Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ 2009 vo40 - ΚΟΡΙΤΣΙΑ VS ΑΓΟΡΙΑ ΓΡΑΨΑΤΕ 2


Recommended Posts

επιστρεψαμε..ολα καλα..φαγαμε κ 1 κλαμπ να στανιαρουμε,,αδειασα βαλιτσες..καναμε μπανια..

ρε παιδια το θεμα δεν ειναι ο νονος για τη λαμπαδα..εμενα μακαρι να ηταν εκει διπλα στο παιδι...τα παιδια πλεον ειναι χορτασμενα απο δωρα λαμπαδες..σκατα..

το θεμα ειναι να εισια κοντα σοτ παιδι..

αποψη μου..

χαρα εννοω το μπεμπε μεσα στη κοιλια καλα;;

ποτε εχεις γιατρο;;

καλα οι αδερφες σου..απζιχτες..δε το συζηταμε..

δεν υπαρχουν..παιδια κ γω πηρα ραπτομηχανη αλλα..δεν προλαβαινω..ολα μαζι..σαπουνια,λαδια αρωματα,κατασκ,παιδια,βολτες..

πωπωπωπ!!

κουραστηκα..

καλη τιμη νανα ..εννοειται ραιαν ερ!

παουερ..

πατσ γουορκ θελω κ γω..αλλα που..

ρε νανα ειναι για καλο σκοπο κ θελω να παω στο παζαρι..

αΥΡΙΟπρεπει σουπερ μαρκερ,μαγςειρεματα..αν κ ηθελα κ μπανιο αλλα οκ..

η μπουμπου δεν βολευεται στον υπνο..ειναι κανη να κλαει προκειμενου να κοιμηθει..στο καροτσι η στο κρεβατι η στο καθισματακι..πουθενα αλλου..

ενω η μαρθα σε ξαπλωστρες στρωματσαδα..παντου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο που είστε καλύτερα χαρά.

πες στις αδερφες να τα περνούν διπλα να χαίρεται ο μεγάλος χαχα

γιατι να σφάζονται.

νανα μου θα την πάρει με την Ανθούλα φαντάζομαι. Εμένα την θέλει όταν νυστάζει αλλα δεν πεινάει. Έχω πολύ γαλα και τσαντίζεται γιατι δεν θέλει αλλο να πιει χαχα.αυτο με τα εμβόλια στην Κύπρο δεν το έχω καταλάβει. Μισά εδώ μισά εκεί.

ναι στον 6 τρώνε. Και εγώ θυμόμουν να τον έχουν κλείσει αλλα μου είπε όχι . Μόλις μπουν. Για πες τι θα σου πει και σένα.

γιατι καλέ να μην σε αφησει να αντλείς;δικαιωμα σου είναι.ο αντρας να πηγαίνει για κάνα τσιγάρο.

χρυς τα αγόρια κοιμιζαμε στο καρότσι μια περίοδο. Ο μπεμπουας κοιμάται στο βυζί και μετά στο κρεβάτι του. Που έτσι το κόβω για πολύ καιρό να μας πάει.

φάει ότι έχει περισεψει εδώ και 3 μέρες έχω. Λίγο φακι ,λίγα γιουβαρλάκια λίγα μακαρόνια καμια σαλάτα.

αυριο πάμε για κρεβάτι 3πλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε σώσω το πήρες το μήνυμα γιατι με το κιν δεν φαίνεται τι έκανα.

για τα αντικουνουπικα μιλάω σοβαρά. Στείλε μου και την διευθυνση σου μια για να σου επιστρέψω τις πάνες.

καλά και εγώ τον άμπακο τρώω , δεν ζυγίζομαι φοβάμαι χαζα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

παλι απο τις 6:00 στο ποδι ο μπεμπουλης

βεβαια δεν ξυπναει τωρα να φαει εδιαμεσα 2 μερες

θα δοκιμασω να τον ταιζω ενδιαμεσα κοιμισμενο κατα τις 3 ας πουμε μπας και κοιμηθει λιγο παραπανω

φυσικα μετα εφαγε και δεν ξανακοιμαται τωρα

ναι σωσω 2οροφο με συρταρι θα παρουμε τελικα δεν χωραει δυστηχως τιποτε αλλο

φαι ειπαμε οτι υπαρχει σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας μανούλες φοβερές!

