Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ '11 ΚΑΙ ΤΑ ΑΔΕΛΦΑΚΙΑ ΜΑΣ


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

Άντρια έτσι όπως είναι η μικρή σου ήταν και η Κατερίνα και σε ένα βαθμό ακόμα είναι. Από 2 μηνών που προσπάθησα να τη βάλω σε πρόγραμμα, την έκανα μπάνιο κατά τις 10 και κατά τις 11 την θήλαζα για να κοιμηθεί για νύχτα υποτίθεται. Αν δεν αποικοιμιόνταν στο στήθος μου φτάναμε μέχρι τις 2 που ξαναθήλαζε και εξαντλημένη πια κοιμόταν στην αγκαλιά μου και αλοίμονο αν ξυπνούσε καθώς την έβαζα στο λίκνο. Μετά βέβαια κοιμόταν 6ωρο και 7ωρο αλλά εγώ ακόμα δεν το έχω ξεπεράσει και για μένα αυτή η ώρα είναι η μεγαλύτερη πρόκληση. Μας πήρε πολύ καιρό για να τη βάζω στο κρεββάτι της και να κοιμάται μόνη της (εννοείται μετά από χάδια και τραγούδια) - κι ακόμα έχουμε μέρες που είναι εφιάλτης (χτες ούρλιαζε από τις 10 μέχρι τις 12 να τη βγάλω από την κούνια - την έβγαλα 3 φορές και της τρίτη την άφησα να κοιμηθεί από την εξάντληση - δραματική βραδια). Υπομονή, είναι μικρή ακόμα.

Αφροδίτη εμείς όταν μας χτυπάει σταματάμε αμέσως να της μιλάμε και παίρνουμε παγωμένο ύφος μέχρι να μας ζητήσει συγγνώμη. Δεν το κάνει πάντα - προτιμάει να αρχίζει τα νάζια και τα τσαλίμια (είναι παμπόνηρη) μέχρι να της ξαναχαμογελάσουμε αλλά της έχουμε δώσει να καταλάβει ότι ειναι λάθος, ότι μπορεί να μας πονέσει και ότι δεν το ανεχόμαστε. Γι αυτό δεν πιστεύω ότι κακώς της είπες ότι είναι κακό να χτυπάειε. Η μητέρα μου που γελούσε όταν άρχισε να την χτυπάει, τρώει το ξύλο της αρκούδας κάθε μέρα αλλα ξέρει ότι με μένα και τον πατέρα της είναι πιο δύσκολα τα πράγματα.

Δανάη κι η Κατερίνα άρχισε να κατεβάζει τα παντελόνια της όταν κάνει κακά και ξεντύνει όλες της τις κούκλες! Φάση είναι νομίζω. Να πάτε καμιά εκδρομή ημερήσια στην Κρήτη, ακόμα θηλάζεις και δεν θα έχεις να ανησυχείς για το φαγητό του Νικόλα, να ξεσκάσετε.

Χτες πήρα καθισματάκι που μπαινει στη λεκάνη και λέω να το δοκιμάσουμε το Σ/Κ, όχι συστηματικά, έτσι για να δω πως της φαίνεται. Της το λέω εδώ και καιρό ότι σε λίγο θα κάνει τα τσίσα της στη λεκάνη σαν τη μαμά, της το έδειξα κιόλας και δείχνει ενθουσιασμένη (όχι ότι καταλαβαίνει τι την περιμένει).

Γεωργιάννα με το καλό να δεχτείς τη μανούλα σου!

Καλό Σ/Κ σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 697
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kalimera sas!!!

Despina mou se euxaristw gia tin apantisi sou apo tin mia me iremises pou 3erw pws k alla mwrakia to kanane/kanoun k den einai kati pou kanw egw "la8os" -i Victoria mou den mou ekane tetoia nai i8ele ligo kounima gia na koimi8ei alla ws ekei, auto me tin pipila omws einai sketo vasanistirio- k apo tin alli me agxwses pou les pws akomi ligo poli sto kanei to Katerinaki sou axxx exoume dromo diladi mprosta mas? fisika ka8e paidaki einai diaforetiko alla stin ske4i pws mporei na min stamatisei sintoma auti tin sini8eia me pianei egkefaliko :shock:

Tis Victorias o mpampas mou tis agorase ka8ikaki pou efarmozei stin toualeta alla paizei me auto pernaei to kefalaki tis mesa apo tin tripa :lol: , tis e3igisame tin xrisi tou alla kanei pws den katalavainei :) alla genika paei stin toualeta 4ilwnei ta podia tis na ka8isei sto ka8isma me ta rouxa k leei kaka alla ws ekei..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντρια μην απογοητεύεσαι. Κάθε παιδί είναι διαφορετικό και η Αναστασία είναι μικρή ακόμα για να ξέρεις πως θα εξελιχθεί. Διαμόρφωσέ της μια ρουτίνα ύπνου (μπάνιο, μασάζ, θηλασμός, μουσική) την ίδια ώρα κάθε βράδυ και σιγά σιγά θα δεις αποτέλεσμα. Όσο για την πιπίλα, αν δεν την κρατάει γιατί επιμένεις? Εγώ την έδωσα στην Κατερίνα μετά τις 30 μέρες (για να μην μπερδευτεί με τον θήλασμο) και ήλπιζα ότι θα γλυτώσω το νυχτερινό μαρτύριο, αλλά δεν την κράτησε ποτέ. Ό άντρας μου ακόμα γελάει που με το ένα χέρι κρατούσα την πιπίλα στο στόμα και με το άλλο κουνούσα το λίκνο μήπως και κοιμηθεί σαν τρελή λεχώνα.

Μετά από λίγες μέρες σταμάτησα να της τη δίνω και η Κατερίνα δεν πίπίλισε ποτέ, ούτε το δάχτυλό της.

Υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γι αυτό δεν πιστεύω ότι κακώς της είπες ότι είναι κακό να χτυπάειε.

καταλαβαινω τι εννοεις, δεσποινα, αλλα νομιζω οτι μεχρι να της το πω το εκανε καταλαθος απο τη χαρα της, και τωρα το κανει απο αντιδραση για να με "τιμωρησει" οταν της αρνουμαι κατι που θελει :(

αλλα, οπως ειπες ειναι η δυσκολη ηλικια των 2 ( η οποια δεν ερχεται -φυσικα- με το που θα σβησουν τα κερακια ;) ) και γι'αυτο πιστευω οτι με ψυχραιμια και σταθεροτητα, θα το ξεπερασουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γεια σας!!! εβαλα τα ζουζουνια για νανι ετοιμασα τα φαγητα τους και τωρα μπηκα να γραψω στα γρηγορα γιατι θα παμε βολτουλα μετα (χαμος με 2 καροτσια και 2 μωρα χιχι)

λοιπον νομιζω οτι ξεπερασαμε αυτη την ατιθαση ηλικια εμεις...(το ευχομαι δηλαδη) καπως αναιμακτα τον καιρο που την ειχα στην μαμα μου (για 1 μηνα) ... την ειχε συνεχεια με το καλο ο παππους και η γιαγια της εξηγουσαν τα παντα παρα πολλες φορες, τα καταλαβαινε και τα ελεγαν ξανα και ξανα ...ειχαν πεσει πανω της και μιλουσαν 24 ωρες το 24ωρο και εμαθε πολλα πραγματα..

με την γυναικα που την κραταει ξεσηκωνεται λιγακι αλλα οκ πιστευω οτι ειναι λογικο...

πλεον αλλαζουμε την πανα χωρις κιχ χιχι ...τρωει ολο το φαγητο της (με το youtube ομως...τι να κανουμε :( ) δινει καποια παιχνιδια της στην Αριανα και πεφτει για υπνο χωρις κλαμα.... εφαρμοζω εγω διαφορα κολπακια πχ ηθελα να την κοιμισω τωρα, εβαλα ολη την συμμορια των στρουμφ στο κρεβατι μου (δυστυχως την κοιμιζω ακομα στο κρεβατι μου σε αντιθεση με την μικρη που την αφηνω κατευθειαν στην κουνια της) και της λεω: Ελα να σου δειξω κατι...μπηκε μεσα ενθουσιαστηκε (τα ειχα σκεπασει κιολας και καλα για νανι) και της λεω: ελα να κανουμε και εμεις παρεα νανι με τα στρουμφ...μετα τα εβαλα στην ακρη και της ειπα οτι θα την κοιτανε οπως κοιμαται και θα την προσεχουνε...ε σε 3 λεπτα ειχε κοιμηθει χαρουμενη...

