Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Τα ξενυχτικα ζουζουνια" Νο 6


Recommended Posts

Αννα Μαρια σταματησες τελικα τον θηλασμο;κι εγω της δινω κατσικισιο που κ που ,μας ειπε η παιδιατρος οκ,αφου επεσε πολύ η αλλεργια .

Κατερινα πως είναι ο μικρος σου;κι εμας τετοιο βηχα μας ειχε πιασει.πολυ ξενυχτι από το βηχα,με το aerolin συνηλθε και η δικια μου.

Βασω τι κανει η Ιωαννα;πως τα πατε εκει στην Κυπρο;ακουω διαφορα γι αυτους που εβγαλαν τα λεφτα τους εξω πριν το κουρεμα

Κατερινα Κα γιατι αγχωνεται τοσο η αδερφουλα;δεν παιρνει βαρος το μωρο;κι αν δεν χορταινει και ξαναπειναει πιο συντομα είναι φυσιολογικο. Εχω κι εγω έναν ατμοκαθαριστη αλλα δεν εχω καταφερει να τον δουλεψω…μαζι με τον ατμο βγαζει και νερα..τι φταιει;

Ανθη ξεκινησατε αποθηλασμο;

Φιλια πολλα σε ολες,συγνωμη που δεν σχολιαζω τα πιο παλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΝΕΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΝΕΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ !!!ΧΙΙΧΧΙΙΧ

ΛΟΙΠΟΝ ΠΗΓΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ...ΕΙΜΑΣΤΕ 10.260 ΚΑΙ 75,5cm!βαλαμε τελικα 300γρ και 2 ποντους σχεδον!λεει καλα παμε...οσο πρεπει να βαλει βαζει!μου ειπε να του δωσω και αβγο ...κροκο μονο για τις 10 πρωτες μερες με λαδακι και αλατοπιπερακι και ψωμι και υστερα και το ασπραδι μαζι!!!αρα μπορει να τρωει και ψωμακι....απο τυρακι που την ρωτησα...ειπε οτι μπορει να τρωει αλλα να το ξαλμυρησουμε καλα καλα!και μονο ανθοτυρο και επισης μου ειπε το ψαρι το συνεχιζουμε ...μπορει απο ολα τα ψαρια να φαει αλλα οχι με τα πολλα αγκαθια! και επισης πλεον να μην τα αλεθω τελειως...να αρχιζει να τρωει και απο τα φαγητα μας αλλα να τα κανουμε χωρις αλατι!μυρωδικα τα παντα μπορει να φαει αλλα οχι καυτερα φαγητα! αρα τρωμε και ψωμακι και αρχιζω και του δινω και απο τα δικα μας!!!

τον επιασε βηχαλακι ομως απο εχθες και θα τον ξαναπαω παιδιατρο να τον δει!ξαφνικα τον επιασε!!!

τον εδωσα χθες αυγουλακι αλλα ουτε να το δει!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ και εμας πολυ σφιχτο μας ειπε να το τρωει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια! Τι κάνετε;

Εγώ είμαι σχολείο κι έχω κενό, κάθομαι μόνη μου στο σύλλογο, και είπα να μπω να σας γράψω.

Σήμερα έκανα σπανακόρυζο και κουλουράκια με ταχίνι και μαστίχα, και κουράστηκα. Γενικώς δεν κάνω τέτοια γλυκά, δηλαδή μάφινς, μικρά κέικ, μπισκότα, κουλουράκια, γιατί θέλουν πολλή ώρα, αλλά τώρα είπα να φτιάξω αυτά τα κουλουράκια και μου πήρε κανένα δίωρο, με διάλειμμα ανάμεσα για φαγητό και μπάνιο του Αντρέα. Έφερα και στο σχολείο κουλουράκια, κι έχει μείνει ένα τώρα. Στο διάλειμμα καθόμουν με τη μαθηματικό, παίρνει ένα κουλουράκι, το κρατούσε και το μασουλούσε, έφαγε το μισό, και- ενώ μιλούσαμε- πηγαίνει και καλά να βάλει νερό, γυρίζει την πλάτη, και το πετάει στον κάδο!!!!!!!!!!!! Καλά, δεν είναι τεράστια γαϊδουριά;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Τέλος πάντων, με εκνεύρισε...

Αλεξάνδρα ελπίζω να είστε τελείως καλά τώρα! Ευτυχώς που της περνάνε οι αλλεργίες! Μια χαρά τα κιλά της, έχει βάλει ενάμιση κιλό από τότε που άρχισες να γράφεις στο καφενεδάκι μας.

Έχω αποθηλάσει ουσιαστικά, χτες το πρωί ήθελε στήθος και τον έβαλα, αλλά πιπίλιζε και μόλις του έδωσα κάτι να παίζει και άφησε αμέσως το στήθος. Σήμερα το πρωί του έδωσα κατευθείαν κάτι για να απασχολείται και δε ζήτησε στήθος. Κάθε βράδι πίνει κατσικίσιο γάλα. Να σου πω την αλήθεια δε ρώτησα τον παιδίατρο, γιατί μου είπε σκόνη μέχρι δύο ετών, που το θεωρώ πάρα πολύ.

Μαρίνα μια χαρά ο Αντωνάκης!

Τα μωρά μέχρι τριών ετών νομίζω δεν κάνει να τρώνε μεγάλα ψάρια, όπως τόνο, κ.λπ.

