Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο 80-σαν να μπαίνει η άνοιξη!


Recommended Posts

το χαράτσι της ΔΕΗ είναι κάθε μήνα??

ανησυχώ γιατί δεν βρίσκω την δήλωσή μου στο ιντερνετ....μπορείς να δεις την πορεία της.....και δεν την βρίσκω :(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 971
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για την ωρα ναι το χαρατσι ειναι σε καθε λογαριασμο οχι καθε μηνα..καθε διμηνο..

Αφρο αυτο θα σου ελεγα..οτι ειναι επιπεφοικιτιδα και να βαλεις τομπρεξ...

Δεν ειναι μονο το κρατος...πολυ ιδιωτες δεν ξερουν πως να εκμεταλλευτουν αυτα που εχουν./.

δεν υπαρχει και ιδιωτικη πρωτοβουλια στην Ελλαδα..

πχ η μαμ αμου εχει μαι φιλη η οποια ειναι μοναχοπαιδι..

ο μισος Αγιος Παυλος σε αμπελια ειναι του πατερα της..

καθε χρονο τα δινει στον Τσανταλη..

ε εστειλε τον γιο της στην Αγγλια να σπουδασει πληροφορικη..και την κορη τη σπουδαζει Θεολογια..

Δε θα επρεπε να "κατευθυνει" με καποιον τροπο τα παιδια της..να εδωε ιανι το μελλον ρε παιδια..ειανι η γη..σας ανικει..ειναι ευφορη..χαρη σε αυτα τα χωραφια εχουμε σπιτι αυτοκιντο....

το στελνεις που το στελνεις εξω...ειναι αναγκη να ιεναι πληροφορικη;;;;..

απλα για να θελει το παιδι σου να ασχηληθει με τη γη..θα πρεπει και εσυ σαν γονιοα να δειχνεις οτι τα νοιαζεσαι αυτα τα χωραφια..οτι σου αρεσει..οχι να ειναι ο αντρας σου ανεργος και να τα ξηνει στον καναπε και να παιρνει ο πατερας σου αλβανους να μαζεψουν την παραγωγη...

Διαβαζω συχνα το πςεριοδικο γαστρονομος..και μου αρεσει που βλεπω μοναδες οπου γονεις που αγαπανε αυτο που κανουν βαζουν τα παιδια τους απο νωρις στη δουλεια...

Κανουν πολλα ρεπορταζ για Ελληνικα προιοντα

για να προκοψεις θα πρεπει να ξερεις πρωτα απόλα εσυ πολυ καλα τη δουλεια σου...

εννωειται πω ςπροτιμω πολλες φορες ενα προιον οταν βλεπω ποσο πολυ νοιαζονται οι παραγωγοι του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εν μέρει διαφωνώ σε ατό που λες Χρύσα....δλδ τα παιδιά πρέπει και είναι υποχρεωμένα και έχουν ένα προδιαγεγραμμένο μέλλον.....να κάνουν ή συνεχίσουν αυτό που διάλεξαν να κάνουν οι γονείς τους!!! :?

διαφωνώ.....γιατί να μην κάνουν αυτό που πραγματικά εκείνα θέλουν?.....δεν επέλεξαν εκείνα το επάγγελμα των γονιών γιατί θα πρέπει να το ακολουθήσουν κιόλας??

γεννάμε τα παιδιά μας....

τους δίνουμε το όνομα που ΕΜΕΙΣ θέλουμε....

τους ντύνουμς όπως ΕΜΕΙΣ θέλουμε....

τους δίνουμε την εκπση και δραστηριότητες που πάλι ΕΜΕΙΣ θέλουμε....

και στην τελική τους λέμε να κάνουν ένα επάγγελμα που ΕΜΕΙΣ θέλουμε!!!1

νομίζω ότι είναι λίγο άδικο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χα χα χα! :lol::lol:

γελάω αργυρω..γιατι ειναι σαν να ακουω τον αδερφο μου!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ειχε περασει τει δασοπονιας κ η μαμα μου,πανεπιστημιακος πτυχιουχ. οικονομικου,τον επρηξε κ εδωσε παλι κ περασε κ τελειωσε το τει λογιστικης..εε.....δε της το συγχωρεσε ποτε,αν κ του αρεσε η σχολη,το απωθημενο του εμεινε :roll:

εγω βεβαια του λεω οτι ενηλικος ηταν,ας επεμενε να κανει ο,τι θελει,δε του φταιει η μαμα ;)8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

n mai kai εγω!

