Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα Ζουζουνοπαιδα 6ου-7ου-8ου '12 τρωνε ολο το φαγακι ν15!!!!


Recommended Posts

Έλενα μπράβο για το μαγαζί. Άντε με το καλό. Έλα ρε με ψήνεις να το πάρω κι εγώ :lol:

Εγώ δεν του δίνω πια ρυζάλευρο. Το απογευματινό μας είναι κρέμα δημητριακών εναλλάξ με κρέμα βρώμης και αχλάδι. Ζηλεύωωωω που κοιμήθηκεςςςς. :lol::lol:

Σοφία περαστικά και γρήγορα σε όλους.

Βιβή ναι ο ζωμός λαχανικών είναι το νερό που βράζει τα λαχανικά.

Εγώ το κρέας το βράζω ξεχωριστά και τα λαχανικά τα κάνω στον ατμό και το νερό που μένει κάτω κάτω στον ατμομάγειρα το χρησιμοποιώ για να τα αλέσω.

Βικάκι κουράγιο με την μπεμπούλα κι εγώ τα ίδια περνάω. Χτες το βράδυ ξυπνούσε κάθε μία ώρα και έκλαιγε. Άστα να πάνε άυπνη κι εγώ. Εντωμεταξύ του έβαλα και τζελ στα δόντια αλλά τίποτα μάλλον δεν ήταν τα δόντια. Να δω πότε θα ηρεμήσουμε.

Μαράκι έτσι κάνω κι εγώ με το κρέας. Χωρίζω 2 μερίδες για να φτιάχνω και της επόμενης μέρας. Αλλά ξέρω ότι σιγά σιγά πρέπει να αυξάνουμε την ποσότητα του κρέατος.

Όχι Μαράκι χτες μόνο με το μεσημεριανό δεν δούλεψαν τα ζουζουνια αλλά έτυχε και το είχε φτιάξει το φαγητό η πεθερά μου και λέω μήπως δεν του άρεσε ή μήπως επειδή έλειψα αρκετή ώρα με πεθύμησε και ήθελε να θηλάσει. Δεν ξέρω. Θα δούμε σήμερα. Καλά να περάσετε σήμερα οι φιλενάδες. :D

Αντωνία σε σκεφτόμουν σε σχέση με το νερό που δεν πίνει από το ποτηράκι ο Αναστάσης. Επειδή εγώ έχω πάρει 2 διαφορετικά εκπαιδευτικά ποτηράκια. Το ένα είναι ίδιο με το δικό σας από το οποίο δεν πίνει με τίποτα νερό ο δικός μου και το άλλο είναι πάλι της nuk το first choice απ'όπου έχω καταφέρει και πίνει με το στόμιο. Του το βάζω στο στόμα και του δίνω το καπάκι και παίζει και αυτός πίνει. Αμα το μάθει καλά μετά εκεί θα του δίνω το γάλα του. Τελικά αποφάσισα να μην δώσω κατσικίσιο αφού δεν έχει παρουσιάσει πρόβλημα το παιδί στο αγελαδινό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αντωνία τί ωραία που βρεθήκατε!!!Περιμένουμε να μας πείτε πως περάσατε!

Έλενα ,τί ευχάριστα νέα ήταν αυτά με την Εβελίνα!

Έχω και γω ένα ευχάριστο νέο!Δεν ξέρω πως έγινε αλλά το μπισκοτάκι έφαγε όλη τη σούπα!Η μόνη διαφόρα είναι ότι την έκανα ελάχιστα πιο αραιή!Δεν πίστευα στα μάτια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia molis dokimasa tin methodo tou bibliou ston mesimeriano upno kai petuxe!

Apo teleiws ksupnia koimithike moni tis! Den to perimena!

Tin ebala stin kounia entelws ksupnia me ton kouklo tis kai tis pipiles tis(opws leei to biblio)...meta efuga kai ekleisa ta fwta...arxise na klaiei, oxi sparaktika, se 1 lepto ksanapiga tis ksanabala tin pipila ksanaebala kouklo stin agkalia kai efuga, meta sunexise na klaiei, piga meta apo 3 lepta ekana to idio kai efuga, twra arxise na klaiei perissotero, piga meta apo 5 lepta kai tin brika orthia sta kagkela (edw duskoleutika giati to lupomoun) ksanaekana ta idia, e prin prolabei na perasei to deutero 5lepto eixe koimithei!! Piga kai tin eida...agkalia me ton kouklo!

Gia ton mesimeriano upno den einai opws to bradino...ta diastimata pou pas sto telos einai ana 5 lepta kai to kaneis mexi 1 wra...meta stamatas...enw to bradu ta diastimata ginontai pio megala kai to kaneis mexri na koimithei! Pantws apo to prwto peirama pisteuw oti leitourgei! Apla prepei na to antexei kai h mama gia na to dokimasei!

To biblio episis leei oti tha arxisei na petaei pipiles katw aptin kounia h ton kouklo h ta diafora pou exei mesa gia na sou trabiksei tin prosoxi kai ontws to eixe kanei!! Eixe petaksei 1 apo tis pipiles!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ELena εμενα τις βαζεις μονος του τις πιπιλες :lol::lol::lol::lol: ...τις αφηνω διπλα του και την πιανει οταν σηκωνεται την βαζει και συνεχιζει να κοιμαται...οχι παντα ομως...1 φορα συνηθως θηλαζω..αλλα παει και σερι καποιες φορες!εμενα συνολο κοιμαται 12ωρο! και αυτο με τις πιπιλες που τις ριχνει!!!συνεχεια!!! :lol::lol::lol::lol:

αντε ωραια αρχιζει και στρωνει και η δικια σου

post-15130-13873940050571_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα μπραβο το Εβελινακι!!!λειτουργει το βιβλιο???ειναι αυτο που λες να εχει αντοχη η μαμα γιανα το κανει..πιστευω πως σε ολα το μυστικο ειναι αυτο..

