Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ ''Όλα τα ζουζουνοκορμιά στην παραλία''!


Recommended Posts

Καλημέρα!! Σημερα το ριξαμε στον υπνο με τον γιο μου! ξΞύπνησε στις 6 κ κατι κ ζητησε γαλα, κ ξαπλωσα κοντα του κ κοιμηθηκα αγκαλια μεχρι τις 9 παρα. Χθες τον ειχα παει παιδοτοπο κ επαιξε πολύ..Γυρισαμε, εκανα μπανακι κ ενω κουτουλουσε πηγε 10 για να κοιμηθει!! Τωρα καθομαστε αγκαλιτσα κ σας γραφουμε!! Ουφ την αλλη βδομαδα που θα παμε κ οι δυο σχολειο μου φαινεται οτι θα μου κακοφανει κ εμενα, αν κ μου ελειψε η δουλεια. Σας ευχαριστω ολες κ για τα περαστικά. Ευτυχως νιωθω πολύ καλυτερα, θα παιρνωκ την αντιβιωση μεχρι την Κυριακη. Ελπιζω να κλεισει κ η πληγη να ηρεμησω. Σημερα ειμαστε χαλαρα. Ισως παμε μετά καμια βολτα.

Καγκουράκι πώς αντεχεις εγκυούλα κ τόσα ταξιδια καλέ? Αντε χαλαρωσε ακόμα λίγο κ απόλαυσε το. Ωραια πάντως πρεπει να περασατε Κρητη κ φαντάζομαι κ η Αγγελικούλα το απόλαυσε. Για την κυστη δεν μου ειπαν ακριβως. Υποθεσεις μαλλον κανουν!

Λογικα αυτο που ενιωσες ειναι το νινι αλλα λογω της εντασης και του ταξιδιου δεν το νιωθεις συνεχομενα,. Οσο περνανε οι μερες πιο πολύ θα το καταλαβαίνεις...Τι ωραια αισθηση πάντως...Αντε με το καλό να το δεις την Πέμπτη!

Βάσω μου κ εσεις πολλές βολτουλες ε? Πάλι καλα εχεις τη μαμα σου που σε βοηθα. Εμεις παντού μαζι παμε. Κ για το γαμο που λες με το θορυβο κ ο Στεφανος θυμαμαι μια φορά ετσι κοιμόταν σε ολη τη διαρκεια κ με πολύ δυνατό θόρυβο. Στην εξοδο μας απο το χωρο ξύπνησε!!! χαχα Κ εσυ ειχες πάει στη Μαρια στη Βαβατσινια? Ολοι εκεί πάνε, πιο πολύ για το χωρο και το επιδορπιο μου φαινεται. Εγω τους ξερω απο παιδι κ ετσι δεν μου κάνει ιδιαιτερη αισθηση.

Βασω μου περασες πολλα κ εσυ... Εγω δεν ξερω να πω τι σωστο , τι ειναι αμαρτια σε αυτο το θεμα αλλα πιστευω πως με τον ενα ή τον αλλο τροπο αν ο Θεος δεν ηθελε να κανεις παιδι, δεν θα εκανες.

Αννα Μαρία σιγουρα ειναι απο τον υπνο. Εγω ολο τον χειμωνα ετσι ημουν με το σχολειο. Ειδικα τα βραδυα που ξυπνουσε ο μικρος κ εγω κοιμομουν γυρω στις 10-11 μεχρι να μαζεψω κ μετα στις 5 ξυπνια κ πηγαινα σερι ολη μερα. Κ για τον αντρα σου λογικο που δεν καταλαβαινει γιατι κανενας αντρας δεν το αντιλαμβανεται. Εμενα θυμαμαι με ρωτουσε τι εχω κ ειμαι μες στα νευρα. Οτι ειμαι κουρασμενη και δεν καθομαι λεπτο καθολου δεν το εβλεπε!!! Παντως κανε τις εξετασεις...

Κλιματιστικο ουτε εμεις βαζουμε, γενικα φετος λιγες φορες το αναψαμε βραδυ. Στο δωματιο του μικρου μονο 2 φορες. Αλλα ειμαστε ψηλα κ φυσαει. Μαλιστα τα τελευταια βραδυα κρυωνουμε το πρωι και σκεπαζομαστε!

Τον Αγιο Μηνα στον Κατω Δρυ εννοεις? Αν ειναι αυτο τα ξερω και τα δυο...πολύ όμορφα και ησυχα...

Για το σπυρι-κυστη τι να σου πω? Ούτε εγω καταλαβει!!! χαχα Μονο οτι εχω παθει μολυνση η οποια ακομα δεν εχει φυγει! Ελπιζω να φυγει και να κλεισει κ η τρυπα που εχω.

Μαγδα τι επαθε ο μικρος? Ισως απο τον ηλιο η΄να τον ενοχλουσε κατι? Για την πληγη ποναω πολυ στην αλλαγη, γιατι πρεπει να βαζω μεσα φαρμακο κ με τσουζει πολυ κ ουτε πανω μπορω ακομα να ακουμπω. Θα περασει κ αυτο πού θα πάει...

Χριστινάκι καλως μας ήρθες!! Πώς πέρασες? Ο μικρος?

Καλά Αννα Μαρια πολύ γέλασα με το σκηνικο με τον μικρο στην εκκλησια!!! χαχαχα Μεγαλη Χαρη του κ εγω εφτιαξα φανουροπιτα αλλα δεν πηγαμε εκκλησια. Θα παμε αργοτερα να προσκυνησουμε.

Κατερινακι πού είσαι εσυ? Βαφετε κ φανταζομαι θα κανεις δουλιτσες.

Σας αφηνω να παω να βαλω το ψαρακι μας στο φουρνο. Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Τι κάνετε;

Εγώ ευτυχώς καλύτερα. Φυσικά, πάλι απ' τις εξήμιση ξύπνησα και δεν ξανακοιμόμουν, αλλά μετά ευτυχώς ψευτοκοιμήθηκα κάπως και συνήλθα! Πήγα και στη Δημοτική Βιβλιοθήκη μόνη μου και στην τράπεζα όλοι μαζί. Τώρα οι άντρες πήγαν σούπερ μάρκετ. Από φαγητό, θα φτιάξει ο άντρας μου σνίτσελ στο φούρνο με πατάτες.

Το απόγευμα ίσως πάμε εδώ δίπλα στην Αραδίππου, ένα γειτονικό χωριό που έχει γίνει προάστειο, που έχει μια μεγάλη εκκλησία του Αγίου Φανουρίου, με πολύ μεγάλη πανηγύρι.

Καγκουράκι πωπω, ξεσαλώσατε με τα ταξίδια φέτος το καλοκαίρι! Πάντα να είστε καλά να γυρνάτε!

Καλέ, πρόσεχε με τις δουλειές. Μην πας να τρελαθείς τώρα στις δουλειές στην Αθήνα. Με το μαλακό!

Να αφήσω τον Αντρέα στη μάνα μου ολόκληρο βράδι δεν ξέρω... Δεν τρελαίνομαι... Δεν έχει πού να τον βάλει, εκτός απ' το κρεβάτι της, αλλά αυτό σημαίνει ότι απ' το άγχος της θα μείνει ξύπνια όλο το βράδι. Τώρα δυο μέρες που της τον πηγαίναμε τη μέρα και τον κοίμιζε μεσημέρι στο κρεβάτι της, αυτή δεν μπορούσε με τίποτα να κοιμηθεί γιατί φοβόταν μην της πέσει.

