Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημέρα!!!! Ναι μπιφτεκάκι στο φούρνο!! Πήρα μοσχαρίσο κιμά, ετριψα κολκυθακι, λίγο σελινο κ λιγο ψωμακι κ τα εψησα σε λαδοκολα στους 150 βαθμους. Το έφαγε μια χαρα!!!! Ναταλια καλα κανεις με το γιο γιο!!! Ισως να μαθει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα κοριτσια.aurora. Πως περασατε στο καρναβαλι;εντυσες κ την μικρη;οντως τα σκευασματα σιδηρου φερνουν δυσκοιλιοτητα.παιρνει σιδηρο η μικρη πεταλουδακι;το ελαιολαδο βοηθαει παντως κ τα υγρα.ναταλια φοβερο αυτο με το γιογιο μπραβο στο Σωκρατη.καταλαβαινει οτι θελει κακα κ το λεει;πανεξυπνο.το νερο το βραζω δεν αποστειρωνω ομως τιποτα πια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλια φοβερο αυτο με το γιογιο!!!

Σταλιτσα θα δοκιμασω κι εγω στη λαδοκολλα μπιφτεκακια.Μονο ψαρι τρωει με ορεξη τελευταια,δε θελει φαγητο!Εβγαλε το 5ο δοντακι και ισως γιαυτο.

Θανασης μου την εντυσα τερατακι.Θα σας βαλω φωτο στο πριβε.Χαζευε τις μαζορετες ωσπου κοιμηθηκε μεσα στο μέι τάι πανω στο μπαμπα της και φυγαμε.

Ειμαι ενα κινουμενο ρακος τελευταια.Το αυχενικο μου χαλια,με πονοκεφαλο συνεχεια και μετα απο γαστρ/γικη παλινδρόμηση ποναει ο λαιμος μου πολυ απο οισοφαγιτιδα,θα κανω γαστροσκοπηση.Επισης την εχει ακουσει το αριστερο μου γονατο και απο τα αγχη μου εχω τρελη ξηροδερμια και φαγουρα στο κεφαλι και το μετωπο.Δε βλεπομαι μιλάμε!Για αποσυρση!

Ευτυχως εχει ηλιο και παμε καμια καροτσαδα και ξεχνιεμαι για λιγο.Αρχισαμε και ετοιμασιες στο μαγαζι για νανοιξουμε αρχες Απριλη για σεζον.

Η τζουτζουκα μου μας δινει φιλάκια που και που!Ανοιγει στομα και μας ακουμπαει και λιωνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνουν τα μωράκια σας; Η μπεμπούλα μας είναι καλά! Σήμερα έβγαλε και το 6ο δοντάκι της! Από χθες τρώει και ψαράκι και της αρέσει πολύ! Κατά τα άλλα τα ίδια! Πολύ ζωηρό παιδάκι αλλά ας είναι καλά και δεν πειράζει. Της δίνω και κομματάκια ψάρι και φρούτα και πίνει πολύ νεράκι. Κάνει κακά 3-5 φορές τη μέρα και ακόμα θηλάζουμε αρκετές φορές μέσα στη μέρα. Το νερό το βράζω όταν το χρησιμοποιώ για κρέμα, το νερό που πίνει όχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε;εμεις μια χαρα δοξα τω Θεο.καναμε εμβολιο χθες.πηραμε τα κιλακια ξανα κ 73,5 υψος.η μπεμπουλα αρπαζε τα ακουστικα κ ηθελε να εξεταστει μονη της.δεν την αφηνε ουτε να γραψει στο βιβλιαριο.ψαρι μας ειπε οχι ακομα.κ απο δοντακια τιποτα.μονο εμεις μειναμε χωρις ε;αντε να δουμε.εγω το νερακι το βραζω ακομα στο βραστηρα για γαλα κ κρεμα κ στο ποτηρακι της βαζω μισο βραστο μισο βρυσης γιατι της αρεσει ζεστο να το πινει.η μπουμπου ορμαει να πιασει συνεχεια το τηλεκοντρολ κ το κινητο.εχει ερωτα μ'αυτα κ εντελως τυχαια τη μερα που γεννηθηκε ειναι παγκοσμια μερα τηλεπικοινωνιων.μου ειπε να της δινω αφου φαει το δικο της να δοκιμαζει μια πατατουλα απο εμας πχ για να μαθαινει αλλα δεν το ανοιγουμε το στοματακι.ναταλακι γιογιο;μια χαρα σας βρισκω.καθεται;σταλιτσα το μπιφτεκακι το μασαει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα με τοσα δόντια παϊδακια θα τρωει σε λιγο!Χαχαχα μπραβο σας!