Σταυρουλα πιο ποτηρακι λες??εχει σκληρο στομιο?Εχει δυο μερες ο Αναστασης ξυπναει καθε 2 ωρες :o:o δεν ξερω τι φταιει!

Μπαραβο το μπισκοτακι εφαγε ολη την χορτοσουπα ειδες κ αυτα εχουν τις μερες τους μωρε!

ηρθαν τα κοριτσια κ χαρηκα παρα πολυ!!το Ναταλακι ειναι πολυ γλυκια κ το ιδιο κ ο Στρατουλης της..ειναι πολυ ησυχος!!κ η Αννουλα επισης..χορευε επαιζε μονη της πολυ γελιο!Καλα κ η βασω ειναι κουκλα πολυ ομορφη κ πολυ καλη!!την επομενη φορα να μας φερει κ την Βαλερια να την γνωρισουμε!!το Μαρακι οπως παντα χαμογελαστη..κοριτσια ευχαριστω πολυ που ηρθατε πραγματικα το χαρηκα πολυ!!ο Αναστασης ενω ηταν στο δικο του περιβαλλον ολο εψαχνε την μαμα του :(:( τι θα το κανω αυτο το παιδι μου δεν ξερω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marina emena tis bazei moni tis tin imera pou tis blepei...to bradu den to exoume prospathisei giati panta egw sikwnomai kai tis dinw tin pipila...makari na to mathei na ti bazei moni tis, esena mes ti nuxta ti briskei kai ti bazei monos tou? Nai auto pou tis petane katw tis pipiles egrafe to biblio oti to kanoun gia na trabiksoun ti prosoxi mas h gia na meinoume sto dwmatio perissoteri wra! Episis leei oti auta ta paidia mathainoun kai lene kapoies lekseis pio grigora opws nero h gala gia na mas ti lene to bradu kai na nomizoume oti dipsane enw stin pragmatikotita theloun na meinoume mazi tous kai na asxolithoume! Einai fobero to ti mathaineis kai to poso eksipna einai!!

Tony nai pisteuw oti kanei douleia to biblio...den exw ksekinisei akoma na to kanw to bradu, alla kai mono pou koimithike moni tis twra to mesimeri apo entelws ksupnia kai oute kan nustagmeni den itan!

Lew oti prepei na exoun antoxes h mamades apo tin apopsi oti an den antexeis na to afiseis na klapsei ligaki tote den mporeis na to kaneis...kai egw parolo pou den eklaige polu oute auto to sparaktiko klama, pali ti lupithika...alla den piga na tin piasw...kai epiase to kolpo! Makari na ftiaksei kai to bradu...tha doume sti sunexeia!

Ti wraia pou irthan ta koritsia gia kafedaki!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσακια μου. Σας ευχαριστω ολες για τις ευχουλες σας για περαστικα στα παιδακια μου. Ευχομαι κανενα παιδακι να μην αρρωστησει και καμια μανουλα να μην ταλαιπωρηθει......

Εχω μια εβδομαδα να μπω και να σας σχολιασω. Πολυ γρηγορα διαβασα 32 σελιδες και το μονο που εχω να πω ειναι περαστικα σε οσα μωρακια ειναι αρρωστα, γρηγορα να αναρρωσουν και να μην ξαναρρωστησουν. Ειναι πολυ δυσκολο να υποφερουν τα βλασταρακια μας και εμεις να μη μπορουμε να κανουμε τιποτα για να τα βοηθησουμε:(

Λοιπον θα σαςπω μονο τα δικα μας και συγχωρεστε με που δεν θα σας σχολιασω αυτη τη φορα.

Ο Παναγιωτης με την αντιβιωση συνηλθε το πουλακι μου και ειπα δοξα τω θεο την σκαπουλαρε και η μικρη. ΣΑς θυμιζω οτι η μικρη ειχε κανει ωτιτιδα (!!!!) και επαιρνε αμοξιλ.

