Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 8ΟΥ-9ΟΥ-10ΟΥ 2010!ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΤΡΙΤΑ ΜΑΣ ΓΕΝΕΘΛΙΑ!!!


Recommended Posts

Φωτεινουλα αντε κ σε χασαμε χρ.πολλα κ απο δω για το μαναρακι σου ευχομαι εσεις να χετε πιο ανωδυνη προσαρμογη Απο μας..

συμπεθεριτσα μια χαρα η νυφαδια μου πολυ χαρηκα αν κ το περιμενα αυτη ειναι δικια μου εγω λεει η μαμα μου μικρη αγκαλιαζα κ παρηγορουσα τα αλλα κ ελεγα μη κλαιτε θα ρθουν μετα να μΑς παρουν χαχα

για το σχολικο θεμα χρονου ειναι στανταρ

μπαλετο ψηφιζω με 1000 θα περπαταει κ θα στεκεται σουπερ αυτα μαθαινουν στην αρχη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσο για τα γεννεθλια κ μεις το ιδιο θα κανουμε ακριβως χιχι

για στυλιστικες συμβουλες θα σου στειλω τσεκ χαχα

μακιγιαζ πΑντα κανω απαλο θα με βαψει χτενισει η μακιγιερ της ινας απαλα

κ μαλλι λιτο απλο μπουκλα θα τα χω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα κρατα το ζαχαροπλαστειο ο μαστερ σεφ θα το ξανανοιξει βασιλισσα θα ναι η μιμικα θα επιβλεπει μη δηλητηριασουμε κ κανενα αμα δε το χει χιχι

τεννις τρελαινεται μιλαμε παιζουμε κ στο κήπο.

το φορεμα θα βαλω φωτο το χω αφησει για μαζεμα κ το σμολ στη μεση ηθελε μαζεμα παρασκευη θα το παρω.

απο μνημη κ ο β σκιζει το τι θυμουνται ειναι τρελο οντως ωρες ωρες

οσο για gps κ μενα ολα τα ξερει σε αντιθεση με μενα που θελω οντως gps παντα χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ λεω λεω λεω κ ξεχασα να ευχηθω η κακουργα χρ. Πολλα στην θεα δημητρα τη νυφαδια μου γερη ομορφη εξυπνη κ παντα ευτυχισμενη να ναι η κουκλιτσα μας!!!

παντως για κουμπαρα δε σε θελω τρομαξε το ματι μου την γκαντεμια των κουμπαρων σου μακαρι να ναι περαστικα

η πελατισσα μου με τον καρκινο παει καλα ηρθε σημερα κ εχει μονο δυο χειμθοθεραπειες το παλευει πολυ κ χαρηκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκιδουλα σε χασαμε μας ελειψες κ συ μπραβω κ στο τασουλακι μας που προσαρμοστηκε το γλυκακι μου

πως πανε η ανακαινησεις τι κανετε τωρα;;

αλεξ τα ψιλοείπαμε θα σε παρω κ τηλ αυριο το πρωι για πιο αναλυτικα

κ εγω βουρκωσα πρωτη μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουστουμι βρηκα κ θα δω κ καπου αλλου γραβατα πηρα ιδια με του πολυ κ εδωσα σε μοδιστρα να την κανει ιδια μινιατουρα η κελυ θα ναι παρανυφακι θα χουν πολυ πλακα

Ρουλιτσα ειστε μια πανεμορφη ομορφοοικογενεια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κόρες....

Χθες ήμουν όλη μέρα για τα μπάζα...πονοκέφαλος το στομάχι μου δάκρυζαν τα μάτια μου....μάτι τρελό!Με πήρε μια κοπέλα από τη δουλειά τη παλιά που μιλάμε και μου λέει τι έγινε με το δήμο.Της λέω με κάλεσαν.Το μεσημέρι πήγε ο άντρας γυμναστήριο και πάει με το γιο του αφεντικού.Με το που τον είδε του λέει την φώναξαν τη Μαρία ε;Του λέει που το ξέρεις;Λεει το πε στη τάδε και βγήκε και το φώναζε σε όλη την εταιρία!!!Εντάξει δε λέω δεν είναι μυστικό αλλά να σε κουτσομπολεύουν τόσα άτομα ταυτόχρονα...ε θα ματιαστείς...σας λέω ήμουν σα ζόμπι.Αφού πήρε ο συμμαθητής για παιδότοπο...πήγα να μην τις κλείσω μέσα τελικά μαζεύτηκαν 7 παιδάκια συμμαθητές και γω αλλου για αλλου...είχα το πεθερό στο ακουστικό να ξεματιάζει και να μη μπορεί να το διώξει από πάνω μου.Παλιά τα κορόιδευα αυτά αλλά μετά παιδιών τα πιστεύω όλα.

Ηρθε και το ποδηλατάκι από sportsdirect.Το συναρμολόγησε ο μπαμπάς μας.Είναι γυμνό από αξεσουάρ(κουδουνάκι,προστατευτικό,καλαθάκι) οπότε θα πάω jumbo που είδα πωλούνται μεμονωμένα να τους πάρω.Να μου πεις τι περίμενες κοπελιά με 45€ θα ταν και ντυμένο;;;Καλό είναι...Μόλις έρθει και το άλλο μάλλον σήμερα γιατί το στειλε προχθές θα τα παρουσιάσουμε.

