Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 8ΟΥ-9ΟΥ-10ΟΥ 2010!ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΤΡΙΤΑ ΜΑΣ ΓΕΝΕΘΛΙΑ!!!


Recommended Posts

Kαλημερουδια!!!!!καλε 3 και ο κουκος μειναμε….!!Πως περασατε σκ;εμεις ησυχα..ενω ειχε τελειο καιρο δεν προεκυψε καμια βολτουλα…Την Κυριακη πηγα σε μια φιλη να παιξουν λιγο τα κοριτσια και από το μεσημερι επιασα να κανω το δωματιο μας που εχει πολύ υγρασια,και μιας και ηταν και ο συζυγος,βγαλαμε στρωματα,τραβηξαμε το κρεβατι,μην τα κανω μονη και μετα δεν εχω μεση….Βραδυ τελειωσα,μεχρι να τακτοποιησω και λιγο τις ντουλαπες…Μετα παιξαμε ταβλι με το αντρουλη,η ανατμοιβη του που κερδισε ηταν να μου κανει μασαζ,δεν βγηκα χαμενη..χαχαχαΚατα τα αλλα οι επισκεψεις της Κωνσταντινας συνεχιζονται κανονικοτατα!!!μεχρι και στρωματσαδα κοιμηθηκε ένα βραδυ αλλα παλι ξυπνησε…Μαλλον θα το παρω αποφαση!!

 

Χαρα τελος του μηνα εχει ένα καρδιολογικο συνεδριο στην Αθηνα,θα ερθεις;Θα παω να δουλεψω εκει για 3 μερουλες.

 

Μαρια ευχαριστα με την Χρυσανθη!!Τελικα δεν εχει αμυγδαλες ε;και αφου δεν εχει θεμα να αρρωσταινει ή να δυσκολευεται στον υπνο ασε και τα κρεατακια!!τι ωραια!!πολυ χαρηκα!!Πω πω αυτή η ξινη είναι για πολύ ξυλο….οταν ξαναγυρισουν θα πρεπει να εχεις το πανω χερι!!οσος για τωρα,μια χαρα θα τα καταφερεις,θα εισαι και μονη θα τα κανεις όλα με την ησυχια σου!!!Η Φωτεινη καλα είναι που μας ελεγε ότι δεν μπορει να μας το γραψει εδώ;

 

Μαγδα μου καταρχην μπραβο ρε φιλεναδα που εισαι τοσο καλη στην δουλεια σου και αναγνωριζεται!!!καλο το 500ευρω αλλα ηδη τρεχεις σαν τον Βεγγο,αν πρεπει να λειπεις περισσοτερες ωρες τι θα κανεις;;Πηγατε οφθαλμιατρο;όλα οκ; Καλο είναι το Κωνσταντινακι,και χθες ρωτησα την δασκαλα όταν λεει ότι διεκδικει κτλ, με τα αλλα παιδια πως είναι;πεφτει και καμια ψιλη;και μου λεει Όχι ποτε,η Κωνσταντινα είναι πολύ ευγενικη,δεν πειραζει ποτε κανεναν και τα αλλα παιδια την σεβονται!!!ακου να δεις!!!χαχαχα

Τελεια η εξοδο σας!!Καλα κανατε και αφησατε το Βασιλη,δεν θα το ειχατε ευχαριστηθει και το παιδι θα ειχε κουραστει.Το μαγαζι που είναι;από τα μερη σας κοντα;αρεσουν κατι τετοια στον δικο μου.

 

Εγω ξαναρχισα παλι τα ραψιματα στο φουλ,Αρχισα αποκριατικες μασκες!!Χθες εφτιαξα τα angry birds. Θα κανω ζωακια,σουπερ ηρωες.

 

φιλακιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ τι χρυσοχέρα κόρη!Από τσόχα και οι μάσκες;Και γω θα σου λεγα πότε ξεκινάς τα πασχαλιάτικα καλαθάκια.Μας είχαν φέρει ένα τσόχινο με κουλουρακια μια χρονιά μια ξαδέρφη και βάζω μέσα των κοριτσιών τους μαρκαδόρους.Αν θες να στο φωτογραφήσω να πάρεις ιδέα αν και εσύ είσαι ειδική θα χεις βρεις πολύ υλικό φαντάζομαι αλλά είναι γουστόζικο.

Εγω η άχρηστη μια ραπτομηχανή αυτές τις χειρός πήρα από έναν Πακιστανό στο Μοναστηράκι τώρα τα Χριστούγεννα παιδευόμουν χθες να δω πως δουλεύει να στενέψω κάτι παιδικές μαξιλαροθήκες που πήρα και ενώ κάνει τρύπες δε περνάει τη κλωστή.Μέχρι βιντεάκια στο you tube έβλεπα χθες μεσάνυχτα να δω τι κάνω λάθος γιατί έχει και αντίστοιχη η singer...άχρηστη νοικοκυρά σου λέω....

 

Η Φωτεινή όλα καλά τώρα, ο άντρας της την στεναχώρησε τις γιορτές αλλά οκ τα ξαναβρήκαν...ιστορίες της καθημερινότητας....Μου κανε μια πλάκα ο Τ.χθες Φωτεινή αν διαβάζεις ψάρωσα τελείως μιλάμε ήμουν και αγχωμένη με τη δουλειά όταν με πήρε....χα χα

 

Καλέ Αλεξ μη την μελετάς την ίδια συμβασιούχα και ξαναρθει...χα χα..Αν και δεν έχουν πιθανότητες οι ίδιες γιατί δεν μάζεψαν ανεργία φέτος.Είμαι αγχωμένη αλλά όλα πάνε καλά μέχρι στιγμής...

Το μόνο κακό δε πληρώθηκα ακόμα...γκρρρ κάπου κόλλησε το ένταλμα πάλι...ουφ 

 

Τι θα κάνεις στο συνέδριο Αλεξ;

 

Και μενα τα ρεμπετάδικα μου άρεσαν όταν βγαίναμε.Θεσσαλονίκη είχε τέλεια!Φημίζεται εξάλλου...Δεν ήμουν των club ορθοστασία με ένα ποτό στο χέρι και ξένη μουσική.Προτιμούσα το καθιστό,φαγάκι και ελαφρολαικό ρεπερτόριο.

Καλέ η Ρουλίτσα που είναι;;;Θα χει γράψει στο word την ιστορία της ζωής της για να σχολιάσει και θα τα διαβάζουμε πάλι και θα λέμε πότε γίναν όλα αυτά;χα χα

 

Η Χρυσάνθη χθες με νευρίασε τελείως ναι ναι καλά ακούτε κατάφερε να με νευριάσει.Δε προσηλωνόταν σε τίποτα.Της έβγαζα Puzzle να κάνουμε έβαζε ένα κομμάτι τέλος μετά.Της έβγαζα ενσφηνώματα έβαζε ένα έτριβε μάτια μετά χασμουριόταν.Της έβγαζα χαρτί να ζωγραφίσει (πιάνει χάλια το μολύβι) έκανε λίγο γελούσε μετά που της έπιανα το χέρι να τη βοηθήσω.Δε συγκεντρώνεται με τίποτα όλη την ώρα θέλει να χάσκει να την χαιδεύεις και να τρώει!!Ε ήμαρτον....

