Μετάβαση σε περιεχόμενο

EKSOSOMATIKI,POIES KSEKINISAME PAREOULA???


Recommended Posts

και επισημως αδιαθετη 18 μερες μετα την ενεση και λογικα 16 μετα την ωορυξια..κλαψ κλαψ...η αληθεια ειναι πως και το πρωι στη δουλεια υπολογισα πως και την αλλη φορα το ιδιο εγινε σε τοσο διαστημα ακριβως..οποτε το τεστ ηταν μια χαρα και εγω για αλλη μια φορα δεν ειμαι εγκυος...κι ειχα αρχισει να χω μια ελπιδα...αλλα ..εξανεμιστηκε...τι να πω...παμε παλι απο την αρχη...και μαλιστα 2 μηνες μετα μιας και ο καλος μου θα λειπει...να σας πω την αληθεια ομως κοριτσια δεν θα θελα να κανω τιτοτα ετσι κι αλλιως για τουλαχιστον ενα μηνα...θελω να βρω τον εαυτο μου με εχει παρει πολυ κατω ολο αυτο το θεμα...νιωθω οτι παει να γινει εμμονη...πρεπει να μεινω λιγο απραγη...σας ευχαριστω για αλλη μια φορα για τη συμπαρασταση και ζω για τη μερα που θα μπω να γραψω ειμαι εγκυος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σανταλοξυλο μην απογοητευεσαι..να ξερεις οτι και την οωρηξια να πετυχεις και να σαι σουπερ κι εσυ και ο αντρας σου εχεις ενα 15% για μια φυσιολογικη συλληψη! οποτε θελει πολλη προσπαθεια και πολλη υπομονη και καθολου αγχος το οποιο φυσικα ειναι λιγο αναποφευκτο οταν το εχουμε στο μυαλο μας κατι που θελουμε πολυ!Αλλα επειδη προκειται για ενα θαυμα ακριβως γιατι ειναι πολλοι οι παραγοντες που πρεπει να συμφωνησουν ταυτοχρονα προκειμενου να συμβει θελει υπομονη .Το αγχος ειναι ο πλεον ανασταλτικος παραγοντας και το να γινει εμμονη.Παρε το χρονο σου ηρεμησε σκεψου οτι εισαι μικρη ,οτι θα γινεις μαμα κι ας μην το πιστευεις τωρα που μιλαμε..οτι δεν πειραζει αν χασεις δυο μηνες ..χαλαρωσε ασχολησου με εσενα ψαξε τα ολα και κανε ο,τι νομιζεις οτι σε κανει πιο σιγουρη και σε ξεαγχωνει. Δεν υπαρχει καλο κακο και τιποτα. Ολα ειναι στο μυαλο μας. Ευχομαι να παρεις δυναμη και ενεργεια αυτους τους δυο μηνες και να συνεχισεις..Σιγουρα ειναι απογοητευτικη η σημερινη μερα αλλα εχεις ενα οργανισμο που δουλευει ρολοι και ολα θα πανε καλα. Το τεστ επιτρεψε μου να σου πω με τιποτα δεν ηταν σωστο 9 μερες μετα την ωορηξια..επιμενω!μην το ξανακανεις! χαχα..Υπομονη..εδω θα εχεις διαβασει για πολυ δυσκολες περιπτωσεις που ομως τα καταφεραν..τροπος υπαρχει αν δε γινει μονο του τελικα να σαι σιγουρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με συγκινησες κοριτσακι μου!!!!!πραγματικά σε ευχαριστω...ολες σας ευχαριστω....εχεις απολυτο δικαιο σε οτι λες..και σημερα μιλώντας με φιλη μου ειπε οτι δεν παιζει να εδειχνε το τεστ(ειναι μικροβιολογος)και μαλιστα μου ειπε να λεω και δοξα το θεο που δεν επιασε την πρεγνυλ να κλαιω με μαυρο δακρυ σημερα...(οχι οτι ενα δακρυ δεν το ριξα)..ειλικρινα σας ευχαριστω πολυ νιωθω πολυ τυχερη που μπηκα στη σελιδα αυτη...και που μιλαω μαζι σας...και για τα λογια σας και για το παραδειγμα που μου δινετε...Βοηθεια μας ο αγιος Νικολαος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Santaloxilo, μου θυμίζεις εμένα όταν έκανα τους φυσικούς κύκλους. Τρελό άγχος και παρακολούθηση του ωαρίου κάθε μήνα και τελικά σε μενα δεν έκατσε η φάση. Δεν ξέρω πόσο καιρό προσπαθείς έτσι, αλλά καλό θα ήταν να βάλεις ένα χρονικό όριο μέχρι πότε θα προσπαθείς έτσι. Π.χ. για άλλους 6 μήνες και αν δεν γίνει κάτι να ψαχτείς αλλιώς. Ή από την άλλη να πεις οτι για 4 μήνες πχ θα προσπαθώ χωρίς pregnyl κλπ και μετά βλέπουμε.

