Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ '11 ΚΑΙ ΤΑ ΑΔΕΛΦΑΚΙΑ ΜΑΣ


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια κ αγόρι!

Καταρχήν,να καλωσορίσω το Γιώργο!Λυπάμαι για την απώλεια,αφού όμως πέτυχε η προσπάθεια με την πρώτη,να παραμείνετε αισιόδοξοι!εύχομαι όλα να πάνε καλά!ο κούκλος σας τι κάνει;

Γεωργιάννα,να χαίρεσαι τον Αλέξανδρο!!!!! :ymparty: [smilie=occasion13.gif] Να είναι πάντα γερός,ευτυχισμένος κ δημιουργικός!!!!

Δάφνη,να χαίρεσαι τη μανούλα σου αναδρομικά!!!πάντα υγιής!!σε καταλαβαινω γιατί κ η δικιά μου μανούλα εγχειρίστηκε 13 χρόνια πριν κ από τότε κάθε χρόνο χαιρόμαστε με τις καθαρές τις εξετάσεις!!!Κ εγώ πιστεύω ότι θα γεννήσω στις 15,να δούμε μόνο τι λέει κ ο μικρός...χιχιχ!Αύριο πάμε στο γιατρό πάλι.

Θα στείλω μήνυμα στη Δάφνη στο κινητό για να κάνει spread the news!!!

Πολύ ζηλεύω τη συνάντησή σας!Εδώ περνάμε πολύ όμορφα,χθες βγήκαμε για καφεδάκι οι 3 γενιές γυναίκες όσο ο μπαμπας μας μάζευε ελιές!!ιχιχ

Φτιάχνουμε γλυκά χριστουγεννιάτικα,χθες φτιάξαμε γερμανική πάστα φλώρα,σήμερα θα έρθει η ξαδέλφη του κώστα να φτιάξουμε αυτά τα φανταστικά χριστουγεννιάτικα μπισκότα με τα τρομερά σχέδια που κάναμε κ πέρυσι κ τις επόμενες μέρες φυσικά μελομακάρονα!!!Με βλέπω να παίρνω τις τελευταίες μέρες όσα δεν πήρα σε 9 μήνες!!!!

Η Μυρτώ είναι απίστευτη,φωνάζει γιαγιά Μανία (Μαρία) κ μας δίνει φιλάκια,λέει μομό (μωρό)κ χαιδεύει την κοιλιά κ στριφογυρίζει σαν σβούρα συνέχεια.με το δέντρο έχει κάνει προσωρινά ειρήνη!!!παράλληλα ψάχνω γυναίκα για να κάθαρίσει το νέο μας σπιτάκι κ σιγά σιγά θα αρχίσουμε να μαζεύουμε ό,τι δεν χρειαζόμαστε.η μαμά μου είπε θα μείνει παραπάνω αν θέλουμε για να βοηθήσει στη μετακόμιση,ο μπαμπάς μου τελικά θα κατέβει κ αυτός πριν τα χριστούγεννα κ χαίρομαι πολύ!!!!Σας φιλώ πάω να ετοιμάσω πρωινό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 697
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!!!

Γιώργο συμβαίνουν αυτα,δυστυχως,να εισαστε δυνατοί κ ενωμένοι κ ολα θα σας πάνε οπως αγαπάτε, συνεχίστε τις προσπάθειες κ ειμαι σίγουρη πως θα εχουμε πάλι θετικά νεα!

Ελενα ωραιο το ονοματάκι!Πειραζει που εμενα μου φερνει rihana απο την τραγουδίστρια? :lol::lol::lol:

πολυ super!!!Aντε με το καλό!

Κορίτσια σχετικά με την συναντηση,εγω καθε Σαββατο θα πέρνω το πρόγραμμα της επόμενης εβδομάδας,αλλά φανταζομαι πως δεν θα μπορω με το εορταστικό ωράριο....οπότε για τις 5/1 θα δουλευω Σαββατο...

