Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ ΜΩΡΑ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ2013-ΓΕΝΑΡΗ-ΦΛΕΒΑΡΗ 2014


Recommended Posts

μασρορακι να σας ζησει ο μπεμπακος να ειναι γερος και ευτυχισμενος!!!φανταζομαι την ευτυχια σας τωρα που τον κρατας στα χερια σου..ετσι ανυπομονω να κρατησω και εγω την μπεμπουλα μου!!!

μια χαρα πηγε η γεννα ε?μπραβο πολυ χαιρομαι καλους θηλασμους και καλη λοχεια να εχεις...πολλα ρουφηχτα φιλακια να του δωσεις!!!

expecting μπραβο υπεροχα νεα μια χαρα ειναι η μπεμπουλα σου,αντε με το καλο να ερθει και η δικη σου σειρα!!!εμεις νεα θα εχουμε αυριο αν προλαβω να μπω,φιλια πολλαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα κοριτσακια!!! Τι κανετε?μασρορακι να σου ζησει ο παιδαρος να ειναι γερος και τυχερος!!!!!! Καλη λοχεια και να μπαινεις να μαθαινουμε τα νεα σου!!expecting angel μια χαρα τα νεα σου απο τον γιατρο, μια χαρα βαρος εχει η μπουμπου σου! Ειδες που ανησυχουσες? Ολα καλα θα πανε και απο εδω κ περα ειναι ετοιμη να γεννηθει!rose25 περιμενουμε κ τα δικα σου νεα απο τον γιατρο αυριο! Να ειναι ολα καλα ευχομαι! Ρωτα τον για τη μυρωδια τρων εκκρισεων, μην ντρεπεσαι, αποκλειεται να σε παρεξηγησει γι αυτο ειναι οι γιατροι!DORAKI.K κ εσυ εχεις γιατρο Τεταρτη, ε? Με το καλο περιμενουμε κ τα δικα σου τελεια νεα! Μακαρι να εχει γυρισει η ζουζουνα σου!kangaroo μια χαρα η μικρη σου που δεν ντρεπεται! Ολα τα λεφτα πρεπει να ηταν. Κ εγω τη βαλιτσα απο μερα σε μερα την παω, ελπιζω να μην φτασω να γενναω κ να μην την εχω ετοιμασει χαχαχαχα!evinicolas1980 αυτο με τη συχνουρια ειναι προνομιο ολων μας!!!!! Κ εγω μια απο τα ιδια. Μιας και γεννας προγραμματισμενα καλως δεν αγχωνεσαι. Ενταξει για την καισαρικη λογικο το αγχος αλλα γενικα μια χαρα σε βρισκω! Εγω εχω τρελαθει απο το αγχος (κ του τοκετου και μετα κλπ κλπ...

 

Εμεις μια χαρα ειμαστε, κουνιομαστε πολυ συχνα και ηρεμουμε τη μανουλα, βεβαια το στομαχι μου για καποιο λογο εχει μικρυνει κ δεν μπορω να φαω μεγαλο γευμα οπως πριν, μαλλον ο μπεμπης κατι κανει εκει.... Τελοσπαντων καλα να ειναι το μικρο μου και ας βολευεται οπου θελει...

Αυτα απο εμας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου τι κανετε?????

Μασρορακι να σου ζησει το γλυκο σου αντρακι, να ειναι καλοτυχος στη ζωη του και παντα γερος και ευτυχισμενος! Καλη λοχεια να εχεις και καλους θηλασμους, θα βρεις τους ρυθμους και μερα με τη μερα ολα θα γινονται πιο ευκολα!!!

Χριστινακι τελεια τα νεα σου, πολυ καλο το βαρος της μπεμπουλας σου και με το καλο να ερθει οποτε εκεινη θελει!!!!

Δωρα υπομονη μεχρι την τεταρτη να δεις τι εχει κανει η μπουμπου! Αυτο που λες οτι απο την κοιλια κανει οτι θελει το ελεγα και εγω για τον Νικολα που με ειχε αγχωσει μεχρι να γυρισει και η αληθεια ειναι οτι με παιδευει και εκτος κοιλιας δεν ειναι γκρινιαρης αλλα πολυ απροβλεπτος και ασταματητος, δεν μπορω να κανω τιποτα τωρα παρα να εχω τα ματια μου πανω του.

Rose αβτε αυριο η δικη σου σειρα να μαθουμε τι κανει η μπεμπουλα σου. Για την καλλιεργεια δεν νομιζω να υπαρχει θεμα αλλωστε λενε μεσα σε μια ωρα να εχει παει το δειγμα και αν ηταν κατι σιγουρα θα φαινοταν. Μην φοβασαι δεν θα σε αφησουμε μονη, θα γεννησει και η τελευταια και μετα θα μεταφερθουμε!!!!

Γιωργια εγω παντως βαλιτσα δεν εφτιαξα σημερα, επλυνα ομως τα καλυματα του portbebe και αυτο απο το καρεκλακι του αυτοκινητου, σε καλο δρομο ειμαι.

Αυτα εγω τα ιδια, αυριο λεω να παω μεχρι το ΚΕΠ να παρω και την ληξιαρχικη πραξη γαμου φανταζομαι θα την εχουν βγαλει απο την προηγουμενη βδομαδα που εκανα την αιτηση και να φτιαξω επιτελους την βαλιτσα, εχω δωσει περιθωριο στον εαυτο μου μεχρι την πεμπτη που εχω γιατρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια γλυκά.

 

Μασροράκι να το χαίρεσαι το αγοράκι σου και να έχει ότι καλύτερο στη ζωή του!Η χαρά σου πρέπει να είναι απερίγραπτη!!Καλή λοχεία και να μπαίνεις να μας λες τα νέα σου όποτε βρίσκεις λιγάκι χρόνο.

Rose δεν θα σε αφήσουμε καλέ μόνη!Καλά τα λέει η Κατερίνα,θα γεννήσουμε όλες και μετά θα συζητάμε για τα μωράκια μας....

Να φτιάξουμε και καμιά ομάδα πάλι,να βάλουμε καμιά φώτο από τα νινάκια μας!!!Τέλεια θα είναι!!

Καλά αποτελάσματα να έχεις σήμερα,να μπεις να μας ενημερώσεις.Σχετικά με τη μύτη,έτσι βουλώνει η δική μου και βάζω λίγο αλατόνερο,πρίν ξαπλώσω γα να μπορώ να χαρώ τον ύπνο μου,όσο γίνεται.....

Χριστίνα μου σουπερ τα νέα σου!Πήρε τα πάνω της η μπέμπα σου και άμα πάρει αρκετό από τον μήνα,θα πάρει κ αλλο βάρος!

Γεωργία έχω διαβάσει πως επεδή μεγαλώνει το μωράκι,πιέζει το στομάχι και δεν μπορείς να φας μεγάλες ποσότητες.Βέβαια εμένα που είναι πιο μικρόσωμη,δεν με πιεζει τόσο και τρώω και με το παραπάνω.....χιχι!Αύριο πάλι θα με ζυγίσουν...μα τι το θέλουν τώρα στο τέλος το ζύγισμα????????

Κατερίνα λες να μου βγει και εμένα ο θηλυκός ταρζάν.....???Δεν πειράζει,ας είναι καλά η ζουζούνα μου και τα υπόλοιπα τα βολεύουμε.Θα βάλω τον μπαμπά να την κυνηγάει.....χιχι!

Στα ΚΕΠ κανονικά,σου ζητάνε τον αριθμό του τηλεφώνου σου και όταν είναι έτοιμο το χαρτί,σου στέλνουν μήνυμα.Βέβαια,αυτό είναι σχετικό πάντα....Πάντως θέλω να πιστεύω πως θα έχει βγει μετά από μια βδομάδα!

 

Εμείς είμαστε μια χαρούλα.Αύριο,θα δούμε τη θέση μας και μου είπαν ότι θα μου κάνουν και NST,αν το λέω σωστά.

Φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλιτσες! 

 

ΜΑΣΡΟΑΚΙ 

Να σου ζησει ο κουκλος σου! Να ειναι υγιης πανω απ ολα και να σας γεμισει χαμογελα ! Πλεεις σε πελαγη ευτυχιας απολαυσε το! Καλη λοχεια και καλους θηλασμους ευχομαι και να μπαινεις οποτε μπορεις φυσικα να μας λες τα νεα σου! Φιλακιααααααααααα

 

IOANNA

Γιατι δεν παιρνεις ενα potrbebe? Σε ποσο καιρο θα μετακομισεις? Γιατι αν ειναι και μετακομισεις σε 4 περιπου μηνες μπορει να κοιμηθει εκει το μικρακι νομιζω.