Μαρια η μπουμπου σου θα τα βγαλει ολα μαζι και θα ταλαιπωρηθει λιγοτερο,μην ανησυχεις!Κι εμενα κινητο και τηλεκοντρολ τα κυνηγαει!

Η μικρη μου εχει πατησει γκαζι ξαφνικα απο εκει που δεν εκανε τιποτα.Μπουσουλαει,πιανεται απο οτι βρει και σηκωνεται και προσπαθει να σταθει ορθια μονη της,δεν μπορει και μενει στα 4 με τον ποπο ψηλα!

Βαρεθηκε τα αλεσμενα και δεν μου τρωει ομως.Πρεπει να της δινω κομματια ολη μερα και δεν τοχω εφαρμοσει ακομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστω για τις απαντησεις σε σχεση με το νερο. Ξεχασα να ρωτησω την παιδιατρο και εχια μεινει με την απορια.Κατερινακι θα εχει πολυ πλακα με 6 δοντάκια!!! Καλες μασες! Μαρακη και εμενα μια απο τα ιδια με τηλεκοντρολ, κινητο και αδγναμια μεγαλη στο λαπτοπ. Ειναι απιστευτο που αποκτουν τετοια εξοικιωση με την τεχνολογια τοσο μικρα. Aurora ειδες η μικτη μπουμπουλινα θα τα κανει ολα μαζεμενα!!! Μπραβο!!! Ο Σωκρατακος κοριτσια πλεον περπαταει χωρις να πιανεται με απολυτο ελεγχο και απο χθες παει και γρηγορα. Εχει τοσο πλακα να βλεπεις ενα τοσο δα ανθρωπακι να περπαταει. Αλλα εχουμε ενα θεματακι....Του φοραω παπουτσακια αγκαλιας αλλα ψιλο γλιστραει και τα παπουτσακια μσ πατο ανατομικα ξεκι ανε απο 18 μηνων (απ'οτι εχω δει) αυτα θα του κανουν οταν χρονισει. Και αναρωτιεμαι μεχρι να χρονισει θα περπαταει με τα μαλακα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε; Εμείς μια χαρά! Τραφουδάμε στην μπέμπα χαρωπά τα δυο μου χέρια και βαράει παλαμάκια! Έχει πολύ γέλιο! Όλη μέρα όρθια πάει από δω και από κει και μας έχει πιάσει η μέση να την κυνηγάμε! Κάποις στιγμές στέκεται και χωρίς χεράκια για λίγο. Όταν μπουσουλάει τρέχει με χίλια δεν την προλαβαίνουμε. Καλά με τα κινητά και τα τηλεκοντρόλ έχει έρωτα! Από φαγητό τρώει ότι της δίνουμε και πίνει μπόλικο νερό. Μαράκι μπράβο που ξανάβαλε βάρος η μπεμπούλα σου!!! Aurora μου είδες το κορίτσι; Σε λίγο δεν θα βάζει κώλο κάτω! Και γω της δίνω κομματάκια αλλά το κανονικό γεύμα είναι αλεσμένο. Ναταλία περπάτησε;;;;; Συγχαρητήρια στον Σωκρατάκο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τα παπούτσια δυστυχώς μόνο αγκαλιάς υπάρχουν γιατί το έψαξα επειδή η μπέμπα μου είναι όλο όρθια. Η γιατρός μου είπε καλύτερα μόνο με την κάλτσα για να έχει καλύτερη ισοροπία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε?? Εμένα ο μικρός αρρώστησε κ την Πέμπτη πέρασα μαρτυρικό βράδυ!! Ξυπνούσε ανά 10 λεπτά γιατί δεν μπορούσε να ανασάνει!!! Έχει συνάχι, βήχα κ πολύ γκρίνια!!!! Τον λυπήθηκα!!!!! Ευτυχώς με το σιροπάκι που μας έδωσε ο γιατρός υποχώρησε ο βήχας κ είναι κάπως καλυτερα από το συνάχι!! Δεν έτρωγε τιποτα 3 μερες παρα μονο θηλασμους κάναμε!!! Κ πάλι δυσκολευοταν το ψυχακι μου!! Ελπίζω να είστε όλες καλά κ Καλές Απόκριες να έχουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Σταλιτσα εγινε καλα ο μικρουλης;;