Κι εγώ μίλησα με τη Μαρίνα στο φέισμπουκ! Δεν έχω κάτι να προσθέσω σ' αυτά που έγραψες.

Βάσω για το ταξίδι σου πάρε αρκετές πάνες και μωρομάντηλα, για κάποιο απρόοπτο. Εγώ είχα πάρει γύρω στις 15 πάνες κι ένα κουτί μωρομάντηλα, και μετά αγοράσαμε από εκεί πάνες, γιατί μωρομάντηλα γενικώς δε χρησιμοποιούμε, είτε μπάνιο, είτε βαμβάκι με νερό.

Για την εξωσωματική εγώ δεν το έχω ψάξει όσο εσύ, ούτε έχω βέβαια και τις δικές σου εμπειρίες.

Η Εκκλησία δεν έχει επίσημη άποψη για την εξωσωματική. Εφαρμόζεται η αρχή της οικονομίας, δηλαδή εξετάζεται ξεχωριστά η κάθε περίπτωση, κάτι που είναι βασική αρχή της Εκκλησίας. Π.χ. μπορεί να γίνει κάτι όπως αυτό που έκανες εσύ, και να μην πεταχτούν έμβρυα. Μπορεί τα έμβρυα που θα "περισσέψουν" να καταψυχθούν και να χρησιμοποιηθούν σε περίπτωση αποτυχίας της πρώτης εξωσωματικής ή αν η γυναίκα θέλει δεύτερο παιδί. Όσο για τα κενά που λες, αυτό είναι πλέον ευθύνη των γιατρών, και όχι της γυναίκας που κάνει την εξωσωματική.

Και φυσικά, υπάρχουν περιπτώσεις και περιπτώσεις. Κάποιοι θέλουν να κάνουν παιδί επειδή το βλέπουν ως ψυχοφάρμακο. Άλλοι επειδή νομίζουν ότι ένα παιδί θα τους γεμίσει τα κενά στο γάμο τους. Άλλοι επειδή ξεχειλίζουν από αγάπη και θέλουν να τη δώσουν σ' ένα παιδί. Άλλοι επειδή έχουν όνειρο να φτιάξουν μια οικογένεια. Άλλες γυναίκες, μπορεί να είναι και ανύπαντρες, και θέλουν να κάνουν παιδί με δότη σπέρματος για να έχουν την εμπειρία της μητρότητας. Δεν τους βάζουμε όλους στο ίδιο καζάνι.

Άλλωστε και η επιστήμη, όταν χρησιμοποιείται σωστά, είναι κι αυτή δώρο του Θεού. Δηλαδή, άμα το πάρουμε έτσι, αν είναι κάποιος άρρωστος και πρέπει να κάνει εγχείρηση, οφείλει να το αφήσει και να μην πάει στο γιατρό, κι αν θέλει ο Θεός θα γίνει καλά. Μα ο Θεός φωτίζει τους γιατρούς για να γιατρεύουν τον κόσμο, γι' αυτό άλλωστε υπάρχουν και τόσοι άγιοι που ήταν γιατροί.

Αλλά αυτό που με ενόχλησε πιο πολύ σ' αυτό που είδα στο φέισμπουκ ήταν που αυτά τα άτομα είδαν τη φωτογραφία ενός νεογέννητου και το πρώτο πράγμα που σκέφτηκαν ήταν ότι αν είναι από εξωσωματική τότε είναι αμαρτία, αντί να δοξάσουν το θαύμα της γέννησης ενός ανθρώπου...

Μαρία ελπίζω να είσαι καλύτερα με το σπυρί-κύστη.

Εμάς δυστυχώς τα βράδια κάνει ζέστη μέσα στο σπίτι, παρ' όλο που έξω έχει πολλή δροσιά. Πάντως έχει αλλάξει ο καιρός, αλλά μέχρι να χειμωνιάσει, ουουουου, θέλουμε ακόμααα...

Ναι βρε, αυτόν τον άγιο Μηνά εννοώ, υπήρχε περίπτωση να μην τον ήξερες; :)

Σας αφήνω κόρες, πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια στο μυαλο μου εισαι!τοτε που μπηκα σε ολη αυτη την διαδικασια ελεγα αν ενας ειναι αρρωστος πρεπει να αφησει τον εαυτο του ως εχει χωρις να παει στο γιατρο και χωρις να ψαξει να θεραπευτει? οσο για το να το χρησιμοποιησεις τα εμβρυα για το μελλον που ξερω εγω οτι ειναι τα δικα μου εμβρυα, υπαρχει αποδειξη γι αυτο?ευλογα ερωτηματα που και των γιατρων να τα θεσεις μενουν και σε βλεπουν χωρις να μπορουν με την απαντηση τους να σε πεισουν!αυτο ειδα εγω!

Μαρακι αραξατε με το Στεφανακο!ξεκουραστηκες κι εσυ!αρχιζεις και συ δουλεια?ουφ η ρουτινα στην επιφανεια!τι να κανουμε?ποτε ανοιγει ο παιδικος του Στεφανου?ως το απογευμα μενει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω αυτό με τα κατεψυγμένα έμβρυα δεν το είχα σκεφτεί. Είναι μεγάλο μπέρδεμα δηλαδή η εξωσωματική...

Υπάρχουν περιπτώσεις και περιπτώσεις, περιπτώσεις γιατρών και περιπτώσεις υποψήφιων μητέρων. Όπως είπα και πριν, κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή και πρέπει να αντιμετωπίζεται διαφορετικά.

Πάντως είναι πάρα πολύ ψυχοφθόρος διαδικασία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα Αννα Μαρια να σου πω την αληθεια δεν με ενοχλησε τοσο πολυ η διαδικασια αλλα η αναμονη!να φανταστεις ειχα χιλιοτρυπηθει με τοσα ενεσιμα και δεν με ενοιαζε!το μονο που με ενοχλουσε ηταν η περιοδος που περιμενα το αποτελεσμα!τρελαινομουν!σε ολες τις προσπαθειες που εκανα βεβαια αλλα στην εξωσωματικη ηταν η πιο ψυχοφθορα διαδικασια που περασα ποτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κι απο μενα!

Καγκουρακι μου περασες καλα ε; Μπραβο κοπελα μου! Η εγκυμοσυνη θελει καλοπεραση! Κι οπως σου ειπαν κι οι αλλες, ρεγουλα τωρα με τις δουλειες, θα γινουν ολα σιγα σιγα, ουτως η αλλως ποτε δεν τελειωνουν!

Μαρακι μου τι επαθες; Τι πληγες και μολυνσεις ακουω; Ολα καλα; Θα σας κακοφανει κι εσενα και του μικρου που θα μειωθουν οι ωρες σας μαζι, αλλα τι να κανεις...

Αννα Μαρια τι ακουω; Αυπνιες; Εχεις και τιποτα αλλο; Γιατι κανεις εξετασεις;

Βασουλα μου οταν ερθετε Αθηνα θα μεινεις; Αν ειναι να τα πουμε. Ποσες ωρες ταξιδι ειναι; Παρε μωρομαντηλα και πανες μονο για το ταξιδι, το President ειναι πολυ κεντρικο, σιγουρα καπου εκει γυρω θα εχει να ψωνισετε. Αλλα μην τα παρεις κι εσυ τσιμα τσιμα, μπορει να μην πατε αμεσως για ψωνια...