Με την άλλη το χάσμα μεγάλο.Ζωγραφίζει ωραία,κάνει αντιστοιχίσεις,ενώνει τελείες για να μη μιλήσω με το λόγο.Δε ξέρω πως να το χειριστώ.Εδω που τα λέμε και από Μάιο κάνουμε λογοθεραπείες σχεδόν θα κλείσουμε χρόνο και δεν έχω δει τρομερή βελτίωση πέρα  από της φυσιολογικής ροής του χρόνου που μεγαλώνει.Η Σούζη λέει δυσκολεύεται να κάνει αυτά που της ζητάω και τα αποφεύγει με το να κάνει τη χαδιάρα ή να ζητάει κάτι άλλο εκείνη την ώρα.Οταν πάμε στις συνεδρίες κάνει ότι της ζητήσει στο σπίτι πάω πχ να της βάλω το δάχτυλο στη γλώσσα για να κάνουμε τις ασκήσεις και με δαγκώνει και γελάει.Αγριεύω αλλά δε χαμπαριάζει.

Δε με βλέπω για άλλο μωρό,αυτή θα θέλει ειδική εκπαίδευση όταν πάει σχολείο.Εδω και προνήπια που θέλουμε να τους βάλουμε του χρόνου σε νηπιαγωγείο εννοώ δημόσιο δε νομίζω να μπορεί να ανταποκρίνεται,θα την χαντακώσουμε.Από την άλλη αν ζοριστεί μήπως ξεκουνηθεί...τι να πω...Στο σχολείο η δασκάλα λέει κάνει ότι της ζητήσει αλλά δεν έχουν και τρελές απαιτήσεις εκεί.Ακόμα δε μετράει,δε μιλάει καθαρά,τα τραγούδια τα μασάει.Οταν ξεκινούσαμε λογοθεραπείες έλεγα έλα μωρέ κανα μήνα θα πάμε θα μας δώσει οδηγίες και θα φτιάξει.Τώρα κοντεύουμε να χρονίσουμε στα μαθήματα και ακόμα πίσω είναι...

Και ο άντρας μου κλασικά...άστο ήσυχο το παιδί δεν έχει τίποτα...γι αυτό τα μοιράζομαι με σας.

 

Σας φιλώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να τος κ ο κουκος!!! Για να τριτωσουμε..

Μαρουσκακι κ μενα η μονικα ειναι η αγαπημενη μου τελειομανης κ τρελαρα μονικα λεω κ τον κατακουζινα μου κ οπως εχω ξαναπει εισαι ο θυληκος συζηγος μου επαγωγικα λοιπον μονικα κ εσυ χαχαχα

Περαν της πλακας εγω σου χω τρελη αδυναμια κ το ξερεις..

Ελα να κανουμε παρεα γιατι κ εγω δε το. Ω καθολου παλια κενταγα εχω φτιαξει μαξιλαρακια τωρα κανα γαζακι στο χερι κανα κουμπι ως εκει να ναι καλα η γιαγια λιλη

Γελασα που μεταμεσονυχτια σε πιασε προκοπη!!

Για τη μικρη ρε φιλεναδα εγω δε καταλαβα τοσο χασμα με τον βας κ τη δημ

Νομιζω ειναι πιο αργει ολα θα πανε καλα απλα θελει περισσοτερη δουλεια για σχολειο μη βιαστειτε παντως θα νιωθει να υστερει απο αυτα που λες κ δε ειναι καλο..

Παλι δε πληρωθηκες γαμωτο αχ αυτη η γραφειοκρατια για να δωσουμε τσακ μπαμ για να παρουμε θελουν αιωνες γκρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξ τι θα κανεις στο συνεδριο καλε;; Που θα ναι;;

Αρχισες κ αποκριατικα σουπερ!!!

Παραγγελιες η απλα για το σαιτ;;

Εμεις κυριακη το μεσημερι ως βραδυ τι βγαλαμε στη θαλασσα βολτες κουνιες πηραμε κ τη μηχανη του βασιλη λυσαξε

Πολυ ομορφα περασαμε

Θελω να γινει καλοκαιρι

Καθε χρονο 1 μαιου ξεκινω μπανια στη θαλασσα τωρα ειπαμε να δοκιμασουμε απριλη θα δειξει πολυ πολυ να παθω καρδια συμπεθερα παιζει αυτο το ενδεχομενο οντως;;;χαχαχα

Οφθαλμιατρο κ οι τρεις εχουμε 100/100 εγω λογω λειζερ ο αντρας μου βλεπει σα γερακι απλα μιας κ δεν ειχε παει ηθελε να παει χαχα

Κ ο βασιλακος μια χαρα του δειχνε εικονες μακρια να βρει τις ιδιες σε χαρτι η ενα αρκουδακι κραταγε πραγματα τι κρατα

Βεβαια επαθε ενα σοκ οσο εξεταζε εμενα που ο β διαβαζε κ αυτος δυνατα τα νουμερα γιατι ουτε καν 4 λεει τα αναγνωριζουν ως το δεκα

Γιαυτο κ σε αυτα δειχνουν εικονες

Ο βασιλης ξερει ολα τα γραμματα κ νουμερα

Απο ενα παιχνιδι στο λαπτοπ τα μαθε μαλλον γιατι εγω ελαχιστα εχω ασχοληθει με το συγκεκριμενο

Αλλα νεα χαλαρα δουλεια κ πηγαμε κ στη μαμα μου μετα τον οφθμιατρο χτες ηρθε κ η νονα του μια χαρα

Σημερα σπιτι δουλεια

Τσακωθηκα κ με το παπι το μεσημερι φωναζε τον μαλωσα κ εκλεισα τα παιδικα κ μου δωσε δυο στον κωλο εγινα τουρκος ποτε δε σηκωσε χερι σε κανεναν

Μπηκε τιμωρια κ τον κοιμησα με χαιδευε κ με αγκαλιαζε αλλα ουτε κουνηθηκα θα τον συγχωρησω οταν ξυπνησει γιατι θελω να το συζητησουμε κιολας κ μιας κ νυσταζε δε θα συνεργαζοταν

Παντως δε το περιμενα κ νευριασα παρα πολυ

Φιλουρες παω να κανω μπανιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξ ανθουπολη λιοτριβη λεγεται θα το προτεινα ανεπεφυλακτα.

Κ εγω αυτο το στυλ μαρακι μαγαζιου ειναι το καλυτερο μου!!

Μη με βαλεις ορθια χωρις τραπεζι..

δεν εχω παει ποτε καπου ουτε κ θα πηγαινα ποτε νιωθω σα ταλαιπωρη με ποτο στο χερι κ ορθια..

Τωρα παω για μπανιο χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια...παει και αυτη η μερα..καλυτερα σημερα με τηδουλεια εχω να μαθω πολλα αλλα χωνομαι και τα βρισκω.πηγαμε και σουζη μου πε να μην την αφηνω σε χλωρο κλαρι να την πιεζω στο καθετι να κανει λιγο παραπανω

Μας εδωσε και υλικο για σκ.να δω πως θα μας αφησει η αλλη νατα κανουμε.πηγαμε παιδοτοπο μετα.η Δημητρα εφερε μου γνωρισε 3 φιλες που εκανε τρεχαν ολα μαζι κατεβαιναν απο τσουληθρα χερακι.η Χρυσανθη ερχοταν καθε δυο και λιγο και ελεγε μαμα να παω μαζι να παω τουληθρα να παω τραμπολινο;;; ναι της ελεγα.πηγαινε τα κοιτουσε και ξαναρχοταν ωσπου αρχισε τα παμε πιτι μας....