Natasa, πήγες στο γιατρό; Τί κάνουν τα μπεμπάκια;

Koritsaki mou, όταν ξέρεις για τα φάρμακα να μας πεις. Εγώ έχω κάποια, αλλά αν δεν προχωρήσει η προσπάθεια, θα τα ξαναχρησιμοποιήσω (εύχομαι όμως να τα χαρίσω για να γίνουν κι άλλες μανούλες!). Ημερομηνία χοριακής είναι 16/12...

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνουν; Έχουμε καμιά Νικολέτα ή Νίκηστο παρεάκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα στις παλιες μου φιλες αλλα και στις καινουργιες. πριν απο 5 μηνες και κατι ειχα αλλη μια αποτυχια και ενα φιλαρακι παλιο που τωρα φουσκωνει και φουσκωνει με την κορη της μου ειχε πει οτι θα το πετυχω αυτο που θελω και να το πιστεψω πολυ αυτο που μου ειπε. Rosaki για σενα λεω. Στεναχωρηθηκα πολυ και απογοητευτηκα αλλα ειπα θα το παλεψω κι αλλο. Και το εκανα αν και για να ειμαι ειλικρινης ειχα κουραστει πολυ, και ειπα οτι θα ειναι η τελευταια μου προσπαθεια και τσουπ σημερα ειμαι 5 εβδομαδων και 3 ημερων και εχω δυο μπεμπακια που παλευουν να μεινουν μαζι μου. Παλευουν γιατι εχω αμοραγια κολπικ και θα σταματησει. Και θα σταματησει γιατι πρεπει να σταματησει. Θυμαμαι που την διαβαζα με τοσο ενθουσιασμο, και τι θα γινει τωρα και τι εξεταση θα κανω και ποτε θα το δω και ποτε θα το ακουσω και και και, παλι για σενα λεω rose και τωρα τα λεω και εγω αλλα εμαθα απο εσενα να τα περιμενω στην ωρα τους ολα οπως ηρθαν και σε σενα. Ναι λιοπον ειμαι μελλουσα δυδυμομανουλα!!!! Μαρινακι σε ευχαριστω που ησουν εισαι και θα εισαι κοντα μου!!!!Καλη επιτυχια στις κοπελες που προσπαθουν καλη επιτυχια στις αναμονες και τελειομηνες εγκυμοσυνες στις μανουλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γεια σας!

santaloxilo για να μη σου ξαναγραφω τα ιδια συμφωνω απολυτα μετη cuando!ισως ειναι καλυτερα που αυτους τους δυο μηνες θα απεχεις.προσπαθησε να απασχολεις το μυαλο σου και με αλλα πραγματα εκτος απο αυτο!εισαι μικρη και ολα ειναι με το μερος σου!!

fifoulina μου σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να πετυχεις και ολα τα αλλα ειναι ευκολα!εγω θα παω στο γιατρο τη δευτερα και τοτε θα ξερω ποια φαρμακα και ποσα θα μου χρειαστουν!παντος σε ευχαριστω παρα πολυ!

morouli μπραβο κοριτσι μου!!υπεροχα τα νεα σου και μου δινεις και εμενα δυναμη!!μετα απο ποσο καιρο ξαναπροσπαθησες μετα την αποτυχημενη προσπαθεια?ειχες καταψυγμενα? σου ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και να μπαινεις να μαθαινουμε τα νεα σου!

rosaki σημερα δε θα τη γλιτωσεις!!σου εβαλα απουσια!!

