Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα Ζουζουνοπαιδα 6ου-7ου-8ου '12 τρωνε ολο το φαγακι ν15!!!!


Recommended Posts

Μαράκι συμφωνώ με την Έλενα, δεν υπάρχει στάνταρ ποσό για να δώσεις στον παπά, κανονικά απαγορεύεται.Εμένα πάντως οι κουμπάροι μου τα δώσανε σε φακελάκι, έτσι επίτηδες!Είναι απαράδεκτοι στην εκκλησία να έχουν ταρίφες.

Απο αυτα που έβαλες, μου αρέσει πιο πολύ η πρώτη κορδέλα(σε εκρου) και η κορδέλα-καπελάκι που φοράει το μωρό με το ξύλινο αλογάκι.

Λία που χάθηκες?Ο Στρατούλης μας έιναι καλά?

Όσον αφορά τις απόψεις σου περί του βιβλίου, εγω πιστεύω ότι είσαι λίγο απόλυτη.Γενικά πιστεύω ότι τα πράγματα δεν είναι άσπρο μαύρο και σίγουρα δεν έιναι όλα τα μωρά ίδια.

Εγω ειμαι η πλέον ακατάλληλη να δώσω συμβουλές γιατί έτυχε και το μπισκοτάκι προς το παρόν είναι καλόβολο με τον ύπνο.Έχω ακούσει διάφορα του στυλ ότι είναι επειδή δεν θήλασα και έμαθε το μπιμπερό ή πιο μετά ότι το ξένο είναι πιο βαρύ(αν και της έδωσα μετα απο 4μιση μηνών).Παρόλα αυτά ξέρω περιπτώσεις που κοιμουνται με πολλές διακοπες παρότι πίνουν ξένο απο νεογέννητα και το αντίστροφο.Γι αυτό θεωρώ ότι δεν πρέπει να είμαστε απόλυτοι γιατί κυρίως είμαστε και διαφορετικοί άνθρωποι με διαφορετικές νοοτροπίες οπότε άλλα πράγματα ταιριάζουν στην καθεμιά μας και γι αυτό άλλωστε τα παιδιά μας είναι διαφορετικά.

Προς Θεου δεν τα λεω για να κατακρίνω καμία μέθοδο, αντίθετα πιστεύω ότι όποια μέθοδος εξασφαλίζει την ηρεμία του παιδιού και των γονιών του είναι αποδεκτή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Lioumpa etsi opws to les einai san na mou les oti feromai stin Ebelina san na einai skuli??? :shock::(

Ari sumfwnw me auto pou les den prepei na eimaste apolutoi...egw giauto eipa kai pio prin oti eimai uper tou bibliou kai na kanoume kapoies prospathies alla sigoura den eimai apoluti giati kapoia paidia exoun pio duskolo xaraktira kai kapoies mamades apla den mporoun na to kanoun.

Kala ama sas pw..me exei koufanei h Ebelina! Sas eipa oti auto me to na tin afisw ligo na klaiei to ekana mono extes to mesimeri etsi...kai meta tin triti fora pou piga mesa koimithike....to bradu den exei xreiastei ws twra giati den mou exei ksupnisei....e twra to mesimeri pige o suzuks kai tin ebale me skopo na kanei pali to idio me to 1 lepto kai meta na ksanapaei apo 3 lepta...tin afise, pipila, arkoudaki, ekleise fws...den ebgale oute kix!!!!!!!!

Ari egw den pisteuw oti esu den ksereis epidi den thilases....apla sou etuxe to cookie na einai polu boliko...pisteuw oti itan etsi o xaraktiras tis kai an ti thilazes pali to idio tha itan...outws h allws edines mitriko pou einai pio elafru apo to allo mexri 4.5 minwn, an itan na ksupnaei tha sou ksupnouse mexri tote...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια πολυ ομορφα ολα αυτα που εβαλες!εσυ ποια σκεφτεσαι να παρεις για το φορεμα?παρε την νονα κ μιληστε για να ξεκαθαρισει το τοπιο για να ξερεις τι γινετε!κ εμεις στον γαμο συμβολικα εδωσε ο κουμπαρος λεφτα στην εκκλησια σε φακελο οπως ειπε η Ελενα κ η Αρι..αλλα στην βαφτιση τωρα που καναμε στην αλλη εκκλησια του χωριου ο παππας ζητησε απο την κουμπαρα 80 ευρω..εγω το εμαθα μετα κ επαθα σοκ!!απατεωνες αυτο απογορευεται κανονικα!