Τώρα πάω στα ΕΛΤΑ να χεστούμε...Εστειλα με αντικαταβολή το ένα τρίκυκλο που πούλησα στην Αθήνα και ένα τραπεζάκι μπεμπε με τον ίδιο τρόπο στο Βόλο σε ένα χωριό.Στο Βόλο παραδόθηκε κανονικά και μου ρθε ειδοποιηση να παω να εισπράξω την αντικαταβολή.Στην Αθήνα με παίρνει χθες η κοπέλα που παρέλαβε και μου λέει το πήρα αλλά δε μου ζήτησαν λεφτά!!!!Λέω μα πως γίνεται αυτό αφού ήταν με αντικαταβολή δεσμευμένο πως το δωσαν έτσι;;;Και αν δεν ήταν ο άλλος καλοπροαίρετος και έχανα τα λεφτά μου;ή αν ήταν μεγαλύτερης αξίας;;Τόσο αναξιοπιστία;;Θέλω να δω τι θα μου πουν.....Η κοπέλα βέβαια μου ζήτησε τραπεζικό λογαριασμό να τα βάλει σήμερα.Η κόρη της 18 μηνών ενθουσιάστηκε λέει με το τρίκυκλο.Πόσο χαίρομαι να πιάνουν τόπο.Η μπέμπα από κάτω χθες φορούσε κορμάκι,σαλοπέτα και παπούτσια των κοριτσιών...την είδα και ξετρελλάθηκα λες και έβλεπα τις δικές μου λίγο καιρό πίσω....Συγκινήθηκα τρελά...αλήθεια σας λέω...

Μάγκυ με γεια και το κουστουμάκι...και ο γαμπρός του γάμου που θα πάμε έδωσε σε ράφτη ύφασμα να του φτιάξει μαντηλάκι ασορτί με τη γραβάτα...χα χα..γαμπρουδάκι μικρό και ο Βατίλης...Μη στεναχωριέσαι με το σκολείο...φυσιολογικότατη η αντίδραση του...από την καλοπέραση στο πρόγραμμα μη νομίζεις και αυτά τσινάνε...Θα συνηθίσει όμως μη κάνεις πίσω...ξεκινώντας και η χρονιά θα κάνουν όλο και περισσότερα πράγματα και θα ξετρελλαθεί.

Χθες οι δικές μου βρήκαν κάτι τρίδυμα που πήγαιναν στο σκολείο μαζί .Τώρα τα πήραν σε άλλο σταθμό.Μιλάμε τη χαρά έκαναν λες και ήταν φιλινάδες από χρόνια...Αγκαλιές φιλιά χαιδέματα....χεράκι χεράκι όλη την ώρα.Μα και στο σπίτι με ρωτούσαν που πήγαν αυτά τα κορίτσια δε θα ξαναρθουν στο σκολείο;;;Πήραμε τηλέφωνο μπαμπά να βρισκόμαστε...

Ξεκίνησα τα πον πον χθες.Με τα υλικά που πήρα μου βγαίνουν 10 μεγάλα.Δεν είναι τόσο χρονοβόρο τελικά.Βέβαια δε τα ανοίγω από τώρα γιατί που θα τα φυλάω.Τα ετοίμασα με το κορδελάκι και θα τα ανοίγω επι τόπου στο κρέμασμα.Ελπίζω να βρω βοηθό γιατί στην αδερφή μου δεν είναι να βασίζεσαι....Λέω να πάω χαράματα της ίδιας μέρας να τα κρεμάσω για τον αέρα μη τα χαλάσει.

Και γω θέλω στυλιστική βοήθεια για το φόρεμα του γάμου.Είναι στράπλες με πολλά χρώματα μάξι πίσω και κοντό μπροστά.Η κοπέλα στο μαγαζί μου πε να μη βάλω κάτι στο λαιμό μόνο μακρυά σκουλαρίκια ή ένα βραχιόλι.Δε ξέρω...δεν έχω τίποτα από τα δυο εντωμεταξύ γιατί δε βάζω φω,είμαι αλλεργική και τα αληθινά μου είναι μικρούτσικα διακριτικά.μμμμμμ...Λέω να σηκώσω το μαλλί πάντως...δε ξέρω...μπερδεύομαι...τέλος πάντων δε θα μαι και η νύφη...

