Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Τα ξενυχτικα ζουζουνια" Νο 6


Recommended Posts

Σας χαιρετω κοριτσια!

Αννα Μαρια το ενα το τικερακι στην υπογραφη σου παρουσιαζοταν!τωρα χαθηκε κι αυτο!πηγατε Εκκλησια σημερα ε?κι εμεις!καθε Κυριακη σχχεδον παμε με τη μικρη οταν ξυπνησει κι ο αντρας μου μενει σπιτι και κοιμαται!χαχα!αλλα η μικρη αλωνιζει στην Εκκλησια!θελει να πιασει τα ρασα του παπα!την προηγουμενη Κυριακη πηγαινε μπουσουλωντας να μπει ιατω απ τα ρασα,την επιανα εσκαγε στα γελια!ο Δημος Λαρνακας πιστευω κανει το καλυτερο εργο με τα κοινωνικα παντοπωλεια!

Μαγδουλα ο Βασιλακης τι κανει?

ΚΑ1 εγω δεν πηρα προσκληση για την ομαδα,εκτος κι αν μου στειλες και δεν ξερω να τη βρω!ηρεμησε η αδερφουλα σου!ευτυχως!αντε να χαρει και το παιδακι της!

Καγκουρακι ταλαιπωρειται με τα δοντακια ο Νικολας!κι η Ιωαννα βγαζει τα πανω τελευταια,τραπεζιτες τα λενε?

εμεις χθες πηγαμε στη βαφτιστικια μου,πηγαμε σε ψαροταβερνα με τους κουμπαρους μας κι εκεο διπλα εχει θαλασσα!η Ιωαννα ολη την ωρα ετρεχε να μπει μεσα!δεν εκατσε λεπτο!σημερα λεγαμε να παμε καμια βολτα αλλα μας τα χαλασε ο καιρος!το πρωι ηταν καλος,τωρα εχει απ το μεσημερι που βρεχει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑ1 εγω δεν πηρα προσκληση για την ομαδα,εκτος κι αν μου στειλες και δεν ξερω να τη βρω!ηρεμησε η αδερφουλα σου!ευτυχως!αντε να χαρει και το παιδακι της!!

Bασω μου μαζι με ολα τα κοριτσια εκανα και σενα μηπως δεν την ειδες;

επιστρεφω μετα παω Κοζανη για δουλειες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο μενα, και εγω πολλες δουλειές χθες τουλάχιστον κατάφερα και έκανα γενικη στο μισο σπιτι και μου μένει το αλλο μισο για να γινει και αυτο σιγα σιγα μες στην βδομάδα.

Έκανα τα δυο υπνοδωμάτια και το πίσω μπαλκόνι πατζουρια, κάγκελα, τέντες όλα. Και φυσικα το βραδυ και σίδερο γιατι ο μικρός ειχε ξεμείνει απο φορμακια.

Εχει ωραία μερα σημερα άντε να μυρίσει λίγο άνοιξη για τα καλα επιτέλους.

Αννα Μαρία δεν εχει τύχει εδω στην Ελλάδα να δω τέτοιο παρεκκλήσι για παιδια στην εκκλησία, η Αγγελική γενικα ειναι ήσυχη κυρίως όταν την παει η γιαγια γιατι όταν είμαι και εγω ε κάτι την πιάνει. Αυτο με τον μολύβδο στα κραγιόν το είχα ακούσει παλιότερα αλλα τον τροπο να δεις αν έχουν δεν τον ήξερα ομολογώ!!!!

Βασω φαντάζομαι την Ιωάννα να πιάνει τα ράσα του παπά.:P

Μαρίνα τι να σου πω σε μένα και στην Κατερίνα έπιασε και τα βάλαμε τα τικερακια, σε σένα και στην Αννα Μαρία με κάποιο τροπο αλλο θα μπαίνουν.

Σας είπα ότι ο Νικόλας όλη την ώρα σηκώνεται όρθιος , πιάνεται απο παντου και όρθιος ακομα και στην πόρτα του μπάνιου που την έχω κλειστεί βάζει τα χέρια και σηκώνεται!!! Και κάνει και πλάγια βήματα και εκτος κούνιες ή παρκοκρεβατου.

Καλημερα και καλη βδομάδα σε όλες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia!!!!!

Katerina oute egw pira prosklisi gia thn omada!!!

Katerinaki logiko na sikwnetai pleon o Nikolas...kai emena tote arxise na sikwnetai... teleia!!!!emena kanei vimatakia teleia otan pianetai akomh...paei na afisei ta xerakia alla vlepw oti fovatai!

KALHMERAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Εγώ είμαι λίγο αρρωστούλα σήμερα... Χτες βράδι άρχισε να με πονάει ο λαιμός μου και το πρωί είχα και βουλωμένη μύτη. Τώρα σα να μου πέρασαν όλα αυτά, αλλά ζαλίζομαι πολύ, έχω έντονους πόνους περιόδου και γενικώς νιώθω μια γενική κατάπτωση... Λέτε να είμαι έγκυος; Την Τετάρτη περιμένω περίοδο, αν δεν έρθει θα κάνω τεστ.