Κι εγώ με ανθότυρο είχα ξεκινήσει, δηλαδή μυζήθρα, αναρή όπως τη λέμε εμείς εδώ, αλλά ανάλατη. Τώρα έχει φάει μυζήθρα, κίτρινο τυρί για τοστ, λίγο τσένταρ, και λίγη φέτα. Κυρίως τρώει κίτρινο τυρί μέσα στο τοστ του κάθε πρωί.

Εμένα ο παιδίατρος μου είχε πει μελάτο το αβγό, αλλά στην αρχή που το έτρωγε του το έδινα σφιχτό. Τώρα δεν του το δίνω καθόλου!

Με το τικεράκι εγώ τα έχω παρατήσει, βαρέθηκα, έχω προσπαθήσει 500 φορές και δε γίνεται τίποτα, παρ' όλο που έχω κάνει όλα όσα λέτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου, νιώθω πολυ κουρασμένη θα κάνω μια προσπάθεια να σας διαβάσω.

εμεις είμαστε καλυτερα απο βήχα μερα με τη μερα βηχει λιγότερο, χθες κοιμήθηκε και καλα το βραδυ το ίδιο ελπίζω και για σημερα.

Το πρωι πήγα και έριξα μια ματια για φόρεμα για τη βάπτιση, το ξέρω ειναι νωρις αλλα ήθελα να δω τι υπάρχει και τι τιμές παίζουν. Μετα πήγα την Αγγελική πισίνα, μετα σπιτι ε πέρασε η μερα.

Αννα Μαρία δεν το θελει τελικα το αυγο, θα σου έλεγα και εγω να του το δοκιμασεις ομελετα. Μήπως ομως δεν το θελει ο οργανισμός του, έχεις ρωτήσει πως μπορείς να δεις μήπως τον ενοχλει ή του πέφτει βαρυ?

Αλεξάνδρα καλώς μας ήρθες πάλι. Πολλα πολλα μπράβο στην ζουζουνα σου που έκοψε την πανα και που πηρε και βάρος. Ενθαρρυντικο που ελαττώνονται και η αλλεργίες της να μπορει να τρώει σιγα σιγα περισσότερα.

Μαρινα μια χαρα ο Αντωνακης σου, χρονιζει σε λίγο οπότε καλές οι οδηγίες περί διατροφής. Απο ψαρακι ξεκινα με μπακαλιαρο ειναι πολυ καλύτερος για μωρα, στο αυγο μην το παρακανεις με το αλατοπιπερο σιγα σιγα και λίγο. Πως του το έδωσες το υγρό και δεν το ήθελε? ωχ βήχα και σένα, περαστικα και ελπίζω να μην ειναι τίποτα και ταλαιπωρηθει. Για το τικερακι δες κανα δυο μηνύματα μου πριν που το έγραψα αναλυτικά, να μην τα γράφω πάλι.

Καληνυχτα σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, τα νεύρα μου με το τικεράκι. Δεν το δέχεται με κανένα τρόπο. Έχω κάνει όλα αυτά που είπατε, και τις αγκύλες έσβησα, και όλα. ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΕΤΑΙ! Μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Έχω χάσει πάρα πολύ χρόνο σ' αυτές τις βλακείες, αμάν πια!

Έγραψα και μήνυμα στο θέμα για τις αλλαγές στο φόρουμ, και μόνο σ' εμένα δεν απάντησαν, ξαναέγραψα τώρα, ελπίζω να μου απαντήσουν. Τα νεύρα μου!

Καλέ, σας είπα ότι ο Αντρέας άρχισε να σκαρφαλώνει στον καναπέ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω σκαρφαλώνει ο Νικόλας στα μηχανήματα που εχουμε, εχουμε ένα χαμηλό ράφι και πανω σε αυτο DVD, video, play station, ενισχυτης και ναι ανεβαίνει, τον έχω τραβήξει και video.

Οποτε ο Αντρικος που ειναι και μεγαλύτερος θα ειναι στα μέτρα του ο καναπές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου

τι κανετε;εμεις ολοι καλα,προχτες το πρωι πηγα στην αδερφη μου μια χαρα ειναι ο μπεμπουλης μας φουσκωσαν τα μαγουλακια του και η αδερφη μου επιτελους ηρεμησε αφου ομως εκοψε τον θηλασμο και δινει ξενο,αφου την ειδα πολυ διαφορετικη πριν ηταν στην τσιτα και δεν μπορουσε να χαρει ουτε το μωρο το εβλεπε σαν τυρρανο λεει και καθε φορα που ερχοταν η ωρα να θηλασει την επιανε πανικος τι να πω μαυτες τις συνθηκες πως να θηλασεις αν δεν ειναι ηρεμη η μαμα πως να ειναι και το μωρο ηρεμο;σαραντισαν κιολας χθες....εμεις τα ιδια αντε να ερθει το Πασχα να ηρεμησουμε λιγο απο τα διαβασματα και απο τα πρωινα ξυπνηματα ουφφ

Αννα Μαρια σπαστικο με τα τικερακια εγω εβγαλα τις αγκυλες οπως ειπε η Κατερινα και εγιναν επιτελους κι εγω ειχα προσπαθησει πολλες φορες,μια χαρα ο Αντρικος δεχτηκε το κατσικισιο γαλα οσο για το αυγο τι να πω ισως αργοτερα να φαει μην τον πιεζεις ,οντως οτι κανεις σε κομματια θελει πολυ ωρα κι εγω συνηθως τετοια φτιαχνω για να τους βαζω στο σχολειο πολυ γαιδουρα η μαθηματικος ομως ......

