Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα Ζουζουνοπαιδα 6ου-7ου-8ου '12 τρωνε ολο το φαγακι ν15!!!!


Recommended Posts

Για περαστε για περαστε με το δεξι παρακαλω αντε σε αυτο το θεματακι να το φανε ολο το φαγακι!!!

ΞΕΦΟΥΣΚΩΣΑΜΕ ΜΑΙΟ 2012

Mwroudenia2²(33) {Μαρίνα} : Γέννησε 13/05 ΑΓΟΡΑΚΙ ΠΗΤ 17/05 Γενεσις Θεσσαλονίκης (φ.τ.)

1.Karolinaki²(33) {Καρολίνα}:Γέννησε 26/05 ΑΓΟΡΑΚΙ ΠΗΤ 30/05 Ιασώ Αθήνα (κ.τ.)

2.Veta² {Βέτα} : Γέννησε 30/05 ΑΓΟΡΑΚΙ ΠΗΤ 30/05 Κλινική Μητέρα Πτολεμαϊδας (κ.τ.)

ΞΕΦΟΥΣΚΩΣΑΜΕ ΙΟΥΝΙΟ 2012

3.Charoula² {Χαρούλα} : Γέννησε 02/06 ΑΓΟΡΑΚΙ ΠΗΤ 27/06 Διαβαλκανικό Θεσσαλονίκης (κ.τ.)

4.Este {Σταυρούλα} : Γέννησε 03/06 ΣΤΡΑΤΟΣ ΠΗΤ 22/06 Λητώ Αθήνα (φ.τ.)

5.Anna31(31) {Άννα} : Γέννησε 04/06 ΑΓΟΡΑΚΙ ΠΗΤ 16/06 Ρέα Αθήνας (κ.τ.)

6.Αlekagala²(29){Αλεξάνδρα} : Γέννησε 11/06 ΠΕΤΡΟΣ ΠΗΤ 20/06 Γενικό Νοσοκομείο Ρόδου (κ.τ.)

7.Kikitsa80(31) {Κική} : Γέννησε 11/06 ΒΑΛΕΡΙΑ ΠΗΤ 19/06 Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Ιωαννίνων (φ.τ.)

8.Kokona²(29) {Αντωνία} : Γέννησε 12/06 ΑΝΑΣΤΑΣΗΣΠΗΤ 12/06 Γένεσις Θεσσαλονίκης (κ.τ.)

9.Delphine²(34) {Μαρία} : Γέννησε 15/06 ΑΝΝΑΠΗΤ 10/6 Ιπποκράτειο Θεσσαλονίκης (φ.τ.)

10.Maxim(21) {Ναταλία} : Γέννησε 15/06 ΣΤΡΑΤΟΣΠΗΤ 16/06 Γενική Κλινική Θεσσαλονίκης (κ.τ.)

11.Lia*(27) {Αμαλία} : Γέννησε 16/06 ΣΤΡΑΤΟΣΠΗΤ 14/06 Μητέρα Αττικής (κ.τ.)

12.Elena_c(31) {Έλενα} : Γέννησε 19/06 ΕΒΕΛΙΝΑΠΗΤ 29/06 Καπάκη Κλινική Χανίων (κ.τ.)

13.Natasamaria(31) : Γέννησε 20/06 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΗΤ 02/07Γαία Αθήνας (κ.τ.)

14.Toulaki : Γέννησε 25/06 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΗΤ 11/07 (φ.τ.)

15.Stedim {Δήμητρα} : Γέννησε 26/06 ΑΓΟΡΑΚΙ

ΞΕΦΟΥΣΚΩΣΑΜΕ ΙΟΥΛΙΟ 2012

16.Lil {Λία} : Γέννησε 07/07 ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΠΗΤ 23/07 Μητέρα Αττικής (κ.τ.)

17.Nene(28) {Ελένη}: Γέννησε 07/07 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΠΗΤ 06/07 (φ.τ.)

18.Kangoroo²(34) {Κατερίνα} : Γέννησε 17/07 ΑΓΟΡΑΚΙ ΠΗΤ 20/07 Ιασώ Αθήνα (φ.τ.)