Την προηγουμενη Κυριακη η νεραιδουλα μου εντελως ξαφνικα αρχισε να ανεβαζει πυρετο, πρωτα δεκατα και μεσα στη μερα εκανε και 39 που επεφτε με ντεπον. Πηρα τηλ τον γιατρο και ειπε να το παρακολουθησουμε. Την Δευτερα ηταν εντελως απυρετη και ειπα ουφ ευτυχως περασε και αυτο. Την Τριτη το πρωι ξυπναει μια χαρα και παω να την αλλαξω....ο κορμος και η πλατη εχουν αχνα σημαδακια σαν σπυρακια που ανεβαινουν προς το προσωπο. ΠΑιρνω τηλ τον γιατρο και λεει οτι ειναι αιφνιδιο εξανθημα και θα περασει μονο του. Το παιδι οσο πηγαινε φουντωνε και εξακολουθουσε να εχει πολυ συχνα κακακια, σε καθε σφιξιμο που εκανε ή ζορισμα εβγαζε και κουτσουλιτσα, πρασινη πλεον και 2 φορες μου εβγαλε βλενη με κουκιδες ροζ-κοκκινου χρωματος. Βουταω το παιδι και το παω στο ιατρειο, το βλεπει και λεει οτι αυριο θα ειναι καλυτερα απο το εξανθημα, οτι δεν δινουν τιποτα και με δικη μου προτροπη (μεχρι να το παω το παιδι στο ιατρειο επεμενε να συνεχισουμε την αντιβιωση) σταματαμε την αμοξιλ. Το παιδι οσο παει και γεμιζει ολο το κορμακι του και βγαζει και στα ακρα. Την επομενη μερα του ξανατηλεφωνω και λεει να μην ανησυχω. Εγω βουταω το παιδι και το παω στο βεροια σε αλλο γιατρο που μου λεει επισης οτι ειναι αιφνιδιο εξανθημα, παροτι εχω ενημερωσει οτι επαιρνε για 8 μερες αμοξιλ και οτι απο την δευτερη μερα της αντιβιωσης εχει διαρροια και εβγαλε μεχρι και βλεννη και να κανω υπομονη.... Ερχεται η Πεμπτη και η μικρη εχει πλεον σε ολο το σωμα και το κεφαλι εξανθηματα και εχει φαγουρα στο προσωπο που την κανει να τριβεται συνεχεια. Το παιρνω το παιδι και το παω παλι στο ιατρειο και λεει παλι οτι ειναι αιφνιδιο εξανθημα και οτι το περναει βαρια, να ξεκινησουμε φενιστιλ σταγονες 3 φορες τη μερα. Ουτε λογος να πει οτι την πειραξε η αμοξιλ (πως να το πει αφου αυτος την ειχε δωσει!)

Το απογευμα παω το παιδι σε αλλο γιατρο (πρωτη φορα σε αυτον) και αφου του εξιστορω τα παντα και φυσικα με το που ειδε το παιδι ειπε οτι χωρις δευτερη κουβεντα εκανε αλλεργια απο την αμοξιλ, να συνεχισουμε το φενιστιλ μεχρι να εξαφανιστουν τα σημαδια.

Επισης το παιδι απο τα συχνα κακακια εκανε τρομερο συγκαμα (τον γιατρο οταν τον τηλεφωνουσα για τον παναγιωτη ακομη που ειχε πυρετο, του ελεγα οτι η μικρη απο τοτε που επαιρνε την αντιβιωση εκανε διαρροια) και τη μερα που μας εκοψε την αμοξιλ (Τριτη) μας εδωσε ενα κοκτειλ απο κρεμες, κορτιζονουχα, αντιβιωτικη, επουλωτικη και καταπραυντικη και της την βαζω 3 φορες τη μερα και ενδιαμεσα μελανη.

Με το που σταματησε το παιδι την αντιβιωση σταματησε και η διαρροια. Αλλα ακομη το συγκαμα υπαρχει, εχει βεβαια ελλατωθει αλλα την ταλαιπωρει.

Ο γιατρος ειναι απαραδεκτος. Περιμενω να ξαναπαω για τελευταια φορα λεω, μιας και εχει τη σειρα μας μεχρι τωρα και να του τα ψαλω και ειμαι περιεργη να δω τι θα μου πει.

Ειναι δυνατον να επιμενει οτι δεν φταιει η αντιβιωση και οτι ειναι αιφνιδιο εξανθημα αυτο που εμφανισε η μικρη??????

Η μικρη λογω των ιωσεων που περασαμε ολοι δεν εκανε τα εμβολια που ειχαμε στι 8 Ιανουαριου. Δεν ξερω ποτε θα μας πει να παμε να τα κανουμε.....επισης πρεπει καποια στιγμη να ξεκινησουμε και τις στερεες τροφες, σε 3 μερες μπαινουμε στον 7ο μηνα και ακομη ειμαστε με το γαλα......

Τελος εγω απο την ΠΑρασκευη εχω παλι τα λαιμα μου και νπμιζω οτι περναω καποια ιωση γιατι εχω ολα τα συμπτωματα, αδιαθεσια, κομαρες, πονοκεφαλο, πονολαιμο, φλεγματα......ουφ τι να πω. Οταν φευγαμε απο τη Βέροια μας μουτζωσαν!!!!!! Πηγαμε μια χαρα και αρρωστησαμε. Ελπιζω να μην κολλησουν απο εμενα τα μωρα.......ειναι κριμα να ταλαιπωρηθουν ξανα.

Αναψτε ρε κοριτσια για εμας κανενα κερακι....απο εσας επειδη μας αγαπατε θα πιασει και στειλτε μας θετικη ενεργεια. Τη χρειαζομαστε!!!!

ΥΓ. Βικουλινι μου εμεις ειμαι σιγουρη οτι το παθαμε απο την αντιβιωση. Οταν τη σταματησε το παιδι αρχισε σιγα να επανερχεται το εντερακι. Εσυ ποια αντιβιωση εδινες στη μικρη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω βρε ΠΑσχαλιτσακι,μεγαλη ταλαιπωρια βρε κοριτσι μου.Το καημενο το μπεμπακι!Ευχομαι με την ψυχη μου να ναι η τελευταια ταλαιπωρια που περναει η οικογενεια σου!Τελικα το ενστικτο της μαμας ειναι παντα σωστο,κατι δεν σου καθοταν καλα κ ευτυχως το εψαξες κ με αλλους γιατρους.

Αντε να γιανει τελειως το ψυχουλακι σου για να μπει στο προγραμματακι του γρηγορα

Ελενα χαιρομαι που σε ικανοποιησε η μεθοδος του βιβλιου...

