Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα και απο μενα!!!
Κοριτσια οι τελευταιες μερες που περιμενεις το μωρο μπορω να πω πως ειναι οι πιο "δυσκολες"... [smilie=icon_tongue:  ειχα ραντεβου την Παρασκευη που μας περασε για να δουμε τι γινετε με το μωρο ποτε θα αποφασισει να βγει..χαχα! τελικα δεν εχω κανει διαστολη καθολου,ετσι παμε για ραντεβου την Πεμπτη οπου θα αποφασισουμε με λεπτομεριες πως θα γινει η γεννα και ποια μερα θα μπουμε γιατι οπως πανε τα πραγματα θα παμε με προκληση.. Ειμαι Αθηνα απο την παρασκευη και δεν πολυπαλευω αν και παμε βολτες με τον συντροοφο μου..αυτη η αναμονη με τρελαινει....... [smilie=love2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα!!!
Κοριτσια οι τελευταιες μερες που περιμενεις το μωρο μπορω να πω πως ειναι οι πιο "δυσκολες"... [smilie=icon_tongue:  ειχα ραντεβου την Παρασκευη που μας περασε για να δουμε τι γινετε με το μωρο ποτε θα αποφασισει να βγει..χαχα! τελικα δεν εχω κανει διαστολη καθολου,ετσι παμε για ραντεβου την Πεμπτη οπου θα αποφασισουμε με λεπτομεριες πως θα γινει η γεννα και ποια μερα θα μπουμε γιατι οπως%

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη και ο γιος κουκλος!Αφρατεψανε τα ζουζουνια,τελεια!

Ντοροθυ μην αγχωθεις,ηρθε η ωρα,λιγες μερες πανω λιγες κατω,σε λιγο θαχεις αγκαλια το μωρακι σου.

Κατερινα "εγω δεν ειμαι καθολου προληπτικη....φτου και μακρια" χαχαχαχα θεα!Γελασα πολυ.

Σημερα νιωθω πιεση στο ηβικο οστο σε καποιες κινησεις.Διαβασα η εμπεδωση γινεται 36-37 εβδομαδες αρα δεν θα ανησυχησω... Κατα ταλλα τρελος λοξυγγας και κλοτσιες η κοιλιτσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dorothy εύχομαι να πανε ολα καλα!! Γιατι δεν περπατάς λιγο; πιστευω οτι θα σου κανει καλο!! Aurora κ εγω εχω θεμα με το ηβικο οστο! Οσο για τον λοξυγγα ο μπέμπης σχεδον καθε μερα εχει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας, γειά σας! Katerina πραγματικά έχει ξεκινήσει η αντίστροφη μέτρηση, σε λίγο ακιρό μια μια θα παίρνει σειρά!!! Katerina είσαι πρώτη στην σειρά και μετά εσύ Aurora? Φυσικά προηγείται η Dorothy. Kryst μια από τα ίδια έχω θέμα με το φαγητό ναι μεν πεινάω αλλά δεν μπορώ να φάω πολύ, μετά θέλω να κάνω εμετό, τρώω λίγο και πολλές φορές την ημέρα. Από την μια είναι καλό γιατί δεν κάνουμε γουρουνιές από την άλλη ταλαιπωρούμαστε αλλά δεν γκρινιάζω καθόλου, ο μπεμπάκος να είναι καλά! Αλλά το παγωτάκι και εγώ το λιγουρεύομαι αυτές τις μέρες.... :-)Maria μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε, το δυσκολότερο κομμάτι έχει περάσει σκέψου σε λίγες εβδομάδες όλα τα όργανα του θα είναι διαμορφωμένα, μετά ουσιαστικά βάρος και λίπος χρειάζεται να πάρουν. Κορίτσια ανυπομονώ να έρθει το Πάσχα όχι πως τρελαίνομαι για κοκορέτσια και κατσικάκια απλά θα είμαστε και εμείς οικογενειακά και φυσικά θα μπαίνω στον μήνα μου!!! Το έχω διαβάσει για το συκώτι αλλά θεωρώ σε φυσιολογικά επίπεδα μπορούμε να φάμε υποθέτω. Stalitsa κράτα γερά δεν έχει μείνει πολύς καιρός, μετά θα πάρεις το αίμα σου πίσω :-) Νικάκη κουκλί και ο γιος, να είναι γερά τα πλασματάκια σας!!! Dorothy και η φίλη μου με πρόκληση μάλλον θα πάει η μπέμπα έχει βολευτεί για τα καλά! Της είπε η γιατρός πολλές βόλτες βοηθάνε. Κάνε λίγο υπομονή και είσαι στο τέλος! Και εμένα έχει λόξυγγα κάθε μέρα, το μαναράκι, την προηγούμενη φορά τον είχαμε πετύχει και στον υπέρηχο που είχε λόξυγγα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικουλα μου και ο γιος μοντέλο!!!Κουκλια και τα δυο!!Να σας ζήσουν!!Dorothy υπομονη ,λίγο σου έμεινε να δεις και να πάρεις αγκαλιά το μωρακι σου :-D :-D Και το δικο μου το νινι εχει λοξυγγα συχνα.Και εγώ ανυπομωνω να έρθει το Πασχα ,να κάνω το doppler και να ετοιμασω τα πραγματα του μπέμπη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!! 

