Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο 80-σαν να μπαίνει η άνοιξη!


Recommended Posts

καλησπερα

τι κανετε?εγω οχι καλα...με την δουλεια..τεσπα..

αυτο που λετε για την δουλεια ειναι ακυροοοοοοο εντελως..μονο αν τγο ζησεις καταλαβαινεις..

εαν δε σε τραβαει κατι δεν πρεπει να το κανεις..εγω πχ ηθελα να γινω αισθητικος στυλιστρια ενδυματολογος τετοια ηθελα...εγινα γραφιστρια γιατι ειχαμε δουλεια..και ενταξει το κανω με χαρα...και τι καταλαβα??ολη μερα οικογενειακα, αμα μαλωνουμε στη νδουλεια χαλιομαστε και μετα...και τι καταλαβα? δουλεια κοντευουμε να μην εχουμε καιεγω να μην εχω κανει αυτο που αγαπουσα..και που τωρα δεν μπορω να το κανω..για πολλους λογους. ειαν ιυπερβολικα εγωιστικο υπερβολικα αυτο που λετε..

δεν θελουνε ολοι να γινουνε οινολογοι επειδη εχουνε αμπελια η γιατροι επειδη εχουνε ιατρεια..

μαρθα μον οστη νζωη περνας καλα??γιατι μονο για εκει λες.. :evil::evil::evil::evil:

οσοξ αφορα για τον υπνο..προτιμω να κοιμαται 9 και να ξυπναει 7.30 να βλεπεω λιγο και το σπιτι και τον αντρα μου παρα το αντιθετο..οταν ο μικρος κοιμαται μετα τις 10.30 μου σπαει τα νευρα.. :oops:

μαρθα οταν πανε φανταρο ιρε δεν θα κατουριουνται.. :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ιουλια τι να εγινε??????

ας φιλω πρεπει να παω σπιτι αργησα!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 971
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια...Πριν κανα μισάωρο ήρθα γραφείο... :?:?:? Μας είχε συνέντευξη τύπου ο υπουργός και μας έπρηξε πόσες ώρες... :evil::evil::evil: Να δω τι ώρα θα φύγω τώρα... :roll::roll::roll::roll:

Πήγαμε και παραγγείλαμε το κρεβάτι της Μαρτινούλας μας το πρωί... :mrgreen::mrgreen: Το ακριβό, με τα 900 ευρώ... :?:?:?:?:?:? Σε ένα μήνα το πολύ θα το έχουμε... :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Χθες το βράδυ πάαααλι τρέχαμε Ιατρικό με τον Γιώργο και τη Μαρτίνα... :shock::shock::shock: Την γδύνω για να της φορέσω πυτζάμες το βράδυ και βλέπω τα δυο της πόδια και ειδικά τα μπούτια γεμάτα σπυριά... :o:o:o:o:o Αρχισα να σκέφτομαι διάφορα... :roll::roll::roll::roll: Η αλλεργικό ή κοξάκι στην αρχή του... :?:?:?:? Την εξέτασε παιδίατρος, της έδωσε Atarax, περιμέναμε λίγο να δούμε πώς θα πάει και τελικά φυγαμε... :roll::roll::roll::roll::roll: Σήμερα μου φαίνονται καλύτερα... :roll::roll::roll: Σα να έχουν "σβήσει"... :roll::roll::roll: Αλλά θα παίρνουμε αταραξ για 3-4 μέρες..Ελπίζω να μην είναι κοξάκι.... 8-)8-)8-)

Βικυ χρονια πολλά!!!!Να χαίρεστε τον γιγαντα Λεω!!! :x:x:x Να είναι γερός και τυχερός ο λεβέντης μας!!! :x:x:x Και όοοταν μεγαλώσει θα καταλάβει τι τρελή μάνα έχει.. :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βένη σήμερα συμφωνούμε και τα 2 θέματα!!! 8-)8-)

Ο Φιλιππάκος τι κάνει; :x

Γωγώ περαστικά :x

Θούλη εσύ τι ώρα θέλεις να ξύπνάνε;;;

Αν κοιμάται 21.00 και ξυπνάει 07.00 ή 07.30 μια χαρά, θα πάει και στον παιδικό!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο εχεις δίκιο με το ωράριο που έχουν τα δικά μας δύσκολο για άλλες εξωσχολικές δραστηριότητες

Βλέπω από μας που γυρίζουμε σπίτι 3.30 και 6 ξεκινάει το μπαλέτο..Εκείνες τις μέρες είμαστε όλη την ώρα στο πόδι..Βέβαια είναι μαζί και οι 2 οπότε είναι καλά..Αλλιώς δεν θα έστελνα τη μια και να η άλλη να έμενε σπίτι χωρίς παρέα ;)