δεν μπορειτε να το κανουμε 6/1?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δευτέρα η Τετάρτη έχω ρεπό κ Κυριακή , Σάββατα δουλεύω πάντα κ σχολάω 17,00 η 18,00...οπότε αν τα βρούμε δύσκολα κανονίστε βρε κορίτσια για εσάς :cry::(

post-14553-13873939883167_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω Δαναη μου!!

Σαν σημερα ο Αγιος Σπιρυδων με βοηθησε και εφερα στον κοσμο το μεγαλο μου ζουζουνι πριν 9 χρονια! τελικα και τα 2 μου παιδια τα εχω γεννησει σε σημαντικες μερες, ο μικρος Μ. Παρασκευη.

Στις 30 τοτε σπιτι μου!! και στις 5 στο Θαλερο που μαλλον θα μπορω και εγω, εκτος απροοπτου.

Αφροδιτη κρατα παρουσιες!!

Γωγω Κυριακη θα ειναι και τα μαγαζια ακουσα οτι θα ειναι ανοιχτα αυτη την Κυριακη και την αλλη. αρα μπορεις και εσυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο εμενα!!

εγώ μπορώ στις 5 & στις 6.

Η Εμμα μου λογικα θα μείνει στην γιαγιά της για αυτό θα έρθω με την μικρή Αριανα (που ναι όντως ακουστικά θυμίζει και λίγο το όνομα Ριάνα :D:D )

Γεωργιάννα να χαίρεσαι τον Αλέξανδρό σου!! Πάντα γερός και χαρούμενος!!!

Αφροδίτη βάλε μου και εμένα παρουσιά για τον Ιανουάριο :D:D:D

Δανάη όλα έτοιμα για την άφιξη του μικρού Νικόλα???? :D:D:D Πώς νιώθεις???

Κορίτσια η Έμμα μου έμαθε με την 1η (μη σας πω με την μισή :D:D:D ) το όνομα της μικρής Αριάνας και έχει ξετρελαθεί...τόσο πολύ που νομίζω ότι το θέλει για δικό της :D:D:D:D

άαα και εχθές φώναζα στο τηλέφωνο για κάτι θέματα και στενοχωρηθκε πολύ η Εμμα μου και εγώ ένιωσα άσχημα...

Εσείς όταν τσακώνεστε (με μέλη της οικογένειας ή με τρίτους) είναι μπροστά τα παιδιά σας??? Ένιωσα πολύ άσχημα γιατι πλέον τα καταλαβαίνουν όλα... :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαναη οταν γεννησα εγω τον Αλεξανδρο ημουν 38+ 2 και εσυ σημερα εισαι 38+1!!!! τι συμπτωση ιδιες μερες περιπου.

Σαμανθα μου δεν θα μπορεις και στις 30; ωραιο ονομα Αριανα. βεβαια μου αρεσει και το Αριαδνη. Ευχαριστω για τις ευχες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια, σχετικα με τη συναντηση, προτεινω να κλεισουμε το 30 ( που ειναι κυριακη, τα μαγαζια ανοιχτα και επομενως δεν μπορει η γωγω ) και προς το παρον μπορουν η αναστασια, η γεωργιαννα κι εγω, με μια επιφυλαξη, γιατι νομιζω οτι η γιουλη δε μπορει ( γιουλακι, θυμισε μου ποτε μπορεις) και το 5 να το κανουμε 6/1 ( ειναι κυριακη, θεοφανεια και τα μαγαζια ειναι κλειστα ) για να μπορει και η γωγω, τι λετε;

γεωργιαννα μου, χρονια πολλα για τον αλεξανδρακο σου!!! να'στε παντα καλα και αγαπημενοι!!! να χαιρεσαι τα αγορια σου!!! και καλη προοδο :D

δαναη μου, χαιρομαι που περνατε ωραια, ευχομαι ετσι ομορφα να ζησεις για δευτερη φορα το θαυμα της ζωης, και παντα το σπιτι σας να πλημμυριζει αγαπη :x:x:x αααχ πλησιαζουν οι μερες και συγκινουμαι :) μην ξεχνιομαστε, εγω εχω πει 14 :lol::lol:

ελενακι, κανα δυο φορες εχουμε αρπαχτει με το γιωργο αλλα η αθηνουλα ηταν πολυ μικρη για να καταλαβει και το κλιμα σχεδον αμεσως ηρεμουσε... τωρα που καταλαβαινει περισσοτερα, απλα δεν ειμαστε μαζι για να τσακωθουμε!! :lol::lol:

τωρα τελευταια, οταν ρωταμε την αθηνα πως κανει ο αη-βασιλης λεει "χο" κι εχει πολυ πλακα!! καμια φορα, μπερδευεται και λεει οχ οχ :lol::lol::lol: γενικα, προσπαθει να πει πολλα πραγματα, οχι ομως με τρομερη επιτυχια και δεν ξερω αν αυτο ειναι καλο η οχι :?:?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα,το Αριάδνη είναι το δεύτερο όνομα της μητέρας μου.γιατί θα της δώσετε δυο ονόματα όμως;επειδη είμαι πάσχουσα,δεν θα το έκανα στο παιδί μου....πολύ μπέρδεμα.Καλά νιώθω,fit κ έτοιμη.όλα τα έχουμε ετοιμάσει κ έχω μαζέψει τελικά αρκετά αγορίστικα ρουχαλάκια κ από φίλες.

γεωργιάννα,εγω έχω κολλήσει με τις 15.αύριο θα μας πει κ ο γιατρός....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα κι από εδώ να χαίρεσαι τον Αλεξανδράκο σου!

Δανάη άντε με το καλό να υποδεχθείτε το Νικόλα!

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές για τη μητέρα μου, είναι υπέροχο να είναι τόσο καθαρές οι εξετάσεις της, πριν από 2 χρόνια κάποιοι γιατροί μιλούσαν για παρηγορητική θεραπεία και λίγους μήνες ζωής... Ήταν τότε που έμαθε πως θα γίνει γιαγιά και πιστεύω πραγματικά πως αυτό έδωσε το πιο ισχυρό κίνητρο στον οργανισμό της να το παλέψει!

Ωραίο το Αριάνα, Έλενα! Έχω κι εγώ απορία για τα δύο ονόματα όμως...

Για τη συνάντηση εγώ είμαι ΟΚ και για τις 6/1 αν θέλετε, δε ξέρω η Γλυκερία αν μπορεί μόνο. Για δηλώστε συμμετοχή!

Έχω μια ταχινόπιτα στο φούρνο, πάω να δω τι έγινε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δάφνη αυτό ειναι απο τα πιο ευχαριστα νέα,ειναι μήνυμα αισιοδοξίας κ ελπίδας,εκεί που τα φανταζόμαστε όλα σκούρα ξαφνικά πέρνουν χρώμα!

Χάρηκα παρά πολύ για την μανούλα σου,να είναι πάντα γερή κ δυνατή,να σας καμαρώνει. :D

Καιρο ειχα να ακουσω κάτι τοσο θετικό σε μια ανατροπή που εχει βασικό συντελεστη την υγεία...μακαρι να ειναι ετσι για όλο τον κόσμο!

Αφροδίτη σε ευχαριστω για την προσπάθεια!Εγω 6/1 μπορώ,εκτός βεβαια σημαντικου απροοπτου...

Γεωργιαννα ειναι οι επόμενες 2 Κυριακες που θα παραμεινουν ανοιχτα τα καταστηματα,οχι αυτη την εβδομάδα!!!

Να χαιρεσαι κ παλι τον γιοκα σου,το κανακάρι σου σαν τα ψηλα βουνα! :D

Σημερα ειχα ρεπό κ ετρεχα για λαικη,πάνες κ ερευνα αγοράς για το τι θα πάρω στην Χριστίνα για να φορεσει στην γιορτή της...μετα περασα λίγο απο την νονα της,μιας κ πλέον με εγκυμοσυνη δυδυμακια δεν της επιτρέπετε να ανεβαινει σκαλιά,θα πηγαίνουμε εμεις λοιπόν....