 

KANGAROO

Πω πω ποσα δοντακια βγαζει μαζι ο μικρουλης πρεπει να υποφερει αλλα σαν αντρας που ειναι το δειχνει οσο λιγοτερο μπορει! Μπραβο του! Να σε ρωτησω με τοσα δοντακια οταν θηλαζει δεν σε δαγκωνει καθολου κατα λαθος? Σε αυτη την ηλικια τα παιδακια τρωνε και τροφη και γαλα? Αυτο που λες για την ΠΗΤ το εχω και εγω απορεια μεγαλη. Εμενα στην αρχη μου εβγαζαν ΠΗΤ 25-02 βαση περιοδου αλλα στη αυχενικη κ μετα εγινε 20-02 τωρα δεν ξερω ποια απο τα δυο ειναι το σωστο. Θα ρωτησω το γιατρουλη για σιγουρα γιατι εγω ηξερα 20-02 λες να ισχυει η αλλη? Θα δειξει...Συγχαρητηρια στη κουκλα σου που δεν ντρεπεται να ανεβει στη σκηνη, πολυ λιγα παιδακια ειναι ετσι τα περισσοτερα ντρεπονται εγω πολυ τα χαιρομαι να μην ντρεπονται... Οσο για τη ληξιαρχικη πραξη γαμου πρεπει να ειναι προσφατη? Γιατι εγω εχω απο αυτες που μας ειχαν δωσει στο δημαρχειο πριν 2 χρονια , δεν θα κανει?

 

EXPECTING ANGEL 

Τι ωραια νεα για την μπεμπουλα σου! Μακαρι ολο τετοια καλα νεα να ακουμε απο ολες! Επειδη δεν θα ξεκολλαμε απο τα μπεμπακια μας οταν με το καλο θα τα κρατησουμε στην αγκαλια μας καλα εκανες και πηες αυτην την αποφαση δεν θα μετανιωσεις απλα οταν εχεις μαθει να δουλευεις σου λειπει και η δουλεια σου, εγω καθε βραδυ βλεπω στον υπνο μου οτι δουλευω η οτι με την κοιλια τουρλα παρακαλαω να δουλεψω εστω για λιγο χαχα Δωσε μου λιγακι κουραγιο οτι ειστε και αλλες φοβιτσιαρες στο κλαμπ! Μην νιωθω μοναξια οχι τπτ αλλο χεχε Καουρες εγω δεν εχω νιωσει ακομα , λενε μαλιστα οτι οταν εχεις καουρες το μωρακι θα εχει πολλα μαλακια μαλλον εμενα ο μικρος θα βγει καραφλος! Οσο για τα υγρα ρωτα καλε τον γιατρουλη σου μην ντρεπεσαι για αυτο το λογο ειναι εκει, εγω προς το παρον εχω αυξημενα υγρα πιο νερουλα θα τον ρωτησω τωρα που θα παω αλλα νομιζω οτι θα ειναι φυσιολογικο.

 

EVINICOLAS

Να τον χαιρεστε τον κουκλο σου! Να ειναι υγιης και ευτυχισμενος και να σας γεμιζει χαμογελα και υπερηφανεια! Χαρα στο κουραγιο σου να κανεις ενα τραπεζι για τοσα πολλα ατομα παρολο που ειχες βοηθεια! Η τουρτιτσα φανταζομαι θα ηταν τελεια! Ο γλυκουλης σου στεναχωρηθηκε για το μικυ??? χεεχεχε

 

DORAKI  

Για τον παιδιατρο ειμαι αναμεσα σε 2 που εχω ακουσει απο γνωστες και φιλες 2 ονοματα παιζουν πιο πολυ, στο ιντερνετ εχω ψαξει αλλα δεν βρισκω να αναφερει τιποτε για αυτους ισως επειδη ειναι επαρχια δεν μπαινουν να γραφουν στο ιντερνετ τετοια.  Μακαρι να γυρισε η μπουμπου σου και να ηταν απλα ενα καπριτσιο της η στροφη της την προηγουμενη φορα χεχε Τι ειναι το NST???

 

ROSE

Υπομονη κοντευουμεεεεεεεεεε! Καλε μην φοβασαι εμεις θα ειμαστε απο τις τελευταιες θα τα λεμε για ακομη καιρο χαχα Δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα που αργησες μια ωριτσα δεν αλλιωνονται τοσο ευκολα τα ουρα. Οσο για το δωματιο μας τρεχουμεεεε.... Ψαχνω εγω στο ιντερνετ να αποφασισω χρωματα και τετοια και πεμπτη που ερχεται ξεκιναμε φουλ κριμα που δεν εχουμε ακομα την ομαδουλα μας να ανεβασω φωτο να δειτε επιτελους την "οδυσσεια" του περιβοητου δωματιου μας!χεχε

 

JOKOTS

Μπηκες και εσυ στο μηνα σου κοριτσακι! Αντε με το καλο μια μια να παιρνει σειρα! Εγω τα μαζευω σε ενα αδειο ραφι της ντουλαπας τα πραγματα και μενει μονο να τα βαλω σε βαλιτσα στο τελος, τωρα τι βαλιτσα οτι μας χωραει γιατι εχω πολλα πραγματα λογω του οτι θα γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο. Και εσυ οτι σε βολευει θα παρεις καλη μου γ βαλιτσα η σακ βουαγιαζ μην αγχωνεσαι. Οσο για το στομαχακι μας κανουν και διαιτα τα βρεφακια μας με  κατι τετοια - να δουμε και τη θερικη πλευρα των πραγματων! 

 

 

Εμεις κοριτσακια απο νεα τα ιδια!Η ναυτια συνεχιζεται και μια φιλη μου ειπε οτι οποια κοπελα εχει ναυτιες στην αρχη της εγκυμοσυνης εχει και στο τελος οποτε καλοφαγωτα! χαχα Τουλαχιστον δεν εχω εμετους, μου προσεχει τη σιλουεττα της μανουλας ο μπεμπακος!  Ο μπεμπουλης δινει δυναμικα το παρον, την πεμπτη ερχεται ο αντρουλης μου και θα φυγουμε για Πατρα για 2 μερες εχουμε το μηνμοσυνο του πεθερου μου και μετα Αθηνα στο γιατρουλη ραντεβου την δευτερα αντε να ξεφυγω λιγακι γιατι εχω μουχλιασει εδω... Καθε φορα που ερχεται εχουμε τοσες δουλειες που περναει γρηγορα ο καιρος και συν οτι μου εχει λειψει κιολας ειναι δυσκολο να εισαι μακρια απο τον αντρουλη σου σε τετοια κατασταση. Δοξα το θεο υπαρχει μια περιπτωση να παρει μεταθεση πιο νωρις απο το κανονικο αν γινεται το ψαχνουμε και να ερθει πιο γρηγορα κοντα μας :)

Κοριτσια να σας ρωτησω τι γνωμη εχετ για τις ζωνες που λενε οτι βαζουν μετα το τοκετο? Δεν εχω ακουσει πολυ καλα λογια γενικα αλλα εχω μια φιλη μου που με εχει πρηξει να παρω και ακομα δεν εχω αποφασισει θα ρωτησω και τον γιατρουλη μου βεβαια και θα δουμε..

 

Φιλακια πολλααααααααααααααααααααααααααα <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα οτι γυρισα απο τους γιατρους ο διαβητης μ μια χαρα ειναι ελενχωμενος ,ευτυχως δεν πηρα κανενα κιλο δηλ μεσα σε 5 βδ πηρα 2,400 γρ εκ τον οποιον τα 1500 ειναι του μωρου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια το port bebe ειναι μαζι με το καροτσι αλλα το ποτε θα μετακομισω δεν το ξερω ακωμα λεμε να το καθηστερισουμε οσο μπορουμε!!! Για την ζωνη που ρωτας ουτε εγω εχω διαβασει τα καλυτερα γιατι δεν αφηνει τους μυς να σφηξουν.

Masroaki +χαριτηρια για το παιδακι σ ναναι γερο δυνατο κ με πολυ τυχη! Καλους θυλασμους!!!

Rose αυτο με τα υγρα το εχω κ εγω κ ρωτησα την γιατρο μ ειναι φισιολογικο απο την στηγμη που ειναι λευκα ειναι οκ αν δεις πρασινο υγρο εκει να την παρεις τηλ.

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε; Εγω μια χαρά είμαι και όπως είχα πει σήμερα ξεκίνησα να βάζω πράγματα στη βαλίτσα. Πολλά μαζέυτηκαν ρε γαμώτο και θέλω να πάρω μια μικρού προς μεσαίου μεγέθους με ροδάκια και δεν ξέρω πως θα χωρέσουν. Μου φαίνεται δεν θα πάρω πετσέτες τελικά, παρά μόνο για το στήθος. Θα μπορούσα να πάρω σάκο αλλά δεν θέλω να το παρακάνω για 3 μέρες. Θέλω να πάρω ακριβώς οτι χρειάζεται. 

 

Δωράκι μου δεν φοβάστε να αφήσετε το καθισματάκι μέσα στο αυτοκίνητο, Εμείς λέγαμε να το εγκαταστήσουμε μέσα εκεί κοντά στην ΠΗΤ αλλά μας είπαν φίλοι πως μπορεί να σπάσουν αυτοκίνητο για να το κλέψουν. Και λέω μήπως να το βάλει ο άντρας μου πριν έρθει να μας πάρει απο το μαιευτήριο και μετά να το βγάζουμε. Εσείς τι λέτε; Τα αφήνετε μέσα οι μαμάδες; Όσο για τον παιδίατρο, θέλω να απευθυνθώ στον Παναγιώτη Ευθυμίου που μου είπαν πως είναι πολύ καλός. Έχει ιατρείο απο οτι είδα ψηλά στη λεωφόρο Παπάγου. Ναι κοντά είμαστε καλά θυμάσαι! 

