Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

καλημερα!!παλι απτις 6 ξυπνησα σημερα τι πρωινες αυπνιες πια!!πηρα τηλ στο ικα κ μουπε ειναι μια επιτοπη πουχει περιπτωσεις απο ηγουμενιτσα μεχρι αλαξανδρουπολη κ οτι δεν ζηταν λογαριασμο με το ζορι μου μιλουσε.δηλ αν εγκριθει πως θα γινει??ειμαστε ομως κρατος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα! Και εγώ από νωρίς σήμερα Kryst, δεν έχω ιδέα πια είναι η διαδικασία. Maria τον παλμό τον αισθάνομαι και εγώ κάποιες φορές και εγώ έχω την εντύπωση ότι είναι λόξυγγας. Σήμερα έχω και doppler μακάρι να είναι όλα καλά, ανυπομονώ να τον δω!!! Κορίτσια μια ερώτηση πως ντύνουμε το βρεφάκι τον Μάιο κατά την έξοδο απο το μαιευτήριο αλλά και γενικά αυτή την εποχή που είναι μεταβατική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Kryst οταν πηγα στις επιτροπες μονο αριθμό πρωτοκολλου μου δωσανε κ περιμένω να με πάρουν τηλεφωνο για να καταθεσω τις αναρρωτικες! Τον λογαριασμό στις παροχες τον εδωσα για το επίδομα κυοφοριας. Ναταλια με το καλο το doppler σημερα!!!! Εγω που ρωτησα την μαια κ τη γιατρο μου, μου είπαν να ντυνω τον μπέμπη οπως ντυνομαι κ εγω..δηλαδή αν εγω μεσα στο σπιτι φοραω κοντομάνικο τότε κ αυτος κοντομάνικο, αν στον υπνο σκεπαζομαι με σεντόνι τοτε το ιδιο κ ο μπέμπης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ απο μενα.κ εγω απ'τις 7 στο ποδι.το χει η μερα?καλα αποτελεσματα ναταλια μου.

Λογικα με ενα ελαφρυ φορμακι αναλογως τον καιρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηρα στο υπουργειο να ρωτησω για το 6μηνο κ μου ειπαν οτι δεν εχει βγει κατι τετοιο.

Ελπιζω να ειναι προπαγανδα τον ΜΜΕ απλα οπως πολλα αλλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα εκλογες εχει σιγα μην λεγανε το αντιθετο :) παντως πολλα κοβουν εχει φοβηθει το ματι μου!φαντασου ακομα δεν πληρωθηκαν οι κοπελες πουχαν βγει σε αναρρωτικη πριν μηνες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!κάτι γινόταν και δεν μπορούσα να γράψω μόνο να σας διαβάσω!!!!καλά οι συμβουλές που σας έχουν δώσει άπαιχτες!!εμπρος όλες μπουσουλώντας και ζουλώντας το στήθος απο δω και πέρα!!!!χαχαχαχαχαSofari να ζήσετε,να ζήσετε πάντα ευτυχισμένοι και με το καλό το μωράκι σας!!!Κρεβατώσου λίγο και όλα καλά θα πάνε!!!Μια φίλη μου πήγε στον οαεδ να κάνει το 6μηνο που ήδη έχει γεννήσει και της είπαν οτι να κάνει τα χαρτιά της αλλά μαλλον δεν θα το πάρει γιατί θα το κόψουν,μακάρι να μην ισχύει!!!Καλά αποτελέσματα Ναταλία στην εξέταση σου!!!Ονειράκι  σήμερα μπήκαμε και εμείς στον 8ο!!!!!!!Αυτό με το πυθμικό χτύπο το έχω και εγω και νόμιζα οτι εχει λόξυγγα η μπέμπα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια :-D :-D Ναταλία μου καλά αποτελέσματα :-D :-D εμείς αύριο το πρωι στις 8:30 (χαρααά ο άντρας μου :-p :-P ) θα πάμε για το doppler.Εμείς έχουμε πάρει ενα μακρυμάνικο αλλά ελαφρύ φορμακι για να τον βγάλουμε απο το μαιευτήριο,λετε να θέλει κοντομανικο? Ναι christi μου σήμερα μπήκαμε και εμεις στον 8ο,πως πέρασε έτσι ο καιρός :-D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσια μου;; Σημερα ηρθαν τα επιπλα του μπέμπη κ το καροτσι! Καθομαι κ χαζευω την κούνια κ εχω συγκινηθει!!! Οσο για τις κρεμες εγω βρήκα ένα site κ τα αφρολουτρα οπως κ τις κρεμες frezyderm τις έχει φτηνα σε σχέση με αλλα.. www.smile-pharmacy.gr