κοριτσακια μου καληνυχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα συγκινήθηκα εγω Μωρουλι!!! Πόση αγωνία περασες!! Τη χαρα τωρα απιστευτο!!!! Να πανε ολα τέλεια γλυκούλα!!!σανταλοξυλο κάποια μέρα θα θυμάσαι το δάκρυ σου και θα γελας αγκαλια με ά παιδακια σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλες πολλες καλημερες από τη συννεφιασμενη κ με πολύ υγρασία Ροδο! Πινω καφεδακι! Σημερα θα γτιαξω μακαρονια με κιμα. Ονικος δουλευει κ φαγητο δεν εχουμε. Μετα θα πανε στο γαμο της κολλητης μου κ η Μαρια θα ειναι παρανυφακι.....πολυ στεναχωριεμαι που δε θα είμαι εκει αλλα δεν γινεται διαφορετικα!!!!!!!!!Μωρουλι ειμαστε πολύ κοντα! Και γω διδυμομανουλα προσεχως!!!!!!!!!! Να εχεις μια υπεροχη και τελειομηνη εγκυμοσυνη? Με εξωσοματικη η φυσιολογικη συλληψη? Φιφουλινα σε περιμενουμε στη γωνια! Να κλωσσας καλα ε? φιλα πολλα Νατασα περιμενουμε νεα σας!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου αν θυμαμαι καλα τον Ιουνιο μαζι ειμαστα ετσι; Αμεσως προσπαθησα παλι, δεν αφησα μηνα να παει χαμενος. Ομως δεν καταφερα να κανω τα πολλα γιατι το προβλημα με τα ωαρια μεγαλωνε, δεν ηταν καθολο ευκολα τα πραγματα. Οταν καταλαβα ποια οτι δεν εχει νοημα να στεναχωριεμαι αλλο και να παιδευομαι τοσο ζητησα απο τον γιατρο μου να προχωρησουμε στο δανεικο. Ειχα παρει την αποφαση μου ομως πριν δυο χρονια οτι θα παω με δανεικα εαν δεν τα καταφερω. Εχω βαλει λοιπον δικα μου κατεψυγμενα και δανεικα. Δεν με ενδιαφερει ποια κρατησα αλλα οτι κρατησα.

Quando μου σε ευχαριστω πολυ κουκλιτσα μου. Εισαι απο τα πρωτα κοριτσια που πορευομασταν μαζι και πιστεψα οτι θα τα καταφερω και εγω. Βεβαια μετα απο Ζουμπι δεν το συζητω ημουν πλεον πεπεισμενη. Μεγαλος και δυσκολος δρομος αλλα καποια στιγμη με οποιον μα με οποιον τροπο συμβει ειναι δωρο. Γιατι ακομα και αν ειναι με εξωγενη παραγοντα η αποκτηση του παιδιου μεσα απο την διαδικασια της εξωσωματικης εχεις νιωσει πως ειναι η εγκυμοσυνη και φυσικα η δυναμη που εχεις για να αποκτησεις το παιδι σου. Παρ ολο που περναω λιγο δυσκολα δεν με νιαζει καθολου! Ολα θα πανε πολυ καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα!

morouli μου για μενα εκανες πολυ σωστα!!σημασια εχει οτι εισαι εγκυουλα και σε λιγους μηνες θα παρεις τα μωρακια σου αγκαλια και θα ζησεις το υπεροχο συναισθημα της μητροτητας!ολα τα αλλα δεν εχουν σημασια!!

ΜΙΚΑ μου ξερω οτι θα ηθελες να ησουν εκει και να δεις τη Μαρια σου παρανυφακι αλλα σκεψου οτι δε θα πας για τον πιο σημαντικο λογο του κοσμου,για τα μωρακια σου!!θα τα δεις ολα σε dvd!!

τα υπολοιπα κοριτσια που ειστε?να περασετε ομορφα το σαβ/κο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!

Εγω τελικα το αποφασισα και εκλεισα ραντεβου στο γυναικολογο που ειχα προ εξωσωματικης.Το ξερω οτι θα με προσεξει και θα μου δωσει τη σημασια που χρειαζομαι σαν πρωτη εγκυμοσυνη.Επρεπε να το ειχα κανει απ την πρωτη στιγμη γιατι θα ειχα γλιτωσει και πολλα λεφτα ( ο γιατρος της εξωσωματικης παιρνει πολλα για τον υπερηχο ) και ταλαιπωρια και αμφιβολιες. Δεν πειραζει ομως, καθε εμποδιο για καλο! Την Πεμπτη θα παμε να με δει ο γυναικολογος μου κι ελπιζω αυτη τη φορα οχι μονο να δουμε την καρδουλα αλλα να την ακουσουμε κιολας!!

morouli σε συγχαιρω για τη δυναμη σου και την αποφαση που πηρες να χρησιμοποιησεις δανεικα. Για μενα σημασια δεν εχει ποιανου ειναι τα κυτταρα αλλα ποιος εφερε στον κοσμο και μεγαλωσε ενα παιδι με αγαπη. Ασε που τα παιδια μοιαζουν στους ανθρωπους που τα μεγαλωνουν. Το εχω δει και στις 3 περιπτωσεις υιοθεσιας που ξερω!Ελπιζω να πανε ολα καλα με την εγκυμοσυνη σου ναι σε 8 μηνες να κρατας στην αγκαλια σου τα παιδια Σου!!!!!!!!!!

Φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια καλημερα!! Τι κανετε;;

Koritsaki mou καλα εισαι;

MIKA μη στενοχωριεσαι που δεν θα εισαι στο γαμο να δεις την Μαρια σου..Το κανεις για καλο αυτο να σκεφτεσαι, για τα δυο σου μωρακια!! Κ οπως ειπε και το koritsaki mou θα τα δεις ολα σε dvd!! Εσυ τωρα να προσεχεις και να ξεκουραζεσαι πολυ!! Ηρεμα με τις δουλειες!!

Candycrash νομιζω οτι εκανες παρα πολυ καλα!! Σημασια εχει να νιωθεις οτι ο γιατρος σου σας προσεχει κ δεν σας ξεπεταει σε 3 λεπτα γιατι εχει πολυ κοσμο ακομα να δει!! Να ξερεις οτι μπορεις να τον ρωτησεις κ να τον απασχολησεις για οτι σε ανησυχει χωρις αυτος να σκαει και να δυσανασχετει.. Κακα τα ψεματα καθε γυναικα σε αυτη την πιο ομορφη περιοδο στη ζωη της θελει με τον γυναικολογο της μια πολυ καλη σχεση..

morouli δεν εχουμε ξαναμιλησει κ πρωτη φορα διαβαζω την ιστορια σου..Μπραβο σου που δεν το εβαλες κατω συνεχισες κ τωρα εχεις στην κοιλιτσα σου τα δυο σου μωρακια!! Ευχομαι ολα να πανε ολα τελεια κ να εχεις μια υπεροχη τελειομηνη εγκυμοσυνη!!

Fifoulina πως εισαι;; Περιμενουμε με αγωνια τα νεα σου!!

Rosaki καλα εισαι ; Η μπεμουλα σου θα κλωτσαει συνεχεια ε;

Santaloxylo νομιζω οτι κανεις πολυ καλα που θα σταματησεις για λιγο τις προσπαθειες..Να ηρεμησεις μεσα σου..Την ιδια φαση την εχω περασει κ εγω κ ισως ολες μας οταν μετα απο πολλες προσπαθειες χωρις αποτελεσμα νομιζα οτι το θεμα του μωρου παει να μου γινει εμμονη, δεν υπηρχε τιποτα αλλο που να με νοιαζει μονο αυτο..Μετα αποφασισα να βαλω ενα οριο οτι θα προσπαθησουμε τοσο καιρο μονοι μας, τοσο με σπερμ/ση κ μετα θα κανω εξωσωματικη οπου κ τελικα την εκανα κ τωρα ειμαι εγκυουλα!! Πανω απ ολα ομως να ηρεμησεις μεσα σου..

Κοριτσακια εμεις καναμε την β επιπεδου χτες και δοξα το Θεο κ την Παναγια μας ειπαν οτι ολα ειναι τελεια μια χαρα!! Η χαρα μου κ η συγκινηση δεν περιγραφονται!! Ενα αγορακι κ ενα κοριτσακι ειναι τελικα!! Λαμπρινη που εισαι το ειχες πει!! Ευχομαι για ολες μας ολα να πανε καλα !!

Φιλια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολύ ολες. Ολα θα μας πανε καλα και καλυτερα.

Νατασσα ενα και ενα!!!! Τι καλα!!!! Ποσο εισαι;

Κοριτσακι υπμονη και δυναμη, ολα να σου πανε οπως τα θελεις και συντομα στο ευχομαι. Αχ αυτη η αναμονη τι δυσκολο που ειναι. Υπομονη και επιμονη.

Εγω οπως εχω ξαναπει εχω προβλημα στα ωαρια δηλ δεν παραγω περα των 1-2 και αυτα που εχω δεν ειναι πιοτικα τοσο οσο χρειαζετε. Ο γιατρος μου ειπε το εξης καθε εμβρυο-ανθρωποςψεχει τα δικα του κυταρα. Αυτο που ειπες cundycrash!!!! Συμαντικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Morouli προσκυνω!!!Δυσκολη η αποφαση σου σε συγχαιρω αφανταστα που την πηρες και φυσικα που τα καταφερες!!!! Ολα σου αξιζουν να πανε τελεια και θα πανε....