αλλο που κανω για την πανα και το μπανακι της (της αρεσει πολυ το μπανακι απλως για το τοπικο πλυσιμο αντιδρα...ε λογικο το βλεπω αφου μεγαλωνει). Της λεω: παμε να πλυθουμε για να γινουμε καθαρουλες γιατι αλλιως θα ποναει η κοιλιτσα μας και θα καει οταν κανουμε τσισα (για την κοιλιτσα το χρησιμοποιω και οταν ειναι να βαλει τα παντοφλακια της και δεν θελει)...δεν της λεω κατι ψεματα, την αληθεια της λεω απλως με καθολου αυταρχικο τροπο γιατι εχει αντιθετα αποτελεσματα...

βεβαια την μαλωνω καμια φορα αλλα με μονο μια φραση: μαλωνει η μαμα και μου λεει: οχι οχι αγαπαει η μαμα ...(ειναι το συνθηματικο μας για να την αφησω να κανει σκανδαλια) .

μμ τι αλλο αα χρησιμοποιω και οχι και τοσο σωστες μεθοδους καμια φορα πχ αν δεν θελει να φαει της λεω οτι θα ερθει η γυναικα που την κραταει να την ταισει και εγω θα παω στην δουλεια ...ε για ποτε το τρωει δεν φανταζεστε... :D:lol:

γενικα προσπαθω να σκαρφιζομαι συνεχεια διαφορα τετοια ετσι ωστε να μην δημιουργουμε εντασεις και σιγα σιγα μεγαλωνοντας να καταλαβαινει ολο και περισσοτερα πραγματα...

το μωρακι κατα τα αλλα ειναι μεσα στην τρελη χαρα...ειναι καλυτερα αλλα το συναχακι παραμενει....πραγματικα ειναι το πιο ησυχο μωρο του κοσμου...ο αντρας μου λεει ειναι : σαν να κλεβεις εκκλησια χαχαχα..

βεβαια περναμε και πολυ δυσκολες στιγμες με τα 2 παιδια πχ οταν ειμαι μονη μου και πρεπει να ταισω και τα δυο ή να αλλαξω και τα 2 ή να κοιμισω και τα δυο...και αυτο σε συνδυασμο με την δουλεια και τις γριπουλες με εχει εξουθενωσει αλλα πιστευω οτι καπου καπως καποτε θα ξεκουραστω χιχιχι

σας φιλω και ευχομαι να εχετε ενα υπεροχο σκ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου Χρονια σας Πολλα για εχθες!!!! και συγνωμη που εκλεισα αποτομα αλλα ημουνα στην δουλεια και δεν τα καταφερα να τελειωσω!!!

Αφορδιτη μου Το ξυλο σ αυτη την ηλικια ειναι φυσιολογικο να το κανει και δεν πιστευω οτι φταις εσυ. οπως ειπα και ο Διονυσης βαραει και αρχισα να εφαρμοσω την τιμωρια, πρωτα ομως του μιλαω και εαν.... τοτε στο δωματιο του. εχει ελαττωσει τις αντιδρασεις του παντως. ποτε ερχεσε Αθηνα; να ξερεις οτι αυτη την φορα δεν θα την γλιτωσεις να μην σε δω :lol::lol::lol: εστω και εαν ειναι εδω η μαμα μου!

Δεσποινα με το γεια!! στο παιδικο του Αλεξανδρου ειχαν ξεκινησει απο νωρις να τους βαζουν στο γιο γιο μετα το μεσιμεριανο. και εχω προσεξει οτι και ο Διονυσης κανει τα κακα του μετα το γευμα. εγω θα του παρω την μικρη τουαλετα της Φισερ που μιλαει.

Δαναη κρατα τον την ημερα πιο πολυ ξυπνιο και κοιμησε τον στις 9 για βραδυ και θα δεις οτι σιγα σιγα θα στρωσει.καντο αποτωρα γτ αλλιως δεν σε βλεπω να κοιμασ την νυχτα :lol::lol::lol:

τα λεμε πιο μετα πριν αποκοιμηθω πανω στο λαπτοπ :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!