ευχαριστω για τις ευχες σας!

αχ το μαναρακι μου εγινε ενος ετους...! :P:P:P

το βραδακι θα του κοψουμε τουρτιτσα...με παπουδογιαγιαδες και ανηψια...

νονα....μακαρι να ησουν εδω!

οταν ερθεις θα του κοψουμε κι αλλη...(κανει φοβερες τουρτες το ζαχαροπλαστειο) :lol::lol:

ειμαι σπιτι και προσπαθω να κανω καμια δουλεια...αλλα βαριεμαι ρε γμτ!

συμπεθερα...εγω συμφωνω με την κουμπαρα...καποια πραγματα δεν μπορεις να τα πετας ετσι...ειναι κοπος των γονεων,...και στρωμενη δουλεια...

εγω τι να ακολουθησω...ο πατερας μου σκουπιδιαρης ηταν!

εκτος αν ειναι το μελλον μου αυτο!

σε σχεση με τη συναδελφο και το ιδιωτικο...ναι και εγω συμφωνω οτι υπαρχουν αξιολογοι δασκαλοι ...αλλα ενα παιδι με ταλεντο οπως εκεινο...πραγματικα μενει πισω γιατι....νοιωθει να βαριεται...τα ξερει ...θελει κατι πιο πολυ...διοτι σε ενα πολυπληθισμικο σχολειο...ο δασκαλος κοιτα να βοηθησει κυριως τα αδυναμα παιδια,...και σωστα πρατει φυσικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω δεν εννοω να πιεσουν οι γονεις ντε και καλα..

αλλα πες μου σε παρακαλω πως να αγαπησει ενα παιδι..πως να ενδιαφερθει για κατι οταν εσυ ο ιδιος το απαξιεις και το θεωρεις κατωτερο του επιπεδου σου..

δηλαδη αν ησουν δηκηγορος δε θα ειχες προβλημα να γινει και ο γιος σου δικηγορος;;;...

το εβλεπα κυριως στη δικη μου γεννια..

παιδι απου ειχα γονεις σε νομικου ςκυκλους..λυσσαγανε κυριολεκτηκα να σπουδασουν κατι παρεμφερες γιατι εχουν ετοιμη στρομενη δουλεια...

παιδια που εχουν γονεις επιχειρηματιες γιατι σπουδαζουν ολα οικονομια και διοικηση και θελουν να αναλαβουν την οικογεννιακη επιχειρηση..

εκεινοι οι γονεις δ εκλαιγονται ολη μερα οι και οι..αλλα εκθειαζουν τη δουλεια του ςκαι τα οφελοι τους..

ειχα μια συμμαθητρια στο λυκειο..ο μπαμπας της ειχε τυροκομειο..σπουδασε χημικος και το ελεγε απο τοτε./.εγω θα σπουδασω χημηκος και θα δουλεψω ση δουλει ατου μπαμπα μου..

η αδελφη της ηταν φιλολογος το χε ρ επαιδ μου..μιλουσα αρχαια σαν εμεις τα νεα ελληνικα, ο αδελφος της σπουδασε λογιστικη και κραταει το οικονομικο τμημα..εχουν μια μικρη μοναδα..η οποια ομως τρεφει 3 οικογεννιες αυτη τη στιγμη

ειναι δυσκολες οι αγροτικες δουλιες..και οι κτηνοτροφικες..δεν αντιλεγω ..

αλλα εχω απειρα παραδειγματα κυριως στο εξωτερικο οπου γονεις επειδη αγαπουσαν αυτο που κανατε με τον τροπο τους χωρις να κατευθυνουν κανενα παιδι αμεσα τους "εσπρωξαν" στο να σπουδασουν καλυτερα αυτο που κανανε οι ιδιοι και να το αναπτηξουν παραπανω...

σε εποχες οπως η δικη μας πιστευω πως δε σηκωνει να πολυψαχνομαστε στο τι θελουμε..αλλα στο τι θα μας θρεψει..

και πες μου τωρα εσυ αντε αυτος σαν προγραμματιστης μπορει να εχει ΤΟ ταλεντο ρε παιδι μου και να προκοψει..η μικρη που θα γινει Θεολογος τι θα κανει;;;...