αντε ρε Αλεξανδρα που εισαι ρε ψυχη;μια χαρα εβαλε βαρος η ζουζουνα σου κι εκοψε και την πανα μπραβο!!! γιατι σου βγαζει νερα ο ατμοκαθαριστης;αστον περισσοτερη ωρα να ζεσταθει προτου να τον χρησιμοποιησεις ,γιατι δεν τον πηγες πισω μηπως εχει προβλημα;εγω τον χρησιμοποιω πολυ τον δικο μου οταν κανω γενικη κυριως αλλα γινεται και σιδερο κι ετσι τον χρησιμοποιω συνεχεια θα μπω στο μπλογκ σου να δω μετα

Κατερινακι ειδες τιποτα για τη βαφτιση τελικα;με εσωσες με τις αγκυλες ευχαριστω

Μαρινα δεν μπορω να καταλαβω το γιατρο σου ενω σου λεει οχι πικαντικα και αλατι και σου ειπε να ριξεις αλατοπιπερο στο αυγο :confused:εγω δεν εβαζα τιποτα στο αυγο και το εφτιαχνα μελατο 4 λεπτα βρασιμο και το συνηθισαν ετσι κι ακομα και τωρα το μονο που ριχνω μεσα ειναι ψωμακι ,απο ψαρι εγω εδινα μπακαλιαρακι στην αρχη

Χριστινακι περιμενουμε νεα..

Ανθη πως τα πατε με τον αποθηλασμο;ειδες πριν λιγο καιρο σου διναμε συμβουλες για να θηλασεις και τωρα το αντιθετο ποσο γρηγορα περναει ο καιρος.πως πατε με το βηχα;

τι τρωτε σημερα εμεις ρεβυθια στο φουρνο πολλα φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελες!

τι κανετε?

Αστα Αννα Μαρια το μεσημερι χθες που πηγα να παρω την Ιωαννα απ το σχολειο, μου ειπε η δασκαλα οτι η μικρη αρχισε να σκαρφαλωνει. . .!παμε σπιτι την αφηνω να πλυνω τα μπιμπερο απ τη τσαντα της και σκαρφαλωσε στο τραπεζακι του σαλονιου που ειναι χαμηλο, ανεβηκε απανω αθορυβα, περπατησε και επεσε απ την αλλη μερια κατω στο πατωμα!σημαδιαστηκε παλι!κι ολα αυτα μεσα σε δευτερολεπτα ουτε που καταλαβα πως το εκανε!και ημουν εκει απλα δεν επλενα τα μπιμπερο και δεν ειχε την αποκλειστικη μου προσοχη!

Μαρινακι ολοκληρος αντρας εγινε ο Αντωνακης!οπου να σαι κλεινει χρονος!πως περασε ο καιρος. . .!θα αρχισετε ψαρακι . . .εγω προς το παρον εχω δωσει σολομο και σημερα θα φαει τσιπουρα για πρωτη φορα!για να δουμε αν θα της αρεσει!

Αλεξανδρα μου σε χασαμε!φτανει που σαι καλα!γιατι ανησυχησα!μεγαλωσε και η κοπελιτσα σας!μια χαρα που περασαν και οι αλλεργιες σας για να μπορει να τρωει απο ολα!και μεις ειχαμε αλλεργια με το γαλα ως 12 μηνων δεν ετρωγε γαλακτοκομικα!σιγα σιγα αρχισαμε να δινουμε και Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία φαινεται πως το ξεπερασε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου! Τι κάνετε;

Εμείς σήμερα πήγαμε το πρωί επίσκεψη σε μια θεία μου και μετά επίσκεψη στους γείτονες, οι οποίοι έχουν ένα δωμάτιο γεμάτο παιχνίδια για τα εγγόνια τους. Μόλις μπήκαμε στο σπίτι τους, ο Αντρέας πήγε κατευθείαν σ' αυτό το δωμάτιο και βγήκε σε καμιά ώρα!

Το απόγευμα πήγαμε με το σχολείο στους Χαιρετισμούς, καιρός ήταν, δεν πήγαμε καθόλου φέτος.

Τώρα πριν λίγο κοίμισα τον Αντρίκο και είπα να μπω να σας γράψω.

Καγκουράκι όντως ο Αντρέας άργησε λίγο να αρχίσει το σκαρφάλωμα, αλλά το κατάφερε επιτέλους! Προηγουμένως δεν τον ενδιέφερε, δεν έκανε καν προσπάθεια για να σκαρφαλώσει.

Κατερίνα τι περίεργο αυτό με την αδελφή σου! Αφού είχε φτάσει σε τέτοιο σημείο, καλύτερα που σταμάτησε το θηλασμό!

Το αβγό δε με νοιάζει αν θα το φάει, αλλά το θέμα είναι ότι πρέπει να μην είναι αλλεργικός στο αβγό για να κάνει το MMR.

Το τικεράκι δεν μπαίνει με τίποτα, μου βγάζει συνέχεια αυτό το μήνυμα ότι απαγορεύεται. Τώρα το έστειλα στη Λένα σε πμ όπως μου είπε, μήπως τα καταφέρει αυτή.

Εμείς σήμερα φάγαμε σπανακόρυζο από χτες. Αύριο μάλλον θα κάνω καλαμάρια γιαχνί με μακαρόνια για μας, και κοτόπουλο για τον Αντρέα.

