Μετάβαση σε περιεχόμενο

EKSOSOMATIKI,POIES KSEKINISAME PAREOULA???


Recommended Posts

Κοριτσια μου τελειωσα με τις εξετασεις.η γιατρος που μου εκανε τον υπερηχο μου ειπε οτι εχω μερικες κυστουλες αλλα οχι κατι το σοβαρο.$-)τα αποτελεσματα και απο τη μαστογραφια θα τα παρω αυριο το απογευμα!το επομενο βημα η υστεροσκοπηση!

εσεις τι κανετε σημερα?[smilie=icon_flower:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλήμερα..ευχομαι και οι υπολοιπες εξετασεις να ναι το ιδιο καλες...εγω σημερα δεν αντεξα (ειδα το πρωι 36.7)και εκανα τεστ στη δουλεια μου και φυσικα αρνητικό..κι ηταν κι απο αυτα που δειχνουν και καλα 5 μερες μετα τη συλληψη...για να ειμαι ειλικρινης δεν θα κανα αλλα επειδη θα σηκωνουμε βαρος εν οψη της νεας σχολικης χρονιας (βιβλια κτλ)λεω ασε να μαστε σιγουροι...εφαγα την ηττα μου φυσικα εριξα το αντιστοιχο κλαμα και τωρα απλα περιμενω να κανω κι αλλες εξετασεις αυτο το μηνα,να δω για τυχον κυστες απο τα χαπια και παμε για αλλα το κακο ειναι οτι ακομη κι αν ολα ειναι καλα θα χασω 2 κυκλους καθως ο καλος μου ερχεται Οκτωβρη(λογω δουλειας λειπει)αυτα απο μενα..παντως και παλι σας ευχαριστω για ολα κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε;;

Santaloxilo καταλαβαινω απολυτα πως νιωθεις κοριτσακι μου.. Σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια! Καλα εκανες κ εκλαψες να το βγαλεις απο μεσα σου αλλα τωρα παμε παρακατω ε; Να πας στο γιατρο σου να δειτε αν υπαρχουν κυστουλες να κανεις κ τις ξετασουλες σου κ οταν με το καλο ερθει ο αντρουλης σου βουρ για νινι!! Υπομονη θετικη σκεψη και το θαυματακι σας θα ερθει!! Να εισαι σιγουρη! αληθεια το τεστακι τωρα επρεπε να το κανεις η το εκανες νωριτερα λογω δουλειας;;

Koritsaki moy τι καλα που οι εξετασεις σου ειναι καλες! Να μας πεις και τα ποτελεσματα της μαστογραφιας που θα ειναι κ αυτα σιγουρα καλα κ με το καλο να κανεις κ την υστεροσκοπηση! Να ειναι ολα τελεια για το σπορακι σου!! :lol::lol:

Κοριτσια εγω εχω αγχωθει παλι.. Φοβαμαι.. Το μονο συμπτωμα εγκυμοσυνης που ειχα τοσο καιρο ηταν οτι το στηθος με πονουσε ελαφρα κ ειχε λιγακι πρηστει.. Τωρα 2 μερες ο πονος εχει υποχωρησει αρκετα εως τελειως.. Να ανησυχω ;; Ντρεπομαι να παρω το γιατρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nατασουλα με κυκλο 26-30 μερων το εκανα την 26 και μαλιστα πηρα αυτο που ανιχνευει 5 μερες μετα τη συλληψη..το εκανα λογω δουλειας να σου πω την αληθεια..αλλιως θα περιμενα ως την Παρασκευη κι ας με ετρωγε η αγωνια...τωρα απλα περιμενω να αδιαθετησω...εχω συνηθησει τα αρνητικα τεστ(μια φορα εκανα κυκλο 34 μερες πρωτη φορα στη ζωη μου και εκανα χοριακη και βγηκε αρνητικη και ημουν να με κλαινε οι ρεγγες)η αληθεια ειναι πως πιστεψα στο θαυμα..αλλα δε βαριεσαι θα ρθει..ειναι πανω απο μενα κι οσο κι αν κλαιω κι αν χτυπιεμαι αλλος αποφασιζει..απλα σημερα πανω απο το τεστ σκεφτομουν ποσες γυναικες κλαινε επειδη το βλεπουν θετικο και δεν θελουν κυηση και ποσες λαχταρουν αυτη τη ροζ γραμμουλα...αυτα απο μενα..παντως πραγματικα πηρα πολυ θαρρος απο το φορουμ αυτο..πρωτη φορα ειμαι μελος σε φορουμ..σας διαβαζα πολλους μηνες αλλα θεωρουσα πως τα δικα μου ειναι μικροπροβληματα μπροστα σε οσα περασαν εδω κοπελες..τα καταφεραν ομωςκι αυτο μου φινει θαρρος.φοοοοοοοοοοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ σε ολες πραγματικα μεσα απο την καρδια μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισης τι θα πει ντρεπομαι να παρω το γιατρο;;;να παρεις σε οτι σε απασχολει...δεν θελει ντροπες την ανησυχια σου θα εκφρασεις στα υπολοιπα θα σε βοηθησουν τα κοριτσια εμενα ουτε στην περιοδο πρηζεται οποτε δεν ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