μ'αρεσει που ανταλασσουμε ιδεες σαν μαμαδες :)

γεωργιαννα μαλλον θα ερθουμε την 25η μαρτιου αλλα δεν ειναι σιγουρο ακομα :) μολις οριστικοποιηθει να το κανοονισουμε!!

ελενα, καλα να περασετε στην βολτα σας!!!

βλεπω οτι εχετε μεγαλα σχεδια για την τουαλετα, εγω θα σχοληθω το καλοκαιρι ;)

μαλλον θα παμε στον παιδοτοπο το απογευμα, εχουμε κανα μηνα να φανουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιαννα δεν ειναι νωρις 9 για βραδινο υπνο σε αυτη τη φαση;αν τονβαλω στις 9,στις 2 θα ξυπνησει παλι.χθες κοιμηθηκε στις 11,ξυπνησε στις 3 μετα στις 6 ξανα στις 8.

ανδρια ευτυχως ο νικολας κοιμαται παντα μονος του στοκρεβατι δεν τον κοιμιζω πιτε οανω μιυ.την ειχα πατησει στο περλθον με τη μυρτω κ το θεωρω μεγαλη παγιδα.ειναι σημαντικο το μωρο να μπιρει να αποκοιμιεται μονο του.πιπιλα δεν τιυ εχω δωσει.ουτε η μυρτω οηρε πιπιλα.της ειχα δωσει 2-3 φορες κ δεν επεμενα.ουτε δαχτυλο εβσλε στο στομα.

σημερα νθωθω ενα πτωμα.ημιυν μονη το ορωι με τα δυο σπιτι (ελενα πισο σε καταλαβαινω!!!!). μετα εβσλατο μωρο στο μαρσκππο κ τη μυρτω στο ξαροτσι κ πηγαμε για ξαφε.ηρθε κ ο κωστας μετα κ μας βρηκε.εδω εχει χαρα θεου!

δεσποινα δεν το βκεπω προς το παρον για εκδρομη.ισως ξανενα ρεθυμνο.αλλα λεμε να οαμε για πικ νικ την καθαρα δευτερα.

χαζευω το μαστερ σεφ.στις 10 θα τον ξυονγσω κ να δουμε πως θα οαει.

σας φιλω ολες!!!καλη ξεκουραση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαναη εγω και τους δυο τους εμαθα ετσι. 9 για υπνο απο την 1η μερα που τους εφερα στο σπιτι. στην αρχη ξυπναγανε συχνα αλλα απο 3 μηνων και μετα αραιωσανε τις ωρες. Σημερα κοιμηθηκε 3 ωρες το μεσιμερι, εγω 2!!!!, και στις 22.20 ζηταγε να παει για υπνο. Την Παρασκευη και το Σαββατο τον κραταω λιγακι παραπανω να τον δει και ο μπαμπας του.

Αφροδιτη σορρυ ενοουσα για το Πασχα ποτε ερχεσε;

Σανανθα μου θυμιζεις εμενα με τον Αλεξανδρο με τον υπνο!!ποσες φορες ξαπλωνα και κοιμομουνα πριν απο τον ιδιο!!! αλλα μετα τα 2 δεν τα ειχα αυτα κοιμοταν πια μονος του. ενω τον Διονυση τον βαζω για υπνο και φευγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θελω να κανω θεμα στο παρτυ του Διονυση τον Μικυ. τι θα μπορουσα να κανω δωρακια στα παιδια; θελω να προσπαθησω να τα φτιαξω εγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Δευτερομάνες υπομονή κ δύναμη,θα τα καταφερετε γτ ειστε σκληροπετσες μάνες :D

Μπήκα τωρα στις 3 τα ξημερωματα να σας γραψω,τωρα που ολα ειναι χαλαρά κ εχω χρόνο...

ο Χρηστος βγηκε σε μασκε πάρτυ,εγω δεν πήγα γτ βγηκα την τσικνοπέμπτη με μια φίλη μου κ ακόμα να συνέλθω...φανταστειτε κ στις 12 το βραδυ ημουν σπίτι,πάει γερασα δεν ειμαι για τετοια ή ξεσυνήθησα,τι να πώ?