Βάσω α, καλά, η Ιωαννούλα έχει φτάσει σε μεγάλα επίπεδα σκανταλιάς μέσα στην εκκλησία! Εμάς ευτυχώς είναι μεγάλη η εκκλησία και δεν μπορεί να πλησιάσει στο ιερό. Ειδικά τώρα που πλέον πηγαίνουμε στο νηπιαγωγείο, κάθεται και παίζει με τα άλλα παιδάκια ή με τα παιχνίδια που του δίνουν!

Σήμερα είδα ότι ο Αντρέας έβγαλε κι άλλο τραπεζίτη, δύο τραπεζίτες δηλαδή, δέκα δόντια συνολικά!

Καγκουράκι έτσι όπως είμαι τώρα, διάβασα τις δουλειές σου και έπαθα υπερκόπωση!

Καλέ, τώρα μόλις είδα ότι χτες αντί να γράψω "Νικολάκης" έγραψα "Βασιλάκης"... Ό,τι να 'ναι!!!!

Κι ο Αντρέας κάπου τόσο άρχισε να κάνει βήματα πιασμένος από έπιπλα.

Βάσω και Μαρίνα η πρόσκληση είναι ο ταχυδρόμος στα δεξιά της οθόνης.

Σας φιλώ, θα κάνουμε μπάνιο το θηριάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ζουζουνες μου ο βασιλης μια χαρα εγω παλι ερειπιο ενα κεφαλι καζανι

αχ καγκουρακι κ εγω εχω σιδερο κ δουλειες αλλα ουφφ βαρεθηκα μια μερα που παω μονο πρωι κ μετα σαν τον βεγγο να προλαβω τις δουλειες

αννα μαριΑ μπραβω κουκλα μου για τον εθελοντισμο

καλε τι γαιδουρα αυτη με το μπισκοτο μπορει να μην της αρεσε η συνταγη οχι η μαγειρικη σου αλλα λιγο τακτ κ διακριτικοτητα δε βλαπτει πια

βασουλα η ιωαννουλα σου ειναι σε ζορικη ηληκια κ εγω ολο κυνηγαγα

ο βασιλης ειπε το ρο γιουπι!!!!

κα μου εγω μπηκα στην ομαδα νομιζω αλλα τη βγαζει κενη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκανα το τεστ με τα κραγιον δε μαυρισε μπας κ δε το κανα καλα η ειναι καλα αραγε θα το ξανακανω να σιγουρευτω

μωρουδενια ταρζανακι κ το δικο σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες καλησπερα και καλη εβδομαδα!

Εχω το μικρο αρρωστο με πολλη μυξα και βηχαλακι. Κυριως οταν κοιμαται πνιγεται απο το φλεμμα το καημενο κι ολο βηχει και ξυπναει και θελει μαμα! Εχω 2 νυχτες να κοιμηθω καλα! Χαλαλι του, αντε να του περασει γρηγορα! Και τα μωρα μας αρρωστα παλι, τα ιδια και αυτα! Ηταν να κανουμε τα γενεθλια τους προχτες αλλα αναβληθηκαν μεχρι το επομενο Σαββατο.

Στα δικα σας τωρα.

Κα μου πανακριβα ολα δικιο εχεις! Ειδικα στην επαρχια, εδω ολο και βρισκεις προσφορες. Καλε γιατι να μπεις στον κοπο να τα μεταφερεις ολα; Ασε να μεταφερει η καθεμια ο,τι θελει εκεινη.

Καγκουρακι στο ιντερνετ εχει πολυ ωραια φορεματα, αλλα παλι δεν μπορεις να εισαι σιγουρη. Αν ομως δεν θελεις κατι πολυ καλο, πολυ επισημο σιγουρα σε μαγαζια οπως Lynne, BSB, Diva κατι θα βρεις γυρω στα 100.

Ανθη μου μην τρωγεσαι με τα κιλα! Κουκλα εισαι!

Μαρινακι μου, Βασω μου και Μαγδουλα μου ειστε καλα; Τα παιδακια σας;

Αννα Μαρια η υπογραφη σου με πεθανε, εχω ριξει πολυυυ γελιο! Περαστικα ευχομαι κι αντε με το καλο να εχεις ενα θετικο τεστακι! Τι γαιδουρα αυτη με το μπισκοτο! Μπραβο σας για τον εθελοντισμο.