Αντε καλημέρα σας πάω ελτά να βρίσω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!Σημερα καναμε την πρωτη μας κοπανα απο το σχολειο!! Πηγαμε στο παιδων για τον υπερηχο και αφου περιμεναμε 2 ωρες απο την ωρα του ραντεβου με την Κωνσταντινα να μην εχει κανει τσισα απο το πρωι γιατι επρεπε να ειναι γεματη η κυστη μας ειπαν οτι το μηχανημα ειναι χαλασμενο!!Αν το εχουν φτιαξει θα πρεπει να ξαναπαω αυριο!!Χθες στο σχολειο εκλαιγε πιο πολυ ωρα το πρωι και σπιτι μου λεει οτι δεν θελει να ξαναπαει...!!!ηρθαν και αλλες δασκαλες και τα χωρισαν ,οποτε η Κωνσταντινα ειναι με αλλα 5-6 παιδακια,μια χαρα πιστευω!!Παω χθες να την παρω και ηταν ενα αγορακι που εκλαιγε και ερχοταν σε μενα και ελεγε’’ηρθε η μανουλα,ηρθε η μανουλα μου΄΄ αχ μωρε η ψυχουλα!!

Χαρα χρονια πολλα!!!!Καλα,οτι σε λενε Ζαχαρουλα και οι γονεις σου ειχαν ζαχαροπλαστειο ειναι τελειο!!!!αντε ,να περασετε τελεια στο παρτυ σας!!Μπραβο στην Δημητρα που προσαρμοστηκε τοσο καλα!!!θα συνηθισει και με το σχολικο,που θα παει;Χαλαρωσες και εσυ ε;ειναι και η δουλεια σου πολυ απαιτητικη οποτε χρειαζοταν ενα προγραμμα με το παιδι!!Μπαλετο!!τελεια!!λογικα θα της αρεσει πολυ!! Για τα δυσαρεστα τι να πω...ειδικα για την συγκεκριμενη οικογενεια,καποιος τους εχει μουτζωσει!!Ημασταν κοντα τον 15αυγ. αλλα εγω νομιζα οτι πηγαιναμε Ξυλοκαστρο οπως μου ειχε πει ο συζυγος,οποτε δεν το ειχα σκεφτει απο πριν.μετα το βραδακι ψησαμε στο σπιτι των φιλων και την αλλη μερα πηγαμε Λουτρακι..δεν πειραζει. Ο αντρας σου ποτε φευγει;Γεναρη ειχες πει;Για την βαφτιση 1 θελεις ε;αν διαλεξεις μεχρι τελος της βδομαδας ωστε να ξεκινησω Δευτερα προλαβαινω,για να εχω και μερες να στο στειλω.οποτε θες παρε με τηλ.

Σταυρουλα μου με το καλο να δειτε και την κουκιδιτσα μεσα στο σακο!!!καλε δεν μας ζαλιζετε με την Μαρια,ισα ισα μαθαινουμε κι εμεις διαφορα!!!πως τα πηγε η Εμμελεια στο σχολειο;

Φωτεινη μου σε ευχαριστω για τις ευχες,δεν πειραζει βρε τρελαμενη μανα!!!Καλη αρχη και στον Αλεξ απο Δευτερα!!θελει να παει;τι λεει;αντε θα εισαι κι εσυ χαλαρη τωρα τα πρωινα!

Μαρια καλε σε αλλο θεμα ευχηθηκες για την Χαρα!!χαχα!!για τον παιδικο τον δημοτικο μια τετοια εντυπωση ειχα κι εγω οτι θα ειναι παραμμελημενοι και τετοια και ειχα και ενοχες που θα το στειλω το παιδακι μου αλλα ευτυχως ειμαι πολυ ευχαριστημενη!!και για την δασκαλα που εχει μου ειπαν πολυ καλα.Τωρα για την αδερφη σου,κι εμενα θα με πειραζε αν καλουσε στο ξεκαρφωτο κοσμο.να πω οτι τουλαχιστον συμμετεχει και βοηθαει,παει στο καλο..τι εγινε με τα ελτα;βρηκες ακρη;με γεια το ποδηλατο!!!καλες βολτες!!

Μαγδα μου δεν θελει ο Βασιλακης το σχολειο ε;καπως ετσι και η Κωνσταντινα,δεν κλαιει στην διαδρομη αλλα μολις την παιρνει η δασκαλα...και σημερα αρχισε να λεει οτι δεν θελει να παει,δεν θελει τα παιδακια και τετοια...τι να πω..ενω περναει ωραια,χθες την εβγαλαν και στον κηπο και εκανε τσουληθρα,μου τα εδειχνε με μια χαρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μεγεια τα ποδηλατακια μαρουσκα η φωτοε πατερα αλογο ολα τα λεφτα!!!!!

σημερα ο β ξυπνησε πιο νορμαλ στο δρομο χαζευε εξω οταν τον παρεδωσα σπαραξε αλλα μετα που κρυφακουσα κιχ

εφαγε ολο το φαι του σημερα εφτιαξε χειροτεχνεια κ εφερε κ ηταν συνεργασιμος δεν εκλαψε ξανα μου παν ελπιζω λενε αληθεια ψαρευω κ το β κ λεει τα ιδια χιχι

Οταν μπηκαμε στο αμαξι μου πε περασε καλα αλλα αυριο ειναι λεει κουρασμενος να παει

ελπιζω να συνηθησει τον λυπαμαι κ επισης σπανια τον εχω δει να κλαιει κ να γκρινιαζει κ μου κακοφαινεται τρελα!!

