Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ ''Όλα τα ζουζουνοκορμιά στην παραλία''!


Recommended Posts

Βρε Βασω τι ηταν αυτο;;; Επαθα σοκ τωρα το διαβασα! Πρεπει οντως να αλλαξουμε κινητα εδω μεσα.

ΔΟΞΑ τω Θεω ειναι τωρα καλα το κοριτσακι μας! Τρομαρα που θα πηρατε ολοι! Κι αυτο το μικρο ταλαιπωρια! Τωρα ειναι ολα οκ; Θα χρειαστει εξετασεις αλλες η παρακολουθηση; Αντε περαστικα κι αγυριστα!

Δεν γραφω κατι αλλο, ακομα να συνελθω, ποσο πραγματικα ο Θεος τα φυλαει τα παιδια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια, Μου ειπε η Μαγδα τα νεα της Βασως και τρελαθηκα...τα διαβασα κιολας και ανατριχιασα..!!!Τι μπορει να γινει ετσι στα καλα καθουμενα1!Ευτυχως ειναι καλα η Ιωαννουλα!!Βασω μου τι θα περασες εκεινες τις ωρες...δεν μπορω καν να το φανταστω!!!!σιδερενιο το κοριτσι μας!!

Εμεις εχουμε ξεκινησει παιδικο!!4η βδομαδα σημερα και ακομα καθε πρωι κλαιει!!Μεχρι να φυγω εχει σταματησει αλλα το δακρυ θα το ριξει..Απλα δεν τρωει μεσημεριανο ,την πρωτη εβδομαδα κατι ετρωγε αλλα μετα τιποτα ακομα και αυτα που της αρεσουν .Η δασκαλα λεει μαλλον απο αντιδραση το κανει.δεν πειραζει ομως γιατι την παιρνω 1 οποτε τρωει σπιτι.Αλλα περναει πολυ ωραια,μαθαινει τραγουδακια,παιζει,μου τα διηγειται οταν την παιρνω!!Εγω τωρα που εγω ελευθερα τα πρωινα κανω ,τις δουλειες μου,τα ψωνια μου και τις κατασκευες μου με την ησυχια μου.Την Κυριακη εχουμε το παρτυ μας και της φτιαχνω διαφορα.

Ειδα και τις φωτο σας,Χριστινα τι ομορφος ο Δημητρακης!!!αντρακι!!

Κατερινα πολυ ομορφη στην βαφτιση του μικρου,Να τα εκατοστησει κιολας,δεν θυμαμαι αν σου ευχηθηκα,.και στις φωτο με την κοιλιτσα σου...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδα εμεις τα ειπαμε.

Ανννα Μαρια ξεκινησες μαθηματα ε;καπου πηρε το ματι μου οτι θα εχεις περισσοτερες ωρες ε;ειναι και βραδυ ,βγαινει ολη η κουραση!!Ο Αντρικος καλα;

Κατερινα μου τρεχετε με τον γαμο διαβαζω.καλη επιτυχια και με τα σκουλαρικια ,εχουν επιτυχια ε;μπραβο!!!τα αγορια καλα;εμενα προλαβε και τσιμπησε ενα κρυωματακι απο τον παιδικο,ευτυχως ελαφρυ,αλλα κολλησα κι εγω και ειχε κλεισει ο λαιμος...

Ελπιζω να μην ξεχασα καποια,θα ξαναμπω να τα διαβασω τα νεα σας γιατι εχω χασει αρκετα!!

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω απο το πρωι αυτο σκέφτομαι....να ειναι καλα η Ιωαννουλα τίποτα αλλο άσχημο να μην ξανασυμβεί!

Κατερινα ωραία περασατε, καλα για το φαγητο σου δεν είχα αμφιβολία, αυτα τα τελείως αυθόρμητα ειναι και τα πιο ωραία πάντως.

μαγδα να ζήσει ευτυχισμένη η αδερφουλα σου και να ναι καλοφωτιστη η μπεμπουλα της. παντα χαρές να έχετε, δεν πειράζει που αδιαθετησες την άλλη φορα, να θα φυσαω και σένα τωρα όπως και την Αννα Μαρία φουυυυυυυ!!!!!