Γεωργία μου δεν νομίζω να έχουν πιστολάκι στο ΓΑΙΑ, αλλά εγώ αν είναι θα πω να μου φέρουν τότε γιατί δεν θέλω να γεμίζω με πράγματα. Πάρε βαλιτσούλα αν σε βολέυει, γιατί να μη χωρέσει.Και κάτω απο το κρεββάτι να τη βάζουμε μια χαρά είναι. Όσο για αυτό που λες πως αγχωνόμουν τσάμπα έχεις δίκιο. Αλλά το παραδέχομαι πως ανησυχώ υπερβολικά για το μωράκι και θέλω να είναι όλα τέλεια. Δεν γίνεται όμως να είναι και όλα by the book, και πρέπει να το καταλάβουμε. 

Γεωργία μου είσαι έμπειρη μανούλα εσύ και για αυτό δεν αγχώνεσαι για τις ετοιμασίες. Και καλά κάνεις. Μην κοιτάς εμείς θέλουμε να τα έχουμε όλα έτοιμα γιατί δεν ξέρουμε τι είναι επί της ουσίας σημαντικό και τι όχι. Συχνουρία τρελή έχω και εγώ και όταν στέκομαι ώρα όρθια με πονάει κάτω χαμηλά, σα να σπρώχνει το μωρό. Όσο για το άγχος της καισαρικής, σκέψου πως η μέρα πλησιάζει να πάρεις την κούκλα σου αγκαλιά και πιστεύω κάπως θα χαλαρώσεις.

Ροσάκι μου τα υγρά αυτά είναι φυσιολογικά. Ρώτησα πάλι το γιατρό και μου είπε πως είναι οκ. Αν υπήρχε πρόβλημα θα το καταλαβαίναμε απο το χρώμα ή απο την άσχημη μυρωδιά. Άρα μην ανησυχείς! Περιμένουμε νέα σου απο το γιατρό μόλις μπορέσεις να μπεις. Εύχομαι να είναι τα καλύτερα. 

Κατερινούλα μου θέλουν πλύσιμο τα καλύμματα του port bebe; Έλεγα πως επειδή θα βάλω σεντονάκι κάτω στο στρώμα αλλά και πάνω, πως δεν χρειάζεται κάτι, αλλά αν είναι και θέλουν να τα κάνουμε και αυτά. Άντε να δούμε και τα δικά σου νέα την Πέμπτη!

Αναστασία μου εννοείται πως όλες φοβόμαστε πολύ, αλλά γενικά εγώ είμαι άνθρωπος που παίρνω κάθε πράγμα στον καιρό του. Πχ. τώρα σκέφτομαι τη γέννα, μετά θα σκέφτομαι το θηλασμό και την φροντίδα του μωρού κλπ. Και έτσι κάπως το ελέγχω το πράγμα. Ανησυχώ δηλαδή για τα αμέσως κοντινά θέματα και αφήνω τα υπόλοιπα. Ναι ρε γαμώτο χάσαμε και την ομάδα και δεν μπορούμε να βάλουμε φωτό. Αν συνεχιστεί για καιρό να φτιάξουμε στο facebook. Τώρα που θα έρθει ο αντρούλης σου θα έχετε δουλειές με φούντες. Ούτε που θα καταλάβεις πως θα περάσουν οι μέρες. 

Joanna μου τέλεια η μπέμπα σου! Και εγώ γράφω τα νέα μου απο το γιατρό λίγο παραπάνω.  Εμένα δεν μου κοίταξε τράχηλο άρα δεν ξέρω αν παίζει κάτι απο εκεί. Με το καλό να μπεις στο μήνα σου. Είμαστε πολύ κοντά και εμείς.

 

Αυτά κουκλίτσες μου. Φιλάκια απο μένα και την μπεμπίτσα που βαράει συχνά πυκνά και κάνει βουναλάκια στην κοιλίτσα μου. Με κάνει ήδη ευτυχισμένη, που να την πάρω και στα χέρια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εγώ ανήκω στα μωράκια μαίου αλλά ήθελα από εσάς τις πιο προχωρημένες τα φώτα σας!!! Καταρχήν έχω κλείσει τον 5 μήνα, περιμένουμε κοριτσάκι και έχουμε κάνει και τη β επιπέδου πριν 2 βδομάδες περίπου. Έχω ήδη πάρει 4 κιλά. Είναι πολλά? Εσείς πόσα έχετε πάρει μέχρι τώρα? Τι θα πρέπει να προσέξω το τελευταίο τρίμηνο? Και το θέμα που με απασχολεί τις τελευταίες μέρες που μπήκαν οι εκπώσεις από που να πάρω βρεφικά έπιπλα και τι καρότσι πήρατε εσείς? Ελπίζω να μην σας ζάλισα και περιμένω τις απαντήσεις σας! Εύχομαι καλή λευτεριά σε όλες σας και με ένα πόνο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες ο Νικολας κοιμαται και η Αγγελικη ειναι γυμναστικη οποτε εχω λιγο χρονο τωρα.

Πηγα στο ΚΕΠ το χαρτι ηταν ετοιμο, ειχα παρει πρωτα τηλεφωνο Δωρα και μου ειπαν οτι ηταν ετοιμο, οποτε τωρα δεν μου λειπει τιποτα για το μαιευτηριο πρεπει μονο να τα βαλω μεσα στη βαλιτσα.

Οι ομαδες δεν νομιζω να επανερθουν, αν ηταν θα τις ειχαν φτιαξει τοσο καιρο και δεν βλεπω καπου να μπορουμε να φτιαξουμε παλι, εχουν ρωτησει και αλλα μελη αλλα δεν εχω καταλαβει τι ακριβως θα κανουν.

Αναστασια συνηθως δεν δαγκωνει οταν θηλαζει, πιανουν την θηλη με την γλωσσα καπως, παντως με εχει δαγκωσει καποιες φορες, ο πονος ειναι πολυ εντονος εκεινη την στιγμη αλλα τι να κανουμε ολα ειναι στο προγραμμα. Τωρα για την υλικια που ρωτησες τρωνε κανονικα φαγητο και πινουν γαλα πρωι βραδυ, πολλα εχουν αποθηλασει 18 μηνων, ο δικος μου οχι ακομα, ειχα προσπαθησει οταν χρονισε, τιποτα μετα οταν ηταν 15 μηνων παλι τιποτα οποτε ειπα να το αφησω να δοκιμασω και το tandem σαν εμπειρια, ειναι οταν θηλαζεις δυο παιδια διαφορετικης υλικιας ταυτοχρονα. Τωρα πινει βραδυ για να κοιμηθει, μεσα στην νυχτα ξυπναει δυο φορες και οταν δεν ειναι εδω η μαμα μου μεσημερι και πρεπει να τον κοιμησω εγω παλι κοιμαται με στηθος.

Για την ημερομηνια για ρωτα να δουμε τι θα σου πει και ο γιατρος, καπου ειχα διαβασει οτι ισχυει αυτη της αυχενικης γιατι αναλογα με τον κυκλο δεν μπορεις να ξερεις ποτε ακριβως εγινε η συλληψη. Ληξιαρχικη πραξη γαμου χρειαζεσαι προσφατη τουλαχιστον μεσα στο προηγουμενη τριμηνο να εχει βγει. Ζωνη εγω δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε και δεν θυμαμαι να μου την ειχαν προτεινει κιολας. Αντε καλες ετοιμασιες τωρα που θα εχεις και τον αντρουλη σου μαζι. Α facebook εχω εγω, θα σου στειλω προσωπικο μυνημα!

Joanna μια χαρα τα νεα σου απο τον γιατρο και εσυ και η μπεμπουλα καλα. Με γεια το καροτσακι σας, ολο βολτες να ειστε!