αλεξακι ειναι τραγικη η χωρα μας απο την αρχη δε το δαν το κωλομηχανημα να φυγετε;;

αρα κ αυριο κοπανα;κ εσεις ζορια ε!! Σε νιωθω απολυτα...

συμπεθερα χρονια πολλα να σαι παντα σουπερ ευτυχισμενη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι καλυτερα σημερα;; Εγω στο ματι δε πιστευα καποτε αλλα πλεον καραπιστευω!!

σε φαγανε μωρε οι κουτσομποληδες εχασαν το κελεπουρι τους..

για την αδερφη εγω δε θα νευριαζα ισως ομως επειδη εχουμε αλλη σχεση πχ εγω καλω κ την κουμπαρα μου στην ινα κ της το λεω αφου την καλεσω χαχα!!!

η μπεμπα χτες επεσε απο το παρκο σκαρφαλωσε κ μπουμ ευτυχως ολα οκ θελει 1000 ματια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,κοριτσάκια!!!Το ξέρω χάθηκα,αλλά έχω φάει το άγχος της ζωής μου.ΟΙ αποσπάσεις δεν είχαν βγει και εχθές βγήκαν και όχι όλες.Βγήκαν μόνο οι ειδικές κατηγορίες(σύζυγοι στρατιωτικών κτλ).Παραλίγο να πάω Αθήνα,γιατί 2 του μηνός έπρεπε να είμαστε στην οργανική μας θέση.Είχα μπει να γράψω άλλη μία φορά,αλλά δε μου έβγαζε πάλι το πλαίσιο απάντησης.Επίσης τρέχω με κάτι εργασίες που πρέπει να κάνω για τα σεμινάρια και θέλω να τις τελειώσω πριν αρχίσουν τα σχολεία.Μαγδούλα,με την άλλη δουλειά συνεχίζω σούπερ.Όσο για τα σεμινάρια εγκληματολογίας,το ένα από αυτά ήταν σχετικό με την παιδική πορνογραφία(έπαθα σοκ) οπότε και σα μανούλα και σα δασκάλα νομίζω με αφορούσαν.

Χρόνια πολλά στο Δημητρουλάκι μας!!!!Να τα εκατοστήσεις κοριτσάκι γλυκό,να σε χαίρονται η μαμά και ο μπαμπάς.

Σόρυ δεν έχω διαβάσει τίποτα.Αυτά που απάντησα στη Μάγδα τα θυμάμαι από παλιά.Α,πήγαμε διακοπές μόνοι μας με τον αντρούλη παραλία Κατερίνης και περάσαμε τέλεια.

ΦΙλιά πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!

Κατερινιώ καταρχήν να χαίρεσαι το Αγγελικιώ σου,πολύχρονη η τρελοκοτσιδού σου!Τελικά δε κατάλαβα θα είσαι Λήμνο και φέτος ή πας Αθήνα;Ο σύζυγος παραμένει Λήμνο;Καλή σχολική χρονιά!Θα της κάνετε πάρτυ σήμερα;

Για το πλαίσιο της απάντησης που δε σου βγάζει και μένα μου το κάνει ο explorer,δοκίμασε από τον chrome ή maxhton,mozilla και δε θα χεις θέμα.

Μάγκυ επειδή δε γκρινιάζει ο Βατίλης σου,σου κακοφαίνεται τώρα που μουρμουράει...έλα δω στο θηλυκό θηριοτροφείο να φας γυναικουλίστικη μουρμούρα με το κουτάλι να σου πω εγώ αν θα ξαναπαραπονεθείς για το άγιο το παιδί!!

Θα στρώσουν όλα τους,θα κάνουν και παρέες,νομίζω είναι το πιο βασικό,να έχουν λαχτάρα να δουν τους φίλους τους.

Ο Αντωνάκης μας περιμένει στη πόρτα κάθε πρωί και μόλις μας δει ανοίγει η καρδιά του "Ηρθαν τα κορίτσα μου!!" ζητωκραυγάζει...Και οι δικές μου καμάρι και νάζι....

Αλεξ ταλαιπώρια με το μηχάνημα ε;Μα καλά πως την κρατούσες 2 ώρες έχωντας πιει υγρά χωρίς να κάνει τσίσα;Δε ζητούσε;Θα πάτε σήμερα;Περιμένουμε νέα.

Εγώ προχωράω με τις κατασκευές,τελείωσαν τα πον πον.Σήμερα θα πάω να πάρω και αναψυκτικά-ποτά να τα κουβαλήσω και στο χώρο.

Με τα ποδήλατα χθες ξετρελλάθηκαν.Τα είχαμε στο μπαλκόνι και κάναν πάνω κάτω μου μαύρισαν τους τοίχους.Μετά θέλαν να τα φέρουν μέσα....είπα στο πατέρα τους και τα κατέβασε κάτω γιατί αυτές και στο κρεβάτι θα θελαν να τα ανεβάσουν!!!

Σας φιλώ να ξεκινήσω...πως περνάει η μέρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες!!!καλε εμενα καθε μερα κλαιει και πιο δυνατα...με δοκιμαζει μαλλον ε;που θα παει..καποια στιγμη ελπιζω να πηγαινει πιο χαρουμενη!!!Τελικα το εφτιαξαν το μηχανημα οποτε θα παω να την παρω σε καμια ωριτσα και θα παμε.