Ναταλια τον πηγατε σχολειο η ακομα;;;χαχα Θασαι τοσο περηφανη!Μπραβο του!

Κατερίνα και Θανασης μου σειρα σας τωρα!

Εμείς γκρινια παλι,δοντακια κλασσικα αλλα και ερωτα με τη μαμα.Εκει που ειναι ξεχασμενη και παίζει η ειναι αγκαλια σε καποιον αλλο,με βλεπει και κλαιει μεχρι να την παρω αγκαλια!Τρωει παντως κομματια πολυ ευχάριστα,μπιφτεκια,καροτα,αχλαδι,αβοκαντο,μπροκολο,κοτοπουλο,ψαρι,κρεας,και της δινω και με πηρουνακι οσα διαλύονται πχ ντομάτα και αρακα.Λιγο τρωει αλλα παχαινει!Το σκατουλι,αν παιρνει και μεγαλύτερη τοσο ευκολα την εβαψε!Πινει και γαλα βεβαια.

Εγω αυριο εχω γαστροσκοπηση και σημερα ορθοπεδικο για αυχενικο.Τρελαθηκα στον πονοκεφαλο!Σαν γιαγια ειμαι ολα στραβα ταχω!

Τι νεα εσεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταλιτσα εγινε καλα ο μικρουλης;;

Ναταλια τον πηγατε σχολειο η ακομα;;;χαχα Θασαι τοσο περηφανη!Μπραβο του!

Κατερίνα και Θανασης μου σειρα σας τωρα!

Εμείς γκρινια παλι,δοντακια κλασσικα αλλα και ερωτα με τη μαμα.Εκει που ειναι ξεχασμενη και παίζει η ειναι αγκαλια σε καποιον αλλο,με βλεπει και κλαιει μεχρι να την παρω αγκαλια!Τρωει παντως κομματια πολυ ευχάριστα,μπιφτεκια,καροτα,αχλαδι,αβοκαντο,μπροκολο,κοτοπουλο,ψαρι,κρεας,και της δινω και με πηρουνακι οσα διαλύονται πχ ντομάτα και αρακα.Λιγο τρωει αλλα παχαινει!Το σκατουλι,αν παιρνει και μεγαλύτερη τοσο ευκολα την εβαψε!Πινει και γαλα βεβαια.

Εγω αυριο εχω γαστροσκοπηση και σημερα ορθοπεδικο για αυχενικο.Τρελαθηκα στον πονοκεφαλο!Σαν γιαγια ειμαι ολα στραβα ταχω!