Βάσω δεν τα προλαβαίνουμε τα μικρά μας! Τον Αντρέα πάντως δεν τον ενδιαφέρει και πολύ το σκαρφάλωμα ακόμα. Οκ, ανεβαίνει στον καναπέ και στο κρεβάτι μας, αλλά δεν είναι ότι όλη μέρα σκαρφαλώνει. Καλύτερα δηλαδή!

Σας φιλώ κοριτσάρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια, απ' ό,τι βλέπω, μπορούμε να μπούμε σε ομάδες στις οποίες δεν είμαστε μέλη και να δούμε τα μηνύματά τους. Τότε ποιος ο λόγος να κάνουμε ομάδες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες, πως τα περασατε σημερα.

εμεις πάλι όλη μερα έξω είμασταν. Το πρωι έριξα πάλι μια ματια για φόρεμα κοντα στο σπιτι της μαμάς μου αυτη την φορα αλλα ακομα κάτι δεν μου εχει κάνει το κλικ και τα θεωρω πολυ ακριβά δεν έχουν ρίξει καθολου τις τιμές τους σε αυτα τα είδη. Το απογευμα έφυγε η Αγγελικη με την μαμα μου για το χωριο για σαββατοκύριακο και εγω με τον μικρο και μια φίλη μου πήγαμε για να δουμε βαπτιστικα κυρίως για εκείνη για τα δίδυμα κοριτσακια της αλλα και για τον δικο μου.

Κατερίνα είδες οι αγκυλες ήταν μα είχα δοκιμάσει τα παντα και λέω δεν τις βγάζω μήπως θελει το εσωτερικό! Ηρεμησε τελικα η αδερφη σου δίνοντας ξένο, κάνει μικτή διατροφη ή δεν θηλαζει καθολου.

Βασω και εγω με την κόρη μου το ίδιο θέμα είχα, ειχε αλλεργία στο αγελαδινο γάλα αλλα μετα τον χρονο όλα καλα. Άρχισε τις ταρζανιες και η Ιωαννουλα, δοκιμάζουν τις αντοχές τους και τις αντοχές μας....

Αννα Μαρία :)

Σας φιλω ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Αύριο δεν έχω μάθημα στο φροντιστήριο. Τα παιδιά θα λείπουν όλα λόγω εκδρομής με το σχολείο και έτσι το μάθημα το κάναμε Τετάρτη. Απογοητεύτηκα όμως γιατί εκεί που έλεγα ότι θα την κρατήσει ο άντρας μου για να ρίξω έναν "βοδίσιο" ύπνο μου είπε ότι έχει πολλή δουλειά και ευτυχώς που δεν έχω φροντιστήριο....Τέλος πάντων. Κυριακή.

Ο Πάνος δεν βήχει σχεδόν καθόλου και η μικρή λίγο. Ένα μήνα σχεδόν βρε κορίτσια. Τα είδα όλα.

Κατερινάκι κρίμα με την αδερφούλα που τον πήρε τόσο στραβά τον θηλασμό. Η αλήθεια είναι πως ο πρώτος καιρός είναι ένα δράμα και θέλει πολλή υπομονή. Μετά όμως είναι απόλαυση και ευκολία. Στο δεύτερο παιδάκι ίσως αναθεωρήσει-όπως έκανα κι εγώ. Σημασία πάντως έχει να είναι καλά ψυχολογικά για να μπορεί να προσφέρει και στο ζουζουνάκι της.

Είδες πόσο γρήγορα περνά ο καιρός; Με τον αποθηλασμό τα πάω μια χαρά. Έκοψα και το πρωινό γεύμα. Εντωμεταξύ μου κάνει φοβερή εντύπωση κάτι. Μέχρι και 2 μέρες πριν η μικρή έπινε από το στήθος και χόρταινε. Αποφάσισα να το κόψω και κοπηκε το γάλα με τη μία. Παίζει ρόλο η ψυχολογία;; Έβγαλα με το θήλαστρο λίγο σήμερα. 30 ml με το ζόρι και από τα δύο..Έκλεισε και αυτή η φάση στη ζωή μου. Μετά τον Πάνο είχα ένα κενό μέσα μου που δεν κατάφερα να θηλάσω. Δεν ήθελα να κλείσω ως μανούλα χωρίς να έχω αυτή την εμπειρία. Απίστευτη εμπειρία. Αξέχαστη θα μου μείνει και άξιζε 100% που το προσπάθησα.

Κατερινάκι πράγματι δεν τις ρίχνουν τις τιμές. Γι' αυτό όμως κλείνουν και καλά να πάθουν. Όταν ο κόσμος έχει πλέον και άλλες επιλογές από ξένες εταιρείες γιατί να πάει να τα σκάσει στον Έλληνα τον κλεφτη; Τέλος πάντων. Νωρίς νωρίς τα ψάχνεις όλα. Εγώ μόνο εκκλησία έχω κλείσει. Για όλα τα υπόλοια τέλος Μαΐου θα πάω.Ο Νικόλας θα περπατήσει γρήγορα σαν την Αγγελικούλα σου! Μα να σκαρφαλώνει κιόλας;; Φοβερός!

Άννα Μαρία παράδεισος ήταν για τον Αντρίκο το δωμάτιο αυτό! Ούτε ο Πάνος σκαρφάλωνε πολύ. Λίγα πράγματα και ευτυχώς δηλαδή.

