Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του Βυζονυχτιου Μαριε σε περιμενουμε!!!!


Recommended Posts

Και ματια γωγως και ματια.. ε μα κουμπαρα..μισες δουλιε ςκανεις...χαχαχαχ....αλλη φορα με το νεγκλιζε να βγεις...ΑΑΑ..να σου παρω δωρο ενα νεγκλιζε;;;;; Αργυρω και εσεδις τον Ρηνο εχετε εκει;;;...κοιτουσ ακατι φωτος του αδελφου μου...τι ωραια που ειναι εκει... Σημερα οπως σας ειπα πηγα Στρασβουργο...πηρα τηλ τη μαμα και λεει τρωεν σε ενα αστιατοριο...και το φαη ειναι απαισδο..χαχαχ..κλασσικη Ελληνιδα. Αυριο θα πανε σε ενα μαγαζι με ειδη σπιτιου να παρουνε διαφορα γι ατον αδελφο μου. Η μαμα λεει πως τα περισσοτερα τροφημα που ερχοντα ικαι εδω στην Ελλαδα ειναι 50-70 λεπτα ακομα και 1 ευρω πιο φτινα. Θου τι ψωμι εκανες;;;;..εχω παρατηρησει πως το λευκο ψωμι με πειραζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να το βαλω το νεγκλιζε...ας βγω καλυτερα με το τιποτα!

ωραια περνα η μαμα?

εγω εχω αρτοπαρασκευαστη και δεν τον χρησιμοποιω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω εχω...θελω να δοκιμασω να φτιαξω ενα τσουρεκι στον αρτοπαρασκευαστη..η αληθει αιεναι οτι προσφατα χαλβαδιαζα ενα ΝΤΕΛΟΝΓΚΙ ΑΡΤΟΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣΤΗ...ΧΑΡΜΑ ΗΤΑΝ...ΤΟΝ ΕΡΩΤΕΥΤΗΚΑ...ΑΛΛΑ99 ΕΥΡΩ ΤΑ ΕΡΩΤΕΡΟΜΑΙ ΕΠΙΣΗς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το κλασικο ψωμι..αλευρι μαγια αλατι νερο

εγω με βλεπω του χρονου κ με τα 3 σπιτι..

εμενα αν κ δημοτικος δε ζητησαν να του κανω μαντου

ποση ωρα καλε εκανες ποδηλατο????????/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ο Ρήνος περνάει από εκεί!!!

τα 5χλμ είναι περίπου 20 λεπτά!!!.....αλλά μέχρι τον Ρήνο είναι 10χλμ, ε και 10 χλμ η επιστροφή!!! :)

πολύ δεν είναι....περνάς από το κέντρο, έβγαλα και φωτό, θα τις περάσω στο φέις κάποια στιγμή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο στρασβουργο. Στο Κιελ δε προλαβαν να βγουν.. χτες παντως η μαμα μαγειρεψε, ψωνισε τροφημα κλπ.. του εφτιαξε φακες..ειπε να του κανει και μερικα γεμηστα να τα βαλει στην καταψυξη μερικα μπηφτεκια γιατ ο αδελφο ςμου μονο λουκανικα ειχε στο ψηγειο . Ρε Θου τι ειναι 5 χμ...ειναι απο τον λευκο πηργο μεχρι την Πηλη αξιου..σηγα πια την αποσταση να την κανεις με ποδηλατο..μια χαρα..μακαρη οι δρομοι εδω στην Ελλαδα να επετρεπαν κατι τετοιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θούλη, δεν ξέρω....ίσως έχω συνηθίσει, δεν με πειράζει καθόλου....είναι και ευχάριστη η διαδρομή :)

υπάρχουν βέβαια και δύσκολα σημεία/ανηφόρες, που βγάζω γλώσσα χαχαχαχαχα

αλλά οκ!!!....ανηφοριές κυρίως στην επιστροφή!!