Νατασα μου μπραβο! Προχωρας τελεια...και θα ναι και ζευγαρακι ακομα πιο τελεια θα σου παιρνουν τα μυαλα!!!

Φιφουλινα κλωσας;;;

Μικα κλωσα και συ και ξεχνα γαμους και πανηγυρια!!!

Candycrash εκανες το καλυτερο με την αλλαγη γιατρου..

Santaloxilo και γω την ιδια συμβουλη με τα κοριτσια θα σου δωσω βαλε ενα περιθωριο μεχρι ποτε θες να προσπαθεις με κλομιφαιν και αν δε πετυχει προχωρα στο επομενο βημα.και γω ετσι ακριβως εκανα.ειναι βεβαιο οτι αυριο με τα παιδακια σου αγκαλια θα θυμασε τη σημερινη σου στεναχωρια και θα λες εγω τα εζησα ολα αυτα;;;; αποκλειεται....σε ολες μας το ιδιο συμβαινει...δεν ειναι λογια παρηγοριας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, εγώ είμαι ακόμα μεταξύ κρεβατιού και καναπέ - κυρίως κρεβατιού βέβαια! Είπα να μην ξεθαρρέψω ακόμα και να κρατήσω δυνάμεις για όταν επιστρέψω στη δουλειά. Το μεγάλο μου άγχος είναι όταν θα έρθει η ώρα της... τουαλέτας! Αφού σκεφτόμουν να αγοράσω μια πάπια χαχαχα! Λέτε από το σπρώξε σπρώξε να φύγουν και τα έμβρυα μαζί :unsure:; Natasa, τι καλά που είναι μια χαρά τα μωράκια σου!!! Νομίζω οτι εμένα το τελευταίο που θα με ενδιέφερε είναι το φύλο, αλλά αφού είναι ένα κι ένα ακόμα καλύτερα! Μπράβο, κοπέλα μου! Δύο είχες βάλει ή τρία; morouli εγώ σε θυμάμαι και παλαιότερα και σου εύχομαι να φουσκώνεις συνεχώς! Το οτι έβαλες και δανεικά ελάχιστη σημασία έχει και κατ'εμέ ούτε καν χρειάζεται να το λες. Τρίτωσε το διδυμομανούλικο:Natasa, ΜIKA και morouli! ΜΙΚΑ φαντάζομαι είσαι ήρεμη και χαλαρώνεις με το καφεδάκι σου. Candycrash, εννοείται οτι είμαστε μαζί σου με τα χίλια για την αλλαγή γιατρού. Αυτός ήταν ικανός να σε ξεγεννήσει σε 3' για να ξεμπερδεύει!Mardio, πόσο ειλικρινή και ενθαρρυντικά είναι τα λόγια σου. Να μας τα λες γιατί εμείς οι (μελλοντικές) μανούλες συχνά απογοητευόμαστε και μας παίρνει από κάτω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια συγνωμη για την απουσια μου αλλα δεν βαζω κωλο κατω ολο γυρναω χιχιχι τωρα που μπορω γιατι μετα θα ειμαι μεσα για λιγο καιρο με το μπεμπακι μου...

morouli μου με συγκινησες αφανταστα πραγματικα δακρυσα! μπραβοοοοοοοοο[smilie=blob3.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob5.gif]δεν μπορεις να φανταστεις ποσο εχω χαρει για σενα πολλα συγχαρητηρια μελλουσα διδυμομαννουλα!!!!ειδες που σου ειπα αν το πιστεψεις και το παλεψεις θα ερθει?πιστη στον Θεο και την Παναγιτσα και θα περασει το αιμα να προσεχεις πολυ να εισαι ξαπλα και τα μωρακια σου θα ειναι καλα...μεσα απο την καρδια μου να εχεις μια υπεροχη και τελειομηνη εγκυμοσυνη και τα δυσκολα να φυγουν πολυ γρηγορα!!!!να προσεχεις πολυ τα εμβρυακια σου οπως και να ηρθαν ειναι τα δικα σου εμβρυακια και εισαι η μαννουλα τους...ειμαι σιγουρη οτι θα γινεις μια υπεροχη μαννουλα γιατι με τοσα που περασες τα μωρακια σου ξερω οτι θα ειναι πανω απο την ζωη σου και θα τα λατρευεις!!!!!