Μαγδα αχ αυτες οι δικαιολογιες τους..ακου ειναι κουρασμενος!!!εγω της ελεγα σημερα να περασει τελεια στο σχολειο και μου λεει δεν θελω να περασω,οτι της ελεγα ενα δεν θελω ηταν.πηγα να την δωροδοκησω με ενα μπισκοτο για να φυγουμε και μου λεει οχι να τα φτιαξουμε....Το μηχανημα προσπαθουσαν να το φτιαξουν και γι αυτο μας ελεγαν να περιμενουμε αλλα καλυτερα να μας εδιωχναν απο την αρχη γιατι περιμεναν μεχρι και νεογενητα. Αρχισε τις ελευθερες πτωσεις η Μαρια;και ειναι μικρη ακομα για κανονικο κρεβατακι.

Κατερινα να χαιρεσαι το Αγγελικακι σου!!!ετοιμαζεται παρτυ;Απο οτι καταλαβα η οργανικη θεση ειναι στην Αθηνα και τελικα βγηκε η αποσπαση σου για Λημνο;αντε σε περιμενουμε για ανλυτικα νεα!!!

Μαρια πολυ γελασα με το θηριοτροφειο!!!ασε πως την κρατουσα να μην κανει τσισα..και δεν ηταν μονο οι 2 ωρες...ηταν απο το πρωι απο τις 8 που ηπιε και το γαλα,αλλα περιμεναμε και 2 ωρες επιπλεον...απιστευτη γκρινια,να μην καθεται ,να προσπαθω να την απασχολω να ξεχαστει.τους αρεσαν τα ποδηλατα ε;μπραβο!!

Ρουλακι δεν ξερω αν ειδες τις τελευταιες απαντησεις στο τσατ γιατι με ειχε παρει τηλ η μαμα μου και με πεταξε ,αλλα ειμαι κοντα στο μολλ,οποτε θα χαρω κι εγω πολυ!!