Γιατί ρε παιδιά ξέρετε πολλούς γιατρούς και δικηγόρους να επιτρέπουν στα παιδιά τους να σπουδάσουν κάτι "λιγότερο"? Το κάνουν γιατί το ξέρουν ότι οι δουλειές τους έχουν κύρος και πρεστίζ. Οι δε αγρότες, κομμώτριες, υπάλληλοι κλπ κλπ τα παροτρύνουν να σπουδάσουν και να γόνουν κάτι άλλο από αυτό που είναι οι ίδιοι για να μην φάνε και τα παιδιά το ίδιο αγγούρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.

Όπως τα λέει η Μαρία είναι. Πάντα ο γονιός θέλει κατι περισσότερο για το παιδι του πχ αν είναι ο γονιός δηκιγορος το παιδι του θέλει να γίνει η το ίδιο και να ακολουθήσει πολιτική καργιερα η δικαστικός. Δεν θέλει να ρου γίνει φωτογράφος και ας έχει κλίση το παιδι. Φυσικά όσοι παλεύουν πολύ στην ζωη τούς με δύσκολα σωματικά επαγκελματα (και χάλια οικονομικά) τα παιδιά τούς θέλουν να ξεφύγουν απο αυτήν την αλυσίδα να γίνουν κατι καλύτερο να μην σαπίσουν μεσα στα χωράφια η μεσα στα ζώα η στα ορυχεία ..... θείος μου μηχανολογος μηχανικός σε ορυχείο ποτέ δεν ήθελε να ακολουθήσει και ο γιος του εκει ...είναι πολύ δύσκολη δουλειά και με πολύ αντίκτυπο στην υγεία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας :x

Μαρία :lol::lol::lol::lol::lol::lol: ωραίες οι κάλτσες που θέλεις!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

πάντως συνεχίζω να υποστηρίζω ότι είναι εγωιστικό και άδικο ο γονέας να απαιτεί από το παιδί του να κάνει την δουλειά που κάνει και ο ίδιος, ακόμη και αν αυτή είναι η πιο εύκολη και κερδοφόρα εργασία :|

ακόμη και το έμμεσο σπρώξιμο, που λέει η Χρύσα :|

επίσης ρε Χρύσα έχεις δει πολλούς ανθρώπους να είναι ευχαρηστημένοι με την δουλειά τους?

λίγοι είναι αυτοί, οπότε τι να προσποιηθούν στα παιδια΄ότι η δουλειά τους είναι καλή?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σας!

καλή Τσικνοπέμπτη! [smilie=occasion5.gif]

Σήμερα θα πω την αδερφή μου να ντύσω την Ι και να πάνε βόλτα

Εγώ θα καθήσω σπίτι με τη Φ να ξεκουραστεί :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα..

τι κανετε;;;;...

εμεις καλα...

Ρε Αργυρωωω......δεν ειπαμε να απαιτησεις..απλα να το κατευθυνει με εναν ηπιο τροπο και χωρις να το κανει θεμα..

Εγω παντως αν ημουν αγροτισσα και ειχα χωραφια θα εστελνα τα παιδια μου να το σπουδασουν για να το επεκτηνουν , να το μεγελωσουν να το κανουν πιο επαγγελματικο..

μια παραγωγη θελει και σωστη διαχειρηση./...δεν ειναι μονο φυτευω κρεμυδακια τα κανω δεματια και τα πουλαω στη Λαικη..

τεσπα..εγω σαν παιδι εζησα σε σπιτια με χωραφια...μου εμεινε αυτο..ηταν δυσκολο..πολυ δυσκολο γιατι ο παππους μου κυριςω δουλευε εκει αλλα ηταν αλλη η δαση να φτιαριζεις και να τρως πατατες...

Θου μη φοβασαι τον ειδηκευομενο...πολλες φορες ειναι καλυτερος..γιατι διαβαζει..

ασε πηγα και εγω σε δερματολογο κορυφη καποτε..πριν πολλα χρονια...στακατα στα μουτρα μου,....διαγνωση μηδεν!!!!

Βενακο ρε..αμα γινοσουν αισθητικος...μπορει να μου σου αρεσε..

