Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ8ου-9ου-10ου2010:Μαμά πότε θα μου κάνεις αδερφάκι;;


Recommended Posts

Γεια σας κουκλιτσες αχ μαρακι χαρηκα σαν να πηρα εγω δουλεια μη ξαναμπυρμουρησεις λοιπον μπαινει

Σε καλο δρομο ο αντρουλης εμενα μου δωσε λεφτα το βραδυ λεει θα τα ευχαρηστηθω οπωσ θελω λουλουδια με τοσο κηπο τα χει κοψει κ παρειγγειλα κατι καλυντικακια σημερα ειπαμε κ χρονια πολλα κ ζουζουνιατηκαμε κλασικα...

Για πιπιλα εμενα μονο ως να κοιμηθει τρωει μαζι μαρια αποφαση ειναι πρεπει να το κανουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λουλουδια ηθελα να γραψω αλλα γραφω κοτσανες απο τη νυστα !

Ο β μου λεει τωρα μαμακα κατσε να τσεκουλαστεις Απο τη δουλεια ειναι ξυπνιος εχει παρει παραταση για 9.30 μιας κ κοιμηθηκε τρεις ωρες για μεσημερι.

Αλεξακι κλαιει μωρε αχ παλιοαντρες χαλανε το προγραμμα

Θα μπω στο σαιτακι σου να κΑμαρωσω κατΑσκευες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου, καλησπέρα!!!Είπα να είμαι συνεπής κι αν Παρασκευή βράδυ, εγω είμαι στο γραφείο, αλλά πριν φύγω λέω κατσε να γραψω στις φιλενάδες μου!!!

Πηγαμε τελικά χθες στην κηδεία της κοπέλας που σας ελεγα, κοριτσακια μου, ο πονος αυτης της μανας ηταν απεριγραπτος, τα ουρλιαχτα της, τα μυρολογια της, μονο τωρα που ειμαι μαμα μπορουσα να την καταλαβω. Οσο και να το παλεψα, στη σκεψη οτι μπορει να παθαινε κατι το παιδι μου τρελλαινομουν και τελικα εκλαιγα, αν και δεν την ηξερα την κοπελα.

Γυρισαμε σπιτι και εκανα μια μεγαλη αγκαλια τον Τασουλη μου, Παναγια μου ελεγα φυλαγε το, οπως και ολα τα παιδακια.

Για να αλλαξω λιγο θεμα, μετα πηρα την νονα του μικρου και της λεω παμε να γιορτασουμε με τα αγορια μας και τελικά πηγαμε για φαγητό. Πριν φυγουμε ομως απο το σπιτι κι ενω ο Τασουλης ηταν ετοιμος για υπνο να μου λεει μαμα μην πας εσυ, και τι δεν του ειπα για να καταλαβει καπως, τελικα ξαναμπηκε μεσα ο αντρας μου και του λεει πρεπει να παω καπου με την μαμα και μετα θα σου φερουμε σοκολατα και αμεσως ηρεμησε!Φυσικά και δεν μας εκαναν ουτε ενα λουλουδακι, αλλα δεν πειραζει!!!Πριν φυγουμε εντωμεταξυ ειχε ερθει ο νονος του και εβλεπαν με τον αντρα μου και τον μικρο μπαλα και ειχαν κατι φυστικια και αφησαν τον μικρο και εφαγε καμια εικοσαρια, εγω δεν του ειχα δωσει ποτε και μετα εξω που ημουν να σκεφτομαι κι αν ειναι αλλεργικος κλπ, ειχα βαλει την μαμα μου να τον κοιταει συνεχεια, ευτυχως δεν αργησαμε πολυ και ηρεμησα οταν γυρισα!

Αυριο λεω να βγαλω την μανουλα μου καμια βολτα γιατι ειναι μεσα κλεισμενη απο την Δευτερα που ηρθε, αλλα ολο βρεχει και που να παμε με τον μικρο. Την Κυριακη θα τον παμε παλι στα χιονια, ευτυχως το Μαιναλο ειναι περιπου 20 λεπτα απο το σπιτι μας!

Στα δικά σας τώρα!