Νανσυ καποτε ολοι ημασταν καλυτερα κ τωρα εχουμε μειωσει πολυ τα εξοδα λογω κρισης..τα πραγματα συνεχιζουν να δυσκολευουνν κ εμεις συνεχως κοβουμε κ κοβουμε..αντε να δουμε τι θα γινει!

Λιακι μπραβο τον Στρατο για το προγραμμα υπνου του!!κ εσας σας ζηλευω..εμενα τωρα 3 μερες δεν ξερω τι εχει παθει πραγματικα..ενω ηταν πολυ καλυτερα ξυπνουσε 3 φορες θηλαζε κοιμοταν..πιστευω φαση ειναι θα περασει..τι να πω.

Ελενα ετσι λεω για φετος Κρητη πρωτα ο Θεος!Θελω πολυ να κατεβω..πανε 4 χρονια απο την τελευταια φορα που κατεβηκα!μπραβο την Εβελινα..ο δικος μου θελει κανενα μηνα για να στρωσει!

Σταυρουλα οταν δινω το ποτηρακι πιεζω κ το στομιο πολλες φορες για να πεφτει νερο ετσι για να πιει λιγο κ πολλες φορες βγαζω το στομιο κ του δινω ετσι οσο πιει!

εγω κοριτσια δεν δινω κρεμα γιατι δεν την θελει καθολου οσο κ να προσπαθησα να δωσω..οποτε δινω δυο φορες φαγακι..μεσημερι απογευμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σοβαρα δεν πρεπει να εχουν ταριφα?εμεινα τωρα..νομιζα οτι ειναι υποχρεωτικο να παιρνουν καποιο ποσο κ λεγαμε να συζησουμε πρωτα αποδειξη κ μετα θα του διναμε τα λεφτα..ναι ο παπας μου ειπε για την εκκλησια κ καλα..κ μου λεει κιολας πολλα ειναι?κ του λεω για καποιον που ειναι ανεργος ειναι παρα πολλα..εδω αμαν καναμε να βρουμε νονα...δηλαδη ελενα μπορει ας πουμε να δωσει κ 50ε?αντωνια κ εσεις οσα θελατε?εμεινα τωρα..α τον απατεωνα!!!!

αριαδνη κ εμενα μου αρεσε πολυ το στυλ καπελακι που ειναι..αλλα δεν ξερω ακομα αν το εχει,.την εστειλα μνμ αλλα δεν απαντησε..αν δεν θα την πω την κορδελα αλλα σε εκρου..

τωρα για το θεμα του υπνου,εμεις δοκιμασαμε τα παντα..κ γαλατα κ θηλασμο κ πιπιλα κ αρκουδακι εννοειτε παντα μαζι μας ειναι,αλλα δεν μπορω να πω οτι βρηκα κατι που να πω ΄΄α να αυτο φταιει ΄΄..δεν εχω παραπονο..μια χαρα ειναι..αλλα το μονο που σκεφτομαι ειναι οταν θα την παω το καλοκαιρι στο δωματιο της πως θα αντιδρασει.. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maria nai mporeis oti theleis kai to pio sunithismeno einai 50 eurw...kai sou ksanalew oxi epidi prepei na parei lefta...kanonika apagoreuetai...apla epidi theloume emeis kai autoi lene kai kala oti einai gia tin ekklisia...alla siga min pigainoun stin ekklisia tosa lefta! giati blepeis kamia allagi stin ekklisia esu? Me tosa lefta pou dinei o kosmos tha eprepe na einai xtusmeni apo xruso!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai tony kai egw ithela mia kai prin 1 ebdomada piga se ena farmakeio kai eida diafores milisa ekei me mia kopela kai dialeksa mia tis Vichy...itan kai se prosfora nomizw 20% alla mou aresei einai arketa kali tha elega!

Koritsia feugw gia douleia opoia dei to prwto episodio na mou pei ti ginetai...einai sunexomena h autoteli ?

Paw ta leme meta!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουπς..ετσι οπως τα εγραψα ακουστηκαν καπως..Εχετε δικιο!

Ελεναρα σορρυ,δεν ηθελα να πω πως φερεσαι ετσι στην Εβελινα,και οταν το ξαναδιαβασα οντως ετσι ''ακουστηκε''!!