19.Fotini80 {Φωτεινή} : Γέννησε 20/07 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΗΤ 30/08 Γενικό Νοσοκομείο Ρόδου (φ.τ.)

20.Tsevoula : Γέννησε 20/07 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

21.Νανσυ83³ (29){Νάνσυ} : Γέννησε τα διδυμάκια της 26/07 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ + ΑΓΟΡΑΚΙ Μητέρα Αττικής (κ.τ.)

22.Venus82(29) {Αφροδίτη} : Γέννησε 28/07 ΕΡΜΗΣ ΠΗΤ 05/08 Γενικό Νοσοκομείο Φλώρινας (φ.τ.)

23.Beboula07(28) {Χριστίνα} : Γέννησε τα διδυμάκια της 28/07 + ΜΑΝΩΛΗΣ + ΑΝΤΩΝΗΣ ΠΗΤ 28/08 (κ.τ.)

24.Skatoxoiroulα(32) {Σοφία} : Γέννησε 28/07 ΑΓΟΡΑΚΙ Κοζάνη (φ.τ.)

25.Ariadni79(33) {Αριάδνη} : Γέννησε 29/07 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΗΤ 29/07 Πάτρα (κ.τ.)

26.Πασχαλιτσάκι² (34){Κατερίνα} : Γέννησε 30/07 ΣΤΕΛΛΑ-ΤΑΞΙΑΡΧΙΑ ΠΗΤ 17/08 Γένεσις Θεσσαλονίκη (κ.τ.)

ΞΕΦΟΥΣΚΩΣΑΜΕ ΑΥΓΟΥΣΤΟ 2012

27.Christi83(29) {Χρύσα} : Γέννησε 01/08 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΗΤ 20/08

28.Mariagiorgos(27) {Μαρία} : Γέννησε 06/08 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΗΤ 05/08 Αττικό Αθήνα (κ.τ.)

29.Βικάκι² {Βίκυ} : Γέννησε 10/08 ΑΦΡΟΔΙΤΗ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΠΗΤ 28/08 Μητέρα Αττικής (κ.τ.)

30.Ανθή²(33) {Ανθή} : Γέννησε 17/08 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΗΤ 26/08 Ιασώ Αθήνας (φ.τ.)

31.Mina2 : Γέννησε 17/08 ΑΓΟΡΑΚΙ Euromedica Ρόδου

32.Rapanaki (31) {Αγγελική} : Γέννησε 18/08 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΗΤ 30/08 Ιασώ Αθήνας (φ.τ.)

33.Happy : Γέννησε 29/08 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΗΤ 30/08 Γενικό Νοσοκομείο Διδυμοτείχου (κ.τ.)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εντάξει έφαγε ρευτηκε έβγαλε και λίγο και τώρα είναι χαρούμενος και παίζει. Αχ να μην είχαμε και τις μυξουλες αστέρια θαμασταν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια βαλτε και εμας του Μαιου στον τιτλο!!!!!!!μας εχετε παραπονεμενα :lol::lol::lol::lol::lol:

το τρωνε οοοοοοοοοοοολοοο το φαγακι πραγματικα!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλοριζικο και το νο 15!!!!!!!!!!

μακάρι τα καλοκαιρινά ζουζουνοπαιδα να τρώνε όλο το φαΐ τους και να προσθέσω και να γυρίσουν στις παλιές τους συνήθειες και να κοιμούνται περισσότερο τη νυχτα :lol::lol::lol:

Αλέκα όταν έχεις χρονο δε συμαζευεις λίγο τη λίστα ασε μονο της ημερομηνίες γέννησης και τα ονόματα κάτι τέτοιο νομίζω ειχε πει και η άλλη Κατερίνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ μάλλον δεν έχω καμία τύχη με την χορτόσουπα.Σήμερα βάλαμε και ζουζούνια, βάλαμε και κινουμενα σχέδια, ήταν και η νονά της και της κάναμε καραγκιοζιλικια αλλά αυτή τίποτα.Αηδιάζει πραγματικά η κακομοίρα.

