Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα ζουζούνια μας υποδέχονται την Άνοιξη!νο17


Recommended Posts

Καλημερααααα!!!!

εδω συννεφια σημερα!!

Σας ευχαριστω ολες για τις συμβουλες σας!!!γι αυτο χαιρομαι που σας εχω φιλες μου :D

Ανθη τι ωραια που περασατε ομορφα στο παρτυ!ναι η αληθεια ειναι οταν το κανεις αλλου το σπιτι μενει αθικτο!!η μικρουλα καταλαβαινει πλεον που φευγεις κ χαιρεται οταν γυρνας.γιαυτο κλαιει που δεν την παιρνεις!

Λιακι χαιρομαι που σου αρεσε κ καινιουργια παιδιατρος!!μπραβο τον τουλι που μεγαλωσε!αυτη τι σου ειπε για την διατροφη?σου ειπε τιποτα καινιουργιο?

Κατερινακι μπραβο τον Νικολα κ τα καινιουργια του επιτευγματα!!σαν τον αερα του χωριου δεν εχει!!!! ;) ωραια που θα μεινετε τοσο θα το ευχαριστηθουν κ τα παιδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια. Τι μου κανετε?

εμεις εδω ειμαστε καλα, προφανως ο παρατεταμενος υπνος ηταν απο κουραση η ιωση που την σκαπουλαραν στο ορθιο, μιας και οι γονεις μου εχουν και οι δυο διαρροιες και εμετους 3 μερες τωρα. Υποθετω οτι την προηγουμενη βδομαδα που ημουν εγψ χαλια ενα παογεμα, μπορει να τους κολλησα στην αναρρωση ας πουμε και αυτοι ισως επηρεασαν καπως τα παιδια , μπορει ομως να ταν και απο κουραση. Τωρα ειμαστε καλα. Χθες ηταν μια δυσκολη μερα, αυτο που θελουν τα πραγματα ταυτοχρονα η που ξυπνουν μαζι και θελουν την αγκαλια του χουζουρεματος και λιγο να αφησεις τη μια μπλανταζει στο κλαμμα και παιρνει μπαλα και την αλλη...δυσκολα.Καθομαι κατω και παιρνω και αγκαλια και τις δυο και τις παρηγορω και περιφερομαι στο σπιτι με τις δυο μαζι, μετα ψαχνουμε να δουμε γιατι μας ποναν μεσες γονατα και τα συναφη. Τεσπα ας ειναι καλα τα παιδακια. Εχουμε στο σαλονι ενα τζαμενιο διπλο τραπεζι μεσης το οποιο εδω και καιρο εχει γινει...ακρης, αλλα παρολαυτα θελουν συνεχεια να πηγαινουν εκει. Χθες το καλυψαμε με χοντρο χαρτονι και απο πανω με αυτο το ναυλον με τις φυσαλλιδες και τωρα θελω να δω αν μπορουν να τα σκισουν αυτα και γενικα αντιδρασεις. Ελπιζω μονο μη τα φανε :lol::lol:

παω να σας διαβασω κι επανερχομαι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!σας διαβαζα καθημερινα νεα σας..χαιρομαι που ειναι καλα τα μωρα μας!ειμαι πολυ χαλια ψυχολογικα κ για το θεμα πεθερας κ εχουμε καποιες αποφασεις..σημερα εχει δικαστηριο κ για την πρωην κ ειναι πολυ σ@@@@α ..ενα μισθος θα φυγει..θα σας πω στην ομαδα..η μικρουλα μου κανει απιστευτα πραματα κ μας φτιαχνει την διαθεση,αλλα οταν κοιμαται κανουμε παλι ουφ κ ουφ γιατι ξανα σκεφτομαστε τα προβληματα.κανει κατι περιεργα οταν κοιμαται..την βαζω στο κρεβατι της κ φευγω αμεσως..γυρναει μπρουμητα κ κοιμαται αμεσως.μεσα στην νυχτα την βλεπω που σηκωνεται καθεται στον ποπο κοιταει δεξια αριστερα κ πεφτει οπως ειναι π.χ μπρουμητα στηριζομενη στα γονατα της για να κοιμηθη..δεν κλαιει..ξανασηκωνεται ορθια μετα απο ωρα πιανεται στο παρκο κ αρχιζει να τραγουδαει ταταταταταττατα...δεν μας κοιταει καθολου κ μετα παλι ξανακοιμαται..ετσι κανει κ το πρωι κ αν με δει με κανει τζα μεσα απο τις τρυπες του παρκου κ γελαει,γελαω εντωμεταξυ γιατι δεν αντεχω να κρατηθω κ ξανακοιμαται.δεν της δινω γαλα..τις λεξεις που λεει ειναι συνηδητα (αντε-τζα-τατα ειναι τα κακα-μαμα-μπαμπα-το ποτέ το λεει πο-το νανι το λεει ναν κ την λουση την φωναζει ιιιιιιιιιι....μολις την λεω αντε να κανουμε νανι παιρνει το μαξιλαρι απο το σαλονι κ κανει πως κοιμαται!!!αυτη την στιγμη σας γραφω για την μπεμπουλα μου κ ξεχνιεμαι αλλα ο κομπος στο στομαχι με ποναει..ετοιμη να εκραγω ειμαι..