Τι νεα εσεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες! Τι κάνετε; Aurora μην αγχώνεσαι για το βάρος της! Πάνω στην ανάπτυξη είναι! Εμείς είμαστε καλά, κάναμε εμβόλιο και τώρα θα αργήσουμε κάποιους μηνες να ξανακάνουμε, τρώμε καλά και της δίνουμε και κομματάκια. Όλη μέρα την κυνηγάμε γιατί είναι πολύ ζωηρούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε;εμεις μια χαρα δοξα τω Θεο.ακομα περιμενουμε τις εξετασεις.μπουσουλαμε κ δεν βαζουμε κωλο κατω.ολο να πιανεται κ τσουπ ορθια.ξεροβηχει κιολας κ μετα γελαει.μας κοροιδευει κανονικοτατα η σκατουλα.τα σπινθουρακια ξαναφουντωσαν παλι απο πανω μεχρι κατω.το γαλατακι δεν θελουμε ομως παλι.με το ζορι μπορει να πιει 50 αντε 100.της το δινω μετα σε κρεμα ακομα κ το βραδυ.σταλιτσα πως ειναι ο μικρος;ναταλακι ωραιος ο σωκρατακος.οντως κατευθειαν για σχολειο.κατερινακι οι δικες μας μαζι πανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Μια χαρά είναι ο μικρός!! Περνάμε τις τελευταίες μας μέρες που θα τον έχω 24 ώρες το 24ωρο γιατί σε 12 μέρες πάω στη δουλειά κ θα τον βλέπω λιγότερες ώρες δυστυχώς......μετά αναλαμβάνει ο μπαμπάς του!! Αχ το τι κλάμα ρίχνω κάθε βράδυ που κοιμάται δεν λέγεται!!!!!! Πως θα τον αποχωριστώ μετά από 10 μήνες?????????? :-(  Aurora τι έγινε με τις εξετάσεις?? Μαράκι ακόμη δεν πήρατε τα αποτελέσματα?? Κατερίνα κ εμείς θα αργήσουμε για το επόμενο εμβόλιο! Φιλιά στα παιδάκια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου! Aurora ετσι οπως παμε σε λίγο θα ξεκινησουμε και σχολείο χαχαχα, Ο Σωκρατακος μας εχει τρελανει εντελως, πλεον μπουσουλαει ελαχιστα γιατι θελει μόνο να περπαταει, παει παντου περπατώντας. Ειναι πολυ προσεχτικος και πεφτει ελαχιστες φορες. Η πλακα ειναι οτι στην παιδικη χαρα τον αφηνω να περπατησει μονος του και πηγαινει στα αλλα παιδακια, τα πιανει, προσπαθει να επικoινωνήσει και τους λέει ότι ξέρει απο λεξουλες ήχους και στελενει φιλακια! χαχα Οι μαμαδες νομιζουν οτι ειναι μεγαλυτερος και όταν τους λεω την ηλικια του παθαινουν πλακα! Αυτο που μου κανει τρομερη εντύπωση είναι το ποσο προσεχτικος ειναι, νιωθω την ασφλάλεια να τον αφήσω και ξερω οτι δεν θα χτυπησει εκτος εαν ειναι κουρασμενος που εκει θελει προσοχη. Ετσι δεν μπορω να πω οτι κουραζομαι ιδιαιτερα εχω διαμορφώσει αναλογως το σπίτι και προσεχωντας τον βεβαια, τον αφηνω να σουλατσαρει. Φυσικα είμαι πολυ περήφανη όπως και όλες μας για τα κατορθώματα των παιδιών μας! Το καθε παιδακι ειναι ξεχωριστο και εχει τα δικα του ταλέντα! Τωρα όσο αναφορα το φαγητο τρωει οτι του δινω αλλα αλεσμενα προς το παρον. Σκεφτομαι σιγα σιγα να ξεκινησω και εγω τα κομματακια, ζηλεψα απο εσας! :-) Κορίτσια σας παρακαλω πειτε μου περιπου τι σας εχει πει ο παιδιατρος σας οτι μπορουν να τρωνε για μεσημερι? Γιατι εχω την εντυπωσει οτι εχουμε λιγα πραγματα στο διατροφολογιο του. Τρωει κοτόπουλο και μοσχαρι με πατατα,ρυζι,τραχανα και ζυμαρικο με λαχανικα (καροτο,κολοκυθακι,φασολακια,σπανακι,μπροκολο). Μόνο αυτα για μεσημερι. Aurora τι εγινε με γαστροσκόπηση και αυχενικό? Κατερινακι σας κραταει σε φορμα η μικρη,σας γυμνάζει! χαχα Μαρακι για τα σπιθουρακια της βαζεις atoprel της frezyderm? Σταλίτσα μου δύσκολος ο αποχωρισμος σε καταλαβαίνω αλλα θα βρείτε τις ισσοροπιες σας και θα νιωσει και ο μπαμπας οτι συμβάλλει πιο ενεργα. Δες τα θετικα της υποθεσης και θα πανε όλα καλα!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε;σταλιτσα υπομονη θα συνηθισετε.τουλαχιστον θα ειναι με τον μπαμπα του.ναταλακι οτιδηποτε κ να κανουνε τα μωρακια μας περηφανες νιωθουμε.το atoprel της βαζω αλλα να σου πω την αληθεια ειδα απουελεσμα μονο με το ελαιολαδο.κ στο προσωπακι ακομα τα μαλακωνει τα μαγουλακια μας.ελαιολαδο κ χαμομηλακι.οτι καλυτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε;σταλιτσα υπομονη θα συνηθισετε.τουλαχιστον θα ειναι με τον μπαμπα του.ναταλακι οτιδηποτε κ να κανουνε τα μωρακια μας περηφανες νιωθουμε.το atoprel της βαζω αλλα να σου πω την αληθεια ειδα αποτελεσμα μονο με το ελαιολαδο.κ στο προσωπακι ακομα τα μαλακωνει τα μαγουλακια μας.ελαιολαδο κ χαμομηλακι.οτι καλυτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Αχ ρε Ναταλια ποση ηρεμια βγαζουν τα λεγομενα σου!Ο Σωκρατακος περπαταει και προσεχει και η μαμα του ηρεμη!Εμεις εδω μπουσουλαμε και πιανομαστε απο επιπλα και απο χερια για να περπατησουμε και η μαμα εχει φρικαρειιιιιι!!!!Χοροπηδαει,κουτουλαει,γυριζει,τρεχει,κοπαναει πραγματα,δαγκωνει τα παντα,αγριμι σκετο!Οταν περπατησει τι θα κανω;;;