Γυρισα σπίτι κουρασμενη κ με το ζορι θα βαψω κανα νυχι ;)

Αντε καληνυχτα κοριτσακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΛΥΚΕς ΕΥΧΕς ΣΤΟΝ ΓΛΥΚΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΠΟΥ ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΞΑΝΑΔΟΥΜΕ .....

ΣΤΙΣ 30 ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 5-1 ΑΛΛΑ ΣΤΙΣ 6....ΕΧΕΙ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ...ΟΤΙ ΚΑΝΟΝΙΣΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΙΣ 5-1 ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΔΥΝΑΤΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩ ΤΟ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ!!!!!!!

ΔΑΝΑΗ ΚΑΙ ΑΝΤΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ...

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΤΗ ΦΟΒΕΡΗ ΦΩΤΟ ΜΕ ΤΗ ΓΕΩΡΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΥΚΛΑ!

ΓΙΩΡΓΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ,ΕΥΧΕς ΠΟΛΛΕς ΓΙ ΑΥΤΟ !

ΔΑΦΝΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ;

ΔΕΣΠΟΙΝΑ,ΕΛΕΝΑ,ΕΛΕΝΑΚΟ,ΓΩΓΩ ,ΓΙΟΥΛΗ,ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΑ ,ΑΦΡΟΔΙΤΗ(ΠΟΛΥ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΑΣΤΑ)ΕΙΡΗΝΗ,ΣΟΥΛΙΤΣΑ..ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ για τις ευχες!! του τις ειπα ολες και χαρηκε πολυ το μαναρι μου!!

Στις 30 θελετε να συναντηθουμε εξω ή σπιτι μου; εγω θα προτειμουσα σπιτι μου γτ εξω θα εχει κοσμο πολυ και που θα κυνηγαμε τα αγγελουδια μας; εμενα δεν μου αρεσει και πολυ να πιγαινω για καφε για αυτο το λογο.

Γωγω μου βλακιες μου ειπε η αλλη εχθες για αυτη την Κυριακη εχεις δικαιο τις αλλες δυο θα ειναι.

Εμεις οταν τσακωνομαστε ειναι πιο πολυ το βραδυ οταν κοιμουνται τα παιδια, βεβαια εχει τυχει και ειχαμε τσακωθει μπροστα τους. ο Διονυσης μας κοιταξε καπως και λιγακι τρομαξε.

Να σας φτιαξω λιγακι μεσιμεριατικα;;;;; καθε ποτε βρισκεστε με τον ανδρα σας; επειδη εμεις τυχαινει 2-3 φορες το μηνα εχω ενα παραπονο οχι απο τον ιδιο αλλα απο τον εαυτο μου που ειμαι κομματια και δεν μπορω να ανταπεξελθω ενω το θελω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια και γιωργο γεια σας!!

λοιπον, κατι πρεπει να αλλαξουμε σε μια συναντηση για να μπορουν να ερθουν η γωγω και η γλυκερια : το λοιπον, αφηνουμε 5/1 για να μπορει και η γλυκερια (αφου φευγει στις 6) .

και ρωταω : γωγω, αναστασια , γιουλη και γεωργιαννα, σας βολευει το 30/12 να το κανουμε 29 ; γεωργιαννα, ευχαριστω πολυ για την προσκληση, εννοειται πως θα ηθελα πολυ να πιουμε καφεδακι σπιτι σου με τα αγορια σου :x

κοριτσακια σορυ που σας πρηζω συνεχεια με τις ημερομηνιες , προσπαθω να βγαλω μια ακρη :?

