάω, τι θα κάνω; Έχω φρικάρει, θα φοβάμαι να ανοίξω το στόμα μου, θα γίνω μικροβιοφοβική. Μου είπε να βάζω στο λαιμό μου ένα αντισηπτικό σπρέι. Ουφ, αμάν πια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

κι εγω ψιλοχαλια ειμαι εχει μπουκωσει η μυτη μου τελειως και δεν μπορω να παρω ανασα,παντως και στον παιδικο σημερα μονο 4 παιδακια ηρθαν δεν ξερω αν ειναι αρρωστα τα υπολοιπα ή αν δεν ηρθαν λογω τσαγκαροδευτερας σημερα θα δουμε αυριο,ο Δημητρης εχει βροχοσπασμο τον πηγαμε στο γιατρο και μας ειπε να ξεκινησουμε μασκες και aeroline και flixotide παλια μας τεχνη κοσκινο δηλαδη σε λθγο θα τις κανει μονος του,πηγε και τον Γιωργο στον οδοντιατρο σημερα ο αντρας μου του εβγαλε το ενα δοντι απο τα πανω μπροστινα γιατι απο κατω ηδη φυτρωσε το μονιμο και ενω κουνιοταν τοσο καιρο δεν ελεγε να βγει ,αυριο θα τους πανε θεατρο με το σχολειο

 

Αννα Μαρια περαστικα σας συντομα ειναι δυνατον τι μικροβιο να ειχε το ψωμι και το χαλουμι ,παντως γινεται χαμος απο ιωσεις αφου δεν εκανε παγωνιες να ψοφησει και κανενα μικροβιο μαυτο τον καιρο που κανει πως να μην ευνοουνται κι αυτα ,αντε να γεμισουμε Γιωργους ελα και το Γεωργια μια χαρα ειναι αλλα οπως σου ειπα δεν ξερω γιατι δεν μπορω να σε φαντστω με κοριτσι νομιζω τα αγορακια σου πανε καλυτερα ...

 

παρενθεση ο Δημητρης θελει να του βαλω ενα παιδικο με ενα πουλι και λεει μαμα βαλε μου την καρακασκα αντι για καρακαξα χαχαχα

 

Κατερινακι ετσι ησυχο να ειναι το μωρακι σου οντως τυχερο αφου εχει ετοιμο γαλατακι δεν νομιζω να ισχυει αυτο με τα μαλλια για τις καουρες ο Νικος ηταν καραφλος και τα αλλα δυο ειχαν μαλλουρες και στους τρεις ειχα απιστευτες ακουρες απο τον 4ο μηνα ,με το καλο να πατε σπιτακι σας να μαζευτειτε περιμενουμε αντιδρασεις απο τα αδερφακια

 

Βασω μια χαρα η Ιωαννουλα ,γερο να ειναι το κοριτσακι σου και μακρια απο τετοια ξανα ,πως τα παει στο σχολειο;

 

Ανθη μου ευτυχως το βραδυ δεν πολυβηχει το πρωι τον πιανει αν και ειναι πολυ καλυτερα εστω και με λιγες φορες που καναμε τις μασκες εσεις ειστε λιγο καλυτερα;για το συντριβανακι που λεω εχω δει  σε κοριτσακι μεδυο τριχες ολες κι ολες κι ομως το ειχε χαχα,κοιτα κρατα κανενα μωρουδιακο δεν ξερεις τι μπορει να συμβει καμια φορα ,ο Δημητρης ενω παιζει πολυ με την πεθερα μου και ποτε δεν ειχε θεμα τωρα κανει ναζια αφου λειπω εγω χθες του ειπα οτι θα ειμαι εγω για να ηρεμησει και να κοιμηθει και σημερα με το που μπηκα στο σπιτι μου ειπε μαμα γιατι ειπες ψεματα; αντε να εξηγηθεις μετα....ξεκινησες διαιτα τελικα;

 

Μαγδα μου απιστευτος ο Βασιλης μαλλον θα νομισε οτι κοιμασαι ο αντρας σου δεν ηταν σπιτι ;ερωτιαρης βγηκε και ο δικος σου ε;

 

Αλεξανδρα τον Απριλιο τελειωνει το πενταμηνο εχω ακομα,καλα πηγα φετος με τις παραγγελιες και ακομα δεν εκανα μπλογκ που λεγαμε εδω απο γνωστο σε γνωστο δουλεψα μονο και τις παραγγελιες της Χριστινας και την μπλουζα της Μαγδας που εχω απο μακρια ,εσυ πως τα πας; καιρο εχω να δω τις εφτιαξες θα μπω καποια στιγμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!