Μαγκυ το αγιοπαιδο σηκωσε χερι αποκλειεται!!! Ελα μωρε δωσε τοπο στην οργη δε το χει ξανακανει αλλωστε.Μπραβο για οφθαλμιατρο.και η Δημητρ οταν παρκαραμε ςτα mall εβλεπε κατω τα νουμερα και μου λεγε μαμα ειμαστε στο πεντε δυο τρια πχ.και τα λεγε σωςτα.και εχει τυχει να περπαταμε να δει τη λεξη PARKING πχ και μου λεει ειναι το Α εκει.στο σχολειο θα τα μαθαινουν γιατι σπιτι δεν εχω τετοιες απαιτησεις.

Ο αντρας μου μου ψωνησε 2 μπλουζες απο διαφορετικα μαγαζια για τα γενεθλια μου λεει το πρωι και δεν αντεξε μου τις εδωσε τωρα.2 γκρι μπλουζες με γραμματα μπροστα και οι δυο.ηθελα να ξερα γυρνουσε τα μαγαζια για να πετυχει τις ιδιες;;; τελος παντων ας μη μουρμουραω.φυσικα του πα ευχαριστω και θα τις κρατησω ως εχουν αλλα θελω να πω αυτος ο ανθρωπος φαντασια μηδεν...μπορει να δει οτι εχω ενα ρουχο τετοιο στυλ ολο τετοια θα ψαχνει.χα χα

Καλο βραδι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορες χτες ειχα μια φανταστικη μερα καταρχην ρεπο καταδευτερον βολτες ξεκουραση χαλαρωση ολα τα απολαυστικΑ μαζι αχχχχ θελω κ αλλα ρεπο πολλαααααα

Το μεσημερι πηρα κ το παπι απο το σχολειο γυρησε κ ο συζηξ κ πηγαμε ικεα φαγαμε γλυκο κανει ενα που μου αρεςει πολυ εκει ηπιαμε κ καφε πηρα κ κατι κουζινικα πηγαμε κ φακτορυ στο εμπορικο το βραδυ γυρησα κ ουτε τα βλεφαρα μπορουσα να κουνησω!!

Μαρακι μου γλυκο για το δωρο η φιλοσοφια μου ειναι η εξης πρωτον σου πηρε!!!! Κ μαλιστα δυο δωρα!!!

Απο το τιποτα καλο μου ακουγεται

Δευτερον για τα γραμματα που λες ειναι μοδα χαχα απολαυσε τα κ μην αναλωνεσαι πως θα ταν αλλιως γιατι ετσι χανεις ομορφες στιγμες

Να χαιρεσαι με μικρα κ ετσι θα σαι παντα χαρουμενη

Εμενα ο β στα ρουχα παπουτσια δε παιζεται ηταν το πρωτο που ειχα παρατηρησει οταν δουλευαμε παλια ετσι κ στα δωρα μου παιρνει φανταστικα καλυτερα απο οτι θα διαλεγα εγω

Η αν ερθει για ψωνιΑ ειναι ο καλυτερος κριτης

Το τελευταιο καιρο βεβαια μου δινει λεφτακια κ διαλεγω οτι θελω ο τεμπελης..

Παντως το καλυτερο δωρο του ηταν το πρωτο μου αμαξακι κ οχι σαν δωρο αλλα σαν κινηση ισως ηταν κ ενας απο τους λογους που εξελιχθηκε η σχεση μας ως εχει

Εδειξε απο πολυ νωρις ποσα μπορει να θυσιασει κ να κανει για μενα..

Η δημητρα η ψυχη της παρεας ε;; Ετσι κ ο β καθε μερα στρατο σερνει οταν παω να τον παρω ξοπισω του..συνηθως νυφες χαχα προχθες τον ζητησε σε γαμο μια γιωργια χαχα

Σημερα θα κοψουμε πιτα 60 ευρω δωροέπιταγη για παπλικ οποιος τυχει το φλουρι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!!!!Κοπανα σημερα το Κωνσταντινι…. Πηγα χθες στον γιατρο,και ο μπαμπας πηγε με την Κωνσταντινα βολτα για καφε και σοκολατα!!Υποτιθεται θα τους εβρισκα μολις τελειωνα αλλα από τις 6.30 τελειωσα 10+… Πολύ αναμονη αυτος ο γιατρος μου….Ββεβαια ημουν και χωρις ραντεβου,Αργησε και ο μπαμπας με την μικρη να ερθουν σπιτι,μεχρι να πιουν και γαλα ..που να σηκωθει το πρωι;;Οι εξετασεις μου καλες,μια ορμονη η DHEA(Μαρια;;;) είναι λιγο χαμηλη 1,8 ενώ το φυσιολογικο ξεκιναει από 1,9. Μου ειπε να μου δωσει να παιρνω αυτην την ορμονη αλλα τελικα μου εδωσε ένα συμπλεγμα βιταμινων και βλεπουμε….Απο ότι ειδα αυτή η ορμονη πεφτει λογω στρες και από αγχος και στρες τοσους μηνες….ουουου!!!!Της Κωνσταντινας καλε ςοι εξετασεις,συνεχιζουν να πεφτουν,μαλλον ειχε δικιο η παιδιατρος ότι μεχρι τα 4 θα τις εχει…Το αυγο εμεινε σταθερο και το ασπραδι που η άλλη μικροβιολογος μου ειχε πει ότι είναι τωρα οκ μαλλον ειχε κανει λαθος γιατι εχει και εκει και το ειχα δει στις γιορτες που εφτιαξα μια μαρεγκα και την δοκιμασε ωμη και κοκκινησε.και μετακαι οι ξηροι καρποι,καρυδια ,φυστικια,αλλα αυτά μπορουμε να τα αποφυγουμε χωρις να επηρεαζουν την διατροφη!!

 

Μαρια ναι από τσοχα και οι μασκες,είναι πολύ χαριτωμενες…!!!!Αρχισα να τις ραβω,θα σου στειλω στο μειλ να τις δεις μολις τελειωσω γιατι θα τις βαλω στο μπλογκ πιο μετα. Φυσικα θα κανω και πασχαλιατικα !!!,στειλε μου το καλαθακι,ειχα κανει ένα περισυ http://craftlandgr.blogspot.gr/2013/05/blog-post.html αλλα ηταν πολυ χρονοβολο τοσα κοψιματα…Αν πεφτει το ματι σου σε τετοια να μου λες!! Δηλαδη υπαρχει πιθανοτητα να μην ερθει η ξινη;καλυετρα!!!για αυτό τοση ξινιλα!! Στο συνεδριο θα είναι στην γραμματειακη υποστηριξη, Σε νευριασε η Χρυσανθη;;αυτό κι αν είναι νέο!!χαχα Εγω νομιζα ότι ησουν ευχαριστημενη από τις λογοθεραπειες και την εξελιξη. Πιστευεις ότι θα ειχε την ιδια εξελιξη χωρις την λογοθεραπεια; Μαρια παραπονιαρα…πρωτα παραπονιοσουν που δεν σου εκανε δωρα και τωρα όχι μονο σου εκανε ,αλλα πηρε και 2 από διαφορετικα μαγαζια . Μην μιλας καθολου!!!