παω ομαδα..φιλια πολλα σε ολες!!

α βασουλα με το καλο να γινει η βαφτιση!!!μακαρι να μπορουσαμε να ΄ρθουμε!!ευχαριστουμε πολυ για την προσκληση!

σοφια για το ναυλον.. :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...μα τί έγινε?Και γω δεν είμαι καλά :(

Έλεναααα, μήπως έχουμε κανέναν πλανήτη ανάδρομο??

Ανθή να χαίρεσαι τον γιό σου, μπράβο που περάσατε όμορφα στο πάρτυ!

Σοφία, μήπως να το αποσύρετε τελείως το τραπέζι?Γιατί βλέπω οι κορούλες σου να ακονίζουν τα δόντια τους στις φυσαλίδες... :lol:

Μαράκι, θα πάω στη ομάδα να δω τί έγραψες...Όσο για την Αννούλα, μιλάμε είναι πολυυυυυ μπροστά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Ti kanete. Emeis kala. Edw sunnefia me skoni simera alla zesti. An riksei kamia broxi tha einai olo laspi.

Xtes pigame boltoula sti laiki na paroume laxanika kai meta mia bolta stin poli epidi eixe toso wraio kairo.

Emena h Ebelina den leei kai polla...kamia fora leei mpa mpa mpa mpa h nta nta nta alla den leei kati sunidita.

Mallon einai pio polu tis kinisis para to logou. :lol:

Xtes to bradu ksipnise kata tis 4:30 kai itan sikwmeni sta kagkela kai mourmourize. Alla meta apo kanena misawro ksanakoimithike.

Sofia eutuxws tin glitwsan tin iwsoula ta koritsia. Isws itan kai kourasmena. Twra kinountai perissotero kai isws sisoreutike h kourasi kai tous bgike etsi. Ypomoni ligo akoma kai tha fugoun kai oi iwseis, opou nanai kalokairiazei! Kai emeis to bgalame to trapezaki kai to exoume sti gwnia. Emena den paei giati tin exw perifragmeni sto saloni.

Tony kai egw pisteuw oti afou pernei kai baros o Anastasis einai ok. Tha ta kanei ola siga siga. Isws enas pio anodinos tropos apto na fugeis einai na kopseis to thilasmo mes ti mera kai na afiseis mono to prwino kai to bradino kai etsi tha arxisei na trwei siga siga. Kai egw otan ekopsa mes ti mera to thilasmo den etrwge kanonika akoma...etrwge kamposes koutalies mono alla meta apo kamia ebdomada arxizei siga siga kai trwei perissotero giati peinaei kai se kathodeigei kai auto apo mono tou se kapoio programma fagitou.

Maraki paw na diabasw tin omada! Prospathise na min stenaxwriesai gia ti mikroula sou! :-*

Bouli pws paei o Stratoulis twra ta bradua?? To thilasmo twra ton ekopses teleiws? Sou mpainoun ta palia soutien? Emena ola mpainoun kanonika. Apla polu niania akoma einai ta meme.

Basw me to kalo h baftisi! ola kala na pane kai na perasete wraia!

Lela mou aresei auto pou eipes. Na empisteuomaste ta anthrwpakia mas. :x

Bikaki wraia pou bgikan kales oi eksetaseis sou. Eisai kai esu polu agxwdis...kai egw kamia fora eimai etsi alla prospathw na peisw ton eauto mou oti kai an den prolabw na kanw kapoia pragmata den xalase o kosmos. Eutuxws pou emena o suzuks einai polu psuxraimos kai kapws isorropei h katastasi!

Anthouli h fraoulitsa sou katalabainei oti leipeis toses wres kai otan se blepei thelei agkalitsa h psixoula!

Kala nai den to suzitaw otan arxisei ta prwta bimata tha trexw apo pisw oli mera. To kalo einai oti toso kairo pou kanei bimata kratontas ton kanape kai paei apti mia meria stin alli, exei mathei apo moni tis otan peftei na peftei me ton pwpw kai den xtupaei...stis arxes itan o fobos mou autos giati exane tin isorropia tis kai epefte opws nanai, twra omws kai na pesei to koumantarei auti kai peftei omala.

Katerinaki pws pernate sto xwrio? Sunithise na koimatai ligaki sto parko?

Ari ti kanete? H Koukena?

Les na exeis kanenan anadromo Ermi?

Ti exeis kai den eisai kala?

Filia se oles tis upoloipes!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνβαντησεις υψηλες στα βορεια βλεπω. Μπραβο παντα τετοια και ωραιες φωτο στο fb.

