Μετάβαση σε περιεχόμενο

κολπικά υγρά


ΖΕΝΙΑ

Recommended Posts

Καλημέρα μαμάδες και μέλλουσες μαμάδες!!!

Θέλω τα φώτα σας, αν και αύριο θα μου λυθούν οι απορείες γιατί έχω το ραντεβού με τον γιατρό.Είμαι στον 5ο μήνα, και εχω παρατηρήσει τον τελευταίο καιρό λίγο αυξημένα(μου φαίνεται) κολπικά υγρά, τα οποία όμως ούτε έχουν περίεργη όψη(χρώμα) ούτε δυσάρεστη οσμή.Θα το πω στο γιατρό αύριο για να μου πάρει δείγμα, αλλά έχετε καμιά εξήγηση για το τι μπορεί να είναι??Όχι τίποτα άλλο, αλλά μπας και ηρεμήσω μέχρι αύριο.:S :S

Ευχαριστώ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζένια καλωσήρθες στην παρέα μας...

Εγώ σε δύο μέρες μπαίνω στον 6ο μήνα και σχεδόν από την αρχή είχα αυξημένα κολπικά υγρά σαν κι αυτά που περιγράφεις! Είχα ρωτήσει τη γιατρό μου και είχε πει ότι είναι φυσιολογικό.

Νομίζω ότι κάπου διάβασα ότι ο οργανισμός υπερεκκρίνει κολπικά υγρά γιατί η οξύτητά τους εξουδετερώνει κάποια μικρόβια και μικροοργανισμούς που αναπτύσσονται ενδοκολπικά! Είναι κάτι καλό και φυσιολογικό...

Φιλιά πολλά και μη φοβάσαι τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζένια καλωσήρθες στην παρέα μας...

Εγώ σε δύο μέρες μπαίνω στον 6ο μήνα και σχεδόν από την αρχή είχα αυξημένα κολπικά υγρά σαν κι αυτά που περιγράφεις! Είχα ρωτήσει τη γιατρό μου και είχε πει ότι είναι φυσιολογικό.

Νομίζω ότι κάπου διάβασα ότι ο οργανισμός υπερεκκρίνει κολπικά υγρά γιατί η οξύτητά τους εξουδετερώνει κάποια μικρόβια και μικροοργανισμούς που αναπτύσσονται ενδοκολπικά! Είναι κάτι καλό και φυσιολογικό...

Φιλιά πολλά και μη φοβάσαι τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ βρε κοπέλα μου!!

Το κακό με εμένα είναι οτι μόλις δω κάτι περίεργο μπαίνω στο ιντερνετ και διαβάζω διάφορα και αγχώνομαι.Μέχρι και σημάδι αποβολής διάβασα οτι είναι και κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό!!!!!Οπότε είπα να μην ξαναδιαβάσω τίποτα.

ΧΑ!!Μόλις μου έδωσε μια γερή ο μπεμπούλης μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ βρε κοπέλα μου!!

Το κακό με εμένα είναι οτι μόλις δω κάτι περίεργο μπαίνω στο ιντερνετ και διαβάζω διάφορα και αγχώνομαι.Μέχρι και σημάδι αποβολής διάβασα οτι είναι και κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό!!!!!Οπότε είπα να μην ξαναδιαβάσω τίποτα.

ΧΑ!!Μόλις μου έδωσε μια γερή ο μπεμπούλης μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Zenia μου μην αγχώνεσαι καθόλου...Είναι απολύτως φυσιολογικά αυτά τα υγρά..Κι εγώ που είμαι 5 μηνών (21 εβδομάδων) έχω κάτι τέτοια υγρά..Άλλες μέρες περισσότερα, άλλες λιγότερα κι άλλες καθόλου...

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Zenia μου μην αγχώνεσαι καθόλου...Είναι απολύτως φυσιολογικά αυτά τα υγρά..Κι εγώ που είμαι 5 μηνών (21 εβδομάδων) έχω κάτι τέτοια υγρά..Άλλες μέρες περισσότερα, άλλες λιγότερα κι άλλες καθόλου...

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ζένια μου.Εγω είμαι στην 24η εβδομάδα και πρέπει να σου πώ οτι είναι φυσιολογικό.Στην εγκυμοσύνη έχουμε αύξηση των κολπικών υγρών που συνήθως είναι διαύγης και λευκά(λευκόροια νομίζω οτι λέγεται).Οταν υπάρχει κνησμός και είναι δύσοσμα πιθανόν να υπάρχουν μύκητες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ζένια μου.Εγω είμαι στην 24η εβδομάδα και πρέπει να σου πώ οτι είναι φυσιολογικό.Στην εγκυμοσύνη έχουμε αύξηση των κολπικών υγρών που συνήθως είναι διαύγης και λευκά(λευκόροια νομίζω οτι λέγεται).Οταν υπάρχει κνησμός και είναι δύσοσμα πιθανόν να υπάρχουν μύκητες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΖΕΝΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΥΓΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ

ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗ ΟΣΜΗ Η ΟΨΗ..

ΑΛΛΑ ΟΝΤΩΣ ΜΗΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΟΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ ΣΤΟ

ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΓΙΑΤΙ ΤΡΕΛΑΙΝΕΣΑΙ..

ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΚΟΨΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΖΕΝΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΥΓΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ

ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗ ΟΣΜΗ Η ΟΨΗ..

ΑΛΛΑ ΟΝΤΩΣ ΜΗΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΟΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ ΣΤΟ

ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΓΙΑΤΙ ΤΡΕΛΑΙΝΕΣΑΙ..

ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΚΟΨΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...