όταν είχαμε έρθει εδώ είχαμε πάει με τον άντρα μου με το ποδήλατο δίπλα στην Κολωνία παραποτάμια.....τέλεια ήταν....νομίζω από εκεί που πήγαμε ήταν 50χλμ!....αλλά τέλεια.....μετά καθήσαμε σε μία μπυραρία και επιστρέψαμε με το τρένο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και τώρα που το σκέφτομαι θα πω στον άντρα μου, τώρα που θα έρθουν τα πεθερικά, αν γίνεται να μείνουν μία μέρα μόνοι με τα παιδιά για να πάμε πάλι....γιατί χρειάζεσαι μία μέρα!!!....

Θούλη δεν ξέρω, δεν το έχω ψάξει για να σου πω.....αλλά νομίζω ότι όχι πιο πολλές ..... δεξιά η στήλη είναι γεμάτη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θου ανετα ρε συ...αν ειναι καλος ο δρομος καταλληλος για ποδηλαταδα..ανετα θα εκανα και περισσοτερα..ΟΚ κουραζεσε δε λεω αλλα ανετα τον εκανα... Εχω δει ανθρωπους που κανουν ποδηλατο απο τη μαμα μου στο υψος του περιφεριακου στον ευοσμο μεχρι τη Γιαννητσων με ποδηλατο..

post-5057-13873940245267_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΦΤΙΑΞΑ κεικ λεμονι...αραγε ππως θα ειναι στη γευση?

εοναι ζεστο ακομα!

οκ για το ποδηλατο αλλα με ασφαλεια...εγω οταν βλεπω ποδηλατη στο δρομο φοβαμαι ακομα πιο πολυ!

το πρωι ενας πηγαινε σε κεντρικη λεοφορο στη αριστερη λωριδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας [smilie=wave.gif]

συμπεθ΄ρα πώς βγήκε το κέικ τελικά???

λεμόνι δεν έχω κάνει ποτέ.....μόνο τα κλασικά! :roll:

στην Ελλάδα είναι επικίνδυνο το ποδήλατο, αφού δεν υπάρχουν δρόμοι για ποδήλατο δλδ εννοώ να πηγαίνουν μόνο ποδήλατα.....αλλά και αυτός στην λεωφόρο που λες, μήπως ήθελε να στρίψει αριστερά??? χαχαχαχα

τώρα εδώ έχουν βάλει και πρόστιμα στους ποδηλάτες.....π.χ αν ποδηλατείς σε πεζόδρομο και σε πιάσει η αστυνομία είναι 40ε πρόστιμο, αν περάσεις με κόκκινο 80ε!!!, αν είσαι πάνω στο πεζοδρόμιο και όχι στο δρόμο και εκεί πληρώνεις, αν ακούς μουσική και δεν θυμάμαι τι άλλο!!.........

πάντως οι οδηγοί σε σέβονται.....αν αυτοκίνητο είναι πίσω από ποδήλατο και δεν μπορεί να προσπεράσει, θα παραμείνει πίσω από το ποδήλατο, δεν θα κορνάει ή θα φέρει σε δυσκολία το ποδήλατο!.......βέβαια αγανακτείς χαχαχαχα γιατί μερικοί είναι πολύ αργοί, αλλά......

βέβαια στην αρχή όταν είχα έρθει και είχα κάνει 10χλμ - αν και ήμουν γυμνασμένη, εννοώ και τέννις και γυμναστήριο και πεζοπορία - την άλλη μέρα αισθανόμουν τα πόδια μου!!! :roll:

και αν είναι να κάνεις πολλά χλμ πρέπει να φορέσεις και το παντελόνι του ποδηλάτου, αλλιώς θα σου πονάει ο ..... πωπός!!! χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

χθες ο άντρας μου, μου είπε ότι ένας - ας το πω γνωστός - έχει 68 μέρες άδεια και θα φύγει την Παρασκευή με κάποιους άλλους να πάνε στην Μαγιόρκα της Ισπανίας με τα ποδήλατα!!!........