Μαράκι κοριτσαρος η Αννούλα φτου φπτου το παιδακι. Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες θα το δω για το φορεμα. Σε ποοσ διαστημα στο στειλανε σε εσενα?

Βιβη το χειριστηκες ωραια το θεμα της κουμπαριας, εξαλλου κανουμε κουμπαρους ανθρωπους που πιστευουμε οτι θα ναι κοντα στο παιδι για μια ζωη. Ωραια επιλογη το φορεμα και γω θα θελα κατι αναλαφρο και ανετο.

Ελενα τα μωρα αρχιζουν και γινονται....νηπια, καταλαβαινουν τις δυνατοτητες τος και θελουν να κανουν τα παντα. τα χειροτερα δε αυτηχηματα γινονται οταν εισαι εσυ μπροστα και λες οκ τι θα παθει τι κοιταω. Εδω συνεχεια μπα και μπου ακουω, οταν δε πανω να αλλαξ την αλλη φροντιζω να βαλω της αλλη στο καθισματακι η στο παρκο, ας κλαιει, μονο στην ιδεα οτι θα μου ζτυπησουν το κλαμα ακουγεται τραγουδι.

Δεν σας ειπα χθες για να τις κανω μπανιο ειχαμε ιστοριες, ωσπου εβαλα ενα καθισσματακι απεναντι απο το μπανακι και εκανα μπανιο τη μια και η αλλη εβλεπε και χαιροταν , σκουπιζα τη μια με το μπουρνουζι και εσερνα το καθισματακι να παμε στην αλλαξιερα ν απαρακολουθει που ντυνω την αλλη και αντε ξανα για το αλλο μωρο. Κλαιγαν γοερα αν τις αφηνα στο παρκο.

Σταυρούλα μεγεια το θερμος, καλοφαγατα τα φαγητα που τρωτε στις βολτες σας λοιπον σχετικα με το σουτιεν θα σου κανω μια αδιακριτη ερωτηση, εχεις μεγαλο και βαρυ στηθος? :oops::oops: Γιατι αν οχι υπαρχουν και κατι cups σιλικονης που ειναι σαν αυτοκολλητα και τα τοποθετεις κατω απο το στηθος κιαι το κανουν στητο! κατι τετοιο http://www.lingeriecenter.gr/product_in ... ts_id=1233. Μια χαρα ο στρατουλης, μεγαλωνουν ομορφα τα μωρακια μας :D

Κατερινα ξεφυγατε απο τα καθημερινα μπραβο, δεν πειραζει που δνε πηγατε σε καρναβαλια, του χρονου. Ξεμπλεξες με βαπτιστικα νωρις , μπραβο θα σου φυγει μεγαλο αγχος.

Βασω και συ με δυο παιδια πολλα ψωνια. Πως ειναι ο Αντωνακης?

Αντωνια καταρχας μπραβο για τον Ανασταση, ειναι κοτζαμ παιδαρος και δεν τρωει φαγακι, φαντασου τι θα γινει οταν ξεκινησει καποια στιγμη. Το γαλα ειναι σου θρεπτικο και δες το οτι ο Αναστασης εχει αδυναμια και θελει να οτν ταιζει προσωπικα η μαμα του. Φαντασου τι αδυναμια θα σου εχει μεγαλωνοντας, στα ωπα ωπα. Και περα αυτων, θα αλλαξει αυτο καποια στιμγη, πιστευω ξαφνικα, χωρις πισεση. Δεν μπορει. Μην πιεζεσαι να κανεις πραγματα που δεν μπορεις, κανε ο,τι μπορεις και πλα παρακολουθα τον με εξατασεις για τυχον ελλειψη σιδηρου.

Χαχα Κατερινα σου αρεσε το φορεμα της Βιβης και θες κατι αναλαφρο ε? Μας βλεπω να μαστε με το ιδιο φορεμα στις βαπτισεις, να συννενοηθουμε πριν ε? Μπραβο στο μικρο Νικολα για τα κατορθωματα του, ο κωστας χαζοαγορομπαμπας? :P

Αριαδνη θα φτιαξει ο καιρος, στο χερι του ειναι? Ακτσε να αλλαξει τωρα η ωρα και ποιος μας πιανει!

Κικιτσα με οτ καλο η βαπτιση της μικρης

Σταυρούλα η φουστα η γκρι δεν μου αρεσει, προτιμω τη μπλε με το λευκο τοπακι η το φορεμα με καποιο αξεσουαρ. στο λαιμο.

βασω αυτο με τη ζαχατη στην πιπιλα μου το λεω ο πατερας μου και δεν συμφωνουσα καθολου. Αλλα ετσι οπως το θετεις δηλαδη προκειμενου μην φαει γαλα και κανει εμετο το φαγακι εχεις ενα δικιο, το μη χειρον βελτιστο. ;) Μπραβο για τις εξετασεις σου κι εγω θα παω γι ακανα σιδηρο απο βδομαδα.

