Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κι απο εμένα κι ας μη γράφω συχνά...

Καταρχήν Νικούλα να χαίρεσαι τα κουκλάκια σου και με το καλό να τα πνίξεις στις αγκαλιές!!!

Κατερινάκι είδες τελικά; Έκανε τη σβούρα της η μπέμπα!!!

Fun πολύ ωραία στάση έχει το μωράκι σου! Θα εξελιχθεί σε yoga master!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ζουζουνες.

Κι εγω τα βραδια κοιμαμαι λιγο απαισια.... Δε βολευομαι και δεν κοιμαμαι βαρια,ανα πασα ωρα στιγμη ξυπναω πανευκολα.Ειναι και οι σκοτουρες στο μυαλο βεβαια...

Επισης ποναει σχεδον ολη μερα το στομαχι μου ποτε στο κεντρο και ποτε δεξια και αριστερα.Πιεζει η μητρα και λιγοστεψε ο χωρος υποθετω.

Σοφαρι μου μη φανταστεις οτι με επιασε η Ανοιξη και δεν κρατιεμαι,αλλα θα βοηθησει να μπουμε σε τροχια τοκετου το "ζουζουνισμα" στον ενατο.Τωρα κι εγω για αποφυγη προωρου τοκετου ουτε το συζηταω.

Απο ραγαδες πως πατε;Εγω μεσα σε λιγες εβδομαδες εκανα γυρω απτον αφαλο και εσωτερικα πανω απτο γονατο κοντα στα μπουτια.Λες και δεν ειχα ηδη αρκετες απο παλια... Τελος παντων,δε βαριεσαι,η μπεμπα ναναι καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσαρες!! Sofari αφου τα βραδια θα είμαι μονη μου στο δωμάτιο στο Λητώ θα κανω δημοσιευσεις! Την φωτογραφικη θα την κραταει ο μπαμπας για να απαθανατίζει τις στιγμές!! Aurora εγω απο ραγαδες εχω δει μονο στον ποπο μου λιγες μικρουλες! Πουθενά αλλού δεν εχω δει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε? Σήμερα έκατσα σπίτι γιατί χθες το βράδυ με έπιασε ένας δυνατός πόνος στο στομάχι και ανησύχησα! Τώρα είμαι μια χαρά μαγειρεύω φασολάκια και βλέπω μενεγάκη! χαχαχα! Ωραίες οι φώτο  AURORA και ΟΝΕΙΡΑΚΙ! ΣΟΦΑΚΙ ναι ευτυχώς την έκανε τη σβούρα της ελπίζω να μην την ξανακάνει! ΜΑΡΙΑ μου μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε και θα έχεις τελιόμηνη εγκυμοσύνη! ΣΤΑΛΙΤΣΑ μου τελικά θα κλείσεις μονόκλινο δωμάτιο? Πλάκα θα έχει να ανεβάζουμε φωτογραφίες απτο μαιευτήριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!

sofari μαλλον προς τη Yoga το παει το παιδι οντως!!!και εμενα με βοηθησε πολυ το μαξιλαρι αυτο! και να σου πω την αληθεια μεχρι και ο αντρας μου το χρησιμοποιει και του αρεσει....

Κατερινα καλα εκανες και εκατσες να ξεκουραστεις..

εγω η χαζη δεν εχω βρει ακομα πως ανεβαζουμε φωτο!!! βοηθηστε με!!!!