Τα υπολοιπα το βραδυ, φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!! Τι μου κανετε?DORAKI.K καλα αποτελεσματα αυριο απο τον γιατρο σου, περιμενουμε τα νεα σου. Εκλα μου ντε, τι το θελουν το ζυγισμα τωρα πλεον??? Για να στεναχωρηθουμε? χαχαχαχα!anastasia1986 υπομονη με τις ναυτιες, οπου να'ναι τελειωνουν τα βασανα μας (η αρχιζουν νεα, θα δουμε!!) Μακαρι να ερθει ο αντρουλης σου νωριτερα κοντα σου με τη μεταθεση, να ειστε μαζι! Για το ταξιι που λες για Πατρα,σ αφηνει ο γιατρος σου να ταξιδεψεις? Εντυπωση μου κανει! Για την ζωνη που ρωτας, δεν εχω ιδεα επι του θεματος,ας μας που τα αλλα κοριτσακια. Θα σου στειλω π.μ. το fb μου να με κανεις add.Joanna90 με γεια τα πραγματακια σας!! Μια χαρα το μωρακι αναπτυσσεται τελεια! Αυτο με την υστερια που λες με πιανει κ εμενα που κ που κ αναρωτιεμαι αν θα γινω καλη μαμα κλπ.... Πιστευω μολις γεννηθουν τα μωρα μας θα προσαρμοστουμε ομως καταλληλα για την περισταση!expecting angel ασε, κ εγω βαλιτσα θα παρω τελικα γιατι η ρομπα μου πιανει παααρα πολυ χωρο! Εβαλα κ πετσετες (3 μικρες, 1 μεσαια κ 1 μεγαλη) επειδη μου ειπε η μαια μου, τωρα δεν ξερω εαν θα χρειαστουν. Πιστολακι θα παρω εξ' αρχης,θα χωρεσει στη βαλιτσα. Χαιρομαστε τωρα που παραμορφωνουν την κοιλια μας, που να τα παρουμε αγκαλια κιολας! Πως σε καταλαβαινω.....katerina-prokopis με το καλο να εχεις κ εσυ μια τελειομηνη κ καλη εγκυμοσυνη! Για τα κιλα που ρωτας νομιζω ειναι μια χαρα, ο γιατρος σου τι σου λεει? Σαν συνολο παντως μια χαρα μου ακουγονται, εχει να κανει φυσικα και με το πως ησουν προ εγκυμοσυνης. Οπως κ να εχει ομως 4 κιλα στον 6ο μηνα ειναι νορμαλ. Εγω καροτσι πηρα 3 σε 1 αφενος γιατι μας αρεσε κ αφετερου γιατι αν τα υπολογισεις (κ αν τα χρειαζεσαι κ τα 3) συμφερει στο συνολο. Τωρα για το που να πας για ψωνια εξαρταται τι τιμες κ ποιοτητα ψαχνεις. Προσωπικα αριστη ποιοτητα κ καλη σχεση ποιοτητας-τιμης εχουν τα καταστηματα Pali με την ομωνυμη μαρκα επιπλων. Ειχαμε αποφασισει να παρουμε την κουνια μας απο εκει αλλα τελικα μας δανεισε ενας φιλος. Συγκριτικα με ο,τι ειδα μου φανηκαν τα καλυτερα. Πρεπει να σου πω οτι εψαξα παρα πολυ και γυρισα ολη την Αθηνα κοιτωντας σε καταστηματα βρεφικων. Επισης πολυ καλη ποιοτητα (αλλα τσιμπημενα) ειναι τα Prenatal, Mothercare, Λητω και Ηρα. Πολυ καλες τιμες θα βρεις σιγουρα στα Motherbaby στο Περιστερι που απο οτι λενε κ τα αλλα κοριτσια εχει και e-shop. Δεν ξερω εαν εισαι στην Αθηνα κ ποσο διατιθεσαι να ψαξεις, αλλα εγω σου παρεθεσα την καταληξη των δικων μου ερευνων! Ελπιζω να βοηθησα. Κ παλι με το καλο! Κ οτι θες και μπορουμε να βοηθησουμε, εδω ειμαστε!kangaroo αυτο για το tantem που λες πρωτη φορα το ακουω, κ φαινεται ενδιαφερον! Να μας πεις εντυπωσεις...

Εμεις καλα, ανυπομονουμε να ερθει Η πεμπτη να παμε να δουμε το μικρουλακι μας ποσο ειναι. Ανελλιπως ταραζει τη μανουλα του σε κατι κλωτσιδια, αλλα γι αυτο ζουμε πια! Πειναω (κ τρωω) ολη μερα αλλα δεν μπορω οπως ξαναειπα να φαω μεγαλα γευματα. Τρωω ομως ωραιοτατα τις σοκολατες μου κ ο,τι σε γλυκο κ λιπαρο κυκλοφορει......... Αντε να δουμε που θα φτασουμε! Ψιλοφτιαξαμε βαλιτσα κ λειπει μονο μια νυχτικια που θα πλυνω κ η ληξιαρχικη πραξη που θα παρουμε την Παρασκευη.

Αυτα απο εμας... Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και παλι, συνεχιζω απο τα μεσημεριανα...

Joanna φυσιολογικη φυσιολογικοτατη η αγωνια για το αν θα τα κατφερεις αλλα θα δεις που ειναι στη φυση μας και μολις επιστρεψεις σπιτι θα ξερεις ακριβως τι πρεπει να κανεις και τι ειναι καλυτερο για το μωρο σου!!!

Χριστινα γιατι καλε φοβασαι μηπως σας παρουν το καθισματακι, μεσα στο αυτοκινητο θα το εχεις και θα το βγαζεις μονο αν θες να πας καπου με το μωρο και κοιμαται. Εγω τα εχω ολα στο αυτοκινητο, στο σπιτι εχουμε γκαραζ αλλα οπου αλλου παμε δεν τα βγαζω. Τα καλυματα του portbebe και του καθισματος του αυτοκινητου επειδη τα δικα σας ειναι καινουρια δεν θελουν, εμενα θα χρησιμοποιηθουν τριτη φορα και ενα φρεσκαρισματακι το ηθελαν ειδικα το καθισμα του αυτοκινητου.

Κατερινα, εχουμε το ιδιο ονομα, με το καλο να γεννηθει η μπεμπουλα σου. Για τα κιλα νομιζω εισαι καλα αν εισαι αδυνατη μεχρι τελους μπορεις ανετα να παρεις 12 κιλα, τα περισσοτερα μπαινουν εκει στον 6ο 7ο αντε 8ο. Θα χαθουν σιγα σιγα μετα την γεννα ολα σε τρεις τεσσερις μηνες, και απο εμπειρια σου λεω οτι χανονται πιο δυσκολα τοσα οσα πηρες το πρωτο τριμηνο, δηλαδη αν το πρωτο τριμηνο πηρες δυο κιλα ε στο τελος δυο κιλα θα σε παιδεψουν περισσοτερο στο να τα χασεις. Το τελαυταιο τριμηνο δεν εχει να προσεξεις κατι διαφορετικο συνεχιζεις να προσεχεις τα ιδια, προς το τελος θα βαρυνεις και θα νιωθεις οτι χρειαζεσαι περισσοτερη ξεκουραση, σχετικα βεβαια ειναι ολα. Για επιπλα και καροτσι τωρα που μπορεις να γυρνας να κανεις την ερευνα σου σε πολλα καταστηματα και θα δεις τι σε συμφερει. Σιγουρα τωρα που ειναι και περιοδος εκπτωσεων θα πετυχεις και καλες τιμες ή προσφορες τουλαχιστον σε ρουχαλακια γιατι σε επιπλα και καροτσια δεν ειμαι σιγουρη αν κανουν. Και εγω 3 σε 1 πολυκαροτσι εχω και με εχει βολεψει, τον πρωτο καιρο χρησιμοποιεις το portbebe οποτε δεν χρειαζεσαι καλαθουνα ή λυκνο, εχεις το καρεκλακι αυτοκινητου για περιπου ενα χρονο και κατι πριν παρεις της επομενης κατηγοριας που θα το εχεις μεχρι 4 χρονων και εχεις και το καροτσι. Επισης το καθισματακι αυτοκινητου επειδη κουμπωνει στο σκελετο του καροτσιου το χρησιμοποιεις παλι σαν καροτσι για το πρώτο πενταμηνο περιπου γιατι δεν θα μπορει να κατσει καλα στο κανονικο καροτσι. Να προσεξεις δυο πραγματα, να χωραει στο πορτμπαγκαζ του αυτοκινητου σας, μπορεις να ζητησεις να το δοκιμασεις, και λογικα να χωραει και στο ασανσερ της πολυκατοικιας σας. Με το καλο και παλι και οτι αλλο θες εδω ειμαστε!

Γιωργια και εγω ετσι σοκολατιστες συνεχεια φαγητο δεν τρωω καμια τρελη ποσοτητα αλλα απο τα αλλα ολο κατι μασουλαω. Βαλιτσα εγω τίοτα ακομη, με βλεπω να τρεχω τελευταια στιγμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια! Ευχομαι να σας ζησουν τα μωρακια που γεννηθηκαν και στις μανουλες τους να τα καμαρωσουν οπως ποθουν , με υγεια! Εγω σημερα πηγα στο γιατρο μου , τα βρηκε ολα οκ και η μπεμπουλα πηρε τα πανω της , ειναι 2 κιλα και  με το κεφαλι παντα κατω.Ο γιατρος μου λεει να το παμε οσο μπορουμε  εκτος απροοπτου , αν σπασουν τα νερα η δω τιποτα περιεργο , συσπασεις , πονους , τοτε θα παω κατευθειαν ΙΑΣΩ  και θα μπω επειγοντως για καισαρικη , κοψιμο της περιδεσης κτλπ.

Πολυ χαρηκα για ολες μας , που διαβασα οτι οι εγκυμοσυνες πανε καλα.Εγω εχω βαλει συνολο 10 κιλα και αντε να βαλω αλλο ενα , το χρειαζεται ουτως η αλλως το μωρακι.Το καροτσι το πηρα απο το ηλεκτρονικο καταστημα του fatsules ( θεσσαλονικη) και  ειναι 3 σε 1 το inglessina trilogy, σε πολυ καλη τιμη μαζι με την βαση ισοφιξ.Τοτε που το παραγγειλα το ΛΗΤΩ ,κτλπ το ειχαν στα 1000 ευρω, ομως τωρα εχουν βαλει εκπτωσεις και στα χρωματα της καινουργιας κολλεξιον και συμφερει πολυ.Θα ερθει αυτην την εβδομαδα, και συμφωνω κι εγω δεν θα εβαζα μεσα στο αυτοκινητο το καθισματακι , απο φοβο μην το σπασουν και το κλεψουν.Τα επιπλακια απο την FLEXA θα αργησουν , και θα ερθουν 29/01 αλλα δεν πειραζει.Αρχισα να πλενω ηδη καποια μωρουδιακα , και ευτυχως που εχω στεγνωτηριο και τα εβαλα , γιατι εξω μονο πρωι μπορεις να απλωσεις προς αποφυγην αιθαλομιχλης,μυριζει ακομα το βραδακι.Πηρα τα βασικα , ελαχιστα πραγματα μου λειπουν οπως η ενδοεπικοινωνια πχ που ειπαν θα μου την κανουν δωρο , αμα εχετε να μου προτεινετε καποια δοκιμασμενη και καλη , μου λετε. Βαλιτσα του μαιευτηριου δεν εχω κανει ακομα , θα παω αυριο να παρω κατι ψιλα και τελευταιο το σουτιεν εγκυμοσυνης για να ειναι κοντα στην 36 εβδομαδα. Ειδα οτι θελει και ληξιαρχικη πραξη γαμου, και πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης, την πρωτη την εχω απο τοτε που παντρευτηκαμε αλλα θελει καινουργια προφανως!