Απο διατροφη τα παντα εκτος απο μελι και γαλα νομίζω μπορειτε να φατε.Εμεις αρχισαμε τυρακι και γιαουρτακι,περασε η αλλεργια!!!Ολο γλυκα τρωω να ρεφαρω,σαν μοσχαρα εγινα παλι!

Εκανα γαστροσκοπηση και δεν ειδε ο γιατρος κατι ανησυχητικο,παιρνω χαπι για το στομαχι για 2μηνες και περιμενω τα αποτελεσματα απο μια βιοψια να δουμε γιατι δυσκολευομαι να χωνεψω.Το αυχενικο επιβαρυμένο απο λαθος σταση(παλια δουλεια γραφειου,διαβασμα,θηλασμος,δουλειες)και το παλευω με μαξιλαρι ορθοπαιδικο και κολαρο που δεν το αντεχω!!!Αν δεν δω διαφορα θα κανω φυσιοθεραπειες.

Μαρακι η atropel μαπα ειναι και σεμας τιποτα δεν εκανε.Ελαιολαδο,βαλσαμελαιο,αμυγδαλελαιο η αν εχεις λεφτα για ξοδεμα avene xeracalm!Ξηροτητα τελος!!!

Η μικρη θελει μονο φρουτα και απο φαγητο πανε ολα σκουπίδια!Λιγες μπουκιες τρωει και σταματαει.Ψαρι που ετρωγε με ορεξη και μπροκολο τωρα την αηδιαζουν!Οτι και να της δωσω και κομματια και αλεσμενα δοκιμάζει και μετα απο λιγο τα πεταει η σταματαει.Ευτυχως που το φαρμακο για το στομαχι ειχε ως παρενεργεια την αύξηση παραγωγης γαλακτος και πινει γαλα.Θα με τρελανει η σκατουλα!