 

Μαγδα από Μαη μπανια;;μπρρρρ κρυα θα είναι ακομα…!!! Το συνεδριο είναι στο Divani Caravel,στην Αθηνα είναι. Οι μασκες δεν είναι παραγγελια,αλλα ελπιζω να αρεσουν και να μου ζητησουν….στην Κωνσταντινα αρεσαν παντως,την εχω για δοκιμαστη!!χαχα Θελει πεταλουδα να της φτιαξω!!μια χαρα τα ματακια σας,μπραβο!!!κι εγω σκεφτηκα να της δειχνω σιγα σιγα τα γραμματα αλλα τωρα λεει στο σχολειο τα μαθαινουν α,βου,γου και όχι αλφα,βητα ,γαμμα και σκεφτομαι μην την μπερδεψω….το συγχωρεσες το παπι σου;κι εμενα μου το εκανε καποιες φορες και επειδη την μαλωσα όταν θυμωνει χτυπιεται εκεινη….

Καλε δωρο αμαξι σου πηρε και στην αρχη της σχεσης;;Πολύ ερωτευμενο το παιδι!!!!εμενα τα πρωτα χρονια μου επαιρνε τσαντες ,ρουχα και μαρκες κιολας μετα μου εδινε λεφτα να παρω ότι θελω..φετος τα χριστουγεννα του ειπα ότι δεν με νοιαζει τι θα είναι,ποσο θα κανει,θελω να δω ένα δωρακι και για μενα κατω από το δεντρο!! Και μου πηρε ένα ωραιο πουλοβερ!!

 

Σας αφηνω να παω να παραγγειλω τις βιταμινες μου!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξακο μου μου λειψες!!!!

Να κανω παραγγελια για μασκα μπατμαν σπαιντερμαν του αρεσει τι προτεινεις;;

Κυριακη πρωι ειστε ελευθερες;;μπας κ βρεθουμε..

Θα ξαναμπω!!πηζωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδα για batman εχω βρει πολλες ιδεες...θα ειναι το επομενο που θα ξεκινησω μολις τελειωσω τα ραψιματα που εχω ξεκινησει κια θα στα στειλω να τα δεις. Αν θυμηθεις μετρα λιγο ποσο ειναι η μεση του Βασιλη πανω απο τα ρουχα στο χαλαρο .γιατι αν παρω μετρα απο το μεσακι της δικιας μου σωθηκαμε..

Κυριακη δεν εχουμε κανονισει κατι..παρε τηλεφωνακι αν ειναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια ομορφες κορες! Εχει μια μερα ονειρο 18 βαθμους..ειμαστε στο μαγαζι του παππου γυρνανε με τα ποδηλατα στη ραμπα γυρω γυρω να δω ποτε θα ζαλιστουν να ρθουν κατω...χθες ηρθε Φωτεινη με Αλεξουκω και Δαναη σπιτι ξεσαλωσαν τα τρια και το μωρο μες τη μεση...ταρζανακια!!

Αλεξ δε τη ξερω την ορμονγ που λες του θυροειδη ειναι; αν και σιγα η διαφορα 1.8 με 1.9 για να παιρνεις χαπι.

Μπραβο και για το Κωνσταντινι θα φυγουν καλε ολες οι κωλοαλλεργιες.εμενα το αυγο ποτε δε το βαλαν στο στομα τους ουτε η μια ουτε η αλλη σε οποιαδηποτε μορφη..μονο στο αυγολεμονο στα γιουβαρλακια το τρωνε στα κεηκ πχ αλλα σκετο ουτε λογος.στεναχωριεται ο παππους που εχει τις κοτουλες και τα δινει σε ξενα παιδακια γειτονων.και ο παιδιατρος δε με πιεσε ποτε να το δωσω το αφησα και γω.αφου και ομελετα αυγοφετα που κανω κανα βραδι δοκιμαζουν και το φτυνουν.

Θα το φωτογραφησω το καλαθακι να στο στειλω.στα ματια μου δειχνει περιτεχνο αλλα για σενα τη χρυσοχερα θα ναι απλο.

Με τραβανε χαιρετω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ακριβως το ιδιο ειναι το καλαθακι Αλεξ.

Χθες βγηκαμε με τον αντρα μου τα δυο μας για ποτο και με το που μπαινουμε ποια ηταν πρωτη μουρη;;; η ξινη!! Και ειναι κολλητη με τη δασκαλα μας!! Το ξερα βεβαια αλλα και αυτη το ξερε δε παραξενευτηκε.σκεφτειτε θαψιμο που θα χει πεσει..μια εξοδο και γω μια στο τοσο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

"Πωλείται όπως είναι επιπλωμένο...."

Το διαλυσαμε το μαγαζί,οριστικά,ε;

Είχα πει ότι δεν θα ξαναμπώ μέχρι να μπει ξανά μια από τις παλιές.Ενα καλημέρα ρε κορίτσια,χωρίς σχολιο,τοσο ακατόρθωτο είναι;

Για τις συνήθεις 3 , διαβάζω τα αλλά ποστάκια που γρφουν ,και μαθαίνω τα νεα τους.

Εγώ δεν ξαναγράφω,3 και ο κούκος μείναμε και δεν μου κάνει κεφι.

Στεναχωριέμαι πάντως,όλοι μαζί με αφήσατε πανάθεμά σας!!!!Άντρας,φιλεναδουλες,Σουλεϊμάν!!!!Ποσο να αμτεξω και εγώ;

Φιλια σε όλες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε Χαρουλιτα παραπονιαρα σε αφησαμε τι λογια ειναι αυτα....τα mail μας ολες τα χετε...οποια θελει να μαθαινει νεα να μοιραζεται στιγμες και εμπειριες εγω θα χαρω να τα λεμε απο εκει.Δε βρισκω νοημα να νοουμαστε παρεακι οταν καθημερινα γραφουμε μονο 3 ατομα.οποιος θελει δε χανεται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου, καλημέρα!Έγινε το θαυμα και καταφερα να μπώ, δεν ξερω τι εφταιγε, εβαζα συνεχως τον κωδικό μου και δεν και σημερα λεω ας δοκιμασω αλλη μια φορά και τσουπ να' μαι!!!Οσον αφορά για το ποστακι μας, συγχωρεστε με, αλλα εγω καταλαβα οτι κατι εγινε παλι και γι' αυτό δεν εμπαινε καμία. Δεν θα ηθελα να σταματησουμε να μιλαμε, γιατι εχουμε μοιραστει τοσα, γιατι ολες σας εχω εννοια, αλλά στην υποψια οτι μπορει να ειχε γινει παλι κατι παρασκηνιακο, στεναχωριομουν και νευριαζα!Εφοσον, λοιπον, τιποτα τετοιο δεν συμβαινει, και θελουμε να ειμαστε κοντα, παμε παλι να προσπαθησουμε να ενώσουμε το παρεακι;Ξεκιναω εγω πρωτη, που δεν ήμουν και επιμελης, και υποσχομαι να μην χανομαι!!!