για το γκαλοπ που ξεκινησες γεωργιαννα, παω να βαλω καφε γιατι το θεμα σηκωνει συζηηηηηηηητηση :lol::lol:

Υ.Γ. μια φορα ειπε να μπει κι ο γιωργος, κι εμεις αρχισαμε τα ακαταλληλα δια ανηλικους!!! :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιαννα, αντε εμεις να βρισκομασταν 3-4 φορες το μηνα , οχι αρκετα δηλ. και η αληθεια ειναι οτι τωρα που ειμαστε μακρια το εχω μετανιωσει και μου λειπει πολυ :o με τις δεδομενες συνθηκες, επιδιδομαστε στις χαρες του ερωτα :x καθε φορα που βρισκομαστε μαζι, ειτε αρτα ειτε αθηνα, δηλ. 2 φορες το μηνα, αλλα πλεον μας βγαινει μεγααααααλη λαχταρα και παθος κ.τ.λ :o:oops:

τωρα τα χριστουγεννα που θα εχω διακοπες και θα ειμαστε μαζι συνεχεια, σχεδιαζω βραδιες τοσο καυτες που θα κανουν το καλοριφερ να μοιαζει με ψυγειο :lol::lol::oops:

τελικα, δεν εκτιμας κατι παρα μονο αν το χασεις, και ειναι βλακεια να αναλωνεσαι στην καθημερινοτητα και να μην βρισκεις χρονο να απολαυσεις το πιο ομορφο πραγμα στη σχεση σου ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα νεα μου :

σημερα πηγαμε με το σχολειο επισκεψη στο εργοστασιο της ΙΟΝ που βρισκεται στην αρτα και φτιαχνει τις σοκοφρετες! βαλαμε τα ειδικα σκουφακια, και μας εκαναν ξεναγηση στο χωρο που φτιαχνεται η ζυμη της γκοφρετας, ,μετα ψηνεται, κοβεται, λουζεται με τη σοκολατα :!: , τυλιγεται, συσκευαζεται, ολα σχεδον αυτοματοποιημενα!!! με τις μυρωδιες και τις εικονες ενιωσα σαν τον τσαρλι στο εργοστασιο της σοκολατας!!! :lol: πολυ μου αρεσε!!

και μετα, ειχαμε κανονισει και επισκεψη στο αρχαιολογικο μουσειο της αρτας που φιλοξενουσε και μια μινι εκθεση ¨: ο αστεριξ στον αρχαιο κοσμο. δεν μπορω να πω οτι τα παιδια ενθουσιαστηκαν, αλλα ειχε ενδιαφερον :) με χαλασε, μονο, μια φιλολογος που γκρινιαζε για την συμπεριφορα των παιδιων.... ολοι το ξερουμε στο σχολειο οτι ειναι παιδια χωριου, που ειναι αγριμια, χωρις τροπους και ενδιαφερον, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να τα εχουμε απομονωμενα.... ακομα κι ετσι να ειναι, ενας λογος παραπανω να ερθουν σε επαφη με καινουρια καλυτερα ερεθισματα ... οπως και να'χει, να καθεσαι και να γκρινιαζεις δεν ωφελει κανεναν , ειδικα αν δεν εχεις κατι αλλο να προτεινεις :( και σημερα ειχε χαρα θεου (ευτυχως) κι αυτη απο τη δευτερα γκρινιαζε οτι θα βρεχει την πεμπτη που κανονισαμε να παμε εκδρομη ....με συγχυσε η βλαμμενη, γιατι ηταν δικη μου ιδεα η επισκεψη, και ανελαβα και την οργανωση με την καθηγητρια των αγγλικων γιατι ο διευθυντης μας βαριεται που ζει... τεσπα, ετσι τα ειπα, αγνοηστε τα ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχχ κοριτσια καυτο θεμα ανοιξατε χιχι!!

λοιπον εμεις ειμαστε συνηθως κατακοποι οποτε αρκετα βραδυα πεφτουμε ξεροι για υπνο!!! :?:?:?

ΑΛΛΑ κατα καιρους ζουμε τοσο ομορφες φασεις μεταξυ μας που ειναι σαν να γνωριστηκαμε χθες... :lol::lol::lol: μαλλον γιατι το περιμενουμε με ανυπομονησια... :o:o:o

τι να κανουμε...ετσι ειναι αμα εχεις παιδια και δουλεια...