Βάσω μου χτύπησε το Ιωαννάκι σου; Ζωήρεψε μου φαίνεται...Είναι πολύ δύσκολη η ηλικία της. Θέλει προσοχή μεγάλη.

Αλεξανδρα τι κάνεις; Κοτζάμ κοπέλα η Κωνσταντίνα! Έκοψε και την πάνα! Μπράβο το κορίτσι!

Χριστινακι βγάλατε άκρη με τον νοικάρη τον πιστολέρο; Θα φύγει τελικά;

Κορίτσια έκανα μια εβδομάδα διαιτούλα και σήμερα ζυγίστηκα για να χαρώ. Ε λοιπόν δεν χάρηκα καθόλου. Ούτε γραμμάριο δεν έχασα. Το αποτέλεσμα; Γύρισα σπίτι από τη δουλειά και έφαγα μερέντα, πατατάκια, κέικ και άλλα τέτοια ολιγοθερμδικά...Αϊ στο καλό...........

Φιλάκιαααα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

χθες πηγαμε για ψωνια,αγορασαμε παπουτσια για τα παιδια 100ε μας εφυγαν icon_e_surprised.gifκι εδω οι τιμες πολυ χαλια απλησιαστα ολα δεν μπορεις να παρεις ουτε τα βασικα δεν προκειται να ψωνισω τιποτα για μενα δεν πειραζει αρκει να μη στερουνται τα παιδια ετσι οπως μας εχουν κανει δεν μπορουμε να κανουμε και διαφορετικα,σημερα θα χασω τη ζουμπα γιατι εχουμε να παμε σε γενεθλια ,ανοιξα ομαδα καντε αιτησεις εβαλα μια επιλογη που ελεγε να μην ειναι ορατη σε ολους για δειτε το πριν κανετε αιτηση ειναι οντως ετσι;και μετα να δω αν μπορω να μεταφερω τις φωτο που ειχαμε στο αλλο,παντως το αλλο σαιτ ηταν πολυ καλυτερο και πιο λειτουργικο ψαχνω μια ωρα να βρω πως να βαλω φωτο στο προφιλ της ομαδας και δεν εχει πουθενα τετοια επιλογη μια χαρα ηταν το αλλο δεν μπορω να καταλαβω γιατι το αλλαξαν....

Ανθη μου κι εγω καπως ετσι ενιωθα που δεν ειχα θηλασει αποκλειστικα τους μεγαλους στον Δημητρη εζηασα κι εγω την εμπειρια και ειμαι πολυ ικανοποιημενη απο τον εαυτο μου,οσο για τηνμ αδερφη μου τι να πω καθε γυναικα το ζει διαφορετικα το σημαντικο ειναι να ειναι ηρεμη απο κει και περα δικο της θεμα και μενα ετσι μου κοπηκε το γαλα δεν χρειαστηκα χαπια αντιθετως με την αδερφη μου που επιμενει να παρει χαπια αγυριστο κεφαλι ειναι τελικα αν της μπει κατι...για τις τιμες ετσι ακριβως πολυ χαλια ειδικα στα πιο καλα ρουχα πρεπει να δωσεις μια περιουσια για να παρεις ενα καλο φορεμα ελπιζω να βρειτε κατι καλο και οχι πολυ ακριβο κι εσυ και η Κατερινα

Κατερινα η αδερφη μου δεν θελει να θηλασει καθολου γιαυτο θελει να παρει χαπια να το κοψει μια κι εξω δεν με ακουει που της λεω να θηλαζει τουλαχιστον το βραδυ μονο για να της κοπει απο μονο του σταδιακα δεν μπορω αλλο ας κανει οτι θελει ,οπως ειπα και στην Ανθη τα καλα ρουχα ειναι παντα πανακριβα βρισκουν και κανουν αφου αναγκαστικα υπαρχει κοσμος που χρειαζεται να ψωνισει καλα ρουχα κι αυτοι ανεβαζουν τις τιμες και δεν νοιαζονται καθουλου ,ευχομαι να βρεις κατι καλο κι οχι πολυ ακριβο

Αννα Μαρια εγω εβαλα μια επιλογη που ελεγε οτι η ομαδα θα ειναι ορατη μονο στο μελη αντε να δουμε ισως δεν το εχουν βαλει και μπαινει οποιος θελει μου τι δινει το νεο μαμυ πως θα το συνηθισουμε;

Βασω αυτη η φαση που σκαρφαλωνουνε και δεν εχουν ησυχια ειναι πολυ κουραστικη τα δικα μου οταν τα εβγαζα εξω στην αυλη σαυτη τη φαση δεν μπορουσα να καθισω ενα λεπτο οπου να ναι ανεβαιναν τα ποδια μου κοβοταν καθε φορα,χτυπησε πολυ η ζουζουνα;

Αλεξανδρα μπηκα στο μπλογκ σου καλα τα φρουτακια και τα λαχανικα σου ειναι φανταστικα μπραβο σου!!πηρα μερος και στο διαγωνισμο

τα νευρα μου καθε φορα που παω να ποσταρω ενω βγαζει οτι ειμαι μεσα οταν παταω υποβολη λεει να κανω ανανεωση σελιδας και κανω αντιγραφη και βγαινω και ξαναμπαινω τι σπαστικο που ειναι γκρρρρ

τα λεμε παλι φιλια!!