αννα Μαρία αυριο πρωι θα σου γράψω την συνταγη, έχω ξαπλωσει

Αλεξανδρα που χαθηκες καλη αρχη στην Κωνσταντίνα ειναι ακομα σε φάση προσαρμογής αλλα αφου περνάει καλα δεν θα αργήσει να προσαρμοστει περισσότερο ουτε θα κλαίει και θα τρώει

Εμεις είχαμε παιδιατρο σημερα ο Νικόλας ειναι 10,200 και 80 πόντους αλλα πολυ κλάμα λέμε όλα τα κάναμε αγκαλια μέχρι και το ζυγισμα δεν καθόταν με τίποτα και έτσι ανέβηκα μαζι του στη ζυγαρια και μετα μονη. Θυμάται την παιδιατρο και την εχει συνδέσει με το εμβόλιο φαίνεται γιατι όση ώρα είμασταν απ έξω μια χαρα έπαιζε με το που ήταν να μπούμε κόλλησε πανω μου αγκάλιασε το πόδι μου και δεν ηθελε να κάνει βήμα. Η Αγγελικη δεν μου το ειχε κάνει ποτε αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Chef On Air

για δες εδω Αννα Μαρία αν δεν στο βγάλει μπες στο σάιτ του chef on air και στην αναζητηση το σούπερ κεικ μπανανας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;; Χάθηκα για τα καλά..Μπήκα χαρούμενη να διαβάσω τα νέα σας αλλά μου έφυγε όλη η χαρά όταν διάβασα τα νέα της Βάσως.....Βασούλα μου, δεν μπορείς να φανταστείς πόσο στεναχωρήθηκα...Τι ήταν αυτό που σας βρήκε βρε κορίτσι μου; Φαντάζομαι την αγωνία σας σε αυτές τις δύσκολες στιγμές...Δόξα τω Θεώ που η μικρούλα σου είναι πλέον καλά και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να μην ξαναταλαιπωρηθεί ποτέ η Ιωαννούλα στην ζωούλα της....Η Παναγίτσα ήταν κοντά σας και όλα πήγαν κατ' ευχήν. Πάντα φοβόμουν τα πετάγματα στον αέρα....Θέλουν μεγάλη προσοχή τα μικράκια μας...Μια στιγμή είναι αρκετή για να γίνει το κακό...ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ στο κοριτσάκι σας το όμορφο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω αρχίσει δουλίτσα και τρέχω...Σε καμια εβδομάδα αρχίζουν και οι διορθώσεις και θα τρέχω περισσότερο...Η Αλεξάνδρα πριν λίγο καιρό αρρώστησε πάλι, έκανε ακροαστικά, έκανε και πυρετό και αναγκαστήκαμε να της κάνουμε ακτινογραφία θώρακος. Τα ακροαστικά και ο βήχας δεν έφευγαν με τίποτα και όταν άκουσε ο γιατρός τα τριανταεννιάρια που σήκωνε διέταξε αμέσως ακτινογραφία θώρακος. Τελικά το κοριτσάκι μου ήταν ένα βήμα πριν την πνευμονία και μαζί με την κορτιζόνη και τις μάσκες ο γιατρός της έδωσε αναγκαστικά και αντιβίωση παρόλο που ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΠΟΤΕ και είναι εναντίον των γιατρών που δίνουν για ψύλλου πήδημα αντιβίωση. Τώρα είναι καλά αλλά τρέμω την ώρα και την στιγμή που θα ξανακολλήσει. Γύρω στα πέντε θα της φύγει αυτή η ευαισθησία και μας διαβεβαίωσε ο γιατρός ότι δεν θα της αφήσει κάποιο κουσούρι. Πρέπει όμως να είμαστε σε επιφυλακή όταν ακούμε βήχα...Ακούω παιδάκια που βήχουν και τρέμωωωωωωω.....Έκανε και τα εμβολιάκια της και όλα μια χαρούλα. Έφτασε τα 11 κιλά και τους 82 πόντους η μικρούλα μου!Ο Πάνος δεν έχει πάει ακόμα παιδικό γιατί περιμένουμε να δούμε αν θα μας παρουν στον δημοτικό. Δυστυχώς απολύομαι κάθε Μάη και προσλαμβάνομαι 10 Σεπτέμβρη με αποτέλεσμα να είμαι άνεργη όταν γίνονται οι αιτήσεις. Δεν παίρνουν τα παιδιάκια άνεργων γυναικών. Τους πήγα την πρόσληψη και τώρα πρέπει να περιμένω μέχρι τον Οκτώβρη που θα κάνουν νέο συμβούλιο για το ποια παιδάκια θα πάρουν ακόμα ΑΝ αδειάσουν θέσεις....Οι ιδιωτικοί σταθμοί στην περιοχή θέλουν το λιγότερο 400 ευρώ το μήνα και ειλικρινά ούτε τα έχω, ούτε και είμαι διατεθειμένη να κάνω πλούσιους τους κλέφτες που ζητούν τόσα χρήματα για να παίζουν με πλαστελίνες και να ζωγραφίζουν. Στο Χάρβαρντ θα το στείλω και θέλουν τόσα;; Έλεος δηλαδή. Μακαρι να τον πάρουν γιατί αν δεν τον πάρουν μάλλον θα πάει κατευθείαν νηπιαγωγείο που είναι υποχρεωτικό και θα τον πάρουν έτσι και αλλιώς. Κορίτσια δεν σας σχολιάζω προς το παρόν γιατί διάβασα τα νέα της Βάσως και μετά δεν είχα την διάθεση να διαβάσω κάτι άλλο. Θα επανέλθω δριμύτερη. Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια

Βασω ελπιζω και ευχομαι σημερα να ειναι καλυτερα το κοιτσακι σου,να πατε συντομα σπιτακι σας και ποτε ξανα να μην σας βρει κανενα κακο,η Παναγια να ειναι κοντα στο κοριτσακι σου,κι εγω απο χθες συνεχεια το σκεφτομαι...

Μαγδα πως να μην ειναι κουκλι ο Βασιλακης με τετοια μαμα εισαι κουκλα στη φωτο ,το προσωπο σου φαινεται αψεγαδιαστο πανεμορφη !!! και τι ματαρες!!!φτου φτου,το γαμπρουδακι σου ολα τα λεφτα και ο χωρος φαινεται πολυ ωραια στολισμενος πισω

Ανθη μου που εισαι ρε ψυχη μας ελειψες,περαστικα στην Αλεξανδρα ,ετσι ηταν κι ο Δημητρης και ειχαμε κανει κι εμεις ακτινογραφια θωρακα ,οσο μεγαλωνουν θα το ξεπερνουν μην αγχωνεσαι ,τον δικο μου τον επιασε συναχι και ευτυχως το περασε πολυ ελαφρα λιγες μυξουλες ειχε μονο ,μια χαρα το βαρος της παει μεγαλωσε κι αυτη ,οσο για τον Πανουλη καλα κανεις και δεν τον στελνεις με τοσα λεφτα,ειναι παρα πολλα εσυ πρεπει να δουλευεις για τον παιδικο,ο Δημητρης παει κανονικα προνηπιο δεν τα παιρνουν εκει σε νηπιαγωγειο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι μια χαρα ο Νικολας και τα δικα μου στο χρονο πανω κατω στα 10 κιλα ηταν ,ο μπεμπης της αδερφης μου δεν εκλεισε ακομη τους 7 μηνες και ειναι 10 κιλα ηδη θηριο ρε παιδια ,δεν σας ειπα την προηγουμενη βδομαδα που ειχα παει τον ταιζα κρεμα και να μην τον προλαβαινω να ανοιγει το στομα απο περα και να μην περιμενει να φωναζει πρωτη φορα βλεπω μωρο να κανει ετσι με το φαγητο τα δικα μου εκανα αμαν να ανοιγουν το στομα τους ,αυτος αλλο πραγμα ,της ειπε η παιδιατρος αν συνεχισει ετσι θα κοψουν τις κρεμες θα τρωει μονο φαγητο,ο Δημητρης οταν πηγαιναμε στην παιδιατρο παντα πλανταζε στο κλαμα χωρις καν να τον ακουμπησει ενω οι αλλοι δυο δεν εκλαιγαν ποτε ειναι στο παιδι