Αυτη η ανοιξη μου εχει παρει το μυαλο! Δεν θελω να καθομαι σπιτι καθολου..Περιμενω και το Πασχα αν και βεβαια ουτε εμενα η γιατρος μου με αφηνει να φαω συκωτι και εντοσθια!! θα βαλω τη μανα μου να κανει τη μαγειριτσα με μανιταρια που γινεται εξισου τελεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι όμορφες φωτογραφίες!!! Μπράβο μου φτιάξατε την διάθεση!!! Oneiraki περιμένουμε τα νέα από τις εξετάσεις. Sofari τελικά η τρίτη μέτρηση τραχήλου τι έδειξε? Εγώ κορίτσια από ύπνο άλλο τίποτα, πέφτω σε λήθαργο. :-) Bέβαια επειδή προσπαθώ να κοιμάμαι μόνο στο αριστερό πλευρό, πιάνομαι αρκετά. Βοηθάει λέτε το μαξιλάρι-μακρυνάρι? :-)Aurora προς το παρόν δεν έχω εντοπίσει ραγάδες, ελπίζω να μοιάσω της μητέρας μου που με 3 εγκυμοσύνες δεν έκανες ούτε μια! Σήμερα πήγαμε για έρευνα αγοράς, βρήκαμε το καροτσάκι που θα πάρουμε, επιτέλους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια! Σήμερα μου ήρθαν τα δείγματα απτο babyspace. Είχε μέσα ένα γυάλινο μπιμπερό NUK, επιθέματα στήθους, μαντηλάκια dettol, δiάφορα δειγματάκια από κρέμες και μία πιπίλα. FUN υπέροχο το σετάκι που έφτιαξε η μαμά σου! Με το καλό να της το φορέσετε της μπεμπούλας σας! ΝΑΤΑΛΙΑ εγώ έκανα 4 ραγάδες πολύ χαμηλά στην κοιλιά (ακριβώς πάνω απτην ηβική περιοχή). Αν μείνουμε σαυτές πάλι καλά αλλά πήρα κρεμούλα και βάζω μπας και γλυτώσουμε τίποτα. Όπως λέει και η AURORA ας είναι καλά τα μωρά και δεν έγινε και τίποτα! ΣΤΑΛΙΤΣΑ μου και γω και παίζει να είμαστε και μαζί. Είναι πολύ κοντά οι ημερομηνίες μας! Αλλά πώς θα είσαι μόνη σου στο δωμάτιο? Σκεφτόμουν το δίκλινο αλλά μου είπαν ότι στο ΛΗΤΩ υπάρχει μεγάλη πιθανότητα τα είμαστε 2 σε τρίκλινο και απτην άλλη είναι και 800 ευρώ παραπάνω που προτιμώ να τα κάνω κάτι καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,εκανα τις εξετασεις μου,την παρασκευή θα βγουν τα αποτελεσματα.Μετα τις εξετασεις περίμενα την κουμπάρα μου σε μια πλατεια και με έπιασε ενα πράγμα απίστευτο,με έλουσε κρύος ιδρώτας,ήθελα να κάνω εμετό, δεν εβλεπα μπροστά μου,ένιωθα οτι θα λιποθυμησω,πολυ χαλιά!όπως όπως σηκωθηκα πήρα ενα χυμό και δεν ήξερα αν θα φτάσω να κάτσω σε κάτι σκαλιά που είχε εκεί κοντά!Με το χυμό ψιλοσυνηλθα,έφαγα κιόλας και ένιωσα καλυτερα οποτε πηγαμνε στην λαϊκή αλλά δεν αντεχα και φυγαμαι,πήγαμε σε ενα φαρμακείο και μου είχε πεσει η πίεση,εφαγα ενα πατατακι και μου πέρασε,αλλά μιλάμε πολυ άσχημο αίσθημα.Εμένα δεν μου εχει ερθει ακόμα τπτ απο babyspace,μήπως ηταν απο caredirect γτ babyspace λέει και αυτο.Με courrier σου ηρθαν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KATERINA ωραία τα δειγματάκια από το babyspace τα έλαβα και εγώ την Δευτέρα! Έτσι είναι KATERINA και AURORA όταν πάρουμε τα μωρά μας αγκαλιά ούτε που θα μας νοιάζουν οι ραγάδες. Κρεμούλα βάζω και εγώ καθημερινά, σίγουρα βοηθάει σε έναν βαθμό αλλά πόσο να αντέξει το δέρμα έτσι μου ξεχειλώνει. Όσο για τα δωμάτια και εγώ εχω αποφασίσει για τρίκλινο για τον ίδιο λόγο με εσένα Katerina.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα εννοω οτι θα είμαι χωρις συνοδο.. μακάρι να ειμαστε μαζι!!!! Ονειρακι τι σου ετυχε κοπελα μου!! Πάλι καλά που το περασες κ τωρα εισαι καλα!! Κ εμενα μου ηρθε ενα κουτακι απο caredirect κ ειχε ολα αυτα που ειπε η Κατερίνα. Επισης μου ηρθε απο τη nutricia μια θηκη για να βαζω τις εξετάσεις. Κ απο την προδερμ ενα αφρόλουτρο, μαντηλακια κ κουπονια!! Ναταλια θα συμφωνησω μαζι σου για τις ραγαδες! Μολις πάρουμε τα μωρακια μας αγκαλιτσα ολα θα ξεχαστούν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια τι κανετε?χτες πηγαμε γιατρο ολα καλα η μπεμπα μου γυρω στα 1800 ειναι κ μουπε να αυξησω σιδηρο και μαγνησιο.εδειξα κ την καμπυλη ζαχαρου ηταν στη  ωρα 176 με οριο 180 αλλα δεν μουπε τπτ.μουδωσε γνωματευση εχω πητ 28/5 κ απο σημερα ειμαι σε αδεια κυησεως!μουρθε κ μενα απο babyspace αλλα μονο οτι δειχνει στο σαιτ τους ειχε δηλ ενα δειγματακι sudocrem και 3 δειγματακια frezyderm για την εγκυμονουσα.. αα εσας πολλα ειχε :) απο ραγαδες εγω ειχα ουτως η αλλως στους γοφους στη κοιλια ακομα δεν ειδα αλλα τις περιμενω αφου κανει το δερμα μου.. oneiraki περαστηκα κ γω τελευταια λιγο περιεργα κανω 5 βηματα κουραζομαι κ ολο καταβεβλημενη νιωθω.μαλλον θα σουπεσε η πιεση αφου συνηλθες με το αλατι.κ το βραδυ δεν βολευομαι επισης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι!!! ΟΝΕΙΡΑΚΙ από babyspace μου ήρθαν με κούριερ. Να προσέχεις με την πίεση και να μην κουράζεσαι! Λογικά θα σου έρθουν και σένα! ΝΑΤΑΛΙΑ μου σε πολλούς δεν περισσεύουν τα παραπάνω χρήματα αλλά ακόμα και αν σου περισσεύουν καλύτερα είναι να τα ρίξεις πχ στο δωμάτιο του παιδιού! Τι δίκλινο τι τρίκλινο... ΣΤΑΛΙΤΣΑ μου δεν θα είσαι χωρίς συνοδό πήγα στο ΛΗΤΩ και μου είπαν ότι στο rooming in επιτρέπεται συνοδός!!!!! FUN σε ρίξανε χαχαχα! Υπομονή με τον ύπνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπίζω να πέρασε και να μην ξαναερθει!Και εγώ τρίκλινο θα πάω με rooming in και πιθανότατα δεν θα έχω συνοδο.Μα τι στο καλό μονο εμένα δεν ήρθανε τα πραγματακια?Ραγαδουλες έχω κανει κ εγώ 2-3 στην κοιλιά οι οποίες φτάνουν σχεδόν μέχρι το στομαχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fun μεγαλωσε το μωρακι σου!!! Κατερίνα μου ρωτησα παλι κ μου ειπαν οτι δεν επιτρέπεται συνοδος. Στο τηλ μου το είπαν! Το Σάββατο που θα παω για εξετασεις αίματος θα παω στην προϊσταμένη να ρωτησω παλι. Κοριτσια με το ομφαλοπλακουντιακο αιμα τι θα κανετε; εγω λεω να τα κάνω δωρεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια.ονειρακι να την κοιτας την υποταση,μην σε ξαναπιασει εξω.το χω παθει κ εγω.χαλια χαλια χαλια.