Κατερινάκι και μεις μπιφτέκια φάγαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινακι και τα μαγιατικα μωρακια τα αγαπάμε απλώς από τις εγκυμοσύνες μας είχε δημιουργηθει μια ομάδα καλοκαιρινά μωρακια η δικιά μας δηλαδή και άλλη μια Μαΐου μωρακια και έτσι παραμειναμε αλλά πάντα είμαστε ανοιχτοί σε οποία μανούλα θελει να έρθει στη παρεούλα μας

κατερινακι εχεις δίκιο για τη λιστουλα αλλά πρέπει να κάτσω στο λαπτοπ

Αριάδνη μου υπομονή τι να σου πω κάποια στιγμη θα τα φαει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλοριζικο το νεο ποστακι!!μακαρι να τρωνε ολα τα μωρακια το φαγακι τους!

Κατερινακι μια χαρα τρωει ο Νικολας!!

κ ο πετραν ψηλο παλικαρακι εμεις ειμαστε 72 εκατοστα!

Αει σε καταλαβαινω εγω εδω κ ενα μηνα πεταω πολυ φαγητο..αφου δεν τρωει!

Μαρακι ναι να ρθειτε!!!πρωι η απογευμα :?::?::?: να ξερω...αντε να γνωρισω κ τις υπολοιπες!η Βασω ηρθε :?:

Ελενα περιμενουμε να μας πεις πως σου φανηκε το βιβλιο!!!καλα να περασετε σημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα Αλεκα καταλαβα...

δεν πειραζει!!!Eμεις με τα κοριτσια του Μαιου που ειχαμε το ποστακι γραφουμε συνεχεια στο facebook και τωρα δεν εχουμε εδω ποστακι!το παρατησαμε γιατι εκει γραφουμε πιο ευκολα και συνεχεια...καναμε κλειστη ομαδα!

Αριαδνη και εμενα δεν ετρωγε στην αρχη αλλα το συνηθισε...ξερεις πως καταλαβα οτι ετρωγε παραπανω??οταν του εβαζα περισσοτερη πατατουλα στην μεριδουλα του...και φυσικα λαδακι στην μεριδα 1 κουταλια σουπας ωμο!δοκιμασε το και εσυ...και να κοιτας να ειναι πηχτο!να μην εχει πολυ ζουμακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις γύρισα από το καφεδάκι μου και ο μικρός ακομη κοιμάται θα παω να το ξυπνήσω γιατί δεν θα κοιμάται μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia!! Kaloriziko to postaki!!!

Epistrepsame kai eimai polu xaroumeni giati ekei pou pigame einai pou tha kanoume to trapezi tis baftisis...bebaia h baftisi eksw tha ginei emeis twra katsame mesa alla einai me tzamia gurw gurw kai blepame eksw...einai polu wraio to meros! Me dentra gurw gurw mes ti fusi...milisame me tous idioktites gia ti baftisi mas edeiksan kai fwtografies apo alli baftisi kai einai paaaara polu wraia kai to stinoun eksw polu wraia! H gunaika mou eipe oti mporw na tis ferw oti ulika thelw kai tha stolisei ekeini ta trapezia! Opote teleia!!!

H Ebelina itan polu kali...kathotan sto karotsi kanena misawro kai epaize moni tis xwris na mas enoxlisei katholou kai meta koimithike gia kamia wra sto karotsi apla to ksaplwsa telika ka ebala ena koubertaki apo panw gia na einai pio skotino! Mia xara itan!!

Auta ta nea mas!