Σταυρούλα δεν καταλαβα , δυσφημεις το κινεζομαγαζο? :lol::lol::lol:

Κοριτσια στελνω αυτα και θα συνεχισω πιο μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκιααα.

Όσον αφορά τα μωράκια μας έχω να πω μία λέξη ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ. Αυτή η λεξούλα ευθύνεται για ότι πρόβλημα αντιμετωπίζουν τα μωρά μας. Όταν δεν τρώνε, όταν δεν κοιμούνται, όταν μας βλέπουν και κλαίνε κλπ. κλπ. Αντωνία μου ότι και να κάνεις δεν πρέπει να του δημιουργήσεις μεγαλύτερη ανασφάλεια από αυτή που ήδη έχει. Σε έχει ανάγκη και αυτό είναι πασιφανές. Εκτός από την σωματική του υγεία εξίσου σημαντική είναι η ψυχική του υγεία. Γι'αυτό "κάτσε στ'αυγά σου" :D:D Δώσε αυτό που θέλει ο Αναστάσης χωρίς να φοβάσαι και μόλις αισθανθεί εκείνος ασφαλείς και έτοιμος θα προχωρήσει. Όλα τα μωρά δεν είναι ίδια και το έχουμε διαπιστώσει πολλές φορές εδώ μέσα. ;):D

Εγώ έχω θέμα εδώ και κάποιες μέρες με τα κακά του Στράτου. Έχει πολύ καιρό να κάνει σφιχτά κακά. Βγαίνουν σαν κρέμα. :? και έχει και πολλά βρωμερά αέρια. Δεν μπορώ να καταλάβω τι τον πειράζει. Σκέφτομαι μήπως τον πειράζει το γάλα γιατί λίγο πολύ όταν τον απογαλάκτισα ξεκίνησε αυτό. Ο γιατρός μου είπε να βράσω ρύζι γλασέ και να του φτιάξω το γάλα με το ρυζόνερο και να βάλω και λιγότερες μεζούρες σκόνη. Το έκανα χτες το βράδυ και σήμερα το πρωί. Σήμερα περιμένω να δω πως θα πάει.

Ανθή είμαι εξοικειωμένη με το online shopping το κάνω περίπου 5-6 χρόνια τώρα και ξέρω και τα νούμερα και το τι περίπου μου πηγαίνει. Τα συγκεκριμένα φορέματα-φούστες τα έχω ξαναδοκιμάσει και έχω κιόλας αγοράσει από τον original σχεδιαστή. Τώρα να μου βγει ο κινέζος διαφορετικός αυτό να σου πω το φοβάμαι λίγο. :?

Σοφία κι εγώ μάλλον την μπλε θα επιλέξω γιατί είναι σκούρο το χρώμα και "κόβει" :D:D

Βάσω είχες δίκιο ότι θα συγκινηθούμε στην βάπτιση. Εγώ σήμερα έβλεπα κάτι κλιπ από βάπτιση αυτουνού που θέλω να μου βιντεοσκοπήσει και του Στράτου και συγκινήθηκα. Αυτό έβλεπα http://iliketomovieit.gr/130512/ και ειδικά εκεί που του δείχνει στο δωμάτιο του η μαμά του το φως ακριβώς το ίδιο κάνω κι εγώ και με πήρανε τα ζουμιά. :lol::lol:

Επίσης, να σου πω ότι σε είδα στον ύπνο μου Βασουλίνι. Σε έχω έννοια φαίνεται που δεν κοιμάσαι γιατί είχατε έρθει όλες σπίτι μου λέει και σου έλεγα να πας να ξαπλώσεις να ξεκουραστείς και ότι θα προσέχουμε εμείς την μπέμπα. Φαντάσου! :D:D

Έλενα ναι μου κάνουν τα παλιά σουτιέν και έχω παραγγείλει και ένα ακόμα από vs για ανόρθωση :D:D αλλά τα αποφεύγω στο σπίτι γιατί είναι σφιχτά και δεν κάνει ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσαρες μου τρέχω τρέχω με τη δουλεια ξεκινήσαμε meeting στο ξενοδοχείο και οργάνωσα τις γιαγιάδες για το πως θα προσέχουν τα παιδιά γιατί εντάξει η μαμά μου αλλά η πεθερά μου είναι μεγάλη γυναίκα και θα είναι δύσκολο εννιά η δέκα ώρες με το πέτρο, αλλά τουλάχιστον ο Πέτρος είναι υπερβολικά καλοφαγος χθες έφαγε ρυζόγαλο για απογευματινό.

χθες ξεκίνησα να κοιτάω τη κινεζια αλλά που να με αφήσει η κόρη.... Φιλακια θα τα πούμε μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα τι κάνετε? Και μεις εδω συννεφιά αλλα δεν εχει κρύο.