αντε σας φιλω να παω να ετοιμαστω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!Άργησα λίγο να σας γράψω τα νέα μου, αλλά σήμερα μολις μπηκα στο γραφειο, λεω θα ξεκινήσω από τις φίλες μου!!! Λοιπόν, το καλοκαιρι μας ξεκίνησε με σαββατοκυριακο καμπινγκ στη Πυλο οι τρεις μας, ήταν πολύ ωραια και ησυχα!!!Γιατι όταν μαζευομαστε πολλοι μια βαβουρα επικρατει, με παιχνιδια, με ποιο θα κοιμηθει κλπ!!!Το επόμενο σαββατοκυριακο με παρεα καμπινγκ στην Ελαφόνησο, μια παραλία εκπληκτική!!!Αν και είναι αρεκτα μακρια και από εδώ, πραγματικα πρεπει να πατε καποτε, εχει και πολύ ωραιο χωριουδακι με παρα πολλα ενοκιαζομενα ή ξενοδοχεια!!!Μετά το απίστευτο τρεξιμο για να καταφερουμε να φυγουμε για Σκυρο!!!Στη Σκυρο περασαμε πολύ ωραια, αν και δεν ανανεωσαι και πολύ, αφου πας στο σπιτι σου, δεν αλλαζεις παραστασεις!!!Τους γονεις μου ο μικρος τους εκανε ότι ηθελε, ο μπαμπας μου ολο του αγοραζε παιχνιδια!!Ειχε πολλα παιδακια που ειχαν ερθει με τους γονεις τους στα δωματια μας και ειχαν φτιαξει συμμορια!!!!Οι ατακες επεφταν βροχη, μια μερα λεει σε ένα κοριτσακι «θες να παμε να σου δειξω τις ντοματες του παππου μου;;;»Εκανε δουλειες με τον μπαμπα μου, φυτευαν και ξεχορταριαζανε για μερες και μου ελεγε με καμαρι «σκαλιβω με τον παππου!» Μετα εφυγε ο μπαμπας μας και κατσαμε άλλες δεκα μερες με τους γονεις μου και γυρισαμε με το αεροπλανο, τον ειχα προετοιμασει πως θα είναι, οποτε με το που μπηκαμε, πριν ακομα μπουν ολοι οι επιβατες ελεγε «μαμα πεταει, μαμα πεταει;;» Την τρελλανε την κοπελα που καθοταν διπλα μας!Οταν πια σηκωθηκε το αεροπλανο του εδειξα πως είναι από ψηλα και μετα κοιμηθηκε!!!Πηραμε τον προαστιακο για να ερθει ο μπαμπας μας στην Κορινθο να μας παρει, οποιος ανθρωπος γυρναγε από την δουλεια του κουρασμενος, μετα την πολυλογια του Τασουλη μια ωρα, στο σπιτι θα πηρε δυο ντεπον μαξιμουμ για να ερθει στα ισια του!!!Τι τραγουδια, τι μιλαγε, εδινε σοκολατακια σε δυο τουριστριες κοριτσακια από την Ισπανια, πολύ γελιο!!!! Όταν γυρισαμε πηγαμε άλλο ένα σαββατοκυριακο καμπινγκ στο Τολο και τελος πια τα μπανια, κουραστηκα να πω την αληθεια!!!Πιο πολύ μου αρεσει η ανοιξη και το φθινοπωρο!!!Φετος, δεν τον εχω αφησει καθολου για να παμε καπου οι δυο μας με τον αντρα μου ή για ένα ποτο, πηγαινει ενας από τους δυο μας και καθεται ο άλλος με το παιδι ή ολοι μαζι, με εχει πιασει μια απιστευτη φοβια μην παθει κατι, π.χ. στο χωριο στα πεθερικα μου φοβομουν που ηταν γεματο σφηκες ή κατι εργαλεια που ειχε ο πεθερος μου παντου. Βεβαια θα τα μαζευαν αν πηγαινε το παιδι, αλλά ειχα μια αισθηση ότι κατι θα συνεβαινε, ίσως γιατι ζωηρεψε κι αυτος, ισως γιατι ειμαι πιεσμενη γενικα και μου βγαινει εκει. Ο Τασουλης γινεται σιγα σιγα αντρακι, ολη την ωρα θελει οπλα, σπαθια, ακουω συνεχως κατσαουουου από τον μακ κουιν και από την άλλη είναι μεσα στη γλυκα «μαμα μου σε λατρευω»!!!Αλλα νεα δεν εχω, δουλεια εχω, λεφτα δεν μου δινουν, πολύ κουραστικο το ελευθερο επαγγελμα, ολο διαβασμα και τρεξιμο και αναγνωριση μηδεν! Για τα γενεθλια μας σκεφτομουν να κνω θεμα μικροι ηρωες, θα εφτιαχνα καπες, μασκες, από ένα χαρτοκουτο τηλεφωνικο θαλαμο για να αλλαξουν και να γινουν σουπερ ηρωες, αλλα λεγαμε με τον αντρουλη μου μηπως από Καλαματα Μιλανο για τρεις ημερες, το εχει 65 ευρω και οι δυο πηγαινε ελα και του κανουμε γενεθλια στο σχολειο και το απογευμα με τους παππουδες και 5-6 παιδακια των πολύ κοντινων μας φιλων, γιατι αλλιως αν τα κανουμε κανονικα θα πρεπει παλι να βρισκω αιθουσα και πολλα λεφτα!!!Με εχουν πρηξει ολοι ποτε θα κανω δευτερο παιδι και με εχουν κουρασει πολύ (συμπεριλαμβανομενου και του αντρουλη μου!), αφου το επεξεργαστηκα μεσα μου, γιατι στην αρχη δεν ηθελα, σκεφτηκα είναι καλο για το παιδι και ειπα οκ, αλλα όχι τωρα!Θα μου πειτε μεγαλωνεις κλπ, αλλα να δουμε τι θα γινει και με την δουλεια του αντρα μου τον Οκτωβρη και βλεπουμε. Δεν με πειραζει το μετα, καπως θα τα βολεψουμε, οσο η εγκυμοσυνη, με κοβει πολύ από την δουλεια γιατι δεν μπορω να πηγαινω οπου απιτειται και χανω υποθεσεις. Από την άλλη μπορει όταν το προσπαθησω να μην ερχεται και να στεναχωρηθω τελικα, αν και ειμαι καλυμμενη από τον Τασουλη μου, μονο θα φοβαμαι μην τον κανω μπουλη!!!Σας ζαλισα με την γκρινια μου πρωι πρωι, οποτε παω στα δικά σας!!!

Συμπεθερουλα μου κι εγω που ελεγα να ανοιξει ο παιδικος, την πρωτη ημερα όταν ξανανεβηκα σπιτι, μου φανηκε αδειο και στεναχωρηθηκα!!Θα περναει πολύ ωραια, θα μαθει και να τρωει και εσυ θα ξεκουραστεις λιγακι!!!!Να χαιρεσαι τον αντρουλη σου!!!Τα ειπαμε λιγακι, αλλα με πεταξε και ηθελα να τελειωσω και το βιβλιο εδώ που σας γραφω!!!Τι ταλαιπωρια κι αυτή με το μηχανημα, ελπιζω σημερα να τελειωσετε!!

Μαράκι μου καλή αρχη στα νεα σου καθηκοντα!!!Θα διαπρεψεις κι εκει, είμαι σιγουρη!!! Το ποσο με κουραζουν όλα αυτά τα γραφειοκρατικα δεν υπαρχει!!!Ελα μωρε δεν πειραζει για την αδερφουλα!!!Κι εγω δεν το πιστευα το ματι, μεχρι που ρθα σε αυτή την μαγικη πολύ που ολοι ασχολουνται με το τι κανεις και πολύ συχνα γινομαι όπως περιγραφεις!!!Με την κακια θα μεινουν!!!Καλα ξεμπερδεματα με τα ΕΛΤΑ!!!Απο αυτό το site θα ψωνισω κι εγω του Τασουλη παπουτσια και φορμες!!Για τον γαμο της Κρητης λες;;;Θα σε μαλωσω, να ετοιμαστεις σαν να εισαι η νυφη και να το ευχαριστηθεις πολύ!!!Αν είναι στραπλες το φορεμα και δεν βαλεις κατι στον λαιμο σου μην σηκωσεις τα μαλλια σου θα είναι πολύ αδειο!Δεν μπορεις με τιποτα να φορεσεις ένα φω εντυπωσιακο σκουλαρηκι;;Τα ποδηλατακια δεν τα ειδα αλλα ευχομαι να τα ευχαριστηθουν πολύ!!!Τον μπαμπα αλογακι, ότι θελουν τον κανουν οι κορες!!!