 

Τα νεα τα δικά μας είναι ολα καλα, δεν θυμαμαι και απο ποτε εχω να σας γραψω βεβαια (!), ο Τασουλης μου μεγαλωνει συνεχως, γινεται αντρακι, ολο με κυνηγαει με κατι σπαθια να με "σκοτωσει" κλπ, με τον μπαμπα του παιζουν ποδοσφαιρακι στο playstation κλπ!Στο σχολείο καλά, αλλα βαριεται να ζωγραφίσει, και μας ειπε η δασκαλα του να ασχολουμαστε με τα εικαστικα, αλλα δεν τον βλεπω να του αρεσει, ειναι υποχρεωτικό σε ολα τα παιδακια να τους αρεσει η ζωγραφική;Επίσης, πιανει την παρλα (ατιμα γονιδια μου!) ολη την ωρα και αργει να φαει!Καλα με το φαγητο συμπεθερουλα μου ποσο σε καταλαβαινω πια, ακομα κι αυτα που του αρεσουν μου βγαζει την πίστη!Αφηστε που για να φαει, πρεπει να τον ταιζω, αλλιως το μεσημεριανο θα το τελειωσει το βραδυ!!!Επειδη ειναι αρρωστουλι τωρα, μολις γινει καλα, αρχιζω παλι αυτο που ειχε πει η παιδιατρος, δηλαδη αν δεν φαει το μεσημερι για υπνο νηστικος, μολις ξυπνησει παλι το φαγητο μπροστα του και αν παλι οχι, μετα αυτο που θελει για να μην πεσει και κατω!Είναι περίπου 1,07 και ειναι 15 κιλά!!!Βεβαια και ο αντρας μου ειναι πολύ αδυνατος, ο,τι κι αν φαει, αλλα ο Τασουλης δεν τρωει!!Εχει αρχισει και ολο ρωταει "τι σημαινει;", οτι και να του πεις καινουργιο σου λεει τι σημαινει;;;Ποσες απαντησεις πια να δωσει η ερμη η μανα!Προχθες μου ειπε και το αμιμητο, του εξηγουσα οτι κανω διαιατα, γιατι με κυνηγαγε με ενα μπισκοτακι να το φαω, μου λεει τι σημαινει διαιτα, του εξηγω και μετα του λεω ομως εσυ Τασουλη οπως και να ειναι η μαμα θα λες οτι ειναι ομορφη, ναι;(φοβερη διαπαιδαγωγηση,ε;;;!!) Και μου λεει μαμα λιγο το προσωπο σου δεν μου αρεσει!!!Σοκ εγω και μετα μου λεει μου αρεσει οταν βαζεις αυτη τη μπογια στα ματια σου!!!!Με θελει κοκετα το παιδι μου, ακομα και μεσα στο σπιτι!!!

 

Κατα τα αλλα δουλεια αρκετη και υποχρεωσεις πολλες!!!Δεν προλαβαινω να πληρωνω, αλλα δεν θελω να γκρινιαζω, την υγεια μας να εχουμε και ολα θα γινουν!!!Ο αντρας μου ειναι στην τελικη ευθεια για την διπλωματικη, να ησυχασουμε και απο εκει και μετα θα του φτιαξω εκπληξη το αλλο δωματιο στο γραφειο μου για να εχει ενα χωρο δικο του, γιατι ασχολειται και με την δημιουργια site κλπ και θα πρεπει να μπορει καπου να δει και πελατες κλπ!Δυο απογευματα θα ερχομαι εγω και θα καθεται εκεινος σπιτι, δυο απογευματα θα καθομαι εγω και θα ερχεται εκεινος και ενα απογευμα ο Τασουλης στη γιαγια και θα ερχομαστε και οι δυο!Λετε να "σκοτωθουμε" που θα δουλευουμε στον ιδιο χωρο;;;Επίσης, επιτελους πηραμε στο παιδι κρεββατι μεγαλο, το τι χαρα κανει δεν μπορειτε να φανταστειτε!!!

 

Χαρουλινακι μου, σε σκεφτομαι πολυ που λειπει ο αντρουλης, τελικα πως το εχει παρει η μικρη;Ποτε ειπες οτι θα πας;Αν σε αφησει ο αντρουλης να βγεις απο το δωματιο του (χαχα!!!) θα σου αρεσει παρα πολυ το Εδιμβουργο!!!Ειχαμε κανει δωρο στους νονους του Τασουλη για την βαφτιση ταξιδι εκει και τελικα επεμεναν (αλλο που δεν θελαμε!!) και πηγαμε μαζι τους!!!

 

Και τωρα που ειπαμε για νονους, θα ξαναγινω νονα και μαλλον αλλες δυο φορες!!!Παω για βουλευτης!!!Εχω εναν μεγαλο 11 χρονων, εχει βαφτισει ο αντρας μου ενα αγορακι, εχουμε ενα μικρουλι που δεν θελουν να το βαφτισουν οι γονεις του, αλλα ειμαστε οι νονοι του και τωρα θα βαφτισω μαζι με μια αλλη κοπελα το αγορακι της γραμματεας στο γραφειο που δουλευα πριν ως ασκουμενη και της φιλης μου, κουμπαρας μου και διπλανης μου το κοριτσακι, που γεννιεται με το καλο σε δεκα μερες!!!Ολοι μου λενε εχει εξοδα κλπ και μετα με τα δωρα, αλλα λεω σιγα δεν μου λειπουν 200 ευρω, πολλα περισσοτερα μου λειπουν!!!Και μου αρεσει που εγω ελεγα θα βαφτισω μονο ενα παιδακι!!!Παντρευονται και κατι πολυ κοντινοι μας φιλοι και γενικα ειμαστε σε προετοιμασιες, με εχει πιασει παλι το δημιουργικό μου!!!Καλα βεβαια εγω εχω ετοιμασει στο μυαλο μου και την βαφτιση του δευτερου παιδιού μου, αν και οταν κανω!!!!

 

Μαράκι μου, οι τσουπρες σου τι κανουν;Το μονο που θυμαμαι απο ολα αυτα που ειχα διαβασει ειναι οτι περασατε πολυ ωραια τις γιορτες και οτι ελαβες δυο δωρα απο τον αντρουλη και γκρινιαζες!!Γιατι Μαρακι μου;;;;Εγω παρακαλω για ενα δωρο εκπληξη!!!!Στη δουλεια τα τακτοποιησες ολα;;Αν και ειμαι σιγουρη οτι θα τα εχεις κανει ολα να λειτουργουν αψογα, οσο για τις πρωην συναδελφισες ξυδι!!!

 

Συμπεθερουλα μου, βλεπω τις δημιουργιες σου απο το facebook και με τοσες βαφτισεις σιγουρα θα χρειαστω την βοηθεια σου!!!

 

Φωτεινουλα, πως πας με τα δυο ζουζουνια;;;

 

Μαγδα μου, εβλεπα τις φωτογραφιες του Βασιλακη!!!Πηγαινε τον μια φορα για φωτογραφηση, θα τρελλαθουνε με τις ματαρες του και το φατσουλακι του!!!

 

Σταυρουλιτσα, Αριακι, Κατερινακι πως πατε;;;

 

Πολλα φιλια σε ολες σας!!!! [smilie=thebirdman.:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουλάκι όχι δε συνέβει τίποτα παρασκηνιακό απλά πάντα λέμε ότι δε μπαίνετε οι περισσότερες ή μπαίνετε διαβάζετε τα δικά μας και δε γράφετε οπότε ποιος ο λόγος να δημοσιοποιούμε την καθημερινότητα μας σε πολλά άτομα που απλά μας διαβάζουν για να μας διαβάσουν και όχι να μας δώσουν μια απάντηση σε προβληματισμό μας,να μας τονώσουν,να μοιραστούν μια δική τους εμπειρία,να μας πουν μια καλημέρα βρε αδερφέ!!