Μαράκι μου, ειχατε κανενα νεο απο το παιδακι;Μακαρι να πανε ολα καλα!Φοβερο το site που μου εστειλες και μαλλον θα παραγγειλω απο εκει την στολη του Κακου Λυκου, http://www.myseason.gr/apokriatiki-stol ... 19263.html, εχει κολλημα ο Τασουλης με αυτόν, αλλα παιδακια φοβουνται αλλα εκεινος τιποτα!Αφου και στο Αττικό, μολις του εδειξα τους λυκους, μου λεει μαμα να παμε μεσα;;;χαχα!!!Βρε θα σε κανει μια χαψια του ελεγα, τιποτα ο Τασουλης!Ψαχνω απο το internet γιατι μπορει να εχει μεγαλυτερη ποικιλια και πιο πρωτοτυπες απο τα jumbo, τωρα που ακομα διαλεγουμε εμεις τι θα βαλουν ειναι καλυτερα, μετα θα με ζουρλανει στα spiderman κλπ!! Να τις πας στο θεατρο, που ξερεις μπορει να καθισουν, κι εδω το Σαββατο εχει Καραγκιοζη, να το αποπειραθω αλλη μια φορα;;;Ειδες ο συζυγος;;;Μην σε ξανακουσω να γκρινιαξεις!!!Και γιατι τον ρωτησες γιατι σου πηρε λουλουδια, δεν τα ρωτανε αυτα, απλα το απολαμβανεις!!!Οχι βρε και σαραβαλο, θα τους μαλωσω!!!Δεν θυμαμαι αν σας ειχα γραψει πως απαλλαχτηκαμε εμεις απο την πιπιλα, ο Τασουλης ειχε φαει τα Χριστουγεννα ενα κολλημα με τον Αγιο Βασιλη απο ενα παραμυθι και ξεκινησαμε κι εμεις να του λεμε θα παμε να δουμε τον Αγιο Βασιλη και θα του δωσεις την πιπιλα σου, να την παει σε αλλα μωρακια, γιατι εσυ μεγαλωσες κλπ. Οταν πηγαμε στα Mc Arthur που ειχαν Αγιο Βασιλη και πηγαιναν τα παιδακια για φωτογραφια κατευθειαν πηγε και την εδωσε μονος του, του ειχαμε πει οτι αν την δωσεις θα σου φερει δωρο ενα κοκκινο mcquin και την αλλη μερα κατω απο το δεντρο βρηκε και το δωρο και το πιστεψε!Δεν εκλαψε ουτε μια φορα, ουτε ακομα το ιδιο βραδυ που την εδωσε, για λιγες ημερες μετα την ζηταγε κι εμεις του λεγαμε τωρα εχει παει στη Λαπωνια η πιπιλα σου και κατι τετοια, γενικα το περασε τειως ανωδυνα!!Προθες στο ασχετο μας λεει να παμε στο σπιτι του Αγιου Βασιλη (σημ. ακομα ακουμε Χριστουγεννιατικα τραγουδια στο σπιτι μας εχει τρελλανει με το τριγωνα καλαντα!!!) και να του ζητησουμε την πιπιλα μου, γιατι μου την πηρε και δεν μου την εδωσε πισω!!!Η νονα του μικρου ειχε πει στη κορη της για την πιπιλονεραιδα, και οτι τις μαζευει και τις δινει σε μωρακια και αφηνει παντα ενα δωρο στο παιδακι που την εδωσε, βεβαια εκεινης εκλαιγε κανα δυο μερες, αλλα ολα οκ πια!Αλλα πρεπει να μην εχεις καμια πουθενα για να μην υποκυψεις ουτε εσυ ουτε κανεις αλλος! Εγω ξερεις ποσες φορες οταν κλαιει αντανακλαστικα την ψαχνω;;;χαχα!!

Συμπεθερουλα μου, η νυφη μου έχει και αδυναμια στα ακριβα αρωματα, χαχα!!!Φανταζομαι ομως τι ωραια που θα μυριζε ολο σας το σπιτι!!!Δεν εχει δωρο, θα σου κανουμε κανονικα παραγγελια, ειπαμε αυτη θα ειναι η αρχη μιας μεγαλης κερδοφορας επιχειρησης!!!Ευχαριστω παντως για την προσφορα!!!Εμενα παλι ο σκατουλης τωρα που κοιμομαστε μαζι για να τον γυρναω καθε φορα που μπουκωνει απο τη μυτη, πανω μου ειναι κολλημενος, αφου λεει ο αντρας μου αμαν πια βρε αυτοκολλητακια!!!!Δεν πειραζει συμπεθερουλα μου, κοιμηθειτε κι εσεις αγκαλιτσα, εμενα που ειναι και αγορι λεω ασε να τον ζουζουνισω τωρα γιατι μετα θα μου λεει ασε μας ρε μανα και θα τρελλαινομαι!!!

Μαγδουλι, ειχαμε κανενα νεο από τη δουλεια;;;Σε εβλεπα on line αλλα ηθελα να γραψω γιατι με πηραν δυο φορες τηλεφωνο απο το σπιτι, με περιμενει λεει ο Τασουλης με το σφυρι να με τσακισει που αργω!!!