Σας αφηνω για την ωρα! Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

το πρωι με το που πηγα Κοζανη με πηραν απο το σχολειο και μου ειπαν οτι ο Νικος διαμαρτυρεται οτι ποναει η κοιλια του και γυρισα να τον παρω ευτυχως ειχα προλαβει και θεωρησα την καρτα ανεργιας περισσοτερο γιαυτο ειχα ανεβει ,τελικα μαλλον κρυωμα πρεπει να ηταν γιατι τωρα ειναι μια χαρα ,αυριο θα τον στειλω κανονικα αλλα στις 10.30 θα σχολασουν επειδη εχουν οι δασκαλοι σεμιναριο

Αννα Μαρια περαστικα σου ευχομαι ολοψυχα να ειναι σπορακι ολη αυτη η αδιαθεσια σου

Μαγδα μου τι να εχεις καλε η ομαδα αφου δεν γραψαμε τιποτα ακομη κενη θα ειναι τι φωτογραφιες δεν ξερω πως να μεταφερω προσπαθησα λιγο αλλα τιποτα θελει ψαξιμο

Χριστινακι περαστικα στον κουκλο σου και να τον χαιρεσε,να τα εκατοστισει και να ειναι γερος ο ζουζουνος μας,δεν με πειραζει να τις μεταφερω ολες εγω αρκει να βρω τον τροπο,σου γραψα και πμ στειλε μου την διευθυνση σου ,ας γινει καλα και θα κανετε και παρτακι τι θα φτιαξεις;

Βασω απαιχτη η Ιωαννουλα σου ακου εκει με τα ρασα του παπα καλο παιχνιδι βρηκε

τα λεμε κουκλες πολλα φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλες επανηλθα!

Κα μου, σε ευχαριστω,αλλα γενεθλια εχουν τα διδυμα, ο Δημητρακης ειχε το Φλεβαρη! Οι ευχες παντα καλοδεχουμενες!

Λοιπον, ετοιμαστειτε για ανατροπη:

http://butterflysstories.blogspot.gr/2013/04/blog-post_22.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α καλα τρεις λαλουν και δυο χορευουν ειμαι δεν διαβασα οτι ειπες οτι ειναι αρρωστα τα διδυμα και αναβαλατε το παρτυ αλλα καταλαβα οτι αναβαλατε το παρτυ του Δημητρακη αλλα δεν φταιω κι εγω Χριστινακι σορυ μολις παω να πιασω λαπτοπ ο Νικος δεν μαφηνει σε ησυχια ολο κατι θελει να κανει και ολο βιαστικα διαβαζω και παλι συγνωμμη που τα μπερδεψα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Εγώ πονάω πολύ, ειδικά στο σχολείο πέθανα από τους πόνους περιόδου. Την τελευταία ώρα έκανα μάθημα σε μια τάξη και πονούσα πάρα πολύ, αφήστε λέγανε οι μαθητές διάφορα αστεία για το μάθημα κι εγώ πέρα βρέχει... Τώρα σαν να μου πέρασε. Θα δείξει, ακόμα δεν έχω καθυστέρηση, την Τετάρτη περιμένω περίοδο.

Μάγδα άσε, κι εγώ κουράστηκα πολύ απ' τις δουλειές, είπα αυτή τη βδομάδα θα κάνω ελάχιστες, για να ξεκουραστώ.

Χριστίνα περαστικά και στο Δημητράκη και στα μωρά σας!

Τις διάβασα τις δύο εκδοχές και, ενώ ως αναγνώστρια θέλω να σωθούν, το ένστικτό μου με οδηγεί στη δεύτερη επιλογή!

Κατερίνα περαστικά στο Νίκο, αν και, απ' ό,τι καταλαβαίνω, τίποτα δεν έχει! Κι ο άντρας μου θα πάει αύριο στο γραφείο εργασίας.

Σας φιλώ κοριτσάρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου όλη μερα έξω σημερα με τον μικρο, κάθομαι ομως να σας γράψω να φύγει η ένταση της ημέρας. Το πρωι πήγα τον μικρο λίγο κούνιες μετα λαϊκή, μετα γύρισα και καθάρισμα σημερα το σαλόνι. Το μεσημέρι συναντήθηκα με την Καρολινα όπου πήγαμε και κλείσαμε τα δικα της βαπτιστικα και στο ενδιάμεσο πήγα και πήρα και την Αγγελική και την μαμα μου που ήρθαν απο το χωριο.

Μαρίνα ειναι πολυ καλός και ο Αντωνακης και έτοιμος να περπατήσει αφου κάνει βηματακια κανονικα θα παρει φορα όπου να ναι.

Αννα Μαρία περαστικα περίοδος και κρυωμα ο χειρότερος συνδυασμός!! Εκτος αν όλα αυτα ειναι κάτι αλλο, που σου το εύχομαι ολόψυχα!!!!!!!!!!

Χριστινακι περαστικα και στον Δημητρακη και στα διδυμακια σας. Με τα φλεματακια μωρε τα πιάνει βήχας κυρίως όταν ξαπλωνουνε και αργει να φύγει, σε καταλαβαίνω για τον ύπνο και μεις έτσι είμασταν την προηγούμενη βδομάδα, τωρα μας εχει μείνει λίγος βήχας.