Ο μικρός κοιμάται, η μάνα μου είναι σπίτι της και κοιμάται, ο άντρας μου είναι- πού αλλού;- στον υπολογιστή κι εγώ είπα να σας γράψω. Ευτυχώς ο άντρας μου είναι πολύ καλύτερα, έπλυνε τα πιάτα, πέταξε σκουπίδια, αλλά όλες τις υπόλοιπες ώρες, στον υπολογιστή... Γκρρρ. 

Αλεξάνδρα και Μάγδα τι ωραία που περάσατε! 

Στην ομελέτα εγώ βάζω πολλά λαχανικά και την κάνω στο φούρνο. Και φέτα εννοείται!

Μαρίνα κουράγιο που θα είσαι μόνη σου. Εγώ δεν μπορώ να μένω πολλές ώρες μόνη μου με τον Αντρέα, τώρα που είμαι έγκυος τουλάχιστον. Κουράζομαι τρομερά. Φυσικά, εξαρτάται και από την ώρα. Το πρωί είμαι πάντα χάλια, το απόγευμα αντέχεται. Προηγουμένως, βέβαια, δε δυσκολευόμουν ιδιαίτερα. Έκανα και τις δουλειές μου, και έβαζα και τον Αντρέα να με βοηθά, π.χ. του έδινα ένα χαρτομάντηλο για να ξεσκονίσει κι αυτός, ή με βοηθούσε με το στρώσιμο των κρεβατιών (τραβούσε τα σεντόνια και από κάποια φάση και μετά, όντως βοηθούσε), ή του έλεγα να με βοηθήσει στο συμμάζεμα.

Ανθή, μια χαρά που είναι αθώος ο βήχας! Εμείς θα πάμε αργότερα στον παιδίατρο, να δούμε τι θα μας πει.

Ουφ, εμείς έχουμε 1-2 εμβόλια που εκκρεμούν. Τώρα που θα γίνει καλά ο Αντρέας θα πρέπει να τον πάμε για να τελειώνουμε.

Πάρε καμιά βιταμίνη που λες, κάνε και καμιά ανάλυση να ελέγξεις το σίδηρό σου. Αν θυμάσαι εγώ όλο το καλοκαίρι σερνόμουν και κάθε τρεις και λίγο κρεβατωνόμουν απ' την εξάντληση (δεν είμαι και ο άνθρωπος με τις μεγαλύτερες αντοχές), κι όλα αυτά ενώ δε δούλευα, ήμουν σε διακοπές υποτίθεται, αλλά δεν είχα πρόγραμμα. Έκανα συνέχεια δουλειές χωρίς πρόγραμμα, δεν κοιμόμουν καλά και μετά έπεφτα και κοιμόμουν το μεσημέρι, πράγμα που με έκοβε πολύ. Μόλις άνοιξαν τα σχολεία, έβαλα πρόγραμμα και είπα ότι κάθε μέρα θα κάνω αυτές τις δουλειές. Το τήρησα, δεν κουραζόμουν, το σπίτι ήταν υποφερτά συμμαζεμένο και καθαρό, και είχα αρκετή ενέργεια, ενώ το μεσημέρι που κοιμόταν ο Αντρέας, πριν πάω σχολείο, καθόμουν λίγο στο κρεβάτι ή στην πολυθρόνα μου, και διάβαζα κάτι. Το πρόγραμμα αυτό με έσωσε! Φυσικά, έχω και βοήθεια απ' τον άντρα μου. Μετά φυσικά ήρθε η εγκυμοσύνη, και έγινα ένα κινούμενο κουρέλι!

Μάγδα δεν το θυμόμουν αυτό που λιποθύμησες, μας το έχεις ξαναπεί; Μπρρρ... Ο μικρός μάλλον δεν πανικοβλήθηκε επειδή δεν ήξερε ότι είναι κάτι τρομακτικό να λιποθυμήσει κάποιος. Ίσως νόμισε ότι κοιμόσουν και ήρθε και κοιμήθηκε κι αυτός μαζί σου!