πρεπει να σκεφτουμε τιτλο παλι κοντευουμε στις 100 σελιδες,θα ανοιξω θεμα στην ομαδα να βαλουμε ολες τα τηλεφωνα μας γραψτε τα εκει

Αλεξανδρα ποτε ειναι τα γενεθλια σας;κατεληξες με την τουρτα;

Επεξεργάστηκε από KA1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μετα απο εδω παμε απευθειας παιδιατρο και μετα νευρολογο για παρακολουθηση!η περιπετεια μας δεν σταματα εδω αλλα ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μικρη θα πρεπει να παρακολουθειται σιγουρα δεν ξερω κι εγω για ποσο!

11 οκτωβριου θα ερθουμε παλι στο γενικο Λευκωσιας να τη δει ο νευροχειρουργος που τη χειρουργησε και 4 Οκτωβριου να τη δει παιδονευρολογος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα πρεπει η μικρη να μεινει περιορισμενη, ουτε γρατσουνια να μην παθει, να μην νευριαζει, να μην αναστατωνεται και τα σχετικα!περασε πολλα το κοριτσακι μου!για μενα δεν με νοιαζει μονο για το μωρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω τρελαθηκα,επαθα σοκ, ο αντρας μου δεν μιλιεται, αλλαξε η ζωη μας μεσα σε δευτερολεπτο!απο θαυμα τη σωσαμε τη μικρη!ευτυχως τρεξαμε νωρις και ειμασταν συνειδητοποιημενοι και ψυχραιμοι!μολις ακουσα το αποτελεσμα της αξονικης, λυποθυμησα!κι ο μπαμπας μου το ιδιο!ολη η οικογενεια!διαλυθηκαμε, γονατισαμε αλλα τωρα μαζεψαμε ολοι τα κομματια μας να σταθουμε διπλα στο μωρο μας γιατι χρειαζεται στηριξη και προσοχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι πολυ μεγαλη η τομη,τεραστια!σημερα τις εκοψαν τις μισες ραφες γιατι ειναι φρεσκο και τις υπολοιπες θα ξαναρθουμε!της ξυρισαν και την αριστερη της μερια για να γινει η εγχειρηση και μας ειπαν να μην βλεπει τον εαυτο της στον καθρεφτη μεχρι να μεγαλωσουν τα μαλλια και να καλυφτει η τομη!ειναι το τελευταιο. που με απασχολει αλλα η μικρη και ψυχολογικα ειναι φοβισμενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ρε Βασουλα μου σε διαβαζω και κλαιω τι περνατε ρε κοριτσι μου,κανε υπομονη το κοριτσακι σου σε χρειαζεται και πρεπει να σε βλεπει χαρουμενη και δυνατη για νη μη φοβαται η καημενουλα ,πιστευω θα της κανει καλο που θα γυρισετε σπιτι θα νιωσει πιο ασφαλης και δεν θα φοβαται τοσο,ευχομαι να τελειωσει συντομα η περιπετεια σας, μια μεγαλη αγκαλια σου στελνω απο μενα και απο τα αγορια μου .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Εμείς πήγαμε εκκλησία το πρωί, γιατί είναι της αγίας Θέκλας, που την τιμούμε πολύ εδώ, και μετά κλασικά, ο Αντρέας δεν ξεκολλούσε απ' τους γονείς μου και πήγε μαζί τους στο σπίτι τους. Εγώ γύρισα σπίτι, ξανακοιμήθηκα, και τώρα λέω να φτιάξω γεμιστά και να καθαρίσω το δωμάτιό μου.