εδω πανε να καταργησουν το μαθημα των θρησκευτηκων απο τα σχολεια...

δεν ξερω..

εγω τα παιδι αμου μεγαλονωντας θα φροντισω να τα κατευθυνω με τον τροπο μου σε δουλειες που θα τους αποφερουν οικονικα οφελη για να μπορεσουν να ζησουν ..

δε με νοιαζει να γινουν γιατροι- παρα μονο αν θα ειανι διατεθημενοι να δουλεψουν και δωρεαν και να βοηθησουν...θα προτιμισω πχ να μου πει ο Χ μαμα θελω να μαω στην Αμερικανικη Γεωργικη σχολη..παρα να μου πει μαμα θελω να περασω νομικη.

Βικυυυ..φερανε ρε το δωρο;;;;;...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

:lol::lol::lol::lol: Γελαω γιατι τα 2 προηγουμενα ποστ μου τα εκανε η Ε. και χαμπαρι δεν πηρα. Τωρα τα ειδα τυχαίος! :lol: Βρε την σκατιαρια, ταχα μου εβλεπε τραγουδια στο youtube! :lol:

Τι κανετε? σας ψιλοδιαβασα αλλα ειμαι χαλια και δεν θυμαμαι πολλα, ο αυχενας μου με μαμαει τις τελευταιες μερες :twisted: Πηγα γιατρο χθες, εχω βαρβατη σκολίωση στον αυχενα και λιγο στην μεση και τρελο πιασιμο, μου πατησε 5 ενεσεις για να μην ποναω και την ιδια μερα ξεκινησα βελονισμο και μασαζ σε ειδικο κρεβατι με ζεστο νερο. Μου ειπε πρεπει οπωσδηποτε να κανω θεραπεια με χαπια αλλα επειδη εχουν βαλιουμ μεσα δεν μπορω να τα παρω οσο θηλαζω, οποτε κανουμε πρωτα αυτα και βλεπουμε πως θα παει. Ειμαι πολυ χαρουμενη!!! Ο Γ. απο προχθες κανει τσιτσα στην τουαλετα!!!!! :D Βεβαια πρωτα του φευγει μια σταγονα και μολις το καταλαβαινει τρεχει σαν τρελος φωναζωντας μαμα τισα τισα :lol: πολυ πλακα εχει! στον υπνο του φοραω παμπερς ομως.

Χρονια πολλα στον Λεο Βικακι!!!! Ποτε χρονισε κιολας ο σκατουλης μωρε? [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif]

Αργυ ναι Niedersachsen ειμαστε, το ακουσα αυτο με τις αγελαδες, αστα να πανε...η Ε. τα παει ολο και πιο καλα με τον παιδικο και στην γλωσσα εχει κανει μεγαλη προοδο. Μου ειπε η δασκαλα της οτι δεν χρειαζεται να φερουν εκεινη την κυρια απο την πολη για να δει κατα ποσο καλα μιλαει. Μονο με τα τσισα εχουμε θεμα..βαριεται να παει και την παιρνω σχεδον παντα κατουρημενη απο εκει γιατι συνηθως παιζει εξω εκεινη την ωρα και δεν την παιρνουν χαμπαρι οτι κατουρηθηκε να την αλλαξουν.

Χρυσα ποσο γελασα με τον Γ. που κανει την τιγρη! :lol: Επισης σε θεωρω λιιιιγο υπερβολικη στο θεμα με την υπερκηνιτικοτητα κτλ. δεν ειναι ουτε καν 4 για να τα κανει ολα αυτα. Και η Ε. εχει ολα τα στοιχεια ενος υπερκινητικου παιδιου αλλα δεν ανησυχω ακομα. Καμια φορα εχουμε παραπανω απαιτησεις απο τα παιδια μας και αυτο μας οδηγει σε λαθος συμπερασματα. Θα συμφωνησω απολυτα με το δευτερο αρθρο που εβαλες.

Αφρο περαστικα στο ματακι και με γεια τα βρακια :D

Σισσιω γυρισες σπιτι?

Παω να μαγειρεψω τα υπολοιπα αργοτερα αν με αφησουν. φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και δεν εννοω παιδια χαρισματικα που εχουν τρελα με κατι η παιδι απου δεν εχουν στρομενες δουλιες απο γονεις..