ΜΙΚΑ ολα καλα με τα νινακια ε?ακουσατε δυο υπεροχες καρδουλιτσες?αχ τι ωραιο συναισθημα που ειναι....

fifoulina κλωσσα οσο πιο πολυ μπορεις.εγω μεχρι την χοριακη δεν ειχα παει για δουλεια και δεν εκανα τιποτα απο δουλειες!μονο κρεβατι-καναπε-τουαλετα ημουν...3 μερες σιγουρα να κατσεις γιατι καπου εκει γινεται η εμφυτευση ετσι ειχε γινει και σε μενα την 2η με 3η μερα πιαστηκε!μην φοβασαι δεν πεφτουν στην τουαλετα :P θα γαντζωθουν γερα απλα μην κανεις καθολου δουλειες...αν μπορεσεις να μην πας και για δουλεια ακομα καλυτερα!φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ για να πανε ολα καλα και να εχεις μια τεραστια χοριακη!!!!!!!

jannolino φουσκωνουμε και βαραινουμε εχουμε και κατι θεματακια με την αναπνοη,με κραμπες,με διαρροια που μου περναει και μετα απο λιγες μερες παλι τα ιδια αλλα δεν πτοουμαι η μπεμπα μου να ειναι καλα και δεν με νοιαζει τιποτα!!!!το δωματιο ειναι σχεδον ετοιμο,τα αυτοκολλητα θελω να βαλω και να φερω την κουνια που θα μου δωσει μια φιλη μου...ψωνια εχω κανει ηδη αρκετα αλλα θελω και καποια ακομα που σιγα σιγα θα τα παρω και αυτα!της παρηγγειλα σεντονια απο το ιντερνετ χθες γιατι ειναι οικονομικα και βαμβακερα που θελω.εσεις πως πατε?ο μικρουλης ειναι καλα?

κοριτσακι μου καλα ειμαστε εμεις Δοξα το Θεο.εσυ πως εισαι?

Νατασα κλωτσαει η μπουμπου συνεχεια και ριχνει δυνατες κιολας μερικες φορες χιχιχι το βραδυ τα κανει αυτα βλεπω να με ξενυχταει :P αχ τι καλα ενα και ενα τα μωρουλια σου?γερα να ειναι ολα καλα πανε πολυ χαιρομαι!!!!να προσεχεις....

candycrash ετσι αποφασιστικη σε θελω μπραβο...ειπαμε ειναι τα μωρουλια μας και εχουμε το δικαιωμα να ακουσουμε καρδουλα και να κανουμε και οση ωρα θελουμε μεσα στο ιατρειο γι αυτο πληρωνουμε αλλωστε.

Santaloxilo συμφωνω απολυτα με τα κοριτσια οτι σου εχουν πει.παρε την σωστη αποφαση και ξεκινα δυναμικα οποτε νιωσεις ετοιμη!θα ερθουν τα μωρακια θα το δεις δεν θα μεινει αδεια η αγκαλια σου...ολες ημασταν στην θεση σου και δες που ειμαστε τωρα!σε λιγο καιρο θα εισαι μια πολυ καλη μελλουσα μαννουλα και εσυ θα το δεις,πιστεψε το και θα ερθει ;)

φιλακια απο εμας και να προσεχετε ολες εχει ενα κρυο αλλο πραμα σημερα και αυτες τις μερες ξερω οτι θα χειροτερεψει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

