Μετάβαση σε περιεχόμενο

bebe


fasolaki8

Recommended Posts

καλησπερα..με λενε αννα και ειμαι καινουργια στη σελιδα...θα ηθελα να ρωτησω...εχω σταθερο κυκλο 26.28 μερες...τελευταια περιοδος 26/8..31/8 ξεκινησαμε την προσπαθεια για μπεμπε...7/8/9 πιστευω ηταν οι γονιμες μερες..τι λετε εχω πιθανοτητες να εχει γινει το φασολακι...ανυπομονω μεχρι 21/9 που περιμενω περιοδο...θελω τοσο πολυ...λετε να εχω πιθανοτητες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου και καλώς όρισες στο φόρουμ μας!

Φυσικά και έχεις πιθανότητες! Η συμβουλή μου, όμως, είναι να μην το σκέφτεσαι τόσο πολύ! Ούτε μέρες να μετράς, ούτε θερμοκρασία, ούτε συμπτώματα να βλέπεις. Γιατί το μόνο που θα καταφέρεις θα είναι να αγχώνεσαι και να απογοητεύεσαι πολύ αν δεν τα καταφέρεις. Το καλύτερο είναι να χαίρεσαι το σύντροφό σου χωρίς άγχος και χωρίς να σκέφτεσαι ότι θα μείνεις έγκυος!

Σου εύχομαι πάντως να τα έχεις καταφέρει με την πρώτη και να μας ανακοινώσεις σύντομα τα ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη μου ευχαριστω πολυ..ευχομαι και εγω να εχω αυτο που επιθυμω..απλα μετραω μερες για να ξερω ποτε να κανω πιο πολλες προσπαθειες..βεβαια ειναι η πρωτη φορα που προσπαθησαμε σοβαρα..και να σου πω τη αληθεια εχω μια αλλη ψυχολογια..πως θα αποβαλλω αυτο το αγχος...:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην το σκέφτεσαι. Εγώ έμεινα δύο φορές έγκυος, την πρώτη το έχασα, η δεύτερη πήγε καλά, και τις δύο ήταν όταν το μυαλό μου ήταν αλλού. Ειδικά τη δεύτερη φορά, προσέχαμε κιόλας! Αναρωτιόμουν πώς έγινε κι έμεινα έγκυος! Ακόμα αναρωτιέμαι! Ξέρω περιπτώσεις που προσπαθούσαν χρόνια, χωρίς να έχουν κανένα πρόβλημα, και μόλις το πήραν απόφαση ότι δεν πρόκειται να αποκτήσουν ποτέ παιδί, τσουπ! ήρθε η εγκυμοσύνη! Το κόλπο είναι να πεις "έλα μωρέ, σιγά μη μείνω έγκυος!".

Κι εμείς τώρα προσπαθούμε για το δεύτερο, τρεις μήνες συνολικά, αλλά ακόμα τίποτα. Είναι δύσκολο να το βγάλεις απ' το μυαλό σου, κι εγώ αυτό προσπαθώ να κάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σου ευχομαι να αποκτησεις γρηγορα και το δευτερο παιδακι σου..και να σου ζησει το πρωτο...ε ναι λοιπον αυτο θα λεω...σιγα μην εχω μεινει..παμε για την αλλη φορα..!!!!![smilie=blob1.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα!

fasolaki8 σου εύχομαι τα πιο τελεια αποτελέσματα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πρέπει να το πεταξεις το άγχος στα σκουπίδια. Επίσης, εγω έχω κύκλο 30-31 ημερών αλλά τώρα που είμαι έγκυος το μωρό πιαστηκε 10 μέρες μετά τις υποτιθέμενες γονιμες μέρες και ο γιατρός μου είπε ότι αυτός θα ήταν ένας μεγαλύτερος απο τον συνηθισμένο κύκλο. Ξέρω πότε πιάστηκε διότι 2 ήταν οι περίοδοι που είχαμε έρθει σε επαφή: στις γόνιμες και λίγο πριν την περίοδο. Οπότε, μην αγχώνεσαι. Αν το κάνετε ελευθερα σαφώς και υπάρχει περίπτωση να είσαι έγκυος!!!!!! Δεν θέλει άγχος όμως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναταλιτσα μουυυυ ευχαριστω...θα το αποβαλλω για να δω αποτελεσμα...και ουτε θα υπολογιζωω...βουρρρ και βλεπουμε...να το ευχαριστιομαστε κιολας...ποσο εισαι???καλη λευτερια και σου ευχομαι οτι καλυτερο..[smilie=love5.gif]