Βάσω, πραγματικά απ' το ένα δευτερόλεπτο στο άλλο πώς άλλαξαν όλα... Ο άντρας σου φαντάζομαι, θα νιώθει απίστευτες ενοχές, αλλά ήταν η κακιά στιγμή, δε φταίει αυτός.

Ευτυχώς που είναι καλά η Ιωαννούλα και σιγά σιγά όλα τα άλλα θα γίνουν. Εγώ ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω, όλο το σκέφτομαι και βάζω τον εαυτό μου στη θέση σου.

Καγκουράκι, ευχαριστώ πολύ για τη συνταγή. Του την έδωσα και λέει θα την φτιάξει να την πάει στο μίτινγκ που έχουν στη δουλειά.

Ανθή πού χάθηκες ρε ψυχή; Αμάν πια με τις αρρώστιες. Περαστικά στη φραουλίτσα.

Ο Αντρέας τώρα πήγε έντεκα κιλά...

Κατερίνα με πρόλαβες, έλεγα κι εγώ να βάλω θέμα στην ομάδα για τηλέφωνα.

Το καινούριο ποστ πιστεύω πρέπει να το ανοίξει η Βάσω.

Δε θυμάμαι κάτι άλλο, θα ξαναμπώ μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου δεν σχολιαζω πολλα!

Μαγδα να χαιρεστε το παιδι καλοφωτιστο! Οσο για σενα πως να μη ζηλευει ο συζυξ με τετοια κουκλα!

Ανθουλα περαστικα στην Αλεξανδρα, ειναι δυσκολο να την κρατησεις μακρια απο ιωσεις, ευτυχως δεν θα ειναι μονιμη κατασταση.

Κατερινα μου πραγματι στο παιδι ειναι, Δημητρης την αγαπαει πολυ τη γιατρο του, μολις δει την ενεση τσναει αλλα ενταξει.

Βασω μου εχω σοκαριστει! Ουτε να φανταστω δεν μπορω πως περασατε αυτες τις ημερες! Ολα θα φτιαξουν, αυτο εχει σημασια. Και η μικρη θα το ξεχασει και τωρα θα νιωθει καλυτερα στο σπιτακι σας. Οσο σκεφτομαι ποσες φορες ειχα φωναξει για το ιδιο θεμα, να μην πετανε ψηλα το παιδι-μια φορα κοντεψε να πεσει κι εκεινος ετσι!- και τι θα μπορουσε να εχει συμβει! Παναγια μου! Κανε υπομονη τωρα το δυσκολο εφυγε! Με πιστη στην Παναγια κι ολες οι υπολοιπες εξετασεις μια χαρα θα ειναι! Κουραγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

Σας γραφω πλεον απο το σπιτακι μας!ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ!

Την πηραμε και παιδιατρο η οποια μας ειπε οτι η μικρη δειχνει μια χαρα!θα την δει και νευρολογος αυριο!

Η αληθεια ειναι οτι ολα αλλαξαν. . .περπατα η μικρη και τρεμουμε!την βαζουμε στο καροτσι για να την περιοριζουμε!την λυπαμαι γιατι τωρα ειναι η ηλικια της,θελει να τα δει ολα αλλα τι να κανω?τα ματια μας πρεπει να τα χουμε 14!

Περνει και αγωγη για επιλιψια και σπασμουςωπροληπτικα!σθγα σιγα την ελαττωνουμε και θα την σταματησουμε αρχες Οκτωβριου!