santaloxilo καλα εκανες που εκανες τεστ αφου προκειται να σηκωσεις βαρος.μπορει τα αποτελεσματα αυτη τη φορα να ηταν αρνητικα αλλα θα ερθει και το θετικο!να ξερες ποσες φορες εχω κανει και εγω αυτες τις σκεψεις!!μια φορα και εγω ειχα καθυστερηση 5 μερες και νομιζα οτι ημουν εγκυος .κανω τεστ αρνητικο και μετα απο μερικες ωρες ηρθε η ακατανομαστη.εκει να δεις κλαμα!!!θα κανεις σωστα βηματα και θα ερθει το μπεμπε!!

natasoula και εγω δεν ειχα κανενα συμπτωμα.το στηθος μου ηταν πρησμενο απο την εμβρυομεταφορα και μετα.αλλες φορες με πονουσε και αλλες οχι.δεν πιστευω οτι ειναι κατι το ανησυχητικο αλλα αν δε νιωθεις καλα με αυτο να το πεις στο γιατρο να σου φυγει η ιδεα.

φιλακια σε ολα τα κοριτσια και καληνυχτα γιατι ο γιος μου θελει να μπει στο facebook.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!! Σα να ατονίσαμε πάλι. Μάλλον τελείωσαν οι άδειες και επανερχόμαστε στους κανονικούς ρυθμούς. Αχ πόσο σε καταλαβαίνω santaloxilo! Σήμερα αδιαθέτησα και είμαι μες στο μαύρο δάκρυ. Στεναχωρήθηκε κι ο αντρούλης μου. Την άλλη βδομάδα θα πάει για σπερμοδιάγραμμα για να δούμε αν έχει υπάρξει καμιά βελτίωση. Πάντως νομίζω οτι είναι πιο αγχωτικό να κάνεις τόσο νωρίς τεστ. Kαλύτερα να περιμένεις έστω την πρώτη μέρα καθυστέρησης άλλη φορά (που θα έρθει πολύ σύντομα!). Προσπάθησε να έχεις το μυαλό σου σε άλλα θέματα και δραστηριότητες για να μην το πολυσκέφτεσαι. Φυσικά αυτά τα λέμε κάθε φορά για να τα ακούμε και οι ίδιες!!. Koritsaki mou πήρες τα αποτελέσματα της μαστογραφίας; Φαντάζομαι θα είναι πολύ πολύ καλά! Όσο για το οτι παρέμεινες σταθερή σε βάρος να μην sε προβληματίζει. Να ξέρεις οτι τις μέρες της ωορρηξίας το σώμα έχει κατακράτηση υγρών οπότε η zυγαριά μας δείχνει πιο φουσκωμένες. Μήπως είχες ζυγιστεί στα μέσα του κύκλου; Αγχωμένο μου natasaki μίλησες μήπως με το γιατρό; Λογικό είναι να αγχώνεσαι, αλλά πιστεύω πως όσο περνούν οι μέρες θα νιώθεις περισσότερα συμπτώματα!Οι υπόλοιπες που είστε;; Jannolino πάλι μπλέχτηκες με τις δουλειές; Δώσε σημεία ζωής!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι τοσο γεματος ο χρονος μου δουλεια πανεπιστημιο και παλι πισω κι ομως δεν βγαινει ρε απο το μυαλο μου...Το τεστ δεν νομιζω οτι ηταν νωρις γιατι με κυκλο 26-30 η 26 ηταν μια χαρα νομιζω..ασε που τουλαχιστον μου φυγε απο το μυαλο μιας και σημερα κουβαλουσαμε βιβλια στο σχολειο...ακομα δεν ηρθε η ακατανομαστη αλλα το πολυ αυριο την περιμενω με δεδομενο οτι τα χαπια συμφωνα με το γιατρο πρεπει να καναν τον κυκλο 28...ετοιμαζομαι ψυχολογικα για σαλπιγγογραφια...αληθεια οσες την κανατε ποναει;;;fifoylina ευχομαι ενα super σπερμοδιαγραμμα μεσα απο την καρδια μου...koritsaki mou ολα οκ με τις εξετασεις σου;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου δεν μπορουσα να γραψω νωριτερα!