Φιλάκια σε ολες σας, καλο σαββατοκυριακο να εχετε ολες και μας λειπετε και οι υπολοιπες!!!(μιλαει η τακτικη τωρα, χαχα!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!!τι κανετε;εμεις καλα,αν και αρχισε τα φτερνισματα η μικρη με λιγη μυξα.ελπιζω να μην είναι τιποτα!!το βραδυ εχουμε ένα παρτυ αλλα δεν ξερω αν παμε τελικα γιατι δεν κοιμαται τωρα για μεσημερι και αν λυσσαξει εκει το βραδυ μας θα είναι…σαν το χθεσινο,ειχαν ερθει η γονεις μου,λυσσαξε γιατι ειχε να τους δει πολύ καιρο,κ μολις καθισε να πειε γαλα κοιμηθηκε,την βαζω στο κρεβατι κ μετα από κανα μισαωρο ξυπνησε κ αρχισαν τα οργανα,κλαμα ,να μην θελει τιποτα…τελικα μετα από κατι ωρες ηρεμησε,ηπιε γαλα κ κοιμηθηκε παλι στον καναπε κ την πηγα στο κρεβατι.ομως δεν σταματησε εκει,το βραδυ ξυπναγε με ουρλιαχτα..τι να πω;;

Μαρακι νομιζεις εγω εχω στηριξει;;’’μην το πιεζεις το παιδι,αν δεν θελει να φαει άλλο,αστο,είναι μικρο για να κοψει την πιπιλα,αν δεν θελει να κοιμηθει αστην,παρτην στο κρεβατι μας..’’,χθες που εκλαιγε ηθελε να παει να της παρει σοκολατα για να ηρεμησει..!!!δηλ αν ξυπνησει μεσα στην νυχτα κ θελει σοκολατα γιατι εννοειται πως τα το θυμαται,θα τρεχουμε να παρουμε σοκολατα;;κοινως να μας κανει ότι θελει η Κωνσταντινα!!!οποτε αναλαμβανω δραση εγω και τα καταφερνω!! Αστα μεγαλωνουν τα παιδακια μας…

Μαγδουλα το πηρες κι εσυ το δωρακι σου ε;για την πιπιλα ειμαι σιγουρη πως δεν θα σε παιδεψει ο Βασιλης αρκει να το παρεις αποφαση!!

Συμπεθερα μου θα τα χαλασουμε….να γι αυτό δεν ελεγα τιποτα τοσο καιρο γα να μην νομιζετε ότι θελω να αγοραζετε εσεις…θελω να εχω το θαρρος να σας τα δειχνω να μου λετε κ την γνωμη σας και αν σας αρεσει κατι με μεγαλη χαρα να σας το φτιαχνω!!και ειδικα στον γαμπρουλη μου δεν θα κανω δωρο;;;οποτε δεν θελω να ξανακουσω από καμια για χρηματα!! Τελικα την γλυτωσες από τον Τασουλη ή σε περιελαβε με το σφυρι;χαχα για τους ξηρους καρπους μου ειχαν πει ότι μετα τα 4 πρεπει να τα τρωνε γιατι και αλλεργια να μην εχει όπως η δικια μου μπορει να κανει καποια αλλεργικη αντιδραση..δεν ξερω με σιγουρια βεβαια . οσο για το δυσαρεστο γεγονος,είναι δυνατον να μην κλαψεις βρε Ρουλακι,δεν νομιζω ότι υπαρχει κατι χειροτερο στον κοσμο από μια μανα να χανει το παιδι της… μακαρι να είναι καλα όλα τα παιδακια!

εχω μια νυστα…και η Κωνσταντινα μεσα στο κεφι χορευει…δεν μπορω να το εξηγησω που βρισκει τοση ενεργεια!!! Φιλακια πολλα σε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πασάλειψα λίγο εργασία και μπήκα να πω ένα γεια....

Τα κορίτσια κοιμούνται...κάθε Σαββάτο πρωί τις πάω με το καρότσι από κρεοπωλείο,μανάβικο,σούπερ φωρτώνουμε και μετά πάμε στο μαγαζί του παππού και καθόμαστε.Ετσι και σήμερα,είχε τέλεια μέρα.Στο κρεοπωλείο που λέτε τους λέει μια γυναίκα που ήταν εκεί:Βρε κορίτσια ακόμα πιπίλες;;;(Τις φορούσαν)Αυτές είναι λέει για την εγγονή μου που είναι μωρό...Με το που βγαίνουμε από το μαγαζί βγάζουν μαζί τις πιπίλες πήραν τη τσάντα του κρεοπωλείου και τις έχωσαν μέσα...από ντροπή τα σκατούλια...

Ρουλάκι μπράβο για την έξοδο...σε θαυμάζω...εμένα πάλι με παρακαλούσε ο άντρας χθες να πω στη μάνα μου να ρθει να πάμε κανα ταβερνάκι με παρέα και για άλλη μια φορά δεν είχα κουράγιο για τίποτα...Μας έκανε και δυνατό πρόγραμμα στη γυμναστική με μπάλες και ήρθε και έδεσε η μέση...(ξέρω ξέρω δικαιολογίες...)