Ari egw stenaxwriomoun polu gia to fagito an thumasai...den etrwge sxedon katholou...olokliro geuma ekane panw apo mina na faei...twra ta trwei sxedon ola ektos apo to frouto pou pali to trwei alla oxi olo kai me zorizei ligo perissotero...giauto thelw na sou pw oti min agxwnesai...apla tha parei ena diastima na sumithisei kai tis geuseis kai ton kainourio tropo taismatos kai ola ta kainouria! Emena h gnwmi mou einai antitheti apo tis Marinas ws pros to poso pikto na einai....stin arxi pisteuw oti einai kalitera na einai ligo pio araio giati den exei sunithisei na einai toso pikto kai giauto sou kanei san na thelei na kanei emeto! Egw stin arxi etsi mono etrwge, otan itan pikto den to ithele katholou! Meta siga siga tha to kaneis pio pikto!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα μανούλες. Καλοριζικο το νεο ποστακι Ευχομσι καλα φαγοποτια! :D

Τερμα η καραντινα.Εμείς εδώ είμαστε αρρωστούλια και τα δυο, μη σας πω οτι κι εμενα μου ποναγε ο λαιμος ολο το βραδυ. Τα ματακια τους ειναι πρησμενα απο την επεφυκιτιδα και εχουν βηχαλακι. Ο γιατρος μου συνεστησε σιροπακι, αλλα νομιζω πως αυτο ειναι αποχρεμπτικο και κανει πιο εντονο το βηχα. Αλλα ειναι μικρουλια μωρα και πως θα βγαλουνε τα φλεμματα? Απο φαγητο η μια δεν εχει διαθεση, μαλλον ειναι που ειναι κρυωμενη. Και εχει και μια αποστροφη για το μπιμπερο, αλλο παλι και τουτο. Απο υπνο το βραδυ τα ιδια παντελακη μου, ευτυχως κοιμηθηκαμε και οι 4 λιγο το μεσημερι. Σε λιγο παμε για μπανακι, οποτε θα δω αλλη στιμη τα νεα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο εμας!

εβγαλε κρυο κ σκεφτομουν οτι ποτε ξανα δεν εχω φαει ποτε τοση κλεισουρα οση τις τελευταιες μερες..αλλα φοβαμαι πολυ για ιωσιες,επαθα τραυματικη εμπειρια που αρρωστησαν τα παιδια,ειδικα με τον αντωνη δεν παλευεται ετσι οπως εκανε με τα φαρμακα..

η νυχτα μου κ εμενα ηταν απο τις χειροτερες..δε θυμαμαι ποσες φορες ξυπνησε,κατα τις 6.30 παντως που ξυπνησε κ ενω τη θηλαζα σφιγγοταν,βασικα κατι την ενοχλει στη κοιλια,ε κ κατα τις 7 εκανε κακα.δεν ειχα ζεστο νερο κ περιμενα να ζεσταθει.με τα πολλα κοιμηθηκαμε 9..τωρα το μεσημερι ειχε η πεθερα μου τον αντωνη ομως κ κοιμηθηκα με τη μπεμπα στο κρεβατι απο 4.30 μεχρι 7 κ λιγο συνηλθα.απλα κοιμαται που κοιμαται 1 τωρα που ξυπνησε 7 φοβαμαι μη παει παλι 3...αχ θεε μου,απογοητευομαι γιατι δε βλεπω να φτιαχνει κ αν παω δουλεια κ ειναι ακομα ετσι πραγματικα δε ξερω πως θα αντεξω.

τα κακα της το πρωι δεν ειχαν βλενη αλλα ειχαν δυο κουκιδες αιμα..

κατερινακι εσενα τρωει ψωμακι με μαρμελαδα ε;εγω τον παρακαλαω,με τιποτα δε δοκιμαζει ενω περσυ ερωγε μελι με ψωμι κ βουτυρο,το πρωι δε ξερω τι να του δινω.αληθεια εσεις οι δευτερομανες καθε ποτε δινετε αυγο;εμενα δε πινει κ γαλα κ ετσι ακομα κανω φρουτοκρεμα κ του παιρνω κανενα κουλουρι με σουσαμι η ψωμι με παριζακι η αν εχω καμια πιτα,αυτα τα τρωει.γενικα τα τρωει ολα τοσο ευκολα κ δε πινει γαλα κ μου τη δινει.