Καλά έχω τρελαθεί με τις φώτο Νίκη, είναι δυο πανέμορφα αγγελούδια και φαίνεται να έχουν μεγαλώσει πολύ!! Με το καλό να τα δεχτείτε στη φωλίτσα τους, στο δωματιάκι τους!!!

Εγώ κορίτσια είμαι πολύ καλά, δόξα το Θεό! Οι εξετάσεις αίματος βγήκαν καλές και μάλιστα ελέγξαμε τα πάντα για προεκλαμψία (γιατί στη β επιπέδου η γιατρός μου είχε πει ότι έχω πιθανότητες να κάνω) αλλά ευτυχώς αυτά που έχουν σχέση είναι στα κατώτατα όρια! Την .άλλη βδομάδα θα πάω για την πρώτη μου κορδέλα! Λόξυγγα έχουμε κι εμείς πολλές φορες τη μέρα!! Συκωτάκι δεν τρώω γιατί ξέρω ότι δεν κάνει λόγω μεγάλης περιεκτικότητας σε βιταμίνη α!

Ντόροθυ υπομονήηηηηηη!!!!!!! Μετράς ώρες πια, είσαι δίπλα!!!!!!!

Πρώτη στη σειρά είναι η Σταλίτσα νομίζω!! :)

Κατερινάκι αγαπώ τις ενημερώσεις σου με τις ώρες που απομένουν!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοιλιτσες στρουμπουλες κ τελειες:-)

Τι κανετε?εγω το πρωι ανεβασα 14 πιεση κ ειμαστε σε συνεχη μετρηση.αυριο πρωτα ο Θεος θα κανω το nst να δουμε τι γινεται.

Νικη μου κουκλακι κ ο γιος.να σας ζησουν,γερα κ δυνατα.

Εγω τον αδερφο μου τον ειχα καβαλησει κ ακουγομουν μονο εγω,κ επακολουθο να παρω περισσοτερο βαρος κ υψος απο εκεινον ;-)

Τοσα χρονια ``ετρεχε να με φτασει'' ο καημενουλης μου :-).

Dorothy υπομονη λιγο εμεινε για να κρατησεις το μωρακι σου. ανυπομονω κ εγω κοριτσια.

Εμενα νωρις δεν πηρε θεση η μπεμπα?λετε να ξαναλλαξει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thagia μου τέλεια που βγήκαν καλες ολες οι εξετασεις σου :-D Εγώ θα πάω την Τέταρτη αν και νομιζω ότι δεν την γλιτωνω την αντιβιωση για την ουρολοιμωξη.Εμένα ο μπεμπης εχει κεφαλική προβολη,υποθέτω οτι αυτό σημαίνει ότι εχει πάρει θεση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία με το κλασικό πιεσόμετρο μετράς την πίεση σου;;; Αυτό με τα ακουστικα;; Γιατί κι εγώ νόμιζα ότι είχα πίεση την προηγούμενη εβδομάδα κι έφταιγε το ηλεκτρονικό πιεσόμετρο που είναι στον καρπό! 

Ονειράκι σ' ευχαριστώ!! :) Καλά αποτελέσματα και σε σένα! Να πίνεις πολύ νερό για να καθαρίζουν τα ούρα!

Κι εμένα από τις 28 εβδομάδες το είχε δει με το κεφάλι κάτω ο γιατρός κι όποτε πάω έτσι είναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Natalia μου όπως ειπε κ η Thagia εγω ειμαι η πρωτη!! Την Δευτέρα μπαίνω στον 9ο!!!!! Μπραβο Thagia που ηταν καλες οι εξετάσεις! Μαρια καλη επιτυχία αυριο με το nst!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thagia μπραβο,αφου οι εξετασεις ειναι οκ θα ηρεμησες φανταζομαι.

Μαρια οντως αν μετρας με ηλεκτρονικο μην αγχωθεις,βρες αλλο να μετρησεις,μπορει να ηταν λαθος η και να ετυχε.