post-8307-13873940504017_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια !!!! να σας ρωτησω βρε κοριτσια μου...απο χθες βραδυ εχω πονο κατω χαμηλα σαν πονο περιοδου...ενω περιμενω την ακατανομαστη σε μια βδομαδα..και σημερα το πρωι ειχα κατι υγρα ασπρα πηχτα...λετε να μην εχει περασει η ωορηξια??που αποκλειετε δλδ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fasolaki8 θα σε συμβουλευα να μη το σκεφτεσαι καθολου! εμεις ξεκινησαμε προσπαθειες τον προηγουμενο μηνα, 2μηνες πριν τον γαμο μας, κι ελεγα σιγα μη γινει με την πρωτη, καλυτερα μετα τον γαμο! κι ομως εγινε με την πρωτη, οποτε μη μετρας μερες κ απολαυσε το!! οσο για τα υγρα θα μπορουσαν να σχετιζονται με μπεμπε αλλα μπορει να ειναι κι ασχετο! υπομονη λιγες μερες ακομη! εγω την 29η μερα εκανα τεστ! σου ευχομαι ολοψυχα να εχει γινει το θαυματακι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επεξεργάστηκε από thagia
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέεεεραααααα!!!!!

Σ'ευχαριστώ για τις ευχές σου. Είμαι στην 6η εβδομάδα αλλά ακόμα δεν έχουμε ακούσει καρδούλα οπότε είμαστε λιγουλάκι συγκρατημένοι. Εσύ πως είσαι; Αντε! περνάνε οι μέρες!!!!!. Φιλική συμβουλή: Μην τρεξεις να κάνεις το τεστ με την πρώτη μέρα καθυστέρησης. Ασε να περάσουν 5-6 μέρες. Το ξέρω ότι σου ακούγεται αβάσταχτο αλλά είναι καλύτερα να έχει περάσει ένα διάστημα. Ασε να αυξηθεί και η χοριακή σου

[smilie=toothy9.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ειμαι με τις ωρες μου..ποτε ποτε νιωθω καλα ποτε ποτε αγχονομαι...αλλα θα περασουν...5 ακομα...δεν τηα κανω κανενα τεστ γιατι θα στεναχωρηθω χειροτερα...ας εχω καθυστερηση και βλεπουμε...ευχομαι γρηγορα να ακουσεις την καρδουλα του...:-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιααααααααα...!!!κοριτσια εδω και 3 μερες εχω θερμοκρασια 37.0 και 37.2 ειναι φυσιολογικο??μηπως και οταν περιμενουμε περιοδο συμβαινει????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομιζω πως συμβαινει κι οταν περιμενουμε περιοδο και μολις μας ερχεται μετα πεφτει η θερμοκρασια αλλα ειναι και συμπτωμα εγκυμοσυνης αν δεν ερθει περιοδος και δεν πεφτει η θερμοκρασια!! Σε λιγες μερες θα ξερεις!! :) Λιγη υπομονη ακομη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aγαπες τι κανετε?huh.gifευχομαι να ειστε ολες καλα...τελικα ηρθε σημερα η ακατανομαστη....!!!ουτε μερα παραπανω παρολο το αγχος που ειχα.... undecided.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κρίμα κορίτσι μου!! Συνέχισε την προσπάθεια και απόλαυσε τον αντρούλη σου (χιχι) χωρίς να σκεφτεσαι τίποτα κι εκεινο θα έρθει μόνο του!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

καλησπερουδια σε ολες..............ειναι ο τριτος μηνας προσπαθειας..και σημερα ειναι η πρωτη μερα καθυστερησης...εχω κυκλο 26 με 28..αδιαθετησα 18 /10..πριν μια εβδομαδα ειχα φριχτους πονους χαμηλα που δεν ειχα κουραγιο να σηκωθω..σημερα ολη μερα <δεν > περιμενα περιοδο και ουσιαστικα ειναι η πρωτημερα καθυστερησης...σε καμια περιοδο δεν ειχα καθυστερηση..βρε κοριτσια λετε?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου...Μπράβο!! Άντε με το καλό..Εύχομαι όλα να πάνε τέλεια κ να έχεις μία όμορφη εγκυμοσύνη.. [smilie=blob5.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυυυυυ...Δεν μπορω να το πιστεψωωω μου φαινεται σαν ψεμα...τωραααααα???αρχισα να φοβαμαι πρεπει να ξεκινησω τις εξετασεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελάάάάάάάάάά...Μην μου αγχώνεσαι.. Θετική σκέψη και ενέργεια..κ όλα θα πάνε τέλεια..Θα κάνεις ότι πρέπει να κάνεις..Ότι σου πει ο γιατρός κ να δεις που σε λίγους μήνες θα κρατάς στην αγκαλίτσα σου το πιο όμορφο πλάσμα του κόσμου..Το μωράκι σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...