συνεχιζω σε λιγο..

post-5260-13873940050504_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικακι η Σάντυ πρωί γάλα αυγό φρούτο ήταν το πρόγραμμα της αλλά τώρα με το παιδικό το φρούτο έχει αντικατασταθεί με το πρωινό που φτιαχνουν αυτοί.αυγο καθημερινα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, ότι προλάβω θα διαβάσω για να κάτσω και λίγο με τον σύζυξ.

Τα ζουζούνια δεν λειτουργούν πάντα τελικά. Σήμερα δεν ήθελε με τίποτα το μεσημεριανό δεν έφαγε καθόλου. Όμως υποψιάζομαι ότι δεν του άρεσε γιατί έβαλε τον ζωμό κρέατος η γιαγιά και το πολτοποίησε ενώ εγώ βάζω τον ζωμό λαχανικών. Θα δούμε και αύριο. Την κρέμα την απογευματινή όμως μου την τρώει πάντα.

Τι είναι η φαρίνα που δίνετε ρε κορίτσια? :roll:

Εμένα από την τελευταία φορά που τον είχαμε μετρήσει σε ύψος πήρε 4 πόντους ήταν 69 και πήγε 73.

Πωπω Μαρίνα περιμένω κι εγώ την 37η εβδομάδα. Είμαστε στην 34η.

Έλενα για το cookaros :lol::lol: Περιμένω νέα από το βιβλίο.

Βικάκι συμφωνώ κι εγώ η μπουμπού εκτός του ότι έχει μεγαλώσει πολύυυυ είναι μία κουκλίτσα με πανέμορφα ματάκια.

Αλέκα κι εγώ στο καρότσι χωρίς στρώμα τον κοιμίζω. Ποιος είναι ψηλός? Ο άντρας σου?

Καλορίζικο το νέο μας ποστάκι. Να σταματήσουν εδώ όλες οι ιώσεις. Να μην ξαναγράψουμε για άρρωστο παιδάκι ή μανουλα ή πατερούλι. :D:D

Τα υπόλοιπα αύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!Καλοριζικο το νεο μας ποστακι

Το βραδυ μας ηταν παλι ανησυχο,ευτυχως διχωφς πυρετο.Αλλα πολυ βηχα γαμωτο και πολυ γκρινια!Το λυπαται η ψυχη μου το καημενο!και αυτο το πραγμα με τους ορους πολυ βαρβαρο βρε κοριτσια

Ευχαριστω πολυ για τα περαστικα σας

Κατερινακι μου σημερα της εδωσα πρωτη μερα πατατα-κολοκυθακι-και λιγο καροτο.Της αρεσε πολυ παρολο που ειναι αδιαθετη εφαγε αρκετα.Γαλα μου εχει κοψει παρα πολυ αυτεσ τις μερες,εκει που επινε γυρω στα 1000μλ,τωρα με το ζορι 400-500μλ.Το καημενο τρωει κ πνιγεται.Εμενα μου ειπε η παιδιατρος την αλλη εβδομαδα να ξεκινησω κ κοτοπουλο+ μοσχαρι.Για απογευματινο αποφασισα να της δινω φρουτα παλι μεχρι να παρουμε το πρασινο φως για βρωμη-τραχανα++ .Δεν θα της δωσω καθολου εμποριου κρεμες.Πηρα κ το οκ απο την γιατρο για καστανο ρυζι,με πολυ καλο βρασιμο,θα το αλεθω κ θα το δινω με μπανανα

βικακι και εγω ειχα φοβια και εχω με τις αρρωστιες και προσεχα παρα πολυ δεν εβγαινα εξω σχεδον καθολου αλλα ερχοταν συνεχεια κοσμος στο σπιτι και προφανως καποιος την κολλησε.

Σταυρουλα τι εννοεις με"ζωμο λαχανικων-κρεατος?Αυτο που βγαζουν τα λαχανικα-κρεατα οταν τα βραζουμε? :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βιβή μου περαστικά και πάλι στην μικρούλα σου!Μπράβο πάντως που έχεις σκοπό να μην της δώσεις εμπορίου.Εγώ θα ρωτήσω την επόμενη φορά την παιδίατρο τί να δίνω αντί ρυζάλευρου.Καλά εμεις βέβαια έχουμε μέλλον ακόμα γιατί θα μας πει και για φρούτα τώρα υποθέτω.