:(

Στην ουσια τα ιδια με την Αρι ηθελα να γραψω αλλα τα εγραψα καπως πιο απολυτα..

Ακριβως επειδη ειναι καθε παιδι και καθε οικογενεια διαφορετικη,και ολες πειραματιστηκαμε και πειραματιζομαστε μεχρι να βρουμε ποιος τροπος ειναι καλυτερος.

Σας αγαπω ομως!!! :lol::lol::lol:

Αρχισε το βαλς,το εχει τωρα!

Α κοριτσια εμας ο παπας ξερετε ποσα μας ζητησε?Επειδη ειμαστε απο αλλη ενορια...150!! :o

Και οταν τον ρωτησα αν ημασταν απο αυτη την ενορια τι θα ζητουσε,ειπε οτι θελαμε να δωσουμε!

Κι ο παπας της εδω ενοριας που πηγαμε σημερα να παρουμε το χαρτι,ειπε οτι θελει 30 ευρω για να παμε σε αλλη,αλλα αν θελουμε λεει μας γραφει οτι ειμαστε στην αλλη ενορια και δεν τα δινουμε.

Η νονα τα πηρε που της ειπα για τα 150 και λεει θα τον βρισει !!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα δεν εχεις αδικο!! :lol::lol: οντως απο χρυσο θα ηταν οι εκκλησιες με τοσα που παιρνουν..οι αδερφες μου οταν βαφτισαν μαζι τις κορουλες τους προπερσυ τους πηραν απο 150ε τον καθενα..2 βαφτισεις μαζι εντωμεταξυ εγιναν το πολυ σε 20 λεπτα..κ καλα για ρευμα νερο κ τον κοπο που εκαναν εκει..τι να πω?!!!300ε σε μιση ωρα στο κορδελιο!

λια στην δικια μας ενορια θα'μαστε!!δεν τον δινουμε τοτες!! :lol::lol::lol: τα πουπουλα τα πηρα μετα..αλλαξα την ζακετα που ειχα παρει γιατι ηταν πολυ απλη κ λεω ενταξει μη το χεσουμε το θεμα..θα ειμαστε εμεις απλοι αλλα η αννουλα να ειναι πιο αριστοκρατικια!! ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλα ειστε;

διαβασα τα μισα αλλα βλεπω το βαλς κ ετσι αφησα τα υπολοιπα μισα για μετα.στο web tv το βλεπω αλλα δε μου πολυαρεσει για αρχη,δε με πειθουν οι ηθοποιοι.το βιβλιο ειναι πολυ ωραιο για να δουμε αν θα ειναι ιδια η σειρα. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελειωσε η σειρα,τωρα πρεπει να κανω κ τη κρεμα της.

το βραδυ μας ηταν καπως καλυτερο,ξυπνησε δυο φορες.παλι καλα.θηλασε μιση ωρα κ ξανακοιμηθηκε.οσο για τη βλενη δε μου απαντησε η γιατρος μου πε να δινω ουλτρα λεβιρ κ να περιμενω λιγες μερες κ να την παρω αν ξαναδω.χθες βραδυ ειχε πολυ λιγες κ δυο κουκιδες αιματακι.θα δω κ σημερα κ αν ξανακανει θα τη παρω.αλλα ετσι ηταν κ ο αντωνης μου μερες εκανε να καθαρισει κ ποτε δε καταλαβα τι ηταν ωσπου εκοψα τον θηλασμο κ κοπηκε κ αυτο.

παω να της καω τη κρεμα.

ελενακο τα επεισοδια ειναι συνεχομενα κ μπορεις αν εχεις χρονο να τα δεις στο ant1 web tv.εγω δε τρελαθηκα παντως.ισως με ξενιζει κ η γλωσσα,τι να πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!Η μπουμπου μας σημερ;α ειναι καλυτερα,εχει ακομα βηχα αλλα εφαγε περισσοτερο κ γενικα φαινεται καλυτερα!Ελπιζω να συνεχισει ετσι.

Μαρια πολυ ομορφα αυτα που εβαλες στις φωτο.Ολα μου αρεσουν :D !Αντε να βρεις βρε κοπελα μου ακρη να ησυχασεις με τις κουμπαριες

Κατερινακι,ανακουφιστηκε λιγο ε?βαλατε και πορτοκαλι ?Εμας μας ειπε απο τον επομενο μηνα να βαλουμε.