Για την εξωσωματικη εγω ξερω τα εξης. Αν ο Θεος δεν θελει για καποιο λογο να κανεις παιδι, δεν θα πιασει ουτε η εξωσωματικη. Τα ωαρια που περισσευουν τα καταψυχουν ειτε για την ιδια γυναικα η αν θελει νομιζω μπορει και να τα δωρισει. Οταν λενε κακης ποιοτητας ωαρια, νομιζω δεν ειμαι σιγουρη, οτι εννοουν ωαρια με χαρακτηριστικα που ειτε θα οδηγουσαν στην αποβολη ειτε δεν θα επιανε εξαρχης ειτε θα υπηρχε κινδυνος για ασθενειες. Σε καθε περιπτωση δεν συγκρινεται αυτο με την εκτρωση! Τοτε καθε φορα που κανουμε ερωτα με προφυλαξεις αμαρτανουμε! Γιατι ολα αυτα τα σπερματοζωαρια που πεταμε ειναι εν δυναμει γονιμοποιητες και εν δυναμει παιδια! Αν πχ πιασει καποια παιδι φυσιολογικα και αποβαλει, φταιει; Αν οι εξετασεις δειξουν καποια ασθενεια και κανει εκτρωση; Με βαση αυτη τη λογικη κι αυτο φονος ειναι. Νομιζω απλα προσπαθουν να προφυλαξουν τη γυναικα απο τετοιες τραυματικες εμπειριες. Παντως, δεν ξερω, εμενα μου ακουστηκε πολυ ασχημο που δεν σε στηριξε ο πνευματικος σου και σε εκανε να νιωθεις τοσες ενοχες σε μια τοσο δυσκολη περιοδο της ζωης σου...Τελος καλο ολα καλα ομως σωστα; Η Αννα Μαρια εχει δικιο και εγω το βιωσα με τα διδυμα της αδερφης μου που ηταν απο εξωσωματικη. Ο Θεος ηθελε να τα σωσει και τα εσωσε, περα απο καθε προσδοκια!

Στα δικα μας. Επεστρεψα δουλεια και απο τωρα μεχρι 20 περιπου Οκτωβρη ειμαι κυριολεκτικα ολη την ημερα, γιατι εχουμε εγγραφες.10-10 το ωραριο και οποιος αντεξει! Τι να κανουμε, μακαρι να γραφτει πολυς κοσμος τουλαχιστον γιατι δεν ειναι η επιχειρηση σε καλη κατασταση κι αυτη η χρονια θα τα κρινει ολα!

Διακοπες κατι λιγα πηγαμε. Πηγα 5 μερες μονη μου με το Δημητρακη στα Τρικαλα, εκει εχω παντρεψει ενα ζευγαρι κι εχουν ενα γιο 3 χρονων και ενα μπεμπη 6 μηνων. Ο δικος μου λυσσαξε εκει με τον αλλο το μπομπιρα. Εχουν και κηπο μεγαλο! Αλλα μπλεξανε τα δυο αγριμακια και πιο πολυ κουραστηκαμε παρα ξεκουραστηκαμε. Μετα πηγαμε αλλες 5 μερες οικογενειακως στο χωριο του αντρα μου που ειναι παραθαλασσιο και πηγαιναμε πρωι απογευμα θαλασσα. Κι εκει λυσσαξε, αλλα ειχε πολυ αερα και φοβοταν και δεν εμπαινε, μονο πλατσουριζε μεχρι τη μεση του και αν εκανες να τον πας βημα πιο μεσα μας ακουγε ολο το χωριο! Δεν πειραζει το ευχαριστηθηκε. Εκει ξεκουραστηκα κι εγω.

Ρε κοριτσια, παρατηρησα ενα θετικο κι ενα αρνητικο.

Το αρνητικο ειναι οτι ο Δημητρακης οταν θυμωνει σηκωνει το χερακι και χτυπαει. Τι τον μαλωνω, τι του εξηγω οτι δεν κανει, τι τον βαζω τιμωρια, τι του ριχνω καμια και λεω "εσενα σου αρεσει;" αυτος το ξανακανει. Οχι συχνα, αλλα το κανει που και που...

Το θετικο ειναι η σταση του με τα μωρα. Τοσο τον μπεμπη της φιλης μου οσο κι αλλα μωρα στο χωριο, τα λατρεψε! Μιλαμε τους εδινε παιχνιδια, τα χαϊδευε, αν εκλαιγαν πηγαινε και τα κουνουσε η τους εβαζε μουσικη στα παιχνιδια! Εντυπωση μου εκανε! Βεβαια, ειναι και ατσουμπαλος κι οταν πηγαινε πχ να κουνησει το ριλαξ ετρεχα κι εγω μην κανει καμια αποτομη κινηση και ριξει κανενα μωρο κατω! Αλλα μιλαμε τα ζηταγε συνεχεια, παμε στο μωρο και παμε στο μωρο!

Αυτα τα ολιγα...

Σας φιλω γλυκα τσουπριτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α κοριτσια, δειτε λιγο κι αυτο, ολες και ειδικα εσεις στην Κυπρο, την γνωριζω προσωπικα την περιπτωση:

BUTTERFLY'S WORLD: 24 DAYS' CHALLENGE # 18: ΣΩΤΗΡΙΑ ( η αλλιως ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΡΙΑ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ πάλι...καθομαι στον καναπε κ σκεφτομαι να σιδερωσει κανεις ή όχι??? χαχα Εκανα δωματια-μπανια, κουζινα κ σαλονι οσο γινεται με τα παιχνιδια του μικρου. Μην αναρωτιεστε τι εκανε ο Στεφανος εκεινη την ωρα...κοιμοταν για μεσημερι κ απλά δεν ξαπλωσα για να τα κανω με την ησυχια μου!!! Αρχισε να με πιανει φαγουρα στην κοιλιά, λογικά επειδη θα κλεισει η πληγη ε?

Αννα Μαρια ολοι οι παππούδες μου φαινεται αυτο παθαινουν οταν ειναι να κοιμιθουν με τα εγγονια!!! Καλα αποτελεματα απο τις εξετασεις!

Βασω μου μεγαλο μαρτυριο η αναμονη οταν ποθεις να μια εγκυμοσυνη. Εγώ θυμάμαι οταν ειχα καθυστερηση 15 μερες κ οτι εκανα ηταν αρνητικο ειχα απογοητευτει κ φοβομουν λογω της πρωτης απώλειας. Εκανε η Παναγια το θαυμα της κ ολα πηγαν καλα αυτη τη φορα.

Ο παιδικος ανοιγει τη Δευτερα. Θα τον παιρνω στις 2:30 περιπου. Στις 2 ξυπνανε κ τρωνε φρουτα/γιαουρτακι κλπ. ΑΝ κ καμια φορα περσι τον αφηνα μεχρι 3:30 γιατι ητανε η ωρα που εβγαιναν εξω κ εκλαιγε ηθελε να μεινει στα παιχνιδια.

Χριστινακι μου τι να σου πω? Μια μολυνση στην κοιλια απο υποτιθεμενο σπυρι-τσιμπημα, ενας Θεος ξέρει!! Βελτιωνομαι ομως ευτυχως.