Χθες το βραδυ δεν κοιμήθηκε πολυ καλα ξυπναγε και έκλαιγε, και απο τις 7 το πρωι δεν ήθελε να κοιμηθει αλλο ευτυχώς τον πηρε η μαμα μου και κοιμήθηκα μέχρι τις 9!

Αμαλία έχεις δίκιο τα περισσότερα έκαναν το μεγάλο αλμα ;)

Ανθη ωραία περασατε στο παρτακι, το ευχαριστηθηκε ο Πανουλης. Περαστικα και στην φραουλιτσα για το συναχακι.

Σοφια ευτυχώς που ειναι καλυτερα τα κορίτσια σου. Αχ αυτες οι δυσκολίες να θέλουν μαζι πράγματα αλλα και πόση ευτυχία με μια γεμάτη αγκαλια :D όσο για το τραπέζι δεν ξέρω αν ειναι καλη λύση φαντάζομαι όλο εκει θα θέλουν να πηγαίνουν αν ανακαλύψουν ποσο ενδιαφέρον έχουν οι φυσσαλιδες :lol::lol:

Μαρακι δεν έχω λογια για την Αννουλα ειναι πολυ μπροστα αφου κατανοεί και λεει τόσα, αλλα και αυτο δείχνει ότι έχεις ασχοληθεί πολυ μαζι της και της μιλάς συνεχώς. Για τα αλλα θα δω και εγω στην ομαδα :( να μη στεναχωριεσαι ομως.

Έλενα :lol::lol: ειναι της κίνησης η Εβελινα αλλα θα τα πει και αυτη ειναι νωρις ακομα, άλλωστε όταν πια τα λενε συνειδητά δεν εχει καμια σχέση με αυτες τις πρώτες συλλαβες. Ο δικός μου στο παρκοκρεβατο δείχνει να συνηθίζει αν και χθες όπως έγραψα κάτι τον ταλαιπωρουσε και δεν μου κοιμήθηκε καλα.

Σοφια λες να διαλεξουμε ίδιο φόρεμα, έλα να διαλεξουμε μαζι :) όταν θα έρθεις σπιτι με τις μικρές, θα βάλουμε τις γιαγιάδες να τα προσέχουν και μεις θα χαζευουμε φορέματα!!!

Σταυρουλα λες να ειναι απο το γάλα, μακάρι να ειναι απο αυτο ίσως αν αλλάξεις μάρκα να το τσεκαρεις. :lol: για το όνειρο που είδες!!!!

Αλέκα καλη αρχη με την δουλεια.

Αυτα για την ώρα, φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λία μπράβο για τον Στρατουλη! Ευχαριστημενη με την παιδιατρο ε? Ολοι μας τη θελουμε την επιβραβευση , μας βοηθα να παμε παραπερα ;)

Κατερινα ο Νικολας καταφερνει να στεκεται στο παρκο μονος του και θελει να τον κοιτας για να τον επιβραβευρεις και να του λες μπραβο, μπραβο :) Τσακπινοαντρακι :D

Λία παντως εμενα η παναγιωτα εξακολουθει να ξυπναει το βραδυ απο ανασφαλεια απο συνηθεια ολα μαζι.

Ανθη περαστικα στη φραουλιτσα. Ωραια να γυρνας σπιτι και να ναι ολα στη ταξη ε? μπραβο που περασατε ομορφα,. Τη μικρη της ειχες μαζι στο καροτσακι?

Μαρακι οτι και να συμβαινει να χαιρεσαι και να σκεφτεσαι οτι εχεις ενα καταπληκτικο παιδακι. λιγο περιεργο αυτο που ειπες για το βραδυ, δεν το καταλαβα :roll:

Αριαδνη εισαι κοριτσι του ηλιου και η συννεφια σε εχει νταουνιασει, cheer up :D

Ελενα και μενα η Μαρια οταν ξυπνα μουρμουρα και παει στην πλωρα του κρεβατιου ορθια σαν καπετανιος και μας περιμενει και να σου τα γελια οταν της λεω καλημερα. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφια αν πληρωσεις κουριελ το ems λεγεται σου ερχεται σε 15 μερες..για το βραδυ ενω κοιμαται στις 9,30 ξυπναει στο ενδιαμεσο της νυχτας κ κανει αυτα που κανει..στην αρχη η αληθεια ειναι οτι υπνοβατει..γιατι οταν σηκωθηκε κ αρχισε να λεει ταταταταττατα,ξαφνικα κλεινει τα ματια της κ επεσε για υπνο..ξυπανει καθεται στον ποπο δεν λεει κατι,ελεγχει γυρω της κ ξανακοιμαται..περιεργο δεν ειναι?εχει 3ις βραδιες που το κανει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι είναι συνηθισμένο η υπνοβασία στα μωρά μην σου πω μέχρι και 12 χρονών εγώ υπνοβατούσα. Όχι κάθε βράδυ απλά όταν υπήρχε μεγαλύτερη ανασφάλεια-στρες.

