Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κ εγω εχω καψιματα στον λαιμο,καουρες ειναι?

Καλα εκανες κ το ανοιξες τοτε,γιατι ετσι μου δοθηκε η ευκαιρια να σας γνωρισω,να μοιραστουμε χαρες,αγωνιες,προβληματισμους κ πρωτα ο Θεος την εμπειρια του τοκετου κ της μητροτητας.

Ελπιζω να μην χαθουμε κ μετα κ να μπαινουμε οσο μπορουμε να συνεχισουμε να μοιραζομαστε τις εμπειρες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ναι μεγαλωνουμε κ μεις!!maria μουβαλε 28/5 τελικα οποτε πηγα σημ ικα κ τελειωσα με το χαρτια.μεβαλε απο 2/4 εως 27/5 επιδοτουμενες μερες 750ε περιπου βγαινουν.thagia αυτο ειναι χαλια ε?!εγω τοχω πολυ συχνα!μας αδικησαν οντως μηπως επειδη ειμαστε σχετικα μακρια?!εγω σιδηρο τωρα θα παιρνω 2 κ σχετικα δεν ειχα χαμηλο 36 με οριο 37.ναι πολυ καλα εκανες κ ευτυχως σας βρηκα!εννοειται θα συνεχισουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι γυρω στις 15 απριλιου.αρα απο αυριο  τα κανεις κ συ με πητ 29/5.

κ ο γιατρος απορουσε με τον αιματοκριτη  :) κ γενικα εχω καλο αιματοκριτη με το εξης περιεργο χαμηλη φεριτινη κ σιδηρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δουλευω καποια χρονια σε διαγνωστικα, αιματοκριτη φυσιολογικο με χαμηλο σιδηρο κ φερριτινη δεν εχουμε δει πολλες φορες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fun πολυ ομορφα τα πλεκτα!Καλοφορετα!

Ναταλια κι εμενα η μαμα μου δεν εκανε πολλες ραγαδες,εγω θα κανω τη διαφορα χαχαχα

Ονειρακι να προσεχεις να μην κουραζεσαι και μην εισαι σε ηλιο,ζεστη κτλ.

Για καλη απορροφηση σιδηρου θελει βιταμινη c μαζι αλλα οχι αλλα φαγητα γιατι γαλακτοκομικα και αυγα μειωνουν την απορροφηση.

Κρυστ κι εμενα αυτα μου εστειλαν απο babyspace,καμια σχεση με το κανονικο πακετο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thagia οντως καουρες ειναι αυτο που νιωθεις το καψιμο.

Κρυστ μεγαλωσε και η δικη σου μπουμπου!

Σταλιτσα δεν θα κρατησω βλαστοκυτταρα.Θεωρω ειναι πολυ πισω ακομα οι ερευνες,σε καμια εικοσαετια ισως εχει νοημα.

Μεχει τρελανει το στομαχι απτον πονο.Πηρα ζαντακ,ηπια και χαμομηλι και περιμενω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stalitsa εγω οταν ρωτησα τον γυναικολογο για βλαστοκυτταρα σε ιδιωτικη μου ειπε να μην ασχοληθω καν.

Για δημοσια το χω σκεφτει κ γω αλλα δεν ξερω.