Ωραιες ηταν οι βολτες σας...Τωρα τα κεφαλια μεσα ε? Αντε υπομονη κ ελπιζω να παει καλα η χρονια και να εχετε πολλές εγγραφες. Για το Δημητρακη που σηκωνει το χερι του, πού κ πού το κανει ο Στεφανος αλλα οχι σε παιδια. ΤΟ κανει βασικα για πλακα κ λεει να θυμωσω? ΑΛλα δεν χτυπαει απλα κανει την κινηση. Του εξηγω κ σταματα. Βασικά το κανει πολύ σπανια. Μην αγχωνεσαι, να του μιλας κ θα σταματησει. Μπραβο του που φροντιζει τα μωρα. Ετοιμος για αδερφακι μου φαινεται πως ειναι χαχα. Αντε Χριστινακι καλη δουλεια κ κουραγιο!

Οι υπολοιπες πού τριγυρνατε? Σας αφηνω κ εγω προς το παρον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα μου οσο περνα ο καιρος σας γνωριζω ολο κ περισσοτερο κ δενομαι μαζι σας..

Ποτε δε φανταστικα ποσο δυσκολα περασες κ ολα αυτα που λες..εγω πιστευω ολα γινονται για καποιο λογο απλα μερικες φορες δεν το κατανοω πολεμοι θανατοι πονος αρρωστιες θα μου πεις δοκιμασια αλλα γιατι καποιοι ναι κ καποιοι οχι ασχετο αλλα ηθελα να το μοιραστω

εγω λοιπον αν δεν μπορουσα να κανω μωρο θα κανα με οποιοδηποτε τροπο κ ξερω ακουγεται εγωιστικο αλλα απο τοτε που μουν μωρο ηθελα να γινω μαμα ζουσα γιαυτο κ τωρα με το βασιλη ζω ενα ονειρο ηρθε πολυ γρηγορα κ ευκολα κ ευχαριστω το θεο γιατι η αναμονη θα μαι τρελαινε

παντως μη νιωθεις τυψεις κ ενοχες για οσα εκανες κακος καποιοι τα βλεπουν τοσο μονοδιαστατα

αυτο εχω να πω

η ιωαννα τελικα πως ηρθε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου κ εσυ απωλεια καποτε; Αχ γλυκια μου κ μονο η ιδεα με πονα..

αραξατε σημερα σουπερ σε βρισκω αντε να περασει κ το παλιοσπυρο κυστη

εγω εχω πρωτη μερα καθυστερηση αλλα ποναω τι σπαστικο!!

Χριστινιω μας ελειψες πολυ!!

μακαρι να χετε πολλες εγγραφες αν κ 10-10 τραγικο!! Το μικρο μαζι τωρα;;

εγω τριτη δουλεια κ δευτερα προσαρμογη στον παιδικο εχω τρελο αγχος λες κ θα παω για πανελληνιες..

μπραβω το αντρακι σου που ξεσαλωσε κ εσυ που ξεκουραστηκες καπως εγω δε θελω να τελειωσει η αδεια με τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο βασιλακος χτες κοιμηθηκε αψογα μαλλον για μια μερα ειχε ανησυχια εντωμεταξυ ξυπναμαι 9•30 η 10 πως θα ξυπναμαι απο βδομαδα να δω

εμεις καγκουρακι κοιμομαστε θεοσκοτεινα ετσι κ μπει φως ξυπναμε ουτε φωτακι θελω το ιδιο κ ο γιος χιχι

αχ μωρε το ξανανιωσες το σκουληκακι σου; Τι απιστευτη αισθηση εγω πρωτη φορα ενιωσα το β σε μια κηδεια θυμαμαι τοτε το πα στην χηρα(μαμα του κολητου του αντρα μου) κ ειχε χαμο γελασει μες στον πονο της κ ειχε συγκηνηθει κ τωρα προχθες το θυμηθηκε κ μου το λεγε το χα νιωσει πολυ νωρις ισως λογω στρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια εσεις γλιτωσατε με μια χολς εμεις πηγαμε μπανιο κ ηταν ενα παιδακι με τον παππου εδειχνε να βαριεται κ το φωναξα να παιξει με β τι το θελα χαχα με ξεγοφιασε στις βουτιες αστιευομαι ηταν γλυκητατο αλλα με ψοφησε το ατιμο..

Εμεις κλασικα μπανιο κ βολτα τελικα κ αθηνα αμα περνας καλα σουπερ ειναι.. Κα που σαι καλε χρυσοχερα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες,

για την εξωσωματικη δεν έχω εμπειρια αλλα διαβάζοντας όσα γράψατε βλέπω ότι υπαρχουν πολλες αλήθειες και πολλες απορίες μαζι, θα συμφωνήσω με την Αννα Μαρία υπαρχουν περιπτώσεις και περιπτώσεις και η επιστήμη εξελίσσεται και σε πολλα πράγματα άνθρωποι της εκκλησίας ίσως μένουν λίγο πίσω. Πάντως ο Θεός ότι στέλνει στον καθένα το κάνει για να μας δοκιμάσει και να δουμε τις αντοχές μας και οχι για να μας τιμωρήσει για κάτι οπότε μπαίνοντας μια γυναικα σε μια τετοια ψυχοφθόρα διαδικασία βγαίνει πιο δυνατη οπότε δεν το βλέπω ως αμαρτία.

Βάσω το president ειναι σε πολυ κεντρικό σημείο σίγουρα υπάρχει σουπερμάρκετ κοντα και ξέρω ότι εχει Carrefour σε κοντινή απόσταση.

χριστινα καλο κουράγιο για αυτες τις πρώτες μερες στη δουλεια και μακάρι να έχετε πολλα παιδάκια για να πηγαίνουν καλα οι δουλειές. Ωραία περασατε με τον Δημητρακη, όσο για αυτα που σε απασχολούν νομίζω ειναι αναμενόμενα για την ηλικία του, για το ξύλο να του το λες και να του εξηγήσεις ότι δεν ειναι σωστο να το κάνει σε αλλα παιδάκια και θα δεις θα περάσει γρήγορα αυτη η φάση.

Μαγδα καλη αρχη στον βασιλακη απο δευτερα, μια χαρα θα τα παει. Μην τον φοβάσαι. Σημερα κάτι πάλι ένιωσα αλλα φοβάμαι μην ειναι και ιδέα μου επειδη έχω το μυαλο ου εκει συνεχεια.

Μαρακι και βόλτες και δουλειές βλέπω έτσι όλα στο προγραμμα ειναι, άντε να κλείσει η πληγή να ηρεμησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Μαρακι ειχες και συ απωλεια ε?παλινδρομη κυηση?και εγω ειχα τον ιανουαριο του 2009!δεν χτυπουσε η καρδουλα και στην 10η βδομαδα ανοιξα σε αιμορραγια και την ιδια μερα ειχα ραντεβου για αποξεση!αργησα να κλεισω ραντεβου για αποξεση γιατι δεν ειχα ενδειξεις οτι κατι πηγαινε στραβα!μονο απ τα λογια των γιατρων, τοτε ειχα επισκεφτει 3 γιατρους για να μαι σιγουρη!και παλι δεν πειθομουν ευκολα!αν και εκλεισα ραντεβου για αποξεση γιατι κοντευα 10η βδομαδα και η καρδια δεν χτυπουσε, το βραδυ πριν κοιμηθω παρακαλεσα ΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ να μου στειλουν ενα σημαδι οτι οντως κατι δεν παει καλα για να μην παω με ετσι ελαφρα τη καρδια να κανω αποξεση!8 ειχα ραντεβου στην κλινικη και ξημερωματα γυρω στις 5 ξυπνησα με αφορητους πονους και αιμορραγια και πηγα αμεσως στην κλινικη και με εβαλαν χειρουργειο!

