Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του Βυζονυχτιου Μαριε σε περιμενουμε!!!!


Recommended Posts

Καλημερες ομορφιες μου!!!.. Ιουλια λογικο είναινομιζω να πονας..κουραζεσε…εγω θυμαμαι ένα διαστημα πριν γεννησω τον Γιαννηημουν καπως ετσι δεν ενιωθα το δεξιο μηρο καθολου…περασε αφου γεννης ακαι μετα από4 μηνες περιπου.

Γιωτα ξανα μαναπεραστηκα σας..τι να σου πω ρε παιδι μου…χαρα στο κουραγιο και την υπομονη σου.Εισαι ηρωιδα.

Καλε ειδατε ηκουμπαρα…με επρηξε με το σεμνα και ταπεινα..μονο βαφτηστηκα στη λαικη δε μεεβαλε να αγορασω και σταυρο από τους γυφτους ( δεν την ακουγα ενωειται) αλλα ημπομπο..πανακριβη…

Που να μαθει ποσοκανουν τα βαφτηστηκα μας..αποπληξια θα παθει…χαχαχαχ…

Αργυρω γιατι ρεσυ..αμα γινετε σωστα οργανωμενα και με προσοχη εγω ειμαι πολύ υπερ. Ολες οιδραστηριοτητες ασχετες με καθαρη μαθηση είναι τελειες.

Αχ κοριτσια..τηνειδα κουκουβαγια αυτε ςτςι μερες…ο Ζαν ειανι τοσο καλουλης το ερμο..ναι φυσικαεχει τα νευρα του αλλα είναι τοσο χαδιαρης..τοσο γλυκας..τοσο τρυφερος…

Και ο Λεο τουμοιαζει τοσο μα τοσο πολύ…θα κανουν καλη παρεα τα δυο τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α! Ιουλία, ήθελα να σου πω, ότι δεν νομίζω να παρεξηγηθούν οι δασκάλες του Γ. αν πας για δώρο λαμπάδες.....ίσα ίσα που θα χαρούν.....και το λέω αυτό διότι η αδελφή μου, που είναι νηπιαγωγός, πάντα χαίρεται όταν της πάνε κανένα δωράκι, όχι ακριβό, οτιδήποτε.....και μου λέει ότι κάθε Πάσχα και Χριστούγεννα της δίνουν οι γονείς κάτι και τα κρατάει όλα ως ενθύμιο!!

νομίζω ότι είναι μια ωραία κίνηση!!! :)

Χρύσα και μένα μου αρέσουν τέτοιες δραστηριότητες, αλλά το ότι είναι υποχρεωτικό, εκεί διαφωνώ!!! ...... δεν υπάρχει χώρος επιλογής.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλακι καλα πουτο θυμησε η Αργυρω..απο χτες θελω να σου πω…εγω θα ελεγ αοχι λαμπαδα..αλλα κατιάλλο κανενα κεραμικο πασχαλινο η καποιο διακοσμητικο..μικρο ..

Εμεις πηραμε από έναμπαζαρ που ειχε κανει ο δημος κεραμικες αυγοθηκε ςμικρες με σοκολατακια μεσα…4εθυρω εκαστη ειχε….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εν τω μεταξύ πάει χάλασε και η Γωγώ!!! ο Μάριος κοιμάται μαζί της!!!! χαχαχαχαχαχαχα

τον θηλάζει μια χαρά και ξυπνάει 2-3 φορές το βράδυ!!!

στην αρχή της πρίστηκε το στήθος, αλλά όλα οκ!!

το Μαρτινάκι ζήηηλια στην αρχή, η Ι ενθουσιασμένη!! :)

Αφρο άνοιξαν οι τουλίπες μου [smilie=blob5.gif]

από τις 60 που φύτεψα, μέχρι τώρα άνοιξαν οι 6....οι άλλες ακόμη....πιο αργά γιατί δεν είναι όλη την ημέρα στον ήλιο.....έχουν ένα κοκκινοπορτοκαλί χρώμα!!! :)

φεύγω με το ποδήλατο για το ποτάμι, σας αφήνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξέρω Αφρο....εδώ όλα γίνονται αυτόματα, δεν αλλάζουμε σχολείο.....δλδ για το νήπιο η Ρ. θα είναι στο ίδιο σχολείο, στο ίδιο γκρουπ!!! :)

μόνο τον Νοε αυτής της χρονιάς, νομίζω, θα πάμε για εγγραφή στο δημοτικό και πριν θα πάμε για εξέταση στον γιατρό...τα διαδικαστικά δλδ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρουλα λατρευω τουλιπες...να μας στειλες φωτο...ειναι το αγαπημενο μου λουλουδι... Αφρο ναι ξερω και εμας τοτε ειναι οι εγγραφες. φετος θα φαει χωσημο ο Ο θα τρεχει για να τα κανει ολα..μακαρη να μας παρουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΜΠΕΘΕΡΑ τι ενοεις μιλησες μεσο whats'up?

κουμπαρα ειπα οτι τις μπομπο θα τις φτιαξω μονη μου...με τα χερακια μου και με πολυ αγαπη!

ναι και γιατι τι εχει η λαικη?

για το γυφτο δεν συμφωνω...χαχχαχ!

ιουλιο οι εγγραφες?

σιγουρα?

νομιζω οταν τελειωναν τα σχολεια και ηθελε και συμπληρωμενο το χαρτι με του γιατρους!