fifoulina μου μη στεναχωριεσαι!σου ευχομαι ο αντρουλης σου να εχει καλα αποτελεσματα απο το σπερμοδιαγραμμα.οσο για το βαρος αυριο θα παω στη διαιτολογο και θα δουμε γιατι εχω κολλησει!

santaloxilo εγω την εχω κανει 2 φορες.την πρωτη φορα ειχα καποιες ενοχλησεις αλλα τη δευτερη δε καταλαβα τιποτα!μη φοβασαι καλυτερα να την κανεις για να τσεκαρεις αν εισαι ενταξει!

η μαστογραφια με τον υπερηχο εδειξαν καποιες κυστες που δεν ειναι τιποτα αλλα θα ξανακανω σε 3 μηνες υπερηχο για να δουμε αν θα μεγαλωσουν.

rosaki,jannolino,daphne,labrinip και οι υπολοιπες που ειστε?

φιλακια θα τα πουμε αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!

Koritsaki mou πολυ πολυ χαιρομαι που κ η μαστογραφια ειναι μια χαρα! Οι κυστουλες απ οτι μου εχει πει κ μια φιλη που εχει δεν ειναι τιποτα ανησυχητικο αλλα πολυ καλα κανεις που θα τις ξαναδεις σε 3 μηνες!!

Santaloxilo μην φοβασαι για την σαλπιγγογραφια δεν ειναι τιποτα! Εγω το μονο που ειχα νιωσει καποια στιγμη ηταν κατι πονους περιοδου αλλα οχι τραγικους. Καλυτερα να την κανεις να ξερεις κ τι γινεται..!

Fifoulina ευχομαι ενα τελειο σπερμοδιαγραμμα να εχει ο αντρουλης σου!! Τον γιατρο οχι δεν τον πηρα τηλ. ντρεπομαι μωρε να του πω οτι το στηθος μου μια με ποναει μια οχι..Κ απο αλλα συμπτωματα τιποτα δεν εχω.. ανησυχω πολυ αλλα θα προσπαθησω να κανω υπομονη μεχρι την Δευτερα που θα τον δω και ελπιζω Παναγια μου να ειναι ολα καλα με το μικρακι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

28 ημερα κι ακομη τιποτα..θερμοκρασια 36.9 το πρωι και τα ιδια και τωρα..ελεος ποτε θα ρθει μου χει σπασει τα νευρα..μου θυμιζει τον καθηγητη με τα θεματα την ωρα της εξετασης..τα κρατα και σε πλησιαζει αργα και βασανιστικα...σημερα το απογευμα ειχα 2 δυνατους περιεργους πονους δεξια ..λετε να εχω κυστες απο τα φαρμακα;;;και για αυτο να μην ηρθε ακομα η αλεκα;;αν δεν ειχα κανει το τεστ τωρα θα ημουν στον 7 ουρανο..ευτυχως το εκανα ..αυτα απο μενα..σορι που σας κουραζω αλλα δεν εχω σε ποιον να τα πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι και εγω μετα απο ενα κρυολογημα με δεκατα και τρελο φτερνισμα ξαναγυρισα!!!ακομα δεν μου εχει περασει αλλα ειμαι πολυ καλυτερα...πως ειστε?

κοριτσακι μου ολα καλα με την μαστογραφια ε?οι κυστες δεν ειναι κατι αλλα αφου καλα κανεις και θα τις ξαναδεις!!!

santaloxilo δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα με το αγχος που εχεις πως θα σου ερθει η περιοδος και ποσο μαλλον θα κανεις και παιδι....χαλαρωσε και απλα περιμενε λιγες μερες αν δεν ερθει μιλα με τον γιατρο σου...δεν μας ζαλισεις καθολου γι αυτο ειμαστε εδω!

Νατασα πραγματικα μου θυμιζεις εμενα στην αρχη...αν σε κανει να νιωθεις καλυτερα να τον παιρνεις τηλ.τον γιατρο σου να ρωτας..αν και πιστεψε με ολα καλα πανε θα δεις!!!

Fifoulina ευχομαι να ειναι πολυ καλο το σπερμοδιαγραμμα του αντρα σου...να ξερεις οτι μεχρι και ενα χρονο μετα την επεμβαση ακομα "φτιαχνονται" τα καλα σπερματοζωαρια...

φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ για να εχουμε ωραια νεαααα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κ εγω!!!!!! Τι κανετε ομορφα κοριτσια μου?? Ας ξεκινησω γιατι πλεον 1" διαρκει η μνημη μου!!