παντως μπορει να περασουμε10 μερες με φαση...honeymoon και 15 μερες με...γρινια-moon :lol::lol::lol:

χαχαχα

Λοιπον Αφροδιτη βαλε και εμενα οπως ειπαμε στις παρουσιες για τις 5 του Ιανουαριου!!

Οσο για τα παιδια εχεις απολυτο δικιο! Καλα κανεις και θελεις να τους δινεις ευκαιριες...μην το αφηνεις! Παλεψε το οσο μπορεις!

Και η μαμα μου ηταν για πολλα χρονια διορισμενη σε σχολειο σε χωριο και αντιμετωπιζε τετοιες καταστασεις..ΟΜΩΣ σημερα οπου και να βρεθει στην πολη της, βρισκει παλιους μαθητες της που εχουν σπουδασει ή που εργαζονται σε διαφορα μερη και της λενε: σας αγαπουσαμε πολυ και ας κανατε μισητο μαθημα (μαθηματικα :lol::lol::lol: ) και χαιρομαστε που κανατε κατι διαφορετικο!

αααα και για τα 2 ονοματα: μου αρεσουν πολυ τα πολλα ονοματα (αν με αφηναν θα εδινα και 3ο χαχαχα) και επειδη η Εμμα εχει το ονομα του μπαμπα της και της γιαγιας της (Εμμανουελα-Ανδρομαχη) και ειναι γεννημενη κοντα στα γεννεθλια μου, θελαμε η μικρη Αριανα που ειναι γεννημενη κοντα στην γιορτη μου, να εχει και ενα ονομα απο την οικογενεια και διαλεξαμε το δικο μου για να γιορταζουμε μαζι!(γενεθλια και γιορτη μαζι)

σας μπερδψα ε???

οσο για το αν δυσκολευονται με τα ονοματα, δεν νομιζω γιατι η Εμμα μου τα εχει μαθει και τα 2 απο πολυ μικρη! και ειναι και μεγαλα!! :lol::lol::lol:

σας φιλωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη μου καλα κανεις και μας ρωτας για τις ημερομηνιες, καποιος πρεπει να το κανει, εγω απλα ειμαι στην κοσμαρα μου και ετσι απανταω σε οτι λες εσυ δεν σκεφτομαι και πολλα!!! δεν με πειραζει Σαββατο 29/12 ειμαι μεσα και εαν γινετε το απογευματακι γτ η Αναστασια δουλευει εαν θυμαμαι καλα ;);)

Καλα εισαι ΘΕΑ!!! με την απαντηση σου για το καυτο θεμα. δεν μπορεις ομως να κανεις και αλλιως οταν εχει φτασει 9 η ωρα και σου βγαινει η κουραση της ημερας, εγω το μονο που θελω ειναι να κατσω στο χαλι και να δημιουργησω. εαν κατσω στο καναπε διπλα του και χαζευω τηλεοραση στο 5' εχω κοιμηθει οτι ωρα και αν ειναι.

Σαμανθα και εμενα μου αρεσουν τα 2 ονοματα. στεναχωρηθηκα που στον Διονυση δεν με αφησανε. ο Αλεξανδρος εχει και το Σπυριδων λογο ημερας γενεθλιας. Εγω εχω και το Ινα. τα κοριτσια εννοουσαν οτι θα αντιμετωπισουν προβλημα με την γραφιοκρατια, οπως εχω και εγω μερικες φορες.

ο ανδρουλης μου λειπει και εγω παω να μαζεψω λιγακι το σπιτι και μετα μπανιο και [smilie=sleepy1.gif][smilie=sleepy1.gif][smilie=sleepy1.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ok κοριτσακια, σας σημειωσα!!!