Αυτο ειναι αν σας ενδιαφέρει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Ωραία μέρα έχει σήμερα! ΜΑΡΙΑ και γω νιώθω αυτό που λες! Ίσως να είναι λόξυγγας ή και απλώς να κινούνται! ΟΝΕΙΡΑΚΙ μεγάλος ο πόνος ε? χαχαχα! KRYST  για την βαφή μην ανησυχείς γιατί είναι επικίνδυνο τους πρώτους μήνες για το μωράκι που γίνεται η οργανογέννεση! Τα δικά μας μπεμπάκια είναι αρκετά μεγάλα πια!!! Και γω ένα καφεδάκι το πρωί το πίνω. Όταν όμως και αν καταφέρουμε να θηλάσουμε δεν κάνει καθόλου καφείνη γιατί δεν θα κοιμάται εύκολα το μωρό! Και ο ντεκαφεινέ δεν πίνετε με τίποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΤΑΛΙΑ καλή επιτυχία και με καλά νέα να μας έρθεις μετά το ντόπλερ!! Για το μωράκι το Μάιο νομίζω ότι ένα φορμάκι βαμβακερό θα είναι μια χαρά!!! ΣΤΑΛΙΤΣΑ συμφωνώ απόλυτα με ότι είπε ο γιατρός σου για το ντύσιμο! Και αυτά μικρά ανθρωπάκια είναι και δεν χρειάζεται να τα ντύνουμε πολύ όταν έχει ζέστη! Με γεια τα πράγματα του μπεμπούλη σας!!!!! Εύχομαι σε όλες σας να καταφέρεται να πάρετε την 6μηνη άδεια γιατί είναι κρίμα να την χάσετε!!! Θα είναι πολύ βοηθητικό να μπορείτε να είστε με τα μωράκια σας τους πρώτους μήνες! Πάντως και γω πιστεύω πως δεν θα το αλλάξουν!! Θα είναι για σφαλιάρες αν το κάνουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια και για τις ευχές αλλά και γιατί μου λύσατε την απορία μου. Ένα φορμάκι βαμβακερό μακρυμάνικο θα φορέσω στο αντράκι μου. Oneiraki καλά αποτελέσματα και για εσένα αύριο, εγώ 20:00 έχω σήμερα ραντεβού. Θα σας πω τα νέα μας όταν γυρίσω. Τι καλά που μπήκατε στον 8ο και εγώ την Τρίτη μπαίνω με το καλό!!! Stalitsa με γειά τα πραγματάκια του μπέμπη σου και εγώ χαζεύω τα πραγματάκια του και δεν το πιστεύω. τι ωραία αίσθηση! Ευχαριστούμε για το site και εγώ Frezyderm λέω να πάρω. Σας φιλώ προς το παρόν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stalitsa μου να τα χαρειται με τον μπέμπη σας :-D :-D Αχ και εμας να έρθουν τα δικά μας ανυπομονουμε,μετα να πλυνουμε ρουχαλακια σεντονακια κτλ και μετα να περιμένουμε το μπεμπακι μας!!Αετό Κατερινακι μόλις του είπα την ωρα που μου είπε ο γιατρός νόμιζε οτι του κάνω πλάκα!!χαχαχαχχαχα!!Εμένα ο freddo ο ντεκαφεινε μ αρέσει,βέβαια τώρα στο σπίτι πινω κανονικό καφέ μιας κ ντεκαφεινε δεν έχουμε, και εγώ ενα καφεδακι το έχω αναγκη το πρωι.Εγώ για αλλαγή πάνας είδα οτι εχει βγάλει και η bepanthol εχει ακούσει καμια σας καμια κριτική γι'αυτη? Κορίτσια σήμερα ξανά αποτριχωθηκα γτ μόλις είδα χθες τι είχα κανει,αφήστε τα :-p :-P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοιλιτσες!Καλως ηρθατε Μαρια και Ντοροθυ.Σοφαρι να ζησετε και ολα να πανε καλα.Εγω ειμαι καλυτερα αν και αγχωμενη.Πολλοι γιατροι,εξετασεις,νοσοκομεια και αλλα πολλα.

Η μπεμπα μου 2.100 και με το κεφαλι κατω.Συνειδητοποιω οτι θαρθει σε λιγο καιρο.Στο doppler ολα καλα.Εχασα και δυο κιλα.

Εδω μπηκε Ανοιξη ξαφνικα και για τα καλα.Ηλιος και ζεστη πολλη!

Η κοιλια ανεβοκατεβαινει συχνα και καμια φορα τρανταζομαι ολοκληρη.Ο πισινος της με ενοχλει λιγο καμια φορα,ειναι ψηλα.