Επεξεργάστηκε από KA1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κ εγω εκτος οτι ψαχνομουν απο το σαββατο οταν καταφερα κ μπηκα προχθες σας εγραψα κατεβατα κ σημερα διαπιστωσα δεν ειχε δημοσιευτει τιποτα γκρρρ

Κα μου εσυ προσπαθησες με την αδερφουλα απο κει κ περα καθενας κανει τις επιλογες του κριμα ομως εχει τοσα οφελη ο θηλΑσμος.. Αμα νιωθει κΑλυτερα ομως τι να κανεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα ο βασιλακος χτες εκανε λιγο πυρετο σημερα ειναι καλα βαρεθηκα αυτον τον τρελοκαιρο με τις αρρωστιες

μαιο ξεκιναμε κολυμβητηριο γραφτηκανε τελειο!!!!

Καγκουρακι οντως για να βρεις καλο ρουχο θελουν μια περιουσια ψαξε καλα κ ολο κ κατι θα βρεις οπως το θες..

ανθη κ εγω σημερα δε δουλευω κ εκανα μια γενικη χαρμα στο σπιτι κατα τα αλλα ελιωσα το μεσημερι τρεις ωρες κοιμηθηκαμε με το γιοκακι μου

αννα μαρια αυτον τον αντρικο θελω να τον ζουληξω ααχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επεσε μωρε η ιωαννουλα αυτη η ηληκια ειναι δραμα εμενα εριχνε πολυ σκαρφαλωμα οχι οτι τωρα το κοψε

μωρουδενια πολυ ωραια μεγαλωσε το καμαρι σου εμενα το αυγο ουτε να το δει βραστο μονο ομελετιτσα το τρωμε

Χριστινιω τα χαμε πει το σαββατο εξονυχιστικα στο τσατ ωραια ηταν

συγνωμη που δεν τα σχολιαζω ολα αλλα ουτε θυμαμαι τι διαβασα πλεον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!

Όπως διαπιστώνετε κι απ' την υπογραφή μου, η επιχείρηση με κωδικό όνομα "Τικεράκι" στέφθηκε για άλλη μία φορά από απόλυτη αποτυχία! Προσπάθησε και η Λένα να το βάλει, προσπάθησα κι εγώ, και το αποτέλεσμα ήταν και πάλι μηδέν εις το πηλίκον. Έτσι, είπα να το αφήσω το θέμα, γιατί με κούρασε.

Σήμερα ο Αντρέας ξύπνησε απ' τις 5.50 το πρωί και δεν ξανακοιμήθηκε!!!!!!!!!!!!!!!! Αφήστε, ήταν ένας εφιάλτης, τον είχα στο κρεβάτι κι έπαιζε, ήθελε να του δίνω ό,τι έχω στο μεσαίο συρτάρι του κομοδίνου, δηλαδή κυρίως χάπια, μια θήκη γυαλιών με ένα παλιό ζευγάρι γυαλιά, κάτι κουτάκια με κοσμήματα και μετά άρχισε να τα πετάει όλα κάτω. Τελικά σηκώθηκε ο άντρας μου κατά τις οκτώ και τον ανέλαβε και ξανακοιμήθηκα, αλλά πάλι, όλη μέρα μια ζαλάδα την είχα...

Το μεσημέρι πήγαμε για κάτι ψώνια κι ο κυριούλης κοιμήθηκε στο αμάξι, και συνέχισε να κοιμάται κι όταν γυρίσαμε στο σπίτι, αλλά συνολικά δεν κοιμήθηκε πάνω από μία ώρα... Μαγείρεψα, φάγαμε, και μετά σιδέρωσα δύο πλυντήρια... Κάπου εκεί τον στείλαμε στη μάνα μου, γιατί δε σταματούσε δευτερόλεπτο τις σκανταλιές. Έκανα κι άλλες δουλειές, και το απόγευμα πήγαμε με τον άντρα μου στο Δημοτικό Θέατρο, που είχε εκδήλωση για τον εθελοντισμό. Γραφτήκαμε και οι δυο μας εθελοντές στο Δήμο, είδαμε αρκετό κόσμο, ήταν κι ένας ξάδελφός μου, 48 χρονών με δύο παιδιά, έχει μείνει άνεργος και δραστηριοποιείται ως εθελοντής στο Κοινωνικό Παντοπωλείο. Ελπίζω να καλέσουν και τον άντρα μου σε κάποιες δράσεις, για να ξεφύγει απ' τον υπολογιστή. Μετά μας έδειξαν ένα βιντεάκι, μας μίλησε ο Δήμαρχος, και στο τέλος είχε συζήτηση, αλλά οι περισσότερες ερωτήσεις ήταν εκτός θέματος, έτσι κάπου εκεί φύγαμε!

Καγκουράκι δύσκολη υπόθεση το φόρεμα! Δεν ξέρω αν θυμάσαι, εγώ αυτό που φόρεσα στη βάφτιση του Αντρίκου, το αγόρασα 160 ευρώ νομίζω, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος, γιατί δε συγκρατώ ποτέ μου τιμές! Μου είχε αρέσει πολύ, όμως, και τότε ήταν μια εποχή που δε μετρούσαμε και το τελευταίο λεπτό! Μπορείς να ψάξεις και μέσω ίντερνετ, βέβαια, αλλά δεν μπορείς να είσαι σίγουρη με το μέγεθος. Οι άντρες είναι οι καλύτεροι: ο άντρας μου φόρεσε το γαμπριάτικο κοστούμι του, και απλά αγόρασε καινούριο πουκάμισο και γραβάτα.