Γεωργιάννα κ εγω minnie θεματακι λεω να της κάνω!!! [smilie=icon_bounce.gif] [smilie=icon_joker.gif] [smilie=occasion16.gif] ...τι θα έλεγες να φτιάξεις μικρους καμβους για δωρακια,να γραψεις επάνω με χρυσο χρωμα το ονομα των παιδιων που θα τα χαρίσεις κ ενα απλο θεματάκι,ξέρεις εσυ.

Εγω δεν εχω σκεφτεί τίποτα ακόμα,μονο για τούρτα είδα....δεν εχω κ κουραγιο καθολου εδω που τα λέμα,αλλά τι να κάνω?Εχω αδεια 1 Απριλιου κ μετά,αλλά πριν τα γενεθλεια της δεν θα εχω χρόνο :(

Κατα ταλλα...η Χριστίνα ειναι παπαγαλάκι εντελώς,οτι ακουει λέει!

Τα ζουζουνια μας μεγαλωσαν,κλείνουν τα 2...συννενοούμαστε,κάνουμε παρέα,ειναι η κολλητοί μας φίλοι...

Αντε σας αφηνω τωρα,σε λίγο θα σκάσει και το "μεταλλο" ντυθηκε heavy metal o δικός μου κ επιτελους αποκτησε μαλλιά με την περούκα :lol: φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας ζουζούνες!

Ήρθα τρέχοντας από τη δουλειά, να κάνω μπάνιο και να πάω να πάρω τη μικρή.

Δεν έχω διαβάσει τα νεάκια σας. Μπήκα για ένα γρήγορο γειά!!! :-h

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μιλησαμε και στο τηλ. αυτο εκανα περσι στα γενεθλια του Αλεξανδρου.Ευχαριστω παντως

Θα ψαξω να βρω πως φτιαχνουμε μικρα σακουλακια και να βαλω επανω το σημα του μικυ και μεσα διαφορες λιχουδιες ή κονους. ψαχνω σε διαφορα blog να βρω ιδεες!!

Δαφνη πως πας; που τρεχεις; Γιουλη ενα σημαδι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xerete!!!

Ti mou kante?

Danae mou piste4e me den itan epilogi mou na ma8ei etsi, i victoria mou mexri na sarantisoume i8ele ligo kounima alla meta tis 40 meres ola mia xara koimotan moni tis xwris kamia idotropia, i mikroula omws kamia sxesi 8elei agakalia gia na koimi8ei, einai sto ka8e paidi, ka8e paidaki me tin proswpikotita tou, einai diskolo alla ti na kanw? siga siga 8a mpei k auti se mia seira..

Gewrgianna mou wraia i epilogi gia to party sas :)

Gwgw mou se xasame alla 3erw poso tre3imo exeis..Kali dinami..

Simera pigame stin karnavalistiki parelasi k tin ntisame melissoula :).. Itan omorfi (sas vazw photo)

Paw na 3aplwsw sto krevvataki mou, na 8ilasw k meta nani :)

Kalinixta sas!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xerete!!!

Mas dextikane sto dimosio nipiagwgeio prepei ws to Aprili na tous apantisoume k na tous dwsoume prokatavoli gia na kratisoume tin 8esi mas k ta xrimata 8a kopoun apo ton Septemvri pou 8a 3ekinisoume..Pira til tin dieu8intria na ma8w se poia ta3i 8a tin valoun me tous mikrous i tous megalous.. Mou eipe pws einai stis mikrous giati apo 2,5 xronwn k panw mpenoun stin ta3i twn megalwn, prospa8isa na tis "alla3w" gnwmi giati einai 250evro to mina, tis eipa pws 8a einai 2 xronwn k 4 minwn k pws 2 mines den kanoun k megali diafora ktl k mou eipe pws exei apisteuti zitisi k iparxei k megali lista anamonis k kala pou mas dextikane, telika meta apo poli sizitisi mou zitise ta stoixeia tou mwrou eide tis aitiseis k mou eipe pws katala8os tin evale stous megalous para3eneutike k i idia pws k mpike se auti tin ta3i alla afou eftase k ekane to la8os k protimw k egw na to afisoume prostoparwn etsi k vlepoume einai 120evro to mina (ta misa apo to tmima twn mikrwn) k na prospa8isoume na ko4oume ta pania..