Μαγδουλα μου η Ιωαννα ηρθε φυσιολογικα!μετα την αποτυχια της εξωσωματικης κι οταν πλεον ζητησα εξηγησεις απ το γιατρο μου (που κοντα του εκανα ολες μου τις προσπαθειες χωρις ποτε να σκεφτω τα χρηματα, οσα ζητουσε του τα εδινα την ιδια ωρα) η απαντηση του ηταν εγω ως γιατρος εκανα οτι μπορουσα!το μονο που ειχε να μου πει ηταν ελα τον Μαρτιο να κανουμε 2η εξωσωματικη και να κανουμε το καλυτερο να πετυχει!τοτε πηγα στην πορτα εξοδου μαζι με τον αντρα μου και του ειπα το καλυτερο επρεπε να το ειχες κανει ηδη και φυγαμε!Καθως εφευγα τον ακουσα που μας ευχηθηκε καλες επιτυχιες!οκ δεν λεω οτι δεν ηθελε κι αυτος να πετυχει αλλα με ενοχλησε η ευκολια που ηθελε να μας βαλει σε διαδικασια 2ης εξωσωματικης!μετα απ αυτο τελος Ιανουαριου 2011 επισκεφτηκα 2ο γιατρο ο οποιος με εβαλε σε υπερηχο και ειδε αμεσως προβλημα στη μητρα μου!ειχα διαφραγμα στη μητρα και ηταν εμφανες!ετσι μπηκα χειρουργειο αρχες Φεβρουαριου λαπαροσκοπηση υστεροσκοπηση επεμβατικη!αφαιρεσε το διαφραγμα, ειχα κλειστες σαλπιγγες και τις ανοιξε και ειχα και εστιες ενδομητριωσης και τις καυστηριασε!μου εβαλε και σπιραλ για να μεινει ανοιχτη η μητρα!Φεβρουαριο μου ειπε θα εβλεπα κανονικα περιοδο και Μαρτιο να προσπαθουσαμε για φυσιολογικη συλληψη!ετσι κι εγινε!18 Μαρτιου αδιαθετησα!πηγα 31 Μαρτιου για υπερηχο ειδε οτι ειχα ωορρηξια και μου εβαλε μια ενεση για να σπασουν τα ωαρια και μου λεει προσπαθηστε 31 και 1 και αν εχεις καθυστερηση με ενημερωνεις!προσπαθησαμε τις συγκεκριμενες μερες!12 Απριλιου βλεπω σημαδι περιοδου (συνηθιζα πολυ συχνα να βλεπω σημαδι και μετα κατεβαινε η περιοδος)!τον παιρνω τηλεφωνο και του το λεω!Μου λεει τρεξε για χοριακη!του λεω γιατρε ειδα αιμα!μου λεει εφυγες τωρα για χημειο!με παιρνει ο αντρας μου και καθοδον του λεω τι παμε τωρα για αναλυση?για να παρω γι ακομα μια φορα αρνητικο αποτελεσμα?μου λεει δεν πειραζει στις πολλες φορες θα ναι κι αυτη!παμε στο χημειο και παω τουαλεττα και το αιμα πλεον κατεβηκε σαν κανονικη περιοδος!της λεω τι να κανουμε τωρα αναλυση?αστο καλυτερα!μου λεει η χημικος εκει ελα να κανουμε και οτι βγει!την κανω την αναλυση και φευγω και παμε στη ξαδελφη μου που ηρθε απο Αγγλια να τη δω!ηδη ειχα ξεχασει οτι εκανα αναλυση!παμε εκει και σε καμια ωρα με παιρνει τηλεφωνο η χημικος ενθουσιασμενη!μου λεει οι μοναδες ειναι 30!εισαι εγκυος!παραλιγο να παθω εγκεφαλικο!με κοροιδευεις της λεω?οχι μου λεει παρε το γιατρο σου να του το πεις να σου δωσει οδηγιες!ετρεξα αμεσως απεναντι στο σπιτι μου να το πω της μαμας μου!δεν ηταν σπιτι και ηταν ο μπαμπας μου!μιλουσε στο τηλ!δεν με ενοιαξε καθολου!του φωναζω δυνατα μπαμπα ειμαι εγκυος!βουρκωσε και σ αυτον που μιλουσε στο τηλ του λεει ελα να σε κερασω μολις εμαθα ενα απ τα πιο ευχαριστα νεα της ζωης μου!στον αντρα μου δεν μπορουσα να πάω να το πω γιατι ηταν ολο το συγγενολοι στην ξαδελφη μου και δεν ηθελα να το μαθουν τοσο νωρις!και τον πηρα τηλ και του λεω ειμαι εγκυος!δεν ειδα την εκφραση του, απλα στο δευτερολεπτο βρεθηκε διπλα στο σπιτι μας και δεν το πιστευε ουτε κι αυτος!

Καγκουρακι μου και εγω αυτο πιστευω! Ο ΘΕΟΣ στελνει στον καθενα τον σταυρο που αντεχει να κουβαλησει, δεν τιμωρει κανενα!αλλωστε πιστη να εχουμε ολοι μας και εχει Ο ΘΕΟΣ για ολους!σημερα θα πας γιατρο για να δεις το μπεμπακι?

Τελικα η πεθερα μου εφυγε χθες το απογευμα να παει να μαγειρεψει στον πεθερο μου και τον κουνιαδο μου και θα ξαναρθει αυριο!σημερα εμεινε με τη μαμα μου η μικρη!εγω τελικα δεν θα παρω καθολου αδεια γιατι προεκυψαν αρκετα στη δουλεια και δεν μπορω να φυγω!λειπει κι ο ενας ο συναδελφος δευτερα, τριτη, τεταρτη και ολα επεσαν πανω μου!ουφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Εμείς χτες το απόγευμα πήγαμε στο πανηγύρι του αγίου Φανουρίου που σας έλεγα. Ήρθε και η κουμπάρα μας και περάσαμε ωραία. Προσκυνήσαμε, φάγαμε σουβλάκια, κάναμε βόλτες, ψωνίσαμε κάτι βιβλία. Όταν φύγαμε, πήγαμε στην αγαπημένη μας παγωταρία και φάγαμε παγωτό!

Σήμερα το πρωί πήγε ο άντρας μου στο Κοινωνικό Παντοπωλείο που τον κάλεσαν ως εθελοντή, και άφησε τον μικρό στη μάνα μου, γιατί θα κουραζόμουν πολύ να τον κρατήσω απ' τις εφτά το πρωί. Δηλαδή στις οκτώ θα πήγαινε ο άντρας μου, αλλά ο Αντρέας ξύπνησε απ' τις εφτά. Μετά εγώ ξάπλωσα, αλλά δυστυχώς και πάλι δεν μπόρεσα να ξανακοιμηθώ...