Ειπε μπαμπα και μαμα συνειδητα πλεον και τρελαθηκαμε!Μας φωναζει και λιωνουμε!Της πηραν δωρο και βιβλιο Μικρες Κυριες και ξεφυλλιζει,πολυ μαρεσει!Οταν της πεφτει κατι λεει μπα αντι για μπαμ και οταν θελει να πει αυτο λεει το!Δινει φιλια στα μαγουλα μας και στον αερα κανει μουτς.

Εχω ζαλιστει απτα πολλα που διαβαζω για διατροφή για μωρα και παιδια.Τοσες οδηγιες και λεπτομερειες πια που ολο αγχωνομαι,ηθελα ναξερα ολη μερα στην κουζινα ειναι οι μαμαδες που τα γραφουν;Και μετα fb για να μας τα λενε;Τα παιδια ποιος τα μεγαλωνει;;Εγω ειμαι η "λιγη";Ε μα πια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε; Βλέπω τα μωρά ξεπετάχτηκαν! Η δική μου είναι καλά, αλλονίζει σε όλο το σπίτι και ανοίγει όλα τα ντουλάπια, μασουλάει ότι βρεθεί στο περασμά της και γενικά είναι φοβερά ζωηρή ζωή ναχει! Από φαγητά δεν τρώμε τα πάντα, τρώμε μοσχάρι, κοτόπουλο και ψάρι με διάφορα λαχανικά, φρουτόκρεμα με διάφορα φρούτα, κρέμα, γιαουρτάκι, αυγό, μπισκοτάκια για μωρά και λίγο ψωμί. Της δίνουμε και ότι κρίνουμε ότι δεν πειράζει από δικό μας φαγητό (μια-δυο κουταλιές) για δοκιμή. Με τον ύπνο δεν έχουμε καταφέρει να κοιμάται στο κρεβάτι της όλη νύχτα το πολύ 1-2 ώρες αλλά δεν πειράζει! Εμείς ξεκινήσαμε να ψαχνόμαστε για τη βάφτιση που πρώτα ο θεός θα γίνει το Μάη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε;εμεις μια χαρα δοξα τω Θεο.βγηκαν ομως οι εξετασεις κ βρεθηκε ενα γονιδιο θετικο.μας ειπαν οτι θα κανουν επαληθευση με μια αλλη τεχνικη κ δωσαμε κ εμεις αιμα για να δουμε αν προερχεται απο μας.ελπιζω να βγει αρνητικη η επαληθευση.η μπεμπουλα κ μενα μπουσουλαει κ πιανεται ορθια συνεχεια.πριν λιγο κουτουλησε στο πλακακι κ εκλαιγε η σκατουλα μου.φοβηθηκα κ εγω.πρεπει να κανω κατι;να την παρακολουθω;aurora κ μενα τα φρουτα τρωει με ευχαριστηση,φαγητο ετσι κ ετσι.της δινω μπισκοτο κ δεν ξερει να το βαλει στο στοματακι.απλα παιζει.βασικα φοβαμαι με τα κομματακια κ της δινω αλεσμενα πολυ καλα μονο.λαθος;τα μασανε;δεν εχουμε δοντακι ακομα.κατερινακι μια χαρα η μπεμπα σου.στο κρεβατι σας κοιμαται;κ εμεις μαζι.δεν μπορω αλλιως.μ'αρεσει πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!! Τι κανετε? Εγώ την Τετάρτη ξεκινησα δουλεια κ με στείλανε μια ωρα μακρια απο το σπιτι..οποτε λειπω 8 ωρες!!!! Ο μικρος προσαρμοστηκε με τον αντρα μου αλλα δεν μπορει να κοιμηθει με τιποτα!!!! Εγώ επιστρεφω πτωμα απο τη δουλεια, ασχολουμαι με τον μικρο, τον κοιμιζω κ μετα μαγειρεύω κ κάνω καμια δουλεια....πολυ κουραση!!!!!! Ευτυχώς βοηθαει κ ο αντρας μου!!! Αχ δεν ξερω ποσο θα αντεξω τοση κουραση!! Μακαρι να με φερουν πιο κοντα στο σπιτι μου γιατι δεν την παλευω αλλο!!!! Ειναι κ με δεκατα ο μικρος μου κ κοιμαται μονο 3ωρες το βραδυ με αποτελεσμα να πηαγιανω κομματια στη δουλεια!! Όσο για το θηλασμό πρηζεται το στηθος στη δουλεια αλλα δεν ποναω!!