Η λεξη ξεγνοιασια εχει παει περιπατο!τωρα ειμαι συνεχεια φοβισμενη,αγχωμενη,τρομοκρατημενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Εγώ γύρισα πριν λίγο απ' το σχολείο. Πολλή γκρίνια ρε κορίτσια, για το νέο ωράριο. Όλοι συμπεριφέρονται λες και ήρθαμε κανονικά στο σχολείο στις 2 του Σεπτέμβρη, και έπεσε ουρανοκατέβατο το νέο ωράριο και μας έπιασε εξ απροόπτου. Ένας συνάδελφος χτες (αυτός που έχει τη κόρη!), μας έλεγε ότι θα εξαντλήσει όλες τις μέρες άδειας που δικαιούται, γιατί αισθάνεται ότι φέτος τον κορόιδεψαν. Τώρα πώς γίνεται, να το ξέρει από πέρσι, να του έχουν αφήσει προθεσμία να αποφασίσει αν θα μείνει ή αν θα φύγει από το εσπερινό, να αποφασίζει να μείνει και να έρχεται και να λέει ότι τον κορόιδεψαν, δεν μπορώ να το καταλάβω. Χτες πάλι μας έλεγε ο διευθυντής ότι θα κάνουν κάποια προσπάθεια οι διευθυντές όλων των εσπερινών (φυσικά δε θα καταφέρουν τίποτα) και μου λέει σήμερα ένας άλλος συνάδελφος "λες να υπάρχουν ελπίδες;". Του λέω "ούτε μία στο εκατομμύριο, δεν αλλάζει τίποτα" και μου λέει "είδες τι τύχη έχουμε;". Τι τύχη ρε φίλε, που μπορούσες να φύγεις και να πας σε πρωινό σχολείο, που σε έβαλαν τις μισές μέρες σε πρωινό, κι επειδή φοβόσουν τους μαθητές γιατί δεν τα βγάζεις πέρα, προτίμησες να μείνεις στο εσπερινό, και νόμιζες με το κουτοπόνηρο μυαλό σου ότι θα καταφέρεις δια της πλαγίας οδού να πάρεις μείωση ωρών, που δεν τη δικαιούσαι. Σίγουρα δεν είναι κι ό,τι καλύτερο έτσι όπως μας τα έχουν κάνει, αλλά το γνωρίζαμε και το επιλέξαμε.

Πάντως, για μένα το εσπερινό έχει κάνει το κύκλο του. Φέτος είχα πολλή όρεξη, κι ένα σωρό ιδέες, και βλέπω ότι οι μαθητές δεν τραβάνε... Ούτε όρεξη έχουν, ούτε συνείδηση των αδυναμιών τους, ούτε διάθεση να τις βελτιώσουν, αλλά ούτε και δυνατότητες οι πιο πολλοί. Σήμερα τους διάβαζα ένα κείμενο που είχε ειρωνικό χαρακτήρα, έπαιζα ολόκληρο θέατρο για να καταλάβουν την ειρωνεία του συγγραφέα, και μου λένε "εννοεί όσα λέει, δεν είναι ειρωνικό". Αφήστε που οι πιο πολλοί είναι αναλφάβητοι και μου λένε "και γιατί να μάθουμε ορθογραφία; Αφού πλέον δεν γράφουμε πουθενά ελληνικά". Φαντάζομαι ότι αυτά θα υπάρχουν και στα πρωινά, και ίσως και πιο έντονα. Θα δείξει του χρόνου!

Βάσω κουράγιο, μέχρι να περάσει η κρίσιμη περίοδος! Για πόσο καιρό θα πρέπει να προσέχετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας σε όλες.

Ανθη εμεις τα εχουμε πει και απο κοντα ελπιζω να σου απαντήσουν σύντομα και να παρουν τον Πανο στον παιδικο. Και εγω οταν εψαχνα άκουγα τιμές μεχρι και 500 ευρώ. Ευτυχως εκει που την παμε εμεις ειναι απο τους πιο οικονομικούς της περιοχής και βλ´επω οτι κάνουν καλη δουλεια οχι μονο πλαστελινες και ζωγραφική.

Μαγδα πολύχρονος ο βασιλακης σου, να εχει οτι επιθυμεί! Κουκλι ειναι και φαίνεται ειχε παρει σοβαρά τον ρόλο ου και εσυ κούκλα πανέμορφη!!