Πρεπει τελος της εβδομαδας να ξαναταξιδεψω Γιαννενα αυθημερον και οσο περνανε οι μερες λεω μακαρι να μην τυχει τιποτα... Πολυ δυσκολη περιοδος αυτη εδω.Να φυγει θελω,να πανε ολα καλα,να ηρεμησουμε λιγο και ναρθει και η μπεμπα χωρις αγχος.Σιχαθηκα τους γιατρους και τα νοσοκομεια.

Υποθετω μολις μπουμε στον ενατο θα αλλαξουν οι πητ λογω βαρους.Αντε να δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περπαταω αρκετα αυτες τις μερες κοριτσια!!!!Σημερα πηγα στο ΛΗΤΩ και δεν ηξερα τι να πρωτοπαρω!υπεροχα πραγματακια εχει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Μόλις γυρίσαμε απτο τελευταίο ντόπλερ! Η μπεμπουλίνα μας είναι 2200γρ! Γύρισε με το κεφαλάκι κάτω για να κάνει χαρούμενη τη μανούλα της, κουνιόταν συνέχεια και δεν μπορέσαμε να δούμε πολλά στο 3d αλλά δεν με μοιάζει αυτό. Όλες οι μετρήσεις πολύ καλές και η ροή του αίματος μια χαρά! Ο τράχηλος καλά κρατεί 3,5. Ηρέμησα πάρα πολύ σήμερα!!! AURORA φτου σου που με κοροϊδέυεις!!! χαχαχα! Εννοώ ότι δεν φοβάμαι να αγοράσω πράγματα κλπ αλλά εννοείται πως μου είναι πολύ δυσάρεστο να αναφέρομαι σε πιθανότητα κάτι να μην πάει καλά! Πρόσεξε να μην κουραστείς στο ταξίδι και να κάνετε συχνές στάσεις! Μπόρα είναι θα περάσει και όλα θα πάνε καλά! Να σκέφτεσαι τη μπέμπα σου και να χαμογελάς! Τι εννοείς ότι θα αλλάξουν οι ΠΗΤ? DOROTHY κάνε υπομονή τίποτα δεν έμεινε!!!! THAGIA τι είναι η πρώτη κορδέλα? ΜΑΡΙΑ μην αγχώνεσαι για την πίεση ίσως έτυχε! Μήπως κουράστηκες ή περπάτησες πριν τη μετρήσεις? ΟΝΕΙΡΑΚΙ ο μπεμπάκος πήρε το δρόμο το σωστό προς την έξοδο!!! ΣΤΑΛΙΤΣΑ μου άντε σε λίγες μέρες μπαίνουμε στο μήνα μας!!!! Το άλλο δεν σας το είπα!!! Απέκτησα 4 ραγάδες!!!!! Σιχαμένες απαίσιες αλλά τι να κάνουμε? Απλά όταν θα τις βλέπω θα λέω άξιζε τον κόπο η μπέμπα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι χάρηκα πολυ για τα ωραία νεα από την μπεμπουλα σου!!!!! Ειδες που γυρισε κ εχει το κεφαλακι κατω;; ολα θα πανε καλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα!!!

Νικη τι κουκλια ειναι αυτα??? με το καλο να τα παρεις σπιτι!!

μεγαλωνουν τα μωρακια μας και μαζι και οι κοιλιες μας!!! Εγω πριν λιγο γυρισα απο το γιατρο. Εγινε 2.050γρ  η μπεμπουλα μου αλλα ακομα δεν γυρισε! Για την ακριβεια ειναι λιγο περιεργα.. Με τον κωλο κατω και κεφαλι χερι ποδια προς τα πανω!!! Αναποδο παιδι απο τωρα:-) Αντε να δουμε θα γυρισει???

Εμενα η γιατρος μου τα εχει κοψει τα συκωτια και τα εντοσθια απο την πρωτη μερα !

Dorothy οτι κι αν γινει σημασια εχει να ειναι καλα το μωρακι σου!!!

Αν καταλαβα καλα κοριτσια στο πολυνομοσχεδιο που ψηφισαν εχτες ηταν μεσα και τα επιδοματα μητροτητας που κοβονται.. αρα τερμα το 6μηνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fun μεγαλωσε η μπεμπουλα!!! Θα γυρισει μην αγχώνεσαι!! Οσο για το πολυνομοσχεδιο δε νομιζω να ηταν μεσα κ η μητροτητα! Εγω ειχα ακουσει την προηγούμενη Πεμπτη οτι δεν θα κοψουν το εξαμηνο..κ μια γνωστή μου που ρώτησε στον ΟΑΕΔ της ειπανε οτι δεν κοβεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...