Τελικά βγήκαν οι εξετάσεις μου, έχει πέσει πάρα πολύ το σίδηρό μου. Είναι 25, με κατώτατο το 50... Τώρα θα πάρω το γιατρό, αν και ήδη ξέρω τι θα μου πει, να πάρω σίδηρο και φυλλικό οξύ, μπλα μπλα μπλα...

Χριστίνα καλώς ήρθες και πάλι!

Άσε, διακοπές με μωρό ίσον σκότωμα... Τουλάχιστον αλλάζεις τον αέρα σου και ξεσκάς κάπως.

Καλά για το ωράριό σας τι να σχολιάσω... Χάλια...

Για το Δημητράκη που σηκώνει χέρι δεν ξέρω να σου πω, οι μανούλες με μεγαλύτερα παιδάκια θα σε συμβουλεύσουν.

Τι γλύκας που του αρέσουν τα μωρά! Ο Αντρέας άμα δει μωρό απλά λέει "νινί" και δεν ασχολείται.

Εν τω μεταξύ, θυμάμαι που μας έλεγες ότι από πολύ μικρός ο Δημητράκης μιλούσε με γένη, πτώσεις, κ.λπ. και μου είχε κάνει φοβερή εντύπωση. Πρόσεξα τις τελευταίες μέρες ότι κι ο Αντρέας σε κάποιες λέξεις χρησιμοποιεί πτώσεις και αριθμούς. Π.χ. αν δει φωτογραφία του μπαμπά του λέει "μπαμπάς", δηλαδή ονομαστική. Αν όμως θα τον φωνάξει, λέει "μπαμπά", δηλαδή κλητική. Μετά, βλέπει ένα βιβλίο και λέει "βιβίο". Αν δει πολλά λέει "βιβία".

Μαρία, μ' αρέσει που με τις γάζες στην κοιλιά κάθεσαι και κάνεις τόσες δουλειές. Εγώ έχω απ' την Παρασκευή να κάνω δουλειές, ευτυχώς προχτές σκούπισε και σφουγγάρισε ο άντρας μου, και σε γενικές γραμμές είναι υποφερτό το σπίτι.

Μάγδα καλά πολύ γέλασα με το παιδάκι που σε ξεγόφιασε, χαχα! Δηλαδή πιο πολύ με το "ξεγόφιασε" γελάω!

Καγκουράκι τι γίνεται; Τελικά το νιώθεις το σπόρι;

Βάσω, καλά, τι πέρασες κι εσύ... Ευτυχώς είχε αίσιο τέλος η περιπέτειά σου, κι έχεις την Ιωαννούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήρα το γιατρό μου και μου είπε σίδηρο μπλα μπλα μπλα φυλλικό οξύ μπλα μπλα μπλα δύο σίδηρα τη μέρα μπλα μπλα μπλα και μπλα μπλα μπλα.

Του είπα για την περίοδο και μου είπε ότι αυτά είναι μικροανωμαλίες και δεν πρέπει να με ανησυχούν, και μια που προσπαθούμε για δεύτερο, να επαναλάβω τον προγεννητικό έλεγχο, δηλαδή ερυθρά-ιλαρά-τοξόπλασμα. Ουφ, άλλα λεφτά τώρα... :( Ουφ ουφ ουφ. Είναι πάνω από εκατό ευρώ αυτή η εξέταση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες να μαι κι εγω

ενα σωρο γραψατε παλι αλλα τα διαβασα ολα,τωρα τι θα θυμηθω δεν ξερω...βαψαμε το Σαββατο τελικα εγιναν πολυ ομορφα τα δωματια των παιδιων,πρασινες αποχρωσεις καναμε μετα βεβαια με εφαγε το καθαρισμα μινι γενικη εκανα στα δωματιο και στο μπανιο που γεμιζε πιτσιλιες απο πρασινες μπογιες ,εχω κι ενα σωρο φρουτα και λαχανικα αυτες τις μερες εφτιαξα μαρμελαδα συκο,ροδακινοπιτα,εψησα μελιτζανες για καταψυξη και για αγιορειτικη σαλατα,εψησα πιπεριες φλωρινης κι αυτες για καταψυξη και μεσα σε ολα αυτα εφυγαν τα πεθερικα μου διακοπες και πηγα και ποτισα εκει χθες γλαστρες και μπαξε,καθισαμε και λιγο στο περιπτερο δεν ξερω αν σας το ειχα πει οτι εχουν περιπτερο στο χωριο το κλεισαν βεβαια αυτες τις μερες που θα λειπουν αλλα καποιοι παιρνουν τηλεφωνο τον αντρα μου για τσιγαρα κι ετσι το ανοιξαμε εμεις λιγο ,αυριο θα ερθει η κουνιαδα να ποτισει και μαλλον θα μου ερθει για καφε η αγαπημενη μου κουνιαδουλα γκρρρρ,σημερα εω σιδερο και να καθαρισω λιγο κατω και πως βαριεμαι,,,ευτυχως εμεινε φαγητο απο χθες μουσακια εφτιαξα παραγγελια του Νικολα...

Βασω τι περασες ρε κοριτσι κι εσυ πολυ ψυχοφθορο ολο αυτο,συμφωνω απολυτως με ολα αυτα που σου ειπε η Χριστινα και ο πνευματικος σου σιγουρα επρεπε να σε στηριξει τι να πω πολλες φορες οι ανθρωποι της εκκλησια εχουν διαφορετικες και τελειως ακραιες αποψεις ,κι εγω θα εκανα τα παντα για να αποκτησω ενα παιδι και δεν θα σκεφτομουν οτι κανω αμαρτια τωρα για τους γιατρους οντως μενουν πολλα ερωτηματα αναπαντητα ,με το θεμα των παιδιων σταθηκα πολυ τυχερη και τις τρεις φορες εμεινα αμεσως εγκυος ,στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα αγχωθει λιγο επειδη το ηθελα πολυ αλλα ευτυχως εμεινα εγκυος 3 μηνες μετα το γαμο αλλιως δεν ξερω πως θα ημουν ,στον Γιωργο εμεινα χωρις να το καταλαβω χωρις να κανουμε προσπαθειες καν και στον Δημητρη επαιρνα αντισυλλιπτικα πηρα τηλεφωνο τον γιατρο για να τον ρωτησω ποτε μπορουμε να κανουμε ελευεθερα και μου ειπε να σταματησω τα χαπια και να ξεκινησουμε προσπαθειες,τον Μαρτη εκοψα τα χαπια και τον Απριλη ημουν ηδη εγκυος,πολυ συγκινητικη η ιστορια σου για την εγκυμοσυνη της Ιωαννας ,μετα ειχες αιμα ή κοπηκε;παντως αν θελει ο Θεος ολα γινονται μια φιλη μου στο τριτο της, της ελεγαν οι γιατροι οτι κατι βρισκουν στο εμβρυο και εχει πολυ μεγαλη πιθανοτητα να γεννηθει με συνδρομο νταουν και πρεπει να κανει εκτρωση αυτη με τιποτα ειναι πολυ της εκκλησιας και δεν το συζητουσε καν να κανει τετοιο πραγμα ελεγα αφου θελησε να μου το στειλει ο Θεος ετσι θα το κρατησω παση θυσια και τελικα γεννηθηκε ενα υγιεστατο μωρακι χωρις κανενα προβλημα κι ομως αν ηταν αλλη θα το σκωτονε τι να πεις μετα....