Κατερινα τίποτα δεν θα ναι κάτι θα τον ενόχλησε τον Νίκο σου. Να σου πω και εγω αυτο σκεφτόμουν μην κάτσεις να τις μεταφερεις ευκαιρία να βάλουμε καινούριες!

παω να διαβάσω και την συνεχεια της ιστορίας, καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοπελες!

Να ζησουν οι Γιωργηδες και οι Γεωργιες!

Χριστινακι περαστικα στο Δημητρακη και στα διδυμακια σας!αναβαλατε το παρτυ ε?τωρα με αυτο τον τρελοκαιρο λογικο ειναι τα παιδακια να αρρωστουν!πως ειναι ο πατερας σου?

Αννα Μαρια αντε κανε την αρχη με εγκυμοσυνη να ακολουθησουμε!χαχα!εγω εχω τεστ παπ την πεμπτη!βαριεμαι να παω αλλα αντε. . . πρεπει!

ΚΑ1 πως ειναι ο Νικος?του περασε η κοιλιτσα?

Μαγδα μου ειπε το ρο ο Βασιλης?μπραβο!μια φιλη μου λογοθεραπευτρια μου ειπε πως μετα τα 4 καταλαβαινεις αν ενα παιδακι εχει θεμα με την αρθρωση!

Καγκουρακι ετοιμαζεστε για την βαφτιση?ποτε ειπαμε οτι ειναι?ο Νικολακης ειναι ετοιμος να περπατησει!και εμας η Ιωαννα σε αυτη την ηλικια πιανοταν απ το τραπεζακι στο σαλονι που ειναι χαμηλο και στεκοταν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια….παλευω εδώ και λιγες μερες να κανω την Κωνσταντινα να κοιμαται παλι στο κρεβατι της και σιγα σιγα να κοιμαται και μονη της…παραεγινε αυτό με τον υπνο πια!!χθες πολύ κλαμα,να την βαζω να σηκωνεται,και ξανα και ξανα.να φωναζει τον μπαμπα της. με νευριασε και αυτος!!του λεω ,πηγαινε και βαλτην στον κρεβατι και μην της πεις τιποτα ,να δει ότι δεν θα την σωσεις εσυ.παει ,την παιρνει αγκαλια και καθονται κατω και το συζητουσε’’τι εχεις,γιατι κλαις..’’δηλαδη ακριβως το αντιθετο από ότι του ειπα..λες κι εγω θελω να ειμαι η κακια της υποθεσης…δεν θα μπορουσα να την παρω αγκαλια να κοιμηθουμε μαζι και να ειμαι η καλη μαμα;φυσικα όταν εφυγε η Κωνσταντινα σπαραξε στο κλαμα…και τελικα καθισε διπλα της μεχρι να κοιμηθει…δεν πειραζει..να δει κι εκεινος την γλυκα..

Μαρινα μια χαρα ο Αντωνης,ξεκινατε και άλλες τροφες,μπραβο!!!

Αννα Μαρια πολύ γελασα με την υπογραφη σου..τα παρατησες τελικα ε;δεν σε βοηθησαν οι διαχειριστες; Πως εισαι σημερα;και η Κωνσταντινα από χθες εχει λιγο μυξουλες.λες να εισαι εγκυουλα;;Μακαρι!!!Καλα η μαθηματικος πολύ γαιδουρα με το κουλουρακι,οκ μπορει να μην της αρεσε αλλα ας ηταν πιο διακριτικη…Ναι ευτυχως εχει βαλει βαρος η Κωνσταντινα περα από κάθε προσδοκια…στην ηλικια της δεν βαζουν πια τοσο αλλα εκεινη εχει περιθωριο…το μονο που με στεναχωρησε είναι ότι ετρωγε τελευταια μελι και αρχισε να ξυνεται σε χερια και ποδια και να εχει κανει σαν δερματιτιδα,όταν της εκοψα το μελι,σταματησε να ξυνεται…μα και αυτό να την πειραζει;;Μια χαρα τα παει ο Αντρεας με τον αποθηλασμο,μπραβο!για τα σκαρφαλωματα εμενα ειχε ξενκινησει νωριτερα να σκαρφαλωνει στην πλατη του καναπε,ευτυχως είναι τοιχος από πισω,μετα στις καρεκλες,στα τραπεζια…Για το εμβολιο που λες,μπορεις να πας να το κανεις σε νοσοκομειο ώστε να τον παρακολουθουν κιολας.ετσι καναμε εμεις που εχει οντως αλλεργια.εκανε μια μικρη δοση,περιμεναμε κανα μισαωρο ,μετα εκανε και το υπολοιπο ,ξαναπεριμεναμε καμια ωρα και όλα οκ!!!μπραβο για τον εθελοντισμο.φαλαφελ;σημερα το σκεφτομουν να ψαξω να βρω συνταγη,πως τα κανεις εσυ;κραγιον εχω να βαλω….ουου πανω από χρονο,βαζω μονο λιπ γκλος.ευχομαι να βρεθει καποια δουλεια για τον αντρα σου!!