εκει αν εχεις ταλεντο και πεισμα και διαθεση και πραγματικη αγαπη για κατι..θα προκοψεια και αυτο μπορει να σε κανει και πλουσιο..

αλλα ειναι ειλικρινα κριμα.

Εβγαινα καποτε με εναν που οι γονει ςτου ειχαν καταστημα..ο αδελφος του ηταν γεννημενος εμπορας...δε χρειαζοταν να σπουδασει το london schook of economics ηταν αστερι μονος του...

δε θα ηταν κριμα να μην εκμεταλλευτει το μαγαζι του πατερα του..

δεν το εκανε..οι γονεις του τον απετρεπαν..χαραμιστηκε το παιδι σε δουλιες ασχετες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικυ ξεχασα καλε!!

χρονια πολλα στον λεω!!!

να ειναι παντα μα παντα ευτυχισμενος κ γελαστός!!να τον καμαρωνετε κ να τον χαιρεστε μαζι με την αδερφουλα του!! :D:D:D

εξακολουθω να διαφωνω για τα ιδιωτικα..

κ εκει υπαρχουν πολλα παιδια..κ πιστεψε με..δεν ειναι ολα"ταλεντα"..κ εκει ο δασκαλος πρεπει να ασχοληθει με ολα τα παιδια κ με τα πιο αδυναμα..εκει να δεις ποσα..πώς να το πω.."μη χαρισματικα"παιδια πηγαινουν που απλα εχουν πλουσιους γονεις κ θελουν να εξασφαλισουν ενα καλο απολυτηριο..

επιμενω..αν εναι τοσο προχωρημενο ενα παιδι,ως γονιος,θα το βοηθουσα εξωσχολικα,ετσι κ τα λεφτακια μου θα επιαναν σιγουρα τοπο..

αα!κ εδω δυσκολο ειναι να αλλαξεις δημοσιο σχολειο κ να μην πας στης περιοχης σου..αλλα γινεται!ο.κ. θελει τρεξιμο,αλλα ειναι κατορθωτο!

αφρο ωσπου να παει σχολειο δημοτικο ο μανωλακης,θα εχεις γνωριστει με αλλες μαμαδες στα νηπια,που ενδεχομενως να εχουν μεγαλυτερα παιδια κ να σου πουν τη γνωμη τους για τα σχολεια της περιοχης κ προς τα πού να κινηθεις!περαστικα!

ελενα σε χασαμε!

μπραβο στον γιωργακη για τα τσισακια!! :D:D

περαστικα κ σε σενα.. :(

χρυσα εγω πλεον,στην εποχη που ζουμε,τεινω να συμφωνησω μαζι σου...

απο τωρα να φανταστεις λεω στον χ. να φροντισει η δουλεια του ν απαιε καλα για να εχουν σιγουρη δουλεια τα παιδια μας! :shock::shock::shock::shock::shock::geek::geek::geek::geek:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Αφρο στρογκ και μικρα...

δεν πειραζει ρεεε..φορα τα οταν ο Κ θα παριστανει την Τιργη..αφου θα γυρισει απο το ταξιδι..να τα σκησει να μη πανε και τζαμπα τα 2 ευρω...χαχαχαχαχα...

Αχ Ελενα δεν ξερω ρε συ...θα δειξει ο καιρος..

δε θελω να νιοθω τηψεις μετα οτι εβλεπα και δεν εκανα τιποτα και να το χαντακοσω το παιδι...

δεν ειναι οτι με νοιαζει ιδιετερα τι θα μαθει στο σχολειο..

πιστευω πως θα μαθει μονο αν σταθει εξαιρετικα τυχερος να εχει καλους εκπαιδευτες

αλλα με τη συμπεριφορα του δε θελω να στιγματιστει ως το ζωηρο παιδι της ταξης

Ιουλια εγω απο αυτη τη πλευρα το λεω....

δεν ξερω τι θα γινει σε 20 χρονια που θα βγουν τα παιδια μας στην αγορα εργασιας...

αν ειχα μια δικη μου δουλεια η αν ο Ο μεχρι τοτε στισει τη δικη του δουλεια..ισος να τους σπροξω με τον τροπο μου σε κατι παρεμφερες..