Ειχα μπει στο sight κ ελεγε να πας εκει κ να σε ενημερωσουν κ να σουν δωσουν κ το βαλιτσακι με τα απαραιτητα για την συλλογη αιματος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ρωτησα στο Λητώ που θα γεννησω κ τους ειπα οτι θελω να τα κανω δωρεα, μου δωσανε κ συμπληρωσα ενα έγγραφο με ενα σωρο ερωτησεις σχετικα με το ιστορικο μου κ του αντρα μου. Περιμένω να δω αν θα το εγκρινουν για να με ειδοποιησουν τι πρέπει να κάνω στη συνέχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! ΟΝΕΙΡΑΚΙ μου αυτοί στέλνουν ότι δωρεάν δείγματα τους δίνουν οι εταιρείες. Δηλαδή μπορεί όταν τα έστειλαν σε εσένα να μην είχαν τα ίδια με τώρα! ΣΤΑΛΙΤΣΑ μου δεν θα τους είπες για rooming in! Γιατί μου το είπε από κοντά η υπεύθυνη και μου το είπαν και στο τηλέφωνο! Οπότε μην ανησυχείς! ΜΑΡΙΑ γίνεσαι μέλος και στο στέλνουν από μόνοι τους το πακέτο! THAGIA μου και μεις περπατήσαμε εχθές και είναι ανακουφιστικό! Εσύ άνοιξες το θέμα και είμασταν οι δύο πρώτες! Μετά έγινε ο χαμός εδώ μέσα! Αχ συγκινούμαι!!! Μακάρι να τύχει να γεννήσουμε μαζί με τη ΣΤΑΛΙΤΣΑ θα έχει πολύ πλάκα αλλά θα νιώθουμε και πολύ άνετα σε σχέση με μία ξένη δίπλα!! Θα της λέω τάισε το παιδί μου μαρή!!!!!!!!!! χαχαχα! AURORA και γω δεν θα κρατήσω αλλά αν η δωρεά τους είναι δωρεάν και μπορούμε να βοηθήσουμε θα τα δωρίσω δεν έχω πρόβλημα! Κορίτσια μου έχουν πει ότι το θήλαστρο και ο αποστειρωτής είναι απαραίτητα! Το θέμα είναι πως το ηλεκτρικό  θήλαστρο είναι ακριβό και αν ξέρω ότι όντως θα το χρησιμοποιήσουμε να τα δώσω τα λεφτά αλλά αν είναι για μια στο τόσο λέω να πάρω ένα χειροκίνητο που είναι οικονομικό! Τα φώτα σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα δεν υπάρχω με κοροϊδέυω μόνη μου! Θα της λέω (της ΣΤΑΛΙΤΣΑΣ) να ταΐσει το δικό της όχι το δικό μου παιδί!!!! χαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Κατερινα γλωττα λανθανουσα...  :-p

Κι εγω τα βλαστοκυτταρα δωρεα θα τα κανω! δωρεαν ειναι..απλα πρεπει να πας να παραλαβεις το κιτ!!!μπορει να βοηθησουν καποιο παιδακι καποια στιγμη...

Κατερινα για θηλαστρο εννοειται οτι ειναι απαραιτητο..(εφοσον φυσικα καταφερουμε να θηλασουμε). Εμενα μου εχουν πει οτι τα χειροκινητα δεν αξιζουν τον κοπο.. Οποτε εχω σκοπο επειδη ειναι ακριβο να το ζητησω δωρο απο τους συναδελφους μου! 20 ατομα ειναι οποτε τους βγαινει τζαμπα.. οσες γεννησαν απο τη δουλεια μου αυτο το δωρο ζητησαν!!! Βεβαια πιο μετα γιατι ετσι κι αλλιως στην αρχη δεν κανει να χρησιμοποιησεις θηλαστρο...οποτε με το θηλαστρο θα αγορασω και αποστειρωτη!

Ονειρακι προσοχη με τις ζαλαδες.. το παθαινω κι εγω μην τρομαζεις πολυ..απλα εχε το νου σου μην πεσεις!