Σταυρούλα η φαρίνα είναι η κρέμα φαριν λακτε που πουλάνε στα σουπερ μαρκετ.

Ελενα πολύ ωραία που σου άρεσε το μαγαζί που θα κάνετε την βάφτιση.Εκεί τί τιμές παίζουν?Εμεις ακόμα δεν έχουμε ρωτήσει αλλά είναι πολύ πιο οικονομικά απο την Πάτρα που κάναμε τον γάμο.

Και με τον ατμομάγειρα μένει ζωμός εκει που βάζεις το νερό νομίζω οπότε θα πολτοποιείται.

Αύριο λέω να βάλω πιο πολύ καρότο μπας και γίνει τίποτα.Η μπορέι να βάλω την πεθερά μου να δοκιμάσει, θα την πάμε το πρωί εκει μέχρι το μεσημέρι, το έχουμε καθιερώσει, πάμε για καφεδάκι και μετά εκει για φαγητό.Θα χει καλό καιρό μάλλον και μπορούσαμε να την πάρουμε αλλά δεν πειράζει, ας την δουν και λίγο οι παππούδες,άλλωστε το πρωί είναι πολύ καλό κορίτσι ;)

Βικάκι ελπίζω να μην σε ξενυχτήσει η μπεμπούλα πάλι σήμερα.

Αυτά κοριτσάκια, θα τα πούμε αύριο!Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stauro ksexwrista brazeis ta laxanika kai ksexwrista to kreas?? Egw ola mazi kai bazw to zomo apo olo auto kai einai pentanostimo!!! Simera ebala spanaki kai makaronaki kai tis arese!!

E nai cookaros einai tis Arias giati mas exei perasei kai eimaste kai megaliteres!! :D

Re koritsia oles exete psila paidia...emena se sugkrisi me ta dika sas mou fainetai miniatoura! 7200 kai 66.

Loipon ws twra exw diabasei ena megalo kommati tou bibliou...tipota ap'osa diabasa den mou fainetai paralogo...isa isa ola logika einai....kai ta eskigei ola etsi wste bgazoun noima....polla apo auta ta kseroume idi...einai 2-3 pou den ta fantastika kan! As poume emena h mpempa ksupnaei ti nuxta polles fores kai thelei mono pipila kai ksanakoimatai...omws pws na tis baleis pipila xwris na sikwtheis?? E kati pou den eixa skeftei einai na tis balw gurw tis stin kounia 3-4 pipiles etsi wste na tis briskei moni tis....kali idea den to eixa skeftei! Bebaia den tha tis briskei amesws aptin arxi alla me ton kairo tha katalabei oti gurw tis einai pipiles kai logika tha tis briskei!

Polles omws aptis luseis pou dinei einai pragmata pou ta exw kanei kai san peirama h ta exw skeftei!

Oso gia ton tropo pou leei na ekpedeuseis to mwro na koimatai, nomizw oti osoi den to exoun diabasei kai apla exoun akousei kritikes exoun lathos entupwsi....den mou fainetai polu skliro...pisteuw eksartatai kai to posa "lathi" exoume kanei stin poreia...giati egw apo auta pou leei na kanoume as poume prin to upno sxedon ola ta kanw...opote den tha einai kai terastia allagi gia ti mpempa...kai etsi tha einai ligotero "skliro" na mathei na koimatai! Opote pali pisteuw oti eksartatai kai apo to paidi gia to poso skliro tha einai h oxi...

Tha sas pw kai stin poreia an blepw beltiwsi h oxi....se mia ebdomada logika tha prepei na exw dei beltiwsi...tosa kai tosa exw kanei...den xanw kai kati me alli mia dokimi...Stauro esu eisai mia apo autes pou episis exeis efarmosei idi polla apo auta pou leei kai pisteuw oti den tha einai toso duskolo kai gia esas....