Simera 8a pame stin simvoulo na dei to sti8os mou giati to aristero paei kata diaolou (sorry gia tin ekfrasi), na zigisei k na e3etasei tin mikri giati kontevei to 1o mas emvolio..

Paw na vgalw ligo gala mpas k iremisw..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antria καλό ξεκινημα με το καλό ο παιδικός!!!Τέλεια κ η φώτο :D Και του χρόνου να στε καλα.

Θα ξεκινηαω να ψαχνομαι κ εγω για παιδικό απο του χρόνου δλδ απο Απρίλιο ξεκινάω να ψαχνω για την διαδικασια των χαρτιων....

Η Χριστινα εχει ιωσουλα στο στομαχι κ της δινω αναβραζον φακελάκια,στεγνα φαγητα κ την παρακολουθουμε...

Με τον Χρηστο τα πάμε χαλια,απο το κακο στο χειρότερο,δεν ξερω αν θα γινουμε οπως παλια η περνάμε φάση...αλλα επικοινωνια καμία,μόνο αντίλογος κ νεύρα.....ο Θεός να βαλει το χερι του.Πολυ λυπάμαι που καταντησαμε ετσι.....φανταστειτε με πέρνει τηλ κ ουτε το σηκωνω γτ δεν εχω ορεξη για τσακωμό...επισης παρακαλάω να μην βρισκομαστε στο σπίτι κ ευτυχως οι ανοιξιατικες μας αδειες ειναι διαφορετικες....τι μας συμβαινε ρε γμτ :(

Φιλια κοριτσακια μου...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγω μου περαστικα στο χριστινακι σας!κ εμεις τσακωνομαστε πιο συχνα σπο οτι πσλιοτετα (που δεν μαλωναμε καθολου).ειναι η ενταδη η κουραση,οι διυλειες του σπιτιου,η μετακομιση,τα δυο πσιδια...μετα τον ερχομο του πσιδιου το ζευγαρι χρειαζετσι να ξαναγνωριστει απο την αρχη,λενε.να βρει νεες ισορροπιες κ νεο νοημα να ειναι μαζι.μηπως αυτο συμβαινει κ σε σας;;προσπςθησε να κσνετε πραγματα που θα σου θυμησουν γιατι τον ερωτευτηκες.θελει φροντιδα η σχεση.κ εγω κανω λαθη.τιυ μιλαω αποτομα εν βρασμω κ το μετανιωνω.ειναι μικρα πραγματα που ομως σιγα σιγα δηλητηριαζουν τη σχεση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

συγγνωμη που μπαινω καθε φορα σαν την ... :lol: αλλα δεν προλαβαινω να μπαινω τακτικοτερα να τα λεμε οπως θα θελα.

Να σας ρωτησω κατι αν το χει καμιας σας το παιδι;

εμενα οταν νευριασει το ανοιξιατικο λαμογιο μου και δε γινει το δικο του και τον μαλωνουμε παει απο τα νευρα του και βαραει το κεφαλι του στον τοιχο ή σε ντουλαπι ή σε τραπεζι και μετα κλαιει περισσοτερο επειδη ποναει...

και δεν ξερω πώς να το χειριστω...δε μου ειχε συμβει με τον μεγαλο ποτέ.

ουτε να τον μαλωσω πιανει ουτε αδιαφορια πιανει...

τι λετε εσεις ρε παιδια;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Άντρια συγχαρητήρια για τον παιδικό! Να πάνε όλα καλά!