Η μπουμπου μου συνεχιζει με βηχα κ γκρινια.Θελω να πιστευω οτι μεχρι αυριο θα χει καλυτερευσει ειδαλως θα παω παλι παιδιατρο.Γαλα με το ζορι,φρουτα με το ζορι,ευτυχως εφαγε αρκετα λαχανικα.Το χειροτερο ειναι οτι επαθε φοβια με τους ορους κ τωρ δεν θελει ουτε το σιροπι να της δινω με την συριγγα και με το κουταλι μου χυνεται :roll: .Μεσα σ ολα αυτα ειχαμε κ καινουριο κατορθωμα,απο εχθεσ ξεκινησε να κανει βαρελακια,ανετα τελειως :D !Και με το που την βαζω στο παρκο ξεκιναει κατευθειαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχχ πιπίλαααα. Τι ωραία λέξηηηη. Ο δικός μου που δεν παίρνει ούτε πιπίλα ούτε κοιμάται με κάποιο κούκλο τι θα κάνω? Θα τον αφήσω μόνο του απλά στην κούνια? :lol:

Έλενα αν έχεις θεοσκότεινα στο δωμάτιό της το βράδυ δεν θα την βρει την πιπίλα. Εγώ βάζω ένα πορτατιφ το οποίο το σκεπάζω με μία σκούρα πετσέτα και έτσι έχει λίγο περισσότερο φως από αυτό που δίνει ένα απλό φωτάκι.

Αντωνία εμένα ξυπνούσε κάθε 1 ώρα και έκλαιγε. Το μεσημέρι τον κράτησε η μάνα μου που ήρθε αλλά άρχισε να ροχαλίζει ο σύζυξ πάνω που με έπερνε ο γλυκός ο ύπνος :evil::evil: .

Αυτό είναι που έχεις εσύ και το έχω κι εγώ αλλά δεν πίνει με τίποτα από αυτό

http://www.nuk.gr/img/products/10.255.0 ... up1_bl.png και αυτό είναι που πήρα από τα jumbo και πίνει νερό από το στόμιο http://www.natureschild.com.au/store/15 ... up-kit.jpg

Μπράβο που περάσατε ωραία. Άντε να σε γνωρίσουμε κι εμείς. Κορίτσια πηγαίνετε στην ομάδα στην συνάντηση να συνεννοηθούμε.

Άρι μπράβο που έφαγε την χορτόσουπα η κούκενα :D Εμένα είχε σήμερα πάλι μοσχάρι με λαχανικά και ενώ έδειχνε ότι άνοιγε το στόμα μετά τις πρώτες 10 κουταλιές το έκλεισε και τέλος. Ούτε το μισό δεν έφαγε. Έβαλα και ζουζούνια αλλά τίποτα και πάλι.

Αύριο έχουμε κοτόπουλο αν μου φάει σημαίνει ότι σιχαίνεται το μοσχάρι όπως και η μαμά του. :lol:

Κατερινάκι μουυυυ. Μακάρι να μπορούσα να βγω έξω να σου ανάψω κεράκι αλλά θα κάνω μία καλή προσευχή για όλη την οικογένεια. Φαντάζεσαι να συνέχιζες την αμοξιλ που εξακολουθούσε ο γιατρός να σου λέει να την συνεχίσεις. :o

Τελικά δεν πρέπει να επαναπαυόμαστε με τους γιατρούς και να κάνουμε ότι μας λένε αλλά να το ψάχνουμε συνεχώς. Γι'αυτό κι εγώ το ψάχνω τόσο πολύ για την διατροφή γιατί πιστεύω ότι δεν ξέρουν τι τους γίνεται σε αυτό το θέμα και γι'αυτό υπάρχουν τόσες διαφορετικές απόψεις.

Βιβάκο θα έχει καλυτερέψει αύριο. Θα δεις. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerina tha proseuxithoume gia esas kai sas stelnoume ti thetiki mas energeia! Ax to kaimenaki sou polu talaipwrithike...perastika sas!

Marina exeis dikio oso megalwnoun olo kai pio polla kanoun...pisteuw oti tha tin psaxnei moni tis kapoia stigmi kai tha ti bazei...

Stauro fws den thelw na tis balw, exw kai fwtaki sto dwmatio kai portatif alla to bradu afou tin exw mathei sto skotadi den uparxei logos na ksemathei twra...kai den imoun kai sigouri an kanw swsta h lathos me to entelws skotadi alla to diabasa kai sto biblio oti leei kalitera einai to teleios skotadi to bradu. Oso gia tin pipila kai to arkoudaki an epimeneis to mathainoun...emena den ithele oute to ena oute to allo...e an to kaneis kathe mera kapoia stigmi to mathainoun...thumasai pou eixa grapsei kapoia stigmi oti tha tis bazw to arkoudaki kathws ti thilazw to bradu gia na to sundesei me ton upno siga siga?? E to ekana kathe bradu kai ontws twra to exei sundesei me ton upno...kai xairomai pou to eixa kanei giati to biblio episis leei na dialeksoume ena arkoudaki kai na tous to bazoume gia na kseroun oti apo dw kai pera tha koimountai me auto kai autos o arkoudos tha einai h parea tous!!

Bibi min anisixeis gia to fagito mallon den ta trwei twra epidi einai arrwstouli! Perastika kai se esas!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σραυρουλα μηπως μπερδευτηκες με τα ποτηρακια??εγω εχω το δευτερο..κ εγω ανυπομονω να ρθω να σας γνωρισω!

Κατερινακι πραγματικα ευχομαι τιποτα αλλο να μην σας βρει!!ξου ξου παλιοιωσεις!!

ΒΙΒη αρχισατε τα βαρελακια..τι καλα!!περσατικουλια κ παλι!

πιπιλα κατι αγνωστο για μας..μας αρεσει μονο να την δαγκωνουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλησπερα!