morouli εμεις δεν έχουμε ξαναμιλήσει...Καταρχάς να σου πω θερμά συγχαρητηρια διδυμομανουλα και με το καλο να κρατησεις τα μωρακια σου αγκαλιτσα...με συγκίνησες κι εμενα!!!!Ηθελα μόνο να σου πω πως κάποια στιγμή καναμε αυτή τη συζήτηση με τον πνευματικό μου και μια φιλη που ηθελε και τελικα πηρε δανεικα ωαρια και σκεφτοταν ποια ειναι η θεση της εκκλησιας...ο πνευματικος απαντησε πως μπροστα στη μητροτητα υποκλινονται αγγελοι..σαρκα απο τη σαρκα σου θα γινει αφου γεννηθει το μωρο ...στο παραθετω γιατι ειχαμε συγκινηθει και τοτε πολυ ..φυσικα εχουν δικαιο τα κοριτσια δεν εξιζει καν να το αναφερεις..ολα καλα λοιπον θα πανε και θα κρατας τα μωρακια σου σε λίγο!!!!Αντε και στα δικά μας οι ξεφουσκωτες!!!!!!ΜΙΚΑ τικ τακ τικ τακ!!!!οι ωραιοτεροι χτυποι ε??????ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ Η candycrash ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ!!!!!!και νομιζω κι εγω οπως τα κοριτσια οτι πηρες την καλυτερη αποφαση..ε μα τοσος αγωνας αξιζουμε νομιζω καποιες τετοιες στιγμες ευτυχιας!!!!!!!fifoulina να κατσες στα αυγα σου σε παρακαλω πολύ....ο σκοπος αγιαζει τα μεσα...!!!!λιγακι υπομονη και ξεκουραση!!!!Νατασα εσυ πως πας;;;;;;Ροζακι?????ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ τι κανεις;;ολα καλα;;;Λοιπον εγω σημερα ανοιξα συνταγες για να δω τι θα κανω απο γλυκα το αλλο σκ..τερμα η μιζερια και η καταθλιψη στην τελικη Χριστουγεννα ερχονται....!!!!!!Η μεγαλυτερη γεννηση στον κοσμο!!!!Το ποσο με εχετε ανεβασει ρε κοριτσια εδω και μηνες δεν λεγεται..κι επειδη η επιμονη πρεπει να γινει οπλο μου σας αφιερωνω το παρακατω(παρακαλουνται οι εγκυμονουσες να μη χορεψουν μπάλο..οι υπολοιπες ας συρουμε το χορο....με ολο το νοημα αφιερωμενο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου τι κανετε????????χαθηκα λιγακη αλλα πολυ δουλεια εμενα περιμεναν ολοι και πολυ δουλεια και στο σπιτι 15μερες δεν εκανα τιποτα και τα εκανα μαζεμενα!!!ηρεμησα λιγακι μπορω να πω και σημερα πηγα στον γιατρο μου δεν μου ειπε τιποτα για το ποτε θα βαλουμε τα δυο εμβρυακια γιατι θελει να κανω υστεροσκοπηση....πηγε να μου την κανει σημερα αλλα δεν μπορουσε με τιποτα να μπει μεσα για να δει την μητρα μου σαν να ειχε τοιχος ηταν και απο πονο.......................αφηστε τα μαρτυρησα και κανονισαμε μολις αδιαθετησω να μου την κανει με ναρκωση!!!φοβαμαι παρα παρα παρα παρα πολυ μην και εχω κατι κακο(χτυπατε ξυλο)δεν ξερω ανησυχισα παρα πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!εσεισ οι υπολοιπες τι μου κανετε????????????οσες περιμενουν αποτελεσματα ενα μεγαλο φφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ και οσο για τις υπολοιπες να προσεχουν τα μπεμπακια τους!!!!!!!!!!!οσο για ολες εμας που δεν εχει ερθει ακομα ο πελαργος.......να ηρεμησουμε και να σκεφτομαστε θετικα και που θα παει θα χτυπισει και σεμας την πορτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!επιθεση οπως λεει και ο γιατρουλης μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!σας φιλω και σας καληνυχτω κοριτσακιαααααααα μουυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!δεν θα ξαναχαθω τορκιζομαι!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ. Ειμαι παρα πολυ περηφανη που τα καταφερα και ευχομαι να πανε ολα καλα μεχρι να τα παρω στην αγκαλια μου. Ακομη δεν τα εχω ακουσει και περιμενω πως και πως. Φυσικα και δεν ειναι θεμα συζητησης στον κοινωνικο μου χωρο αλλα σε αυτον εδω τον μικρο και ενδιαφερον κοσμο ειναι γιατι ολες δυσκολευομαστε και ισως για καποιες ειναι δυσκολο να δεχτουν οτι μπορει να συμβει και οτι ειναι το ιδιο αρκει να ξεπερασουν τους φοβους τους. Σανταλοξυλο αυτο που ειπες ειναι υπεροχο. "υποκλινονται οι αγγελοι" . Θυμαμαι τον μοναδικο αντρα που ειχαμε στην παρεα στο "προσπαθω πανω απο εναν χρονο" οι παλιες τον θυμουνται σιγουρα quando, Rose.... Εκαναν ενα υπεροχο αγορακι με δανεικο σπερμα, και θα εκαν και δευτερο, αν αυτο δεν εινα δυναμη τοτε τι ειναι; Απο αυτον πηρα και εγω και αποφασησα τοτε πως αν χρειαστει θα το κανω και εγω. Για αυτο λοιπον θα το συζηταω και θα το λεω γιατι ειμαι Υπερηφανη για αυτο και για τον συζηγο μου που ουτε μια στιγμη δεν ειχε ενδιασμο να το κανουμε οταν χρειαστει. Παρ ολο που περναω δυσκολα στην αρχη και ισως και να την περασω ολη την εγκυμοσυνη μου στο κρεβατι αυτο που μου συμβαινει δεν το αλλαζω με τιποτα για τιποτα! Ανυπομονω τωρα να ακουσω αυτες τις δυο καρδουλες που παλευουν να μεινουν μαζι μου.