και η κουνιαδα μου σπουδασε αισθητικος- εκτος απο ολα τα αλλα- και;;;..κανει πρακτηκη στον εαυτο της ..βαφετε σαν θεατρο καμπουκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θεσσαλονικιές ρίξτε μια ματιά.....γι ατην Θεσσ. πολύ ωραία! :D

http://diakopes.in.gr/news-offers/article/?aid=208867

Μαρία τι θα την ντύσεις την Ι? :D

η Φ. ακόμη άρρωστη είναι? :?:

Εγω παντως αν ημουν αγροτισσα και ειχα χωραφια θα εστελνα τα παιδια μου να το σπουδασουν για να το επεκτηνουν , να το μεγελωσουν να το κανουν πιο επαγγελματικο.....

μα δεν βλέπεις ρε Χρύσα τι λες? "αν ημουν αγροτισσα και ειχα χωραφια θα εστελνα τα παιδια μου να το σπουδασουν" δλδ αυτό δεν είναι επιβολή?! :roll::roll:

δεν έχουν περιθώρια τα παιδιά να επιλέξουν κάτι άλλο, ούτε καν ρωτήθηκαν δλδ!!!

δεν έχει σημασία αν θα σπουδάσουν γεωπόνοι...δεν είναι κακό το να σπουδάσει κανείς γεωπόνος και να ασχοληθεί με την επιχείρηση της οικογένειας, αλλά ΜΟΝΟ και ΜΟΝΟ όταν το θέλουν!!!......το θέμα είναι ότι από την στιγμή που γεννήθηκαν το μέλλον τους ήταν γραμμένο "θα σπουδάσουν αυτό και τέλος" :!:

κατάλαβες πώς το λέω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

axaxaxaxaxaxa :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

κι εγώ θα ήθελα να ασχοληθώ με ομορφιά, μαλλιά και τέτοια

ακόμη το σκέφτομαι να το κάνωδλδ.

Αμα κλείσει το τει ή αμα φύγουμε κάτι πρέπει να σκεφτώ να κάνω..

Θα ήθελα αυτή τη φορά κάτι δημιουργικό που να μου αποφέρει και κάποιο κέρδος -δεν έχω απαιτήσεις για πολλά-

είμαι σπίτι σήμερα

η Ι θα ντυθεί Μπάρμπι ποπ σταρ

η Φ ανακάλυψε μια στολή της Ι από παλιότερη παράσταση με ένα γαλάζιο φόρεμα -είχε ντυθεί νεράιδα- και ενθουσιάστηκε και θα φορέσει αυτή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά δεν θα μιλήσω για την αγροτιά γιατι έζησα και ζω μεσα σε αυτήν .... δεν θα το ήθελα για τα παιδιά μου καθόλου .... πρώτων για να βγάζεις καλό εισόδημα πρέπει να έχεις παρά παρά παρά πολλά στρεματα, δευτέρων έχοην πια πέσει τόσο οι τιμές που δεν βγάζουν σχεδόν τιποτα ικανοποιητικο οτι και να παραγεις .... τρίτων είσαι στο έλεος του καιρού, μια βρωχη παερισσοτερο η σε μέρα που δεν πρέπει η ενα χαλάζι η εναςς πιο βαρύς χειμώνας μπορεί να σου κοστίζει απο την μισή παραγωγή μέχρι και όλη και να μην έχεις να ζήσεις για έναν χρόνο. Λιώνεις μεσα στο χωραφι απο το πρωί μέχρι το βραδυ με ήλιο και βρωχη για ενα τιποτα .... στην ελλάδα δεν θα υπάρξει ποτέ αγροτική αναπτυξη έχει καταστραφεί αυτός ο κλάδος γιατι δεν τούς πληρώνουν όσο θα έπρεπε και η τιμή που φτάνει στον καταναλοτη είναι το κέρδος των μεσαζοντων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έτσι όπως τα λέει η Αφροδίτη είναι..

πχ στο χωριό μου κανα 2 οικογένειες είναι πλέον που έχουν παρα παρα πολλά στρεμματα και ζουν από αυτά..οι υπόλοιποι κάνουν άλλες δουλειές και συμπληρώνουν ας πούμε. Είναι πολυ δύσκολα.. :roll:

γέλασα πολύ με το θεατρο καμπουκι :lol::lol::lol:

Αργυρώ την ξέρω την δουλειά ρε αλλά θα πρέπει να πάμε μαζί με τον Γ και ο Γ δε μπορεί να αφήσει την πολυαγαπημένη του δουλίτσα :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε μαρια...εννωειτε πως δε θα τα εστελνα με το ζωρι ρεεε..

απλα θα του ςκινουσα το ενδιαφερον τοσο που θα το ζητουσαν μονοι τους...

δεν ξερω ρε κοριτσια..εγω ξερω ανθρωπους που ασχολουνται με διαφορες καλλιεργιες και τα πανε καλα...