για τα 2 ονοματα, κι εγω εβγαλα στην αθηνα το μαρια, λογω ταματος, και επειδη βλεπω πολλα παιδακια στο σχολειο με 2 ονοματα, μπορω να πω οτι μερικες φορες δημιουργει προβλημα, οταν το παιδι δεν ξερει οτι εχει 2 ονοματα, και αν και το φωναζουν με ενα, επισημως πρεπει να γραφονται και τα 2 :o:shock:

εν ειδει παραδειγματος θα σας πω το εξης : η σημαιοφορος του σχολειου ονομαζεται θωμαϊτσα, ετσι τη φωναζουν ολοι. στην καρτελα της εχει γραμμενα 2 ονοματα " θωμαιτσα-ζωη" και στα διαγωνισματα γραφει το ονομα της "θωμαΪ" . ΟΛΑ ΛΑΘΟΣ! τραβουσαμε τα μαλλια μας, που ειναι και σημαιοφορος και δεν ξερει να γραφει το ονομα της σωστα!!! επισημως, ονομαζεται θωμαϊς η θωμαη (στη δημοτικη) και κλινεται ¨: της θωμαϊδος, την θωμαϊδα η της θωμαης, την θωμαη (στη δημοτικη) και οι φιλοι της μπορουν να τη φωναζουν θωμαϊτσα χαιδευτικα, οπως εγω φωναζω την αθηνα, αθηνουλα.... αμ, δε.... και οταν της το ειπαν 2 φιλολογοι :!: επεμενε πως ετσι ξερει το ονομα της απο το δημοτικο :shock::shock: και ηταν και σημαιοφορος!!!

εν ολιγοις, δεν δημιουργει προβλημα αν απο την αρχη μαθει το παιδι την κατασταση ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια.ετοιμαζομαι για υπνο κ ειπα να διαβασω τα νεα σας.ο μικρος μας ειναι 3.150 γρ,παει ακριβως συμφωνα με το εγχειριδιο.ο τραχηλος μαλακωσε κ αλλο.ραντεβου παλι την τριτη.μου ειπε οτι λιγικα μεχρι τελος της αλλης εβδομαδας θα εχω γεννησει.πηραμε τα κλειδια του νεου σπιτιου κ αυριο θα το δειξω στη μαμα μου κ θα κανουμε καποια ψωνια.θα παω στη δεη για να κανω αιτηση να συνδεσουν το ρευμα ωστε να γινει κ η γενικη κσθαριοτητα.παω να την πεσω...αυριο θα σχολιασω το κοιζ της γεωργιαννας.φιλακιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Αφροδιτη μου εγω να δεις τι προβλημα εχω στα χαρτια γραφετε Τζεωρτζιανα-Ινα, γτ ετσι μου το μεταφρασανε την πρωτη φορα. απο γυμνασιο σε γυμνασιο (αλλαξα μια χρονια) μια καθηγητρια μου εγραψε Τζεωργιαννα. δεν το πηρα χαμπαρι και στο λυκειο μου το γραψανε Γεωργιαννα. το λαθος ηταν δικο μου γτ δεν το ειχα ελεγξει αλλα τοτε δεν περιμενα να εχω προβλημα. με το γαμο πηγα να μεταφρασω παλι το πιστοποιητικο και η ηλιθια μου εγραψε Γεωργιαννα ενω της ειχα γραψει πως ειναι στα χαρτια. Δεν ειναι κακο τα 2 ονοματα αλλα αυτο που λες και εσυ προσοχη οταν τα γραφουν οι αλλοι. ο Αλεξανδρος το γνωριζει οτι εχει 2 ονοματα.