Ελπιζω να ειστε ολες καλα και , καλο κουραγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες μου. Είστε καλά; Εγω σήμερα ξύπνησα με ένα στομάχι χάλια! Με το που πήρα τον σίδηρο και έφαγα πρωινό, κατέληξα να κάνω εμετό. Δεν ξέρω τι με πείραξε τόσο. Να κρύωσα δεν νομίζω. Ίσως είναι επειδή πιέζεται το στομάχι που λένε. H μπεμπίτσα μου καλά είναι, αν και αρκετά πιο ήσυχη απο χθες σε σχέση με άλλες μέρες. Μάλλον ξεκουράζεται και αυτή η καυμενούλα. Τώρα νιώθω καλύτερα πάντως. Και έφτιαχνα μοσχαράκι με ρύζι, αλλά δεν με βλέπω να το τρώω. Θα προτιμήσω τονοσαλάτα της μαμάς που είναι πιο ελαφριά. 

 

Κατερίνα - Προκόπης με το καλό και σε σένα!! Όπως είπαν και τα κορίτσια και εγώ τις αγορές μου τις έκανα τελικά απο τα μεγάλα καταστήματα βρεφικών (mothercare, prenatal, λητώ) για το μωρό. Για μένα ή για το δωμάτιο του μωρού απο διάφορα μέρη (IKEA, Leroy merlin, συνοικιακά καταστήματα, λαική, jumbo κλπ). Καρότσι πήρα και εγώ 3-1 παρότι δεν το είχα σκοπό, επειδή δεν θεωρώ το Port bebe απαραίτητο. Απλά μας άρεσε πολύ αυτό το σετ http://www.letoshop.gr/default.aspx?id=22&cId=56&pId=15718 που είναι ιταλικό και όταν κλείνει το καρότσι δεν πιάνει πολύ χώρο. Είναι σχετικά συμμαζεμένο/κομψό  δηλαδή. Αλλά το βρήκα σε προσφορά λόγω χρώματος, επειδή το πήρα σε κρεμ χρώμα. Και εσύ αυτές τις προσφορές ψάξε να βρεις, αλλά μόνο απο κοντά γίνεται. Όσο για τα κιλά δεν είμαι κατάλληλη να μιλήσω. Εγω πήρα 5-6 μόνο στο πρώτο τρίμηνο και για αυτό μέχρι να γεννήσω θα έχω χτυπήσει τα 20 πιστεύω. Αν στο πρώτο τρίμηνο δεν έιχα πάρα κιλά, τώρα θα ήμουν σε απόλυτα φυσιολογικά επίπεδα. Αλλά πλέον το μόνο που με νοιάζει είναι να γεννηθεί καλά το κοριτσάκι μου. Τα κιλά θα τα χάσω μετά. Εσυ είσαι μια χαρά και να συνεχίσεις έτσι! Τα υπόλοιπα που σου είπαν τα κορίτσια είναι πιο κατατοπιστικά, επειδή εγώ κούνια και καλαθούνα δεν πήρα. Μας τα δώρισαν και απλά τα ανανεώσαμε. Ότι άλλο θέλεις ρώτα!

 

Κατερίνα και Αναστασία σας είδα και στο facebook! Φτου φτου κούκλες είστε. Καλό είναι να έχουμε και έναν εναλλακτικό τρόπο επικοινωνίας, επειδή όταν είχε πέσει το site είχαμε χαθεί. Κατερίνα και εγώ έτσι έλεγα να έχω συνέχεια το κάθισμα μέσα, αλλά μου είπαν μην μας το κλέψουν. Καλά δεν μένουμε και σε περιοχή με πολλά τέτοια περιστατικά, αλλά νομίζω πως έχεις δίκιο. όσο για το πλύσιμο ευτυχώς που λες δεν χρειάζεται! Το γλύτωσα!

Γεωργία εγώ τελικά δεν πήρα μεγάλες πετσέτες. Πήρα μόνο δυο μικρές για το στήθος.  Μου είπαν πως τις αλλάζουν κάθε μέρα και είναι πεντακάθαρες. Τώρα αν δω κάτι που δεν μου αρέσει, εννοείται πως θα ζητήσω να μου φέρουν απο το σπίτι. Εξάλλου το ξανάπαμε δεν θα είμαστε στον Άρη. Ότι χρειαστεί ζητάμε. Τα πέρα δώθε θα υπάρχουν γιατί θα στέλνουμε άπλυτα, θα πέρνουμε ρούχα κλπ. Άντε να δούμε και τα δικά σου νέα απο τον μπεμπούλη αύριο. Θα έχει μεγαλώσει πολύ ο ατιμούλης πάω στοίχημα! Πάντως και εγώ απο βαλίτσα σχετικά έτοιμη είμαι. Επόμενη δουλειά είναι να στρώσω το port bebe, το κάθισμα αυτοκινήτου και την καλαθούνα με σεντονάκια και κουβερτούλες για να είναι έτοιμα να τα πάρει ο αντρούλης μου όταν έρθει η ώρα. Αργότερα όμως γιατί δε θέλω να μου σκονίζονται τσάμπα. 

Stavroulinia μπράβο για τα καλά σου νέα! Έτσι να συνεχίσεις μόνο με καλά νέα. Συμφωνώ με το γιατρό σου που λέει να το πάτε όσο μπορείτε. Και μένα ο δικός μου της ίδιας λογικής είναι, να βγουν τα παιδάκια όποτε είναι έτοιμα. Εκτός απροόπτου φυσικά. Όσο για την ενδοεπικοινωνία, δεν χρειάζεται ακόμα νομίζω. Δεν θα το έχεις δίπλα σου το νινί;;

 

Φιλάκια σε όλες για την ώρα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια,εδώ είμαι και εγώ!

 

Λοιπόν,έχουμε και λέμε.Η μπουμπούκα,έτσι όπως φαίνεται δεν έχει καμία πρόθεση να γυρίσει!!!!Όχι μόνο αυτό όμως.Δεν θέλει ούτε να κατέβει και από ότι φαίνεται έχει καλοβολευτεί ψηλά στην κοιλιά,κοντά στην καρδιά της μαμάς της!!!

Ημερομηνία για καισαρική,δεν μου δώσανε ακόμη!Θέλουν λέει να της δώσουν άλλη μια βδομάδα,μπας και γυρίσει....Βέβαια αυτό είναι ευσεβείς πόθοι!!!!Από ότι μου είπε η μαία,είναι αδύνατον να γυρίσει στη βδομάδα που είμαι και πως για κάποιο λόγο δεν το κάνει!

Τέλος πάντων,άρα επόμενο ραντεβού έχω την άλλη Πέμπτη και πιστέυτε με δεν αντέχω άλλο αυτή την ΑΝΑΜΟΝΗ!!!Από κιλά,όχι μόνο δεν πήρα,αλλά έχασα και ένα.Αφού η μαία μου έβαλα και κατσάδα,ότι κάνω δίαιτα.Βέβαια αυτό δεν ισχύει ούτε για πλάκα!!!Όλο τρώω....έχω φτάσει τα +10.

Κάναμε και το NST η μπέμπα είναι σε άριστη κατάσταση και όπως φαίνεται καλοπερνάει!!!

 

 

Αναστασία μου,το NST λέγεται αλλιώς και καρδιοτοκογράφος.Σου βάζουν κάτι ζώνες γύρω από την κοιλιά και σε συνδέουν με ένα μηχάνημα για 20' όπου ακούνε την καρδιά του μωρού και γενικά καταλαβαίνουν άμα νιώθει εντάξει μες στη κοιλιά και αν περνάει καλά.....Δεν το ζορίζει ή ενοχλεί κάτι δηλαδή.Όσο αφορά τους παιδίατρους,μπορείς να κλείσεις ένα ραντεβού και με τους 2,να συζητήσεις μαζί τους και να διαλέξεις όποιο νιώθεις εσύ ότι σου ταιριάζει καλύτερα!

Την ζώνη που λές μου την πρότειναν και εμένα πολύ,ειδικά κάποιες μανούλες που έκαναν καισαρική και έλεγαν ότι τους κράταγε καλά τα ράμματα.Τώρα τι να σου πω?Αν πάντως προσωπικά,επειδή μάλλον θα πάω για καισαρική,δω ότι μου χρειάζεται την έχουν και στα φαρμακεία της γειτονιάς μου!