Όλο υπόσχεστε ότι θα μπαίνετε τακτικά γράφετε λίγο και μετά εξαφανιζόλ.Δε μιλάω για σένα μόνο όλες τις παίρνει η μπάλα...Αν θέλετε παρεάκι και είστε τακτικές δωστε δείγματα αλλιώς υπάρχουν και άλλοι τρόποι επικοινωνίας με ανθρώπους που θες μια στο τόσο να μαθαίνεις αν είναι καλά.

Δε σε μαλώνω προς Θεού επιλογή του καθενός που και με ποια συχνότητα θα μιλάει.Απλά απολογούμαι για την απουσία μου.Εξάλλου αν δεις γράφω σε άλλα postakia εδω που μου απαντάνε οι κοπέλες και μοιράζομαι τις εμπειρίες μου που εξάλλου αυτό είναι που περιμένω από αυτό το site.

 

Κλείνει η παρένθεση.....

 

Αχ αυτός ο Τασούλης για δάγκωμα...πόσο χαίρομαι όταν περιγράφεται ατάκες και σκηνές από τα ζουζούνια σας που μιλάνε πλέον..Ειμαι σε φάση άγχους με το θέμα της Χρυσάνθης  με το λόγο με έχει καταβάλλει πολύ.μπορώ να πω μου γίνεται εμμονή....δε βλέπω βελτίωση με τις λογοθεραπείες ή ίσως θα θελα να δω περισσότερη..διαβάζω ένα σωρό στο ιντερνετ...ο περίγυρος δεν αντιλαμβάνεται το θέμα να με στηρίξει...ο χρόνος περνάει...δε ξέρω...μπερδεμένη.

Μπράβο στον αντρούλη για το μεταπτυχιακό τέλεια η ιδέα για διπλανά γραφεία.Εγω με το δικό μου ένα φεγγάρι δουλεύαμε μαζί απογεύματα σε λογιστικό γραφείο μόνοι μας μιας κοπέλας για να μαζέψουμε λεφτά για το γάμο.Θυμάμαι πηγαίναμε 3 απογεύματα βάζαμε ράδιο και καταχωρούσαμε...

 

Μάγδα παρένθεση υπάρχει ένα site joy νομίζω κάπως έτσι που κάνεις αίτηση αν θες να πάρουν το παιδάκι σου για διαφημίσεις μιας και το ανέφερε το Ρουλάκι.Η κοπέλα από κάτω που έχει το μωρό έκανε αλλά της είπαν ότι επειδή μένουν Ρόδο αυτοί άμα την καλούν για casting πρέπει να ναι αυθημερόν Αθήνα πράγμα δύσκολο.Εσύ όμως αν σου αρέσει σαν ιδέα δεν έχεις τίποτα να χάσεις.

 

Αυτά...άντε σας φιλώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσακια μου από μια μανουλα που κουτουλαει απο την νυστα!!!Ηρθα γραφειο το πρωι, πηγα εκανα μαθημα στο ΙΕΚ και αμεσως παλι στο γραφειο, γιατι το απογευμα δεν θα ερθω για να παω τον μικρο στη παιδιατρο, επειδη βηχει!Δεν εχω φαει καν για μεσημερι και κοντευω να πεσω κατω, αλλά εχω χρονο μεχρι να ξυπνησει ο μικρος, οποτε και ο αντρας μου θα πρεπει να διαβασει!!!Αντε να τελειωσει με την διπλωματικη γιατι το εχουμε κανει το παιδι λαστιχο!!!

 

Χαίρομαι πολύ που δεν εγινε κατι παρασκηνιακο, οποτε ας προσπαθησουμε να ενωθουμε παλι!!!Εχεις δικιο Μαρία μου γι' αυτο που λες οτι διαβαζω και δεν μπαινω να γραψω, αλλα ειχα κι αυτο το κακο συνηθειο με τα κατεβατα, ηθελα να σχολιασω ολων σας τα νεα, κι ελεγα δεν εχω χρονο, αλλα εχει δικιο και η Χαρα μια καλημερα καμια φορά αρκει!!Για τα γενεθλια σου ευχες σου ειχα γραψει στο facebook, το είδες;;;Χιλιόχρονη και παλι!!!

 

Όσον αφορά το θέμα της Χρυσάνθης, δεν ξερω αν μας εχεις πει ποτε, δεν λεει τιποτα ή απλά δεν λεει οσα θα επρεπε να λεει;;Η Σούζυ, τι λέει, είναι ευχαριστημένη;;;Τον περίγυρο αστον να λεει, το ξερω οτι ειναι δυσκολο εσυ να παλευεις και να εχεις και τους αλλους να λενε το μακρυ τους και το κοντο τους. Να επικεντρωθείς στην αποψη σου, το internet βεβαια μπορει να σε μπερδεψει περισσότερο και να σου εξηγησει αναλυτικα η γιατρος τι μπορεις να κανεις παραπανω, από οτι θυμαμαι με τα αυτακια ειχε δικιο!Σου ευχομαι κουραγιο και υπομονή!!!

 

Κι εγω νομιζω οτι ωραια θα ειναι να τον εχω εδω, του ειπα να του δωσω το δωματιο που εχω εγω το γραφειο μου και να παω εγω στο αλλο, ειμαι και της αλλαγης μην το ξεχνατε, αλλα δεν ηθελε, ηθελε να ειναι πιο απομονωμένος!!!Μετα τις 15/2 το φταχνω!!!Θα το δω κι εγω το site γιατι κι εμενα μου λενε οτι ειναι ομορφουλης, οχι βεβαια σαν τον Βασιλακη, μονο για μια φορά, ετσι για πλακα, αλλα ετσι οπως εχει γινει αγριμακι, δεν νομιζω να κατσει!!!Σε καποιο dvd εχει ακουσει την λεξη "κυρά μου" και μου λεει γελώντας "φερε μου νερο κυρα μου!" και εγω νομιζω οτι ειμαι ετοιμη να βγαλω καπνους απο τα αυτια!!!!Του φωναξα πολυ με το φαγητο τις τεσσερις ημερες που ημασταν μαζι λογω της ιωσης, συν οτι ειχα ενα πολυ σοβαρο προβλημα να λυσω στη δουλεια και δεν μπορουσα που ημουν σπιτι με τον μικρο και μου αντιμιλαει και φωναζει, οποτε προσπαθω παλι να ηρεμησουμε!Χθες τον ειχα ποση ωρα, τι σου εχω κανει, σε εχω στεναχωρησει με κατι κλπ για να τον ηρεμησω!!!

 

Αυτα τα σημερινά νέα μας!!!Αντε για μαζευτείτε παλι!!!Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Ρουλακι λαστιχο και συ...φυσικα και τις ειδα τις ευχες ευχαριστησα ολους με ενα γενικο μηνυμα ηταν αδυνατο να απαντησω σε εναν εναν.να σαι καλα.

Να βρε ιωση το τριγυρναει το παιδι γι αυτο δεν τρωει αδικα και στεναχωρεθηκες και του φωναξες...

Δε ξερω αν ο Τασουλης παει για audition εσυ πας σιγουρα για καλλιστεια...οσο βλεπω τις καλλιτεχνικες φωτο με το ολοσωμο μαγιο γυναικαρα...εξωτικη ομορφια!!