Δαναη με το ΔΕΞΙ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Αφροδιτη μου εγω να δεις τι προβλημα εχω στα χαρτια γραφετε Τζεωρτζιανα-Ινα, γτ ετσι μου το μεταφρασανε την πρωτη φορα. απο γυμνασιο σε γυμνασιο (αλλαξα μια χρονια) μια καθηγητρια μου εγραψε Τζεωργιαννα. δεν το πηρα χαμπαρι και στο λυκειο μου το γραψανε Γεωργιαννα. το λαθος ηταν δικο μου γτ δεν το ειχα ελεγξει αλλα τοτε δεν περιμενα να εχω προβλημα. με το γαμο πηγα να μεταφρασω παλι το πιστοποιητικο και η ηλιθια μου εγραψε Γεωργιαννα ενω της ειχα γραψει πως ειναι στα χαρτια. Δεν ειναι κακο τα 2 ονοματα αλλα αυτο που λες και εσυ προσοχη οταν τα γραφουν οι αλλοι. ο Αλεξανδρος το γνωριζει οτι εχει 2 ονοματα.

Δαναη με το ΔΕΞΙ!!!!

γεωργιαννα, δεν ηταν δικο σου λαθος , ηταν της καθηγητριας που δεν προσεξε!!! :o το μητρωο των μαθητων, οπου ειναι τα επισημα στοιχεια των παιδιων ειναι πολυ σοβαρη δουλεια στο σχολειο, δεν μπορει να την αναλαμβανει οποιος κι οποιος, και κυριολεκτικα δεινοπαθει, γιατι ολο και συχνοτερα ερχονται παιδια απο το δημοτικο με λαθος ονοματα και χωρις πιστοποιητικα , και πρεπει ο ιδιος να αναζητα επισημα χαρτια και να ελεγχει την ορθοτητα των εγγραφων :o:o και δυστυχως, οταν γινεται επιπολαια μια δουλεια δημιουργουνται μεγαλα γραφειοκρατικα προβληματα στο μελλον... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δαναη, με το καλο!!!!!! καλοριζικο το σπιτακι σας, και με το καλο να ερθει το μωρουλι!!! πως αισθανεσαι;;; φοβασαι;; ανυπομονεις;;; εγω εχω πει για σημερα, για να δουμε ;)

να σας πω και τα νεα μου, γιατι ειμαι πολυ χαρουμενη και υπερηφανη!! :D:D:D

χθες, πηγαμε για καφεδακι με μια ξαδερφη ( βασικα ειναι ανιψια μου απο 1η ξαδερφη :) ) που ειναι βρεφονηπιοκομος και παρατηρησε ποσο "δουλεμενο" παιδακι ειναι απο το σπιτι η αθηνουλα, και ποσο συνεργασιμη ειναι και κοινωνικη, και τι καλα που επικοινωνουμε, κι εγω φουσκωσα απο περηφανια η κουκουβαγιομανα, γιατι οπως ειπα και στην ξαδερφη προσπαθω να της μιλαω και να της εξηγω με υπομονη οοοοοοσες φορες χρειαζεται!!! και μου ειπε μπραβο, κι εγω τωρα εχω παρει ενα καλαμι , το καβαλησα και γυρναω μες στο σπιτι :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Μπαίνω βιαστικά να ευχηθώ στον Αλέξανδρο της Γεωργιάννας να τα εκατοστήσει και να τον καμαρώνουν πάντα!

Αφροδίτη πολύ γέλασα με το πόστ σου! Φούσκωνε, φούσκωνε, το αξίζεις!

Δανάη ακούγεσαι πολύ ψύχραιμη, μπράβο. Αντε με το καλό, ανυπομονούμε!

Γιώργο λυπάμαι για την άτυχη εξέλιξη. Εύχομαι να παραμείνετε αισιόδοξοι και ένα καινούργιο σποράκι θα έρθει.

Η Άντρια έχει λίγες μέρες να φανεί ή μου φάινεται? Λέτε να βιάστηκε να βγει η Αναστασία?

Εμείς είχαμε κάτι περιπέτειες - ο άντρας μου έπαθε μία κρίση άγχους αλλά ευτυχώς μετά από αυτό αποφάσισε να χαλαρώσει (ή τουλάχιστον έτσι μου λέει γιατί τρομαξα πολύ). Αυτές οι δουλειές θα μας πεθάνουν!

Παρασκευή σήμερα!

Σας φιλώ όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...