Τώρα θα ξυπνήσουν να πάμε κανα παιδότοπο να το χαρούν....Τέλεια η στολή!Όντως έχει πιο πρωτότυπα από jumbo αλλά λίγο πιο τσιμπημένα.Ελπίζω να πήρες μεγάλο νούμερο γιατί εμάς τότε ήταν λίγο στενή γραμμή.Αν και εγώ τις είχα βάλει πάνω από τα ρούχα τους τότε,ήταν 6 μηνών μωρέ μόνο,ζουζουνάκια...

Αλεξανδρουίτα μου άρεσαν οι καρδούλες με τη λεβάντα για τις ντουλάπες,χρηστικότατες...Ετσι και σενα ο husband ε,ακόμα τη θεωρεί μωρό τη Κωνσταντίνα για περικοπές...Έτσι ακριβώς και μένα μην κλάψουν,μην τους λείψει τίποτα...πορσελάνινες κούκλες αχ αχ...

Μάγκυ καλορίζικα τα καλυντικά...Μωρέ εσύ δε θα δυσκολευτείς με Βασιλάκη,είναι τόσο δεκτικό παιδάκι,τις τσαούσες μου έπρεπε να χες....Βέβαια πρέπει όλοι όσοι τον κρατάτε μαμά ,μπαμπάς,πεθερά,μαμά να χετε κοινή γραμμή...

Θα γίνει και αυτό υγεία να υπάρχει...

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ομορφες μου μη λετε για πιπιλα εμενα την τρωει μονο βραδυ δοκιμασα το κολπο με ναραιδα κ δωρο λεει οκ παρτην στριφογυρναγε μιση ωρα μ στο τελος λεει Ασε πες στη νελαιδα δε θελω δωρο τελικα θελω τη πιπιλα μου!!!σνιφ!!!

Ρουλιτσα πολυ καλα κανατε κ βγηκατε σουπερ

Καλα για την κηδεια ασε ουτε να το σκεφτω γενικα με το θανατο δεν ειμαι καθολου συμβιβασμενη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ συνεχιζω καλε εγω εδινα ξηροκαρπια απο ενος δεν ηξερα πως δε το αλλεργιασα το πουλακι μου τωρα του διν ω κ τρωει κ μονος του σκεψου ακομα κ αιγινης τα ανοιγει κ τρωει μονος

Σημερα ρεπο κ οι δυο πηγαμε οικογενειακως απο τη δουλεια ειχα κατι εκκρεμοτητες να κανω

Μετα σουπερ μαρκετ κ μετα μουστακα αχ αυτος ο χαζομπαμπας του παλι μισο μηνιατικο χαλασε σημερα του πηρε κατι σαν καρτ του μακ κουιν τεραστιο θα βαλω φωτο ο δε β τρελος απο χαρα για μεσημερι το ανεβασαμε στο δωματιο του 1,5 μετρο πραμα τεσπα το βαλε διπλα στη κουνια τη κουκουβαγια στη σελα τα σκεπασε κ μετα κοιμηθηκε οτι να ναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια να μια ευκαιρια για να κοψετε την πιπιλα..θα την δωσετε και καλα σε καποιο μωρακι,και αμα σπιτι γκρινιαξουν πες κ αυτο που ελεγε η δασκαλα οτι θα αλλαξουν ταξη με τα μωρα.μια αποφαση ειναι!!!σου αρεσαν οι καρδουλες ε;τις εχω κρεμασει στις ντουλαπες και οταν ανοιγω μυριζουν!!!

Μαγδουλα εξυπνος ο Βασιλακης...αφου δεν τους λειπουν κ τα δωρα ,σου λεει καλυτερα να κρατησω την πιπιλα...αμα την δωσει στην μπεμπα;λες να θελει να της την παρει παλι πισω; :lol::lol:ωωω με γεα κ το αυτοκινητακι!!!αυτο το δωματιο τι αλο θα χωρεσει :lol::lol: ποσο μ'αρεσει που κ η κουκουβαγια συμμετεχει σε ολα!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μετα θα πηγαιναμε ιππικο αλλα μας πηρε η βανα για να μας τραπεζωσει

Κ εγω οταν βρω ετοιμο φαι ποτε δε λεω οχι!!

Τωρα εγω ξεκουραση ο β τεζα ο αλλος β πλενει την αυλη μετα θα ψησουμε με τα κουνιαδια

Κ αυριο αλεποχωρι στο εξοχικο της βανας..

Αλεξακι καλε μπας κ ποναει το κοριτσι μας καπου κ ξυπναει;;

Εγω λεω να πατε στο παρτακυ να ξεσκασετε παντως

Μαρακι ρε βγειτε καντο σαν χαρη στον αντρα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε ρε φιλεναδα οντως αυτος ο αντρας μου ολα πια να του τα παρει πολυ χαζομπαμπαδες

Οι αντρες νομιζω!!δε θα χωραμε σε λιγο εμεις το απογευμα θα το βαλω στον κηπο

Η κουκουβαγια ρε συ ειναι στανταρ αξεσουαρ υπνου πλεον ακομα κ στη γιαγια μαζι τη σερνει!!