Οσο για την ποσοτητα,εγω βαζω 1 μπανανα 1 μηλο κ 1 αχλαδι και τρωει σχδον το μισο μπολ κ το αλλο μισο η μαμα :D ,

Συμφωνω μαζι σου για την ενσταση επισης εγω ειμαι της αποψης οτι το παιδι θελω να με βαζει στο δικο του προγραμμα κ στις αναγκες του.Αργοτερα θα προσπαθω να του δινω παιδεια και προγραμμα αλλα παλι με βαση τις αναγκεσ του και τον χαρακτηρα.Γενικως ειμαι αντιθετη στις απαγορευσεις κ συμβουλες που με εχουν πρηξει απο πριν γεννησω,τυπου"μην την μαθεις αγκαλια...",μα αν δεν την αγκαλιασω τωρα που με εχει τοσο αναγκη,που ολα γυρω της ειναι καινουρια κ ξενα,τωρα που νιωθει ανασφαλεια,τωρα που νιωθω οτι δεν την χορταινω,τοτε,ποτε να την αγκαλιασω???οταν θα μου λεει"Ασε με ρε μανα,μπροστα στους φιλους μου!"Ναι ποναν τα χερια μου και ολο μου το κορμι αλλα ο καιρος περναει τοσο γρηγορα που θα αναπολω αυτες τις αγκαλιες μετα!Και για μενα κανενας σε αυτα δεν ειναι ειδικος!Μονο η μαμα! ;)

Λιακι γενικως συμφωνω με το πως τα βλεπεις,ειμαστε της ιδιας "λογικης" ,αν κ επειδη θηλασα 3 μηνες μονο,θελω να πιστευω οτι ειναι εξισου ισχυρο το δεσιμο με την μπουμπου μου.Πιστευω οτι οσο πιο πολυ ειναι μαζι μας η μπεμπα ,τοσο πιο πολυ θα ειναι ανεξαρτητη και γεματη στην πορεια.

Ο πατερασ μου ηταν στρατιωτικος,η λεξη πειθαρχια ηταν ο κανονας του,εγω την γλιτωσα σαν κοριτσι,αλλα ο αδερφος μου υπεστει αυστηρα προγραμματα κ τιμωριες...με το ενα ποδι ψηλα και τετοια.Ευτυχως οχι για πολυ καιρο,αλλα μονο κακο του κανανε ολα αυτα και δεν τα ξεχναει ποτε

Κοκονα αντε να κατεβεις κ συ Κρητη,να συναντηθουμε με την Ελενα ;)

Πωπω παρασυρθηκα κ εγραψα πολλα :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικακι δηλαδη το πιο πιθανο να ειναι κατι που τρως??

Και δειχνει να ποναει η μικρη? :(

Η σειρα ουτε εμενα με τρελανε..Ισως να ειναι λογω διαλεκτου.Με αγχωνει! :)

Και λιγο σαχλες μου φανηκαν οι κοπελες ετσι οπως εκαναν στο τελος..

Δεν εχω διαβασει και το βιβλιο για να συγκρινω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bιβακι ,συμφωνω με αυτο που λες περι πειθαρχειας.

Αυτο με την αγκαλια και με τον υπνο...μας ειχανε φαει πριν γεννησω.

Δε νομιζω πως το οτι τον εχω πιο ελευθερο θα ειναι αιτια να με 'καβαλησει'' αργοτερα.

Φυσικα και θα του δωσω παιδεια,θα κανω οτι μπορω να του μαθω τροπους και πειθαρχεια,οχι με τον αυστηρο τροπο αλλα μεσω του παιχνιδιου και της επικοινωνιας.Να μαθει να σεβεται αλλα οχι να ειναι φοβισμενος.

Ολα αυτα βεβαια θα τα δουμε στην πραξη!!

Θα τον πηγαινω στο σχολειο και θα τον φιλαω και θα λεει ''ασε με ρε μανα''και θα σκουπιζεται????

Θα του κανω χουνερι!Θα τον σταυρωνω απο μακρια και θα του λεω ΄΄γιοκα μου το ταπερ ξεχασες!!'' :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βιβη μπραβο την μπουμπου που ειναι καλυτερα!εσενα καλα τρωει μπραβο το κοριτσι μας.