Λοιπόν μόλις ψώνισα :lol::lol: Πολύ το χάρηκα γιατί ψώνισα για μένα κάτι που δεν το συνηθίζω τελευταία. Πήρα την μπλε φούστα τελικά και το τοπάκι το εκρου. Την φούστα μάλιστα την στέλνουν με EMS πολύ εξυπηρετικοί τελικά οι κινέζοι. Τους έστειλα μήνυμα αν μπορούν να μου κάνουν free shipping με EMS και μου είπαν ότι μπορούν να μου κάνουν έκπτωση στη φούστα και να μου έρθει μαζί με το shipping 60 δολάρια. Μια χαρά. To συνολάκι μου κόστισε 80 ευρώ. Μια χαρά με βρίσκω :lol::lol: Ευτυχώς όσο δούλευα επένδυσα σε υποδήματα και τσάντες οπότε σε αυτόν τον τομέα δεν χρειάζομαι τίποτα. :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βουλα μεγεια τα πραγματακια!!!!

Σοφια οι κορες σου ειναι καταπληκτικες!!!μαρεσαν πολυ τα βιντεο που εβαλες!

Μαρακι μου σοβαραετσι κανει η Αννουλα το βραδυ??? :lol::lol::lol::lol: πλακα θα εχει..

Ελενα σημερα εκανα τις φραουλες...για να δουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βούλα καλορίζικες οι αγορές σου!Ελπίζω να σου βγούν καλά!Αν και πιστεύω ότι επειδή εσύ έχεις και τα ανάλογα αξεσουάρ και γενικά ντύνεσαι με τέτοια ρούχα, κανείς δεν θα υποψιαστεί οτι είναι απο Κινεζία!

Αντωνία, έφτιαξες το λικέρ?Άντε καλόπιοτο, όταν γίνει!

Σοφία,οι κόρες σου καταπληκτικές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bouli me geia ta pragmata! Kai egw pswnisa alla oxi gia mena...lew na paw prwta sta magazia gia forema se kanena mina. Gia ti mikri pswnisa ena swro...setaki me kapelo, forema thalassas, papoutsakia gia tin anoiksi, sandalakia gia to kalokairi, allo kapelo gia to kalokairi me megalo louloudi kai kati formakia kontomanika, kai oti eixa parageilei edw kai kairo akoma den exoun erthei. Ta perimenw apo mera se mera ta prwta.

Tony ante na doume pws tha mas bgei h fraoula! Na sou pw...otan kaneis to migma me nero zaxari tha sou pw ti tha kanw egw na to kaneis kai esu. Kane to migma kai min to anakatepseis olo me to alcool, baze to ligo ligo mexri na to kaneis oso elafru h dinato thes esu! Giati mporei na sou fainetai polu elafru an to baleis olo.

Ari ta misa rouxa pou agorazoume apo magazia aptin Kinezia einai! Den eides to forema pou ithele h Aleka??

Edw egw resu eixa psonisei apo outlet magazi tis NIKE stin Ameriki kai ta tampelakia mesa elegan made in China! Akoma kai ta marke oi kinezoi ta ftiaxnoun!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλες τι κανετε?

Σοφια πολλεσ φορες σε σκεφτομαι και γενικως τις διδυμομανουλες πως τα καταφερνετε!Αλλα εχω καταληξει οτι οι μανουλες προσαρμοζομαστε και ανταποκρινομαστε αναλογως την κατασταση που καλουμαστε! ;) .Βαλε ενα τικερακι να βλεπουμε ποσο ειναι οι κουκλιτσες σου,ολο το ξεχναω η δολια

Αλεκα ξεκινας δουλιτσα ε?Αντε με το καλο.Οντως ειναι σημαντικο να ειναι καλοφαγα τα νινακια

Κατερινακι κι εμενα χτες ειχε πολυ ανησυχο υπνο.Ισως ομως φταει οτι αυτες τις μερες εχουν ξεσκιστει να ρχονται μουσαφιραιοι και το καημενο ειναι συνεχεια στην βαβουρα.

ΜΑρακι μπραβο η Αννουλα,οντως ειναι κι η δικια σου πολυ μπροστα στον λογο και της Ελενας στην κινητικοτητα.Διαβασα στην ομαδα....θα σου πω

λια ειχα παρει το αιτημα στο φεισμπουκ αλλα δεν ξερω πως επικοινωνειτε με τα κοριτσια :oops: αφηνετε ανοιχτη την συνομιλια οπως με τους υπολοιπους?Δεν τα κατεχω

Βουλα μεγεια τα πραγματακια σου-καλοφορετα

Χτινακι τι κανεις?Περιμενουμε νεα σου

Ελενα εγω απο οτι ξερω αλλο να χουν εργοστασιο στην κινα και να τα κανουν με τις Α προδιαγραφες που εχουν οι "καλες μαρκες" (υφασματα-ραψιμο...)και αλλο οι απομιμησεις.Και στις δυο περιπτωσεις ειναι Made in china αλλα καμια σχεση.