Σας διάβασα...είχα μέρες η αλήθεια να το κάνω.Εχω κουνιάδο εδώ και περνάμε σούπερ.Μας τάραξε στα δώρα,στις εξόδους και στις βόλτες.Μακάρι να τον είχαμε συχνότερα αλλά τον βλέπουμε μόνο 2 φορές το χρόνο,Χριστούγεννα και καλοκαίρι.Είναι πολύ καλό παιδί,πιο πολύ τα βρίσκω με αυτόν παρά με τον άντρα μου...χα χα

Μαριλού μπράβο για τον παιδικό,μακάρι να πάρουν και τον μικρό σου να πας δουλειά.Με τι ασχολείσαι;Δε μας πήραν εμάς με το έσπα ,ούτε και πέρσυ μας είχαν πάρει και πληρώναμε στον ιδιωτικό αλλά φέτος θα παίρνω πολύ λιγότερα λεφτά στο δημόσιο οπότε δε λέει να συνεχίσουμε εκεί.Βέβαια ακόμα ελπίζω με τις νέες θέσεις που λένε ότι θα εξασφαλιστούν μήπως έχουμε ελπίδα.Μας πήραν στον δημοτικό σταθμό.Πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω.Δευτέρα ανοίγουν αλλά για καθαρίσματα,Τρίτη θα πάρουν τα περσυνά παιδάκια και από εκεί και πέρα θα καλούν σταδιακά τα καινούρια για να μη γίνεται πανζουρλισμός.Οπότε θα συνεχίσουμε στον παλιό ίσως μισό Σεπτέμβρη και βλέπουμε.

Πολύ λίγες θέσεις.Ο σταθμός μας πρόσφερε 27 θέσεις και πήραν 7 παιδάκια μόνο.Δε μπορώ να καταλάβω γιατί μας βάζουν στη διαδικασία και κάνουμε χαρτιά όταν δεν υπάρχουν τα κονδύλια για όλα τα παιδάκια;;;;Για να ακούγεται στα μέσα ότι τόσες χιλιάδες θέσεις προσφέρονται και να θαμπώνται ο κόσμος από την αλληλεγγύη του κοινωνικού κράτους;;;Τσατίζομαι...

Μαρκερ κρίμα με νονά-αδερφή αλλά συμφωνώ με Σωσω ο νονός είναι για να τον βλέπουμε όχι για τα δώρα.Εμένα τις κόρες μου τις βάφτισε ένα ζευγάρι φίλων μας.Τα δώρα τους είναι της πλακός κάθε φορά αλλά η παρουσία τους όταν βρισκόμαστε ανεκτίμητη...ξέρω όταν βγούμε μαζί τους θα αναλάβουν εξ ολοκλήρου τα παιδιά και θα χαλαρώσουμε εμείς.

Αε καθυστερήσει λίγο η βάπτιση δε πειράζει,μωρό είναι ακόμα.Και Ανοιξη ωραία εποχή είναι.Τα μεγάλα σου θηρία ε;Τρέμω όταν κάνεις περιγραφές για σκανδαλιές και μόλωπες...

Νανά καλή επιστροφή στη δουλειά...Να πηγαίνεις στη τουαλέτα ή σε καμιά αποθηκούλα για τις αντλήσεις.Εγώ θυμάμαι που έχω πονοκεφάλους λόγω αυχενικού και στην εγκυμοσύνη δεν έπαιρνα παυσίπονα στη δουλειά είχα μια συνάδελφο που έκανε χαλαρωτικό μασάζ.Το πρωί πριν έρθει κανείς κλεινόμασταν στην αποθήκη είχα πάρει και μια πετσετούλα και ξάπλωνα και μου έκανε και ήμουν περδίκι την υπόλοιπη μέρα.

Χρυσούλα τι ωραία να ξαναβλέπεις σε rewind τη ζωή των γιών σου...Πολύ θέλω να τη ξαναζήσω αυτή τη μωρουδίστικη εποχή με τις κόρες μου βοηθούς πλέον...