ειχα πολυ ασχημο βραδυ,ειλικρινα δε καταλαβαινω τι γινεται..κοιμηθηκε κλασικα 1 κ ξυονησε 3.30 κ ξανακοιμηθηκε 7..ηθελα να αυτοκτονησω..λετε για πιπιλα κ τετοια κ θελω κ εγω..τελοσπαντων,δε ξερω τι φταιει,δε γκρινιαζε απλα φαινοταν οτι κατι την ενοχλει στη κοιλιτσα.κ στα κακα σημερα παλι ειχε βλενη.

σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια για την μπεμπα,ολα τα μωρα ειπαμε ειναι κουκλακια πραγματικα.

αντωνια,ναταλια κ μαρακι τι ωραια που βρεθηκατε!βγαλατε φωτο;

κ εγω με το κρεας ετσι εκανα με τις μεριδες,ελεγα οτι ειναι για μωρακι κ το εκοβαν πολυ ωραια κ ετσι θα κανω κ με τη μπεμπα.

σταυρουλι μου κ εσυ ταλαιπωρια με τον στρατουλη σου..μα τι εχουν παθει..εγω αυτο λεω εχω να κοιμηθω τοσους μηνες κανονικα κ νομιζω θα αρρωστησω.οπως λιγο πολυ ολες μας,απλα με τον αντωνη δεν ημουν ετσι γαμωτο.

ελενακι τι βιβλιο ειναι αυτο που πηρες;

αριαδνη μπραβο που το μπισκοτακι μας εφαγε ολη τη σουπιτσα της!κ εμεις στον γαμο πολυ φαι.. ;)

εν τω μεταξυ χθες κ σημερα δεν ετρωγε με τιποτα το ρυζαλευρο της κ ειχα ενα δειγμα απο ρυζαλευρο βανιλια,της εδωσα κ το εφαγε πιο καλα,αλλα δε θελω να μαθει κ στη ζαχαρη..

πασχαλιτσακι μου αμοξιλ επαιρνε κ εμενα.λες να τους προκαλεσε αλεργεια;πολυ ταλαιοωρια τραβηξες κ εσυ,πολλες ευχουλες κ θετικη ενεργεια στελνω για περαστικα!!

αυτα κοριτσακια μου,παω να κανω μπανιο τη μπεμπα.αχ να δουμε τη νυχτα μας περιμενει παλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλιτσακι μου αμοξιλ επαιρνε κ εμενα.λες να τους προκαλεσε αλεργεια;πολυ ταλαιοωρια τραβηξες κ εσυ,πολλες ευχουλες κ θετικη ενεργεια στελνω για περαστικα!!

Βικουλινι πρωτη φορα της εδωσες αμοξιλ? αν ναι ειναι πολυ πιθανο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!

Κατερινακι τι ταλαιπωρια ειναι αυτη ??Ταλαιπωρηθηκε η καημενουλα :( Τελικα το ενστικτο της μαμας δεν επεσε εξω και εγω πιστευω πολυ σε αυτο.Και αυτο το συγκαμα ειναι πολυ ενοχλητικο. Τωρα που σταματησε να κανει διαρροια θα ειναι καπως καλυτερα το ψυχουλινι μου.Οταν θα αρχισει να τρωει τις τροφες θα σφυξουν και τα κακακια και θα ηρεμισει και το δερματακι καπως.Περαστικουλια και σε εσενα να μην ειναι τιποτα και να περασει γρηγορα :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray:

Ελενα την εχεις καταβρει με το βιβλιο , τι καλα!!Και 11ωρο??? :o:D Εμεις με το αρκουδακι τον εχουμε μαθει απο πολυ νωρις του το βαζαμε διπλα του και ειναι παντα στην κουνια του.Οταν τον βαζουμε να κοιμηθει το θελει πολυ να το αγκαλιαζει γιατι τον νανουριζει μαζι και η πιπιλα. Εχει και πλακα γιατι τωρα παιζει και μαζι του και το δαγκωνει, αφου εχει τετοια μανια γιατι του αρεσει πολυ, και εγω λεω οτι θα το βιασει :lol::lol: Τι καλα που βρηκατε και ταβερνα , το μενου πολυ πλουσιο ακουγεται και καλη η τιμη , μια χαρα :D Κλεισατε ημερομηνια?

Αντωνια, τι ωραια που βρεθηκατε :D ...Θα χαρηκαν και τα παιδακια σας :D:D

Βιβη περαστικουλια και σε εσας.Υπομονη και με τους ορους να περασει γρηγορα να μην ταλαιπωρειστε αλλο!

Αρι μια χαρα τα πηγατε με το φαγητο μαλλον θα της αρεσει πιο αραιο. :D Ελπιζω να συνεχισετε ετσι.Ολο βολτιτσες μου ειστε, καλα κανετε :D

Εμας δεν κοιμαται καθολου σχεδον τη ημερα , το μεσημερι κανα μισαωρο μονο. Ευτυχως που κοιμαται το βραδυ ο πασακος.Σημερα ειχαν ερθει παππους και γιαγια και εριξε κατι γελια, ειχε ξεκαρδιστει, μαζι και εμεις που τον βλεπαμε ετσι ειχε πολυ πλακα :lol:

Βικακι ταλαιπωρηθηκατε κοριτσακι....παλι τα ιδια , ε?Ευχομαι να φτιαξουν να ηρεμισετε!

Περαστικουλια σε ολους και ξου ξουουυυυ οι παλιοιωσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντωνία σε μία φωτογραφία που είχες βάλει παλιότερα το είχα δει. Αν θυμάσαι ποια βάλτη πάλι να δω ποιο είναι που το κρατάει.