Σταυρουλίτσα, αντε και με την κορη λοιπον!!!!Τι ωραια περιγραφη για το μαυρο στην οθονη!!Με το καλο να ξαναδειτε το μπεμπακι σας και να είναι όλα καλα!!!Πως τα πηγε η μικρη στο σχολειο;;

Χαρουλιτα μου να σε χαιρομαστε!!!Θα τρελλαθηκαν τα μικρα με τα δωρακια της Μιμης και με την τουρτα!!!Αναζωογονητική τελικα η αποδραση στη Ζακυνθο, μπραβο!!!Αντε και τωρα που θα παει ο αντρουλης στο Εδιμβουργο, να πας, είναι φανταστικο!!Αστερι η μικρη στο σχολειο!!!Λογικο είναι να τους λειπει η μικρη, αφου τοσο καιρο την ειχαν συνεχεια!!!Μονο η δικια μου ειπε όταν της ειπαμε ότι ξεκιναει σχολειο τωρα θα ειμαι ελευθερη;;;Να την πας μπαλετο, καημο το ειχα από μικρη, γιατι εμενα με σταματησαν επειδη ημουν τελειως ατσουμπαλη!!!Αλανθαστο το ενστικτο της μανας δεν λες τιποτα!!!!Ειναι ότι καλυτερο εχω κανει για την οικογενεια μας, γιατι τελος οι γκρινιες, τελος αχ σημερα δεν μπορω , τελος οι τυψεις ότι τους φορτωνεσαι και νομιζω είναι και καλο για το παιδι!!!Σωστη η Μιμικα κι ετσι να την μαθεις, ναι να είναι ικανη για όλα, αλλα όχι και να τα παρει όλα πανω της!!!Εγω που εβλεπα τη μαμα μου και τα εκανε όλα μονη της, ηθελα κι εγω να ειμαι η σουπερ μαμα, συζυγος, επιστημονας, αλλα ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΛΛΟ, θελω βοηθεια και θα αρχισω κι εγω να παιρνω γυναικα φετος!!Αφηστε που μαθαινω και τον Τασουλη να κανει δουλειες και του λεω δεν θα με βριζει εμενα μετα η γυναικα σου!!!!Τι κριμα αυτή η οικογενεια, το ένα κακο μετα το άλλο…Σας ευχαριστουμε για τα καλα σας λογια για την οικογενεια μας!!!Ενας φιλος μας που εχει τρελλα με τις φωτογραφιες, επειδη του ειπα ότι δεν βγαινω καλη στις φωτογραφιες, βαλθηκε να μου αποδειξει το αντιθετο και με ειχε τρελλανει δυο ημερες, θα σας στειλω κι άλλες, τον δε Τασουλη μου λεει είναι πολύ δυσκολο να τον φωτογραφισω γιατι ολη την ωρα κουνιεται!!!Απάντησα και στο πικαντικο!!

Μαγδουλα μου ετσι είναι τα μικρουλια μας, μολις καταλαβαινουν ότι ολο αυτό θα γινεται κάθε μερα, ότι ανηκουν σε μια ομαδα με υποχρεωσεις και κανονες τσινανε, γιατι πριν εκαναν τη μαμα ή τη γιαγια ότι ηθελαν, θα συνηθισει μην στεναχωριεσαι καθολου!!!Τωρα φτιαχνουμε την κρεββατοκαμαρα μας, εχω κολλησει με μπλε navy ταπετσαρια κι ενώ μου αρεσει παρα πολύ, φοβαμαι μην το κανει πολύ βαρυ και σκουρο, αλλα οι υπολοιποι τοιχοι θα είναι σπασμενο λευκο μπεζ. Ειχα κανει πολύ κλασσικο το σπιτι όταν παντρευτηκαμε και τωρα μου την εχει δωσει και θελω να βαλω χρωματα και μοντερνα στοιχεια, mix and match που λενε τρομαρα μου!!!Θα σας βαλω φωτο να δειτε τα εργα μας!!!Κουκλος θα είναι ο Βασιλακης μας μικρος γαμπρουλης!!!Να σας πω ένα περιστατικο να γελασετε… ειμαστε ένα μεσημερι στο σπιτι της κουμπαρας μου, εχει ένα μικρακι 15 μηνών, και η νονα του Τασουλη που ο γιος της είναι σχεδον 6 χρονων και ο Τασουλης χορευει ζειμπεκικο και του βαραμε παλαμακια και αρχιζουν να με πειραζουν και να λενε στον γαμο του δεν θα χορευει για εσενα αλλα για τη νυφη κι εσενα θα σε εχει κλ…η και κατι τετοια και τους λεω μην λετε τετοια γιατι και καλά στο γάμο του Τασουλη η μια (η νονα) θα πρεπει να φυγει νωρις γιατι ο γιος της θα εχει μωρο και θα παει να το κρατησει και η άλλη (κουμπαρα) θα της φερει για πρωτη φορα τη φιλεναδα του!!!Γερα να είναι και να ειμαστε καλα να τα καμαρωσουμε!!!