Χριστινακι διαβασα τις ιστοριες σου,μονο η μεγαλη μου εχει μεινει γιατι θελω να την εκτυπωσω και να την διαβασω όταν ξαπλωσω!!χιχιχι. στις άλλες σου εγραψα στα σχολια!!!!μου αρεσε παντως η επιλογη που ειχαμε για το τελος!!!ηταν το τελος ή θα εχει και συνεχεια;;περαστικα στον μικρο σου,και τα διδυμακια αρρωστα παλι;χρονισαν;να τα χαιρεστε!!!!

Κατερινα καλυτερα που πας νωρις για φορεμα,να δεις και τα καινουρια που φερνουν.ποτε κλεισατε ημερομηνια;μπραβο στον Νικολα,πολύ προχωρημενος για την ηλικια του!!σε λιγο θα περπαταει και μονος του!!κι εγω εκανα γενικη αυτές τις μερες..βεβαια εχω και την μικρη από πισω να λερωνει..χθες εκανα τζαμια,την ιδια ωρα παλι χερακια στα τζαμια..τι να κανεις…τωρα θελω να κανω και την κουζινα!δεν εχει προβλημα η Αγγελικουλα να μεινει χωρις εσενα ε;βεβαια είναι και μεγαλη,θα της αρεσει και στην γιαγια…

Κατερινα ΚΑ, αφου δεν ηταν ηρεμη η αδερφη σου καλυτερα που σταματησε τον θηλασμο γιατι και αυτή η ενταση δεν κανει καλο στο μωρο.ομως γιατι δεν το εκανε συνδιαστικα με το ξενο;για τον ατμοκαθαριστη,τον αφηνω αρκετη ωρα,θα τον αφησω και παραπανω να δω..δεν σκεφτηκα να τον παω πισω να σου πω..ελεγα ότι κατι δεν κανω σωστα…με γεια τα ψωνια σας!!!εδω με 1 παιδι και μενουν πισω οι δικες μας αναγκες,εσυ με 3,φανταζομαι τα εξοδα!!καλη επιτυχια στον διαγωνισμο!!!σε ευχαριστω!!

Ανθη τοσο πολύ σας κρατησε ο βηχας;πω πω,αντε να περασει πια αυτος ο καιρος,μια κρυο ,μια ζεστη.τα πατε μια χαρα με τον αποθηλασμο,μπραβο!!χαιρομαι που τελικα το απολαυσες!!καλα ποσο θες να αδυνατησεις;;στη φωτο που ειχα δει,μια χαρα αδυνατη ησουν..

Βασω και η Ιωαννα αρχισε τις ορειβασιες; Ελπιζω να μην χτυπησε πολύ!!κι εσενα ειχε αλλεργια;ευτυχως της περασε γρηγορα,εμεις ακομα παιδευομαστε…δεν περασαν ,αλλα ευτυχως μειωνονται.πλακα εχει η μικρη σου στην εκκλησια…αφου δεν βουτηξε και στην θαλασσα…χαχα

Μαγδουλα σε εχω χασει τελευταια,δεν εχουμε και τσατ όπως στο άλλο…ομελετιτσα εδωσα κι εγω και της αρεσει πολύ,στην αρχη της εφτιαξα μονο με ασπραδι που ειχε περασει τελειως η αλλεργια αλλα μια μερα ενώ μαγειρευα και ειχα βαλει στο τραπεζι την ομελετα του μπαμπα πηγε και εφαγε την μιση!!!!δεν την πειραξε καθολου οποτε μια στο τοσο θα της φτιαχνω.εσυ εισαι καλυτερα που ησουν αρρωστουλα;μπραβο στον Βασιλακη που ειπε και το ρ!!!εμενα ποτε το λεει ποτε όχι,δηλ λεει Ντορα(την εξερευνητρια)αλλα λεει μπαβο,αντι μπραβο,

παω να ετοιμασω και το φαγακι μας!!!φιλακια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλο κοριτσαρες μου βασουλα μου το παμε το ρο !! Ολα τα κανει γρηγορα κ αυτο αργησε κ νομιζα δε θα το λεγε ποτε χαχαχα

μεγεια τα βαφτιστικα καρολινακι

μη λετε για κρυωματα κ ιωσεις εγω χτες εκανα παλι πυρετο κ σημερα πονοκαιμο κινουμενος υιος νιωθω κ παω δουλεια γιατι δεν βγαινουν τα ατομα σκατουλες δηλαδη

χριστινιω παραστικα στα τσουπρακια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια καμια γριπη μη σε γυροφερνει κ ασενα μωρε..