και εγω θα πρεπει να κλεισω ραντεβου να την παω σε μια μερα σε

ολους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για νήπιον είναι πιο νωρίς, δεν θυμάμαι μάλλον 20 Μαιου.

για προ νηπιο είναι πιο μετα.

Ο Π πήρε ενα ξυλακι κανέλας και το ρουφάει χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχ..τρεληηηηη... http://www.vita.gr/html/ent/439/ent.26439.asp μολισ διαβασα αυτο..πρεπει να εχω πολυ γερο ανοσσοποιητηκο γι αν αμην εχω κολλησει τιποτα..μησ α ςπω καμια κουβεντα για το δικο μα ςγραφειο. Χτες παιδι αο Γιαννης..δεν εξρω γιατι..ζητουσα τουαλετα..ολο ζητουσε και τον εβαλα στο γιογιο..ζοριζοταν ζωριζοντα σφυγγοταν..τιποτα..τελικα του εκανα κλισμα- δεν ξερω γιατι..παιδια..γεμμησε το γιογιο σκατα...και δεν ητανουτε δισκοιλια κακακια ουτε αραια..κανονικα μαλακα κανα..τι να εγινε;;;; γιατι ζωριζοταν να τα βγαλει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχαχαχ..εχετε και κατοικιδια στο γραφειο σας?

εγω στη δουλεια κανω τις επιφανειες με αντιμπακτερ

αχου το καυμενο , μπορει να ητνα σκληρα τα πρωτα!

ο Λεο δοκιμασε σουντοκρεμ

οκ την αφησε για τον κωλο του!

τωρα αδειαζει τα ασιδερωτα...μαλλον μου λεει οτι πρεποει να τα παρω απο εκει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω μολις εβγαλα ψωμι απο φουρνο..θα το τσακισωωωωω

τι κανετε?

καλε σε ολους τους δημους τα προνηπια ετσι/?τι χαρτια θελει?

για το εσπα κανα νεο?

η ελενα χαθηκε..

ιουλια τοσο χαλια ρε..πω πω..ξεκουρασου..δε εχει υπνηλια?εγω τραγικηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η Ελενα χαθηκε και απο το φεισ..Θου για την ωρα θα θελει σηγουρα πιστοποιητικο οικογεννιακης καταστασης και ληξηαρχικη πραξη γεννησης..ΑΛΛΑ επειδη τα προνηπια δεν ειανι υποχρεωτικα, σε αντιθεση με τα νηπια ολα ειανι ρευστα.. Σε μας δεν ξερω τι θα γινει...εμας δε μας βλεπω να μα ςπαιρνουν ουτεσ ε δημοτικο παιδικο παλη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sto νηπιο θελει και το χαρτι απο το γιατρο

αν υπαρχουν θεσεις για προνηπια γινεται κληρωση!

οσες στελνετε τα παιδακια σας σε δημ.παιδικο σταθμο ποτε θ κλεισουν για πασχα?

επλυνα χαλια....με καπρι πυζαμουλα, μανελακι και γυαλι ηλιου στο μπαλκονι...στη σωστη περιοχη βρισκομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουμπαρα δε περασε κανενας ωραιος ....αστυνομικος εκει τριγυρω;;;;; Και στους απλους παιδικου ςκαλε θελει χαρτι απο γιατρο..και για τον Χριστοφορο παρολο που παει ιδιωτικο ζητησαν και τις 2 χρονιες χαρτι και φωτοτυπια της σελιδας των εμβολιων. δεν ειπαν βεβαια τιποτα για το αν καναμε η δεν καναμε καποιθα. Σε δημοσιους παιδικους ειναι στανταρακι οτι ζητανε και να εχει γινει μαντου τελευταιου εξαμηνου...αγκρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και να περασε ειχα τοσο πολυ αφοσιωθει στο πλυσιμο που δεν κοιτουσα καν κατω!

αααααααα ναι και φωτοτυπια απο το βιβλιαριο!

θα μαθω και θα σας πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επλυνα χαλια....με καπρι πυζαμουλα, μανελακι και γυαλι ηλιου στο μπαλκονι...στη σωστη περιοχη βρισκομαι!

χαχαχαχαχαχαχαχαχα

εγώ πήγα με το ποδήλατο βόλτα 20χλμ! :)

πολύ μου άρεσε....πήγα στο ποτάμι και στο γυρισμό σταμάτησα σε ένα καφέ παραποτάμιο για ένα εσπρέσο και νεράκι :)

μετά γύρισα για να πάρω τα παιδιά από το σχολείο......

και αφού γύρισα από το ποδήλατο ζυγίστηκα και έχασα ένα κιλό από το πρωί!!!

το Λενάκι θα πήγαινε για σπινθηρογράφημα νεφρού αυτή την εβδομάδα....θέλω να την πάρω τηλέφωνο, αύριο τώρα.....τώρα είναι μεσημερι και δεν θέλω να ενοχλήσω!!!

συμπεθέρα τι με ρώτησες? ξέχασα...πάω πίσω να δω....

α! τι είναι το what's up: είναι ένα app, που έχουν τα smart phones και επικοινωνείς με κάποιον δωρεάν....δλδ σαν μήνυμα, αλλά δωρεάν....μπορείς και στέλνεις και φωτό και από' όλα.....αφού μου έστειλε και φωτό του μπέμπη.....χείλη, μύτη Γωγώς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...