Γωγώ όλοι τα περνάμε αυτα όπως είπε και η Δανάη. Άγχος, ευθύνες, πίεση που παλιότερα (όταν ήμασταν απλώς ζευγάρι και όχι οικογένεια) δεν άγγιζαν τη σχέση μας, τώρα δηλητηριάζουν τη ζωή μας. Εγώ έχω βάλει στόχο, τώρα που μπαίνει και η άνοιξη και όσο να'ναι βοηθάει, να "θεραπεύσω" τη σχέση μου και να προσπαθήσω να θυμηθούμε γιατί είμαστε μαζί. Το δύσκολο σε μένα είναι που θέλω να βοηθήσω τον άντρα μου ο οποίος πιέζεται πολύ στη δουλειά και συσσωρεύει πολύ θυμό και εκνευρισμό που κάνει κακό στην υγεία του και στη σχέση μας. Αν καμία (Δανάη, Δάφνη ως ειδικές) έχει κάποιο βιβλίο/σάιτ να μου προτείνει?

Dominique έχω ακόυσει κι άλλα παιδάκια να το κάνουν, είτε από νεύρα, είτε κι από χαρά!

Προσπάθησε εκεινη την ώρα να του μιλάς ήρεμα και όταν χτυπάει να μην τον μαλώνεις αλλά να τον αγκαλιάζεις και να τον ησυχάζεις. Διάβασα κάπου ότι και τα ίδια τρομάζουν πολλες φορές από τό θυμό τους (καθώς σε αυτή την ηλικία δεν έχουν μάθει να τον διαχειρίζονται) και κλαίνε περισσότερο. Υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ξεχάσω: οι φώτος της Βικτώρια και του Νικόλα είναι φανταστικές!

Επίσης για την εκπάιδευση τουαλέτας: την έβαλα στο καθισματάκι στη λεκάνη την Παρασκευή και τρόμαξε και έβαλε τα κλάματα. Μετά, επειδή το γιογιό της fischer price μας το έχουν πάρει δώρο, της το άνοιξα το Σάββατο στο σαλόνι, της έδειξα πως να κάθεται και είδα κι επαθα να την πείσω να ξαναντυθεί και να το παμε στο μπάνιο! Τώρα το έχω εκεί και όποτε βρίσκει ανοιχτή την πόρτα, του σηκώνει το καπάκι, κάθεται (με τα ρούχα), τραβάει το καζανάκι και το γεμίζει με χαρτιά υγείας! Ένα ρολό τη μέρα θα θέλω αν ξεχάσω ανοιχτή την πόρτα του μπάνιου.

Οπότε η επιχείρηση εκαπίδευση τουαλέτας αναβάλεται μέχρι νεοτέρας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!

αντρια συγχαρητηρια για τον παιδικο! διαβασα το ποστ σου στις θηλαζουσες και στεναχωρηθηκα που απογοητευτηκες τοσο πολυ με το θηλασμο :( ελπιζω να εισαι καλυτερα και να βρηκες βοηθεια !

γωγω μου, περαστικα στη χριστινουλα! ολοι περναμε τετοιες φασεις με τον αντρα μας, ειναι ολα αυτα που ειπαν τα κοριτσια.... εγω θα προσθετα επισης οτι φταιει και το γεγονος οτι θελουμε την τελεια ζωη που ζουν στις διαφημισεις και οταν -φυσικα- δεν μας βγαινει μεγαλοποιουμε τα προβληματα μας και θυμωνουμε περισσοτερο :( ηταν κι ο ερμης αναδρομος...

σντρια, η βικτωρια ηταν μια πολυ πολυ ομορφη μελισσουλα!! καλα, για το νικολα, τι να πω; η μωρουδιλα εφτασε μεχρι εδωωωωωωωω!!! αααχ θελω κι εγω μαγουλακια!!! :D

ξυπνησεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δομινικ δεν ξερω τι θα μπορουσες να κανεις. εχω ακουσει και αλλες περιπτωσεις αλλα δεν ξερω τι κανανε;

Δεσποινα ειχε πολυπλακα!!! για να δουμε και εμεις μετα το Πασχα τι θα κανει!!

Ανδρια πολυ ακριβο ειναι ο παιδικος για δημοσιο!!! Παντως συγχαρητηρια!!!! σε μας τον ανεβασαν ταξι μονοι τους μολις ειδαν την αναπτυξη σε σχεση με τα αλλα παιδια.

Το θεμα τελικα ειναι Μικυ και ηδη εχω αρχισει τις προετοιμασιες για την διακοσμηση και τα δωρακια. Κονους με γλυκακια θα κανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...