εγω του δωσα σημερα κοτοσουπα κ στην τριτη κουταλια μου τα ξερασε.δεν ξερω γιατι.βαρεθηκα μαυτο το φαι του καθε μερα να το πεταω.δεν ειμα καλη στους κανονες πειθαρχιας..λυπαμαι πολυ ευκολα τα μωρα μου!

Βικακη ακομα η μικρη εχει αιματακι :?: αλλαξες κατι στην διατροφη σου :?:

κοριτσια το Βαλς αργοτερα ειναι πολυ καλυτερο!!καμμια σχεση με το πρωτο επεισοδιο!στην πορεια ειναι καλυτερο.

Ελενα καλο μαθημα!

Λια :lol::lol::lol::lol::lol: ρε τον Στρατο τι τον περιμενει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα του κανω χουνερι!Θα τον σταυρωνω απο μακρια και θα του λεω ΄΄γιοκα μου το ταπερ ξεχασες!!' :)):)):)) .!Λια ειδικα σε αγορι ειναι το καλυτερο χουνερι!!!!

Κοκονα πως την φτιαχνεις την χορτοσουπα?Εγω απο την αρχη την εκανα πηχτη σαν πουρε και δειχνει να της αρεσει πολυ.Ακομα ειμαστε στην πατατα-κολοκυθι και λιγο καροτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα μου κοψει την καλημερα!! :lol:

Κι εμεις πηχτη την κανουμε.Μεχρι τωρα βαζουμε με διαφορους συνδιασμους:Πατατα,καροτο ,κολοκυθι,σελινο,πρασο,σπανακι,κοτοπουλο,ρυζι.

Για την επομενη κρατας τα λαχανικα και μπολικο ζουμακι(οσο βαζεις συνηθως) σε ταπερακι,και τα πολτοποιεις πριν τον ταισεις.Οχι απο την προηγουμενη γιατι χανονται πολλες βιταμινες.

Εβαλα στην ομαδα φωτο το φορεμα.Ειναι λιγο ταλαιπωρημενο και με εμφανες το ξεχειλωμα στην κοιλια :D

Αλλα φανταστειτε το μετα απο μοδιστρα καθαριστηριο.

Το υφασμα ειναι καπαρντινα.Ειναι της be you.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω είμαι πάλι

Μαρία ελπίζω να το ξεκαθαριστεί αυτο με την νονα κρίμα που έρχονται έτσι τα πράγματα και εγω στεναχωριεμαι που δεν εχουμε ακομα νονο αλλα όλος ο κόσμος δυσκολεύεται. Για τα χρηματα στην εκκλησια το σωστο ειναι να δινεις οτι θελεις αλλα εδω στην Αθηνα φανταζομαι και οχι μονο εχουν ταριφα τα μυστηρια δυστυχως. Απο αυτα που έβαλες μου αρεσει το πρώτο και το τρίτο που ειναι σαν κορδέλα περισσότερο.

Αμαλία βλέπω στουμπωσε και ο Στρατουλης για πες αν κάνει δουλεια το αβοκαντο και εγω μείωσα την μπανάνα και το μήλο σημερα. Για να βάλω πάντως ακτινιδιο πηγή κάτι αλλο θέλω να περάσουν τρεις τέσσερις μερες γιατι σημερα έβαλα πορτοκαλι πρώτη φορα.

Για το θεμα του βιβλιου Σίγουρα δεν πρέπει να είμαστε απόλυτες ο καθε ένας κρίνει αν αυτο που κάνει ή του προτείνουν ειναι το κατάλληλο για το παιδι του, καθε παιδάκι ειναι ξεχωριστό και εγω θεωρω ότι ειναι πολυ μικρουλια για τέτοιους πειραματισμους γιατι βλέπεις ότι για λίγο καιρο ειναι έτσι μετα αλλάζουν συνήθειες μετα ξαναγυρίζουν στις παλιές... Χωρις αυτο παλι να ειναι ο κανονας γιατι πραγματι αλλα δεχονται πολυ ευκολα τις οποιες αλλαγες. σα συμβουλή απο την μικρη μου εμπειρία μην αγχωνεστε απο τωρα όσες δεν σας κοιμούνται σερι ή δεν τρώνε ποσότητα αργα ή γρήγορα όλα γίνονται.

Αντωνία σημερα και εγω το ίδιο έκανα πίεζω λίγο το στο οι και κάτι εχει πιει απο νεράκι οχι πολυ 20-25ml.