Μαράκι μου ευχομαι να πανε ολα καλα!!! Aurora μου κ εσυ καλα αποτελεσματα!!! Κατερινα μου με το καλο η βάπτιση!!! Όσο για τον υπνο που λες κ εμεις μαζι μας τον εχουμε!!! Δεν εχω το κουραγιο να τον κοιμιζω στην κουνια γιατι μετα να ξυπνησει γκρινιαζει πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια! Μαρακι μου τι γονιδιο ειναι αυτο? Ευχομαι να πανε ολα καλα! Σταλιτσα κουραγιο! Κι εγω επιστεφω 1/6 και δεν θα εχω μειωμενο και δεν ξερω που θα με στειλουν και το εχω τρελο αγχος..

Η μαιμου μου εδω και μια βδομαδα περπαταει κανονικα! Ολη μερα! Τη νυχτα παει 1-2 για να καταφερω να την βαλω για υπνο! Και μεσα στη νυχτα ξυπναει ακομα καθε μιση ωρα.. τωρα πια ομως που και που σηκωνεται ορθια στο κρεβατι μας και θελει να περπατησει! Χειροποδαρα την κραταω ξαπλα με το βυζι στο στομα μπας και ηρεμησει και κοιμηθει.. απο το κακο στο χειροτερο παμε δλδ! Κατα τα αλλα δν τρωει με τιποτα φρουτα και λαχανικα ! Μο ο ελαχιστο κρεας με τραχανα και που και που λιγο γιαουρτι η λιγη κρεμα! Οτι με δει να τρωω βεβαια μου το τραβαει απο το χερι να το βαλει στο στομα.. θα ξεκινησω οπου να ναι διαδικασια αποθηλασμου γιατι πραγματικα δεν αντεχω αλλο και ειδικα αν γυρισω στη δουλεια νομιζω θα τρελαθω! Δεν με πειραζει τοσο τη μερα αλλα καθε μιση ωρα τηνυχτα δεν αντεχεται πλεον! Θα ξυπναω και 6 η ωρα το πρωι0..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι κι εγω αυτο θα ρωτουσα,τι γονιδιο;Μακαρι ναναι αρνητικη η επαληθευση.Οπως και ναχει συντομα θα ξερετε τι αντιμετωπιζετε.Το να μην ξερεις ειναι πολυ ψυχοφθορο και αγχωτικο.

Fun η μικρη σε εχει παει σε αλλες πιστες!High level λεμε!Να της πεις αφου εγινε ολόκληρη κοπελαρα πρεπει και να κοιμαται αναλόγως...

Σταλιτσα μεγαλο πακετο δουλεια μακρια και μετα μωρο και σπιτι.Μπραβο που τα καταφερνεις με ολα!Ελπιζω να μπειτε σε πρόγραμμα γρηγορα και να εισαι καλυτερα.

Και η δικια μου μονο μαζι μου και με θηλασμο κοιμαται.Δεν τολμαω να λειψω απο κοντα της!Τη μερα αναγκαστικά ξαπλώνω μαζι της στο κρεβατι στους 2-3 υπνακους που παιρνει και μονο τη νυχτα τη βαζω στην κουνια.

Οι εξετασεις μου μια χαρα για το στομαχι,αμα χασω και κανα κιλο θα παει ακομα καλυτερα.

Κατερινα μπραβο που στρωσατε απο φαγητο αντε και στον υπνο ευχομαι!