Joanna μια χαρά είναι και το βάρος της μικρούλας σου,μπράβο σας!Σε καταλαβαίνω απόλυτα,εγώ που είμαι πιο κοντά στο να γεννήσω και ακόμη δεν μπορώ να το πιστέψω ότι θα κάνω μωράακι και ύστερα με πιάνει πανικός πως θα το κρατήσω,κάνω μπάνιο κ.τλ.Φαντάζομαι όμως πως,όπως είπε και η Κατερίνα,θα τα βρούμε όλα αφού είναι στη φύση μας!

Χριστίνα μου, σε μια βόλτα που έκανα στην γειτονιά τουλαχιστον 8-9 Ι.Χ έχουν τα καθισματάκια δεμένα πίσω και τα αφήνουν μέσα και το βράδυ.Το ίδιο άγχος,έχω και εγώ,αλλά ο άντρας μου λέει να το αφήσουμε εκεί και πως δεν υπάρχει πρόβλημα.Ας ελπίσουμε να μην έχουμε κανένα ξαφνικό και τρέχουμε να φτιάχνουμε και τζάμια αυτοκινήτου!Τον παιδίατρο που λες,τον πήρα και εγώ τηλεφωνο και μιλήσαμε.Ενώ έχω ακούσει πολύ καλά λόγια γι'αυτόν,εμένα μου φάνηκε πολύ υποτονικός!Βέβαια γούστα είναι αυτά,απλά θα ήταν καλό,κατά τη γνώμη μου πάντα,να κλείσεις ένα ραντεβού μαζί του να τα πείτε και από κοντά!Η δικιά μου,η παιδίατρος έχει ιατρείο στη Γρηγορίου Αυξεντίου και Γάζης.Αφού μένουμε κοντά να βρεθούμε για κανένα καφεδάκι καμιά φορά!!

Κατερίνα,με το καλό και το δικό σου το μωράκι.Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη.Τα κιλά σου είναι πολύ καλά,τα μαζεμένα,να τα περιμένεις από τον 7ο μήνα και μετά,αλλά και πάλι εξαρτάται!Πάντως να μην σκας για τα κιλά,να χαρείς όσο μπορείς αυτή την περίοδο της ζωής σου!!!Τα κορίτσια σε κατατοπίσανε με τις αγορές,νομίζω.

Γεωργία μου,ευτυχώς δεν στεναχωρήθηκα με το ζύγισμα,αν και τα γλυκάκια μου τα τρώω κι εγώ....χιχι!Έφτιαξες και εσύ την βαλιτσούλα σου και τώρα στην αναμονή....Καλά αποτελέσματα να έχεις αύριο,από το μπεμπάκο σου!

Κατερίνα έχεις δίκιο για την ομάδα μας.Χάθηκε και δεν βλέπω να την ξαναβάζουν.Άρα θα ανοίξω και εγώ ένα προφίλ στο φατσοβιβλίο,αν και δεν το πάω καθόλου,για να τα λέμε και από κει!

Stavroulinia μια χαρά είναι και το δικό σου το μωράκι!Σχετικά με τα χαρτιά για το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης,δεν μου είπε η μαία εμένα και ληξιαρχική πράξη γάμου θέλει να είναι του τελευταίου εξαμήνου.

 

Αυτά κούκλες,γιατί έγραψα και πολλά.Πάω να κάνω μακαρόνια με κιμά.

Φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια!

 

IOANNA

Μια χαρα ειναι τα νεα της μικρουλας και ετσι να συνεχισουν ευχομαι! Το περπατημα θα βοηθησει να κατεβει η μικρη η να γινει πιο γρηγορα ο τοκετος? Εμενα δεν μου εχει πει κατι για περπατημα θα τον ρωτησω βεβαια την δευτερα στο καθιερωμενο ραντεβου μας.

Το λυκνο μια χαρα τιμη το βρηκες νομιζω καλοριζικο και με το καλο να γεμισει!

 

EXPECTING ANGEL

Τι ωραια που σε βρηκα! Μου εβγαλε 2-3 κοπελες με αυτο το ονομα και διαλεξα τη σωστη! χεχε Ευχαριστω για το κοπλιμαν και ανταποδιδω! Πως δεν εχεις ανεβασει καμια φωτο με την κοιλιτσα? Εμενα με ειχαν φαει ολη να την δουν και ανεβασα μια να την δει το κοινο να ησυχασει λες και ημουν αξιοθεατο!χαχα Οσο για το αγχος και εγω το ελεγχω ειμαι το ιδιο στυλ με αυτο που λες απο την  μια λεω αργει ακομη η γεννα οποτε οκ απο την αλλη τα μετραω και λεω ερχεταιιιιιι χαχα Το στομαχι σου μπορει να ειναι οντως απο την πιεση του μωρου μας κανουν και διαιτα τα σκατουλακια! Ο τονος εχω ακουσει οτι δεν κανει να τρωμε στην εγκυμοσυνη ισχυει? Λογω του οτι εχει μεγαλη περιεκτικοτητα υδραργυρου και κατι τετοια, βεβαια δεν εχω ρωτησει τον γιατρο μου.

 

KATERINA-PROKOPIS

Με το καλο κοριτσι μου το μωρακι σου να εχεις μια τελιομοινη και καλη εγκυμοσυνη! Τα επιπλα του μικρου εμεις θα τα παρουμε απο τα ικεα, το καροτσακι 3 σε 1 απο τα irokids.gr  εχει και καταστημα στο αιγαλεω και 3 σε 1 γιαται συμφερει και θελω τον πρωτο μηνα να το εχω διπλα μου συνεχεια στο πορτ μπεμπε αλλα και να το πηγαινω βολτουλα εκει τους πρωτους μηνες πιο ανετο θα ειναι πιστευω. Οσο για τα κιλα μια χαρα νομιζω εισαι και εγω τοσα ειχα παρει στο ιδιο μηνα και μισο κιλο παραπανω νομιζω, ολα ειναι σχετικα εγω τωρα ειμαι 8,5 και σε μια εβδομαδα μπαινω στο μηνα μου αν προσεξεις λιγακι τους τελευταιους μηνες δεν θα παρεις πολλα -αρκει να μην τρως πολλα γλυκακια- εμενα με βοηθησε το γεγονος απο τοτε που εμεινα εγκυος δεν μπορω πολυ τα γλυκα -ενω πριν τα τσακιζα- λιγο περπατημα και ολα θα πανε μια χαρα αν και να παρεις θα τα χασεις μετα μην αγχωνεσαι το μωρακι να ειναι καλα και ολα τα αλλα γινονται. Αυτα απο εμενα και την πειρα μου μεχρι ωρας γιατι και εγω πρωτομανουλα ειμαι και δεν ξερω και πολλα! Με το καλο το μωρακι σου! 

 

KANGAROO

Μαλλον θα πρεπει να βγαλω ληξιαρικη πραξη γαμου γιατι ειναι παλια η δικη μου. Οσο για τη ζωνη μου το εχουν πει πολλες να την παρω θα ρωτησω το γιατρουλη ομως γιατι εχω μπερδευτει! Ειδα οτι στο facebook ειδα οτι εχουμε κοινη φιλη την eva g-ar, ειναι ξαδερφη μου και μενει στην αμοργο εχουμε και κοινο γνωστο! χεχε Καλα ε μοιαζετε παρα πολυ με τον αντρουλη σου και ειστε πολυ ομορφη οικογενεια γι αυτο κ τα παιδακια σας ειναι τοσο κουκλια υπαρχει καλο γονιδιο! Να τα χαιρεστε και με το καλο το τριτο!

 

DORAKI 

Ναι ανοιξε και εσυ ενα λογαριασμο στο φατσοβιβλιο που λες! Να τα λεμε σε περιπτωση που παθει παλι κατι το site  εδω, τις μερες που δεν δουλευε ειχα σκασει που νομιζα οτι μονο εγω το ειχα παθει και δεν θα σας ξαναμιλουσα! :( Α! και στειλε και ενα πιατακι μακαρονια με κιμα ειναι τα αγαπημενα μου :P χεχε

 

JOKOTS 

Σε εκανα και σενα add κουκλιτσα σε βρηκα και εκει τι καλα! Πολυ χαρηκα! Οσο για το ταξιδι που λες κανω ενα ταξιδι στην αθηνα ναυπλιο καθε μηνα για το γιατρουλη και τωρα απλα θα παω και πατρα αλλα θα παω καπακι αθηνα για να μην κουραστω πολυ.. Αναγκαστικα πρεπει να παω ειναι το μνημοσυνο του πεθερου μου και πρεπει να παω.Εσενα στα εχει απαγορευσει?Το πολυ πολυ να με κατσαδιασει αν του το πω! χεχε

 

STAVROULINIA

Η ληξιαρχικη πραξη γαμου πρεπει να ειναι εντος εξαμηνου και εγω απο την kangaroo το εμαθα αλλιως θα πηγαινα αυτη που ειχα πριν 2 χρονια απο το δημαρχειο χεχε Ολοι οι γιατρουληδες συμφωνουν νομιζω τα μωρακια να παιρνουν το χρονο τους μην ανησυχεις ολα καλα θα πανε φτασαμε πια στο τελοςςςς <3 

 

Φιλακια πολλα σε σας και τις κοιλιτσες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου!