Κι ο άντρας μου σαν το δικό σου, αλλά τουλάχιστον ο δικός σου δουλεύει. Ο δικός μου κάνει 2-3 δουλειές του σπιτιού και κουράζεται τρελά λέει.

Βάσω μια χαρά η Ιωαννούλα. 

Σίγουρα αυτά τα πράγματα δε θέλουν αναβολή. Κι εγώ μερικές φορές δεν περιμένω καθόλου. Μια φορά, π.χ., είχε ο Αντρέας πολύ ψηλό πυρετό, και παγωμένο χέρια. Ενώ αυτό είναι κάτι συνηθισμένο, δε μας είχε ξανασυμβεί, έτσι πήρα τηλέφωνο τον παιδίατρο κατά τις δύο το βράδι για να τον ρωτήσω.

Κατερίνα τα κατάφερες επιτέλους και άλλαξες το ψευδώνυμό σου;;; Λες να το αλλάξω κι εγώ; Μπα, άσε, θρύλος έχω γίνει εδώ μέσα! :P Μετά δε θα αναγνωρίζω ούτε κι εγώ τον εαυτό μου!

Περαστικά και σ' εσένα και στο Δημητράκη. Ο Αντρέας, πάντως, όταν κάνουμε μάσκες, λέει "τώρα το μπλε", "τώρα το πάνινο" (πράσινο) κ.λπ. Μετά, βάζει ο ίδιος τη μάσκα στο πρόσωπό του, και προσπαθεί να πατήσει την εισπνοή! Τώρα που παίρνει αντιπυρετικά, κλαίει γιατί θέλει κι άλλο σιρόπι...

Ο γιατρός μου είπε ότι μάλλον έφαγα κάτι που αυτός που το προετοίμασε δεν είχε πλύνει σωστά τα χέρια του. Απ' την άλλη, σκέφτηκα κι εγώ, το ψωμί και το χαλούμι είναι σχεδόν εκτεθειμένα στο τραπέζι όλο το βράδι, τα πιάνουν τόσα χέρια για να τα κόψουν, ίσως και τα δικά μου χέρια να μην ήταν και τόσο καθαρά. Φρίκαρα πάντως απ' όλο αυτό.

Σας αφήνω, ξύπνησε ο μικρός, έχει πάλι πυρετό, ήπιε σιρόπι, ήθελε κι άλλο, και μετά ήθελε μπισκότο τσίντσα (μπισκότο με τζίντζερ)!!!!!!!!! Έλεος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Θα πάρω τον παιδίατρο, φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, με πήρε τηλέφωνο ο διευθυντής και μου είπε να μην πάω σχολείο, γιατί μου δίνει άδεια για αύριο, χωρίς να περαστεί. 

Δεν το πιστεύω, έχουν σπάσει τα νεύρα μου σπίτι, δεν έβλεπα την ώρα να πάω σχολείο... Φυσικά αύριο και μεθαύριο δε γίνονται μαθήματα, ούτε θα έρθουν μαθητές, αφού είναι το Διήμερο Εκπαιδευτικού, και θα κάνουμε σεμινάρια, και αύριο θα φέρναμε σουβλάκια, κι εγώ προβληματιζόμουν που δε θα μπορούσα να φάω, οπότε από αυτήν την άποψη καλύτερα. Αλλά τι θα κάνω σπίτι, θα τρελαθώωω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να 'μαι και πάλι!

Πήγαμε στον παιδίατρο, όλα καλά, στήθος, αφτιά και αμυγδαλές πεντακάθαρα, είναι κάποια ίωση που ξεθυμαίνει μας είπε. Μου έγραψε μια αντιβίωση για να υπάρχει, κι αν αύριο κάνει ψηλό πυρετό, θα του τηλεφωνήσουμε για να συζητήσουμε αν θα τη δώσουμε τελικά. 

Του μέτρησε ύψος και βάρος επιτέλους, γιατί είχαμε από το Σεπτέμβρη να τον μετρήσουμε. Πήγε 91 εκατοστά ύψος και από βάρος 12 κιλά. Μια χαρά μας είπε, πολύ ψηλά στις καμπύλες στο ύψος, και φυσιολογικά στο βάρος. 

Όλα καλά, λοιπόν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...