Βασω ευχομαι μονο θετικα να ακούτε απο δω και πέρα απο τους γιατρούς και μερα με την μερα να βελτιώνεται η μικρη τωρα στο σπιτάκι σας θα ειναι σιγουρα πιο ήρεμη. Ειστε πολυ δεμένη οικογενεια θα εχετε την συμπαράσταση όλων και θα το ξεπερασει γρήγορα.

Αννα μαρια εφόσον γνώριζαν και είχαν την επιλογη δεν έχουν δικαιολογία αλλα νομιζω οτι οπως εδω σε μας ετσι τελικα και σε σας ειναι πολλοί με αυτη την νοοτροπία και γιαυτο τιποτα δεν πήγαινε τόσο καιρο σωστα. Οταν λες οτι το εσπερινό εχει κάνει τον κύκλο του....απο του χρόνου θα ζητήσεις πρωινο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδες

χθες πηγα στην αδερφη μου να στολισουμε το σπιτι,ο γαμπρος μου τωρα θυμηθηκε να παει να τακτοποιησει το θεμα με τα τραπεζια και τη μουσικη στο κεντρο τελοσπαντων καλιο αργα παρα ποτε,ο πατερας μου μου ειπε χθε ςοτι θελει να παμε την Παρασκευη να αγορασει κουστουμι τωρα θυμηθηκε κι αυτος οταν του το ειχα πει πριν κανενα μηνα να ψωνισει δεν ηθελε και μου ειπε οτι θα βαλει απο αυτα που εχει γκρρρρ,αντε πλησιαζει η μερα να ησυχασω....χθες μου παραπονεθηκε ο Νικος οτι ο διευθυντης του σχολειο τους μαλωνει για να παιζουν εκεινο το παιδι που σας ελεγα αφου η μανα του παει και κανει συνεχεια παραπονα ,το μπελα μας βρηκαμε ετσι κι εγω τον πηρα σημερα τηλεφωνο και του τα ειπα λιγο, ενταξει μου ειπε απλα θελει να παιζουν ολα τα παιδια μαζιγιαυτο το κανει αυτο, κι εγω αυτο θελω του λεω αλλα αν δεν θελουν τα παιδια δεν μπορουμε να τους επιβαλλουμε με ποιον θα κανουν παρεα,του ειπα οτι η συγκεκριμενη μανα εχει δημιουργησει προβλημα στο παιδι της και πρεπει να μιλησει με καποιον ειδικο και μου ειπε οτι δεν μπορει να της το πει αυτος τελοσπαντων αν ξανα γκρινιαξει ο δικος μου θα παω απο κει....

Βασω μου κανε υπομονη και κουραγιο να εισαι αισοδοξη για να σε βλεπει η Ιωαννα και να μη φοβαται ,αφου ξεπερασε τον κινδυνο και ειναι πολυ καλυτερα σιγουρα μερα με τη μερα θα βελτιωθουν τα πραγματα και θα ερθει παλι η ξεγνοιασια στο σπιτι σας ...

Αννα Μαρια αυτος ο δασκαλος πρεπει να ειναι μεγαλο νουμερο τελικα οπως τον βολευει θελει να γινονται ολα...οσο για τους μαθητες σου απο τοτε που μας τους περιγραφεις φαινεται οτι δεν τραβανε ισως πρεπει να αλλαξεις του χρονου να πας σε πρωινο κριμα να θελεις να δωσεις τοσα και να μη μπορεις ,συμφωνω να ανοιξει η Βασω το θεμα με εναν αισιοδοξο τιτλο ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Ο Αντρέας χτες βράδι ξύπνησε στις τρεις και δεν ξανακοιμόταν. Τον έφερα στο κρεβάτι μου, του έδωσα νερό και μετά καθόταν στο κρεβάτι κι έκλαιγε. Τον ρωτούσα τι θέλει, τίποτα αυτός, κλάμα. Τελικά σε κάποια φάση λέει ότι θέλει "τότο", μπισκότο δηλαδή... Ο άντρας μου σκεφτόταν να του δώσει ψωμί, δεν τον άφησα, και τελικά, παρ' όλο που εγώ δεν ήθελα, του έφτιαξε μισό μπιμπερό γάλα. Το ήπιε, έκλαιγε γοερά όταν του το πήρα, και τελικά τον έβαλα και ξάπλωσε, του χάιδευα την κοιλίτσα, και κοιμήθηκε, κατά τις τέσσερις... Ξύπνησε στις εννιά παρά σήμερα! Αφού του έλειπε ύπνος, προχτές το βράδι κοιμήθηκε κατά τις έντεκα, ξύπνησε εξήμιση και χτες το μεσημέρι δεν κοιμήθηκε...