αλλιως θα τους κατευθυνω με καποιον τροπο δεν ξερω ακομα με ποιον..για την ωρα φροντιζω να δω τι τασεις εχουν δινοντας τους διαφορα ερεθησματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααααααα χρυσα!!εγω αν δω τιος τασεις του γιωργου..θα πλουτισουμε!! :lol::lol::lol:

λεει οτι θελει να γινει τραγουδιστης,αλλα στεναχωριεται λεει γιατι δεν εχει καλη φωνη κ η πεθερα μου του ειπε να τραγουδαει ολη μερα για να τη βελτιωσει!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

οποτε..ας παει καλα η δουλεια του χ...κ οταν βαρεθει τις πιστες..ας ασχοληθει με κατι πιο..ταπεινο!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:8-)8-)8-)8-)8-)8-)8-)8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

iOYLIA ΓΙΑ

-ΝΑ ΕΧΕΙς ΕΞΩΣΧΟΛΙΚΕς ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕς ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙς ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΔΙΑΘΕΣΗ...

(ουπς κεφ. διορθ) η συγκεκριμενη...δεν εχει....αλλα εχει για το εαυτο της...!

Λενακη...τελεια ο Γ. !!!!!!!!!

πακετο ο αυχενας...το κολαρο δεν σε αανκουφιζει?

εμενα απο τον αυχενα εχω πονοκεφαλους και πονο στα χερια....

μου πεφτουν πραγματα!

Αφρο....χαχχαχ με τα στριγκακια...!

η δικα μου λεει οτι θα γιενι χορευτρια και θα χορευει σε μαγαζια να την βλεπει ο κοσμος...!

εγω της λεω τι δουλεια κανω και δεν με πιστευει...εμ το παιδι 2 φορες που εχει ερθει στη δουλεια με βλεπει με κανονικα ρουχα!

απλα λεει οτι η μαμα της δουλευει σε ενα σπιτι μεγαλο που εχει πολλες κυριες και εκει δουλευουν κι αλλες κοπελες σα την μαμα της :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικυ;;;;...

σαν περιγραφη για αλλου ειδους σπιτι μου μοιαζει αυτο :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ρε μη κοιτατε τι λενε τωρα ..θα αλλαξουν πολες φορες στηνπορειε..

και εγω μικρηε λεγα οτι θελω να γινω δασκαλα εστινα της κουκλες σε ταξη εφτιαχνα εργασιες...διορθωνα τετραδια..πολυ μου αρεσε..

το παιδιαγωγικο ηταν στις τελευταιε ςμου επιλογες..περασα..αλλα δεν αντεχα να παω...θα τη μισουσα τη δουλεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η δικα μου λεει οτι θα γιενι χορευτρια και θα χορευει σε μαγαζια να την βλεπει ο κοσμος...!

:lol::lol::lol::lol::lol: η νυφούλα μου να συναντήσει τον Γιώργη τςη Ιουλίας και να κάνουν μαζί δουλειές, ο ένας στον χωρό και ο άλλος στο τραγούδι :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

και εμείς από κάτω να χειροκροτούμε 8-)8-)8-)8-):lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξέρω τι λέτε, εγώ πάντως ΔΙΑΦΩΝΩ, το βρίσκω πολύ εγωιστικό αυτό που λέτε!!! :?

άλλο να συμβουλεύσετε τα παιδιά για τα επαγγέματα του μελλοντος....για αυτά που έχοευν δουλειά.....για την εργασία του - ενδεχομένως - μαγαζιού και άλλο να του πω να ακολουθήσει την επιχείρησή μας για να μην χαθεί ή ό,τι άλλο!! L-)L-)L-)L-)L-)

δλδ το παιδί μου θέλει να σπουδάσει πληροφορική γιατί του αρέσει, γιατί είναι καλό σε αυτό το αντικείμενο και εγώ θατου πω όχι να αναλάβει το μανάβικό μας γιατί αυτό έχει χρήματα???!!!! ... ε όχι ρε κορίτσια....αν μη τι άλλο το βρίσκω εγωιστικό και άδικο.....ας σπουδάσει αυτό που θέλει και μετά ας ασχοληθεί με το μανάβικο αν θέλει....

Συμπεθέρα, αφού έχει πολλά χρήματα γιατί δεν αναθέτει σε κάποιον να ασχοληθεί με το παιδί? :idea:

φεύγω.....σήμερα έκανα πατάτες γιαχνί :D

Λενάκι :D:D μπράβο στον Γ. :D:D αλλά και στην Ε. για την πρόοδό της :D:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...