Ανθή χαίρομαι που ήταν τόσο θετική εμπειρία για σένα ο θηλασμός!

Ο Αντρέας σήμερα σκαρφάλωσε στον καναπέ, και σηκώθηκε αμέσως όρθιος γέρνοντας προς τα πίσω, και παραλίγο να πέσει κάτω ανάσκελα. Ευτυχώς πρόλαβα και τον κράτησα...

Καλέ μας δουλεύεις; Χρειάζεσαι εσύ δίαιτα; Ουφ, εγώ τις τελευταίες μέρες έχω έναν κοίλαρο... Είμαι πάρα πολύ φουσκωμένη, περιμένω περίοδο και είμαι σαν έγκυος!

Κατερίνα εγώ έχω να ψωνίσω ρούχα από τα Χριστούγεννα που πήγαμε Αγγλία και αγόρασα ένα πουλόβερ και ένα καλό καλοκαιρινό σακάκι. Δε νομίζω να αγοράσω κάτι τώρα, άλλωστε έχω ρούχα! Για τον Αντρέα μου φέρνει αυτή η φίλη μου, και είπε και η μάνα μου ότι θέλει να του αγοράσει μερικά καλοκαιρινά.

Μάγδα κολυμβητήριο ακούω! Ο εφιάλτης μου!

Τι ωραία, έκανες και τις δουλειές σου, και απόλαυσες και τον ύπνο σου! Μια χαρούλα!

Σας φιλώ κοριτσάρες, θα τα πούμε αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μένα, η μερα ήταν αρκετα κουραστική μιας και αποφάσισα να κάνω δουλειές πιο είς βάθος, έτσι έκανα σκουπισμα ξεσκονισμα σε όλο το σπιτι και μετα έπιασα το μπάνιο γενικη. Αυριο έχουν σειρα τα δυο υπνοδωμάτια. Μαγειρεψα για μας γιατι ο μικρός ειχε απο χθες και έφτιαξα και ένα κεικ. Αυριο έχω πάλι μαγείρεμα και για μας και για τον μικρο και σιδερο:o.

Ανθη ειναι επιτέλους καλα τα παιδάκια σου!!! Και μεις βηχουμε μόνα κανα δυο φορές μέσα στην μερα. Ειναι έτσι όπως τα λες για τον θηλασμο τα καταφερες πολυ πολυ καλα και ειδικα για σένα που ήταν πολυ δύσκολα στην αρχη. Αποθηλασες σταδιακα και έτσι ειχε παρει το μήνυμα ο οργανισμός.

Ο Νικόλας ναι πλεον σηκώνεται μόνος του όταν πιάνεται απο το οτιδήποτε και αν θελει κάτι να φτάσει θα βρει τον τροπο. Για τα βαπτιστικα μην τα αφήσεις πολυ τελευταία στιγμη όπου πήγα θέλουν τουλάχιστον ένα μήνα πριν. Βρήκαμε με την Καρολινα ένα μαγαζι που εχει πολυ ωραία πράγματα σου κάνουν ότι θέλεις και σε μιση τιμη όλο το πακέτο σε σχέση με γνωστές μάρκες.

Κατερινα με γεια τα ρούχα, έτσι πια μονο για τα παιδια ψωνιζουμε εμεις ότι εχουμε. Πως κανουμε αίτηση στην ομάδα οεο??? πάντως κάτι δεν έχουν ρυθμίσει γιατι και εγω μπαίνω και στις 3 που έχουν δημιουργηθεί.

Μαγδα περαστικα στον βασιλακη σου, και καλη αρχη στο κολυμβητήριο. Και εσυ γενική ε και εγω έτσι σε δυο τρεις μερες θα έχω τελειώσει :cool:.

Αννα Μαρία πολυ μου αρεσει το τικερακι σου . Πολυ ωραία ακούγονται αυτα με τον εθελοντισμό είστε πολυ οργανωμένοι πάντως, μακάρι να πηγαίνει και ο άντρας σου σε τέτοιες δράσεις σίγουρα θα ξεφεύγει λίγο. Για το πρωινο ξύπνημα του Αντρέα δεν σχολιάζω...εφιάλτης να θες να κοιμηθεις και να χει κέφια. Για φόρεμα ότι είδα και μου αρεσε λιγο ήταν απο 140-200 ευρώ. Στο Ίντερνετ με τα ιδια χρήματα θα πάρω δυο καλα φορέματα και έχω αρχίσει και το σκέφτομαι. Και για τους άντρες έχεις δίκιο κανεις δεν προσέχει τι φοράνε και σίγουρα βολεύονται με κάτι που ήδη έχουν και μένα ο Κώστας δεν πρόκειται να παρει τίποτα.

Αυτα ζουζουνες πάω να ξαπλωσω γιατι κάτι μου λεει ότι θα ξυπνησω πολλες φορές μέσα στην νύχτα. Είδα εχει σχιστει το πανω ουλακι οπότε σημερα αυριο θα κάνει την εμφάνιση του το τρίτο μας δοντακι και απο τις 9:30 που κοιμήθηκε εχει ξυπνήσει ήδη δυο φορές κλαιγοντας και τον πηρε ξανά ο ύπνος με λίγο πιπιλισμα και αγκαλιτσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

σας εκανα προσκληση για να μπειτε στην ομαδα,εχω βαλει επιλογη να μπαινουν μονο με προσκληση ελπιζω να ισχυει,ρωτησα και πως μπορουμε να μεταφερουμε τις φωτο σε δουλει να βρισκομαι δηλαδη,χθες το απογευμα πηγαμε σε γενεθλια ,επαιξαν λιγο τα ζουζουνια μου και επεσεαν ξερα για υπνο ο Γιωργος ακομα κοιμαται.....