 

χαθηκα λιγακι αλλα να μαι και παλι!Ειχε ερθει ο αντρουλης μου απο την προηγουμενη πεμπτη και εφυγε την δευτερα, τον ευχαριστηθηκα! Αποτι διαβαζω ολεσ ειστε καλα και τα μωρακια μασ ακομη καλυτερα!Σημερα αισιως 34+3 εμεις! Πηγα και μου ξαναπηραν δειγμα για καλλιεργια και θα βγουν τα αποτελεσμτα την παρασκευη. Ζοριζομαι λιγακι αυτην την περιοδο γιατι εχω και τισ εξετασεισ του μεταπτυχιακου και πηγαινοερχομαι ηρακλειο. ΑΝτε να τελειωσει γιατι δε το αντεχω αλλο!Βαρεθηακα πια!

 

Αυριο θα παω και στο γιατρουλη να δουμε το μπεμπη, τον οποιο σημερα το πρωι τον ειχε πιασει λοξυγκας αχχαχα και ανεβοκατεβαινε η κοιλια μου ρυθμικα και πολυ γελασα!Σκοπευω την αλλη βδομαδα να ανεβω και αθηνα να κανω παρεουλα στον αντρουλη μου και να κατχω μια βδομαδουλα, ισα ισα θα εχω μπει στο μηνα μου και αποτι μου ειπε και ο γιατροσ δεν υπαρχει προβλημα, προλαβαινω. Βεβαια αυριο θα μου πει το τελικο οκ!

 

εμενα το ονομα μου στο φβ ειναι REna Petraki! Περιμενω τα αντ σας με αγωνια!

 

φιλια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου στο facebook δεν είδες φωτογραφία με κοιλίτσα γιατί γενικότερα δημοσιεύω όσο το δυνατόν λιγότερα πράγματα. Το επίθετο δεν είναι το κανονικό μου και προσωπικά στοιχεία αν δεις δεν έχω (σπουδές, οικ. κατάσταση κλπ). Αφού να σκεφτείς πως αν τώρα στη γιορτή μου δεν μου είχαν ευχηθεί για το μωρό κανά 2 φίλοι, δεν θα είχε αναφερθεί καν η εγκυμοσύνη. Από προσωπική επιλογή δημοσιεύω ελάχιστα πράγματα, γιατί μιας και είμαι του κλάδου της Πληροφορικής, γνωρίζω τους κινδύνους της δημοσιοποίησης προσωπικών δεδομένων. Βέβαια επιλογές είναι όλα αυτά και όπως είδατε έχω και εγώ 4-5 φωτό με φίλους, τον αντρούλη μου και την αφεντιά μου. Πάντως είναι ένα καλό μέσο επικοινωνίας για να κρατιόμαστε σε επαφή με φίλους και γνωστούς. Όσο για την τονοσαλάτα τώρα πάει την έφαγα, αλλά δεν νομίζω να πειράζει λίγος τόνος απο κονσέρβα. Είχα ξαναφάει πριν κάποιο καιρό. 

Ρενάκι σε πρόσθεσα και σένα. Ελπίζω να βρήκα το σωστό προφίλ αν και νομίζω πως σε αναγνώρισα απο την φωτό που είχες βάλει στην ομαδούλα μας. Καλό κουράγιο με το μεταπτυχιακό (σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί και εγώ τα ίδια τραβάω) και καλά αποτελέσματα με την καλλιέργεια.

Δώρα μου εμείς τα είπαμε απο πμ. Πάντως κάνε και εσύ αν θες ένα facebook και μπορείς να βάλεις ψέυτικα στοιχεία και να μην δημοσιεύεις τα δικά σου προσωπικά δεδομένα, αν δεν το πολυσυμπαθείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!δεν σας προλαβαινω ενα σωρο γραψατε παλι :P

λοιπον απο τον γιατρο ολα πηγαν καλα η μπεμπα ειναι γυρω στα 2.000κιλα αναπτυσεται τελεια...ειναι ευτυχως με το κεφαλι κατω εχει παρει θεση γιατι μου εβαλε τον υπερηχο ο γιατρος χαμηλα να μετρησει το κεφαλακι της και με πονεσε οπως το ζουληξε...μου λεει εχει κατεβει γι αυτο σε ποναει,αφου δεν μπορουσε να μετρησει καλα το κεφαλακι της επειδη πονουσα και δεν μπορουσε να με πιεσει....το καταλαβαινω κιολας γιατι ποναω χαμηλα εντονα μερικες φορες....

κοριτσια το απιστευτο ειναι οτι την επομενη εβδομαδα μπαινω στον μηνα μου :-o εγω νομιζα οτι εμπαινα αρχες του αλλου μηνα αλλα επειδη μετραμε με τις εβδομαδες μπαινω τωρα...εκλεισα ραντεβου παλι σε δυο εβδομαδες να με δει εφοσον θα εχω μπει στον μηνα μου θα με κοιταει πιο συχνα...θα παμε και για το NST που λεει η Δωρα να κανω σε τεσσερις εβδομαδες μου ειπε απο τωρα δηλ.μεσα Φεβρουαριου περιπου...ισως παρω και ολο το μηνα σαν πρωτοτοκη μου ειπε αλλα αυτο θα το δουμε κιολας...

ρε κοριτσια να ρωτησω στον μηνα μας σε ποια εβδομαδα μπαινουμε?εγω θα ειμαι 35 εβδομαδων και 6ημερων οταν θα μπω στον μηνα μου..κανονικα δεν μπαινει καθε γυναικα στον μηνα της μετα τις 38 εβδομαδες?η κανω λαθος?

οσο αναφορα για τα υγρα και την μυρωδια τους τον ρωτησα και μου ειπε δεν ειναι πολυ καλο που μυριζει σαν σπερμα και μετα το εριξε στην πλακα,δεν μου ειπε ομως κατι αλλο!μου κοιταξε τα αμνιακα,τον τραχηλο ολα καλα ηταν..με ρωτησε αν εχω πολλα υγρα του ειπα τα φυσιολογικα που ειχα οχι κατι διαφορετικο!επισης μου ανεφερε για το πως θα καταλαβω οτι ειναι να γεννησω και να τον παρω τηλ.οτιδηποτε αισθανθω....

μου εδωσε παλι εξετασεις αιματος και ουρων να κανω και θα παω την αλλη εβδομαδα γι αυτα,θελει τα αποτελεσματα να ειναι κοντα που θα παω να με ξαναδει!

πω πω δεν το πιστευω οτι εφτασε τοσο γρηγορα ο καιρος αφου αγχωθηκα πιο πολυ τωρα να τα ετοιμασω ολα...εχω να πλυνω ενα σωρο ακομα και ο καιρος χαλασε παλι....τρεχω αυτες τις μερες να παρω και εγω οτι χρειαζομαι γιατι νιωθω οτι δεν θα προλαβω!κοριτσια βρακια μιας χρησης απο που πηρατε εσεις?

Αναστασια για την ζωνη δεν εχω ακουσει και εγω καλα πραγματα...πιστευω οτι οντως δεν κανει καλο γιατι δεν αφηνει να δουλεψουν οι κοιλιακοι στην περιοχη της κοιλιας τους σφιγγει με αποτελεσμα να μενουν στασιμοι και να ειναι κακο αυτο!

Joanna μυριζει σαν σπερμα εσενα η απλα ειναι σαν νερο?γιατι εμενα ειναι σαν νερο,αχρωμα απλα μυριζουν σαν σπερμα μερικες φορες.

Δωρακι τελεικα δεν θελει να βγει φυσιολογικα η μπουμπου σου γερη να ειναι και ας ερθει οπως θελει...μια χαρα εισαι στα κιλα εγω ειμαι πολυ πιο πανω :/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια, επιτελους ξαπλωσα. Σημερα εκανα ολο το σπιτι, εκτος απο κουζινα δεν προλαβα γιατι γυρισε η μαμα μου με τον μικρο που τον ειχε παρει για να κανω με την ησυχια μου τις δουλειες. βαλιτσα ελεγα να φτιαξω τωρα που κοιμηθηκαν αλλα ειμαι ψωφια, αυριο. Χθες το βραδυ φοβηθηκα λιγο γιατι για καμια ωρα μεταξυ 2-3 ειχα συσπασεις μαζι με πονο μετα ομως καταφερα και κοιμηθηκα, τωρα παλι εχει πολυ κινητικοτητα το μπεμπακι. Αντε να δουμε αυριο ο γιατρος πως θα μας βρει και τους δυο.

Stavroulinia μια χαρα τα νεα σου απο τον γιατρο, αυτο ειναι το καλυτερο να μενουν μεσα στην κοιλιτσα το περισσοτερο δυνατο. Αντε με το καλο και τα υπολοιπα που εχεις να παρεις να εισαι ετοιμη και εσυ! Πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης δεν χρειαζεσαι μονο προσφατη ληξιαρχικη πραξη γαμου και φωτοτυπια τις αστυνομικες σας ταυτοτητες.

Χριστινα ευχαριστουμε γι την κλειστη ομαδα που εφτιαξες στο fb. Θα τα λεμε και εδω και εκει! Αν και δεν μενω προς τα κει τα μερη που λετε με την Δωρα τα γνωριζω, ειναι το πατρικο μου εκει κοντα και κολυμπουσα χρονια στο κολυμβητηριο των ιλισιων.

Δωρα να ναι καλα η μικρουλα σου και οπως θελει ας βγει, μην στεναχωριεσαι που δεν γυρισε, η ελπιδα πεθαινει τελευταια και αν και δυσκολο καλα κανουν που σου αφηνουν και αλλη βδομαδα για να εισαι οσο πιο κοντα στην ΠΗΤ. Καλα για την αναμονη αστο με τιποτα δεν κυλαν οι μερες.