Στολη ακομα δεν κατεληξα εμενα εχει αποψη απο τωρα θελει σπαιντερμαν χαχα

Οι ατακες του τασουλη δε παιζονται!!

Ειμαι απο το κντ γαμωτο αλεξ για να κουσκουσεψουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην μπεμπα το δοκιμασα ειπε ειναι μεγαλη για την μπεμπα κ μου την αρπαξε απο

Το χερι τουλαχιστον τη νυχτα μονο τρωει κ του την παιρνω αλλα πρεπει καποτε να γινει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια χαρα το προγραμα του σκ!!!ε μαλλον θα παμε στο παρτυ γιατι τελικα κοιμηθηκε,την εκανα ενα μπανακι γιατι ειχε καταχεσει τα παντα και μαλλον χαλαρωσε.παω να κανω κι εγω ενα μπανακι γιατι αμα ξυπνησουν μπαμπας κ κορη ολο κατι θα θελουν και στο τελος θα τρεχω και δεν θα εχω ετοιμαστει!!!

φιλακιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!αρρωστησαμεεεεε!!!καναμε εναν υπνο χθες...τελικα πηγαμε στο παρτυ,ολα μια χαρα, εγω αργησα να κοιμηθω και μολις πηγε να με παρει ο υπνος ξυπνησε η μικρη,ειχε μπουκωσει η μυτη και δως του κλαμα,τελικα καταφερα να κοιμηθω στις 5 το πρωι!! ξυπναει σε καποια φαση,της λεω αν θελει γαλα και μου φωναζε,οχι,φυγε,μπαμπαααα και τρεχει και ζηταει γαλα απο τον μπαμπα που ηταν στο σαλονι!!καταστεναχωρεθηκα εννοειται,αλλα λες και το καταλαβε και ηρθε παλι τρεχοντας και χωθηκε στην αγκαλια μου .ηπιε το γαλα και καταλαθος ριχνω το μπιμπερο και εσπασε!!της εκανα και μια σουπιτσα το μεσημερι και κοιμηθηκαμε αγκαλιτσα.ελπιζω να ειναι καλυτερο αυτο το βραδυ...

Μαγδουλι τελειο το αγωνιστικο σας!!!και ηθελα να σχολιασω και τα μεγαλα σας παραθυρα!!!πολυ μου αρεσουν!!παγωτακι χειμωνιατικα;οσο κι αν μ'αρεσει τον χειμωνα δεν το θελω με τιποτα,κρυωνω κ με την σκεψη.. :lol::lol: αλλα αυτο το σοκολατενιο μουτρακι ειναι να το φας!!!

Μαρακι καλα να περασετε !!!καλε εχουν μεγαλωσει πολυ τα κοριτσια!!!αυτη με την Δημητρα μεσα στα μπαλακια μου αρεσει πολυ!!!!αλλα και το Χρυσανθακι με το κολαν.ααχχχ!!!

Μιτση μια γλυκα ο Στεφανακος!!!πινει το γαλα κανονικα στο ποτηρακι;μια χαρα!!!

φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκιαου,σας γράφω απότο κινητ,από το κρεββάτι τη πόνου!!!Γιατί την επαθα πάλι την πνευμονία!!!Ψηθηκα στον πυρετό και στον πόνο,δν μπορώ να πάρω ούτε ανάσα,τέτοιο πόνο μιλάμε!!!!

Σας διαβάζω και μου κάνετε παρεα:)

Δεν μποω να γράψω άλλο γιατιποναω φρικτά!!!

Καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε κορίτσια έλα βρε κορίτσια...μπήκα και γω χαρούμενη να ευχηθώ καλή εβδομάδα και πέφτω πάνω σε δυσάρεστα...

Αλεξάνδρα περαστικά το Κωνσταντινί,πλάκωσε την στους ορούς να φύγει η μύξα να περάσει γρήγορα...

Βρε Χαρά πάλι πνευμονία;Γιατί τόση ευαισθησία;Μήπως σε βρίσκει σε φάση υπερκόπωσης το κρύωμα και στο γυρνάει αμέσως;;Μέσα στα πράγματα είσαι,μόλις γίνεις καλά κοίτα το πιο ζεστά το θέμα..Περαστικά σου...

Και γω βραχνιασμένη,κόλλησα από μια κοπέλα στη δουλειά.Τη Παρασκευή δεν έβγαινε η φωνή της και την κορόιδευα που θα ησυχάσουν τα αυτιά του άντρα της το ΣΚ και από χθες βράχνιασα και γω.