Ari oi times pou mas eipe to magazi einai apo 20 ews 25 eksartatai apo to menou...alla emas tha mas kanei kaliteri timi epidi autos exei kapoia suggeneia me tin pethera mou....alla otan lew gia to menou edw einai para polla ta fagita se sugkrisi me baftisis kai gamous pou exw dei ektos kritis...fantasou oti to menou pou mas edeikse mono apo orektika exei 7...xwris na metrame salata, kserotigano, grabiera me meli pou bazoun sunithws sto trapezi...kai meta den einai mono 1 kurio piato...einai kai psito me patates kai pilafi me kreas...kai meta oti gluko exeis kanonisei esu kai frouta apo to magazi!

Stauro h farina einai apo sitari enw to ruzaleuro apo ruzi...auto katalaba otan rwtisa ti diafora! To ruzaleuro itan gia arxi gia na sunithisei to stomaxaki...meta mpainoun alla...

Ari emena h prwti paidiatros mou eixe pei na bazw mono ena mikro karoto giati to karoto exei se kapoies periptwsis sxetistei me ton iktero....den rwtisa leptomereies alla auto mou eixe pei!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα και γω θα το δοκίμαζα πάντως το βιβλίο αν είχα θέμα!

Δεν νομίζω ότι είναι μινιατούρα η Εβελίνα, θα δεις και μενα θα εχει μεινει στάσιμη!Μια χαρά έιναι!Και φαίνεται και μεγάλο παιδί στις φώτο, φταίει το μαλλί σας που ζηλεύουμε τρελλά!

Ναι ξέρω τί μενου έχετε εκεί γιατί μην ξεχνάς η κουνιάδα μου έχει παντρευτεί Κρητικό!

Καλά και μεις με τον άντρα μου έχουμε θέμα με το φαγητό, λές και είμαστε μεγαλωμένοι στην Κατοχή, στο γάμο μας όλοι λέγανε για το πόσα φαγητά είχαμε!

Ευτυχώς που μου το είπες για το καρότο.Άλλη ερώτηση.Το κρέας όταν το βάλατε είπατε στον κρεοπώλη να σας το κόψει μερίδες?Και τί έχετε βάλει μέχρι τώρα?

Βικάκι μόλις είδα τις φώτο της μπέμπας!Είναι κούκλα, έχει υπέροχα χαρακτηριστικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλοριζικο το καινουργιο ποστακι!!!!!!!!!!καλοφαγοτα να ειναι τα μωρα μας κ παντα υγειης!!να μην ξαναρθουν παλιο ιωσεις..

ελενα χαιρομαι που βρηκατε μαγαζι για την βαφτιση!κ εγω σημερα αυτο ελεγα στον αντρα μου που να κλεισουμε..επειδη θα ειμαστε λιγα ατομα σχεδον 60 ατομα μετρησα ολοι μαζι θα κανουμε ενα τραπεζι..αλλα πρεπει να ψαξω προσφορες κ καπου που να μπορουν να παιζουν τα παιδια! αυτο για τον υπνο κ πιπιλες εγω της βαζω 2 στο κρεβατι της.κ δεξια κ αριστερα κ οταν ξυπναει τις βρισκει κ της βαζει μονη της!!

βικακι θεα η κορη σου!!!

σταυρουλα αποτυχια τα ζουζουνια?σε ολα τα γευματα σε ζοριζει?

αριαδνη το κρεασ του ειχα πει να το κοψει σε μεριδες,αλλα οταν τα χωρισα τα κομματια ειναι μεγαλουτσικα..τα εκοψα σε 2 μεριδες μικρες κ τα εβαλα εβαλα 2 2 σε σακουλακα κ στην καταψυξη.ετσι εκανα κ το κοτοπουλο φιλετι στηθος.

αλεκα ο πετρος σου πολυ ησυχος μου φαινεται!!φτου φτου!!τρωει ολα κανονικα ε?

μαρινα ναι σχεδον 10 κιλα πρεπει να ειναι τωρα..τρωει ολο το φαγητο της κ ολα γενικα..δεν με ζορισε καθολου..απλα καμια φορα χαζευει εδω κ εκει κ κανουμε 1 ωρα να τελειωσει..για να πω την αληθεια δεν μπορω πολυ ωρα αγκαλια..ειναι πολυ βαρια.φοραμε ρουχα νουμερο 12-18.