εμενα αυτη τη φορα κοντα δεκα μερες μου κρατησε η περιοδος αφου νομιζα θα πεθανω απο ατονια

ευτυχως απο τοτε που γεννησα σπανια ποναω ελαχιστα ενω παλια πεθαινα ημουν για νοσοκομειο παντα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κα μου περασε η κοιλιτσα του γιοκα; Μην του πεσε κανα φαγακι βΑρυ η κρυωσε;;

αυριο εχω ρεπο εχουμε κολυμβητηριο κουρεμα ο β γιατι του τα πιανω με λαστιχακι μη πηγαινουν στα ματια του κ μετα θα ρθει η νονα του για ψωνια τι καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξακι μου λειψες θα σε επαιρνα τηλ σημερα

το λεει το ρο κ μενα αλλα οποτε θελει αφου το λενε καλα παμε

το χω ξαναπει για τους αντρες ειναι στον κοσμο τους

εγω σε θεματα υπνου κ φαγητου ασχολουμαι εγω πειθαρχια μπανιο ο μπαμπας τα χουμε ψιλομοιρασει

αλλα στανταρ ο ενας δεν επεμβαινει στον αλλον μπερδευεται κ το παιδι αυτο ειναι το χειροτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χτες πατησα ενα καβγα με βασιλη μουρλια επαιζε με τα νερα επλενε τα δοντια οκ σε καποια φαση λεω τελος κ πιανει ενα πλαστικο ποτηρι με νερο το πεταει κατω κ λεει οχι τελος μου ρθε να τον πνιξω μετρησα ως το δεκα μην κανω πραξη την επιθυμια μου τον εβαλα διλεπτη τιμωρια στο σκαμπο κιχ ο βασιλακος κ μετα ειχα τοσα νευρα που για 38 λεπτα μου μιλαγε κ δεν του δινα σημασια ακραιο ξερω αλλα ηταν πολυ κακια συμπεριφορα

ηρθε ζητησε συγνωμη κ ειπε δε θα ξαναγινει αι να δουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου! Εγώ ακόμα είμαι λίγο χάλια, τώρα άρχισαν να εμφανίζονται δειλά-δειλά κάτι καφέ, αν είναι περίοδος ελπίζω να έρθει για να φύγει έγκαιρα, μην την έχω μες στο Πάσχα.

Κατά τα άλλα ησυχίες.

Καγκουράκι προχωρά η αποστολή βάφτιση Πατατούλη! Αλήθεια, πώς τον λένε, θύμισέ μου... Πόσο είναι τώρα; Πρέπει να είναι ενός; Χάθηκε τελείως το Καρολινάκι.

Είχε πάει στο χωριό της γιαγιάς η Αγγελικούλα; Μια χαρά! Σε κάποια φάση όταν ήσουν έγκυος θυμάμαι είχες πάει με την Αγγελική στη Θεσσαλονίκη, αλλά μπερδεύτηκα λίγο, αφού το χωριό της μάνας σου είναι στους Δελφούς. Στη Θεσσαλονίκη τελικά ποιος είναι;

Βάσω τι κάνει η Ιωαννούλα;

Αλεξάνδρα τι να πω για τον άντρα σου; Πολύ λάθος η προσέγγισή του.

Λες να την πειράζει το μέλι την Κωνσταντίνα;

Η μαθηματικός όντως γαϊδούρα, το είχε ξανακάνει όταν είχε φέρει η βιολόγος χαλβά, έφαγε λίγο και μετά πήγε και τον πέταξε. Φυσικά ο χαλβάς ήταν απαισιότατος, και είχε γεύση σα σαπούνι, αλλά εγώ το έφαγα όλο το κομμάτι που έβαλα για να μην προσβάλω την κοπέλα.

Θέλω να κάνω κι άλλη προσπάθεια με αβγό, αλλά φοβάμαι λίγο να σου πω την αλήθεια ότι θα κάνει εμετό. Πάντως σίγουρα μετά το Πάσχα θα πάμε να κάνει το ΜΜR.

Τα φαλλάφελ γίνονται ως εξής: Μουλιάζεις ένα κιλό ρεβύθια, και μετά τα περνάς από τη μηχανή του κιμά με 700 γραμμάρια κρεμμύδι, ένα ματσάκι μαϊντανό και 10 σκελίδες σκόρδο. Θα πάρεις το μείγμα που θα προκύψει και θα το ανακατέψεις με αλατοπίπερο, 2 κουταλιές σούπας κύμινο και 2 κουταλιές σούπας σόδα. Όταν θα το πλάσεις σε κεφτέδες, ρίχνεις και λίγο νεράκι για να πλάθονται. Αυτή η ποσότητα βγάζει καμιά εκατοστή κεφτέδες, οπότε υπολογίζεις και βάζεις όσο θέλεις. Τους τηγανίζεις (αν θέλεις τους τυλίγεις σε σουσάμι) και τους βάζεις σε πίτα με σαλάτα και ταχίνι ή χούμους, ή τους τρώτε όπως τους κανονικούς κεφτέδες, με τηγανιτές πατάτες, σαλάτα, κ.λπ.