Αντωνια-Ανθη-μωρουδενια και στις υπολοιπες μανουλες :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα δικα μας νεα απο την παιδιατρο ειναι μια χαρα.Λιγο κλαματακι με την ενεση αλλα μετα ηταν μες στην χαρα στο ιατρειο.

Βαλαμε 600 γραμμαρια δηλ πηγαμε 9550γρ και μονο εναν ποντο και πηγαμε 76,5υψος

Την βρηκε μια χαρα.ΟΣο για την διατροφη σας ειχα πει οτι δεν την εμπιστευομαι και ετσι δεν της δινω πολυ βαση,εχω φτιαξει το πλανο μου! ;) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα με γεια τα ρουχαλακια, πολυ καλα σου βγήκαν περιμένουμε όταν θα σου έρθουν και απο ποιότητα να μας πεις πως θα ειναι. Ψηνομαι και εγω να παραγγειλω φόρεμα για την βάπτιση μέσω Ίντερνετ, δεν το έχω κάνει ποτε αλλα τέτοιες τιμές δεν βρίσκεις σίγουρα στα μαγαζια.

Μαρια εγω θα τρομαζα λίγο αν έβλεπα κάτι τέτοιο, η αλήθεια ειναι ότι και Αγγελική κανα δυο φορές εχει έτσι σηκωθεί στον ύπνο της εχει κάτσει στο κρεβάτι και μετα πέφτει και συνεχίζει τον ύπνο της αλλα μέχρι να την δω ότι ξανά πέφτει μια αγωνία την έχω. Πάντως όπως σου ειπε η Σταυρουλα ειναι συνηθισμένο στα παιδια.

Βιβη κοπελαρα και η δικια σου, για πες τι σου ειπε για την διατροφη, την ρωτησες για τα αμύγδαλα και τα κάστανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βιβή αν χρησιμοποιούν τα ίδια υφάσματα τότε δεν έχουν διαφορά. Μόνο το όνομα πληρώνεις στην μάρκα. Όμως υπάρχουν απομιμήσεις όπου δεν χρησιμοποιούν τα ακριβά υφάσματα αλλά τα φθηνά. Στο aliexpress το γράφουν πάντα από τι είναι το κάθε τι. Πχ. μπορείς να βρεις τσάντες δερμάτινες αλλά και τσάντες PU άλλη τιμή έχει η μία άλλη η άλλη.

Μπράβο στην μπεμπούλα. Μια χαρά τα κιλάκια της άρα την ταιζει καλά η μαμά της :D:D

Κατερίνα αν ψωνίσεις από ιντερνετ θα σε βοηθήσουμε εμείς να διαλέξεις. Εγώ κοιτάζω τα πάντα ποιότητα, διαστάσεις, τιμή την οποία μπορείς να την παζαρέψεις κιόλας για να επιλέξεις να σου έρθει και με κουριερ πιο γρήγορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα σίγουρα θα χρειαστω βοήθεια :) ειδικα για διαστάσεις και ποιότητα, μέσω Ίντερνετ είχα παραγγείλει για την Αγγελική πριν γεννηθεί απο το mothercare όταν ακομα έστελναν Ελλάδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκα σου εχουν βρει τα κοριτσια ΤΟ ΙΔΙΟ ΦΟΡΕΜΑ ΠΑΜΦΗΝΟ, τσεκαρε τα ποστ!

Μαρία σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες για το κουριερ.

Σταυρουλα καλοφορετα, εκανες και παζαρια, μια χαρα!

Αντωνια εκανες και το λικερ μπραβο σου! Εγω εδω θελω να καταπιαστω με λικερ και μαρμελαδες, αλλα παλι καλα που προλαβαινω και φτιαχνω ενα φαγητο.

Ελενα μεγεια τα πραγματακια της Εβελινας.

Βιβη εχεις δικιο γι αυτο με την προσαρμογη. Εχω προσπαθησει να βαλω τικερακι κανα 2-3 φορες και δεν τα καταφερα, θα ξαναπροσπαθησω , ειμαστε 11 μηνων. Η μπεμπουλα ειναι κοπελαρα, μπραβο σας.

κατερινα ειπαμε μαζι θα διαλεξουμε φορεμα ;) Θα χουμε και τη Σταυρουλα απο διπλα να μας σιγονταρει :lol::lol:

Σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια. Ειναι δυσκολο να τα μεγαλωνεις, η αληθεια ειναι αυτη, και οχι επειδη ειναι δυο και στο ενα, δεν ειναι το πληθος που κανει τη διαφορα στην ποιοτητα ανατροφης των παιδιων σου, αλλα ειναι και τοσο ομορφο και μαγικο, ειναι μεγαλη ευλογια και χαρα και αυτο μου δινει κουραγιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας αγαπημενες μου!!

Δεν ειχα χρονο να μπω :oops: αλλα διαβασα στα γρηγορα τα νεα σας...