Πήγαμε χθες που λέτε στη Κοκκινοσκουφίτσα,τέτοιο φιάσκο δεν έχω ξαναματαδεί.Εντάξει δε περίμενα να δω τη παράσταση της Ρουγγέρη ,ούτε το Μάικ το φασολάκη αλλά αυτό ήταν πέρα κάθε Normal νοημοσύνης.Όλοι και όλοι 3 ηθοποιοί που ήταν οικογένεια μαμά,μπαμπάς και κόρη.Κουστούμια ξεθωριασμένα παμπάλαια,σκηνικό μια "φυσαρμόνικα"κόντρα πλακέ όλη κι όλη,μουσική σε κασέτα δεκαετίας του 80,περίμενες να βγάλει το κουστούμι του ο λύκος για να γίνει γιαγιά και τούμπαλιν...Ασε που μιλούσαν με το λι και με το νι τίποτα δε καταλάβαινα.Η δε Κοκκινοσκουφίτσα φορούσε ένα μίνι επίτηδες για να συγκρατεί το αντρικό κοινό...Αφού ο άντρας μου φώναζε:"Τη Κοκκινοσκουφίτσα θέλουμε...."Η αρπαχτή της επαρχίας μιλάμε...Λες και πήγαιναν στα γκράβαρα σε κανα χωριουδάκι που δεν είχε επαφή με τον πολιτισμό...Τα κορίτσια κυρίες παρακολουθούσαν με προσήλωση.Στο τέλος έγραφε η αφίσα πλούσια δώρα και έδειχνε barbie και ποδήλατα.Και έδιναν στο κάθε παιδάκι από αυτά που πουλάνε οι Πακιστανοί στις πλατείες τα καλοκαίρια που τα πετάς ψηλά και πέφτουν σα σβούρα.Μαζί τους λέει ο μάγος Ζανό(πόυ όσο είδατε εσείς μάγο είδαμε και μεις) και πλούσιος θίασος γνωστός από τη τηλεόραση και το θέατρο....υποτιμούν τη νοημοσύνη μας...και απαιτούσαν και χειροκρότημα...

Αφού λέω αν ήταν πιο μεγάλα τα κορίτσια μου θα μας έβριζαν που τις πήγαμε σε κάτι τέτοιο.Και είχε 50 άτομα σχεδόν μικροί μεγάλοι.Από 7€ το εισιτήριο κάνανε τη μπάζα τους...Σας δε ντρέπονται....

Θα την πούμε όμως στον παιδικό που προωθεί τέτοια κατασκευάσματα και ξεσηκώνει τα παιδάκια.Χίλιες φορές να βλέπαν το nemo σε cinema με τα 7€.

Σας έπρηξα αλλά συγχύστικα χθες δεν έβγαινε και φωνή για να βρίσω...

Βρε Μάγκυ τί ειν τούτο το θηρίο που βάλατε στο σπίτι καλέ;;;Πες μου ότι πηγαινοέρχεται με δαύτο σε όλο το σαλόνι...Παρεπιπτόντως ωραία χαλιά!!!Τι γλύκας που είναι πασαλειμένος...και με το βλέμμα έτσι στοχαστικό...Τον έχω πιάσει και σε άλλες φώτο να είναι έτσι απορροφημένος...Έχει να κάψει καρδιές αυτός....

Αλεξ όλο τον προωθητητη κάνεις,βάλε και καμιά πρόσφατη της Κωνσταντίνας μας να τη καμαρώσουμε...

Όσο για τα μπαλάκια που σου άρεσε η Δήμητρα είμαι σίγουρη θα το χεις δει πολλές φορές το σκηνικό με τη Κωνσταντίνα να βουτάει μέσα σε αυτά...χα χα

Πήγαμε το Σαββάτο και μπήκα και γω μέσα στο παιδότοπο και δε με άφηνε η Κοντεσσίνα να βγω,ήθελε να τη σπρώχνω να πέφτει με φόρα στα μπαλάκια και δωστου γέλιο και χαρά..Αφού φεύγοντας μου λέει ο υπεύθυνος θα σας χρεώσω 3 παιδιά επειδή ήταν και η μαμά μέσα,αστειευόμενος και δε μας χρέωσε κανένα τελικά αφού σου λέει τις πρόσεχε μόνη και όχι μόνο τις δικές μου και άλλα 3-4 παρόμοιας ηλικιάς που μαζεύτηκαν και παίζαμε....Πολύ γέλιο...

Μήτση ο γιος σου πολύ μαγκάκι-στυλάκι...Φαίνεται ζουζούνι κι αυτός της αλάνας σαν τον Αλεξουκο της Φωτεινής όχι του σαλονιού που είναι ο Billaκος.χα χα.Πολύ τρυφερούλης ο Βαλεντίνος σου...Και γω σας βομβάρδισα πάλι με φώτο.Χθες ήμασταν σε ένα καφέ και λέει η κοπέλα στο bar: "Α ήρθαν τα όμορφα δίδυμα" Καμάρι η μάνα ήρθα και φούσκωσα σα το παγώνι!!!Φυσίκά δεν την άφησαν σε ησυχία πάρε φέρε τις ζάχαρες και η Δήμητρα φώναζε κιόλας στη σερβιτόρα : "Κοπέλααααααααα καπέ!!!" Μας κοιτούσε ο κόσμος καλά καλά...