Χαρά για το μπεμπέκι τίποτα δε μας έγραψες.Πότε κάνεις αυχενική;Οι ζαλάδες μειώθηκαν;Περαστικά στο μεγάλο σου!Κανέναν ιο θα κουβαλούσαν οι επισκέπτες σας..ευτυχώς της μιας μέρας από ότι βλέπω...

Σωσώ be careful με κιλά,αμαρτία τόσο κόπο έχασες τόσα...Είσαι πολυπράγμων εσύ δε σε φοβάμαι όλα τα προλαβαίνεις με επιτυχία.Περιμένουμε νέα από γιατρούς...

Vag μας λείπεις....

Φιλιά σε όλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο εμας....

Σωσω καλως γυρισατε!!!!

ρε εσυ τρως μεν αλλα καις και πολλα αφου εισαι ολη την ωρα σβουρα...

δεν ειναι ολα τα παδια ιδια..τουτος ο μικρος ο δικος μου ειναι σαν τη Μαρθα...κοιμαται οπουδηποτε...

θυμοσαστε τι εχω περασει με τον υπνο του Θ...εκοψε το βραδινο ξυπνημα στα 3...

Μαρια και εμεις κουκετα με συρταρια απο κατω ομως...το 3ο υπνοδωματιο θα το κρατησω γραφειο... εχουμε γυρω γυρω και ως πανω βιβλιοθηκες γεματες ..που θα πανε αυτα???το προτιμω...αργοτερα βλεπουμε...

Μαρδιο θα ευχαριστηθηκαν και οι μικρες με τον θειο....

δεν καταλαβαινω γιατι στους δημοσιους δεν παιρνουν ολα τα παιδια κα να προσθεσουν προσωπικο...τι λειτουργικοτητα εχει λοιπον το δημοσιο και το κρατος που πληρωνουμε τοσα χρονια/???

και εγω εχω αρχισει και κλαιω τα λεφτα του παιδικου αλλα εμας δε θα μας επαιρναν με τιποτα στο δημοσιο αφου δε δουλευω πρωι...

Νανα θα αρχισεις με τα απλα και σε βλεπω να ραβεις τα απειρα...

εδω κανενα ξυπνημα απο κανεναν ολο το βραδυ...στις 6 ο ενας απο το ξυπνητηρι του Ν που σηκωθηκε για ψαρεμα , ο αλλος στις 730...

δουλεια εγω , ο μεγαλος πηγε στη μαμα μου το μεσημερι για φαγητο και υπνο...το ειχαμε κανονισει απο χθες λογω αγαπημενου φαγητου μακαρονια με κιμα..ο μικρος εδω τωρα κοιμηθηκε ξανα...

εχω φτιαξει φακες αλλα δε θελω να φαω...προτιμω κανενα τοστακι..μου κακοπεσαν ....

το απογευμα κανενα μπανο αν και φυσαει...βαρεθηκα ζεστη ..θελω δροσουλα φθνοπωρινη και καμια βροχουλα/...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου.

χρυσούπα, ερωτιάρης ο μικρός ε;

π

άντως ρε κορίτσια, νιώθω τόσο ερωτευμένη με τα αγόρια μου που αρχίζω να μη θέλω κόρη... χαχαχα

επίσης, σε ζηλεύω για τον ύπνο σας.

φτου φτου φτου.

εμένα με σκοτώνει το ξύπνημα στις 11- 12...

δεν ανοίγουν τα ματάκια μου...

μάρκερ, απλαα το δημόσιο δεν κάνει όλα τα εμβόλια.

μαρντ, μπραβο στον θείο που λατρεύει τις ανιψιές του.

την τετάρτη θα ξαναπάω οδοντίατρο για να τελειώσω τον καθαρισμό κ θα παρω κ τον α μαζί μου κ αν τα καταφέρουμε, θα του κάνω φθορίωση.

έμαθα ότι έιναι έγκυος η γυναικολόγος μου.

στο τέταρτο..

κ συγκεκριμένα στον τέταρτο γιο...

χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ρε Νανα πηγαινεις σε γυναικολογο με 3 γιους και προδιαθεση οπως αποδειχθηκε για 4ο και περιμενες να κανεις κορη????χαχαχχχαχααχχχαχα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα χρυσούλα..ότ

αν γέννησα κωτον μάριο μου είπε "άντε αθηνούλα μου, το επόμενο θα είναι κόρη"

κ της ειπα "τι πιθανότητες εχω να κάνω κόρη με εσεενα γυναικολόγο;"

χαχαχα

σωσώ εγώ τέλειωσα με τα σαπούνια για φέτος.

του χρόνου πάλι που θα μαζέψω μούργα.

έχω πολλά για να κάνω δωράκια πουωθέλω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρντ μου συμφωνω ο ,νονος είναι για διπλα στο παιδί. Τα δώρα είναι το λιγότερο

μπραβο στο θειο

πόσο σε χαίρομαι δε φαντάζεσαι.

οι γιοι νανα κάνουν τη μάνα γονιό και οι κορεςτον πατέρα χαχα.

τα πληρώνεις δλδ τα μισά

αληθεια ανοίγουν τρίτη;τέλεια.το κάθε κτίριο έχει συγκεκριμένη χωρητικότητα παιδιών χρυς γι αυτό. Δεν τα παίρνουν όλα.

παιιδπτοπο σήμερα μπαγιασαν μεσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρεται κ απο μας..τα περνω τα πμ σου...

μαρκερ..θα μιλησουμε για το αντικουνουπικο μεσω πμ...

γιατι θελω να σε ρωτησω κατι πρωτα..

εμεις καλα..

μακαρονια κ μεις το μεσημερι..

κλασικα κοιμοταν η μπουμπου και πηγα να βαλω τημαρα για υπνο..

και την ξυπνησε κ τωρα δρακουλιασε..

τι να πω!!

ατιμο το 1 δωματιο..το ξαναλεω!!

το απογ για καφε παλι..

χρυσουλα οτι κανω τρελες καυσεις..ισχυει τρελα..

δλδ αν ρτρωγα κ καθομουν θα ημουν 5πλασια..

παλακ κανεις νανα για τη γυναικολογο σου..απστευτο..

χαρα στο κουραγιο της..ολα καλα να πανε..πεθανε κ ο ασλανης..απο χαπια λεει..αυτοκτονια..

βαγκ που εισαι;;

εγω περιμενω παραγγελια απο αθηνα να κατσω να φτιαξω πραγματα!!

μαντριο να περασετε καλα με το..θειο!!

1 χαρα τα παιδια κ στο σχολειο..αυτο με τις θεσεις κ τα κονδυλια..μεγαλο δικιο εχεις..

το κακο ειναι στο αυριανο παζαρι δεν μας δινουν πακο.κ πρεπει να βρω!!

που;;

τεσπα!!κατι θα κανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

άντε ρε... αυτοκτόνησε ο ασλάνης;

νομίζω είχε διάφορα καταθλιπτικά... κρίμα...

η νονά του α το έχεια μεγάλη στενοχώρια που δεν είμαστε κοντά.

αλλά του έχει τόση αγάπη που είναι πολύ σημαντικό.

κ παρόλο που δεν τη βλέπει συχνά, την αγαπάει πάρα πολύ.

απλά δεν ξέρω αν θα ζηλεύει τον αδερφό του που θα τους βλέπει πιο συχνά.

κόψαμε τα εισιτήρια του μπαμπά κ της θείας θείου.

τα έκλεισε η νυφη μου, αλλά δεν τους ήρθε μέηλ.

ελπίζω να μην έκανε καμιά πατάτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για τσεκαρετε τα εισητηρια παρακαλω..μη μεινει ο μπαμπας πανω και πινει καφε εβερεστ στη βαφτιση του εγγονου!!

εμεις καλα!!

νυσταζω κλασικα!!