Φωτεινουλι, δεν σε παρεξηγουμε (ποια μιλαει αλλωστε!!!)

Φουφουδελακι, να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!!!!Μπραβο για ολες σου τις ασχολιες και σε περιμενουμε παλι!!!

Αυτά λοιπόν τα καταφερα!!!Πολλα πολλα φιλια σε ολες σας!!! Υ.Γ. Μαράκι αφιερωμένο σε εσενα ολο αυτό το σεντονι για να εχεις να διαβαζεις το πρωι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα φιλεναδιτσες μου τι ευχαριστη εκπληξη φουφουκα κ ρουλιτσα μου,καταρχην αστραφτερο να χαιρεσαι το κοριτσακι σου καταδευτερον τελικα που διοριστηκες καλε μπερδευτηκα αθηνα η νησι?για την πορνογραφια τα ξερω απο τον αντρα μου στο διπλα τμημα στη δουλεια ο οτε παρακολουθει κατι τετοιο ασε τι ακουει κ τι εχει δει...

δικηγορινα μου κ γω σκουρο μπλε εχω την κρεβατοκαμαρα μας με ελαφρυ μπεζ τοιχους δε λερωνει κ ειναι ωραιο

μεγεια της ανακαινησεις κουκλιτσα στις φωτο ειστε τελεοιοι δε σας χορταινω κ ο φωτογραφος ασσος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα φιλεναδιτσες μου τι ευχαριστη εκπληξη φουφουκα κ ρουλιτσα μου,καταρχην αστραφτερο να χαιρεσαι το κοριτσακι σου καταδευτερον τελικα που διοριστηκες καλε μπερδευτηκα αθηνα η νησι?για την πορνογραφια τα ξερω απο τον αντρα μου στο διπλα τμημα στη δουλεια ο οτε παρακολουθει κατι τετοιο ασε τι ακουει κ τι εχει δει...

δικηγορινα μου κ γω σκουρο μπλε εχω την κρεβατοκαμαρα μας με ελαφρυ μπεζ τοιχους δε λερωνει κ ειναι ωραιο

μεγεια της ανακαινησεις κουκλιτσα στις φωτο ειστε τελεοιοι δε σας χορταινω κ ο φωτογραφος ασσος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου εχεις δικιο καλη μου δε με εχει συνηθισει το βασανακι σε σκερτσα κ τα χω δει ολα μια βδομαδα τωρα σημερα εκλαψε οταν τον αφηνα κρυφακουσα κ οταν εκλεισε η πορτα διακοπτη λες κ εχει σταματα επισης τρωει ολο το φαι καθε μερα πια κ η δασκαλα εχει εντυπωσιαστει με λογο κ εξυπναδα οταν τον παιρνω ειναι στην τρελη χαρα μονο το 5λεπτο της παραδοσης τα βλεπω ολα σημερα του πατησα μια κατσαδα αφου με το καλο δεν κ ηρθε κ εστρωσε!<br>επισης του λεω αυριο δε θα ρθουμε κ αρχισε να μου λεει θα τον ψαχνει ο φιλος του νομιζω ειμαστε σε καλο δρομο μια βδομαδα ακομα του δινω προθεσμια μετα θα τον μαλωνω οχι οτι σημερα δε το κανα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβω που χαρηκαν με τα ποδηλατακια κ ο β με καθετι νεο κοιμαται αγκαλια χαχα

αλεξ σε νιωθω τα πρωινα θελω να τον καριδωσω που θα παει θα στρωσουν ασε απο επιχειρηματα τι εχω ακουσει δεν υπαρχει σου λεω ποναει η κοιλια ειναι κουρασμενος τον μαλωνουν τα ξερει κ βαριεται αστα σου λεω! Η δασκαλα βεβαια ειπε οτι πολλα απλως για τον β ειναι refresh γιατι τα ξερει ηδη ζωα χρωμματα γραμματα αριθμους ενω καποια παιδακια τωρα τα μαθαινουν

παντως σημερα ηξερε δυο νεα τραγουδακια κ χαρηκα επισης τωρα τρωει πολυ πιο γρηγορα νομιζω

Ρουλακι ομορφα περασατε κ εμεις παντου τριο στουτζες παμε παντα χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παω να φαω παγωτο μου πεσε το ζαχαρο χαχα

αλεξ κανατε εξεταση;

φωτεινη κ σταυρουλα ξεκινησατε εσεις;

συμπεθερα περασε η φοβια του σχολικου;;

μααααακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...