Μάγδα δεν ήταν και τόσο φοβερό αυτό που έκανε ο Βασίλης για να θέλεις να τον πνίξεις! Φυσικά καλά έκανες και τον έβαλες τιμωρία, αλλά κι εσύ, για 38 λεπτά να μην του μιλάς;;;;; Ας τα έκανες 37!

Κι εγώ μικρή δεν έλεγα το ρο, το παρέλειπα τελείως. Π.χ. είχα μια ροζ ρόμπα και έλεγα "η όπα μου η οζ". Η ανηψιά του άντρα μου στη θέση του ρο έβαζε λάμδα, π.χ. "είμαι μια κυδία", "δε μου αδέσει το τυδί", "αχ ο κακομοίδης". Αυτή γενικώς μπέρδευε τα γράμματα, αντί για γάμα έλεγε δέλτα, π.χ. αντί "η γιαγιά" έλεγε "η δαδά". Τελικά, όμως, καθάρισε η γλώσσα της και τα λέει όλα σωστά τώρα!

Κατερίνα να χαίρεσαι το Γιώργο σου, αν και η γιορτή μεταφέρθηκε στη Δευτέρα της Διακαινισίμου.

Τι φάγατε σήμερα; Εμείς γεμιστά με πληγούρι. Αύριο το μενού έχει φρέσκο αρακά!

Σας φιλώ όλες κοριτσάρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπαίνω κάτι ώρες τωρα τελευταία......

πτωμα είμαι κορίτσια οι δουλειές συνεχίζονται θέλω ομως να έχω κάνει μια καλη γενικη τωρα για το Πάσχα, τι να κάνω ομως λίγα προλαβαίνω καθε μερα την μιάμιση ώρα που κοιμάται συνήθως πριν το μεσημεριανο.

Οι γιωργηδες και οι γιωργιες μετα το Πάσχα δεν γιορτάζουν, με μπερδεψες Ιωάννα ....και έχω μαμα και πεθερο.

Μαγδα μπράβο που ειπε το ρο ο βασιλακης σου! Και εγω ξέρω ότι το ρο ειναι το τελευταίο που διορθώσουν εκει κοντα στα 4, η Αγγελική ακομα αντι για ρο λεει τις λέξεις με το λαμδα.

Αλεξάνδρα σε τετοια θέματα πρέπει να έχετε κοινή γραμμή με τον άντρα σου γιατι όντως έτσι φαίνεται εσυ η κακιά. Πάντως να μην αλλάξεις ποτε γνώμη ή να πάρεις πίσω κάτι που έχεις πει αργα η γρήγορα όταν δει ότι δεν εχει άλλη επιλογή δουλεύει το σύστημα. Ωχ λες και το μελι να την ενοχλει την μικρη? Βάπτιση κορίτσια που με ρωτήσατε έχω κλείσει για 28 Ιουλίου. Και ναι Αλεξάνδρα με την γιαγια τα παει καλα και την έχω αφήσει κάτι σαββατα και στο σπιτι της εδω στην Αθήνα αλλα και την εχει παρει μαζι της και στο χωριο. Ε τις κάνει και όλα τα χατηρια ....

Μαγδα περαστικα και καλη αρχη αυριο, περιμένουμε εντυπώσεις απο την πισίνα. Καλε δε του μιλάω εώς τόση ώρα...σίγουρα δεν πρόκειται να το ξανακάνει!

Αννα Μαρία είχα παει θεσσαλονικη γιατι ήταν εκει η αδερφη μου για ένα χρονο στην σχολή δικαστών, τωρα τελείωσε δεν εχουμε κανέναν εκει για κανα ταξιδάκι. Η Καρολινα θα τον πει Βασίλη και τωρα ειναι σχεδόν 11 μηνών.

Αυτα τσουπρες κλείνουν τα ματια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αννα Μαρια αυτο με το αυγο, την αλλεργια και το ΜΜΡ το ξανακουσα αλλα ισχυει?λες αυτα τα καφε να ειναι κατι αλλο αντι για περιοδο???μακαρι στο ευχομαι ολοψυχα!Γιωργο λενε τον αντρα σου ή λαθος κανω?αν ναι, να σου ζησει!οσο για τη μαθηματικο τι γαιδουρια Θεέ μου. . .!κι εσενα δεν σ αρεσε ο χαλβας αλλα δεν τον πεταξες κιολας να προσβαλεις την αλλη κοπελα!ελεος!ουτε τους στοιχειωδεις κανονες συμπεριφορας δεν ξερει, εστω κι αν ειναι εκπαιδευτικος!

Καγκουρακι εμενα ο πατερας μου ειναι Γιωργος και του ευχηθηκαμε χθες γιατι ηταν η μερα του Αγίου Γεωργίου!στην Εκκλησια ομως οταν συμπεσει η μερα πριν το Πασχα τοτε το μεταφερουν μετα το Πασχα!φετος θα γιορταστει 6 Μαιου!