Κι εμένα το πλαστικό μέρος της πιπίλας θέλει να δαγκώνει :lol: Αλλά κατά βάθος δεν θέλω να την μάθει την πιπίλα γιατί αν κάνω τόσο αγώνα να την μάθει και μετά άλλο τόσο αγώνα να την ξεμάθει καλύτερα να μην την μάθει καθόλου. Τον φάγαμε τον γάιδαρο. Προτιμώ να του μάθω να έχει παρέα ένα κουκλάκι παρά την πιπίλα. Αλλά και τα λούτρινα τα φοβάμαι που λένε διάφορα.

Βικάκι ρώτησες την παιδίατρο γιατί έχει βλέννα στα κακά? Μήπως κάτι την πειράζει? Έχεις δοκιμάσει να της βάλεις τζελ μήπως είναι τα δόντια? :roll: Για σένα είναι πιο δύσκολο που είναι το 2ο παιδί. Για μένα που έχω ένα κάτι παλεύεται περισσότερο αλλά ώρες ώρες αυτό σκέφτομαι αν και το 2ο μου βγει έτσι τι θα κάνω? :roll::roll: Κάθε βράδυ αυτό αναρωτιέμαι κι εγώ. Τι έχω να τραβήξω. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα την εβαλα στην ομαδα την φωτο.ειναι το δευτερο ποτηρακι που εβαλες!

Λιλ μπραβο το πασακα σου που κοιμαται το βραδυ!!

εγω σας ζηλευω!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλιτσες μου ένα ακομα σαββατοκύριακο γεμάτο και έτσι δεν είχα πολυ χρονο. Εντωμεταξυ και η χθεσινή νύχτα τα ιδια χάλια ειχε καθε δυο ώρες ξυπναγε :evil: μακάρι σημερα να μην εχουμε τα ιδια γιατι δεν έχω βρει χρονο να κοιμηθω έστω μια ωριτσα μέσα στη μερα και θα καταρρευσω και τρίτο βραδυ έτσι. Έχω και αλλο θέμα δεν μου εχει κάνει κακά απο την παρασκευη το απογευμα....άτιμη μπανάνα τι μας έκανες, δεν μου πίνει και νερο δεν θελει και πολυ να στουμπωσει....εσείς τι κάνετε σε αυτες τις περιπτώσεις, πως τα βοηθάτε?

Αριαδνη ειναι πολυ πολυ αρχη μην απογοητευεσαι. Εμεις εχουμε ξεκινήσει ρυζαλευρο απο την αρχη του μήνα και τωρα μετα απο 20 μερες μπορω να πω ότι το συνηθισε και το τρώει όλο. Αντίθετα φρούτο ξεκίνησε απο τις 17 και τρώει γύρω στα 100 γρ μετα αρχιζει γκρινια και τα υπόλοιπα τα τρώω ή εγω ή η Αγγελική! Συμφωνω και με την Έλενα καλυτερα αραιά στην αρχη ειναι πιο κοντα σε αυτο που δεχόταν το στομαχακι της μέχρι τωρα.

Έλενα τέλεια που συζητησετε για τον χώρο της βαπτισης πρέπει να ειναι πολυ όμορφα όπως το περιγράφεις. Αυτο με τις πιπιλες το εώς ξανακούσει αν ομως δεν εχει μάθει την πιπιλα τι κανεις :lol::lol: καλο πειραματισμό και καλα αποτελέσματα.

Σοφάκι περαστικα και στις δυο, γρήγορα να γίνουν καλα τα κοριτσακια σου και να έχουν πάλι διάθεση.

Βικακι και εσυ δύσκολο βραδυ περασες, τι τα εχει πιάσει πια όλα ???? εγω αυγο της δίνω μερα παρα μερα το απογευμα. Τα πρωινά τρώει σχολείο που τους δίνουν φρούτο και ψωμί με τυρακι ή ζαμπονακι. Τα Σαββατοκύριακα της δίνω το πρωι μετα το γάλα ψωμί με βούτυρο και μαρμελάδα ή μέλι. Τα απογεύματα που γυρνάει απο το σχολείο θα της δώσω φρούτο πάλι και μετα ανάλογα ή ψωμί με βούτυρο ή κουλουράκι απο το φούρνο ή τοστ που δεν το πολυ τρώει και αυγο ή γιαούρτι ή τίποτα απο το μεσημεριανο το δικο μας. Τρώει τρώει αλλα εχει κολλήσει στα 14 κιλα.

Μαρακι τέλεια που θα βρεθείτε με την Αντωνια την Βάσω και την Ναταλια, περιμένουμε εντυπωσεις και φωτο.

Αντωνία τυχερη εσυ θα γνωρίσεις τις περισσότερες και τις βόρειες και τις Αθηναιες!

Σταυρουλα άυπνη και εσυ και καθε μια ώρα ο Στρατουλης! Κρέμα δημητριακών και κρέμα βρωμης ποιες περνεις για να ξέρω για αργότερα, ειναι με γλουτενη? και απο ποτε τις ξεκινησες?

Έλενα μπράβο που δούλεψε με τον μεσημεριανο ύπνο, κυρίως μπράβο σε σένα που αντεξες. Για το 11 ωρο το αφήνω ασχολίαστο γιατι με ποναει :D .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γειαααααααα!!!!!