Αννα Μαρια η υπογραφη σου απαιχτη,μπραβο σας για την κινηση που κανετε για τον εθελοντισμο και το καλο ειναι οτι συμμετεχουν αρκετα ατομα,αφου τον προλαβες και δεν επεσε παλι καλα θελει πολυ προσοχη σαυτη τη φαση

Κατερινα οι αντρες μια χαρα ειναι φορανε ενα παντελονι κι ενα πουκαμισο και ειναι καλοντυμενοι εμεις ασε που εχουμε το ψαξιμο των ρουχων εχουμε να φτιαξουμε μαλλια και μακιγιαζ ολα για τις γυναικες.....μεγεια το νεο δοντακι τι τραβαν κι αυτα τα καημενα χθες στα γενεθλια ηταν και η φιλη μου με το μωρο και το καημενο εκλαιγε συνεχεια απο τα δοντια του

Ανθη ποσα κιλα εχεις να χασεις και τρωγεσαι παλι;καλα εκανες και εφαγες γλυκα χρειαζεται καμια φορα τωρα που σταματησες να θηλαζεις και σου ερθει περιοδος κανονικα θα χασεις χωρις να το καταλαβεις σε εμενα ετσι ειχε γινει ενω ειχα κολλησει μολις αποθηλασα εχασα κατευθειαν

Μαγδα περαστικα στον Βασιλακη σου και καλες βουτιες!!

Επεξεργάστηκε από KA1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

ηρθε ο ταχυδρομος με πρόσκληση για την ομάδα, :) για να δουμε. Κατερίνα θα τις μεταφερεις όλες βρε θηρίο χαράς στο κουράγιο σου.

Ο μικρός ήταν ήρεμος το βραδυ μια φορα ξύπνησε τη νύχτα και άλλη μια το πρωι, αλλα ξανακοιμηθηκαμε μαζι και χουχουλιασαμε έτσι μέχρι τις 9:30. Λείπει η Αγγελική και έτσι δεν με ξύπνησε απο τις 8 για να δει παιδικα. Τωρα περιμένω σε λίγο να κοιμηθει να πιάσω τα δυο δωμάτια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες!

Τι κάνετε;

Εγώ ξύπνησα πάλι απ' τις πεντέμιση, αλλά... μόνη μου αυτή τη φορά... Ξύπνησα και δεν μπορούσα να ξανακοιμηθώ, αφήστε πονούσε τρελά η μέση μου και έχω και πολύ έντονα συμπτώματα περιόδου, τελικά κατάφερα κάποια στιγμή και κοιμήθηκα για λίγο, αν και δεν είμαι και σίγουρη! Στις οκτώ παρά πέντε ξύπνησε ο Αντρέας και πήγαμε εκκλησία. Αυτή τη φορά πήγαμε κατευθείαν στο παρεκκλήσι με τα παιδάκια. Μια μαμά του έδωσε αυτοκινητάκια, κι έπαιζε απορροφημένος σχεδόν όλη την ώρα! Αφού με ρωτούσαν αν είναι πάντα τόσο φρόνιμος! Ακόμα και στη Θεία Κοινωνία πήγε με το αυτοκινητάκι στο χέρι, και μετά κρατούσε με το ένα χέρι το αυτοκινητάκι και με το άλλο το αντίδωρο!

Μετά τον άφησα στους γονείς μου, ήρθα σπίτι και κοιμήθηκα μέχρι τις δώδεκα!

Τώρα θα ετοιμάσουμε "κιμά" για φαλλάφελ, γιατί θα έρθει το βράδι η κουμπάρα μας με ένα παιδί που βγαίνει τώρα τελευταία.

Καγκουράκι μόνο που διάβασα το πρόγραμμά σου κουράστηκα αφάνταστα! Καλά, δε σε έφταναν όλα τ' άλλα, έκανες και κέικ; Απαπαπα!

Κατερίνα αποδέχτηκα την πρόσκληση για την ομάδα, αλλά μου λέει ότι δεν έχω τα προσόντα για να μπω λέει.

Για το μακιγιάζ που λες, ακούστε τι διάβασα πρόσφατα: τα περισσότερα κραγιόν έχουν ένα καρκινογόνο συστατικό μέσα, που λέγεται leed. Για να καταλάβουμε αν το κραγιόν μας το περιέχει, βάζουμε λίγο κραγιόν στην παλάμη μας και το τρίβουμε με ένα χρυσό δακτυλίδι. Αν μαυρίσει, τότε περιέχει το συστατικό αυτό. Εγώ το έκανα και στα δύο κραγιόν μου και μαύρισαν και τα δύο. Μπρρρρρρρρρ......... Τα πέταξα και κυκλοφορώ άβαφτη, και θα παραγγείλω τώρα από μια κοπέλα που πουλάει κάτι βιολογικά με αλόη!

Σας φιλώ κοριτσάρες, πάω να ετοιμάσω το μείγμα για τα φαλλάφελ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι μια χαρά ο Βασιλάκης! Εμάς ο Αντρέας βγάζει τραπεζίτη τώρα, ευτυχώς δεν έχουμε ιδιαίτερο πρόβλημα με τα δόντια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...