Φιφουλινα ευχομαι υπέροχα αποτελέσματα για τον αντρουλη σου κ οοοολα να πανε καλά! !

Κοριτσακι μου ωραία βγηκαν κ τα δικα σου τα αποτελεσματα ε? Απο οσο ακουω κ εγω οι κυστες δεν ειναι τίποτα! Αντε να πλησιαζουμε στο ονειροοο!!!!!

Σανταλοξυλο ηρεμησε λιγο κοπελα μου!! Καλα που εκανες το τεστ (ποσα τετοια εχω κανει???) Οσο εισαι ετσι ομως χειροτερευεις την κατάσταση οπως λέει κ η ροουζ! Χαλαρωσε κανε κ ενα ζεστό μπανακι κ θα έρθει!

Νατασα μου η Δευτέρα είναι ευτυχώς κοντά! Να είσαι σιγουρη πως το σπορακι σου ειναι μια χαρα! Αδικα ψάχνεσαι με συμπτώματα κ αγχώνεσαι! !

Ροζακι εσυ τι κάνεις μαρη τρελη?? Ψυχραιμη ακουγεσαι!!! Τα δυσκολα περασαν!! Κοιτα απο εδω κ περα να το χαρεις!!! Γιατι στο 3ο τρίμηνο δυσκολευουν λίγο τα πράγματα!

Εγω λοιπον χαθηκα κορίτσια γιατι επεσε κ δουλειά στο μαγαζί κ υπήρξαν μερες που δεν εκανα διάλειμμα! ! Εχουν αρχισει να έρχονται πονακια, ποναει κ παλι η μεση, καθε 2 λεπτα (ακομα κ οταν κοιμαμαι) παω τουαλετα κ καθε πρωισσηκωνομαι με ενα φρικτο (φρικτο ομως) πονο στα χέρια σε συνδιασμο με μουδιασμα!! Να φανταστείτε σε λιγο κλεινω ωρα που γραφω το κειμενακι...χαχαχαχα!! ! Αρχίζει να με πιανει φοβος για τη γεννα καθως καθε φορα τα πονακια που εχω ειναι διαφορετικού τυπου κ ολο φαντάζομαι! !! Ουφφφφ αυτα τα δικά μου νεα!! ! τίποτα σπουδαίο! !! Σας φιλω κ σας φυσω

Φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jannolino τρελλοκομειο βλεπω ακομα τρεχεις και δεν φτανεις κοιτα να χαλαρωσεις γιατι μεγαλωνει ο μπεμπης και οι αντοχες σου λογικο ειναι να βαρανε κοκκινο! ειμαι αρκετα ψυχραιμη και ηρεμη πλεον..απολαμβανω την εγκυμοσυνη μου :)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθε επιτελους..Το να μην αγχώνομαι ειναι ένας λόγος ρε κοριτσια...πριν 2 χρονια που ξεκινησαμε πιστευα η χαζη οτι θα ρθει αμεσως..κι εκεινο δεν ερχοταν..στο μεταξυ ολες οι φιλες που παντρευτηκαμε μαζι μεναν εγκυες..κι εγω περιμενα..στο εξαμηνο ειπα ας δοκιμασω με τα τεστ ωορυξιας..τι στο καλο αν ξερω την ωορυξια κατι θα γινει..και δεν εγινε..κι αρχισαν οι εξετασεις (ταυτοχρονα με τις αδιακριτες ερωτησεις ολων των γυρο ποτε;και γιατι;) κι οι ξετασεις δεν δειχναν κατι κι οταν τον Ιουνιο μας χαρακτηρισε στο φακελο υπογονιμους χωρις αιτια τρελαθηκα...τωρα θα μου πειτε σε ποιες τα λεω..δεν ημουν ετσι εγω ..ειλικρινα εχω μεταλλαχτει..στην αρχη τα εβαζα με τη μοιρα μου ..μετα με το θεο ...εφτασε ο Ιουνιος και θα ξεκινουσαμε τα χαπια..μπας και δουμε φως..εφαγα ενα καλοκαιρι περιμενοντας τη μερα του τεστ..ξερω πως δεν ειμαι φυσιολογικο(και τωρα που σας το γραφω τρεχουν ποταμι τα δακρυα)αλλα δεν βγαινει απο το μυαλο μου θελω πραγματικα να χαρω με κατι αλλο απασχολω ολο το χρονο το μυαλο μου ομως παντα επιστρεφει αυτή η σκεψη..οπως και να χει ηταν δυνατο σοκ το προχτεσινο και επανηλθα καπως οταν ειδα το αρνητικο..Μετα τρομαξα βλεποντας πως δεν ερχοταν η περιοδος..ευτυχως ολα καλα και τωρα παμε για τις εξετασεις με καθαρο μυαλο..εχετε απολυτο δικαιο σε οσα γραφετε πρεπει να αλλαξω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σανταλοξυλο ποοοοοσο σε καταλαβαινω?? Ετσι περασα τα τελευταία 4 χρόνια της ζωης μου!!! Μονο που εμεις ειχαμε λογο υπογονιμοτητας...!!! Κλαμα, κλαμα κ παλι κλάμα! Να φανταστεις στο τελος δεν μας ελεγαν οι δικοι μας τις καινούριες εγκυμοσύνες! Αλλα αυτο που καταφεραμε ηταν να βαλουμε μιζέρια κ γκρίνια ανάμεσά μας με αποτελεσμα να φτάσουμε μέχρι τα πρόθυρα χωρισμού! ! ! Ευτυχως δεν λυγισαμε κ τωρα περιμένουμε το 1ο μας παιδάκι!! Ειναι πολυ δυσκολο να μη το σκέφτεσαι οταν ολος σου ο κοσμος γυριζει γυρω από αυτο!! Εγω το μονο ποου συμβουλεύω απο προσωπικη εμπειρία είναι να μην αφήνουμε τη σχεσηε τον συντροφο (κ το αναποδο) να στηρίζεται πανω σε αυτό! Πρέπει δυστυχώς να μαθεις να περνας όμορφα ακομα κ τωρα που δεν υπάρχει ακομα ενα μωρό! Γιατι θα έρθει καποια στιγμη κ καλο ειναι να έρθει σε καλη στιγμη!! Γ αυτο διασκεδασε με τον αντρουλη σου κ κανε πράγματα που σε λίγο καιρό δε θα μπορεις μέλλουσα μανούλα φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποσο δικαιο εχεις και πόση δυναμη μου δινουν τα λογια σας εδω μεσα να ξερες...κι αυτο με τις εγκυμοσυνες συμβαινει και σε μας,δε μας τα λενε να μη στεναχωρηθω...κι αυτο με θυμωνει λες και η καθε κοπελα θα κανει το δικο μου μωρο...με το καλο να ερθει το ζουζουνι σας...ευτυχως εμεις προς το παρον τουλαχιστον ειμαστε καλα μεταξυ μας και το παλευουμε παρεα...ειναι ομως λεπτες οι ισορροπιες εχεις δικαιο...και παλι σας ευχαριστω που με ανεχθηκατε ειδικα αυτο το μηνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε;; Εγω εχω απιστευτη ημικρανια εδω και 2 μερες..

Santaloxilo ειλικρινα σε καταλαβαινω απολυτα κ νομιζω κ ολες οι κοπελες.. Ετσι κ εμεις σχεδον 4 χρονια παλεψαμε για να ερθει το ονειρο στη ζωη μας..(κ ακομα αγωνιουμε αν ολα ειναι καλα).. Νομιζα κ εγω σαν κ εσενα οτι θα μεινω εγκυος πολυ γρηγορα θυμαμαι κ μετα το 6μηνο κ νωριτερα μη σου πω που δεν τα καταφεραμε με επιασε ενα απιστευτο αγχος κ φοβος οτι δεν θα γινω ποτε μανουλα.. Μετα γιατροι, εξετασεις, ανεξηγητη υπογονιμοτητα μας ειπαν.. Περασαμε κ εμεις πολλα, πολυ κλαμα, στεναχωρια κ καποια στιγμη κ η δικη μας σχεση παραλιγο να διαλυθει.. Αλλα ευτυχως το ξεπερασαμε..Να εισαι καλα με τον αντρουλι σου κοπελα μου πανω απ ολα κ ολα καλα θα σας πανε θα δεις!! να κανετε τις εξετασεις που πρεπει να κανετε, να ακολουθησετε τις οδηγιες του γιατρου αλλα να περνατε κ καλα οι δυο σας, να γελατε να ειστε ευτυχισμενοι κοπελα μου κ το μωρακι θα εθει να το δεις!!