σημερα περασαμε υπεροχα,η οικοδεσποινα ειναι μια γλυκια χρυσοχερα κ μπραβο της που παρολο εχει τον Ανασταση αγκαλια εκανε ενα σωρο πραματα!! :-*:-* ο αναστασης ειναι απιστευτος..αρκουδιζει σε ολο το σπιτι..τον εβλεπα κ ελεγα οτι μου φαινεται παραξενο που ετρεχε κιολας! η βασω ειναι μια πολυ καλη κ ομορφη κοπελα το οποιο μπορεις να μιλησεις ανετα μαζι της!!!καλο δρομο βασω!ειπαμε..θα σας περιμενω να'ρθειτε κ με βαλερια!!τωρα γυρνανε γιαννενα!η ναταλια μας μια μικρη ομορφη γλυκια μανουλα,που αν την δει καποιος χωρις μωρο θα λενε οτι ειναι φοιτητρια!!!την ειχα δει εγκυος κ ειναι ιδια.. :) οταν την ειδα την λεω καλε κ εσυ εισαι αδυνατη? :lol: συμπαρασταση!!! :lol: ο στρατος ειναι γλυκας!!εχει πανεμορφα ματια!!

κατερινακι μου γλυκο τελικα το αμοξιλ ηταν?καλα εκανες κ το εψαξες.ευχομαι κ εγω μεσα απο την καρδια μου να γινετε γρηγορα καλα κ να μην ξαρθουν οι κολοιωσεις..

σταυρουλα μπορεις να του βαλεις καποιο αρκουδι η κατι παρομοιο που του αρεσει να το χαιδευει..μπορει να ειναι κ κουβερτουλα ,π.χ την γωνια της κουβερτας.

ελενα μπραβο που εφαρμοζεις το βιβλιο..μπορουμε να κανουμε πολλα πραματα για τα μωρα κ εμεις τα μαθαινουμε καποια..φυσικα κ αναλογως το παιδι..σε αυτην την περιπτωση να πω κ παλι μπραβο στην αντωνια γιατι δεν μπορειτε να φανταστειτε πως ειναι ολη μερα στην αγκαλια της!!

λιλ μπραβο στον μικρουληπου κανει βαρελακια!!τις τροφες θα της μαθει σιγα σιγα..εμενα τωρα πια τα τρωει ολα..

βικακι βγαζει ακομα βλεννες?κ εσεις ταλαιπωρηθηκατε πολυ..ειναι μια πανεμορφη κουκλα η κορη..κ ο γιος εννοειτε!!!περαστικα σας κ γρηγορα καλα..

αριαδνη εφαγε το φαγακι της?μπραβο!!!!!!!!!!!σιγα σιγα ολο θα το τρωει..ιδιως οταν θα αρχισεις να βαζεις κ κρεατακι μεσα θα ξετρελαινεται!!

αχ κατερινα κ εσυ ξενυχτι?δεν του φτανει το γαλα ?η για αλλο λογο ξυπναει?πιπιλα παιρνει?δεν θυμαμαι..οσο για τα κακακια βαλε περισσοτερο αχλαδι κ ενα τεταρτο μπανανα γιατι μηλο μπανανα στουπωνει καλα..εγω αρχισα κ ακτινιδιο κ μπορω να πω αδειαζει ανετα πια!

εμεις το απογευμα πηγαμε στην φιλη κ νονα μας επισημα!!!δεν ηθελε ο αντρας της λογου οικονομικου..ειναι παρα μα παρα πολυ χαλια οικονομικα..ειπαμε τουλαχιστον μονο τον σταυρο να παρει κ τα λαδοπανα..το κουτι κ λαμπαδα θα τα κανω εγω..τι να κανουμε?!!δεν γινετε αλλιως..ειμαστε φιλες χρονια κ υπαρχει κατανοηση..οσο για τις γιορτες την ειπα δεν χρειαζεται ακριβα πραματα να παιρνει αρκει να ερχεται εστω με ενα μικρο δωρακι για να χαιρεται την νονα!!!ααα κ ενα αλλο κουφο..η πεθερα με ρωτησε τωρα αν θα ερθει ο αντωνης μου στην γαμοβαφτιση?κ της λεω εννοειτε οτι θα ειναι κ ο αντωνης μαζι μας..κ μου λεει κανονικα οχι δεν πρεπει γιατι αργοτερα οταν θα μεγαλωσει θα με βρισει που παντρευτικα καποιον αλλον..εντωμεταξυ ο αντωνης τον λατρευει τον ανδρεα!!λεει να τον παμε σε ψυχολογο να τον ρωτησουμε αν πρεπει να ερθει η οχι..εντωμεταξυ ο γιος μου δεν ειναι τετοιο παιδι κ ξερει πολυ καλα γιατι ειχαμε χωρισει με τον μπαμπα του κ εχει ζησει πολυ ασχημες καταστασεις παλιοτερα στο σπιτι..κ οταν χωρισαμε ηρεμησε πολυ σαν παιδακι..τι να πω?εγω ειμαι παραλογη σε αυτο που ειπε η παθερα?ο ανδρεας τσατιστηκε μαζι της..κ την ειπε τι λες ρε μανα..ο αντωνης δεν ειναι τετοιο παιδι..ισα ισα με αγαπαει της ειπε!!αχ πολυ τον χαρηκα οταν τα ειπε αυτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια, είστε καλά?

Αντωνία τί ωραία που βρεθήκατε!Εσυ πλάκα πλάκα θα γνωριστείς με τις περισσότερες!

Κατερινάκι τί ταλαιπωρία τράβηξες, πω πω, δηλάδη και ο γιατρός απαράδεκτος που δεν σκέφτηκε ότι μπορεί να είναι απο την αντιβίωση.Λές και είναι κακό.Και γω έχω πάθει αλλεργικό σοκ απο αντιβίωση,, δεν φταίει ο γιατρός που την δίνει αλλά τουλάχιστον όταν πάθεις κάτι, να πάει το μυαλό του ότι είναι απο την αντιβίωση.