Στελνετε mail στο babysace?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ'οσο ξερω αν εχεις χαμηλο αιματοκριτη( αναιμια κυησης) ειναι πολυ πιθανο να ζαλιστεις,να σου πεσει η πιεση,να νιωθεις αδυναμη κτλ.εμενα μου εδωσε να παιρνω 3 σιδηρο την μερα λογω αναιμιας κυησης.κ να πινεις φυσικο πορτοκαλι καθε πρωι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!!!! Μόλις γύρισα μετά από μια ωρίτσα περπάτημα και είμαι αναζωογωνημένη!!  Πώς είστε;;;; Φουσκώνουν οι κοιλίτσες;;;

Κι εγώ ραγάδες δεν έχω δει ακόμη αν και δε βαζω κάθε μέρα το λαδάκι γιατί το αμελώ!

Ονειράκι να προσέχεις, αυτός είναι κι ο λόγος που δεν κάνει να σκαρφαλώνουμε σε καρέκλες ή σκαμπό για να πάρουμε κάτι από ψηλά γιατί μπορεί να ζαλιστούμε απότομα, τα έχει αυτά η εγκυμοσύνη!

Εγώ νομίζω πως έχω καούρες... Με καίει κάτω από το λαιμό κάτι πολύ έντονο...

Κρυστ κι εμένα μου ήρθαν αυτά που λες εσύ, ούτε μπιμπερό, ούτε πιπίλα, ούτε μαντηλάκια ντετόλ, μας αδίκησαν! :/

Σταλίτσα και Κατερινάκι τι ωραία να είστε μαζί, θα έχει πλάκα!! Νιώθω περήφανη που άνοιξα αυτό το θέμα τότε τον Σεπτέμβριο!! :) :) :)

Κορίτσια τέλειες οι φώτο σας!! Φανταστείτε πόσο όμορφα θα είναι όλα αυτά με τα μωράκια σας μέσα!!!! Τρέλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...