Φιλια σε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες!!τι κανετε?καλα σημερα κοιμηθηκα κ μεχρι τις 7!!ελα βρε aurora!!καλως μας ηρθες παλι!περαστικα ευχομαι ναναι ολα αυτα να μην αγχωνεσαι-οσο γινεται- κ ολα θα παν καλα!εφτασες τα 2100!!!σε λιγο καιρο θαρχισετε κ μπανακια εσεις!! :) katerina λες να μην πειραζει η βαφη πλεον ε? η αληθεια ηθελα να τα βαψω οσο γινοταν προς το τελος αλλα γινομαστε νονοι το αλλο σαββατο κ δεν γινοταν να μουν ετσι.stalitsa με γεια τα καινουρια σας πραγματακια!!εμας χτεσ μας ηρθε η συρταροθηκη οποτε αρχιζω το πλυσιμο τα ρουχαλακια της μπεμπας τελειωσαμε με βαψιμο στο δωματιο μας κ περιμενουμε την κουνια.oneiraki δυσκολη η αποτριχωση με φουσκωτη κοιλιτσα ε?? :) κ γω το σκεφτομαι τωρα πως θα κανω.. μαλλον με βλεπω με ξυραφακι.natalia oneiraki περιμενουμε νεα απο το ντοπλερ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισης μπερδευτηκα λιγο,στα frezyderm εχει χωριστα σαμπουαν κ αφρολουτρο.θα πρεπει να χρησιμοποιησουμε χωριστα για το κεφαλακι χωριστα για το σωμα?γιατι εχει κ αλλα προιοντα σαμπουαν αφρολουτρο μαζι δεν ειναι πιο βολικο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλες!!! Σας ευχαριστώ πολυ για τα σχόλια σας για τα πράγματα του μπέμπη!! Οσο για τον καφε που λεγατε εγω δεν πινω γενικά! Δεν εχω πιει ποτε στη ζωη μου παρα μόνο 3-4 φορες! Δεν μου αρεσει.. Kryst εγω τα μαλλιά τα βαφω 1 φορα το μηνα στη ριζα επειδη εχω ασπρες τριχες! Η γιατρος με αφήνει.. Οσο για το σαμπουαν κ αφρολουτρο αν διαβάσεις χωριστα τι κάνει το καθένα θα καταλάβεις. Εγω θα τα παραγγειλω απο το site που σας ειπα. Τα βρήκα πιο φθηνά από όλα τα αλλα site μετα απο πολυ ψαξιμο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ ο δικος μου ο γιατρος μουπε οκ για βαφες αλλα του κορρε κ  εγω εκανα κομμωτηριου τωρα.κ εγω πολυ ασπρα!!οντως αποτι ειδα στο σιτε πουπες βγαινουν πιο οικονομικα απο το αλλο πουχε 35%.τα διαβασα αλλα κ παλι  οσο πιο λιγα καλλυντικα τοσο πιο καλα δεν θαναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι το ξερω αλλα οταν λενε να πάρουμε διαφορετικο για σώμα κ κεφαλι τι αλλο να κάνουμε; αλλωστε η frezyderm είναι πιο πολυ του φυσικού...το εχω ψάξει καλα το θέμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Τα αποτελέσματα από το doppler είναι μια χαρά ο μπέμπης αιματώνεται πολύ καλά και ο τράχηλος έίναι σε καλό επίπεδο. Αλλά δεν σας κρύβω ότι είμαι πολύ ανήσυχη αυτός ο γιατρός μου είπε ότι ο μπέμπης είναι μικρός. Το βάρος του είναι 1350 και μου είπε ότι έπρεπε να ήταν τουλάχιστον 1450 και σε δυο εβδομάδες θα ξανά κάνω doppler για να είμαστε σίγουροι ότι τρέφεται σωστά. Μου το έχει πει και ο δικός μου γιατρός αλλά δεν τον είχε προβληματίσει λόγω του ότι όλες οι εξετάσεις είναι μια χαρά συν του ότι είμαι μικροκαμωμένη και γεννήθηκα και εγώ μικρούλα 2700. Κορίτσια σήμερα το πρωί που πήγα τουαλέτα είχα λίγα λευκά υγρά σας έχει συμβεί? Τώρα δεν έχω εκείνη την στιγμή μόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝATALIA καλημέρα!!
Αν ο γιατρος σου δεν ανησυχει για τα κιλα του μωρου σου μην ανγχωνεσαι!

Οσο για τα υγρα οσο μεγαλωνεις θα εχεις τετοια υγρα και πιο πολλα,εγω την εχω βγαλει με σερβιετακια γιατι ειχα αρκετα..να σε ανησυχησει μονο οταν αλλαξουν χρωμα και μυρωδια.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ Dorothy! Όσο περνάει ο καιρός αντί να ησυχάζω η αγωνία όλο και μεγαλώνει, δεν ξέρω που θα φτάσει πραγματικά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...