Εγω κοριτσια πηρα το γιατρο μου τηλ. να κλεισω ραντεβου για υπερηχο οπως ειχαμε πει κ ενω περιμενα να μου πει ελα Δευτερα-Τριτη μου λεει Πεμπτη απογευμα.. [smilie=cussing.gif][smilie=cussing.gif] Τρελλαθηκα του λεω πολυ μακρια δεν ειναι;; 26 Αυγουστου καναμε τον ενα κ μοναδικο μας υπερηχο!!Θελω να μαθω αν ολα ειναι καλα!! Ανησυχω! Οχι μου λεει μια χαρα ειναι η Πεμπτη θα ειμαστε κ πιο ξεγνοιαστοι !!! Τι εννοει;; Τι να κανω κοριτσια να περιμενω;; Αν κατι ειχε παει στραβα θα το καταλαβαινα;; Να παρω ενα τεστ εγκυμοσυνης;; ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα!

santaloxilo να ξερεις οτι σε καταλαβαινουμε απολυτα!ολες εδω εχουμε μια παρομοια ιστορια.και εμεις προσπαθουσαμε πανω απο 8 χρονια και τιποτα.κατα καιρους εκανα εξετασεις και ολα καλα.ειμαστε και εμεις απο τα ζευγαρια με ανεξηγητη υπογονιμοτητα που ελπιζαμε αλλα τιποτα.ευτυχως που εγω εχω το γιο μου και μας κρατησε ενωμενους γιατι και εμεις ειχαμε τα νευρα και τις εντασεις μας και πανω που ο θεος εστω και με εξωσωματικη μου το εδωσε μου το πηρε πισω με το χειροτερο τροπο.αλλα εγω δεν το βαζω κατω και θα κανω το ονειρο μου πραγματικοτητα.και εσυ το ιδιο θα κανεις.θα κλεισεις τα αυτια σου στους απεξω και με ηρεμια μαζι με τον αντρουλη σου θα κανετε το παιδακι σας!!

jannolino εσυ μυαλο δε βαζεις.σταματα κοριτσι μου τη δουλεια η εστω απλα να βοηθας!οσο περισοοτερο μεινει ο γιος σου στην κοιλιτσα σου τοσο το καλυτερο!και συμφωνω με αυτα που ειπες στη santaloxilo.

rosaki μου γλυκο τι κανεις?

natasaki καταλαβαινω οτι περιμενες πως και πως το ραντεβου και σου κακοφανηκε.προσπαθησε να ηρεμησεις και να σκεφτεσαι θετικα οτι το μωρακι σου ηρθε για να μεινει!!αν παλι δεν μπορεις πιεσε τον να σου βαλει ραντεβου νωριτερα.

φιλακια σε ολες daphne,fifoulina,labrinip,cuado!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά κορίτσια είναι καλύτερο να έχεις αναξήγητη υπογονιμότητα ή να έχεις πολλαπλά θεματάκια όπως ο άντρας μου κι εγώ που κανείς δεν μας λέει ποιό απ'όλα είναι αυτό που φταίει; Τη μια πιάνεις το ένα, δε γίνεται τίποτα. Μετά ασχολείσαι με το άλλο, πάλι τίποτα. Στο τέλος τρελαίνεσαι και τα βάζεις με τον εαυτό σου! Και είναι ένας φαύλος κύκλος. Ειλικρινά πάντως αυτό που έχω καταλάβει (santaloxilo άνοιξε τα ωραία σου αυτάκια) είναι να το βάλεις στόχο και να κάνεις ο,τιδήποτε αφορά για να το πετύχεις. Όπως η rose και η labrinip πχ. Μου δίνουν την αίσθηση οτι είπαν εγώ τώρα θα κάνω παιδί ο κόσμος να χαλάσει. Φυσικά αυτό ισχύει και για μενα: άντε να δουλέψω λίγο παραπάνω, άντε να έχω λαμπίκο όλο το σπίτι, άντε να τρέξω για τον καθένα... και το παιδί μένει πίσω. Αν όντως είναι βαθύτερη επιθυμία - και όχι επειδή μας το επιβάλλει ο κοινωνικός περίγυρος - πρέπει να το έχουμε σαν προτεραιότητα στη ζωή μας. Όχι όμως εμμονή. Και απ'οτι λένε η αισιοδοξία και η θετική σκέψη παίζουν σημαντικότατο ρόλο. Διαφορετικά συσσωρεύουμε αρνητική ενέργεια και μπλοκάρουμε το σύστημα. Οι γύρω μας πάντα θα μας σχολιάζουν, όπως κάνουν και με όλους εξάλλου. Δεν έχεις παιδί; Άντε πότε θα κάνεις; Έχεις παιδί; Άντε να κάνεις και δεύτερο. Το καλύτερο είναι η αδιαφορία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπημένες μου φίλες καλημέρα!!!!καλό φθινόπωρο,για να μην πω καλό χειμώνα κατευθείαν,με πολλά πολλά μωράκια!!!δεν σας ξέχασα,άλλωστε πως μπορώ να ξεχάσω έσας?τους συνοδοιπόρους?γιατί έτσι είναι,το λέω για να το ακούσουν και τα καινούρια κορίτσια και να πιστέψουν σε αυτή την ουσιαστική παρέα!απλώς λίγο το καλοκαίρι,λίγο το ότι μου έσπαγε τα νέυρα ο υπολογιστής μου και οι αλλαγές στο mammy,(2 φορές είχα γράψει ολόκληρο κατεβατό και με πετούσε έξω και φτου και από την αρχή και ξέρετε δεν θέλουν και πολύ οι ορμόνες να τρελαθούν!)τέλος πάντων,να μην σας κουράζω με αυτα!αγωνιώ να μάθω τα νέα σας!!!!!