σιδερωσα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια χαρα στον παιδοτοπο

κοιμηθηκαν παλι νωρις σημερα

ο μπεμπουας το απογευματινο του το τρωει πολυ μισακο δλδ κατα τις 7 πεινι κανα 4λεπτο και μετα στις 8 θελει σιροπι μπανιο και υπνο

μεχρι τις 8:45 εχει πεσει για υπνο

ναι παει ο ασλανης

κριμα και ηταν νεος και αυτος

πωπω εαν αυτοκτονουν τοσο διασιμη ανθρωποι οι υπολοιποι τι πρπεει να κανουμε δλδ;

ετσι ειναι σωσω με το ενα δωματειο δυστηχως

σε λιγο που θα μπει και ο μπεμπουας θα σας πω τι γινεται χαχαχα

καλως να τους δεχτεις νανα

να αρουν να ρωτησουν παντως μην γινει καμια στραβει και τσαμπα περιμενουν οι ανθρωποι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε καλο χειμωνα!!!!!

και το εννοω....

ξεκινησαμε απο Δραμα μεσα στα μεσημερια με 32ο και με το που πιασαμε περιοχη Ασπροβαλτα-Βολβη..... μπουρινι!!!! τρελος αερας, αστραπες τριγυρω και βροχη! και θερμοκρασια μεχρι και 21 εδειξε το αμαξι!!!!

δροσισε αποψε....

σας διαβασα...

ευτυχως δε γραψατε πολλα... και σκεφοτμουνα οτι θα διαβαζω.. θα διαβαζω και στο τελος θα με λετε... ανοιξαμε καινουριο!!!! και αντε να ψαχνω...

ρεΣωσω κουλαρε λιγο ρε συ.... πως δεν παθαινεις υπερκοπωση δεν ξερω....

η μικρη μπας και ειναι πιο νευρικη για τον υπνο επιδη γενικα οπως ειπες εχει σκιαχτει με τη μεγαλη;;;;

Μαριλου μπραβο κουραγιο για 3ο και 4ο!!!!

εμενα η Ηγουμενη σε μοναστηρι στο Παγκαιο (Καβαλα) που πηγαμε με "μπινελικιασε" γιατι με ειπε να κανουμε και 3ο και μαλλον χωρις να το καταλαβω μορφασα καπως και ειπα... ε, ενταξυ αν ειναι να ερθει,, με το καλο... και ειπε πως ειναι αμαρτια αυτο και οταν δεν ειχαμε παιδια θελαμε πολυ και τωρα οχι κλπ κλπ....

Μαρντιο ολο βολτες ειστε και σεις... με τη δουλεια κανενα νεο;;;

τι καλα που θα πατε σε κρητικο γαμο!!!!

και εγω μονο στις 3 ξαδερφες μου ειχα παει αλλα αν και στους 2 πρωτους κουραστηκαμε πολυ γιατι καναμε ολες τις ετοιμασιες μου αρεσαν πολυ!!!!

βαλε με ολη τη νυχτα να ακουω κρητικη λυρα... αλλα δεμενη πρεπει να με εχεις για ποντιακο γαμο!!! σορυ ποντιες αλλα..... ελεος!!!!

Χρυσουλα καλο χειμωνα και σε σας...

και εμεις απο βδομαδα περιμενουμε ενημερωση για το ποτε θα ξεκινησουν....

ταξη προνηπιων στον δημοτικο παιδικο που πηγαιναμε μεχρι τελη Ιουλου... δεν περασε και πολυς καιρος...

ειχαν πει Δευτερα 2 Σεπτ θα ανοιξουν για καθαρισμο και απεντομωση το σχολειο και ως το τελος της βδομαδας θα ξεκινησουν τα προνηπια...

τι καλα...

αδεια εχουμε μεχρι και 5Σεπτ...

αλλα αν χρειασετει ισς παω μια μερα νηρητερα γιατι τα μετρα για τη ΔΕΘ ξεκινανε 3Σπετ...

και δε θελω να ζοριστει η εγκυος συναδελφος μου..

αν και ο Δ/της τελικα μου φορτωσε το βλημα τελικα...

η ... αντε να μην χαρακτηρισω... βαθμοφορος!