δλδ πρέπει να κάνουν κάθε μέρα 80 χλμ για να προλάβουν το πλοίο.......εννοείται ότι στο δρόμο θα κοιμηθούν σε αυτά τα bed and breakfast ξενοδ.,.......θα μείνουν εκεί 2 εβδομάδες και στο γυρισμό πάλι ε το ποδήλατο μέχρι την Ελβετία και μετά θα έρθουν εδώ με τραίνο!!!

................................. θα ήθελα ν ακάνω κάτι τέτοιο, αλλά θέλεις χρόνο!!!

χθες ο άνταρς μου έκανε και τον άλλο τοίχο της κρεβατοκάρας, σήεμρα θα συνεχίσει και ευελπιστούμε ότι το Σάββατο το πρωί θα είναι έτοιμα έτσι ώστε όταν έρθει η φίλη μας να περάσει την καινούργια ταπετσαρία!! :)

αυτά ο Λ. μου είπε ότι του άρεσε χθες στην πισίνα με τα παιδιά και τις 2 δασκάλες!!!.....την άλλη Τετάρτη δεν θα πάνε αφού είναι 1η Μάη!!!

αλήθεια θα κάνετε κάτι την 1η Μάη????

είναι και Μ. Εβδομάδα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επίσης οι αθλητές ποδηλάτες, που κάνουν το τουρ ντε φράνς και τα όμοια, να ξέρετε ότι εξαιτίας του ποδηλάτου το σπέρμα τους αδυνατεί και δύσκολα κάνουν παιδιά!!!....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

ας την πω καλη τη μερα!

χθες επεσε σε λακουβα ο Π. με το μικρο αμαξι και το λαστιχο εγινε κομματια...φυσικα ο καλος μας δημος αφαντος...το θεμα ειναι οτι δεν ξερω τι ζημια εχει παθει το αμαξι...διοτι βαλαμε τη ρεζερβα και το τιμονι τρεμει απο τα 30χλμ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο δεν έχεις κανένα σιροπάκι για τον βήχα να του δώσεις?.....

τον βήχα τον θεωρώ πολύ δύσκολο....χθες η Ρ. μου είπε ότι δεν μπόρεσε να φάει όλο το ψωμάκι που της είχα βάλει γιατί έβηχε πολύ!!! ....... αλλά το κέικ που φτιάξανε αργότερα το έφαγε!!

συμπεθέρα τόσο μεγάλη λακούβα??? άντε τώρα να αγοράσεις καινούργιο ελαστικό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα…

Βικυ να το πας τοαμαξι για ζυγοστάθμιση και να δεις και τα αμορτισερ καλου κακου. Εγω μετα τη δευτερη αλλαγη ελαστικου- θυμασαιεκεινο που εσκασε όταν ησουν εδώ, ενιωθ ατο τιμονι να πηγαινοερχετε και σαν ναμην ελεγχα το αμαξι… Τελικα επρεπε να φουσκωσουν ξανα τα λαστηχα να εχουν σωστηπιεση και ηθελε και ζυγοσταθμιση

Καλα οι Ελληνικηδρομοι..και οι Ελληνες οδηγοι είναι για τα αμπαζα…καλε εχει η λεοφορος Νικηςποδηλατοδρομο..ειναι από τημερια της παραλιας από τον Λ Πηργο μεχρι τολιμανι..και μετα περναει απεναντη…και εννωειτε πως με το που περναειαοπεναντη..πανω στη ποδηλατολοριδα είναι παρκαρισμενα αμαξια…

Τι να τους πειςτωρα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία σήμερα αργια στην Λάρισα???

του Αγ. Αχιλλείου δεν είναι??

άκυρο, χθες ήταν??

Επεξεργάστηκε από Argi
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο περαστηκα ρε..εχει και μηξες;;;..Γεννικα πρεπει να κυκλοφορει παλη ιωση... Της κουνιαδα ςμου ειχε βηχαλακι 2 μερες..τωρα συνηλθε.. ο Χ ξυπνησε τιγκα στη τσιμπλα και στη μηξα..και ηταν πρασινα..εγω νομιζω οτι λογω εποχης εχει ξεκινησει η αλλεργια του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...