Αναστασια ευχαριστω για τα καλα σου λογια, η αληθεια ειναι οτι πολυ που δεν μας γνωριζουν μας εχουν περασει και για αδερφια με τον αντρα μου. Αντε η Ευα ειναι ξαδερφη σου, την εχω γνωρισει εδω απο το mammy μια και οι κορες μας εχουν λιγες μερες διαφορα, γραφαμε μαζι τοτε παλι οπως και τωρα και εχουμε βρεθει και απο κοντα κανα δυο φορες που ειχε ανεβει Αθηνα και ειχαμε κανονισει να βρεθουμε μαζι με αλλες μανουλες.

Ρενα αυριο θα δεις και συ τον μπεμπακο σου θα περιμενουμε νεα σου, με καραβι ανεβαινεις Αθηνα?

Rose μια χαρα και η δικη σου κουκλα και απο κιλα και απο θεση, εχεις ενα μηνα μπροστα θα παρει κι αλλο. Σον μηνα σου μπαινεις ενα μηνα πριν την ΠΗΤ ή αλλιως στις 36 βδομαδες, οχι στις 38. Βαλε σε προγραμμα τις δουλειες γιατι λιγο εμεινε αν και οπως θα δεις και εσυ δεν θα περνανε με τιποτα οι μερες προς το τελος. Εσωρουχα μιας χρησης πηρα απο το mothercare εχει τα 5, 4.90€, βρακι και ευρω δηλαδη.

Παω μια βολτα και απο το φατσοβιβλιο, φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.

Γέννησες μασρορακι μου ε? να σου ζήσει το μωράκι σου,συγχαρητήρια!!

Καλα μιλάτε σοβαρά? κλέβουν καθισματακια απο αυτοκίνητα?ελεος.!!!!! Εχω άκουσει για cd players ή αν αφήσεις μεσα κάτι αξιας( τσάντα κλπ, κλπ), αλλα για καθίσματακι δεν είχα ξανακούσει..ευτυχώς εδω ακόμα ειναι πιο πίσω σε κάτι τέτοια και δεν εχω τέτοια θέματα.

Χθες πήγα με τη μαμα μου στο mothercare και πήραμε έξι καινουρια φόρμακια και έξι εσωτερικα για τη μικρη. Πήρα και μπιπερο Tommie tippie, τα ίδια που χρησιμοποιώ και στο Νικόλα. Το αστείο ειναι ότι τα στερεότυπα που έχουμε, ροζ για κορίτσι και γαλάζιο για αγόρι, ποτε δε μου άρεσε και πάντα στο Νικόλα έπαιρνα ουδέτερα χρώματα οπως πορτοκαλί, πράσινο,κλπ,κλπ.

Τωρα , η χαζομαμα, τα πήρα ολα ροζ, ακόμα κάι τα μπιμπερο...χαχαχαχα,,,,,,τελικα άλλος αέρας, οταν κανεις κόρη, διότι έχεις τόσες επιλογές και σε ρούχα και σε αλλα αντικείμενα που τρελαινεσαι.τα αγοριστικα δεν ειναι το ίδιο.ειναι ολα πιο απλα, πιο κλασικά. Ετσι νομίζω!!!

Αγορασα και γάλα σε σκόνη, τέσσερα κουτιά. Πήρα το ΝΑΝ 1 της νεστλε ( είπαμε ότι δεν πρόκειται να θηλασω) γιατι πίνει και ο Νικόλας τον ΝΑΝ 3. Ελπίζω να το δεκτει εύκολα η μικρη και να μην εχω θέματα. Αν δεν αρέσει στη μικρη, θα το πιει ο Νικόλας.χαχαχαχαχα

Σημερα θα πάω στο γιατρο να την δούμε ξανά.θα ειναι, πρώτα ο Θεός,το τελευταίο ραντεβού.την επόμενη Πέμπτη γενναω. Τα συναισθήματα ανάμεικτα. Τρελαινομαι απο χαρα που έφτασα στο τέλος της εγκυμοσύνης και θα την πάρω αγκαλιά, αλλα φοβάμαι τοσο την καισαρικη, αν και τη εχω ξαναζήσει. Επίσης εχω άγχος να ειναι ολα οκ με τη μικρη.

Το ξερω ότι ολα ειναι μεσα στο προγραμμα, αλλα τα βραδιά με πιάνει ενα άγχος, που δε λέγεται....

Κορίτσια εγω φβ δεν εχω.σας το εχω πει ξανα......με εκνευριζει.......

Φιλιαααα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια.

 

Αναστασία μου,δυστυχώς πάνε τα μακαρόνια......Τα εξαφάνισε ο άντρας μου!!!Βέβαια και εγώ δεν πήγα πίσω χιχι!

Ρενάκι μου να τον ευχαριστηθείς,τον άντρα σου, τώρα γιατί σε λίγο θα σου κλέψει άλλος άντρας την καρδιά....Καλά αποτελέσματα να έχεις από το μπέμπη σου και περιμένουμε νέα σου.

Rose ναι τελικά κατά πως φαίνεται θέλει να βγει η κυρία χωρίς να ταλαιπωρηθεί.....Δεν πειράζει όμως,ας είναι αυτή καλά και δεν έχω κανένα θέμα προσωπικά.Άσε που έχω ετοιμαστεί πια και ψυχολογικά για την καισαρική!Η δικιά σου βλέπω,αν και ζόρικη που λες,έχει πάρει και τα κιλάκια της και τη θέση της!Καλέ τι της έκανες και την έστρωσες?Πες και σε μένα το μυστικό που με κάνει όοοοτι θέλει από τη κοιλιά......χιχι!

Εσώρουχα μιάς χρήσης εγώ πήρα από τα Prenatal,αλλά δεν θυμάμαι τιμή,γιατί έχει καιρό τώρα!

Κατερίνα μου,άντε να δούμε τι θα σου πει σήμερα ο γιατρός σου.Εμένα το πατρικό μου που λες,ήταν στον Πειραιά,αλλά έχω 9 χρόνια τώρα που έχω έρθει εδώ!Από τοτε που έμεινα με τον άντρα μου.

Έχεις δίκιο,όσο πιο κοντά στη ΠΗΤ,τόσο καλύτερα αλλά δεν μπορώ άλλο να περιμένω.....Δεν μου λένε και αυτοί οι άνθρωποι μια πιθανή ημερομηνία για την καισαρική!!!

Γεωργία εσύ την Πέμπτη γεννάς!Τι ωραία που κοντεύεις να συναντηθείς με την μπουμπού σου!Άμα έχεις εσύ άγχος με την καισαρική,που έχεις ήδη την εμπειρία,τι να πω εγώ καλέ που πάω στο άγνωστο.....(με βάση πάντα ότι η μικρή δεν γυρίζει με το κεφάλι κάτω).

 

Εμείς δεν έχουμε νέα κορίτσια,τα ίδια.

Φιλιά σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες! Σήμερα η μέρα είχε ψώνια και εξωτερικές δουλειές. Όλα καλά αλλά η ανάσα μου μου κόβεται πάρα πολύ εύκολα. Λίγο να περπατήσω και λαχανιάζω. Είναι και η κοιλιά μου πολύ ψηλά ακόμα! 

 

Rose μου μπράβο πολύ καλά τα νέα απο το γιατρό σου!Έχει κατέβει εσένα η μπουμπουκίτσα σου! Στον μήνα σου υπολόγισε πως μπαίνεις χοντρικά όταν αλλάζεις μήνα με βάση την ΠΗΤ σου. Μπορείς να πεις δηλ. οτι μπαίνεις στις 25/1. Πάντως αν θες να μετρήσεις με βδομάδες, οι 5 τελευταίες κατατάσσονται στον 9ο μήνα. Μην αγχώνεσαι για τις ετοιμασίες πάντως, όλα θα τα προλάβεις! Όσο για τα εσώρουχα μιας χρήσης εγώ πήρα ένα κουτάκι μόνο απο τα prenatal. Τιμούλα και εγώ δεν θυμάμαι γιατί πέταξα το κουτί. 

Γεωργία εγώ θα το αφήνω μέσα το κάθισμα και ότι γίνει., Ε δεν θα τρελαθούμε κιόλας πιά. Σ' αρέσουν τα ροζ για τα κοριτσάκια ε; Και εγώ δεν είμαι του στερεότυπου ροζ- μπλε, αλλά εσωρουχάκια και φορμάκια - μπιτζαμάκια για τη μπουμπού πήρα σε τέτοια περίπου χρώματα για τώρα που θα είναι μικρούλα. Χρώματα δωματίου όμως κλπ, τα έχω σε κίτρινα, καφέ, πορτοκαλί κλπ κλπ. για να είναι ουδέτερα. Κοντεύεις και εσύ! Να δούμε τι θα σας πει ο γιατρός σήμερα και με το καλό να έρθει η άλλη Πέμπτη!

Δώρα μου στο επόμενο ραντεβού θα σου δώσουν σίγουρα ημερομηνία για καισαρική ΑΝ δεν έχει γυρίσει η μπουμπού σου. Κάνε υπομονή 6 μέρες. Τελικά τώρα είναι το πιο δύσκολο για όλες που είμαστε στην αναμονή ε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...