τελειωνε η αδεια της την προηγ Πεμπτη.... δουλεψε το νυχτερινο (για τα λεφτα) μετα αδιαθετο... δουλεψε το Σ/Κ (λεφτα) και επιδη ηταν ειπε ηδη αρρωστη απο την Πεμπτη... βγηκε ελευθ υπηρεσιας 3 μερες τη Δευτερα που θα ξεκινουσε να μαθει το γραφειο!.... σημερα ειπε στη συναδελφο οτι ακομα δεν ειναι καλα... οποτε... ως την Παρασκευη δεν τη βλεπω να παταει... θα ερθει παλι το Σ/κ για τα λεφτα ομως....

ε, ρε τι εχει να γινει.... θα μας ακουσει μεχρι η ΝΑνα στην Κυπρο!!!!!

αλλα αυτη... εχει ματια μονο για τα αντρακια της!!!

ΝΑνα... ο αντρας σου δε ζηλευει;;;;

γιατι τελευταια μονο για τα αγορια σου μιλας... με τοσο γλυκα!!!

με το δικιο σου... αλλα και το στεφανι σου..... μια χαρα παλικαρι ειναι!!!

με το καλο να ερθουν οι δικοι σου για τη βαφτηση!

Χαρα... ολα καλα με το Στεφ;;;;

δε νομιζω να κολησε και εσυ;;;;

ελεγα μπας και σε πατυχω μεσα....

Μαρκερ καλο χειμωνα και σε σας!!!!

καλα για την αδερφη δεν εχβω λογια... παλιμπαιδισμος!

οσο για τα μεγαλα σου....

εδω τα δικα μου εχουν αποθρσυνθει και το κλωτσομπουνι ωρες ωρες γινεται επικινδυνο!

αντε να χειμωνιασει και να μπουμε σε προγραμμα!!!!!

ρε συ τα δικα σου αντιμιλανε;;;;

εμενα η ΜΑριαννα εχει ξεφυγει σε αυτον τον τομεα.....

λες και μιλας σε εφηβη ρε συ!

ειπαμε αντιπαλοτητα μανας-κορης αλλα το ξεχεζει 4χρ σκατο!

θα τη μπουφλισω!

εμεις χωριο καλα....

δεν εκανα τιποτα!

πρωτη φορα ουτε καν μαγειρεψα!

αλλα ειμασταν και ολο στη γυρα...

πηγαμε 2 φορες θαλασσα, Παληο ΚΑβαλας, ναι ετσι γραφεται....

τελεια!!!!

Ηρακλειτσα το βραδυ στα 9μερα της ΠΑναγιας που γιορταζε... χαμος!

παρκο κυκλοφ αγωγης ΚΑβαλα... τελεια!

παρκο Δραμας με νερα... πλατανια... κουνιες... παπιες.....

εξω απο τον Αγιο Αθανασιο κατι πηγες με λιμπουλες, παπιες, κουνιες....

παιχνιδι με τα παιδια της ξαδερφης του αντρα.....

χαμος!

αλλα τωρα... τα κεφαλια μεσα....

ηδη αποψε πλυναμε μπαλκονια και παντζουτρια και αυριο αρχιζουμε χαλια και κουρτινες...

μετα ο αντρας θελει να κανει καθαρισμο βαθυ στον καυστηρα πελετ και στην καμιναδατου... και μετα... θα αρχισει να βαφει το σπιτι της μαμας μου....

και εγω θελω να παω οδοντιατρο γιατι ποναει 1ή 2 δοντια... δεν ξερω....

να δω ποτε θα βρω χρονο...

α! και μολις μπηκα στοσάιτ του Δ/κου Πρωτοδικειου Αθηνωνκαι εμαθα οτι απλα με "τυπικη ακυρωση" δε μου δινουν εξτρα μηνες για ανατροφη διδυμων!!!!

ενω στις καθηγητριες δινουν!

ευτυχως η Φροσω προλαβε πριν γινουν 4χρ και ειναι σε τετοια αδεια.....

δηλαδη οι αστυνομικινες δεν ειναι μανες;;;;

ή δεν ειναι δημ. υπαλλ;;;;

οποτε τους συμφερει, πχ για φορολογια ειμαστε.....

φακ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου.

βαγκ, να μην πω ότι ζήλεψα τις βόλτες σας;

εννοείται ότι κι εγώ περιμένω να ανοίξουν τα σχολεία για να μπούμε σε πρόγραμμα.