Με τη Χρυσανθη μια το παιδευω μια απογοητευομαι....ισως πρεπει να χω πιο πολυ υπομονη.Μιλαει πια την καταλαβαινεις αλλα ειναι βαρια στις δραστηριοτητες λιγο αργη.ξεκιναμε καλως εχοντων των πραγματων και εργοθεραπειες απο βδομαδα.

Το πιο δυσκολο ειναι να τα συνδυασω απο τη μια δραστηριοτητες πιο προχωρημενες για τη Δημητρα μη μενει πισω απο την αλλη οι ασκησεις της Χρυσανθης.και το κακο ειναι οτι οσοι ερχονται πχ μαμα μπαμπας αντρας δε θα κατσουν μαζι τους να " διαβασουν" αλλα θα αρκεστουν να χοροπηδανε και να ζητωκραυγαζουν.τα ζορικα και η εκμαθηση παντα η μαμα...

Δε λεω και μενα μου αρεσει να ψαχνω και να διαβαζω τι ειναι ωραιο να ασχοληθουμε αλλα επειδη υπαρχει αυτη η διαφορετικοτητα το να παρακολουθω και να βοηθαω και τις δυο ειναι για τρελλαδικο ωρες ωρες!!

Πως σου φαινεται στα ιεκ; οι μαθητες ςυνεργασιμοι;

Δε χρειαζεται βρε να γραφεις κατεβατα η να κρατας σημειωσεις για να σχολιασεις τα νεα σου να μπαινεις να μας λες τις ατακες του Τασουλη και ειμαστε κομπλε!

Ολες αντιλαμβανομαστε τι σημαινει εργαζομενη μανουλα...

Το δημαρχειο μας ειναι διπλα στα δικαστηρια και καθε πρωι στο παρκινγκ πετυχαινω νεαρες δικηγορινες με κουςτουμια και χαρτοφυλακες και ολο σε σκεφτομαι με παρομοιο στυλ.

Δεν εχω διαθεση σημερα καταπιαστηκα πολυ με τα της Χρυσανθης και φουντωσε το κεφαλι σκεψεις...

Ευτυχως το mammy με προσγειωνει βλεποντας οτι ολες τις μανουλες παντα κατι μας απασχολει...

Καλο βραδι...χαρηκα που ξαναγραψες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!

 

Ρουλακι 2 μερες συνεχομενα;;αν μπεις και αυριο θα σπασεις καθε ρεκορ!!χαχα Τι παρεξηγηση να γινει;αφου δεν εγραφε και καμια!!! Καταλαβαινω οτι ολες εχουμε τις ασχολιες μας,τις οικογενειες μας ,τις δουλειες μας αλλα αν θελουμε 2 κουβεντες μπορουμε να γραψουμε οπως καναμε τοσο καιρο.και αν οχι καθε μερα εστω πιο αραια αλλα οχι αυτο το πραγμα. Φυσικα δεν θελω να πιεσω καμια,μπορει να μην θελουν να γραφουν,να ξενερωσαν...απλα αν γραφουμε 2-3 ατομα δεν υπαρχει λογος να τα γραφουμε εδω.

Καλα ποσο μοιαζει με την Κωνσταντινα ο Τασουλης...αυτο μου ειπε η δασκαλα,οτι μιλαει πολυ και θελέι να τα πει και ολα μαζι ...Ευτυχως ομως τρωει!!και κατι φαγητα ..ψαροσπυπα,ρεβυθια,φασολαδα...ουτε θα το φανταζομουν ποτε!!! Με την ζωγραφικη,αν δεν του αρεσει τι να κανεις...εμεις ειχαμε παρει αυτον τον πινακα με τις κιμωλιες απο ικεα και της ειχε κεντρισει το ενδιαφερον.Μ ε το καλο να φτιαξετε και το γραφειο του αντρουλη,θυμαμαι που τα λεγαμε και ηταν ωραιοτατα τα σαιτ που ειχε φτιαξει!

Καλα ρε συ...ειστε νονοι ακομα και στο παιδακι που δεν θελουν να το βαφτισουν;;χαχαχα Οτι βοηθεια θελησεις εδω ειμαι!!!

Θα γινει μοντελο και ο Τασουλης;εχει στυλ παντως το παιδι!!δεν τοσυζητω!!Πηγατε παιδιατρο;

 

Μαρια μου δεν ειπαμε να μην απογοητευεσαι;εγω νομιζω οτι εχει κανει μεγαλη προοδο η Χρυσανθη,μην συγκρινεις με την Δημητρα . Δωσε μεγαλυτερη βαση στις δραστηριοτητες της Χρυσανθης αφου η Δημητρα ειναι δραστηρια και στο σχολειο τα πιανει γρηγορα και μην αγχωνεσαι. Και με τις εργοθεραπειες θα βοηθηθει.ειδα οτι σας εγραψε λιγες .θα πρεπει να αξιολογηθει ξανα για να σας ξαναγραψει;

Που λες οτι το μαμμυ σε προσγειωνει..μπηκα σε μια ομαδα στο fb για διατροφη και παιδικες αλλεργιες και γραφουν μαμαδες με παιδακια αυτιστικα ή με αλλα συνδρομα που το ψαχνουν με την διατροφη γιατι βοηθανε τελοσπαντων καποιες τροφες και λεω δοξα το Θεο,να μην παραπονιεμαι καθολου!!

 

Χαρα καλα να περασεις με τον αντρουλη!!!Περιμενουμε νεα σου!!!

 

εμεις δεν εχουμε ιδιαιτερα νεα...Η Κωνσταντινα καθε βραδυ συνεχιζει να ξυπναει και να ερχεται στο κρεβατι μας...λεει οτι φοβαται...μα καθε βραδυ;;;Εχω παραιτηθει..την αφηνω να ερχεται,οσες φορες δεν την αφησα το ξενυχτησαμε κλαιγοντας...Αφηστε που την μαλωνω και αντι να μαζευτει μου φωναζει και απο πανω,μου χτυπαει και το χερι στο τραπεζι...

 

Σας αφηνω να κοιμηθω γιατι θα εχω επισκεπτη σε λιγες ωρες!!!φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφες!!!Τελικα μ'αρεσει που εχουμε αντανακλαστικα ως ομαδα!!!Εμεις και το ΠΑΣΟΚ,ενα πραμα συσπειρωνομαστε πριν τη διαλυση =))  =))  =))  =))  =))

 

Ημουν λιγο πιεσμενη γιατι ειχα ομιλια σημερα και δεν προλαβαινα να μπω απο οταν ειδα την δημοσιευση της "Τριπολλιτσιοτισσας Πεθερας".Και μονο για αυτο Ρουλακι ειπα οτι θα ξαναγραψω,σου χω αδυναμια τι να κανουμε????

Και εσυ παλιοΤασσω,στειλε τον Αλεξ σχολειο,τη Δαναη βαλτης ζουζουνια στον υπολογιστη και εσυ πιασε το tablet και ασε τα τηλ!!!Παρε και τηλ δηλαδη,ν α ταπουμε αλλα αυτο το πστακι χωρις τα πικαντικα σχολια ειναι μισο.

Φουφουκι,που εισαι και εσυ???Λογικα αρχιζεις αδεια.Μπες να αναψουν τα αιματα,αν δεν τα παρουμε μια φορα μαζι να τα σπασουμε,παθαινω στερητικο!!!!ΧΑΧΑΧΑ

Εγκυουλα-Σταυρουλα,στειλε τη γλωσου σχολειο(πανε οι ιωσεις τωρα) ή και στην πεθερα εστω και μπες για κους-κους!!!