Έλενα αυτό με το κουκλάκι και γω το θεωρώ σημαντικό.Όλοι οι παιδοψυχολόγοι επίσης το υποστηρίζουν γιατί έτσι το παιδί μπορεί να κοιμηθεί και σε άλλο σπίτι και σε άλλο περιβάλλον γιατί το έχει συνδέσει με τον ύπνο.Εγω με το αρκουδάκι και τον μουσικό ιππόκαμπο έχω σωθεί και όταν πάμε Πάτρα που αλλάζει περιβάλλον.

Καλά κανεις και πειραματίζεσαι και γενικά πιστεύω ότι άτομα που δεν έχουν βοήθεια προσπαθούν περισσότερο για να αποκτήσουν κάποιες καλες συνήθειες τα μωρά προκειμένου να είναι κάπως πιο εύκολη η ζωή τους.Βέβαια είναι και θέμα παιδιού τελικά γιατί και η Αντωνία τραβάει μεγάλη ταλαιπωρία.Αντωνία θα σε ανακυρήξουμε ήρωα :x

Με την χορτόσουπα χάρηκα γιατί τουλάχιστον βρήκα τί της έφταιγε.

Κατερίνα και μένα σήμερα την είδα να δυσκολεύεται με τα κακά της και τελικά πολύ λίγο έκανε.Της έκανα γυμναστικη και διάφορα αλλά ζοριζόταν.

Καλά Μαρία τί κουφό ήταν αυτό που έιπε η πεθερά σου??Ωραία της απάντησε ο άντρας σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα κοιμησα και τα δυο αλλά είμαι πτώμα.... Αύριο θα σας σχολιάσω

Πασχαλιτσακι να φύγει μακρυα η ταλαιπωρία της πριγκιπεσσας

Καγκουρακι εμένα η Σάντυ είναι 16κιλα και ανυσηχουμε που την κυνηγάμε για φαι

οσο για τη δυσκοιλιότητα που είχα τεραστιο θεμσ στη Σάντυ στο πέτρο όχι άλλαξα τη μπανάνα με αβοκάντο,ανανα και ακτινιδιο χωρις τα σπόρια. Επίσης εβραζα δαμάσκηνα για να μαλακώσουν και τα αλεθα μέσα στη φρουτοκρεμα όπως κατηργησα τη πατάτα και εβαλα πιο πολλά χόρτα καο ναι είδα τεράστια διαφορα

σαλονικιες καλα κάνατε και ηπιατε όλες μαζί καφεδάκι μακάρι να ήμασταν όλες μια γειτονιά

Ελενα κάποια πράγματα στο βιβλίο είναι σωστά αλλά είναι λίγο ακραία... Πάντως εμένα ακομη στο ύπνο δεν τη βάζει μόνος του την πιπίλα

Κορίτσια είμαι εξαντλημένη τα υπόλοιπα τουμορο:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριαδνη είδες που έφαγε και το μπισκοτακι, καλη συνεχεια!

Αντωνία όμορφα περασατε με τα κορίτσια,δεν νιώθεις σαν τα τις ήξερες απο παντα? Τα ιδια και ο Αναστασηε καθε δυο ώρες κάτι κάτι συμβαίνει και σελινιαστηκαν τα περισσότερα....

Κατερινακι μεγαλη ταλαιπωρία περασατε εύχομαι πραγματικα απο δω και πέρα να μην σας τύχει τίποτε αλλο. Περαστικα και σε σένα.

Βιβη περαστικα και στην δικια σου και μπράβο για τα βαρελακια, μπορει να ειναι αδιάθετα αλλα τα επιτεύγματα συνεχίζονται.....

Λια αυτο μου το εκανε και μένα πριν μια δυο βδομάδες όλη μερα κοιμόταν ένα μισάωρο άντε τρία τέταρτα, τωρα μου το γύρισε κοιματε μιάμιση ώρα πριν το μεσημέρι αλλα μου άρχισε αλλο βιολί καθε δίωρο το βραδυ, ελπίζω να μη σου κάνει τα ιδια και μεταξύ μας προτιμώ το λίγο ύπνο μέσα στη μερα παρα το καθε δυο ώρες το βραδυ.

Σταυρουλα και εγω αυτής της άποψης είμαι δεν θέλω να μάθει την πιπιλα και το μπιμπερο αφου μέχρι τωρα δεν τα εχει παρει αλλα πάλι απο εμπειρία όλα αργα η γρήγορα με λίγη επιμονή κόβονται.

Μαρία πιπιλα δεν περνει τωρα αν του φτάνει το γάλα δεν μπορω να το ξέρω πάντως τον βάζω στο στήθος πίνει και στο δεκάλεπτο τέταρτο τον έχω αφήσει πάλι στην κούνια,μαλλον για πιπιλισμα το θελει. Καλα δεν νομίζω ότι εχει νόημα αυτο που ειπε η πεθερα για τον γιο σου ποσο μάλιστα αφου τα παει καλα και με τον Αντρέα και εχει δεχτεί την αλλαγή αυτη στη ζωη σου.

Αλέκα και Μαρία ευχαριστω θα δω πως θα ειναι αυριο και θα εφαρμοσω αρχικά να δώσω λιγότερη μπανάνα και μετα και αλλα φρούτα.

Καληνύχτα κουκλιτσες και ελπίζω να έχω εγω και όλες σας ένα ήρεμο βραδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...