Φιλιά περαστικούλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!πως ειστε;εμεις καλυτερα,βγηκε κ λιγο βηχας βεβαια αλλα ετσι παει...χθες επειδη ειχε κοιμηθει κ μεσημερι κοιμηθηκε στις 12 το βραδυ και αν εχετε το Θεο σας ο μπαμπας μας πηγε κ την ξυπνησε(!!!) 9.30 το πρωι!!αστο το παιδι να κοιμηθει να ξεκουραστει,ηθλε να της φτιαξει το προγραμμα!!το ποιο;;; =))=))=)) .χθες της κανω ορο στη μυτη και γεμισε ολο το προσωπο κοκκινιλες,σαν τσιμπηματακια οπως οταν την πειραζει κατι απο τις αλλεργιες.βεβαια ο ορος ηταν απο την προηγουμενη φορα ανοιγμενος,να την πηραξε αυτο;;πιο πριν ειχε δοκιμασει απο το τσαι μου...

Χαρουλιτα περαστικα σου..αυτο που λεει η Μαρια σκεφτομαι κι εγω,απο την πολυ κουραση δεν εχεις δυναμεις και στο γυρναει σε πνευμονια...γρηγορα να γινεις καλα!!

Μαρακι τι να πω για την παρασταση;;το εκνευριστικο ειναι που το παρουσιαζουν σαν υπερθεαμα...να το πειτε εννοειται στον παιδικο.εμεις να σου πω σε παιδοτοπο δεν παμε,1 φορα μονο στο mall την ειχα βαλει αλλα ηταν και μικρουλα και δεν ξετρελαθηκε.αχ ειναι να μην καμαρωνεις για τα κοριτσια σου;θα σας στειλω κι εγω φωτο!!περαστικα και σε σενα!!!

φιλακιααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΙΛΕΝΑΔΑΡΕΣ ΜΟΥ καλημερα κ ελεγα θα πετυχω για τσατ αλεξ κ μαρια που στε καλε?????

ευχαριστ αλεξ που προωθησες τις φωτο καρδουλα μου με τον παραξενο που χω μπλεξει

καλα μπηκα στο μπλογκ σου κ τρελαθηκα οι καρδιες πανεμορφες οι φωτο τελειες επαγγελματικες καλε μα οτι κ αν κανεις ρε παιδακι μου εσυ το κανεις τελεια!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε δεν μπορω να σχολιασω εκει γιατι?? :cry: ειμαι κ κουλη αλλα μαλλον φταιει οτι δεν εχω λογ/σμο??

οσο για τα παραθυρα ειναι οντως τεραστιακοριτσακι κ εχουν ωραια θεα στον κηπο αλλα ποιος τα καθαριζει τα ρημαδια??? :twisted: καλε τι επαθε το μωρελακι μας αρρωστησε μωρε κωλοιωσεις παντου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε τι επαθε η πριγκιπισσα μας αρρωστησε μωρε μου???

καλα μαρια δεν εχω λογια για τις κουκλαρες σου στη νταρντανα μακρυνε το μαλλι κ της παει τρελα

καλα το ξαννθοψυρακι ειναι η μεγαλη μου αδυναμια μου μοιαζει πολυ που ειδα κατι παλιες μου φωτο..

καλα τετοια απατη το θεταρο ρε φιλεναδα δε βαριεσαι μια μερα ηταν παει περασε μπορει στα κοριτσια να αρεσει αφου ηταν ησυχες παρτο ετσι οσο για τον συζηγο που θελε κ αλλη κοκινοσκουφιτσα εγω θα του χα σπασει το κεφαλι :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε σοβαρευτειτε καλε...ακου τελειες οι φωτο...μου εχει χαλασει την φωτογραφικη η μικρη κ δεν εχει φλας,οι φωτο απο το κινητο που ηταν καλυτερες δεν ανεβαιναν αλλα καλη διαθεση να υπαρχει...ναι βεβαια ,τα μεγαλα παραθυρα θελουν κ ωραια θεα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπορει το τσαγακι να την πειραξε μωρε τη ζουζουνα για τον ορο δε νομιζω καλα σας ειπα εγω εχω κουλαθει απο τον δεξι ωμο επιασα κ εβαλα θερμαντικη κ εγινε ολο το χερι κοκκινο σαν αστακος μαλλον δε την σηκωνω τη θερμαντικη :lol: .

μαρακι μου την πρωτη μερα στο σπιτι αλωνιζε με την μαουνα δεν κατεβαινε με τιποτα πανε οι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι ευχαριστω για τα χαλια εχουμε πιο ωραια αλλα οι κατακουζηνα δεν μου τα στρωσε λεει να μεγαλωσει ο β γιατι ολο χαζα κανει κ τα κανει χαλια..