αυριο το πρωι θα παμε για καφεδακι στην αντωνια με την βασω κ την ναταλια!!!

φιλια πολλα σε ολες!!!τα λεμε παλι αυριο γιατι τα ματια αληθωρησαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!!!!!

Σημερα περιμενω τα κοριτσια κ ειμαι πολυ χαρουμενη!!!!!!!!!!!!!!!

Ελενα τι καλα που βρηκατε μαγαζικ βαφτιση που σας αρεσε!!ωραιο ακουγεται το μενου!!!

Κ γω ετσι βραζω τα λαχανικα με το κεας για να μην χανω τις καλες ουσιες κ του κρεατος κ θεωρω κ γω πως γινετε πιο νοστιμο.για το καροτο δεν το ηξερα πρωτη φορα τακουω.τωρα καθεμια το κανει οπως την βολευει.σαρεσε το βιβλιο..ωραια να μας λες τροπους κ ιδεες!

Αρι καλο καφεδακι!εσυ θα δεις κ θα κρινεις το ποσο πηχτο θα ειναι το φαι της μικρης..μπορει να της αρεσει να ειναι νερουλο ..πρεπει να κανεις δοκιμες!οσο για το μοσχαρι ναι ζηταω να ειναι κομμενο κ το κανω μεριδες κ το βαζω καταψυξη!ετσι κανω κ το στηθος κοτοπουλο..ενα στηθος κ μεριδα!α επισης χωρισα σε μεριδες μοσχαρισιο κιμα!!!αυτα μεχρι στγμης. σε 2 βδομαδες θα δωσω τραχανα!

Σταυρουλα μπορει να τραβαει ζορι απο τα δοντακια του ο μικρος γιαυτο να μην τρωει το φαγητακι του..

Βιβη κ γω δεν δινω κρεμα εμποριου κ δινω δυο φορες το φαγακι το μεσημεριανο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimeroudia koritsakiaaaa! Ti kanete??

Na sas pw ta nea mas??? Koimithikame 11 wres seri! Xwris na kanw kati apo to biblio akoma giati den ksupnise mes ti nuxta gia na efarmwsw tin texniki tou bibliou!!! Kala 2 fores mes ti nuxta akousa ena pseutoklama kai sikwthika kai apla tis ebala pipila, den eixe ksupnisei mes to upno tis itan! Kai den ksupnise moni tis meta apo 11 wres...piga kai tin ksupnisa egw giati anisixisa re koritsia! :o

Diladi tha skeftetai to mwro, kala treli einai h mana mou, mia me afinei na klaiw gia na mathw na koimamai oli nuxta kai otan koimamai me ksupnaei! :lol: Ti na pw...mporei na etuxe...isws kourastike apo ti bolta pou pigame xtes!

Ari egw zitaw na mou kopsoun to kreas se merides alla mikres...tous lew einai gia to mwro kai thelw mikres merides....kai meta to xwrizw egw se sakoulakia kai to bazw katapsuksi kai etsi kathe 2 meres bgazw ena sakoulaki....to kotopoulo den pairnw fileto giati to fileto den bgazei zoumaki wraio...pairnw kanoniko kotopoulo pou kanoume wraia soupitsa kai tous lew kai auto na mou to kopsoun se mikres merides giati einai gia to mwro kai mia xara mou to koboun...meta to bazw sta sakoulakia...otan to brazw apla bgazw meta to kreas apo to kokalo alla ginetai pentanostimi h soupitsa kai etsi prosthetw kai wraio zoumaki!

Ws twra egw exw balei sti soupitsa karoto, kolokuthi, patata, kremmudi, selino, spanaki, ruzi h makaronaki, kotopoulo h mosxaraki, ladaki kai lemoni sto telos.

Delphina poso sas zileuwwww tha ithela kai egw na erthw stis Antwnias :) Ti wraia pou pate! Na perasete teleia!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...