Κικιτσα σε ευχαριστουμε για την προσκληση :D μας αρκει αυτο! Με το καλο την Κυριακη!!!

Μαρινα να ζησετε ευτυχισμενοι και να χαιρεστε το παιδακι σας!!!

Βιβη μου μια χαρα η μικρη :D

Λια μπραβο που βρηκατε παιδιατρο , μια χαρα και ο Στρατουλης :D

Σταυρουλα με γεια οι αγορες.

Αλεξανδρα καλη αρχη με τη δουλεια.

Σοφια κουκλες οι μικρες!

Λοιπον τα νεα μας....

Εχθες ειχαμε τα εμβολια παρ' ολο τα κλαματα ο πασακος ειναι μια χαρα :D 8700γρ, και 72 ποντους.

Μας ειπε οτι μπορει να τα τρωει σχεδον ολα με βαση παντα το κρεας , κοτοπουλο κλπ....Αυγο, ψαρι μετα το χρονο.

Την Κυριακη βρεθηκαμε με την Νενε, τον αντρα της και το Μαριζακι και περασαμε πολυ ομορφα. Ειναι πολυ ταιριαστο ζευγαρι και πολυ καλα παιδια!Παιξανε τα μικρα μας στο παρκο μια χαρα και τα βγαλαμε και φωτογραφιες.Εχουν γεννηθει την ιδια μερα με δυο ωρες διαφορα, απιστευτο μου φαινεται...Αυτη τη φορα την επιανε και ο δικος μας και εκεινη τον χα'ι'δευε ειχαν πολυ πλακα :lol: Ο πασακος το επαιζε πολυ σοβαρος,ειχε και το χερι πανω στο μαξιλαρι σαν ταξιτζης, και γενικα στον κοσμο καθεται σιωπηλος, ενω σε εμας ουτε αγκαλια και ειναι γκρινιαρης οταν ημαστε μονοι!Αφου μας λενε ολοι ...ουτε που ακουγεται μπραβο που καθεται ετσι :lol: Στο σπιτι ομως...... :lol::lol: Την Κυριακη θα ξαναβρεθουμε παλι με τα παιδια :D

Τρεχω τωρα και με τις δουλειες ,δεν εραψα και τπτ :( δεν προλαβα και φυσικα ουτε χρονος για το γυμναστηριο που ελεγα να παω!Αυριο εχουμε και γενικη στο σπιτι...αυτα κοριτσαρες μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σορρυ δεν διαβασα πολλα,σχεδον τιποτα δηλαδη γιατι ταυτοχρονα κανω κι αλλα.

Μαρια αυτο που ξυπναει το βραδυ και καθεται και κοιταει το κανει και ο δικος μου.Αλλα δεν μ'εχει προβληματισει.Σκεψου,κοιμομαστε και μαζι και ξυπναω μεσα στη νυχτα και τον βρισκω καθιστο μεσα στο σκοταδι να με κοιταει!! :shock: ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!

Πολλες φορες γυρναει και μπρουμυτα και στεκεται στα τεσσερα και πανω που παει να μπουσουλισει ξαναπεφτει μπρουμυτα και κανει ''αααααχχχχχχχχχχχχχχχχ αααααχχχχχχχχχχχχχχχ''!!

:lol:

Παντως ειναι πολυ γλωσσοκοπανης!Μας εχει τρελανει στην παρλα,λεει διαφορα δικα του,εκτος απο μαμα!!

Σημερα εκανε και παλαμακια!χιχιχι!!

ΣΗμερα πηγα γυναικολογο για παπ και υπερηχο,ολα αψογα,τελεια.Αυτο που με ποναει στην τομη της καισαρικης εχει κανει γρουμπουλι απο μεσα και ποναει και στην αλλη ακρη τωρα.Ειναι τα ραμματα μου ειπε,γιατι εχουν αλλαξει υλικο τωρα πια και τα κανουν απο συνθετικο και οχι απο ζωα,λογω της νοσου των τρελων αγελαδων.Γι'αυτο και θελουν πολυυυ καιρο να απορροφηθουν απο μεσα κι επειδη ειμαι πιο ευαισθητη και κουβαλαω τοσο βαρος με τον μικρο,ερεθιστηκε.Μπορω να μεινω εγκυος κανονικα μου ειπε,δεν υπαρχει προβλημα με τα ραμματα ,θα αργησουν να απορροφηθουν ομως.Αν δω οτι ξαναπρηζεται και ποναει οταν μου ερθει περιοδος θα το κοιταξουμε μηπως εχει κανει και ενδομητριωμα.

Αυτα.

Κουφαθηκε που θηλαζω ακομα!Του φανηκε πολυ κι επειδη ειμαι και μικροσκοπικη με ρωταγε αν περνω το σιδηρο μου και αν αντεχω.Ολες λεει πανε πριν 40ισουν ακομα και ζητανε χαπι να το κοψουν.

Παω ομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...