αλεποχωρι δεν πηγαμε σνιφ ειχε χαλια καιρο σκοπος ειναι να παμε να ξεσκασουμε οχι απο το ενα σπιτι στο αλλο οποτε θα παμε μια πιο καλη μερα κ ετσι χουχουλιασαμε στο τζακακι..

συμπεθερουλα μου περαστικα ατιμες αρρωστιες ξουτ απο τη συμπεθερουλα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρακι περαστηκα κ σενα για τον λαιμουλι σου..

εμεις τρωμε χειμωνα καλοκαιρι παγωτα κ με λαιμο ποτε δεν ειχαμε θεματα ουτε εμεις ουτε ο βασιλακος..

η μαμα μου αρρωστησε αλλα ξεαρρωστησε γρηγορα ευτυχως..σημερα θα παμε εκπτωτικο εχω να παρω κατι δωρακια ελπιζω να κανει καλο καιρο.

ο επιθεωρητης ακομα αφαντος οποτε η θεση ακομα εκκρεμει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tι κανετε φιλεναδουλες?Εγω καλυτερα σημερα :) Περασα ενα Σ/Κ τραγικο!!!!Παρασκευη ,ξημερωνοντας Σαββατο ξυπναω κατα τις 4:3ο,απο ενα φρικτο πονο στο στηθος,δεν μπορουσα καν να αναπνευσω,και κανω και 3 εμμετους.Ξυπνησε και ο αντρουλης να με βοηθησει,η Μιμη δεν πειρε χαμπαρι,κοιμοταν ανενοχλητη στο κρεββατι μου!!!Παω με τον μπαμπα μου στην κλινικη που δουλευε πρωτα ο αντρας μου,κανω υπερηχο,ακτινογραφια και επειδη ηταν καλα ,βαρεθηκα να κανω και αιματολογικες,οποτε γυρισα σπιτι γιατι ημουν καπως καλυτερα,το απογευμα δε αναθαρρεψα και πηγα και στο συνεδριο τρομαρα μου για 2 ωρες για να παρω και το πιστοποιητικο παρακολουθησης.Την Κυριακη ξυπνησα καλυτερα,ηλθε και ο αντρας μου απο την εφημερια και πηγαμε και βολτα με την μικρη γιατι ειχε καλο καιρο.,το μεσημερι γυρισαμε σπιτι και μαλιστα το βραδυ μας ειχε καλεσει μια συναδελφος του αντρα μου για φαγητο,πηραμε και τουρτα,αυτη μας εμεινε ευτχως και την εχω τσακισει :lol: με τοση πικρα πια απο τα φαρμακα!!!

Που λετε με το που μπαινω σπιτι μας,αρχιζει παλι ο πονος και πυρετο 30,8,το χαπια ,τι ενεσεις,να μην πεφτει με τπτπ.Τελικα μιλησα με ενα λοιμωξιολογο και αρχιισα αντιβιωση.Σημερα το πρωι πηγα και στο νοσοκομειο για εξετασεις,οι οποιες ηταν χαλια!!!!Εδειχναν λοιμωξη και βαρια σιδοροπενια!!!!Εχω σιδηρο:3!!!!!!!!!Εχω βγει γκολ φετος,το 2ο παιδι μου λειπει τρομαρα μου!!!!Θα πεσω σε κωμα μετα!!!!!

Τελικα πηρα αδεια αυτην την εβδομαδα για να ξεκουραστω λιγο!!!

Οποτε τωρα χουχουλιαζω και σερφαρω!!!Θα εχω απλετο χρονο να σας αφιερωθω!!!

Απο νεα δεν εχω κατι ιδιαιτερο.μονο οτι δεν βρηκα τη στολη που ηθελα!!!!Περυσι ειχα δει μια τελεια στολη σε ενα τοπικο μαγαζι και πηγα να την ψαξω και φετος και δεν υπηρχε!!!!Απο το νετ οτι εψαξα για αγορα δεν με ενθουσιασε.Μα τι κοκκινοσκουφιτσες ειναι αυτες!!!!Που ειναι η καπα,που μου χουν κατι σκουφακι μια σταλια!!!!Μονο imaginarium δεν καταφερα να παω και ουτε βλεπω να προλαβαινω!!!Οποτε ειπα οτι θα παρω απο τζαμπο ,που ηταν η καλυτερη απο ολες!!!Αλλα σημερα σερφαρψντας στο νετ ειδα αυτο:http://yoursparklebox.com/category_2/Darling-Costumes.htm και σκεφτομαι να προσπαθησω να τη φτιαξω μονη μου!!!Λετε να την καταφερω ή να μην το προσπαθησω???Επαθα πλακα με το σαιτ παντως,αλλα δεν προκειται να δωσω και 100ευρα για στολη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...