janollino και lamprinoula μου κοντεύουμε?πως νιώθετε?εύχομαι με έναν πόνο να κρατήσετε τα θαυματάκια σας στην αγκαλίτσα σας γερά πάνω απ΄'ολα!!!!!

Μαρινάκι μου σε ποια φάση βρίσκεσαι?δεν σε φοβάμαι εσένα,είναι η σειρά σου!

Rose μου,εσύ?τι κάνει το σποράκι σου?σε ποιον μήνα/ εβδομάδα είσαι?

Fifoulina,daphne,cuando,melipicto πείτε μου και τα δικά σας!!συγν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια ειμαι μια χαρα δοξα το θεο κι εγω κι ο μπεμπης και η μικρη κοντευω και ολο κατι προετοιμαζω η αληθεια ειναι οτι αγχωνομαι και λιγο να πανε ολα καλα αλλα θα πανε ειμαι αισιοδοξη! Σας ευχομαι να το ζήσετε οσο πιο γρηγορα ολο αυτο και η υπογονιμοτητα να μεινει πισω ως ενα κακο ονειρο. Santaloxilo δεν φανταζεσαι τι κλαμα εχω ριξει αλλα ποτε δεν το εβαλα κατω εγω στην αρχη μαθαινω για σαλπιγγες και μετα οτι δεν εχω αρκετα ωαρια ελεος ελεγα μα ολα πανω μου αλλα ειδες τωρα ερχεται και το δευτερο με πίστη και θετικη σκεψη υπομονη και επιμονη θα γινει το θαυμα κι ασε τους γύρω να λενε. Vango μου τι κανεις γλυκουλα μου ολα καλα ? μας ελειψες! Fifoulina εχεις απολυτο δικιο σε οσα λες θελει πολυ πίστη κι αγωνα αυτο που περναμε σου ευχομαι κι εσενα να μεινεις γρήγορα εγκυος και να ερθει το μπεμπακι σου. Ναtassa μην αγχωνεσαι εχεις δικιο τωρα που ειναι η αρχη να φοβασαι αλλα ο Αρκουλης εχει μαγικα χερια τα φυτευει καλα και πιανουν χι χι, θα δεις και καρδουλα και ολα θα ειναι καλα υπομονη ως την Πεμπτη. Jannolino εσυ πως πας κοντα ειμαστε αντε να περασει ο καιρος ανυπομομω, εννοειται μην κουραζεσαι πολυ αν κι εγω εχω ξεπατωθει στις δουλειες τελευταια δεν ξετω τι με πιανει μαλλον το συνδρομο της φωλιας που λενε. Koritsaki mou τι ωραια που τα λες ετσι πρεπει να ειμαστε αποφασιμενες πολλα φιλια. Μαρινα μου γλυκεια και σε σενα ευχομαι πριν φυγει ο χρονος να εχουμε τα ευχαριστα. Σας φυσαω ολες ΦΡΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΟΥΟΥΟΥΟΥΥΟ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσιαααα!!!!

santaloxilo οπως σου ειπαν και τα υπολοιπα κοριτσια σε καταλαβαινουμε απολυτα...εγω αυτο το ζουσα περιπου 6 χρονια βεβαια και εμεις ειχαμε λογο υπογονιμοτητας!αν πας σε καποια ποστ παλια και δεις τι εγραφα θα καταλαβεις....δεν περιμενα με τιποτα οτι θα ερθω σε αυτη την θεση που ειμαι τωρα,το ηλπιζα πολυ το πιστευα πολυ κατα βαθος αλλα μου φαινοταν παντα μακρινο ονειρο...να ομως που εγινε πραγματικοτητα!οπως λεει και η τζανολινο να εισαι δεμενη με τον αντρα σου και να προσπαθεις να μην χαλασει αυτο δεσιμο για τιποτα και θα ερθει και το μωρακι θα δεις....φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Νατασα τι εμεινε?λιγες μερουλες μονο κανε υπομονη και θα πας την Πεμπτη να δεις το σπορακι σου που ειναι μια χαρα!

koritsaki mou ειμαι πολυ καλα και περιμενω και εγω σε κανα δυο εβδομαδες να παω να με δει ο γιατρος!αυτη τη βδομαδα θα κανω τις εξετασεις που μου εχει γραψει και θα κλεισω και ραντεβου για την επομενη...το πεθυμησα το νινακι μου να παω να το δω!εσυ πως εισαι τωρα?