Kryst επιτελους ξεκινησες κι εσυ αδεια να ξεκουραστεις λιγακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες όμορφες! ONEIRAKI μου όντως πολύ δυσάρεστη η αίσθηση, προσπάθησε να μην μένεις ποτέ με άδειο στομάχι. Ειδικά αν είσαι έξω να έχεις πάντα κάτι στην τσάντα σου, ένα σνακ. Διαφορετικά δείγματα έρχονται από την caredirect και διαφορετικά από την babyspace? Νόμιζα ότι ήταν η ίδια εταιρεία έχω μπερδευτεί λίγο... Επίσης από την προδερμ μου ήρθαν μόνο κουπόνια γιατί μου είπαν ότι τους τελείωσαν τα δείγματα. :-( ΚΡΥΣΤ μεγάλωσα η μπουμπούκα σου! Αύριο έχω και εγώ γιατρό μακάρι να έχει πάρει βάρος γιατί είναι στεγνούλης. KRYST στις προηγούμενες εξετάσεις είχα και εγώ χαμηλή φεριτίνη και μου άλλαξε το σίδηρο μου είπε ότι το legofer δεν το απορροφάει ο οργανισμός μου και όντως την Δευτέρα που πήρα τις νέες εξετασεις έχει διπλασιαστεί η φεριτίνη μου. Όλες οι εξετάσεις μια χαρά. Έχουμε αποφασίσει να στείλουμε τα βλαστοκύτταρα σε δημόσιο νοσοκομείο. FUN πολύ ωραία ιδέα, θα πιάσει τόπο το δώρο! Η φίλη μου που σας έλεγα γεννάει της έσπασαν τα νερά 4 τα ξημερώματα και από στιγμή σε στιγμή θα έχει την μπέμπα αγκαλίτσα!Αύριο θα παώ να τους δω! Είχε ίδια ΠΗΤ με την Dorothy. Εσύ Dorothy σε τι φάση βρίσκεσαι? Άντε πλησιάζουν και τα δικά μας γεννητούρια κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.Κοιμηθηκα χτες απο τις 10 και ξύπνησα τώρα :o :O Ωραία ηταν,αν δεν έβλεπα και χαζοονειρα!Εγώ για τα βλαστοκυτταρα δεν το έχω ψάξει καθόλου το θεμα.Χαχαχαχα Κατερίνα ναι βαλτην να σου ταιζει το παιδι Χαχαχαχα :-p :-P Ναταλια αυτό με το σνακ θα το εφαρμοσω :-) Η care direct σου στέλνει δείγματα αν τους πάρεις τηλέφωνο ενω η babyspace μέσω του site.Με το καλό η μπουμπου της φιλης σου :-D :-D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσακια μου!!! Θα το ξαναρωτησω σίγουρα Κατερίνα! Αν θα ειμαστε μαζι θα εχει πολυ πλακα! Στο δωματιο εχει κ τηλεοραση με nova! Εγω θα βλέπω καμια ταινία κ εσυ θα προσεχεις τα μωρα!!! Χαχαχα!! Θα κάνουμε κ προξενιο στα παιδιά μας! Δεν θα δωσω οπου κ οπου το γιο μου! :-) Fun εμένα οι συνάδελφοι οταν παντρευτηκα μου δωσανε ενα φάκελο με χρήματα κ το ιδιο θα κάνουν κ οταν γεννησω. Κατι ειναι κ αυτο! Χθες μου ειπε η μανα μου οτι μια θεια μου πήρε δωρο θήλαστρο ηλεκτρικο της medela. Θα το δω οταν ερθει η μαμα μου πάλι στην Αθήνα κ θα σας πω αν μου αρέσει! Ναταλακι ευχομαι να πανε ολα καλα με την φιλη σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι ρε κορίτσια κι οταν γεννησω και εγώ με το καλό θα σας πάρω τηλ να έρθετε να μου κρατατε το παιδι :-p :-P Καινεγω θέλω γυναίκα για το γιο μου απο εδώ,όπως ειπε και η σταλιτσα δεν θα δώσουμε τα παιδιά μας οπου κ οπου :-p :-P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.πηγα κ γω στο Ικα κ ξεμπερδεψα κ μ'αυτο.αντε πλησιαζουμε.

Βρε κοριτσια,δεν ξερω με εχει αγχωσει το θεμα με τις ενεσεις.χρειαζονται?κ μονο προληπτικα?δεν ξερω.

Stalitsa απ'οσο ξερω της medela ειναι απ'τα καλυτερα κ ακριβο.λογικα θα σε βολεψει.

Κατερινα μια χαρα σε βρισκω.να το πηγαινετε με βαρδιες:-)

Οποια παει γυναικολογο να μας πει τα νεα της.

Στις 2.30 εχει το σεμιναριο ανωδυνου τοκετου της nutricia.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dorothy δεν ξέρεις τι θα συμβεί μέχρι τελευταία στιγμή, σκέψου και η φίλη μου την Δευτέρα με πρόκληση θα πήγαινε γιατί δεν είχε ένδειξη αλλά τελικά έσπασαν τα νερά τα ξημερώματα και σήμερα γέννησε μια υγιέστατη μπουμπού! Εύχομαι από καρδιάς να συμβεί το ίδιο και σε εσένα. Ότι και αν συμβεί να σκέφτεσαι ότι το αργότερο την Δευτέρα θα έχεις το μωρό σου. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dorothy με το καλό κούκλα μου!!Όλα να πάνε καλά!!Και οταν μπορέσει να μας ενημερωσεις και να δώσεις φιλακια και απο εμας στο μπεμπακι σου :-* :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΤΑΛΙΑ μην ανησυχείς θα βάλει βάρος ο μπεμπάκος! Σημασία έχει να είναι καλά! ΣΤΑΛΙΤΣΑ άμε ξηγηθείς έτσι δεν σε θέλω για συμπεθέρα! Άκου εκεί θα βλέπεις ταινίες! Άκαρδη μάνα!!! ΟΝΕΙΡΑΚΙ και συ τεμπέλα???? Άπαπα τι είστε εσείς? ΜΑΡΑΚΙ τι είπαν στο σεμινάριο? Σε τι ενέσεις αναφέρεσαι? Άντε DOROTHY με το καλό και με ένα πόνο! Σου εύχομαι να σπάσουν τα νερά από μόνα τους μέχρι τότε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...