Μαρακι για το φαγητο κομματακια σου προτεινω μηλο στον ατμο η βραστο,καροτο πολυ καλα βρασμενο,μπροκολο το ιδιο,ωριμη μπανανα,γενικα μαλακα κομματια σε μπαστουνακια κομμένα για αρχη για να νιωθεις καλύτερα εσυ και να μην δυσκολευτεί η μικρη.Κανεις δε σε πιεζει φυσικα για κομματια αμα νιωθεις καλα μονο με τα αλεσμενα συνεχισε.Το πως νιωθεις το εισπραττουν.Και επισης καθε παιδι σου δειχνει σε μερικες δοκιμες αν θελει η οχι να τρωει με τα χερια.Εγω της εμαθα με πηρουνακι τωρα και γελαμε πολυ!Το τσιμπαω εγω ομως ακομα και της δινω το πηρουνι.Εφαγε και σπαγγετι με τα χερια πολλη πλακα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια κ γώ έχω έτεροσυγωτια στην mthfr ! M χε πει η αιματολόγος όσο προσπαθώ γ παιδακι ν παίρνω Σαλοσπίρ των 100 κάθε βράδυ! Όταν δω θετικό στην 6 η εβδομάδα ν κάνω μια εξέταση νομίζω για το αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο γ ν δούμε αν θ χρειαστεί ν κάνω αντιπηκτικές! Η αδερφή μ ομοζυγωτης στο ίδιο γονίδιο έκανε ενέσεις και στις δυο εγκυμοσύνες με το που έβλεπε θετικό τεστ! Είχε 3 αποβολές και όλοι τ απέδιδαν σε τυχαίο γεγονός ! Στη τελευταία απόξεση έκανε βιοψία εμβρύου όπου βρέθηκαν θρόμβοι στον πλακούντα και έτσι βρήκε την αιματολόγο και τώρα έχει δυο λουλούδια! Εμένα μ χε πει να παίρνω φυλικο οξυ ΕΦ όρου ζωής καθώς λόγω της μετάλλαξης αυτής δν μπορεί ο οργανισμός ν μεταβολίσει φυλικο μέσα από τις τροφές ! 
    • Κορίτσια μου πως είστε? Να σας ρωτήσω κάτι γιατί έχω αγχωθει πολύ? Σήμερα βρήκα ένα έντονο καρούμπαλο στο στήθος το οποίο σίγουρα δεν είχα κ πριν ένα χρόνο έκανα μαστογραφία και υπέρηχο κ ήταν όλα τέλεια... Μίλησα με τον γυναικολόγο κ μου είπε να πάω αύριο να το δει... Μήπως να πάω σε νοσοκομείο να το δουν σε γιατρό χειρούργο? Τι πιστεύετε εσείς? Είμαι στα μαύρα μου τα χάλια... Έχει τύχει κ σε εσάς μήπως είναι από τα φάρμακα που παίρνουμε? Απλά ο γυναικολόγος ξέρει να μου πει η πρέπει να πάω κατευθείαν σε χειρούργο να το δει?
    • Και γω ομοζυγωτία στο C677T  και το μόνο που είχε ως παρατήρηση η αιματολόγος ήταν αυτό , δε ξερω ο γυναικολόγος που σκεφτομαι να παω τι θα μου πει 
    • Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι άσχετο αλλά σχετικό βέβαια 😀 Έχετε κάνει τη γραμμή στην κοιλιά;
    • Κορίτσια μου εγώ έπαθα μια φοβία με το τοξόπλασμα τώρα τελευταία..πιο πριν εννοείται τηρούσα τους κανόνες που είχε δώσει ο γιατρός αλλά δεν ήξερα ότι υπάρχει αυτό το μικρόβιο. Έτυχε όμως να το διαβάσω.. Πλέον είμαι με γάντια στην κουζίνα και πλένω και τρίβω πολύ καλά όλα τα λαχανικά και φρούτα! Μέχρι και εξέταση πήγα κι έκανα μόνη μου, ευτυχώς αρνητική!😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...