Αννα Μαρια γιαυτο εισαι ετσι εξαντλημενη αφου ειναι πεσμενος ο σιδηρος επομενο ειναι να παρεις συμπληρωματα να συνελθεις εχεις και τον Αντρεα που ξυπναει απο τα χαραματα τελευταια πως να μην εισαι χαλια

Χριστινακι κι εμενα μου ελειψες!!ξεσαλωσε ο Δημητρακης ε;φανταζομαι αφου ειχε και παρεα τι σκαδαλιες θα κανανε ,τουλαχιστον ξεκουραστηκες στο χωριο του αντρα σου,ευχομαι κι εγω να εχετε πολλες εγγραφες φετος,θελω κι εγω να παω να ρωτησω για τα αγγλικα του Νικου πρεπει αρχισουμε φετος οπωσδηποτε

Μαγδα ευχομαι να συνεχισει η καθυστερηση σου και να εχεις σπορακι στην κοιλιτσα!!σε νιωθω απολυτα για τον παιδικο λογικο ειναι να αισθανεσαι ετσι μια χαρα θα τα παει ο Βασιλακος σου θα δεις το θεμα ειναι οτι εμεις αγχωνομαστε περισσοτερο απο τα παιδια καθε φορα που αρχιζουν το ιδιο αγχος εχω ειδικα οταν αρχισαμε δημοτικο εκει να δεις εναν κομπο στο στομαχι ειχα για πολλες μερες και τωρα που το μικρο μου θα παει νηπια παλι αγχωνομαι πως θα πηγαινει με το ταξι πως θα βγαζει το μπουφαν του μονο κι αλλα τετοια τωρα θα μου πεις τι μου τα λες αυτα για να με αγχωσεις περισσοτερο οχι αλλα να δεις οτι ολλες οι μανες λιγο πολυ το εχουμε το αγχος που μερα με τη μερα καταλαγιαζει ....εμεις αυτες τις μερες ξυπναμε στι 9 απο 10 που ξυπνουσαμε σιγα σιγα να μειωνουμε για να μην μας ερθει αποτομα το 7μιση ωχχχχ,κι εγω γελασα με το ξεγοφιαστηκα χαχαχα

Μαρακι ειναι καλυτερα η πληγη σου;ξεκουρασου κι εσυ λιγο να αναρρωσεις,κι εγω εχω σιδερο σημερα πρεπει να κατσω το βραδυ οπωσδηποτε να τα τελειωσω γκρρρρ

Κατερινακι πολυταξιδεμενο αυτο το εμβρυο!!καλε πως να το ακουσεις πρεπει να εισαι ηρεμη ,σιγουρα ομως αυτο ηταν δεν νομιζω να ειναι η ιδεα σου ,αλλα αν εισαι συνεχεια στο ποδι.. γιαυτο δεν εισαι σιγουρη τωρα που θα επιστρεψετε θα το ακους μια χαρα,ηρεμα κι εσυ με τις δουλειες σιγα σιγα μην πλακωθεις και κουραστεις

ελπιζω να μην ξεχασα κατι παω για ξεσκονισκουποσφουγγαρισμα ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα κι εσύ τρεχάλες αυτές τις μέρες! Εγώ κάποια στιγμή θέλω να βάψω σαλόνι-κουζίνα κι έναν τοίχο της τραπεζαρίας. Είναι τα μόνα δωμάτια που έχουν το αρχικό χρώμα, δηλαδή ένα ασπροεκρού. Όλα τα υπόλοιπα δωμάτια και το διάδρομο τα βάψαμε. Αλλά μάλλον του χρόνου θα γίνει αυτό. Θα δούμε! Ένα σωρό πράγματα θέλω να κάνω στο σπίτι, αλλά πού λεφτά; Το σημαντικό, όμως, είναι ότι έχουμε ένα σπίτι να μένουμε κι όλα τα άλλα γίνονται!

Μ' αρέσει που θα έρθει η κουνιάδα για καφέ, χαχα!

Εγώ πάντως δεν είχα τις δικές σας ανησυχίες για παιδί, γιατί απλούστατα ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ. Εντάξει, μη φανταστείτε ότι σιχαινόμουν τα παιδιά, καμία σχέση, απλά δεν ένιωθα την ανάγκη. Όταν αρχίσαμε τις προσπάθειες για παιδί, το έκανα πιο πολύ γιατί έβλεπα να περνάνε τα χρόνια και ήξερα ότι κάποια στιγμή θα έφτανα σαράντα χρονών και θα ξυπνούσε το μητρικό φίλτρο και πλέον δε θα μπορούσα να κάνω κάτι ή θα έκανα ένα παιδί που θα είχε μάνα μια γριά. Όταν έχασα το πρώτο, είπα "είδες, δεν είμαι εγώ για τέτοια" και δεν ξαναρχίσαμε προσπάθειες. Τώρα πώς έμεινα έγκυος στον Αντρέα, ένας Θεός το ξέρει! Κατερίνα, αν θυμάσαι σας είχα ανακοινώσει σε κάποιο άλλο ποστ, δε θυμάμαι ποιο, ότι είμαι έγκυος και δεν ήμουν και πολύ ενθουσιασμένη και μου την είπες, χαχα! Φυσικά δε μετάνιωσα ούτε δευτερόλεπτο που έκανα αυτό το θεσπέσιο πλάσμα, και τώρα μου άρεσε η φάση και θέλω κι άλλα! Χεχεχεχε...!

Κι εγώ έχω τρία πλυντήρια για σίδερο, αλλά δεν ξέρω πότε θα τα κάνω... Πρέπει σιγά σιγά ν' αρχίσω πάντως... Σήμερα ζαλίζομαι λίγο, αλλά έφτιαξα ένα φραπέ, μετά από πάαααρα πολλά χρόνια που έχω να πιώ, γιατί αλλιώς δε γίνεται, και μου φαίνεται κάπως περνάει η ζαλάδα!

Από φαγητό θα φτιάξω κριθαράκι με λαχανικά και ο μικρός μάλλον θα φάει στη μάνα μου που έχει φακές.

Πήρα πριν λίγο τηλέφωνο τον άντρα μου και τον έχουν... ξεγοφιάσει!!! Χαχαχαχα! Τον βάλανε και κουβαλάει κούτες με τρόφιμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια ειδες ειναι πεσμενο το σιδηρο!πηγαινε και συ στη μαμα σου να φας φακες!ειναι ωφελιμες για το σιδηρο!αυτα θα μου πει και μενα που θα παω ο γυναικολογος να κανω αναλυσεις για προγεννητικο ελεγχο!ενα σωρο λεφτα!αλλα αντε χαλαλι! Στο Κοινωνικο Παντοπωλειο οντως πρεπει να χει σκληρη δουλεια αλλα γινεται για καλο!μπραβο του που πηγε να βοηθησει!όσο για την εγκυμοσυνη σου του Αντρεα θυμαμαι που δεν τρελαινοσουν τοτε αλλα τωρα θες και 2ο?Ειδες μεγαλη ευλογια και ευτυχια τα παιδια!ΚΑ1 το αιμα συνεχιστηκε για καμια βδομαδα, ακουσαμε καρδουλα και μετα στον 3ο μηνα ξαναειχα αιμορραγια αρκετη και ξαπλωνα μεχρι και τον 5ο μηνα καπου εκει γιατι κατεβαινε και το μωρο και κοντευα να κανω ραφη για να κρατησω τη μικρη αλλα ευτυχως δεν χρειαστηκε!βεβαια τιποτα δεν εκανα, ουτε δουλειες, ουτε τιποτα, μετακομισα στη μαμα μου, δεν κουνουσα φυλλο, ουτε σκαλες ανεβαινα, ουτε οδηγουσα,απλα ξαπλωνα και σηκωνομουν να περπατησω λιγο στο σπιτι!μετα τον 6ο αρχισα να πηγαινω δουλεια σιγα σιγα!τελος καλο ολα καλα ομως ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ!για μενα η Ιωαννα ειναι ενα θαυμα απο Τον Θεό!πραγματικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εβαλα στην ομαδα το φορεμα για δειτε το και πειτε μου γνωμες