Αρια,απο τον Ερυθρο σταυρο θα μαθουμε οτι γενησες?Κανονισε!!!!!Ασε δηλ που δεν μπαινεις εσυ και το πηρε και η συμπεθερα σου βεντετικα και δεν μπαινει ουτε αυτη!!!

 

Οπως λεει και ο Σταματης αγαπητες μου(και μην με ρωτησετε παλιοκουλτουριαρες ποιος ειναι αυτος...γιατι ενας ειναι οΣΤΑΜΑΤΗΣ):ΜΙΑ ΑΓΑΠΗ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΜΕ ΕΝΑ ΧΩΡΙΣΜΟ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και αφου ειπα παλι σοφα πραματα(χαχαχαχα),ας περασω και στα νεα μου...

 

Αυτος ο μηνας περασε λιγο με γνωμονα το γνωστο ασμα:'Οταν βλεπω αεροπλανο,μου ερχεται να σου την κανω ......"(Λιτσα Γιαγκουση γαρ,ποσα θα μαθετε σημερα τελικα!!!!).Και επιτελους εφτασαν οι μερες και παω στην αγαπουλα μου τη Δευτερα...Στη Μιμικα βεβαια οσες φορες προσπαθησα να της πω οτι θα παω πρωτα μονη μου να ετοιμασω το σπιτικαι μετα θα παμε μαζι,δεν το δεχεται με τπτ.Πως θα την παλεψουν οι δικοι μου να δουμε!!!

Με την μικρη κλεισαμε 14/03 για Λονδινο ,οπου θα ελθει και ο μπαμπας μας και θα το κανουμε ταξιδακι ολοι μαζι!!!Μετα θα ελεθει για Πασχα 10ημ,ε και μετα σε 2 μηνες θα γυρισει οριστικα.Αντε καλοκαιρι εφτασα....

 

Η μικρη θηριο,οσο παει και δεν μαζευεται.Και στο σχολειο μου το ειπανε οτι ειναι πολυ πεισματαρα και επιμονη.Ελα λεω,αληθεια?

Κατα τ'αλλα εχουμε γινει αυτοκολλητες,ρουπι δεν μ'αφηνει να κανω!!!

Για αποκριες  θελει Χιονατη,εχει παθει κολλημα,θελει να τη φωναζουμε Χιονατη και οχι Δημ!!!Ασε που μου λεει:ειμαι η Χιονατη και η μαμα μου πεθανε :-o  :-o  :-o 

Την Τριτη πηγανε θεατρο με το σχολειο και οταν γυρισε μου λεει:οταν μεγαλωσω θα παιζω θεατρο!!!Αυτο θα πει σωστος επαγγελματικος προσανατολισμος!!!

Αρχισαμε και τα παρτυ,οταν γυρισω εχουμε παρτυ συμμαθητριας..ακου τωρα που μεγαλωσαν και ειναικαι καλεσμενοι σε εκδηλωσεις!!! 

Μας εδωσαν και απο το σχολειο,λιστα με τα τηλ των συμμαθητων για να αυξησουμε και σχεσεις εκτος,εχω σκοπο οταν γυρισω να καλεσω κανα δυο,που μου το ζηταει.

 

Στη δουλεια πολυ τρεξιμο.Ειχα και αυτη την ομιλια σημερα πιεστηκα να προλαβω να τα ετοιμασω ,ευτυχως ομως πηγε αψογα,ο προεδος ηλθε στο βημα να με συγχαρει με χειραψια!!!

Αλλα πιεστηκα και με καποιες διαφωνιες με τους συναδελφους,γενικα το κλιμα εχει χαλασει πολυ και στεναχωριεμαι γιατι ειμασταν και φιλοι ολοι υποτιθεται.Οταν μπαινουν οι προσωπικες φιλοδοξιες τελικα στη μεση απο καλυπονται οι χαρακτηρες!!!

Με τις εξετασεις μου,αφου εδω και 15ημ ειχα απο δεκατα εως 38,διαγνωσθηκε χρονια ιγμοριτιδα και μαλλον σαν επιπλοκη κανω τις πνευμονιες.Τωρα κανω αγωγη,ελπιζω να τελειωσω μιας και αυτο ειναι το καλο σεναριο,τελικα!!!

 

Την προγουμενη εβδομαδα χιονισε κιολας και καναμε και χιονανθρωπο,αλλα εφαγα μια ταλαιπωρια,αφου το Σαββατο εφημερευα και το πρωι ξυπναω και το αμαξι ηταν παγωμενο,ουτε οι πορτες δεν ανοιγαν!!!Παλι καλα που ηταν ενας συναδελφος πληρως εξοπλισμενος και με βοηθησε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και τωρα περιμετε τα σχολια μου,ε??????

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ....ΝΥΣΤΑΖΩΩΩΩΩ!!!

 

Λοιπον δεν σχολιαζω,θα δωσω νεο αερα πνοης,δηλ οτανδεν μπορουμε δεν εγινε και τπτ να μην σχολιασουμε....

 

Αντε φιλια,αν προλαβω θα μπω και αυριο!!!!

 

Φιλιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια πο το αγωνιστικο μετωπο της δουλειας να μαι κ εγω μιας κ ειδα κινητικοτητα

μαρακι κ αλεξ με καλυψατε πληρως η αληθεια ειναι οτι μια κριση το ποστακι μας την περναει στο χερι μας ειναι η να το παλεψουμε η να το αφησουμε

εγω ειπα απο μεριας μου να κανω μια υστατη προσπαθεια κ βλεπουμε πως θα παει..

ρουλακι χαρηκα κ εγω που μπηκες κ εμαθα νεακια σου μπραβω που φτιαχνετε δικο σας χωρο στο σπιτι νομιζω μια χαρα θα παει ετσι οπως εχετε ρυθμιση κ το προγραμματακι με τις βαρδιες.

ο τασουλακος εχει πολυ στυλ ανετα θα του ταιριαζε για φωτογραφιση

εμας μας ειχαν κανει πιο παλια προταση κ μαλιστα με πολυ καλα λεφτα μιας κ η λοις εκτος απο νυχια ειναι μακιγιερ κ βαφει πολλα μοντελα κ κανει παρεα με πολλους φωτογραφους κ τετοια

σε καποια γεννεθλια της εβελινας ειχε ερθει ενας φωτογραφος κ μου ειχε προτεινει να κανουμε ενα πορτοφολιο κ μιας κ εχει κονε να κανει φωτογραφισης ο β για καταλογους ρουχων κ τετοια αλλα ο αντρας μου ηταν ανενδοτος οτι θα ταλαιπωρηθει το παιδι οποτε το αφησαμε

προσφατα παλι η λοις μου το χε ξαναπει αν αλλαξε γνωμη ο μπαμπας μας τωρα που μεγαλωσε ο β αλλα συνεχιζει καθετος ο μπαμπας μας.

αν θες ρουλα να τη ρωτησω αν ερθετε αθηνα αν θες να ρθειτε σε επαφη.

μας ειχε πει οτι κοριτσακια βρισκουν μπολικα αλλα αγορακια ομορφα λεει ειναι πιο δυσκολο..κ προτιμουν συνηθως ανοιχτα ματια κ μαλλια γιατι δειχνουν πιο ωραια στις φωτο (ο τασουλης ξανθουλης ειναι αν θυμαμαι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...