φιφουλινα τα λες πολυ καλα ετσι ειναι!!!!αδιαφορια για το τι λενε οι αλλοι και επικεντρωνεσαι στο μωρακι με ηρεμια αλλα με δυναμη και αποφασιστικοτητα να πετυχεις!εμεις οι γυναικες οταν θελουμε να γινουμε μαννουλες και το θελουμε τοσο πολυ ο Θεουλης μας ακουει και μας το στελνει απλα στην ωρα του...

vango 82 μου καλο φθινοπωρο ας πουμε οχι απο τωρα χειμωνα...ετσι με πολλα γερα μωρακια!!!!εγω ειμαι μια χαρα μεγαλωνουμε ειμαι σχεδον 16 εβδομαδων....η μαλλον μπεμπουλα μου (λεω μαλλον γιατι δεν μας εχουν πει σιγουρα) ειναι πολυ καλα και εγω τρισευτυχισμενη!!!!εσυ τι κανεις?

Λαμπρινη χαιρομαι που ειστε καλα...φιλια στο μπεμπη και μην κουραζεσαι και εσυ τι σας εχει πιασει πια και τρελενεστε με τις δουλειες,ειπαμε χαλαρααααα!!!!

cuando που εισαι μας εχεις λειψει!

φιλια σε ολες σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομιζω φιφουλινα πως ειναι καλυτερο να ξερεις για πιο λογο δεν μπορεις! Το ανεξηγητο νομιζω πως εγω θα μου ηταν πολυ πιο δυσκολο να το διαχειριστω! Αλλα παλι οταν ειναι ανεξηγητο ελπιζεις παντα ουι μπορει να ερθει απο μονο του! Ενω οταν εχεις θεμα....ε πρεπει να εχεις πολυ πολυ πιστη!! Εγω την ειχα χασει κ αυτη! Ακομα κ τωρα δεν πιστεύω οπως καποτε αλλα βρισκω σιγα σιγα το δρομο μου! Ειναι τελικα μεγαλη δοκιμασία αυτο που περναμε! Κλωνιζονται τα παντα!! Αυτοματα ανοίγουν τοσα μέτωπα που πρέπει να αντιμετωπισεις!! Η πιστη, η οικογενεια, ο σύντροφος, ο περιγυρος, εσενα!!!! Ποιον πρώτα???? Τα θυμάμαι ολα με τη παραμικρη λεπτομέρεια! Κ αυτο το ταμπού να το κρυβουμε...αν απο την αρχή ελεγα πως υπαρχει θέμα κ πρεπει να κάνουμε εξω.θα ειχα γλιτωσει πολλα!! Ασε που πιστευω πως πολλοί υο υποψιαστηκαν (ειμαι απο επαρχια) αλλα ο συζηγος επιμένει να κρατηθει μυστικο κ το σέβομαι! !!

Λαμπρινη κοντευουμε εεε??? Θα σε περιμενω κ οταν μαθω πως γεννησες θα ξερω πως ηρθε κ η σειρα μου!! Με εναν πονο να ερθουν τα πουλακια μου!!

Ροουζ ξερουμε το φύλο? ? Πως μου ξεφυγε τέτοιο μνμ? ? Κορτσουδι ειναι το δικο σου???

Βαγκω εσυ πως εισαι?? Ολα καλα?

Νατασα υπομονη!ξερω δεν παλεύεται αλλα μια μερα κατω μια πανω εχει μικρη σημασία! Επειτα ο γιατρος ξέρει!!! Ολα μια χαρα ειναι σου λεωωωωωωωω!!!!!

Κοριτσακι μαλωσε με!!! Τι να κανω με το μαγαζι που εμπλεξα?? Τα νεύρα μου ειναι στη τσιτα εε!!! Το πουλαω εδω κ εμα χρονο αλλα τιποτα!! Δεν τους μπορω τους γερμανουυυςςςς!!!! Δουλευω λιγοτερες ωρες εννοείται αλλα οταν πλακώνει δουλεια δυσκολεύουν τα πράγματα! ! Προσπαθω να προσεχω οσο μπορω!! Εσυ με τις εξετασεις τι γινετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...