ακομα και με σαλιγκαροτροφεια..

σε ολα θελει δουλεια..

ακομα και εγω που καθομαι σε ενα γραφειο και δεν κανω ουσιαστηκα τιποτα ειμαι πτωμα...

Τερσπα..

Αφρο πηρες ρε το πακετο μου;;;;;..πισω δε γυρισε παντως...

Μαρια ωραια!!!

μεγειαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερες κ καλη τσικνοπεμπτη!! :D:D

βενακι..να στο αντιστρεψω λιγο..

εστω οτι η οικογενειακη σας επιχειρηση απεφερε απιστευτα κερδη..κ ζουσατε πλουσιοπαροχα..με το χερι στην καρδια πες μουτ ομως σε παρακαλω..θα το μετανιωνες;;; :roll: σε ρωταω σοβαρα..

εγω π.χ. κατατασσω τον εαυτο μου στους ''τυχερους"..σπουδασα κ εκανα επαγγελμα απο το οποιο αμειβομαι,αυτο που αγαπουσα κ αγαπώ!

αλλα στην ευρυτερη οικογενεια μου οι περισσοτεροι ειναι γιατροι κ καθηγητες..να επηρεαστηκα ασυνειδητα;;ισως..

σιγουρα μεγαλωσα μεσα σε ενα περιβαλλον,οπου θεωρουσα,χωρις κανει ςνα μου το επιβαλει αμεσα,ανηκουστο να μη σπουδασω σε πανεπιστημιο,ουτε καν σε τει,αει κ μαλιστα υψηλοβαθμη σε μορια τοτε σχολη..σιγουρα επηρεαστηκα απο τη μαμα μου,την οποια εβλεπα να διαβαζει διαρκως..ημουν πεμπτη δημοτικου οταν πηρε το πτυχιο της,ειχε μεινει εγκυος οσο ηταν στο τελευταιο ετος κ πηγαν πισω οι σπουδες της..

εε..θυμαμαι τον μπαμπα να μας πηγαινει στο παρκο κ εκεινη να διαβαζει κατι απιστευτους τομους,που στα ματια μου φανταζαν θεορατοι..κ θυμαμαι να γραφω καρτελακια με το ονομα μου κ διπλα.."βαθμος 200"! :o:o:o απο τοτε μου ειχε μπει μαλλον το..σαρακι.. :roll:

να σημειωσω οτι η μαμα μου καταγεται απο οικογενεια με γονεις αγροτες,μεταναστες στη γερμανια που με πολυ κοπο κ εργασια σπουδασαν 3 παιδια,εκαναν περιουσια,γυρισαν πισω κ ειναι αξιοπρεπεστατοι κ "νοικοκυριδες"..

δεν ηθελαν ποτε ομως αναλογη μοιρα για τα παιδια τους..κ τα εστρεψαν στα γραμματα κ τα 3 κοριτσια,ηα λλη θεια μου ειναι φιλολογος..

κ πολλοι γονεις αγροτες δε θελουν την ιδια μοιρα για τα παιδια τους..για αυτο κ οι περισσοτερες επιτυχιες στις πανελλαδικες ειναι απο παιδια αγροτικων οικογενειων,απο επαρχια..γιατι εχουν ζησει τις δυσκολιες κ αποζητουν μια καλυτερη ζωη..

ολα αυτα ομως πριν 3 χρονια..

τωρα με την κριση εχουν ερθει τα πανω κατω ρε κοριτσια..

ο αγροτης κ η ζωη στην επαρχια δεν ειναι πια κατι..υποδεεστερο..αλλα λυση αναγκης για πολλους.. :roll:

εν κατακλειδι..γιατι πολυ το ζαλισα..

θα ηθελα το παιδι μου να σπουδασει ο.τι μα ο,τι γουσταρει κ μετα,να υπαρχει κ μια στημενη δουλεια κ ΑΝ δε τα καταφερει αλλου,να την εχει ως αποκουμπι..να ικανοποιησει πρωτα τα θελω του,ομως,συμφωνω!

ποσταρω κ επανερχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον τι θυμήθηκα

έβλεπα σε μια εκπομπή μια κοπέλα που τα παράτησε όλα (δουλειά καλή κλπ κλπ) και ασχολήθηκε με σαλιγκάρια και είναι ευχαριστημένη..

Έλεγε πώς της ήρθε η ιδέα..έτρωγε λέει σε ένα εστιατόριο στην Αυστρία και της έφεραν σαλιγκάρια και έτσι της γεννήθηκε η ιδέα να ασχοληθεί με αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...