Βιβη ευτυχώς που ειναι καλυτερα η μπουμπουκα σου, για όσα εγραψες περί αγκαλιας συμφωνω. Τα φυλάσσονται με το ζουμακι χωρις να τα πολτοποιησεις.

Αλλα μην πυροβολουμε και την Έλενα δεν νομίζω ότι διαφωνεί σε όλα αυτα απλα η Εβελινα ειναι βολικη και έτσι μπορει να δοκιμάζει διαφορα άλλωστε το κάνει πολυ καιρο :D .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βιβη βαζω διαφορα κολοκυθι καροτο σελινο αρακα μαιντανο κρεμμυδι..οτι εχω!αποφευγω την πατατα λογω δυσκοιλιοτητας!δεν ξερω τι φταιει κ δεν τρωει πριν αρρωστησει τρωγαμαι κ 15 κουταλιες τωρα παλι στο μηδεν.

παω να δω φωτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι βεβαια,σιγα κ μην πυροβολησουμε το Ελενακι.Μιλαμε για τις αποψεις μας,ισα-ισα η Ελενα ειναι αξια συγχαρητηριων που ψαχνει συνεχεια τροπους για να ικανοποιησει το νινι της κ την οικογενεια της.Σε αυτο συμφωνω απολυτα να ειμαι δηλαδη παντα σε εγρηγορση κ να μην εφησυχαζομαι

Οντως η Εβελινα ειναι βολικη και αυτο ειναι ευχαριστο

Απλα εμενα με εχουν νευριασει,οι φιλοι και οι συγγενεις,που λενε την αποψη τους επιβλητικα"Αστην και να κλαψει λιγο" "Πωπω, πως κανεις ετσι και εμεις παιδια μεγαλωνουμε" "μην την κακομαθαινεις,αστην μονη της να κατσει"κτλ. Τους απανταω,οτι το δικο μου το παιδι δεν θελω να κλαιει και θελω να ναι κακομαθημενο!1!

Για να τους το κοψω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοκονα φανταζομαι οτι θα κανεις κ συ διαφορους συνδυασμους!Στην θεση σου θα δοκιμαζα να ξεκινουσα απο την αρχη,δηλαδη με ποιο λιγα υλικα,για να δω τι την χαλαει ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βιβη πραγματι αυτο εκανα απο την αρχη μονο κολοκυθι κ καροτο εβαλα επιτηδες..αλλα παλι τζιφος.δεν ξερω τι φταιει αλλα μεχει κουραση πολυ ολο αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι το βαλς γίνεται όλο και καλύτερο.Βέβαια δυσκολεύει λίγο η κυπριακή διάλεκτος.Το βιβλίο δεν το έχω διαβάσει αλλά έχω ακούσει ότι δεν έχουν και πολύ σχέση.Πάντως εμένα μου αρέσει πολύ και αν και πάει αργά επειδή τα βλέπω 5-5 τα επισόδια στο ιντερνετ όταν μπορώ, δεν με έχει κουράσει.

Σίγουρα εκπαίδευση συμπεριφοράς δεν μπορείς να κάνεις απο μηνών αλλά ας πούμε για την αγκαλιά που λέγατε...Δεν ξέρω αν η δικιά μου δεν το είχε ανάγκη ή εγώ της το έμαθα, πάντως η πραγματικότητα είναι ότι δεν την έπαιρνα πολύ αγκαλιά όχι γιατί δεν ήθελα αλλά γιατί πραγματικά δεν το ζητούσε και τώρα πια δεν πολυθέλει.Φυσικά δεν εννοώ το παιδί να κλαίει ή να το ζητά και γω να μην την αγκαλιάζω, προς Θεου, γι αυτό είπα ότι όλα δεν είναι άσπρο ή μαύρο.Και επίσης δεν ξέρω αν στην πορεία αλλάξει αυτό.Αυτό δεν σημαίνει ότι την παραμελώ ας πούμε ή είμαι χειρότερη απο κάποια που παίζουν αγκαλιά.Εμεις μάθαμε να παίζουμε και αυτή να είναι στο ρηλάξ ή στο καθισματάκι της.

Απλά γι αυτό είπα ότι μπορούμε να λέμε τί κάνουμε εμείς που πετυχαίνει και μπορεί να πετύχει και σε κάποιον άλλον αλλά πρωτεύοντα ρόλο παίζουν οι ανάγκες και η ιδιοσυγκρασία του παιδιού

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...