Μαγδουλα κι εγω ειμαι υπερ της τιμωριας αλλα μεσα σε ορια παντα για να μαθουν τα παιδια το τι ειναι καλο και τι ειναι κακο!βεβαια παιδια ειναι θα κανουν τις σκανδαλιες τους!ο Βασιλακης νομιζω δεν θα το ξανακανει!η δασκαλα της Ιωαννουλας την περασμενη βδομαδα μου ειπε οτι ενα παιδακι πειραζε την Ιωαννα και η δικια μου την δαγκωσε!της λεω επρεπε να της θυμωσεις για να μην το ξανακανει!μου λεει εφταιγε και η αλλη η μικρη γιατι την πειραζε!τελικα την επομενη μερα ξαναδαγκωσε ενα παιδακι στο σχολειο και την εβαλε τιμωρια!και μου ειπε οτι μετα την τιμωρια δεν το ξανακανε!γιατι αλλιως η μικρη θα νομιζει οτι παιγνιδι ειναι το δαγκωμα!ενω σπιτι δεν επιχειρει να δαγκωσει εκει το εκανε!τι να πω. . .!

Αλεξανδρα μου το μελι οντως το δινουν μετα τα 2 για τυχον αλλεργιες οπως μου ειπε η παιδιατρος!παρουσιασε αλλεργια η Κωσταντινα?τι αλλες αλλεργιες ειχε?μακαρι να τις ξεπερασει ολες το Κωσταντινακι να μπορει να φαει οτι θελει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια

χθες αρχισα να καθαριζω τα ντουλαπια τις κουζινας σιγα σιγα,δεν θα κανω ακομα γενικη μετα το Πασχα λεω αλλα να κανω καποια πραγματα τωρα να μην τα εχω ολα μαζι επειδη το σπιτι μου ειναι μεγαλο και θα μου βγει ο πατος παλι και ποσο βαριεμαι καθολου διαθεση δεν εχω ,εβαλα και λιγο σιδερο κι εφτιαξα και ροξακια νηστισιμα

Κατερινιω οταν τελειωσεις τις δουλειες δεν ερχεσε κι απο δω θα στον κραταω εγω τον Νικολα:whistle:και θα σου μαγειρεψω οτι θελεις ελαααα.....

Μαγδα δες σου εστειλα προσκληση για την ομαδα κανε αποδοχη,καλα πως μπορεσες και δεν του μιλουσες τοση ωρα κι εσυ;του περασε κατευθειαν η κοιλια του Νικου μαλλον ειχε κρυωσει λιγο αφου την προηγουμενη επαιζε με το φανελακι μπαλα εξω ....

δεν ξερω ρε κοριτσια με τις φωτο τι να κανω,το εψαξα λιγο και δεν μπορεσα να φτιαξω αλμπουμ να τις βαλω ετσι χυμα και μαρεσει που ρωταω και μια σαφη απαντηση δεν πηρα το σαιτ μας μεσα τα νευρα μου μια χαρα ηταν το αλλο πολυ πιο λειτουργικο αυτο ουτε τσατ δεν εχει ασε που για να βρεις τα εικονιδια πρεπει να ψαχνεις μια ωρα αυτο που θες γκρρρρρ

Αλεξανδρα εχεις δικιο πρεπει να ακολουθουμε τον ιδιο τροπο για την ανατροφη των παιδιων αν ο ενας γονιος λεει το ενα κι ο αλλος το αλλο δεν γινεται μπερδευεται και το παιδι και κακομαθαινει και δημιουργουνται προβληματα μετα,οντως το μελι ειναι αρκετα αλλεργιογονο και η δικια σου που ειναι ευαισθητη κιολας

Βασω μου δεν συμφωνω με την προσεγγιση της νηπειαγωγου σας τι επειδη την πειραξε πρεπει να τα αφησει να δαγκωνονται,το δαγκωμα ειναι πολυ ασχημο παντως οταν ηταν μικρος ο Νικος τον δαγκωσε ενα κοριτσακι και του ειχε κανει ασχημο σημαδι και μετα την φοβοταν δεν την πλησιαζε με τιποτα

Αννα Μαρια σου ηρθε τελικα περιοδος;κι εγω μαλλον μεσα στο Πασχα θα εχω γκρρρρ,διαβασα 10 σκελιδες σκορδο και τρομαξα μετα ειδα οτι βγαινουν 100 κεφτεδες πολυ πραμα,ευχαριστω για τον Γιωργο αλλα οπως ειπες κι εσυ μεταφερεται για τη δευτερη μερα του Πασχα η γιορτη

Χριστινακι σου το στελνω σημερα περιμενω εντυπωσεις κατι σε ποιο αισιοδοξο τελος δεν εχεις;μαλλον το δευτερο θα διαλεγα ......

σημερα εχει γεμιστα λαδερα το μενου εσεις τι μαγειρευετε;

πολλα φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...