Μαρακι εβαλα και τις μπλουζες που επλεξα να τις δεις ,νομιζω Μαγδα κι εσυ δεν τα ειδες και καποια σκουλαρικια,εφτιαξα κι αλλα πολλα βεβαια σε διαφορα χρωματα αλλα δεν εχω μηχανη τωρα να τα βγαλω την πηραν τα πεθερικα μου

Αννα Μαρια δεν θυμαμαι που στην ειχα πει για την εγκυμοσυνη χαχαχα ετσι ειναι για τις γυναικες στενευουν τα περιθωρια ενω οι αντρες εχουν περισσοτερο πειθωριο να τεκνοποιησουν εμεις δεν ξερουμε μεχρι ποτε θα εχουμε περιοδο καν αυτοι δεν εχουν προβλημα ο αντρας της αδερφης μου ειναι 47 δεν του φαινεται βεβαια αλλα εγινε πατερας τωρα ενω ο αντρας μου στα 30 σχετικα ειναι ολα θα μου πεις αλλα η γυναικα οσο μεγαλωνει τοσο δυσκολευουν τα πραγματα,καλα ολα λεφτα θελουν δυο δωματια βαψαμε και δωσαμε 80 ε στα χρωματα και τα εβαψε ο αντρας μου που να βαψεις ολο το σπιτι ,ολα λεφτα θελουν ,αστον αε ξεγοφιαστει λιγο να βαλει μυαλο χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω είδες; Εθίστηκα χιχι! Κοίτα, εγώ είμαι λαρτζ τύπος, είπα άμα είναι να κάνω παιδιά, να κάνω, μη μείνω με το ένα. Και τα δύο πάλι λίγα μου φαίνονται! Χαχα! Είδες αλλαγή; Ήταν να μην αρχίσω! Μακάρι, βέβαια, να μπορέσουμε να κάνουμε κι άλλα παιδιά, να είναι γερά και να έχουμε δύναμη να τα μεγαλώσουμε!

Κατερίνα άντε βρε, μεγάλος είναι ο άντρας της αδελφής σου! Αυτή πόσο είναι; Γενικώς εμένα δε μου αρέσει να κάνει κάποιος παιδιά σε μεγάλη ηλικία, είτε άντρας είναι είτε γυναίκα, επειδή είμαι παθούσα. Ο πατέρας μου με έκανε 45 χρονών και η μάνα μου 35, ενώ τον αδελφό μου στα 47 και 37 αντίστοιχα και ένιωθα πάρα πολύ άσχημα σε όλη την παιδική και εφηβική μου ηλικία. Οι φίλες μου είχαν γονείς 30 και 35 χρονών, ενώ ο πατέρας μου ήταν 55... Όσο για τον αδελφό του και νονό μου, έκανε το γιό του στα 47 και την κόρη του στα 50...

Το βάψιμο εμείς προτιμήσαμε να το αφήσουμε σε επαγγελματία και όντως, μας τα έβαψαν πολύ προσεκτικά και χωρίς να λερώσουν καθόλου. Μετά δεν είχα καθόλου καθάρισμα! Τον άντρα μου τον φοβόμουν, θα έκανε πασαλείμματα.

Πριν καμιά ώρα γύρισε απ' το Παντοπωλείο, ξεπατώθηκε, αλλά του άρεσε πολύ!

Το φόρεμα, όπως επίσης κι αυτό που έβαλε χτες η Χριστίνα θα τα δω μετά.

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑ1 τελειο ειναι το φορεμα σου παει παρα πολυ!ειναι κομψοτατο και το κοραλλι ειναι ενα απ τα αγαπημενα μου χρωματα!σου κανει και ωραιο ντεκολτε!εχεις και αρκετο στηθος και το υποστηριζεις απολυτα!παπουτσια χρυσα θα φορεσεις?οσο για τις δημιουργιες σου ειναι πολυ ωραιες!τοσο τα σκουλαρικια οσο και τα πλεκτα!πολυ ομορφα!μπραβο σου!Αννα Μαρια οντως κι εγω αυτο λεω καλα να ειναι,γερα, υγιη και να εχουμε υγεια,δυναμη και υπομονη να τα μεγαλωνουμε!αμα κανεις παιδια και δεις τι ομορφο και ευλογημενο ειναι, θες κι αλλα!χαχα!οσα θελει Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ βεβαια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!

Φάγαμε, τελικά έφτιαξα κριθαράκι ολικής άλεσης και ήταν αρκετά καλό, δεν κατάλαβα και πολλή διαφορά απ' το άλλο. Τώρα ο άντρας μου πήγε να πάρει το μικρό απ' τη μάνα μου, κι εγώ είμαι αντιμέτωπη με ένα βουνό από ρούχα που πρέπει να διπλωθούν και να σιδερωθούν. Θα πάω να τα βγάλω φωτογραφία, μιλάμε για το Έβερεστ! Και υπάρχει ακόμα ένα πλυντήριο (το τέταρτο!) που το άπλωσε ο άντρας μου πριν από λίγο.

Εν τω μεταξύ, με το φραπέ ντοπαρίστηκα και δεν καταλαβαίνω τίποτα, χαχα!

Κατερίνα είδα τις φωτογραφίες σου. Οι δημιουργίες σου τέλειες, αν και δεν είναι ακριβώς του γούστου μου. Το φόρεμα είναι πάρα πολύ ωραίο, ό,τι πρέπει για γάμο. Το μωρό είναι ο μικρός της αδελφής σου να υποθέσω; Κούκλος!

Βάσω είδα και τις δικές σας, είστε κούκλες και οι δύο.

Χριστίνα το διάβασα αυτό που δημοσίευσες. Αμάν ρε παιδί μου, έχουμε καταντήσει πια, κανένας ασθενής να μην μπορεί να ζήσει με αξιοπρέπεια, εκτός κι αν είναι πλούσιος... Θα δούμε τι θα μπορέσουμε να κάνουμε...

Πάω για ορειβασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρομαι που σας αρεσε το φορεμα

Αννα Μαρια τα πλεκτα ειναι τα παλια τα ειχα ξαναβαλει,τα εβαλα να τα δει η Μαρια και η Μαγδα που δεν τα ειδαν,ποια δεν ειναι του γουστου σου;τα σκουλαρικια ή οι μπλουζες;σκουλαρικια εφτιαξα κι αλλα και σε αλλα χρωματα δεν εχω μηχανη τωρα να τα βγαλω,ναι το μωρο ειναι ο μπεμπης της αδερφης μου

Βασω τα παπουτσια μου ειναι ιβουαρ με ασημι-μολυβι τακουνι και λιγα στρας μπροστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...