Ανθή ξέχασα να σχολιάσω για τον παιδικό. Όντως είναι πολλά τα λεφτά που ζητάνε. Ελπίζω να πάρουν τον Πανούλη κάπου, όμως, γιατί είναι και σε μια ηλικία που νομίζω είναι απαραίτητος ο παιδικός. Φυσικά να δίνεις τόσα λεφτά, το θεωρώ κοροϊδία, όπως λέει και η Κατερίνα νομίζω, θα δουλεύεις για να πληρώνεις τον παιδικό. Πάντως εδώ πολλοί παιδικοί σταθμοί, ακόμα και οι πιο παλιοί και καλοί, έχουν κλείσει, γιατί πολλές μαμάδες έχασαν τις δουλειές τους, μένουν σπίτι, και προτιμούν να κρατάνε σπίτι και τα παιδιά.

Μάγδα, δεν έχω λόγια για τις φωτογραφίες!

Καγκουράκι με αυτήν την απόφαση είχα δηλώσει να μείνω ακόμα μια χρονιά στο εσπερινό, δηλαδή είχα αποφασίσει του χρόνου να έρθω Λάρνακα και να πάω πρωινό. Με κούρασε η νύχτα και η απόσταση. Νομίζω πέντε χρόνια ύπαιθρος είναι αρκετά.

Κατερίνα ακόμα συνεχίζεται το σίριαλ "γάμος"; Πωπω, ατελείωτη είναι αυτή η ιστορία!

Ο συνάδελφος αυτός για παρέα είναι ό,τι πρέπει, έχει πολύ χιούμορ και είναι πολύ ευχάριστος τύπος, αλλά πιστεύω ότι το πρόβλημά του, όπως και των μαθητών μας, και του περισσότερου κόσμου, είναι η ανωριμότητα. Τελικά, οι πιο πολλοί παραμένουν κακομαθημένα παιδιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!

Βασω μου μην ανησυχεις καθολου, θα δεις που το κοριτσακι σου θα γιανει μια χαρα! Υπομονη θελει τωρα και ολα καλα! Θες να ανοιξεις εσυ το νεο καφενεδακι; Τιτλο εχουμε σκεφτει καθολου;Τι θα λεγατε για "βροχη και ζεστη σοκολατα";

Αννα Μαρια καλα αυτη η νοοτροπια εδω στην Ελλαδα ειναι η πιο συνηθισμενη. Αστα να πανε! Εσενα αφου σε ξυπναει ουτως η αλλως απο τα αγρια χαραματα ο Αντρικος γιατι να μην πας πρωινο; Πιστευω θα εχεις πιο πολλες ευκαιριες να δωσεις οσα θελεις, παντα τα εσπερινα ειναι λιγο προβληματικα σχολεια...

ΚΑ μου τι να πω πια με αυτη τη μαμα... Υπομονη κι εσυ, αλλα κι ο διευθυντης ελεος! Δεν μπορει να πει σ' αυτην να παει να κοιταχτει, αλλα μπορει να πρηζει τα αλλα παιδακια!

Κατερινακι μου τι κανει η μικρουλα σου; Τα μωρακια σου; Τι αποφασισες για κολυμβητηριο; Δεν ξερω το ανοιχτο το φοβαμαι...

Ανθη μου τωρα το προσεξα 500 ευρω! Ελεος ειναι τρελλοι; Ελπιζω να τον παρουν να φυγει λιγο να ξεδινει κι αυτος...

Αντε σας αφηνω παω να δουλεψω! Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...