Rosaki μου γλυκεια μανουλα σε ευχαριστω. Fifoulina , santaloxilo, quando.... Ολα τα καριτσια σας ευχαριστω για τα ομορφα λογια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μορουλι μου ποσο χαρηκα που ακουσα τα ευχαριστα!!! ! Μπραβο κοριτσι μου! ! Συγχαρητήρια!!! Διδυμομανουλα εε?? Αργησες αλλα ειδες??? Θα σου ερθουν 2 μωρά! Χαιρομαι πολυ για εσενα! Απο εδω κ περα μονο χαμόγελα στο σπίτι ετσι??

Λαλουνα πως ξεκινησε να κανει υστεροσκοπηση χωρις ναρκωση?? Την εχω κανει κ εγω( με ναρκωση εννοειτε) κ δε ποναει!! Ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι κ μη φοβασαι!!! Ολα σε φέρνουν πιο κοντα στο όνειρο!!

Σανταλοξυλο τι ομορφη διαθεση είναι αυτη?? ? Μπραβο μπραβο!! Να γινεις παράδειγμα για οσα κοριτσια τους παίρνει απο κατω!!! Εχεις δικιο σε ολα!! Α κ οταν βρεις τι γλυκακια θα κανεις πες κ σε εμας να πάρουμε καμιά ιδεα!! Χιχιχι

Ροζακι μου γεμισε το σπιτι μωρουδιακα σαν να λεμε εε?? Τι ωραια που ειναιιιι!!!! Εχεις κραμπες?? Εμενα 2 φορες μονο με έπιασαν κ πεθανα! Ειδικα στη πρωτη που με επιασε στον υπνο! Κοντευεις ομως!! Πως περασε ο καιρος!! Δλδ ολα ειναι ετοιμα για τον ερχομο του νεου μέλους.....με το καλο να ερθει η πριγκιπεσα μας!

Εγω κορίτσια γυρισα μαγαζι με το μικρο φυσικα κ νομιζω πως παθαινω κρισεις καταθλιψης!! Ωρες ωρες παραδινομαι κ λεω δε μπορω να τα καταφερω!!! Κλαιει κ ο μικρός με κολικους εχει κ δουλειά το μαγαζι αγχωνομαι για οοολα!!!! Με αποτέλεσμα να ξεσπαω σε κλάματα καποιες φορες κ να ειμαι φορτωμενη μεχρι το λαιμό! !! Αλλα οταν ο μπεμπης ειναι καλα ηρεμω λιγακι! ! Ευτυχως!!

Καλε μια καλημερα δεν ειπα!!!!! Μπηκα κατευθείαν στο ψητό! Καλημερααααααα απο την βροχερη Γερμανία! Αληθεια εσεις τι καιρο εχετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλημέρα...τα κλασικα γλυκα λεω να κανω κι αντε και κανα 2 παραπανω(μπακλαβα σιγουρα)πρεπει να ειμαστε λιγο ανεβασμενες γιατι δεν παει άλλο!!!!στην τελικη μπορει κι εμενα παρακατω να χει γραψει η μοιρα να γινω δδυμομανουλα χαχαχα!!!!πολυ χαιρομαι που ακουω τα ομορφα λογάκια σας....θα ρθει κι εμενα η σειρα μου..χτες συζητησαμε με τον καλο μου το χρονοδιαγραμμα(δικη σας συμβουλη την οποια και βρηκα σωστοτατη)και ειπαμε πως το οριο μας ειναι ο Ιουνης...ως τοτε μπορουμε να κανουμε σπερματεγχυσεις φαρμακα προκλησης κτλ..αν οχι το καλοκαιρι θα δοκιμασουμε διδυμα χαχαχα...εδω θα μαστε και θα τα λεμε...παιρνω πολυ δυναμη απο εσας....οι κλωσες να μεινουν στα αυγα τους παρακαλώ..και 9 μηνες αν χρειαστει..αλλωστε ειπαμε ο σκοπος ειναι ιερός...MOROULI εχω λιωσει στο γελιο που μετα το συγκινητικο σου μηνυμα πετας ενα¨"πως μπαινει το τικερακι;;;απλα δεν υπαρχεις!!!!!"φιλια σε ολες....αα και οποια εχει παραδοσιακη συνταγη για κατι ας μου πει....η Ροδος ακουει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...