παραχαλαρώσαμε φέτος το καλοκαίρι.

δεν πήγαινα κι εγώ δουλειά...

νομίζω ότι ώσπου να περάσει ένας χρόνος είσαι πιο πολύ μαμά κ μετά ολα τα υπόλοιπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera

μια χαρα σημερα

εφαγε 12:00 και μετα τις 5:00 και ξυπνησε 7:00

εχω μοσχαρι κοκκνιστο με πατατες σημερα

τωρα τα μεγαλα τρωνε φρουτα και βλεπουν πανταμορφη χαχα

μπραβο βρε βαγκ που περασατε ωραια

ετσι πρεπει να ειναι οι διακοπες να μην κουνας το δαχτυλο να κανεις τιποτα

αντε και του χρονου τωρα πια

κριμα για την ανατροφη δεν μπορεις να κανεις ενσταση πως τα λενε αυτα;

ναι καλα η αδερφη μου αστα δεν ειναι αυτο αλλο φταιει αλλα που να ας λεω αφηστε

νανα ετσι ειναι

που να προλαβεις να εισαι συζηγος καλη αφου ολη τηνωρα ασχολισει με κατι του μπεμπη

αλλα δεν ξερω εμας πλεον ειναι πολυ υσιολογικα τα πραγματα στο σπιτι

τιποτα το τρομερο με φασαριες κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο α με ρωτάει αν αγαπάω πιοπολύ εκείνον κ του λέω ότι πρώτοι στην καρδιά μου είναι ο μπαμπάς κ τα παιδάκια μου κ μετά όλοι οι υπόλοιποι.

κι εγώ έλεγα στην αρχή να τους έχω μαζί αλλά θα το τρελάνει το μωρό ο αντάρτης..

δε θέλω να πάω στη δουλειά τη δευτέρα...

κρίμα βαγκ που δε σου εγκρίνανε κι εσένα την άδεια.

μεγάλη αδικία...

το μαράκι πού χάθηκε;

ελπίζω να είναι καλά με τους μύκητες.

τα λεφτά δεσμευτήκανε στην καρτα πάντως.

αυτό σημαίνει ότι τα έκλεισε τα εισιτήρια.

κ αφού θα έρθει κ η θεία, θα με βάψει, οπότε δε θα πληρώσω αισθητικό για βάψιμο... χαχαχα

σας είπα ότι έχω νεύρα με τον άνδρα μου;

φτιάχνει κλουβί για τον σκύλο κ θα το φέρει σπίτι.

κ το φτιάχνει τεράστιο... πάνω από δύο μέτρα... θα μας φάει όλη την αυλή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειλικρινά σας μιλαω... έτσι κ τον φέρει σπίτι, δε θα του μιλάω... χαχαχα

κ μετα θέλει η βαγκ να του γλυκομιλώ... χαχαχα

καλημέρα μαρία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια..

Vag σε απόλαυσα για άλλη μια φορά...Πολύ γνωστά από τα χρόνια των σπουδών τα μέρη που περιγράφεις...Ωραία περάσατε...με μέτρο καλέ οι δουλειές χαλιά,κουρτίνες,τζάκια,βαψίματα,οδοντίατρους,κουράστηκα και να τα διαβάσω....Εγώ λέω και ο Σεπτέμβρης καλοκαίρι είναι...Κανένα νέο από δουλειά ακόμα.Αν με πάρουν Οκτώβρη θα μαι ευχαριστημένη.

Κρίμα για το δικαστήριο.Αν κατάλαβα καλά διεκδικούσες δεύετερο εννιάμηνο ανατροφής λόγω διδύμων ε;Πάντως μια γνωστή με δίδυμα εργάζεται στη περιφέρεια το διεκδίκησε και αυτή δικαστικά και το πήρε.Αρκετό καιρό αργότερα από τότε που επέστρεψε στη δουλειά αλλά το πήρε.

Τώρα διάβαζα είπαν θα πάρουν όλα τα παιδάκια που πληρούν τα κριτήρια για τους παιδικούς.Αι να δούμε τρέφω ελπίδες.Τη Τρίτη είπαν θα ξέρουμε.Χρυσούλα σε ιδιωτικό σταθμό πάμε και ιδιωτικό δηλώσαμε αλλά δε μας πήραν.Στους δημοτικούς εδώ τα παίρνουν όλα τα παιδάκια,δεν είμαστε δα και Αθήνα και έχει 6-7 δημοτικούς παιδικούς.Απλά κάνεις αίτηση για να ξέρουν πάνω κάτω πως θα γίνει η κατανομή και πληρώνεις τα τροφεία.Στον ιδιωτικό είμαστε από 1 έτους και ήθελα να συνεχίσουν εκεί μέχρι προνήπια τουλάχιστον άλλον ένα χρόνο δηλαδή,είμαστε ευχαριστημένοι.Εχουν δέσει και αυτά εκεί...

Νανά δίκιο έχεις μέχρι να ξεμυτήσει το παιδί αισθάνεσαι πιο πολύ μάνα παρά σύζυγος.Πολύ δύσκολο πολύ προσπάθεια θέλει να κρατηθούν ισορροπίες.Με το καλό να τους δεχθείς συγγενείς και φίλους και καλή επιστροφή στη δουλειά.Και γω θυμάμαι πως στεναχωριόμουν και ήταν και 10 μηνών που τις άφησα.Να σκέφτεσαι θα ναι σε καλά χέρια και έχεις και καλό εργασιακό περιβάλλον σε αγαπάνε οπότε θα στρώσεις γρήγορα.

Σωσω τα διάβασα τώρα περί Ασλάνη.Κρίμα...δε το περίμενα..Και μεις ένα παιδικό δωμάτιο έχουμε και αυτό μικρό.Φτιάξαμε όμως πρόπερσυ από πάνω στη ταράτσα ένα δωμάτιο με εσωτερική σκάλα.Τώρα το χουμε παιδότοπο αλλά μελλοντικά θα ανεβούμε εμείς πάνω και ή θα χωρίσουμε τα κορίτσια ή θα κάνουμε το ένα υπνοδωμάτιο γραφεία και το άλλο κρεβάτια.Είναι δύσκολο πάντω ετσι μικρά και τα δυο στο ίδιο δωμάτιο.Ξυπνάει η μια μου και τρέμω μη τσιρίξει και ξυπνήσει και την άλλη και αρχίσει πανηγύρι!

Σας φιλώ δε θυμάμαι άλλα,πάω θάλασσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μας..μπραβο βαγκ για τις διακοπες...και για το παληο...χαχ!!

στο παρκο κυκλοφ δε πηγαμε ακομα..καλο;;

ε την μαλακω τη συναδερφο...

καλα να της τα χωνεις..κανονικα..εμενα δεν αντιμιλαει..σχετικα..

δλδ πρες 1 διαλογο κ να σου πω!!

μαρκερ..5μορφη;;χαα!!εμεις λεμε να παμε για μπανιο..εκανα αρακα..εκανα το φαγητο της μπουμπους..

η μπουμπου μπουσουλαει κανονικοτατα..δοντια κανενα..κ ουτς φαινεται..νανα ακους;;

χαχ..ε οχι ρε βαγκ που προτιμας κρητικο απο πντιακο γαμο..δε οτ δεχομαι σου λεω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αληθεα λες κανει κλουβ ιγια το σκυλο;;

πραγματικα θα σας φαει την αυλη..

δλδ προλογος να μεινει στη πεθερα,ε;;

σοτ φερνει λαου λαου!!

αλλα να του μιλας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα... εσύ να τα βλέπεις σωσώ που κορόισευες τον γιόκα μου.θ

υμάσαι;

μου είχες ανοίξει κ θέμα μόλις βγάλαμε το πρώτο δόντι...

εν τω μεταξύ κ η πεθερά δε θέλει να φέρουμε σπίτι το σκύλο.

φοβάται για τα μωρά... ροντβάιλερ βλέπετε...

να κάνετε κ για μας καμιά βουτιά.

εγώ να μη με ματιάσω, άρχισα να χάνω βάρος.

ε μα είχε κολλήσει η βρωμοζυγαριαα...

να μου έρθει κ η περίοδος... κ να στανιάρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...